Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Sassuolo - 15. října 2022   20:45

Atalanta
45+1' Pašalić (Soppy) • 46' Lookman (Soppy)
2:1
(1:1)
Sassuolo
41' Kyriakopoulos  (L. D'Andrea)
Atalanta
Sportiello – Scalvini, Demiral, Okoli – Soppy (82. Zortea), Koopmeiners, de Roon, Maehle (82. Ruggeri) – Pašalić (66. Éderson) – Lookman (69. Boga), Muriel (69. Höjlund).
T. Bertini, Rossi – Djimsiti, Malinovskyj.
Sassuolo
Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari, Rogério – Frattesi, López, Thorstvedt (65. Traorè) – L. D'Andrea (56. D. Berardi, 79. Álvarez), Pinamonti, Kyriakopoulos (65. Henrique).
Pegolo, Russo – Antiste, Ceïde, Harroui, Marchizza, Obiang, Tressoldi.

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:8.
Zápas je u konce, Atalanta nakonec otočila zápas se Sassuolem a na domácím hřišti vyhrála 2:1. Lepší vstup do zápasu měli hosté a v prvních minutách favorizovaného protivníka přehrávali. Optickou převahu ale nepřetavili do gólů ani do šancí. Velkou šanci na skórování měl naopak ve 14. minutě Pašalič, ale po nezištné Lookmanově přihrávce Consigliho z blízka nepřekonal. Góly padaly v první půli až na jejím konci. Sassuolo poslal ve 41. minutě do vedení krásnou střelou z voleje Giorgos Kyriakopoulos za domácí stihl ještě v nastaveném čase vyrovnat Mario Pašalić. Atalantě se poté povedl i vstup do druhého poločasu, už ve 46. minutě dokonal otočku Ademola Lookman. Jak se nakonec ukázalo, šlo o poslední a vítěznou branku zápasu. Změnit to mohl střídající Berardi, jeho krásnou střelu z dálky ale zastavilo břevno.
90+5'
90+4'
Atalanta se ještě vydala do rychlého protiútoku a měla velké přečíslení. Rasmus Höjlund však rychlý brejk zakončil jen do jednoho z hostujících fotbalistů.
90+4'
Sassuolo neúnavně posílá míče do vápna Atalanty, ta je ale v obraně zatím pevná.
90+3'
Sražený centr Sassuola z pravé strany se opět stává snadnou kořistí jedničky Atalanty.
90+2'
Davide Frattesi si našel prostor ke střele, ale pálil z velké vzdálenosti, takže Marco Sportiello neměl problém míč chytit.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Marco Sportiello s rozehrávkou vůbec nespěchal, ale zase netahal čas natolik, aby si vysloužil žlutou kartu.
89'
Po přihrávce Bogy zakončoval z levé strany Matteo Ruggeri, ale zápas definitvině nerozhodl, protože minul branku soupeře.
88'
Atalanta se v posledních minutách brání velmi dobře, vůbec nepouští Sassuolo k nebezpečným akcím. A navíc sama dokáže zahrozit i vepředu.
86'
Marten de Roon se zlobí, že byl ve středu pole faulován, ale musí se rychle zvedat na nohy, protože rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
84'
Caleb Okoli uspěl v důležitém hlavičkovém souboji a i díky tomu Atalanta stále drží těsné jednobrankové vedení 2:1.
83'
Dalším majitelem žluté karty se stává Gian Marco Ferrari za faul na Rasmuse Höjlunda.
82'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Matteo Ruggeri,
ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Nadir Zortea.
81'
Rasmus Höjlund se dostal do zajímavé střelecké pozice, jenže bohužel pro domácí fanoušky ho výborným zákrokem vychytal Consigli.
80'
Pouze 23 minut vydržel bohužel na hřišti Domenico Berardi, který se dnes vracel po zranění. Zdraví mu zřejmě opět vypovědělo službu.
79'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Agustín Álvarez.
77'
Matheus Henrique se pokusil akci Sassuola zrychlit kolmou přihrávkou dopředu, jeho pas byl ale velmi nepřesný.
