Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Udinese - 14. května 2023   15:00

Fiorentina
7' Castrovilli  • 90' Bonaventura (Castrovilli)
2:0
(1:0)
Fiorentina
Cerofolini – Venuti (75. Dodô), Milenković, Igor, Biraghi (C) (60. Terzić) – Duncan (60. Mandragora), Castrovilli – Ikoné (46. N. González), Barák (71. Bonaventura), Brekalo – Kouamé.
P. Terracciano, Vannucchi – Jović, Kayode, Sottil, Bianco, Ranieri, Lu. Martínez, Saponara, Amrábat.
Paterna – Vono, Saccenti
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Udinese
Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez – Ebosele (61. Udogie), Pereyra (C), Walace, Lovrić (78. Semedo), Zeegelaar (62. Arslan) – Samardžić (84. Pafundi) – Nestorovski.
Piana, Padelli – Thauvin, Abankwah, Buta, Masina.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:15.
90+6'
Červené karty viděli Giacomo Bonaventura a Rodrigo Becão.
Po závěrečném hvizdu ještě došlo ke kontroverzi mezi Bonaventurou a Pereyrou, načež skončil domácí hráč na trávníku. Hostující kapitán odchází ze hřiště za velkého pískotu davu a na hřišti ještě dochází k menším půtkám. Rozhodčí po skončení utkání uděluje ještě červené karty, takže vše bude mít dohru u italské disciplinární komise. Máme tedy za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali také jedné branky. O tu se postaral Giacomo Bonaventura a definitivně tak pečetil výhru domácích, kteří byli po většinu utkání lepším celkem a tři body si zasloužili. Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+5'
González má již notně roztržený dres. Po svém příchodu do druhé půle ale dělal obraně Udinese velké starosti.
90+4'
Domácí se snaží udržet míč na svých kopačkách u praporku, ale hned dvojice skončila v nefotbalové pozici na trávníku.
90+3'
Zprava postupoval na branku Nicolás González, ale jeho pokus Silvestri vyrazil a obránce odkopl.
90+2'
Dodô se na vlastní obranné polovině dopustil faulu, ale hosté nic vymyslet nedokázali.
90'
Fiorentina právě vstřelila branku! GIACOMO BONAVENTURA dostal velmi pěknou přihrávku od Castrovilliho, namířil si to směrem na branku, zmátl pohybem soupeře a zkušeně poslal míč do míst, kde brankář neměl šanci zasáhnout.
89'
Závěrečný hvizd se přibližuje a na nějaký velký tlak prohrávajícího družstva to nevypadá.
88'
Nikola Milenković vyšplhal na záda soupeře nedovoleným způsobem, takže se píská útočný faul.
87'
Nicolás González dostal dobrou přihrávku do běhu, ale soupeř s ním udržel krok a při pokusu o střelu mu ji ještě zblokoval na roh.
86'
Michele Cerofolini má míč ve své moci a od něho může začít nová akce domácího mužstva.
85'
Rozhodčí Paterna odpískal faul Castrovilliho, který chvíli ležel, ale po zjištění verdiktu vyskočil jako čertík z krabičky.
84'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Lazar Samardžić, přichází Simone Pafundi.
83'
Diváci neúnavně podporují svůj celek, zatímco hráči ve fialovém kombinují na vlastní polovině.
82'
Domácí dlouho kombinovali na vlastní polovině, načež při přechodu do útoku přišli o míč.
81'
Nákop domácího celku do území nikoho mizí mimo hrací plochu, takže bude vykopávat Marco Silvestri.
80'
Chyba v rozehrávce hostí nebyla potrestána, protože González poslal míč nad branku.
79'
S centrem z levé strany si defenzivní vozba Fiorentiny dokázala poradit. Následně ještě vznikla další situace, po níž měl starosti Cerofolini, ale i s trochou štěstí vyvázl.
78'
ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Vivaldo Semedo.
77'
Kratší pauzu nyní potřeboval autor zatím jediné branky Gaetano Castrovilli po skluzu Tolgaye Arslana.
76'
V posledních minutách nesledujeme příliš pohlednou podívanou. Hra je rozkouskována střídáními a fauly.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Dodô.
74'
Tolgay Arslan je oním hráčem, který dostal úder do obličeje, a nyní probíhá jeho ošetřování na hrací ploše.
73'
Lorenzo Venuti zasáhl rukou soupeře v obličeji a je dalším dnešním karetním hříšníkem.
71'
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Giacomo Bonaventura.
70'
Hosté centrovali od rohového praporku, aby míč jen odvrátila obrana domácích.
