Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Sassuolo - 5. listopadu 2022   15:00

Empoli
64' Baldanzi (Satriano)
1:0
(0:0)
Empoli
Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Fazzini (56. Akpa-Akpro), Marin, Bandinelli (C) (78. Haas) – Baldanzi (78. Bajrami) – Satriano (78. Cambiaghi), Destro (7. Lammers).
Ujkani, Perisan – Walukiewicz, Cacace, Guarino, Stojanović, Henderson, Degl'Innocenti.
Ermanno Feliciani
Carlo Castellani, Empoli
Sassuolo
Consigli (C) – Toljan, Erlić, G. Ferrari, Rogério (72. Ceïde) – Frattesi, López, Thorstvedt (72. Harroui) – L. D'Andrea (72. Álvarez) – Pinamonti, Traorè (61. Kyriakopoulos).
Pegolo, Zacchi – Ayhan, Romagna, Marchizza, Ruan, Henrique, Obiang, Antiste.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:11.
Souboj týmů z dolní poloviny tabulky nakonec přinesl alespoň jednu branku, obstaral ji domácí Baldanzi, který tak rozhodl o těsné výhře svého týmu. Empoli už konec zápasu ubetonovalo a dokráčelo si pro důležité tři body na cestě za záchranou v nejvyšší soutěži.
90+6'
90+5'
Po centru z levé strany hlavičkoval Agustín Álvarez, nicméně vyrovnávací branka se nekoná, Álvarez branku přestřelil.
90+2'
Sam Lammers se otevřenou obranou dostal až do vápna, z jehož levé strany minul vzdálenější tyč.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Nedim Bajrami v přečíslení hledal přízemním centrem Lammerse, kterému chybělo pár čísel, aby se na míč natáhl!
88'
Empoli zdržuje všemi možnými prostředky, hráči se často válí po trávníku a s autovým vhazováním taktéž nikam nespěchají.
86'
Po centru z rohového kopu hlavičkoval Gian Marco Ferrari, nicméně ještě před tímto aktem se někdo dopustil útočného faulu, který rozhodčí odpískal.
85'
Ještě jeden rohový kop rozehraje Giorgos Kyriakopoulos.
84'
Giorgos Kyriakopoulos rozehrál rohový kop centrem, který ale směřoval tak daleko od branky, že nebylo možné z něj nebezpečně hlavičkovat.
83'
Andrea Pinamonti se v obležení obránců kousek od vápna snažil procpat ke střele. Na obranné polovině Empoli je ale přespříliš husto.
82'
Frattesiho centr tečoval jeden z bránících hráčů přesně do rukavic svého gólmana.
81'
Rohový kop Empoli rozehrál Marin, na jehož centr se vyhoupl Luperto, který však mířil vysoko nad horní tyč.
78'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Nedim Bajrami,
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Nicolò Cambiaghi,
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Nicolas Haas.
76'
Giorgos Kyriakopoulos poslal z levé strany do vápna přetažený centr, se kterým si však nakonec poradil gólman.
75'
Andrea Pinamonti se snažil procpat podél levé postranní čáry, přičemž mu Ardian Ismajli vykopl míč do obličeje. Pinamonti si pak pár sekund poležel na trávníku.
74'
Průnikovou přihrávku Sassuola po pravé postranní čáře zlikvidoval Tyronne Ebuehi.
72'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Abdou Harroui,
ze hřiště odchází Rogério, přichází Emil Ceïde,
ze hřiště odchází Luca D'Andrea, přichází Agustín Álvarez.
71'
Domácí svoji obranu zatáhli už skutečně velmi hluboko.
69'
Volný kop rozehrál Răzvan Marin nadějným centrem, po němž jsme ve vápně viděli hned několik hlaviček. Ani jedna z nich ale gólmana nepřekonala.
68'
Empoli bude zahrávat volný kop od pravé postranní čáry.
67'
Kristian Thorstvedt si zpracoval centr ve vápně, nicméně zakončovat musel z otočky, tudíž jej obránci stihli odzbrojit.
66'
Hosté po první inkasované brance vysunuli napadání.
64'
Empoli právě vstřelilo branku! Tak jsme se přeci jen dočkali prvního gólu! Spoustu místa na levém křídle dostal Martin Satriano, jenž přízemním centrem našel ve vápně volného TOMMASA BALDANZIHO, který vypálil k pravé tyči a překonal gólmana.
64'
Tyronne Ebuehi dostal z pravé strany míč před vápno, odkud mohl střílet. Hrací předmět se mu ale zamotal pod nohama.
62'
Maxime López při průniku podél levé postranní čáry vybojoval autové vhazování, které hosté samozřejmě využili k vrácení míče na vlastní obrannou polovinu.
61'
ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Giorgos Kyriakopoulos.
60'
Volný kop od levé postranní čáry rozehrál Rogério dlouhým nákopem do vápna, který do rukavic schoval Guglielmo Vicario.
59'
Răzvan Marin poslal průnikový pas na Satriana, který se ale k míči nedokázal dostat dříve než gólman.
58'
Na vlastní polovině teď kombinuje Sussuolo, ani to se nebojí využít svého brankáře.
57'
Andrea Pinamonti se na hraně vápna snažil spoluhráči hlavou přiťuknout vysoký míč, to se mu ale nepodařilo.
56'
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
55'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Jacopo Fazzini).
53'
Napadající Hamed Traorè obral o míč Ebuehiho, nicméně kulatý nesmysl následně schoval do rukavic gólman.
52'
Přihrávku za obranu dostal Martin Satriano, nicméně pomezní sudí nekompromisně zvedl praporek, jednalo se o ofsajd.
51'
Pinamonti se ale zvedá a v zápase bude pokračovat.
50'
Andrea Pinamonti se nadvakrát snažil trefit skákavý míč na hraně velkého vápna. Při druhém pokusu si ještě přivodil nějaký zdravotní problém a poležel si na trávníku.
49'
Teď se jeden z borců v modrém pokusil i přihrávku delší, která skončila až u brankáře na druhé straně.
48'
Nastolený trend pokračuje. Empoli drží míč na vlastní polovině pomocí krátkých přihrávek, do kterých se zapojil už i gólman Guglielmo Vicario.
46'
Zahajovací výkop druhé půle mají na starosti hráči domácího Empoli.
46'
