Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Cremonese - 30. srpna 2022   20:45

Inter Milán
12' Correa  • 38' Barella (Çalhanoğlu) • 76' La. Martínez (Barella)
3:1
(2:0)
Cremonese
90' Okereke  (Escalante)
Inter Milán
Handanovič – Škriniar, de Vrij, Dimarco (72. D'Ambrosio) – Dumfries (79. Bellanova), Barella, Brozović (72. Asllani), Çalhanoğlu, Darmian (79. Gosens) – Džeko, Correa (55. La. Martínez).
Cordaz, Onana – Agoumé, A. Bastoni, Fontanarosa, Gagliardini, Mchitarjan, Zanotti, Salcedo.
Fourneau – Del Giovane, Yoshikawa
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Cremonese
I. Radu – Aiwu (81. Castagnetti), Bianchetti, Ločošvili (67. Vásquez) – Ghiglione, Pickel, Escalante, Quagliata (67. Valeri) – Ascacibar (46. Zanimacchia) – Okereke, Dessers (67. Di Carmine).
Sarr, Saro – Afena-Gyan, Báez, Buonaiuto, Ciofani, Chiricheş, Milanese, Sernicola, Tsadjout.

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:14.
První poločas se hrál velmi zajímavý fotbal. Inter měl výborný vstup do utkání a ve 12. minutě byl odměněn úvodní brankou zápasu, prosadil se z dorážky Džekovy střely Joaquín Correa. Cremonese poté začalo také útočit a dokonce donutilo Handanoviče ke dvěma zákrokům. Překonat ho ale nedokázalo a v závěru poločasu ještě inkasovalo, když se kráskou střelou z voleje z hranice pokutového území trefil Nicoló Barella. Také ve druhém poločase padly ještě dvě branky. Nejprve zvýšil vedení na 3:0 žolík z lavičky Lautaro Martínez a v samotném závěru ještě snížil na konečných 1:3 krásným gólem David Okereke.
90+4'
90+3'
Džekova střela byla sražena na rohový kop, ten už se ale zahrávat nebude. Rozhodčí ukončuje zápas.
90+2'
Hosté znovu vyrazili do protiútoku. Opět zakončoval zpoza vápna Okereke, tentokrát však branku netrefil.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Nováček Serie A ze hřiště Interu sice odjede s prázdnou, ale může aspoň oslavit zmírňující gól na 1:3. Krásnou technickou střelou k tyči pravou nohou se trefil DAVID OKEREKE. Asistence: Gonzalo Escalante.
89'
Džekovo zakončení nebylo dostatečně přesné, takže od branky bude rozehrávat Radu.
88'
Hakan Çalhanoğlu hledal přízemním centrem před brankou Lautara Martíneze, ale toho dobře ubránil Johan Vásquez.
87'
Inter už má sice komfortní vedení, ale výrazně prostřídal svůj tým, takže je i díky novým mužům na hřišti nadále aktivní.
85'
Emanuele Valeri předvedl fantastický obranný zákrok, skluzem čistě odebral Bellanovovi, který by jinak běžel sám na branku.
84'
Škriniar předvedl kvalitní obranný zákrok, ale Cremonese bude moci ještě zahrávat rohový kop.
82'
Přihrávka na Martineze byla příliš dlouhá, tento míč nedokázal doběhnout ani tento rychlý Argentinec.
81'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Emanuel Aiwu, přichází Michele Castagnetti.
80'
Nicoló Barella byl sražen nedovoleným zákrokem k zemi. Je to sice bolestivé, ale záložník Interu by měl být v pořádku.
79'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Raoul Bellanova.
ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Robin Gosens.
78'
Barella dnes hraje výborný zápas, ale tentokrát jeho centr z pravé strany nebyl přesný.
76'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Zdá se, že je definitivně rozhodnuto, protože Inter právě zvyšuje své vedení na 3:0 čtvrt hodiny před koncem. Barella našel unikajícího LAUTARA MARTÍNEZE, který se nenechal odstavit od míče a pak zakončil přesnou střelou po zemi okolo Radua. Asistence: Nicoló Barella.
75'
Džeko stál v ofsajdu a zapojil se do hry, takže míč dostanou pod kontrolu hosté.
73'
Ionut Radu teď předvedl dva výborné zákroky proti Džekovi a Dumfriesovi. Následovala ještě Lautarova nepřesná dorážka z bezprostřední blízkosti.
72'
ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Kristjan Asllani.
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Danilo D'Ambrosio.
71'
Inter se dokázal ubránit standardce soupeře, obrannou hlavičkou se prezentoval netradičně nevelký útočník Lautaro.