69'
Nikola Milenković ve středu hřiště tahal Arslana, aby mu nemohl uniknout, za což si vysloužil žlutý trest.
68'
Na druhé straně střílel aktivní Nicolás González, leč tomu se nepodařilo zaměřit prostor branky.
67'
Nakonec vypálil Lazar Samardžić z větší vzdálenosti. Branku sice trefil, ale stál v ní pozorný Cerofolini.
67'
Ovšem obrana Fiorentiny působí pevným dojmem, takže se nakonec hosté vrátili až na vlastní půlku.
66'
Hosté se vydávají na útočnou polovinu, kde by rádi vymysleli akci vedoucí do pokutového území.
64'
Jaka Bijol se po odehrání míče srazil hlavami s Christianem Kouamém a potřebuje chvilku na vzpamatování se.
63'
Před číhajícím Josipem Brekalem dobře odvrátil obránce Udinese mimo vápno.
62'
ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Tolgay Arslan.
61'
ze hřiště odchází Festy Ebosele, přichází Iyenoma Destiny Udogie.
60'
Dvojité střídání Fiorentiny. Hřiště opouští Duncan s Biraghim, které nahrazují Mandragora s Terzićem.
59'
Nicolás González vstřebává tento další souboj hodně ztěžka, ale rozhodně je velkým oživením pro hru Fiorentiny.
58'
Marvin Zeegelaar se pověsil na unikajícího Gonzáleze, jehož stáhl k zemi a vidí jasnou žlutou kartu.
57'
Opět jako stožár působící Nikola Milenković. Téměř dvoumetrový srbský zadák odvrátil další centr do vápna domácích.
56'
Do útoku se hnali opět hosté, kteří znovu ztroskotali na pozorně bránících hráčích Fiorentiny.
55'
S centrem do pokutového území si poradil na výbornou Nikola Milenković, který odvrátil do bezpečí.
54'
Josip Brekalo si pomohl nedovoleným zákrokem, jehož terčem se stal Rodrigo Becão.
53'
Fiorentina se několika přihrávkami dostala až k brankáři, který nepovedenou přihrávku poslal do autu.
52'
Castrovilliho centr do vápna sice našel adresát, ale Gonzálezova hlavička nebyla přesná. Střídající Argentinec je však velmi často u míče po svém příchodu.
51'
Nakonec letěl centr z pravé strany, který bránící hráč Udinese zblokoval do autu. Posléze byl Zeegelaarem faulován Nicolás González.
50'
Barák i pod tlakem dobře přenesl hru na levou stranu, odkud se Fiorentina pokusí zaútočit.
49'
Lovrićovo zakončení neznamenalo příliš velké ohrožení pro Cerofoliniho branku, protože slovinský reprezentant vystřelil mimo tři tyče.
48'
Christian Kouamé dostal přihrávku do vápna, ale slaboučké zakončení poslal mimo branku.
47'
Zpoza pokutového území vypustil střelu aktivní novic González, jenže branku hodně minul.
47'
Nově příchozí hráč dostal pod tlak obranu soupeře, načež dokázali spoluhráči vybojovat míč.
46'
Jonathan Ikoné zřejmě svým výkonem nepřesvědčil trenéra Italiana, který místo něho do druhé půle posílá Nicoláse Gonzáleze.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, které tedy rozhodně nenudily. Hned v úvodu utkání se domácí dostali do vedení, když nejprve orazítkoval tyč Alfred Duncan, ale akce pokračovala dále a gól vstřelil Gaetano Castrovilli. Posléze se k brankové dorážce dostal Barák, jenže kvůli předchozímu ofsajdu gól nemohl platit. Domácí byli dlouho jasně lepším týmem, ale postupem času i hosté vystrkovali růžky. Asi nejaktivnějším hráčem byl Festy Ebosele, který byl v řadě soubojů a v 35. minutě už to vypadalo, že bude muset své působení na trávníku ukončit, když si ublížil o tyčku, na které skončil poté, co se snažil zabránit cestě střely Josipa Brekala do branky. Chorvatův samostatný únik však skončil na tyči. Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+4'
45+4'
V závěru poločasu je karetně potrestán ještě Biraghi, který nesportovně zezadu nakopl Eboseleho. Následně se domácí kapitán velice diví, za co vidí trest.
45+2'
Roberto Pereyra se dostal k míči za vápnem soupeře, s ničím se dlouho nerozpakoval a vypálil, ale branku minul.
45+1'
Alfred Duncan dobře pohybem oklamal Walace, který ho poslal k zemi jen za cenu žluté karty.
