Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Spezia - 8. dubna 2023   14:30

Fiorentina
25' Wiśniewski(vl.)
1:1
(1:1)
Spezia
32' Nzola  (Drągowski)
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Igor, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Mandragora (80. Duncan), Castrovilli (71. Barák) – Ikoné (60. González), Bonaventura, Sottil (60. Brekalo) – Cabral (80. Jović).
Cerofolini, Vannucchi – Milenković, Terzić, Ranieri, Venuti, Saponara, Bianco, Kouamé.
Dionisi – Tolfo, Gualtieri
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Spezia
Drągowski – Amian, Ampadu, Nikolaou, Wiśniewski – Bourabia (65. S. Bastoni), Ekdal (76. Esposito), Żurkowski – Gyasi (C) (76. Šomurodov), Nzola (89. Verde), Maldini (65. Cipot).
Zoet, Marchetti – Ferrer, Reca, Krollis.

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek Bílé soboty.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:29.
Fiorentina tlačila, tlačila a tlačila, ale vedoucí branku nakonec nevstřelila, čímž končí její vítězná šňůra, která se zastavila na devíti zápasech. Dnešní domácí si ale za výkon ve druhé půli výhru zasloužili, protože si vytvořili spoustu šancí, ale nakonec žádnou nevyužili. Spezia ale většinu času bránila jistě a několikrát zahrozila i z protiútoků, největší šanci měl určitě Eldor Šomurodov, který ale totálně pohořel. Výsledkem je tedy remíza, se kterou je mnohem spokojenější Spezia. Ta si tak polepšila v boji o záchranu.
90+8'
90+7'
Spezia v závěru nastavení hraje na útočné polovině a ještě se sama pokouší o skórování, od toho je ale stále dost daleko.
90+5'
Fiorentina dvakrát v krátkém časovém úseku servírovala míč před bránu z pravé strany, ani v jednom případě však pas neprošel přes pozorné beky.
90+4'
Domácím už dochází trpělivost, nyní ruply nervý Lucasu Martínezovi, který prostě vypálil z velké dálky, ale na přesný zásah nemohl pomýšlet.
90+2'
Szymon Żurkowski se svíjí v křečích, což je klidně možné, také se ale možná snaží získat co nejvíce času.
90+1'
Eldor Šomurodov měl na kopačce klíčovou branku, kterou ale totálně zpackat! Šomurodov výborně zapracoval při napadání a se spoluhráčem šel na dva na nikoho, jenže celou situaci řešil sám lobem, ten byl ale příliš nízký, takže Pietro Terracciano jistě zasáhl!
90'
Spezia získává co nejvíce času napadáním, stále ji ale čeká nastavení, které může být klidně pořádně dlouhé.
89'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází M'bala Nzola, přichází Daniele Verde.
88'
Fiorentině se konečně povedla rychlá akce, na jejímž konci byl Luka Jović, který už jen přehazoval padajícího gólmana, což se mu povedlo, ale netrefil bránu!
87'
Luka Jović si nezpracoval prudký pas, kvůli čemuž se hosté okamžitě osvobozují opravdu dlouhým odkopem.
85'
Nicolás González to prostě zkusil středem, tam ale bylo hned několik protihráčů, kteří ho přes sebe nepustili.
84'
M'bala Nzola dlouhý nákop nestihl, hosté tím ale aspoň zdrželi hru, což jim hraje do karet.
83'
Cristiano Biraghi řešil na brankové čáře dost nebezpečný centr, což zvládl na jedničku. Sice soupeři daroval roh, ale nic lepšího z toho nemohl získat.
82'
Luka Jović měl hned po svém příchodu také příležitost, tu ještě zkoušel řešit přihrávkou, ale ta byla příliš pomalá, takže zasáhl Bartłomiej Drągowski.
80'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Alfred Duncan.
80'
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović.
79'
Domácím se čas neuvěřitelně rychle krátí, Spezia navíc může chvíli útočit. M'bala Nzola dokonce získal rohový kop.
78'
Také Przemysław Wiśniewski dostává žlutou kartu, je tedy prakticky zázrak, že si hosté stále nevykoledovali žádný červený kartónek.
76'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Eldor Šomurodov.
76'
ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Salvatore Esposito.
75'
Spezia po opravdu dlouhé době útočí, moc dlouho se ale v útoku neohřálo, takže hned musí zastavovat protiútoku soupeře.
73'
Cristiano Biraghi zkustil štěstí z velké dálky, ránu mu ale vůbec nesedla, protože míč skončil několik metrů nad bránou.
72'
Hosté opravdu vůbec nestíhají, přichází tedy další standardní situace pro Fialky. Žlutou kartu navíc vidí Albin Ekdal.
71'
ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Antonín Barák.
70'
Spezia si konečně bude moci oddechnout, protože Arthur Cabral fauloval a za chvíli bude rozehrávat Bartłomiej Drągowski.