70'
Na zemi je Okereke, protože ho fauloval Slovák Milan Škriniar. Hosté tak budou mít zajímavou standardní situaci.
69'
Brozovič se pak stihl rychle vrátit, aby vypomohl obraně Interu s atakem Cremony. Dokonce zablokoval jednu ze střel.
68'
Marcelo Brozović si dobře míč prvním dotykem zpracoval a druhým vypálil. Ionut Radu byl však připraven a nadvakrát míč chytil.
67'
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Samuel Di Carmine.
ze hřiště odchází Giacomo Quagliata, přichází Emanuele Valeri.
ze hřiště odchází Luka Ločošvili, přichází Johan Vásquez.
66'
Emanuel Aiwu předvedl nečistý skluz, po faulu na Calhanoglua dostává žlutou kartu.
65'
Cyriel Dessers po centru z pravé strany zakončoval akrobaticky nůžkami, ale měl by tento těžký kop ještě potrénovat, protože míč vůbec netrefil tak, jak chtěl.
64'
Lautaro Martínez z první efektně posouval míč na Barellu, ale tomu přeci jen kousek chyběl, aby na balón dosáhl.
63'
Stefan de Vrij naskakoval na centr od rohového praporku, ale nakonec ho obrana Cremony dokázala pokrýt.
62'
Edin Džeko se dostal ke střele levou nohou zevnitř pokutového území, míč ale na branku neprošel. Bude z toho rohový kop.
61'
David Okereke se sice zlobí, ale rozhodnutí sudího už nezmění. Ten píská jeho útočný faul na Dumfriese.
60'
Hra je nyní přerušena, protože na hřišti zůstává ležet Marcelo Brozović.
59'
Cremonese se povedla pěkná přímočará akce, na jejímž konci zpoza vápna zakončoval Luca Zanimacchia, branku ale o kousek přestřelil.
58'
Hosté si znovu nepohlídají své ofsajdové postavení, takže z vlastní poloviny hřiště bude rozehrávat Inter.
56'
Po sérii soubojů ve středu pole je míč na kopačkách hostujícího celku.
55'
ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Lautaro Martínez.
54'
Barella se tak dlouho rozmýšlel, komu přihraje, až byl těsně před pokutovým územím Creonese o míč připraven Escalantem.
53'
Hosté vymysleli pohlednou akci, díky které se dostali i do šestnáctky, jenže bylo to z části i díky ofsajdu.
52'
Míč si ve vápně našel Edin Džeko, ale bosenský kanonýr mířil z voleje mimo branku.
51'
Matteo Bianchetti se ocitl v úzkých při bránění, ale ještě se stihl vrátit a poslal míč do autu.
50'
Aiwo byl tentokrát v roli centrujícího hráče, ovšem nic z toho nakonec nebylo, protože tam byl útočný faul. Cyriel Dessers dokonce dostává žlutou kartu.
48'
První povedený roh Cremonese! K hlavičce se dostal Emanuel Aiwu a mířil jen těsně vedle.
48'
Denzel Dumfries si nebyl úplně jistý situací kolem sebe, tak raději zahrál míč na jistotu na rohový kop.
47'
Cyriel Dessers pronikl po Escalanteho přihrávce do pokutového území a dokázal i vystřelit, ale Handanoviče moc neprověřil.
46'
ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Luca Zanimacchia.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
První poločas už je minulostí, Inter zatím plní roli favorita a vede na domácím hřišti nad Cremonese 1:0. První poločas se hrál velmi zajímavý fotbal. Inter měl výborný vstup do utkání a ve 12. minutě byl odměněn úvodní brankou zápasu, prosadil se z dorážky Džekovy střely Joaquín Correa. Cremonese poté začalo také útočit a dokonce donutilo Handanoviče ke dvěma zákrokům. Překonat ho ale nedokázalo a v závěru poločasu ještě inkasovalo, když se kráskou střelou z voleje z hranice pokutového území trefil Nicoló Barella.
45+2'
45+1'
Inter měl k dispozici standardní situaci a zkusil nějaký nacvičený signál. Ten mu ale vůbec nevyšel.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Edin Džeko postupoval jako buldozér a hráči Cremonese to pocítili, protože jednoho z nich bosenský útočník zasáhl rukou do obličeje.
42'
Denzel Dumfries tentokrát z pravé strany necentroval, ale namířil si to přímočaře do šestnáctky. Jenže tam brzy o balón přišel.
40'
Chalres Pickel si nabíhal na přihrávku do vápna, ale míč na něj nakonec neprošel, dobře totiž zasáhl De Vrij.
38'