První půle je za námi a nepřinesla doslova vůbec nic. Nicméně pokud jste příznivci krátkých přihrávek, přihrávek dozadu, pokažených protiútoků či beznadějných centrů, pak jste si přišli na své. Za zmínku stojí snad jen střela Lammerse ze 30. minuty, jenž zpoza vápna o pár decimetrů minul levou tyč. Pokud máte dostatek fotbalové odvahy, zvu vás ke sledování druhého poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+3'
45+2'
Empoli si ještě vybojovalo rohový kop.
45'
Exekuce rohového kopu se ujal Maxime López, jehož centr vyboxoval mimo nebezpečí gólman Vicario.
44'
Hamed Traorè střílel z levé strany velkého vápna, trefil ale jen blok, následuje rohový kop.
43'
Z poměrně velké dálky vypálil Jacopo Fazzini, jehož projektil letěl vysoko nad břevnem.
42'
Sassuolo se krátkými přihrávkami posouvalo vpřed, o tu průnikovou se pokusil Maxime López, jenž míč jen odevzdal Empoli.
40'
Empoli se po autu snažilo pokračovat v postupu vpřed pomocí krátkých přihrávek, nicméně o míč stejně přišlo.
39'
Z dálky se pokusil do vápna míč nakopnout Filippo Bandinelli, jehož nákop však hlavou odklidil jeden z obránců. Následuje aut pro domácí.
38'
Empoli drží míč na kopačkách a přihrává si nakrátko na vlastní polovině.
36'
Gian Marco Ferrari se nadějně protáhl po pravé straně a měl spoustu místa na centr do vápna. Těžko uvěřit, že dokázal trefit snad jediného bránícího hráče, který mu stál v cestě. Všichni potenciální adresáti centr pak schovali obličej do dlaní.
35'
Martin Satriano se z levé strany pěkně dostal do vápna a z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost gólmana. Andrea Consigli jeho ránu bez problémů zneškodnil.
34'
Rogério z levé strany tvrdě nakopl míč do bránícího hráče, čímž vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
33'
Sebastiano Luperto se z pravé strany pokusil přenést hru na opačnou poloosu hřiště, ale jeho přetažený míč končí v zámezí.
31'
Na druhé straně se ke střele z podobné pozice odhodlal Maxime López, který byl ale výrazně méně přesný.
30'
Lammers měl zatím jednoznačně největší šanci zápasu, když se zpoza vápna opřel do skákavého míče a těsně minul levou tyč!
29'
Sam Lammers vedl míč po ose hřiště a už byl nedaleko vápna, když se rozhodl střílet, míč ale napálil jen do bloku.
28'
Volný kop rozehrál přetaženým centrem Hamed Traorè. Míč nakonec letěl do náruče gólmana. Máme 28. minutu a toto byla první střela utkání.
27'
Po faulu Marina uvidíme první volný kop z pozice, ze které je možné alespoň centrem ohrozit branku.
27'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Răzvan Marin).
25'
Răzvan Marin se ve vápně pěkně tělem natlačil před Traorèho, kterému tak znemožnil centr. Záložník Sassuola se samozřejmě dožadoval penalty, nicméně neúspěšně.
24'
Hráči Empoli se krátkými přihrávky dostali až do vápna a z jeho levé strany nakonec střílel Fabiano Parisi. Před brankou ale bylo natolik husto, že míč neměl šanci doputovat do cíle.
23'
Podle současného obrazu hry se nabízí říci, že pokud neuvidíme penaltu, neuvidíme ani gól. Těžko si totiž představit, že by herní styl jednoho z týmů vedl k nějaké nebezpečné šanci.
22'
Neuvidíme, sudí po konzultaci s videem nenařizuje pokutový kop.
21'
Tak konečně jsme se dočkali alespoň nějaké akce. Gian Marco Ferrari zahrál ve vápně rukou a sudí nyní celou situaci kontroluje na videu. Uvidíme penaltu?
20'
Centr z pravé strany odkopl Martin Erlić za brankovou čáru. Následuje roh pro Empoli.
19'
Míč se ale přesto dostal do vápna, kde proskákal až na Ebuehiho, který v těsné blízkosti branky zakončoval patičkou. Mnoho povyku pro nic, šanci přecházel ofsajd.
18'
Filippo Bandinelli pěkně protancoval po levém křídle, ale při centrování už byl v časovém presu, neboť se nacházel velmi blízko brankové čáry. Podle toho jeho centr také vypadal.
17'
Sassuolo se ihned po zmocnění se míče snažilo rozjet rychlý protiútok, který však zhatil faul Luperta. Hosté budou mít volný kop zhruba z poloviny hřiště.
16'
Fabiano Parisi rozehrál aut z útočné poloviny dlouhým náhozem na polovinu vlastní, kde si Empoli posílá krátké přihrávky.
15'
Po souboji na hraně vápna před brankou hostí byl kopačkou nepatrně trefen Jacopo Fazzini, jenž se teatrálně skácel k zemi. Sudí přesto faul neodpískal, nutno říci, že správně.
13'
První rohový kop dnešního zápasu přinesl jen další roh, ten Sassuolo rozehrálo nakrátko, avšak jejich pobyt s míčem neměl dlouhého trvání.
12'
Hamed Traorè vysílal z levého křídla střílený centr do vápna, který končí sražen za brankovou čarou, následuje rohový kop.
11'
Centr z levé strany se ve vápně snesl přesně na kopačku střídajícího Lammerse, kterému však selhalo zpracování.
10'
Davide Frattesi byl adresátem prudkého míče z levého křídla někam na hranu brankoviště. Při snaze o protečování hracího předmětu do vápna byl ale nepřesný.
9'
Sassuolo se pokusilo rozjet od obranného valu útok dlouhým nákopem. Proti tomu si ale aktivně vyběhl Guglielmo Vicario, jenž odkopl míč.
8'
Úvod utkání je i na italské poměry velice ospalý. Ani jeden z celků nám zatím nenabídl vůbec nic.
7'
ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Sam Lammers.
6'
Mattia Destro při snaze o zpracování míče zřejmě špatně došlápl a nyní se za pomoci lékařů odebírá na střídačku.
5'
Hamed Traorè pěkně prošel po levém křídle a pokusil se načechrat centr do vápna, ten ale končí sražen v zázemí. Hosté u míče zůstanou, následuje autové vhazování.
3'
A vidíme také první faul dnešního utkání. Filippo Bandinelli zastavil rozjíždějící se protiútok nečistým skluzem.
2'
Poprvé si na míč sáhl i hostující gólman Andrea Consigli, jenž do rukavic schoval dlouhý nákop.
1'
Úvodního výkopu dnešního klání se ujímá hostující Sassuoo, které nastupuje v zelenobílých dresech. Empolio je oděno do modré.
1'

