Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Fiorentina - 12. března 2023   15:00

0:2
(0:1)
Fiorentina
28' Mandragora  (Ikoné) • 51' Cabral  (Mandragora)
Cremonese
Carnesecchi – A. Ferrari, Bianchetti, J. Vásquez – Sernicola (55. Okereke), Pickel (80. Ghiglione), Galdames (80. Meïté), Valeri, Benassi – Dessers (61. Buonaiuto), Tsadjout.
Saro, Sarr – Afena-Gyan, Ciofani, Castagnetti, Ločošvili, Quagliata.
Fiorentina
Sirigu – Dodô (78. Venuti), Milenković, Lu. Martínez, Biraghi – Amrábat, Mandragora (85. Duncan) – Ikoné (69. González), Barák, Saponara (46. Brekalo) – Cabral (69. Jović).
Cerofolini, P. Terracciano – Bonaventura, Castrovilli, Igor, Kouamé, Ranieri, Sottil.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:17.
Je konec! Fiorentina zvládla duel na půdě Cremonese a vítězí 2:0. Hosté přestáli aktivní vstup domácích do zápasu. Poté Fiorentina srovnala obraz hry a začala hrozit z křídelních prostor. Ve 28. minutě po jednom z centrů napálil odražený míč do sítě Rolando Mandragora. Rozjetí hosté svůj triumf potvrdili krátce po změně stran, kde se po krásné akci trefil Arthur Cabral. Domácí poté sice tlačili, ale v největší šanci Okerekeho vychytal brankář.
90+3'
90+2'
Domácí se vpřed drali i během nastaveného času, jenže David Okereke si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
90'
Antonín Barák nasbíral pro Fiorentinu cenné sekundy u rohového praporku. Český fotbalista dnes sehrál další povedený duel.
89'
Alex Ferrari se nepovedeným zpracováním zahnal na vlastní polovinu a před napadajícím soupeřem si musel pomoci jen slepým nákopem.
87'
Další útok domácích skončil nepovedeným centrem z levé strany. Míč nabral opačnou rotaci a skončil v autu.
86'
Fiorentina se po delší době usadila na polovině domácího celku, kde hráči v bílých dreesech nasbírali cenné sekundy.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Alfred Duncan.
84'
Cristiano Biraghi si dal pozor na napadajícího soupeře a nakopl před ním míč na polovinu Cremonese.
83'
Domácí zahrávali přímý kop na polovině Fiorentiny. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde zasáhla obrana Fiorentiny.
82'
Antonín Barák dostal přihrávku do středu hřiště, kde měl moře prostoru a uklidnil rozehrávku Fiorentiny.
81'
Okereke dostal přihrávku do vynikající pozice, ale hostující brankář proti němu v pravou chvíli vyběhl a připsal si skvělý zákrok!
80'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Chalres Pickel, přichází Paolo Ghiglione,
ze hřiště odchází Pablo Galdames, přichází Soualiho Meïté.
79'
Emanuele Valeri hlavou poslal míč do pokutového území, ale tam znovu kralovali zadáci hostujícího celku, kteří míč nechali propadnout ke gólmanovi.
78'
ze hřiště odchází Dodô, přichází Lorenzo Venuti.
77'
Další nákop si defenziva Fiorentiny pohlídala. Skvělý výkon z dnešního souboje potvrdil stoper Nikola Milenković.
76'
Cremonese nadále kombinuje na polovině Fiorentiny, ale domácí se prakticky nedostávají do zakončení. Nepřichází ani střely z dálky.
75'
Johan Vásquez dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do vápna, nicméně tam bez problémů zakročila obrana Fiorentiny.
74'
Hostující brankář si nekompromisně udělal prostor na malém vápně a došel si pro centr z levé strany hřiště.
73'
Další ofenzivní výpad Fiorentiny zastavuje odmávaný ofsajd, ve kterém byl lapen Luka Jović.
72'
Barák uspěl v souboji na hranici velkého vápna, otočil se s míčem a vypálil. Jeho ránu zablokoval hned první soupeř.