Domácí tým zvyšuje své vedení na 2:0 a byla to vskutku nádherná branka! Çalhanoğlu měl dost času, aby se podíval, kde má volné spoluhráče a našel krásnou přihrávkou na hranici vápna zcela volného NICOLA BARELLU. A ten se nádherně trefil pravačkou z voleje. Asistence: Hakan Çalhanoğlu.
38'
Hakan Çalhanoğlu dostal při další útočné akci Interu jen přihrávku na paty, takže dopředu mohli zaútočit hosté. Ani oni se ale daleko nedostali.
36'
Denzel Dumfries ukázal své rychlé nohy a z pravé strany ještě stihl odcentrovat. Džeka před brankou ovšem nenašel.
34'
Rohové kopy se ale zatím dnes Cremonese příliš nedaří a ani tento nebyl výjimkou.
33'
Vše se opět stěhuje před branku milánského týmu, hosté mají rohový kop.
32'
Cremonese sice prohrává, ale hraje zatím sympatický fotbal. Kdykoliv může, tak hned spěchá dopředu a dokonce už jednou donutila Handanoviče k zákroku.
29'
Inter už už sahal po dalším gólu, ale Milan Škriniar na míč těsně nedosáhl. Místo toho trefil do obličeje brankáře Radua, tomu se ale naštěstí nic vážného nestalo.
28'
Joaquín Correa si dobře zabíhal na míč za obranu, ale vystřelit nedokázal, protože míč mu čistě skluzem vypíchl Matteo Bianchetti.
27'
Nyní je Federico Dimarco v hodně nefotbalové pozici, hodně tvrdě ho totiž fauloval Paolo Ghiglione.
25'
Federico Dimarco měl před sebou dostatek prostoru, tak se rozhodl pro střelu z dálky, avšak branku Cremonese o velký kus minul.
25'
Něco mezi střelou a centrem nyní předvedl Cyriel Dessers. Těžko říct, co měl na mysli, ale Handanovič mohl každopádně zůstat v klidu.
24'
Domácí fotbalisté se nyní snaží hlavně držet míč a trochu uklidnit hru. Nechtějí s Cremonese hrát otevřený fotbal.
22'
K hlavičce se po rohovém kopu nedostali Dunfries ani Džeko, ale Inter alespoň udržel míč.
21'
Hra se nyní přelévá z jedné strany rychle na druhou. Před brankou Interu se málem dostal do šance Chalres Pickel a Inter pak podnikl další rychlý protiútok a nyní bude kopat roh.
19'
Denzel Dumfries si pomohl v souboji o míč rukama, takže se může zlobit jak chce, ale píská se jasný faul.
18'
Paolo Ghiglione poslal z pravé strany dobrý centr do vápna. Escalante ještě míč pouštěl za sebe, ale tam už nikdo z hráčů Cremonese nebyl.
17'
Barella si zpracoval ve vápně těžký míč a ještě ho nabídl na střelu Calhanogluovi. Ten však z voleje vypálil vedle.
15'
I následný rohový kop Cremonense Interu docela zatopil, ale nakonec vše zvládli ještě obránci, takže Handanovič zasahovat nemusel.
14'
A ke střele se dokonce dostal Cyriel Dessers! Jeho střelu z úhlu dokázal Handanovič vyrazit.
14'
Cremonese se hned snaží sympaticky odpovědět, bude mít autové vhazování v blízkosti šestnáctky Interu.
12'
Inter má skvělý vstup do utkání a už po dvanácti minutách otevírá skóre zápasu! Po nepovedeném rohu Cremonese následoval rychlý brejk Interu, který zakončil střelou Džeko. Brankář Radu míč vyrazil jen před JOAQUÍNA CORREU, který neměl problém balón dorazit do sítě. O ofsajd se nejednalo. Bez asistence.
11'
První rohový kop Cremonese vůbec nevyšel a Inter může vyrazit do rychlého protiútoku.
10'
Obrana Interu musí být poprvé v pozoru, protože bude čelit rohovému kopu.
9'
Zdá se, že hosté už se trochu osmělili, protože nyní poprvé v utkání drží souvislejší dobu míč na svých kopačkách.
8'
David Okereke se pokusil zaútočit, ale individuální průnik mu nakonec nevyšel, skončil ještě daleko před vápnem Interu.
6'
Poprvé v zápase se do hry zapojil také brankář Interu Milán Samir Handanovič, chce si osahat balón alespoň při rozehrávce.
5'
Z rohového kopu žádné bezprostřední ohrožení branky Cremonese nepřišlo.
4'
Tlak Interu v úvodu utkání pokračuje, domácí tým bude zahrávat rohový kop.
Inter začal utkání velmi aktivně, hned se pokusil zaútočit po pravém křidle.
1'
Domácí Inter dnes bude hrát ve své tradiční černomodré variantě dresů. Hráči Cremonese budou odění celí v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, začátek zápasu se blíží.

