Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Fiorentina - 29. ledna 2023   18:00

Lazio
8' Casale
1:1
(1:0)
Fiorentina
49' González  (Bonaventura)
Lazio
Provedel – Marušić, Casale, Romagnoli, Hysaj (71. Lazzari) – S. Milinković-Savić (C), Cataldi (63. Antônio), Alberto (63. Vecino) – Pedro (71. Immobile), F. Anderson, Zaccagni.
Maximiano, Adamonis – Bašić, M. Bertini, Gila, Fáris, Cancellieri, Patric, Romero.
Colombo – Valeriani, Rossi.
Stadio Olimpico, Řím
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Ranieri (85. Igor), Milenković, Biraghi (C) – Barák, Amrábat, Bonaventura (74. Mandragora) – Kouamé (46. Saponara), Jović (85. Cabral), González (74. Ikoné).
Cerofolini, Sirigu – Amatucci, Duncan, Venuti, Terzić, Lu. Martínez.

Lazio se ve 20. kole chtělo vrátit před Inter, který včera těsně vyhrál na hřišti posledního Cremonese. A před vlastním publikem k tomu mělo ideální příležitost. Nastavený cíl už od 8. minuty začal plnit Casale, ale Fiorentina zlobila. Ve 27. minutě se Provedel vytáhl proti Jovićovi, když jeho razantní zakončení vytáhl jednou rukou nad břevno. A právě to byla předzvěst vyrovnání, které přišlo chvíli po přestávce. González si před šestnáctkou vyměnil míč s Bonaventurou a obalovačkou k levé tyči upravil na 1:1. Od tohoto okamžiku měli hosté více ze hry. Hodně snažit se musel gólman Provedel, nejprve aby tygřím skokem zneškodnil hlavičkový pokus Joviće a potom aby nedovolil dát gól Mandragorovi. Největší štěstí měl domácí gólman v úplném závěru, kdy ho po rohovém kopu a krkolomné střele od Milenkoviće zachránilo břevno.

I když Fiorentina v Římě sahala po výhře, přijatelná je pro ni i remíza.
Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 10:6.
Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:17.
90+5'
90+4'
No podívejme se, Lazio se doma ještě muselo strachovat o remízu! Nejprve tvrdě vypálil Riccardo Saponara, jehož střelu z úhlu Ivan Provedel vyrazil na roh. Po něm se do šance dostal Nikola Milenković, který po odrazu míče od země trefil ve výskoku na dlouhou nohu břevno! Celá Fiorentina se chytá za hlavu, vítězství měla na dosah...
90+3'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Ciro Immobile).

Nervy pracují na plné obrátky a Immobile vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
90+1'
Antonín Barák na levé straně vápna narýsoval kolmici Ikonému, tomu kdosi před bránou střelu zablokoval.
88'
Do polovysokého centru z pravé strany práskl Ciro Immobile, volej mu však nesedla.
86'
Fiorentina hraje rozvážně a nikam se nežene. Jaký kontrast s Laziem, který chce tempo vygradovat.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Luca Ranieri, přichází Igor.
85'
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Arthur Cabral.
83'
Na opačné straně byl v ideální pozici spatřen Ciro Immobile, který ale trestuhodně přestřelil.
82'
Roh měla k dispozici také Fiorentina. Rozehrávka na kratší vzdálenost a zahájení kombinace. V pokračující akci nebezpečně střílel Rolando Mandragora, s jehož pumelicí měl Ivan Provedel plné ruce práce!
80'
Odvráccený centr poslal Fialky do brejku. Přihrávku na pravé straně vápna převzal Jonathan Ikoné a pohotově vystřelil, ale jen do obránce před sebou.
79'
Hned z další akce Římané vytěžili roh.
78'
Sergej Milinković-Savić převzal přihrávku ve vnitru vápna, tam zasekl a vystřelil. Bohužel pro Lazio z hlubokého záklonu, takže míč šel nad břevno.
76'
75'
Čtvrt hodiny před koncem nebezpečně vypálil Ciro Immobile. Jeho přízemní rána vyprodukovaná kousek před šestnáctkou prosvištěla kolem levé tyče.
74'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Jonathan Ikoné.
74'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Rolando Mandragora.
73'
I Vincenzo Italiano si připravil dvojité střídání. Nastoupit do hry jsou připraveni Mandragora s Ikonem.
72'
Lazio nenápadně zvyšuje tlak.
71'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Manuel Lazzari.
71'
ze hřiště odchází Pedro, přichází Ciro Immobile.
70'
Nicolás González si ve středovém kruhu nedal pozor a nešikovně zahrál rukou. Lazio rozehraje až po dalším dvojnásobném střídání.
68'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Sofján Amrábat).