76'
Éderson prudce centroval z pravé strany, ale jen do prostoru, kde to měli hráči Sassuola pokryté.
74'
Teun Koopmeiners sice ještě stihl míč na hrací ploše a odcentroval, pouze ale do rukavic brankáře Andrey Consiglia.
73'
Po pěkné kombinační akci Atalanty se dostal ke střele zpoza vápna Marten de Roon, jeho přízemní pokus ale minul branku Sassuola.
72'
Sassuolo cítí, že utkání ještě není ztracené, stále prohrává jen o gól. A tak se snaží hrát v posledních minutách hodně aktivně.
69'
Hamed Traorè si marně míč naváděl na střelu pravačkou, nakonec však bylo všechno zbytečné, protože se pískal ofsajd.
69'
ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Rasmus Höjlund,
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Jeremie Boga.
68'
Davide Frattesi se v pokutovém území ke střele hlavou nedostal, místo toho byl poměrně bolestivě zasažen.
66'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Éderson.
65'
ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Hamed Traorè,
ze hřiště odchází Giorgos Kyriakopoulos, přichází Matheus Henrique.
65'
Hosté následně zahrávali rohový kop, ten ale vyústil jen v nepřesnou střelou volejem.
64'
Domenico Berardi vypálil zpoza vápna levačkou a jeho nádherná technická rána zaduněla na břevno branky Atalanty!
62'
O Vyrovnání se pokoušel Rogério, jeho střela zpoza vápna ale nakonec prostor mezi třemi tyčemi nenašla.
60'
Centr Sassuola z pravé strany se stal jen snadno ukořistí brankáře Sportiella.
60'
Máme za sebou hodinu hry a Atalanta zatím potvrzuje roli favorita a vede 2:1, byť musela vývoj zápasu otáčet a prohrávala.
58'
Sassuolo získalo míč, ale jen na chvíli a poté ho opět po špatné rozehrávce ztratilo.
57'
Atalanta se po delší době opět usazuje na útočné polovině hřiště.
56'
ze hřiště odchází Luca D'Andrea, přichází Domenico Berardi.
55'
Sassuolo se od inkasované branky snaží hrát aktivně. Další jeho útok zastavil jen za cenu faulu Marten de Roon.
54'
Rozhodčí u systému VAR ještě zkoumal celou situaci, jestli ve vápně nedošlo k faulu. Byla to ale rychlá kontrola a vše bylo v pořádku.
53'
Luca D'Andrea se dostával do zajímavé šance, ale zakončit nakonec nedokázal, rychle u něj byl obránce Joakim Maehle.
52'
K zakončení hlavou se sice dostal Kristian Thorstvedt, byl to ale hodně slabý pokus, se kterým neměl Marco Sportiello žádný problém.
51'
Přihrávka Kyriakopoulose byla nepřesná, takže z toho bude jen rozehrávka od branky Atalanty.
50'
Muriel stál zády k brance, tak poslal za sebe přihrávku naslepo, žádného spoluhráče ale nenašel.
48'
Do slovní potyčky se dostali Maxime López a Ademola Lookman, rozhodčí raději přerušil hru a vydal se je uklidnit.
46'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Fantastický vstup domácího týmu do druhého poločasu, Atalanta otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení 2:1. Režisérem gólu se opět stal Soppy, který si dnes připisuje už druhou asistenci. Tentokrát našel ADEMOLU LOOKMANA, který poté krásným zakončením o tyč překonal Consigliho. Asistence: Brandon Soppy.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je za námi, Atalanta hraje na domácím hřišti se Sassuolem nerozhodně 1:1. Lepší vstup do zápasu měli hosté a v prvních minutách favorizovaného protivníka přehrávali. Optickou převahu ale nepřetavili do gólů ani do šancí. Velkou šanci na skórování měl naopak ve 14. minutě Pašalič, ale po nezištné Lookmanově přihrávce Consigliho z blízka nepřekonal. Góly padaly v první půli až na jejím konci. Sassuolo poslal ve 41. minutě do vedení krásnou střelou z voleje Giorgos Kyriakopoulos za domácí stilh ještě v nastaveném čase vyrovnat Mario Pašalić.