Inter Milán: Handanovič – Škriniar, de Vrij, Dimarco – Dumfries, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Darmian – Džeko, Correa.
Náhradníci: Cordaz, Onana – Agoumé, Asllani, A. Bastoni, Bellanova, D'Ambrosio, Fontanarosa, Gagliardini, Gosens, La. Martínez, Mchitarjan, Zanotti, Salcedo.
Trenér: Inzaghi

US Cremonese: I. Radu – Aiwu, Bianchetti, Ločošvili – Ghiglione, Pickel, Escalante, Quagliata – Ascacibar – Okereke, Dessers.
Náhradníci: Sarr, Saro – Afena-Gyan, Báez, Buonaiuto, Castagnetti, Ciofani, Di Carmine, Chiricheş, Milanese, Sernicola, Tsadjout, Valeri, Vásquez, Zanimacchia.
Trenér: Alvini

Rozhodčí: Fourneau – Del Giovane, Yoshikawa.
Vzájemné zápasy

Cremonense trávilo posledních 27 let v nižších italských soutěžích a na Inter nenarazilo ani v italském poháru, takže půjde o první zápas těchto dvou týmů od sezóny 1995/96.
US Cremonese

Cremonese je malým italským klubem, který v této sezóny plní v Serii A roli nováčka, poté co v minulé ročníku obsadilo druhé místo v Serii B. Už z toho jasně vyplývá, že hlavním cílem pro tuto sezónu je pro Cremonense udržet se mezi italskou elitou. Po třech kolech to však nevypadá vůbec dobře, Cremonense, nemá na kontě byť jen jediný bodík. Na úvod prohrálo 2:3 na hřišti Fiorentiny, poté 0:1 na hřišti AS Řím a následně podlehlo doma 1:2 FC Turínu. Na začátek sezóny potkal Cremonense velmi těžký los, což se projevilo a ani proti Interu se ode tohoto týmu body neočekávají.
Inter Milán

Inter patří mezi historicky největší italské kluby, jeho cílem je pro tuto sezónu získat mistrovský titul, což se mu naposledy povedlo v ročníku 2020/21. V minulé sezoně skončil Inter v Serii A druhý. Po třech utkáních má Inter na kontě šest bodů. Nejprve vyhrál 2:1 na hřiště Lecce, poté zvítězil doma 3:0 nad Spezií. Ve třetím kole už ale přišlo první zaváhání, Inter prohrál 1:3 na hřišti Lazia Řím. Proti nováčkovi už musí Inter opět zabrat, povinností jsou tři body.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 4. kola Serie A mezi týmy Inter Milán a US Cremonese. Zápas se odehraje na Stadio Giuseppe Meazza v Miláně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62