Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Neapol - 23. dubna 2023   20:45

0:1
(0:0)
Neapol
90+3' Raspadori  (Elmas)
Juventus
Szczęsny – Gatti, Rugani, Danilo (C) – Cuadrado, Miretti (61. Di María), Locatelli, Rabiot, Kostić (61. F. Chiesa) – Soulé (66. Fagioli) – Milik (90. Vlahović).
Perin, Pinsoglio – Sandro, Paredes, Bonucci, De Sciglio, Pogba, Iling, Bremer.
Fabbri – Pagliardini, Scarpa
Allianz Stadium, Turín
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä, Jesus, Olivera – Anguissa, Lobotka (90+6. Rrahmani), Ndombèlé (68. Zieliński) – Lozano (68. Elmas), Osimhen, Kvaracchelija (86. Raspadori).
Marfella, Gollini – Bereszyński, Zedadka, Östigaard, Gaetano, Zerbin, Demme.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:11.
Utkání skončilo těsnou výhrou Neapole díky brance, která přišla v samotném závěru utkání. Ve třetí nastavené minutě o třech bodech pro vedoucí celek Serie A rozhodl střídající Giacomo Raspadori a přiblížil Neapol zase o další krok k překvapivému titulu. Juventus měl sice ve druhé půli i některé zajímavé okamžiky, ale branka, kterou vstřelil Di María, nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Fagioliho. Poté ještě skóroval Vlahović, leč míč před přihrávkou Chiesy opustil hrací plochu, takže rozhodčí okamžitě tuto skutečnost signalizoval. V závěru tak po přihrávce Elmase zaúřadoval právě Raspadori. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+9'
90+8'
Příliš dlouhý centr Di María poslal jen do míst, kam nikdo ze spoluhráčů nemohl naběhnout.
90+7'
Anguissa zažehnal hrozící nebezpečí ještě na polovině soupeře faulem za žlutou kartu.
90+6'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Amir Rrahmani.
90+5'
Po brance ještě přišly nějaké vzrušené okamžiky, kdy se hráči pošťuchovali, takže se chvíli nehrálo.
90+3'
Neapol právě vstřelila branku! Tak to je pro domácí obrovský šok. Juventus byl sice v posledních momentech blíže výhře, ale branku nakonec střílí Neapol. Z pravé strany přišel centr Eljifa Elmase, který z voleje napálil GIACOMO RASPADORI směrem na branku, kde míč mezi nohama brankáře prošel až do sítě.
90+3'
Domácí hráči i diváci se zlobí poté, co skončil na zemi ve vápně Neapole Juan Cuadrado, ale Fabbri nechává pokračovat ve hře.
90+2'
Anguissa z pravé strany hledal někoho nabíhajícího ve vápně, leč nikoho z Neapolských neobjevil.
90+1'
Federico Chiesa neudržel míč na hrací ploše, což byla pro Juventus velká škoda, protože následně zakončoval Vlahović přesně, ale branka nemůže být uznána.
90'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Dušan Vlahović.
89'
Di María reagoval podrážděně poté, co skončil na zemi a nebyl na něj odpískán faul. Rozhodčí uděluje žlutou kartu.
87'
Další střelecký pokus Neapole zamířil pouze do míst, kde stál připravený Wojciech Szczęsny.
86'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Giacomo Raspadori.
85'
Rozhodčí celou situaci zkontroloval u videa, kde si všiml nedovoleného zákroku Fagioliho, který je navíc potrestán žlutou kartou.
83'
Juventus právě vstřelil branku! Rychlý protiútok Juventusu byl zakončen střelou, kterou vyslal ÁNGEL DI MARÍA, ovšem situaci ještě bude prošetřovat videorozhodčí kvůli případnému útočnému faulu Fagioliho na Lobotku.
81'
Ukvapený střelecký pokus Juventusu z větší dálky snadno sebral Alex Meret.
80'
Další střelecký pokus domácích po chybě Neapole v rozehrávce – Milik však pálil také nepřesně.
80'
Gatti po rohu prodloužil míč, který si našel Daniele Rugani, jenže jeho nepodařený pokus o nůžky míří mimo branku.
78'
Rabiot přetáhl centr, ale míč si našel Cuadrado, jemuž se podařilo vybojovat alespoň roh.
77'
Na útočné polovině se probíjel směrem k brance Elmas, který byl ale faulován. Následný volný přímý kop příliš nebezpečný pro obranu Juventusu nebyl.