71'
Chalres Pickel poslal přihrávku na levou stranu, odkud se jeden ze spoluhráčů dostal do vápna, nicméně nedokázal zakončit.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Fiorentina dokázala rozkouskovat sílící aktivitu domácího mužstva.
69'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Nicolás González,
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović.
68'
Okereke uspěl v souboji na polovině hřiště, nicméně následnou rozehrávkou na pravou stranu odevzdal míč Fiorentině.
67'
Další ránu zpoza velkého vápna obstaral Cristian Buonaiuto, jehož pokus skončil vysoko nad břevnem.
66'
Na pravé křídlo spěchal Okereke, ale míč se před ním po trávníku svezl do zámezí. Vhazovat bude Fiorentina.
65'
Domácí stopeři se vysunuli na polovinu soupeře a postupně si hledají cestičku vpřed. Hosté nadále vyčkávají.
64'
Domácí jsou nyní sice častěji na míči, ale jen těžko se dostávají za obranu Fiorentiny. Hosté drží pevný blok.
63'
Jonathan Ikoné se dostal s míčem na polovinu soupeře, jenže se mu převzetí hrudí zrovna nepovedlo.
62'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Josip Brekalo).
61'
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Cristian Buonaiuto.
60'
Je za ními hodina hry a zatím sledujeme jednoznačnou partii. Fiorentina soupeře prakticky k ničemu nepouští.
59'
Franck Tsadjout se kličkou zbavil soupeře na levé straně a okamžitě odcentroval do vápna. Jeho pobídka ale nenašla adresáta.
58'
Franck Tsadjout si při průniku do velkého vápna pomohl nedovoleným zákrokem přímo před očima rozhodčího. Sudí nařídil přímý kop pro Fiorentinu.
57'
Johan Vásquez se z hranice velkého vápna opřel do padajícího míče, jenže jeho rána levačkou skončila blokem obránce v bílém.
56'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Rolando Mandragora).
55'
ze hřiště odchází Leonardo Sernicola, přichází David Okereke.
54'
Dessers si sice naskočil na centr do pokutového území, jenže pod tlakem obránce jej nedokázal nasměrovat směrem na branku.
53'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Alex Ferrari).
51'
Fiorentina právě vstřelila branku! Hostující celek přidává druhou branku! ARTHUR CABRAL se skvěle zorientoval v pokutovém území, našel si míč a pohotovou střelou jej poslal pod horní tyč!
50'
Johan Vásquez vhazoval na levé straně. Na jeho pobídku si naběhl Dessers, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování.
49'
Stopeři domácího celku si dali pozor na dotírající soupeře a dokázali míč nakopnout na levou stranu hrací plochy.
48'
Do rozehrávky domácích se znovu musel zapojit brankář Carnesecchi. Jeho nákop si ale stopeři Fiorentiny s přehledem pohlídali.
47'
Fiorentina se hned v úvodu druhého poločasu vydala vpřed, jenže Cabral byl lapen v ofsajdové pasti.
46'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Josip Brekalo.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Fiorentina. Hosté přestáli aktivní vstup domácích do zápasu. Poté Fiorentina srovnala obraz hry a začala hrozit z křídelních prostor. Ve 28. minutě po jednom z centrů napálil odražený míč do sítě Rolando Mandragora. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45'
45'
Cabral napadal rozehrávku domácích vysoko na jejich polovině. Stopeři Fiorentiny ale bez problémů roztáhli hru na opačnou stranu.
44'
Nikola Milenković si výborně pokryl míč tělem na polovině hrací plochy a napadající rival jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
43'
Riccardo Saponara dostal přihrávku do běhu, jenže pod tlakem obránce nedokázal přesně odcentrovat na někoho ze spoluhráčů.
42'
Domácí brankář si dal pozor na nepřesnou pobídku za obranu, vyrazil na hranici velkého vápna a schoval míč do rukavic.
41'
Do zakončení zpoza velkého vápna se dostal Dessers, jehož ránu ukryl brankář do rukavic.
