Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Fiorentina - 12. února 2023   18:00

Juventus
34' Rabiot (De Sciglio)
1:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Sandro – De Sciglio, Rabiot, Locatelli, Kostić – Di María (76. Fagioli), Vlahović (65. Kean), F. Chiesa (83. Paredes).
Pinsoglio, Perin – Barbieri, Barrenechea, Gatti, Iling, Soulé, Rugani.
Fabbri – Meli, Peretti
Allianz Stadium, Turín
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô (80. Terzić), Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Amrábat, Duncan (61. Castrovilli) – González (80. Cabral), Bonaventura (80. Saponara), Ikoné (66. Jović) – Kouamé.
Cerofolini, Sirigu – Bianco, Brekalo, Lu. Martínez, Venuti.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 11:17.
Je konec! Juventus porazil Fiorentinu 1:0.
Od začátku zápasu se hrálo hodně od podlahy a sudí musel několikrát vytáhnout žlutý kartónek. Ve 12. a 23. minutě se Kostič ocitl v šancích, které ovšem neproměnil. Ve 34. minutě se ale do příležitosti dostal také Adrien Rabiot a ten už dostal balón těsně za brankovou čáru.
V 59. minutě se trefil Dušan Vlahović, ale jeho gól nakonec nebyl uznán. V 89. minutě se nádherně prosadil Gaetano Castrovilli, ale i tuto branku videorozhodčí zrušil z ofsajdového důvodu.
90+7'
90+6'
Gaetano Castrovilli sice centroval z levé strany do vápna, ale míč se dostal pouze do zámezí.
90+6'
Moise Kean vidí žlutou kartu za zdržování hry.
90+5'
Riccardo Saponara se snažil zakončit nůžky, ale nakonec trefil pouze Adriena Rabiota.
90+4'
Fiorentina drží balón na polovině soupeře, ale Juventus nyní srdnatě brání a odkopává míče.
90+3'
Domácím se podařilo dostat balón do bezpečí přes celou hrací plochu.
90+1'
Trenér Juventusu Massimiliano Allegri uviděl kartu žluté barvy za nevhodné chování.
90+1'
Branka Fiorentiny neplatí!
90'
Rozhodčí Fabbri ovšem komunikuje s videorozhodčím a jde se podívat na video!
89'
Ani branka Fiorentiny nakonec uznána není!
Po centru Sofjána Amrábata sice obrana Juventusu dostala míč mimo vápno, ale do něj se následně opřel Gaetano Castrovilli a jeho krásný čistý průstřel skončil u levé tyče. Nakonec ale sudí viděl na videu ofsajd hostujícího hráče.
88'
A právě Filip Kostić po chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a také vidí žluté varování.
88'
Filip Kostić sice nasadil housle soupeři, ale posléze se k míči dostal Aleksa Terzić.
87'
Fiorentině se stále nedaří vytvořit tlak ke konci utkání a tenhle výkon na body stačit pravděpodobně nebude.
85'
Gleison Bremer přerušil brejk soupeře a také uviděl žlutou kartu.
83'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Leandro Paredes.
82'
Znovu se fialky dostaly do zajímavé šance, ale míč opět končí jen vedle brány Wojciecha Szczęsného.
81'
Nikola Milenković se sice snažil dostat ke hlavičce po centru z volného kopu, ale míč jen lehce tečoval.
80'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Arthur Cabral,
ze hřiště odchází Dodô, přichází Aleksa Terzić,
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Riccardo Saponara.
79'
Mattia De Sciglio se nyní dopustil nedovoleného zákroku a hosté mají k dispozici volný kop z levé strany.
78'
Dění na trávníku nyní není příliš atraktivní. Juventus konec utkání zvládá celkem bez problémů a Fiorentina se nadále nemůže dostat k nějaké větší šanci.
76'
ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Nicolò Fagioli.
75'
Luka Jović se sice dostal do zakončení, ale bránu přestřelil a navíc se nacházel v jednoznačném ofsajdu.
74'
Christian Kouamé sice centroval z levé strany, ale balón dokázala odvrátit obrana Juventusu.
73'
Fiorentina zatím útočí celkem dost pomalu a stále vyčkává na chybu defenzívy Juventusu.
71'
Federico Chiesa si připravil míč na hranici vápna, ale ten mu sjel z kopačky a letěl jen vedle brány Fiorentiny.
69'
Hosté opět předvádějí pomalou rozehrávku ve středu hrací plochy a čekají na vhodnou příležitost vniknout hlouběji na polovinu soupeře.
68'
Po rohovém kopu se Moise Kean opět ocitl v příležitosti, ale jeho pokus letěl pouze vedle svatyně fialek.
67'
Moise Kean se mohl postarat o druhou branku staré dámy, ale Pietro Terracciano se štěstím jeho zakončení dokázal vychytat!
66'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Luka Jović.
65'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Moise Kean.
64'
Giacomo Bonaventura nyní dohrál Rabiota ve středu hrací plochy a může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.
63'
Giacomo Bonaventura poslal centr do vápna, ovšem ten jeho spoluhráči nezaregistrovali.