Jako utržený od řetězu vletěl do souboje Amrábat a i on od sudího vyfasoval žlutou kartu.
67'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Riccardo Saponara).

Příliš okatě šel Saponara uvnitř vápna k zemi. Rozhodčí mu na teatrální pád neskočil a za nesportovní chování ho potrestal žlutou kartou.
66'
Tohle byla šance! Luka Jović si ve vápně našel centrovaný míč a hlavou ho trkl do pravé části branky. Ivan Provedel se vyznamenal tygřím skokem, za který sklidil potlesk publika.
65'
A opravdu, aktivita po dvojnásobné výměně hráčů stoupla. Škoda pro Lazio, že Sergej Milinković-Savić nedoskočil nakopnutý míč.
63'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Marcos Antônio.
63'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Matías Vecino.
62'
Už o tom padla řeč. Lazio nutně potřebuje vyhrát, a i proto Maurizio Sarri chystá dvojnásobné střídání.
61'
Držení míče: 41% : 59%.
60'
Fiorentina a její další zakončení. Tentokrát si balon připravil Riccardo Saponara, s jeho skákavou střelou neměl Ivan Provedel sebemenší problém.
59'
Na druhé straně to ve střední vzdálenosti od branky zkusil Nicolás González. Výsledkem byla střela do horních řad tribuny.
58'
Luis Alberto zatočil míč směrem na branku, odkud ho Pietro Terracciano bezpečně vyboxoval.
57'
Mattia Zaccagni s míčem u kopačky doběhl až na okraj šestnáctky, přihrávka před branku byla sražena u první tyče a je tady roh.
56'
Příliš tvrdě šel do souboje Riccardo Saponara a rozhodčí mu ihned píská faul.
54'
Lazio potřebuje zabrat, v případě výhry se totiž dotáhne druhý Inter. Při remíze zůstane třetí a při prohře klesne až na pátou pozici.
52'
Vrátit vedení na domácí stranu se později pokusil Adam Marušić, bohužel pro Lazio neměl přesnou mušku.
51'
Riccardo Saponara chtěl obrat ve skóre, jeden z blokujících obránců byl ale proti.
49'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Na Olympijském stadionu v Římě máme srovnáno! Gólové akci předcházel výborný úprk středem hřiště a roztažení hry doprava. NICOLÁS GONZÁLEZ si pak před šestnáctkou vyměnil balon s Bonaventurou a ten obalovačkou ze svého pohledu k levé tyči upravil na 1:1.
48'
Po srážce s Hysajem v hlavičkovém souboji se Nicolás González na chvíli chytl za záda, hraje ale dál.
47'
Gonzálezovu nahrávku převzal před vápnem Giacomo Bonaventura a pohotově vystřelil. Ivan Provedel stál přesně tam, kde měl a zasáhl nadvakrát.
46'
ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Riccardo Saponara.
46'
Viděli jsme vcelku vyrovnaný poločas. Až na dva ukazatele: držení míče a skóre. Zatímco s balonem hrála více Fiorentina, dostat ho do branky se podařilo jenom Laziu. Už v 8. minutě to dokázal Nicolò Casale, jenž svou střelu zevnitř vápna chytře ukryl za obránce. Dvacet minut na to mohl vyrovnat Jović, jenže gólman Provedel byl proti a ránu ze šestnáctky vytáhl ukázkově nad břevno. Fiorentina tak po přestávce bude muset dotahovat nepatrnou ztrátu.
Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:5.
45+2'
45+2'
V samotném závěru Lazio ubránilo roh, a to je to poslední, co se v první půli stalo.
45+2'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Mattia Zaccagni).