45'
Biraghi přihrával z levé strany do vápna a domácí opět reklamují přestupek proti pravidlům, tentokráte by chtěli ruku bránícího hráče, ale Paterna opět ukazuje, ať se pokračuje ve hře.
44'
Po pádu domácího hráče v pokutovém území soupeře ukazuje rozhodčí Paterna poměrně jednoznačně, že se o faul nejednalo.
43'
Antonín Barák převzal míč v pokutovém území, ale soupeř mu ho stihl vypíchnout před zakončením.
42'
Potíže v rozehrávce domácích. Ebosele napadl rozehrávku Biraghiho, oba padli na trávník, načež sudí uděluje žlutý trest pro hráče hostů. Hráči Udinese nesou tento verdikt s velkou nelibostí.
41'
Christian Kouamé udržel míč, načež ho soupeř nepěkně poslal na trávník a sudí vše řeší opět jen domluvou.
39'
Ebosele už je zpět ve hře, dostal se k míči a následně ho soupeř poslal nedovoleně k zemi. Samozřejmě se poté z tribun nese pískot na hostujícího hráče.
38'
Ošetřování Eboseleho skončilo a mladík už podél postranní čáry pospíchá s lékařem k půlící čáře. Vypadá to tedy, že zvládne pokračovat.
37'
Stále probíhá ošetřování mladého irského zadáka Udinese a s jeho pokračováním ve hře to moc dobře nevypadá.
35'
Rychlý útok Josipa Brekala končí ranou do tyče, když Chorvat byl u míče před brankářem Silvestrim, ale střelu poslal jen do brankové konstrukce, o kterou si ještě ublížil skluzující Ebosele.
35'
Zblokovaná střela Sandiho Lovriće znamenala rohový kop pro hosty. Centr vypadal nebezpečně, ale nakonec ho nikdo nedokázal tečovat.
34'
Cristiano Biraghi zajel velmi nepříjemně v souboji dvou kapitánů do Roberta Pereyry, načež zůstal hostující hráč ležet na zemi, takže poté na chvíli Paterna přerušil hru.
33'
Domácím se podařilo vybojovat výhodu rohového kopu, která se však zase tak velkou výhodou být neukázala, protože následnou střelu Ikoného zblokoval soupeře a hosté se pokusili o protiútok, který však Fiorentina vyřešila na polovině hřiště.
32'
Také Marco Silvestri musel vyrazit dále z branky a na hraně pokutového území odehrát před soupeřem.
31'
Nepříliš vydařený střelecký pokus domácího celku nenadělal žádné vrásky na čele Marcu Silvestrimu.
30'
Volný přímý kop rozehrál Biraghi, našel ve vápně nabíhajícího Milenkoviće, jehož hlavička šla mimo branku.
29'
Josip Brekalo výborně přešel přes soupeře, který se do souboje ale dokázal vrátit, jenže Chorvata fauloval.
28'
Michele Cerofolini byl v pozoru, takže dobře odhadl situaci a vyběhl hluboko z branky, aby odkopl před sprintujícím soupeřem.
27'
Příliš dlouhá Barákova přihrávka na Venutiho mizí mimo hrací plochu, aniž by ji zadák Fiorentiny mohl udržet ve hře.
26'
Ebosele výborně udržel míč, načež došlo k souboji rameno na rameno, po němž sudí Paterna píská faul irského mladíka.
25'
Hosté měli k dispozici rohový kop, nicméně obrana Fiorentiny dokázala centr od praporku odvrátit.
24'
Rodrigo Becão se po zákroku Alfreda Duncana ocitl na trávníku, načež se píská faul hráče Fiorentiny.
23'
Míč ve vlastním pokutovém území domácí srazili soupeři tak dobře, že následně mohl Nikola Milenković důrazně odkopnout.
22'
Duncan si šlápl na míč, o který ho následně soupeř v hraničním souboji připravil. Posléze hráč Udinese upadl, ale ani tady se k nelibosti hostů faul nepíská.
21'
Christian Kouamé ve snaze dostat se k míči dle verdiktu rozhodčího fauloval.
20'
Z pravé strany Fiorentiny mířil do pokutového území pas, který ale nikdo z hráčů ve fialovém nezachytil.
19'
Tentokrát vyslal Ebosele nepovedenou přihrávku na Samardžiće, který s tím nepočítal, takže se zastavil. Dvacetiletý Ir Ebosele následně míč už na soupeři nevybojoval.