40'
Emanuele Valeri dostal přihrávku na levou stranu, dokázal se odpoutat od svého strážce, jenže už nedokázal přesně odcentrovat.
39'
Johan Vásquez si dal pozor na napadajícího soupeře a pod tlakem si pomohl malou domů. Salernitana v závěru první půle nechce chybovat.
38'
Fiorentina zahrávala další rohový kop. Do zakončení hlavou se dostal Milenkovič, jehož pokus hlavou prolétl nad horní tyčí.
37'
Ikoné našel přihrávku rozběhnutého Baráka, který z těžké pozice vrátil míč na malé vápno, jenže Cabral se rybičkou neprosadil.
36'
Riccardo Saponara poslal zpětnou přihrávku na Milenkoviče. Stoper Fiorentiny musel pořádně zabrat, ale nakonec přihrál přesně.
35'
Emanuele Valeri po průniku z levé strany poslal zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna, ale Dessers levačkou zakončil nad břevno.
34'
Hostující brankář odkopem od branky našel Cabrala, jenže osamocený útočník Fiorentiny proti přesile obránců neuspěl.
33'
Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Kombinace Cremonese skončila nepřesnou pobídkou na pravé křídlo.
32'
Arthur Cabral si sice zpracoval vysoký dloubáček, ale podle rozhodčího si při převzetí míče pomohl rukou.
31'
Domácí zahrávali přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na hlavu Desserse, jenže ten ze záklonu nedokázal zamířit mezi tři tyče.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a do vedení se před malou chvíli paradoxně dostali hosté, kteří dosud nebyli příliš nebezpeční.
28'
Fiorentina právě vstřelila branku! Hostující Fiorentina se dostává do vedení! Po akci z levé strany bojoval o míč ve vápně Ikoné. Od něj se balón ale jen odrazil a ROLANDO MANDRAGORA jej pohotově napálil do sítě!
28'
Cyriel Dessers dostal moře prostoru na levé straně, vlétl do pokutového území, ale Dodo se nenechal školácky obhodit.
27'
Ikoné dohnal pobídku na pravé křídlo a vybojoval pro hostující celek rohový kop. Fiorentina se nyní dopředu dostala jednoduchým nákopem.
26'
Marco Carnesecchi musel pořádně zabrat, aby ve hřišti udržel prudkou malou domů. Nakonec to stihl a našel spoluhráče na pravé straně.
25'
Riccardo Saponara poslal přihrávku pod sebe, nicméně tam neměl nikoho v bílém dresu. Defenziva Cremonese tak získala míč pro sebe.
24'
Skvělou práci odvedl ve středu hracího pole Antonín Barák, který roztáhl hru na levou stranu, jenže Riccardo Saponara nestačil odcentrovat.
23'
Dodô poslal přihrávku na pravé křídlo, jenže Ikoné míč nemohl dohnat ve hře. Akce Fiorentiny zatím brzdí podobné nepřesnosti.
22'
Cabral se hnal za přihrávkou do pokutového území, nicméně pobídku dostal jen na paty a nedokázal balón sklepnout na spoluhráče.
21'
Johan Vásquez hlavou prodloužil míč za obranu Fiorentiny, ale důrazný stoper Milenkovič v pravou chvíli vystartoval a odehrál míč do autu.
20'
Franck Tsadjout si naběhl na přihrávku za obranu Fiorentiny, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu od hrudi uskočil ke gólmanovi.
19'
Dodô potáhl míč na polovinu soupeře, nicméně defenziva Cremonese si na jeho postup tentokrát dala pozor a rychle se srovnala do bloku.
18'
Antonín Barák se uvolnil na pravé straně, přihrál pod sebe, jenže akce Fiorentiny znovu nepřinesla nebezpečné zakončení.
17'
Dodô si dal pozor na odražený míč a před napadajícím soupeřem balón nakopl na polovinu Cremonese.
15'
Marco Benassi se dostal k odcentrování z levé strany, ale sudí v pokutovém území odhalil útočný faul jednoho z jeho spoluhráčů.