61'
ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Gaetano Castrovilli.
59'
Branka Dušana Vlahoviče neplatí! Filip Kostić se sice postaral o skvělou přihrávku za obranu a Vlahovič lehkým lobem překonal gólmana Terracciana. Nakonec ale videorozhodčí rozluštil ofsajd, který pomezní sudí neviděl!
58'
Nakonec ale standardní situace nepřinesla ani nyní nic vážnějšího a Juventus dostal balón ze své poloviny.
57'
Tentokrát ale hosté získali rohový kop z levé strany a mohou ohrozit svatyni polského brankáře.
56'
Zatím nám toho druhá půle moc fotbalového nenabízí. Juventus napadá velmi vysoko rozehrávku soupeře, který má problémy.
55'
Hostům se nyní nedaří něco vymyslet a pouze odevzdali míč soupeři.
53'
Stará dáma ale následný rohový kop nevyužila a nabídla jen brejk Fiorentině, ovšem ta také nevymyslela nic nebezpečného.
52'
Opět se hraje velmi od podlahy, ale nyní Juventus rychle rozehrál po faulu Nikoly Milenkoviče a vybojoval rohový kop.
50'
Fialky nyní poslaly několik nebezpečných centrů do šestnáctky soupeře, ale obrana Juventusu se ubránila.
48'
Giacomo Bonaventura nyní uviděl kartu žluté barvy za svůj nedovolený zákrok na Di Máriu.
47'
Nikola Milenković si poradil se svým krajanem Dušanem Vlahovičem a tělem jej zbavil míče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
První část utkání je za námi a Juventus vede nad Fiorentinou 1:0. Od začátku zápasu se hraje hodně od podlahy a sudí musel několikrát vytáhnout žlutý kartónek. Ve 12. a 23. minutě se Kostič ocitl v šancích, které ovšem neproměnil. Ve 34. minutě se ale do příležitosti dostal také Adrien Rabiot a ten už dostal balón těsně za brankovou čáru.
45+2'
45+2'
Tentokrát přišel jen útočný faul ze strany fialek a to je pro první půli vše.
45+1'
Nicolás González našel ve vápně Jonathana Ikoného, ale jeho zakončení slabší nohou letělo vedle brány.
44'
Aléx Sandro si s míčem neporadil vůbec dobře a nabídl jej Christianu Kouamému, který vybojoval rohový kop.
43'
Ángel Di María posunul míč do vápna Chiesovi, který se ještě snažil najít spoluhráče pod sebou, ale to se mu nepovedlo.
42'
Nyní Juventus získal autové vhazování na polovině soupeře, ale po špatném křížném pasu se bude muset opět stáhnout do defenzívy.
41'
Znovu to na trávníku vře, protože Cristiano Biraghi se pustil do Dušana Vlahoviče a sudí musí klidnit vášně hráčů.
39'
Fialky se snaží zatlačit svého soupeře ke konci první půle a odpovědět tak na obdrženou branku.
38'
Hosté sice posléze měli k dispozici rohový kop, ale ten už žádnou šanci nenabídl.
36'
Jonathan Ikoné se nyní na druhé straně dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus srazil na zemi ležící hráč.
34'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí celek jde do vedení! Mattia De Sciglio svým centrem levačkou našel na zadní tyči ADRIENA RABIOTA, jenž se ponořil do hlavičky, kterou sice Pietro Terracciano vyrazil, ale už za brankovou čárou, což potvrdily hodinky sudího. Asistence: Mattia De Sciglio.
33'
Christian Kouamé se snažil dostat k míči dřív, než obránce Juventusu, ale to se mu nakonec nepovedlo.
32'
Následná standardní situace staré dámy ovšem nepřinesla nic vážnějšího a Fiorentina může jít dopředu.
31'
Alfred Duncan poslal k zemi Mattia De Sciglia a také vidí žlutou kartu.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Juventus zatím hraje s Fiorentinou bez branek. Filip Kostič se ovšem hned dvakrát ocitl ve velké šanci, ale nedokázal ji proměnit v branku.
28'
Danilo svou přihrávkou našel pouze protihráče a Fiorentina šla do protiútoku, ovšem pokus Alfreda Duncana letěl jen doprostřed svatyně a Wojciech Szczęsny si poradil bez problémů.
27'
Ovšem centr byl velmi nepovedený a letěl jen mimo hrací plochu.
26'
Následně se fialky dostaly do rychlého útoku a získaly svůj třetí rohový kop v tomto utkání.
25'
Domácí pokračovali v náporu, ale další roh už nenabídl nic zajímavějšího a posléze se navíc odmával a odpískal ofsajd Aléxe Sandra.
24'
Posléze Juventus získal rohový kop, který nabídl střelu Manuela Locatelliho zpoza šestnáctky, ale ta byla zblokována do zámezí.
23'
Mattia De Sciglio opět poslal centr do vápna, se kterým Dušan Vlahović nepočítal, ale zato Filip Kostić ano, ovšem jeho pokus fantasticky vychytal Pietro Terracciano!