45+3'
45+1'
Hostům vydrželo jejich vedení jen chviličku a už je opět vyrovnáno. Centr Koopmeinerse vyrazil Consigli pouze před sebe. Míč se dostal k Soppymu, který našel MARIA PAŠALIĆE, jemuž stačilo míč poslat do prázdné branky. Asistence: Brandon Soppy.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Joakim Maehle našel přihrávkou pod sebe záložníka Teuna Koopmeinerse, tomu ale zakončení vůbec nesedlo a netrefil branku.
43'
O rychlou odpověď se pokoušel dánský reprezentant Joakim Maehle, jeho střela však o kousek přestřelila branku Sassuola.
41'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Hosté se po akci jako blesk z čistého radují z vedoucí branky zápasu! Rychlý protiútok vyústil v centr D'Andrey z pravé strany a následnou razantní střelu z voleje v podání GIORGOSE KYRIAKOPOULOSE, proti které neměl Sportiello šanci zasáhnout. Asistence: Luca D'Andrea.
40'
Rohový kop Sassuola obrana Atalanty zvládla odvrátit a nyní jsou to domácí, kteří budou moci zaútočit.
39'
Kristian Thorstvedt se dostal po rychlé přihrávce z pravé strany do zakončení a jeho střela byla sražena na rohový kop.
38'
Muriel z levé strany posílal centr před branku, jenže jen do prostoru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
37'
Poslední minuty nepřinesly nic moc zajímavého, hodně se hraje ve středu hřiště a často končí akce nepřesností nebo fauly.
35'
Muriel hledal kolmou přihrávkou ve vápně Pašaliče, ale ten jeho úmysl nesdílel a dostal pas do protipohybu.
33'
Ademola Lookman skončil po lehkém kontaktu s Davide Frattesim ve vápně na zemi, ale penalta se nepíská.
32'
Merih Demiral získal ve středu pole čistým způsobem míč, takže mohou domácí rozvíjet útočnou akci.
31'
Luis Muriel si nepohlídal své postavení a dostal přihrávku do ofsajdu.
30'
Dalším hráčem Sassuola potrestaným žlutou kartou se stává Kristian Thorstvedt za faul na unikajícího Soppyho.
28'
Joakim Maehle hledal svým centrem před brankou Lookmana, anglický útočník se ale nakonec k míči nedostal.
27'
Sassuolo napadá poměrně vysoko rozehrávku Atalanty, její hráči s tím ale zatím větší problémy nemají.
25'
Brandon Soppy je nakonec naštěstí po ostrém faulu v pořádku a ani nebude potřebovat ošetření.
24'
Andrea Pinamonti sice leží na trávníku v bolestech, ale je to on, který dostává žlutou kartu za šlapák na Brandona Soppyho.
23'
Obránce Atalanty Demiral byl pod tlakem, tak raději poslal míč hlavou svému brankáři.
22'
Giorgos Kyriakopoulos dostává žlutou kartu za faul zezadu na Ademolu Lookmana.
21'
Davide Frattesi se snažil před brankou Atalanty hledat útočníka Pinamontiho, nepředvedl ale přesný centr.
19'
Lookman opět krásně přihrával, tentokrát našel Joakima Maehleho. Ten střílel z levé strany a Andrea Consigli musel předvést další skvělý zákrok.
18'
Akce Atalanty skončila jen nepřesným zakončením, takže od své branky bude rozehrávat Consigli.
16'
Giorgio Scalvini zajel hodně ostře skluzem do unikajícího Davide Frattesiho a po zásluze dostává žlutou kartu.
15'
Atalanta nyní vysoko napadá rozehrávku Sassuola. Málem se jí povedlo získat míč, nakonec z toho ale bude aut pro hosty.
14'
Po skvělé Lookmanově přihrávce se dostal do obrovské šance Mario Pašalić. Ten měl otevřít skóre, jenže fantastický zákrok předvedl Andrea Consigli!