76'
Osimhen se dostal do kleští Gattiho s Rabiotem, přičemž druhý jmenovaný hráč Juventusu už si vypomohl nedovoleně.
75'
Střídající Eljif Elmas se pokusil zaskočit brankáře střelou ze střední vzdálenosti, ale mířil vysoko nad.
74'
Nabíhající Osimhen dostal perfektní přihrávku od Di Lorenza, leč nepodařilo se mu střelu sklopit do prostoru branky.
73'
Přestupek proti pravidlům se píská také v případě Rabiotova zákroku na Anguissu.
72'
Útočného faulu se dopustil Victor Osimhen, který ve vápně zasáhl nedovoleně Manuela Locatelliho.
71'
Po rohovém kopu nejvýše vyšplhal Victor Osimhen, jehož hlavička však zamířila jen do rukavic připraveného brankáře Juventusu.
70'
Osimhenův tečovaný střelecký pokus se otřel o tyč z vnější strany, načež zamířil ven ze hřiště, takže uvidíme roh.
69'
Hostům se na levé straně na útočné polovině nic zajímavého vymyslet nepodařilo a přišli o míč.
68'
Sestavu občerstvují také hosté. Místo Lozana s Ndombèlém si zahrají Zieliński a Elmas.
67'
Tanguy Ndombèlé naběhl do Manuela Locatelliho, jehož nedovoleně poslal na trávník.
66'
ze hřiště odchází Matías Soulé, přichází Nicolò Fagioli.
65'
Ndombèlé dostal míč v pokutovém území, ale akci překombinoval, když ještě hledal přihrávkou obsazeného Osimhena.
64'
Příliš dlouhá přihrávka domácích na útočnou polovinu se stala jednoduchou kořistí Alexe Mereta.
63'
Di María táhl rychlý kontr, z pravé strany posílal přihrávku před branku, kam nabíhal Milik, ovšem polský útočník byl pokryt, takže zakončit nemohl.
62'
Hosté začínají nové útočné snažení pozvolnou kombinací na vlastní obranné polovině.
61'
Snaha o oživení hry v podání Juventusu – ze hry odstupují Miretti s Kostićem, které nahrazuji Di María s Chiesou.
60'
Až příliš překombinovaná byla akce Neapole v okolí pokutového území soupeře.
59'
Opět si dobře poradila obrana Juventusu, kdy hráč ve zdi odhlavičkoval do bezpečí.
58'
Další nedovolený zákrok domácích, jehož autorem byl Arkadiusz Milik, který povalil Stanislava Lobotku.
57'
S centrem do pokutového území si defenziva Juventusu poradit dokázala a odvrátila.
56'
André Anguissa se skácel k zemi, načež se ozval hvizd píšťalky rozhodčího Fabbriho. Uvidíme tedy volný přímý kop hostů – zkrácený roh.
55'
Filip Kostić cpal míč před branku z levé strany, ale obranu soupeře nezaskočil.
54'
Kostićovu přihrávku zblokoval jeden z hostů do autu. Následně domácí chybovali a k míči se po Osimhenovi dostal Kvaracchelija, jenž mířil hodně nepřesně.
53'
Ofsajdovou pozici si nepohlídal Fabio Miretti, takže po jeho kontaktu s míčem se mává.
52'
Filip Kostić se po souboji s Anguissou ocitl na zemi a ačkoliv Kamerunec ukazuje, že Srb tomu hodně přidal, píská se faul proti Neapoli.
51'
Po zaváhání v rozehrávce domácích se po Lobotkově přihrávce dostal k zakončení Ndombèlé, ale trefil pouze padajícího Locatelliho.
50'
Na druhé straně musel být v pozoru Szczęsny, který zachytil Kvaracchelijovu střelu.
49'
Cuadrado z pravé strany posílal do předbrankového prostoru zajímavý míč, který ale také jen těsně nenašel spoluhráče.
48'
Mirettiho centr od praporku doletěl do míst, kde na něj spoluhráč o kousek nedosáhl.
47'
Filip Kostić dostal na levé straně pěknou přihrávku do vápna, načež vybojoval rohový kop.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se žádné branky nedočkali. V podstatě jsme neviděli ani žádnou zajímavější situaci, která by ke vstřelení branky vůbec mohla vést. O něco kvalitněji působí hostující Neapol, která častěji kombinuje s míčem u kopaček, leč ani ona se nedostává do nebezpečných střeleckých pozic. Juventus se jen těžko dostává do soupeřova pokutového území, kdy asi nejnebezpečnější byla ostrá Rabiotova přihrávka, kterou nenašel nikoho ze spoluhráčů. Uvidíme, jak si oba celky povedou ve druhé půli, která začne přibližně v 21:47.