21'
Znovu je hra přerušená pro nedovolený zákrok, kterého se nyní dopustil hostující hráč. Nyní se zápas hodně kouskuje.
20'
Adrien Rabiot si poradil s centrem soupeře, když hlavou odvrátil balón. Posléze se Giacomo Bonaventura provinil faulem a Juventus bude znovu na míči.
19'
Aléx Sandro šel do skluzu velmi tvrdě a za svůj faul na Gonzáleze vidí kartu žluté barvy.
17'
Opět to na hrací ploše v Allianz Stadium vře. nejprve totiž Sofján Amrábat zfauloval Di Máriu a posléze Dušan Vlahović tvrdě tělem odstrčil soupeře.
16'
Tentokrát se Nicolás González dopustil faulu, když dohrál Aléxe Sandra ve středu hrací plochy.
15'
Alfred Duncan se snažil odcentrovat z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován defenzívou soupeře.
14'
Hosté nyní kombinují na polovině soupeře, ale následná přihrávka byla zblokována.
12'
Nicolás González se prezentoval katastrofální přihrávku, když našel pouze Vlahoviče, jenž posunul míč doprava Ángelu Di Maríovi, který si připravil míč, ale jeho střela byla zblokována přímo k volnému Filipu Kostičovi, ovšem ten ve velké šanci minul svatyni Fiorentiny!
11'
Nicolás González se řítil dopředu středem hrací plochy, ale při pokusu o přihrávku na Ikoného podklouzl a slibně rozvíjející se akce byla ukončena.
10'
Dušan Vlahović si sbíhal na přízemní centr z levé strany, ale následně nedokázal zakončit podle svých představ.
9'
Fialky se nyní snaží držet míč na svých kopačkách, ovšem Juventus se prezentuje vysokým presinkem.
7'
Filip Kostić si pomohl nejprve faulem, který sudí neviděl, ale posléze se ocitl také v ofsajdu, což už pomeznímu neuniklo.
6'
Tentokrát letěl přímo centr z rohu, ale pouze na brankáře Wojciecha Szczęsného, jenž vyboxoval balón do bezpečí.
5'
Standardní situace byla rozehrána nakrátko a následný centr byl velmi nebezpečný, ovšem defenzíva Juventusu odkopla míč do zámezí. Následuje další roh.
4'
Zblokovaný centr hostů z pravé strany a Fiorentina tak má k dispozici rohový kop. Zatím se zápas hraje ve velkém tempu.
4'
Od začátku se hraje velmi ostře a nyní došlo ke kontaktu mezi Lucou Ranierim a Ángelem Di Maríou. Sudí ale kartu nevytáhl.
3'
Hosté měli problémy s rozehrávkou a Pietro Terracciano nakonec musel odkopávat skákající balón.
2'
Juventus má znovu balón pod svou kontrolou na své polovině a nikam příliš nepospíchá.
1'
Po chvíli se Adrien Rabiot dopustil tvrdého faulu ve středu hrací plochy a uviděl hned v první minutě žlutou kartu.
1'
Mattia De Sciglio se hned v úvodu utkání dostal k centru z pravé strany, ale defenzíva Fiorentiny si poradila a dostala míč do bezpečí.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Sandro – De Sciglio, Rabiot, Locatelli, Kostić – Di María, Vlahović, F. Chiesa.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Barbieri, Barrenechea, Fagioli, Gatti, Iling, Kean, Paredes, Soulé, Rugani.
Trenér: Massimiliano Allegri

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Amrábat, Duncan – González, Bonaventura, Ikoné – Kouamé.
Náhradníci: Cerofolini, Sirigu – Bianco, Brekalo, Cabral, Castrovilli, Jović, Lu. Martínez, Terzić, Saponara, Venuti.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Fabbri – Meli, Peretti.
Juventus FC se topí ve velkých problémech a díky odečtení patnácti bodů se nachází až na 12. místě s počtem 26 bodů a skóre 33:17. Po domácí prohře 0:2 s Monzou zavítal na půdu Salernitany. Tam se ovšem ve 26. minutě trefil Vlahovič a před poločasem Kostič. Na začátku druhé půle se Vlahovič trefil podruhé a Juventus jednoznačně vyhrál 3:0.
Fiorentina je momentálně na 13. pozici se 24 body a skóre 23:28. Po remíze 1:1 na půdě Lazia se utkala doma s Bologní. Ve 14. minutě šli hosté do vedení díky penaltě Orsoliniho, ovšem o pár minut později srovnal Saponara. Na začátku druhé půle se trefil Posch a Bologna tak vyhrála poměrem 2:1.
Ve 22. kole Italské Seria A se proti sobě utkají týmy Juventus FC a ACF Fiorentina. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Fiorentiny. Tam v deváté minutě poslal hosty do vedení Milik, ovšem ve 29. minutě srovnal Kouamé. Před poločasem neproměnil penaltu domácí Jovič. Druhá část utkání už branku nenabídla a zápas skončil remízou 1:1. Dnes se bude hrát v Allianz stadium v Turíně. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62