Trest za podražení.
45'
Hosté potom roztáhli hru doprava. Ze spolupráce mezi Dodem a Bonaventurou těžil Antonín Barák, jeho centr ovšem adresáta nenašel.
44'
Cataldiho faul poblíž středového kruhu nemohl Andrea Colombo přehlédnout.
42'
Domácí s míčem daleko nedošli. Z brejku se chtěl individuálně prosadit Christian Kouamé, Hysaje relativně snadno obešel, Zaccagniho už však ne.
40'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Christian Kouamé).

Útočník z Pobřeží slonoviny v souboji o míč zezadu zavadil špičkou kopačky o Mattiu Zaccagniho, který důsledkem toho ztratil stabilitu.
39'
Po nákopu některého z fotbalistů Fiorentiny Nicolò Casale udržel Biraghiho na zádech.
37'
V nové akci ze stejného místa jako předtím Biraghi centroval Nicolás González. Poučený z předchozího okamžiku dal míči větší razanci, jenže to bylo příliš.
36'
Antonín Barák uprostřed hřiště prostrčil míč na spoluhráče a ten okamžitě roztáhl hru doleva, Biraghiho následný pas se s úspěchem nesetkal.
34'
Luis Alberto se na levém křídle pokusil rozběhnout Zaccagniho, ten jeho výzvu vyslyšel, jenže proti míči vystoupil Luca Ranieri a bylo po akci.
32'
Faul ve středu hřiště, po kterém může hrát Lazio.
31'
Držení míče: 42% : 58%.
30'
Domácí zaútočili po obou stranách hřiště. Nejprve zprava Pedro, jehož centr byl přetažen. a potom zleva Zaccagni, jehož centr zkrotil gólman Terracciano.
28'
Jeho exekutorem se stal Giacomo Bonaventura. Míč zatočil na branku, odkud ho vyhlavičkoval stoper Romagnoli.
27'
Dlouhý balon za obranu odhlavičkován k hranici vápna, kam k volnému míči doběhl Luka Jović. Jeho ránu do horní části branky Ivan Provedel vytáhl nataženou rukou na roh.
25'
Hra se zničehonic obrátila a po nedůrazném odkopu Ranieriho měl na kopačce střelu Luis Alberto. Španěl pálil z pravé strany vápna half-volejí, která měla bohužel pro jeho tým vesmírné parametry.
24'
Fiorentina zvyšuje své procento držení míče pomocí série přihrávek, přitom trpělivě vyčkávají na správnou chvíli k založení nového útoku.
22'
Nepomohlo ani roztažení hry do strany, jelikož Giacomo Bonaventura svůj centr vápnem přetáhl.
21'
Fiorentina už několik desítek vteřin operuje na útočné polovině, palebnou pozici však ne a ne najít.
19'
Cristiano Biraghi chtěl centrovat na zadní tyč, jenže se do balonu opřel víc než potřeboval a meruna tak jenom proletěla nad hlavami všech hráčů.
18'
Nicolò Casale zezadu podrazil Kouamého, Fiorentina má k dispozici standardku u lajny.
17'
Tohle nebyla vůbec špatná rána! Zpoza vápna ji vypustil Giacomo Bonaventura, kterému ke srovnání chybělo možná půl druhého metru.
16'
Držení míče: 51% : 49%.
15'
Fiorentina kombinovala na malém prostoru u střídaček, ze svízelné situace se nakonec vymotala.
13'
Pokud o přenesení hry se nezdařil, i Luca Ranieri bude příště muset cílit lépe.
11'
Hosté šli do akce, kterou zakončil Antonín Barák. Český reprezentant si udělal prostor ve střední vzdálenosti od brány, odkud bohužel zakončil dost nepřesně.
10'
Klidná hra ve středu hřiště.
8'
Lazio právě vstřelilo branku!
Albertův centr z rohového kopu propadl na penaltový bod, odkud do odraženého míče vnějším nártem pravé nohy kopl NICOLÒ CASALE. Střelu ukrytou za dvěma bránícími hráči Pietro Terracciano vůbec nečekal, takže se za míčem letícím k jeho pravé tyči jenom ohlédl.
7'
Domácí se mezitím prodrali kolem střídaček dopředu a získali roh, který rozehraje Luis Alberto.
6'
Sergej Milinković-Savić v problémech na pravé straně vlastní poloviny hřiště. Obklíčen byl ze všech stran a vytěžil tak asi nejvíc, co mohl – aut.
5'
Cristiano Biraghi hledal vepředu Gonzáleze, ale vracející se Nicolò Casale měl k balonu blíž.
4'
Hosté ihned vytlačeni na své území a začínají od píky. Začátek zápasu se nese v tréninkovém tempu.
3'
Adam Marušić si u pravé lajny neporadil s Bonaventurou, který na útočné polovině vybojoval aut. Vhodit ho přichází Cristiano Biraghi.
2'
Opatrná rozehrávka Fiorentiny odzadu, do níž se zapojil i gólman. Od něho pak hosté postoupili dále do pole, ale za půlící čárou balon ztratili.
1'
Výkop pro Lazio Řím. Rozehru dozadu vystřídal dlouhý nákop, který daleko od všech hráčů na hřišti doskákal za koncovou čáru.
1'
Základní jedenáctky jsou na hřišti, a i když obě nastoupily v modrých dresech, tak v tom není problém – na jedné straně jsou světlejší a na druhé tmavší.