14'
Johan Vásquez se uvolnil na pravé straně, ale důrazný Cristiano Biraghi se k němu v pravou chvíli vrátil a nenechal domácího hráče odcentrovat.
13'
Ikoné si tentokrát řekl pohybem o přihrávku do vápna, jenže právě Antonín Barák poslal pobídku opačným směrem.
12'
Johan Vásquez přišel o míč na vlastní polovině. Do zakončení se následně dostal Antonín Barák, ale jeho rána byla nepřesná.
11'
Gólman hostujícího celku pod tlakem zakopl míč jen do zámezí. Vhazovat bude domácí Cremonese.
10'
Matteo Bianchetti si dal pozor na napadajícího soupeře a přenesl hru na levou stranu. Domácí celek se snaží držet míč na kopačkách.
9'
Chalres Pickel si řekl o přihrávku za obranu hostujícího celku, jenže podle asistenta rozhodčího si nepohlídal ofsajd.
8'
Domácí kombinovali na pravé straně, ale jejich rozehrávka skončila u prvního rivala. Sledujeme bojovný úvod utkání.
7'
Jonathan Ikoné táhl útok Fiorentiny po pravém křídle. Jeho následná pobídka směřující do středu hřiště skončila u obránce.
6'
Johan Vásquez poslal nákop za obranu soupeře, nicméně na jeho pobídku nikdo v červeném dresu nedokázal zareagovat.
5'
Domácí brankář si pohlídal nepřesnou přihrávku směřující na Cabrala a bez problémů si dokráčel pro míč. Následná rozehrávka se mu moc nepovedla.
4'
Dodo dostal přihrávku na pravou stranu, potáhl míč vpřed, nicméně jeho následná pobídka skončila za obranou.
3'
Cremonese vlétlo do dnešního zápasu hodně aktivně a od úvodních minut se tlačí vpřed. Další centr odvrátil do bezpečí Milenkovič.
2'
Emanuele Valeri poslal dlouhý aut do pokutového území. K jeho pobídce se dostal Dessers, ale hlavou z těžké pozice netrefil branku.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Cremonese se ihned vydalo vpřed, ale nákop skončil jen u obránců.
1'

US Cremonese: Carnesecchi – A. Ferrari, Bianchetti, J. Vásquez – Sernicola, Pickel, Galdames, Valeri, Benassi – Dessers, Tsadjout.
Náhradníci: Saro, Sarr – Afena-Gyan, Buonaiuto, Ciofani, Castagnetti, Ghiglione, Ločošvili, Meïté, Okereke, Quagliata.

ACF Fiorentina: Sirigu – Dodô, Milenković, Lu. Martínez, Biraghi – Amrábat, Mandragora – Ikoné, Barák, Saponara – Cabral.
Náhradníci: Cerofolini, P. Terracciano – Bonaventura, Castrovilli, González, Igor, Duncan, Jović, Kouamé, Ranieri, Brekalo, Sottil, Venuti.
US Cremonese

Nováček nejvyšší italské soutěže má obrovské problémy a podle všeho se po roce vrátí zpátky do Serie B. Cremonese odehrálo dvacet pět zápasů a získalo v nich jen dvanáct bodů. Navíc inkasovalo 46 branek, což je nejhorší defenziva v celé Serii A. Na domácím hřišti navíc Cremonese získalo jen šest bodů. V posledním duelu padlo 2:3 na půdě Sassuola.
ACF Fiorentina

Hostující Fiorentina letos prožívá povedenou sezónu a stále působí na třech frontách. V lize má Fiorentina po dvaceti pěti odehraných kolech třicet jedna bodů a drží dvanáctou příčku ligové tabulky. Na záchranu tak má dostatečný náskok a na pohárové příčky velkou ztrátu. V posledním kole však doma přehrála 2:1 AC Milán. Ve čtvrtek pak v Evropské konferenční ligy zvítězila 1:0 nad Sivassporem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62