68'
Simone Bastoni před chvílí přišel a už bude hrát pod tlakem, protože poslal k zemi pronikajícího Nicoláse Gonzáleze. Taky tedy vidí žlutou kartu.
68'
Fiorentina už poměrně jednoznačně přehrává svého soupeře, gól ale stále nepřichází, a to i přesto, že hosté si poměrně často pomáhají faulem.
65'
ze hřiště odchází Daniel Maldini, přichází Tio Cipot.
65'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Simone Bastoni.
65'
Igor pod tlakem zakončil z otočky, moc šancí na úspěch ale neměl, což se také potvrdilo, protože bude rozehrávat Bartłomiej Drągowski.
63'
Ethan Ampadu nakonec musel zatáhnout za záchrannou brzdu a poměrně tvrdě poslal k zemi Josipa Brekala, čímž daroval soupeři nebezpečný přímý kop a také si vysloužil žlutou kartu.
63'
Emmanuel Gyasi svým centrem smolně trefil jenom spoluhráče, který míč srazil zpátky, díky čemuž domácí okamžitě jdou do protiútoku.
62'
Josip Brekalo je pořád v akci, tentokrát byl ale hraničním zákrokem odstaven od balónu, ve hře se však pokračuje.
61'
Josip Brekalo hned po svém příchodu ukázal, že může být neuvěřitelně platným hráčem, protože ho skvěle uvolnil Giacomo Bonaventura a přišla tedy střela. Ta ale skončila jen na brankové konstrukci!
60'
ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Josip Brekalo.
60'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Nicolás González.
58'
Fiorentina to po delší době zkusila nákopem za obranu, u něj ale byl první Bartłomiej Drągowski, který tak pořád pokračuje ve skvělé práci.
56'
Riccardo Sottil chytře naznačil zakončení a následně chtěl přihrát na lépe postaveného spoluhráče, jeho pas byl ale na poslední chvíli zablokován.
55'
I nadále se domácím centry vůbec nevyplácí, Spezia tak sice vzdušný pas odvrátila, ale pořád se musí bránit.
54'
Fiorentina se pomalu dostává na koně, další míč servíroval před bránu Giacomo Bonaventura, ale nakonec se bude muset spokojit jen s rohem.
53'
Emmanuel Gyasi nemyslí jen na útočení, ale nyní dobře pomohl i při bránění, protože odhlavičkoval nebezpečný centrovaný míč.
52'
M'bala Nzola je první u průnikové přihrávky a okamžitě přihrával před bránu, dobrý přehled ale ukázal Pietro Terracciano, který žádné zakončení nedovolil.
51'
Kelvin Amian trestuhodně neuklidil centr, míč ale aspoň netečoval, takže jeho tým nakonec bude vhazovat.
50'
Spezia napadáním málem vybojovala míč při napadání, nakonec se ale faulu dopustil Szymon Żurkowski, takže snaha nakonec byla zbytečná.
48'
Jonathan Ikoné se dostal do další příležitosti, úplně ideálně však nezvládl zpracování, a tak může být rád, že získal aspoň roh.
47'
Gaetano Castrovilli mohl jít ve výhodě do nadějné šance, jenže míč mu utekl a kvůli tomu rozhodčí přerušil výhodu a dal míč domácím.
46'
Po první půli platí celkem překvapivý stav, protože Fiorentina zatím nepotvrzuje roli favorita a proti Spezii drží jen remízový výsledek. Určitě je ale lepším týmem, i když paradoxně nevystřelila na branku. O jediný gól domácích se postaral obránce Przemysław Wiśniewski, který si nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Moc ho to ale mrzet nemuselo, protože následně ve velkém stylu vyrovnal M'bala Nzola, takže stále může zvítězit kdokoliv.
Druhý poločas začne přibližně v 15:34.
45+3'
45+2'
Pietro Terracciano ještě naposledy nakopl dopředu, ale našel jen svého brankářského kolegu, takže do přestávky se toho už asi moc nestane.
45+1'
I třetí útočník hostů si vysloužil žlutou kartu, Emmanuel Gyasi totiž bolestivě šlápl na nohu protihráče.
45'
Přece jen hosté ještě mohou zaútočit, M'bala Nzola si však zase příliš věřil a od ztráty míče ho zachránil pouze faul. Sám Nzola ale následně vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
44'
Rolando Mandragora se rozbíhal za obranu, vzdušný pas byl ale opravdu příliš dlouhý, takže si ho nakonec chytil Bartłomiej Drągowski, který hru opět uklidní.
43'
Centr letěl na bližší tyč, kde šlo do souboje hned několik hráčů, ale lépe to dopadlo pro Spezii, která míč dostala z nebezpečné zóny.
42'
Přece jen se Fialkám napadání vyplatilo a získali cenný rohový kop.
41'
Spezia se konečně dostala k míči a M'bala Nzola si poměrně zahrává, protože se u své šestnáctky nechává napadat. Nakonec to ale zkušeně zvládl.
39'
Fiorentina už zase diktuje tempo hry, zatímco hosté vyčkávají na přestávku. Tato taktika se jim zatím vyplácí, protože drží protihráče daleko od své klece.