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Casale, Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Alberto – Pedro, F. Anderson, Zaccagni.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – Antônio, Bašić, M. Bertini, Gila, Fáris, Cancellieri, Immobile, Lazzari, Patric, Vecino, Romero.
Trenér: Maurizio Sarri.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Ranieri, Milenković, Biraghi (C) – Barák, Amrábat, Bonaventura – Kouamé, Jović, González.
Náhradníci: Cerofolini, Sirigu – Amatucci, Duncan, Cabral, Mandragora, Ikoné, Igor, Saponara, Venuti, Terzić, Lu. Martínez.
Trenér: Vincenzo Italiano.

Rozhodčí: Colombo – Valeriani, Rossi.
Jestliže se Lazio veze na úspěšné vlně, Fiorentina to má přesně naopak, Tým z Florencie v obou posledních utkáních padl (dokonce nedal ani gól) a v tabulce klesl na dvanácté místo. Fialky nestačily na AS Řím (0:2) a v domácím prostředí ani na Turín FC (0:1), v tomto zápase šlo přitom "o šest bodů". Těch má Fiorentina stejně jako patnáctibodovým odpočtem za čachry v účetnictví potrestaný Juventus.
Účastník jarní fáze Evropské konferenční ligy je v tabulce italské nejvyšší soutěže třetí v těsném závěsu za AC Milán. Právě s úřadujícím ligovým mistrem se Lazio utkalo v minulém kole a vyprovodilo ho debaklem 4:0. Předtím Římané vyhráli na hřišti trápícího se Sassuola (2:0) a v úspěšné minisérii nedostali žádný gól (celkové skóre 35:15). Lepší obranou se může pochlubit jen suverénní Neapol, která má na čele tabulky ohromný náskok (12 bodů).
Dobrý den, 20. kolo Serie A pokračuje čtyřmi nedělními zápasy. Jako třetí v pořadí bude na programu klání mezi Laziem a Fiorentinou, které na olympijském stadionu v Římě začne v 18 hodin.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62