45+2'
45+2'
Centr do vápna byl odvrácen, načež odkopl do relativního bezpečí Filip Kostić.
45+1'
Hosté v samotném konci první půle kombinují v blízkosti pokutového území Juventusu.
44'
Centr z pravé strany letěl na Osimhena, ale kanonýr nebyl v dobré střelecké pozici, takže se snažil sklepnout na spoluhráče, což se mu úplně podle představ nezdařilo.
43'
Hosté kombinují v závěru poločasu s míčem u kopaček a kontrolují hru.
42'
Juan Jesus nepovoleně poslal k zemi Milika a diváci bouří, protože brazilský zadák není za tento zákrok karetně potrestán.
40'
Adrien Rabiot tvrdým skluzem přejel Anguissu, za což dostává žlutou kartu, i když se poměrně rozčiluje.
39'
Gruzíncův další centrovaný míč do vápna ze standardní situace odvrátila obrana Juventusu.
39'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop, který cpal Kvaracchelija na bližší tyč, kde byl míč odvrácen na roh.
38'
Tanguy Ndombèlé opět skončil na trávníku, tentokrát po kontaktu s Juanem Cuadradem.
37'
Lozano se hnal do pokutového území, míč mu byl zblokován ke Kvaracchelijovi, ale ten také nedokázal prostřelit soupeře.
36'
Adrien Rabiot si ve skluzu pomohl nedovoleným způsobem v souboji s Ndombèlém.
34'
Už se může pokračovat. Na pravé straně Juventusu Cuadrado centroval z pozice mimo hrací plochu.
33'
Podle opakovaných záběrů šlo zřejmě o úmyslný úder, nicméně rozhodčí u videa žádnou intervenci nepředvedl.
32'
Gruzínský fotbalista potřebuje lékařské ošetření přímo na hrací ploše, takže zatím nemůžeme pokračovat.
31'
Na trávníku zůstal v nefotbalové pozici Kvaracchelija, kterého udeřil Federico Gatti.
30'
K míči už se ve vápně dostával Osimhen, ovšem nepodařilo se mu procpat míč směrem na branku.
29'
Kvaracchelija poslal centr, se kterým si obrana Juventusu poradila na výbornou a jeden z hráčů odhlavičkoval daleko do pole.
28'
Locatelli musel před soupeřem odehrát míč na roh, takže uvidíme další standardní situaci hostů.
27'
Adrien Rabiot vnikl z pravé strany do pokutového území, kde hledal prudkou přihrávkou spoluhráče před brankou, nicméně nenalezl nikoho v černobílém.
26'
Domácí jsou nyní na útočné polovině, kde se jim však zatím nedaří najít cestu k soupeřově brance.
25'
Nyní už Locatelli zahrál o poznání lépe, když míč před soupeřem odpravil čistě.
23'
Manuel Locatelli sestřelil unikajícího Ndombèlého, za což si vysloužil žlutou kartu.
22'
André Anguissa se dopustil nedovoleného zákroku u postranní čáry, takže se k míči dostanou domácí.
21'
Hosté opět kombinují s míčem u kopaček v uctivé vzdálenosti od branky, kterou hájí polský internacionál.
19'
Chviča Kvaracchelija se přes Cuadrada prodral k hlavičce, kterou Szczęsny vytáhl nad břevno, ale vzrušení je zbytečné, protože sudí Fabbri píská útočný faul Gruzínce.
18'
Lozano z pravé strany postupoval směrem k pokutovému území, ale na hraně vápna mu byl míč odebrán.
17'
Hosté kombinují s míčem u kopaček ve středu hrací plochy a lákají na sebe soupeře.
16'
Arkadiusz Milik si vysoce vyskočil, dokázal poslat hlavičku směrem na branku, ovšem Meret zakročil.
15'
Wojciech Szczęsny se ocitl při rozehrávce pod tlakem, ale nechal soupeře jen projet kolem a v klidu poslal míč na spoluhráče.
14'
Dalekonosná hlavička Locatelliho zamířila jen do rukavic Alexe Mereta, hostující brankář může rozehrát.
13'
Danilo dobrým obranným zákrokem nepustil hostující celek do nebezpečné pozice.
12'
Domácí vybojovali výhodu rohového kopu, ovšem své defenzivní povinnosti si odvedl Osimhen, který odvrátil míč mimo vápno.