38'
Gaetano Castrovilli přes pravou stranu nemohl projít, což se také potvrdilo, udělal to ale tak šikovně, že získal aspoň aut.
36'
Spezia dělá úplně všechno, aby aktuální stav udržela do přestávky. Když nestíhá, pomůže si taktickým faulem, což se jí zatím vždy vyplatilo.
35'
Dodô na pravé straně velmi dobře zrychlil, což neunesl Daniel Maldini, který ho zezadu poslal k zemi a vysloužil si tak žlutou kartu.
34'
Přestřelka mohla i nadále pokračovat, Arthur Cabral totiž velmi nebezpečně střílel nůžkami, ale nastřelil jen tyčku! Branka by ale stejně nejspíš neplatila kvůli útočnému faulu.
32'
Spezia právě vstřelila branku!
Hosté šokují favorita a rychle vyrovnávají! Bartłomiej Drągowski vymyslel naprosto geniální nákop, který si ideálně sklepl M'BALA NZOLA, jenž se protlačit před Igora a následně prostřelil Pietra Terracciana přízemní ránou. Asistence: Bartłomiej Drągowski.
30'
Tlak Fiorentiny i nadále trvá, to tak velmi jistě potvrzuje roli favorita. A dobře dělá, jednobrankové vedení nikdy není úplně jisté.
27'
Všichni hráči si nyní chvíli odpočinout, protože Dodô si po souboji vyžaduje ošetření. Naštěstí z toho žádné zranění nebude.
25'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí tentokrát trestají špatnou rozehrávku protivníka a jdou do vedení! Přihrávku výborně vystihl Cristiano Biraghi, který si poté našel cestu do šestnáctky a nakonec odcentroval, jenže do míče se vložil branící PRZEMYSŁAW WIŚNIEWSKI, který ho smolně srazil přímo do tyče, od které si to balón zamířil do sítě.
24'
Jonathan Ikoné si výborně připravil prostor k zakončení v pokutovém území, tři protihráče ale neprostřelil. Vzápětí přišla ještě jedna střela, ale ta už byla příliš vysoká.
23'
Souboj o míč ale hosté nezvládli a tak opět museli bránit, což se jim nakonec povedlo. Vzápětí ale kazí rozehrávku a míč úplně zbytečně poslali do autu.
22'
Bartłomiej Drągowski si dával s rozehrávkou poměrně dost na čas, nakonec se ale vyhnul žluté kartě, takže mohl odkopnout na útočnou polovinu.
19'
M'bala Nzola sice skóruje po výborně sehrané akci, branka ale nebude platit kvůli ofsajdu, kterého se dopustil Emmanuel Gyasi!
18'
Spezia poprvé v utkání držela soupeře v pevné defenzivě, nakonec z toho ale žádná šance nebyla. Za chvíli ale bude mít možnost k dalšímu útoku, protože pořád drží míč pod kontrolou.
17'
Pietro Terracciano musel jít do zákroku, ale střelu Daniela Maldiniho moc dobře viděl, takže neměl žádné problémy.
16'
Szymon Żurkowski až zbytečně dlouho čekal s rozehrávkou, nakonec se mu to ale vyplatilo, protože si řekl o faul a hosté tak budou rozehrávat nadějnou standardku.
15'
Szymon Żurkowski poměrně dlouho držel míč proti třem protihráčům, nakonec ho ale přece jen ztratil a musí se rychle vracet.
14'
Míč poprvé letěl směrem na bránu, hlavou se o to postaral Gaetano Castrovilli, ale jeho pokus byl nakonec sražený mimo tři tyče.
13'
M'bala Nzola pořád číhá na útočné půlce, přesnou přihrávku ale nedostal ani tentokrát. Rozehrávat bude Pietro Terracciano.
12'
Jonathan Ikoné si v rohu hřiště nenechal vzít balón, ale zároveň nemohl k bráně, takže se s ním musel vydat jen dozadu.
10'
Riccardo Sottil dostal nadějnou přihrávku do běhu, ale ta nakonec byla příliš dlouhá, takže míč doletěl až za brankovou čáru.
9'
Hosté konečně vytlačili protihráče ze své poloviny a mohou si v klidu přihrávat. Dopředu tedy příliš nespěchají a spíše vyčkávají na nějakou díru v obraně soupeře.
8'
Pořád se hraje hlavně na polovině Spezie, která nyní konečně zvládla přehrát protihráče. M'bala Nzola však na útočné polovině míč neudržel.
6'
Hosté jsou stále pod tlakem, protože ani tentokrát se při rozehrávce nedostali přes půlící čáru, takže stále nemají chvilku na oddech.
5'
Albin Ekdal si vůbec nerozuměl se spoluhráči, protože míč nakopl po pravém křídle, ale tam vůbec nikdo nebyl. Nepřesnosti na obou stranách tedy pokračují.
4'
Lucas Martínez si pod tlakem raději pomohl přihrávkou na brankáře, který ihned nakopával, ale žádného spoluhráče na útočné polovině nenašel.
3'
Hosté se stále musí bránit, což pořád zvládají v klidu. Nyní vzdušný pas zachytil Bartłomiej Drągowski, který to zase uklidnil hru.
2'
Spezia první roh soupeře úspěšně ubránila, ale míč neudržela, takže domácí budou vhazovat na pravé straně.
1'
Przemysław Wiśniewski je hned na pravé straně pod velkým tlakem, který úplně nezvládl, protože zahrál míč jen na roh.
1'