18'
Festy Ebosele se na pravé straně snažil přejít přes soupeře, ale ten se nenechal zaskočit a vybojoval míč.
17'
Hosté jsou v posledních okamžicích stále častěji u míče a snaží se s nepříznivým vývojem něco udělat.
15'
Na útočnou polovinu se vypravili také hosté, ovšem obrana Fiorentiny i s trochou obtíží vše zvládla bez inkasované branky.
14'
Exekuce volného přímého kopu se trochu protáhla. Odpovědnost na sebe vzal Cristiano Biraghi, jehož zajímavý pokus skončil kousek nad brankou.
12'
Festy Ebosele nepříjemně dohrál Josipa Brekala, takže uvidíme volný přímý kop Fiorentiny v nebezpečné vzdálenosti od Silvestriho branky.
12'
S centrovaným míčem do pokutového území si obrana Udinese dokázala poradit.
11'
Domácí i nadále zůstávají v držení míče a vypadají dnes zatím mnohem lépe než soupeř.
10'
Situace ještě byla rozebrána rozhodčím u videa, ovšem o ofsajd se jednalo, takže vzrušení je zbytečné.
9'
Antonín Barák už se radoval ze vstřelené branky, jenže radost mu kalí předchozí ofsajdové postavení spoluhráče.
8'
Rozhodčí ještě prověřovali situaci u videa, ale žádný signál, aby se hlavní Paterna šel podívat na video, nepřišel.
7'
Fiorentina právě vstřelila branku! Nejprve napálil Alfred Duncan míč neskutečnou pumelicí do tyče, načež se domácí znovu dostali k míči a i když měli hosté možnost ve vápně odvrátit míč do bezpečí, nepovedlo se jim to, takže se k snadnému zakončení dostal GAETANO CASTROVILLI, který prostřelil brankáře.
6'
Hosté raději ve skluzu přerušili přihrávku, která měla směrovat do pokutového území.
5'
Antonín Barák si nabíhal do předbrankového prostoru, kam směřovala přihrávka, ale přes trojblok hráčů Udinese se český reprezentant neprodral do zakončení.
4'
Ofsajdové postavení si nepohlídali hosté, takže po kontaktu viníka s míčem se přerušuje hra.
3'
Alfred Duncan vysokou nohou zasáhl Ilju Nestorovského, načež mu rozhodčí domlouvá, aby se podobné zákroky již neopakovaly.
3'
Hodně nepovedená rozehrávka hostujícího celku končí autovým vhazováním pro Fiorentinu. Poté se jeden z hráčů ve fialovém ocitl na zemi, leč sudí Paterna nechává pokračovat ve hře.
2'
Po chvilce je šestadvacetiletý středopolař Fiorentiny připraven pokračovat v utkání.
1'
Hned v úvodní minutě došlo k nepříjemnému zákroku Marvina Zeegelaara na Gaetana Castrovilliho, který zůstává ležet v nefotbalové pozici na trávníku.
1'
Zápas odstartoval výkopem domácích fotbalistů, kteří nastupují v tradičních fialových dresech. Udinese nosí také tradiční černobíle pruhované trikoty.
1'

ACF Fiorentina: Cerofolini – Venuti, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Duncan, Castrovilli – Ikoné, Barák, Brekalo – Kouamé.
Náhradníci: P. Terracciano, Vannucchi – Jović, Kayode, Bonaventura, Sottil, Bianco, Terzić, Mandragora, Ranieri, N. González, Dodô, Lu. Martínez, Saponara, Amrábat.
Trenér: Vincenzo Italiano

Udinese Calcio: Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez – Ebosele, Pereyra (C), Walace, Lovrić, Zeegelaar – Samardžić – Nestorovski.
Náhradníci: Piana, Padelli – Arslan, Thauvin, Abankwah, Buta, Semedo, Udogie, Pafundi, Masina.
Trenér: Andrea Sottil

Rozhodčí: Paterna – Vono, Saccenti.
V rámci 35. kola italské nejvyšší fotbalové soutěže se spolu utkají ACF Fiorentina a Udinese Calcio. Jedná se o souboj dvou sousedních celků v tabulce. Fiorentina i Udinese mají na kontě shodně 46 bodů, což stačí na osmé a deváté místo. Oba celky mají podobnou formu v posledních zápasech, když zapsali jednu výhru, jednu remízu a jednu prohru. Na sedmou příčku mají oba celky ztrátu dvanácti bodů, zatímco týmy na desátém, jedenáctém i dvanáctém místě mají také 46 bodů jako Fiorentina s Udinese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62