11'
Juan Cuadrado přešel přes protivníka, načež vypustil štiplavou střelu, kterou Meret vyrazil.
10'
Centr však doletěl pouze do míst, kde snadno míč do rukavic zachytil Wojciech Szczęsny.
9'
Další hráč Neapole skončil na trávníku. Tentokrát se jedná o kapitána Di Lorenza, takže zřejmě uvidíme centr do vápna z pravé strany hostů.
8'
Stanislav Lobotka rozehrál doprava a Neapol kombinuje pozvolna. Několika přihrávkami se vrátila až do středového kruhu.
7'
Hirving Lozano skončil na trávníku, což bylo rozhodčím vyhodnoceno jako faul, a uvidíme volný přímý kop Neapole.
6'
Defenzivní řady Juventusu byly opět pozorné a nepustily přihrávku na hráče Neapole v nebezpečné oblasti.
5'
Centrovaný míč od rohového praporku dokázala defenziva Juventusu odvrátit do bezpečí.
4'
Zaváhání v obraně Juventusu se snažil využít Kvaracchelija centrem na Osimhena, který byl ale pokryt a centr odhlavičkoval Rugani na roh.
3'
Střeleckému pokusu Manuela Locatelliho chyběla přesnost, zpoza vápna namířil rovně před sebe, jenže nestál v pozici, ze které by se takovou střelou dala ohrozit Meretova branka.
2'
Na pravé straně Neapole došlo k příliš dlouhé přihrávce do pokutového území, takže míč mizí mimo hrací plochu.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Rugani, Danilo (C) – Cuadrado, Miretti, Locatelli, Rabiot, Kostić – Soulé – Milik.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Paredes, Di María, Sandro, Bonucci, Pogba, Iling, De Sciglio, F. Chiesa, Vlahović, Bremer, Fagioli.
Trenér: Massimiliano Allegri

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä, Jesus, Olivera – Anguissa, Lobotka, Ndombèlé – Lozano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Marfella, Gollini – Zedadka, Bereszyński, Elmas, Rrahmani, Zieliński, Östigaard, Gaetano, Demme, Zerbin, Raspadori.
Trenér: Luciano Spalletti

Rozhodčí: Fabbri – Pagliardini, Scarpa.
Rozhodnutí svazu bylo zrušeno rozhodnutím tribunálu, takže Juventusu bylo vráceno odečtených 15 bodů, což momentálně stačí na 3. pozici se ziskem 59 bodů a ztrátou 16 bodů na Neapol.
SSC Neapol

Neapol možná trochu překvapivě zažívá skvělou sezónu a míří za titulem, což se v historii stalo dvakrát – v letech 1986/87 a 1989/90. Kaňkou na skvělé sezóně je vypadnutí ve čtvrtfinále Ligy mistrů s milánským AC, které se jinak na Neapol v ligové soutěži dívá ze čtvrtého místa. Neapol má na kontě 75 bodů za 24 výher, 3 remízy a 3 prohry při skvostném skóre 66:21. Nejbližší pronásledovatel (Lazio Řím) ztrácí na celek ze třetího největšího italského města propastných čtrnáct bodů. Nejlepším střelcem celé soutěže je nigerijský útočník Victor Osimhen s 21 brankami na kontě. Skvělé výkony podává i Gruzínec Kvaracchelija, který vstřelil 12 gólů a na 10 přihrál.
Juventus FC

Ani letošní sezóna není pro fanoušky Juventusu návratem starých úspěšných časů. Tým se momentálně nachází na průběžném 7. místě se ziskem 44 bodů, ovšem to je velmi ovlivněno odpočtem 15 bodů z rozhodnutí svazu. Pokud by tyto body Turínští měli, nacházeli by se na třetím místě. Juventus v dosavadním průběhu soutěže vyhrál 18 zápasů, 5 remizoval a 7 prohrál při celkovém skóre 47:25. Co se obranné fáze hry týče, patří mezi nejlepší týmy soutěže, když méně branek inkasovaly pouze obrany Neapole a Lazia Řím. V počtu nastřílených branek je v týmu na čele tabulky dvojice Adrien Rabiot – Dušan Vlahović, kdy oba nastříleli 8 gólů. Francouz k tomu přidal tři asistence a Srb dvě.
Ve šlágru 31. kola italské nejvyšší soutěže se spolu utkají Juventus FC a SSC Neapol. Dle postavení v tabulce by měla být poměrně jasným favoritem Neapol, která směruje za titulem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62