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Igor, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Mandragora, Castrovilli – Ikoné, Bonaventura, Sottil – Cabral.
Náhradníci: Cerofolini, Vannucchi – Milenković, Terzić, Ranieri, Venuti, Saponara, Duncan, Bianco, Barák, Jović, González, Brekalo, Kouamé.
Trenér: Vincenzo Italiano.

Spezia Calcio: Drągowski – Amian, Ampadu, Nikolaou, Wiśniewski – Bourabia, Ekdal, Żurkowski – Gyasi (C), Nzola, Maldini.
Náhradníci: Zoet, Marchetti – Ferrer, Reca, S. Bastoni, Esposito, Cipot, Verde, Šomurodov, Krollis.
Trenér: Leonardo Semplici.

Rozhodčí: Dionisi – Tolfo, Gualtieri.
Spezia Calcio
Spezia působí jenom v jediné soutěži a tam se jí nevede úplně nejlépe. V rámci Serie A se totiž nachází až na sedmnáctém místě, což je poslední pozice, ze které se nesestupuje. Na osmnáctou Veronu má však šestibodový náskok, takže Calcio má aspoň nějaký malý polštář. Určitě ale potřebuje pravidelně bodovat, což se v poslední době i celkem daří, protože v posledních pěti střetnutích prohráli jen se Sassuolem. Současně ale zapsali jedinou výhru, avšak i dnes by měla remíza cenu zlata.

Poslední tři utkání
Spezia vs. Salernitana – 1:1
Sassuolo vs. Spezia – 1:0
Spezia vs. Inter – 2:1
ACF Fiorentina
Fiorentina aktuálně drží neuvěřitelnou fazónu a klidně ještě může pomýšlet na opětovný postup do Evropy, jestli svou formu udrží. Dnešní domácí totiž naposledy ztratili body v polovině února, kdy remizovali s Empoli, od té doby mají na kontě pět ligových výher v řadě. Fiorentině se také daří v ostatních soutěžích, v Evropské konferenční lize je už ve čtvrtfinále a v rámci Italského poháru má nakročeno k postupu do finále. Je tedy jasné, že dnešní domácí jsou jasným favoritem a berou jen tři body.

Cremonese vs. Fiorentina – 0:2
Inter vs. Fiorentina – 0:1
Fiorentina vs. Lecce – 1:0
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Fotbalová sezona pomalu míří ke svému konci, nyní nás tedy čekají nejdůležitější zápasy v sezoně. V jednom z nich na sebe narazí Fiorentina a Spezia. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62