13'
Domácí už přeci jen začínají být směrem dopředu nebezpeční. Rychlou akci vyšperkoval Muriel centrem z levé strany, míč však dokázal skvěle zachytit brankář Andrea Consigli.
12'
Na zemi skončil Luca D'Andrea a Sassuolo bude po faulu Atalanty rozehrávat z vlastní poloviny.
11'
Muriel si nakonec centr z levé strany rozmyslel a raději pokračuje v postupné kombinaci.
10'
Andrea Pinamonti z pravé strany posílal přízemní centr před branku, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.
9'
Atalanta se ani nyní nedostane k ohrožení branky Sassuola, píská se útočný faul De Roona.
8'
Andrea Pinamonti celkem snadno prošel středem pole a pak nahrál nalevo na Giorgose Kyriakopoulose. Ten ale střílel z dobré pozice nepřesně.
7'
Hosté zahrávali standardní situaci, ale nic nebezpečného z toho nebylo, míč skončil v moci brankáře Sportiella.
6'
Sassuolo se usadilo na polovině Atalanty, zatím ale kombinuje dost daleko od její branky.
5'
Andrea Pinamonti byl faulován a byl to poměrně bolestivý zákrok. Útočník Sassuola ale bude schopen pokračovat ve hře.
3'
Atalanta nezačala zápas tak aktivně, jak se očekávalo, zatím nepodnikla žádnou zajímavou ofenzivní akci.
1'
Luca D'Andrea získal míč na útočné polovině, takže už v první minutě letěl z pravé strany před branku Atalanty centr. Nebyl ale nikterak nebezpečný.
1'
Domácí Atalanta bude hrát ve svých tradičních černo-modrých dresech, Sassuolo se představí v bílo-zelené kombinaci.
Hráči obou mužstev už nastupují na hřiště, zápas již za malou chvíli začne.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Scalvini, Demiral, Okoli – Soppy, Koopmeiners, de Roon, Maehle – Pašalić – Lookman, Muriel.
Náhradníci: T. Bertini, Rossi – Boga, Djimsiti, Éderson, Höjlund, Malinovskyj, Ruggeri, Zortea.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari, Rogério – Frattesi, López, Thorstvedt – L. D'Andrea, Pinamonti, Kyriakopoulos.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, Antiste, D. Berardi, Ceïde, Harroui, Marchizza, Henrique, Obiang, Traorè, Tressoldi.
Vzájemné zápasy

Sassuolo s Atalantou se v minulé sezóně utkaly dvakrát v domácí lize a oba zápasy vyhrál domácí celek 2:1.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo je poměrně malým klubem z malého města, ovšem už dlouho se drží v nejvyšší italské soutěži. Na sestup to rozhodně nevypadá ani tuto sezónu, pro Sassuolo může být klidně cílem umístění v horní části tabulky. Po devíti kolech má na kontě 12 bodů a v tabulce se nachází na devátém místě jen o bod za osmým Juventusem. Na pohárové příčky ztrácí sedm bodů. Z posledních čtyř utkání Sassuolo dvakrát vyhrálo, naposledy ale padlo doma 1:2 s Interem Milán. Venku Sassuolo zatím odehrálo čtyři utkání s bilancí jedné výhry, dvou remíz a jedné porážky. Naposledy zvítězilo 1:0 na hřišti Turínu FC.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta se už několik let pod vedením kouče Gasperiniho drží v popředí italského fotbalu. Minulou sezónu měla ovšem slabší, a tak letos po třech letech v Lize mistrů nepůsobí v žádném evropském poháru. O to více se ale může soustředit na domácí soutěž, kde se jí daří. Po devíti kolech má Atalanta na kontě 21 bodů a patří jí druhé místo. Atalanta je jedním ze dvou klubů, které jsou v Serii A stále neporažené. Naposledy remizovala s letos velmi kvalitním Udinese 2:2. Doma zatím odehrála v čtyři utkání s bilancí dvou výher a dvou remíz, naposledy porazila 1:0 Fiorentinu.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání Serie A mezi týmy Atalanta Bergamasca Calcio a US Sassuolo Calcio. Zápas se odehraje na Gewiss Stadium v Bergamu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62