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Fazzini, Marin, Bandinelli (C) – Baldanzi – Satriano, Destro.
Náhradníci: Ujkani, Perisan – Walukiewicz, Cacace, Guarino, Stojanović, Henderson, Akpa-Akpro, Bajrami, Degl'Innocenti.
Trenér: Paolo Zanetti

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Toljan, Erlić, G. Ferrari, Rogério – Frattesi, López, Thorstvedt – L. D'Andrea – Pinamonti, Traorè.
Náhradníci: Pegolo – Ayhan, Kyriakopoulos, Romagna, Marchizza, Ruan, Harroui, Henrique, Obiang, Álvarez, Antiste, Ceïde.
Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Ermanno Feliciani.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo je na tom o něco lépe než jeho dnešní soupeř. S 15 body mu zatím patří 11. místo tabulky. V posledním utkání ale muselo kousat vysokou porážku na hřišti lídra tabulky z Neapole (4:0).

Nejlepším střelcem Sassuola je italský záložník Davide Frattesi se čtyřmi přesnými zásahy. Armand Lauriente ke svým dvěma brankám přidal i stejný počet asistencí.
Empoli FC

Empoli ve dvanácti dosavadních zápasech nasbíralo 11 bodů, což jej řadí na 14. místo tabulky. Tým má ale spolu s Cremonese druhý nejhorší útok, neboť nastřílel zatím jen 9 branek.

Naposledy se Empoli představilo na domácím trávníku, kde nestačilo na silnou Atalantu (0:2). Celek z Toskánska má v kádru jen jednoho dvoubrankového střelce, kterým je italský záložník Filippo Bandinelli.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní italské kopané, vítejte u utkání 13. kola Serie A mezi týmy Empoli FC a US Sassuolo Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62