Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Spezia - 2. října 2022   12:30

Lazio
12' Zaccagni (F. Anderson) • 24' Romagnoli  • 61' S. Milinković-Savić (Zaccagni) • 90+1' S. Milinković-Savić (Hysaj)
4:0
(2:0)
Lazio
Provedel – Lazzari (64. Hysaj), Patric (46. Gila), Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi (78. Antônio), Alberto (73. Vecino) – F. Anderson, Immobile (C) (64. Pedro), Zaccagni.
Maximiano, Adamonis – Kamenović, S. Radu, Romero, M. Bertini, Bašić, Cancellieri.
J. Sacchi – A. Lo Cicero, S. Affatato
Stadio Olimpico (Roma).
Spezia
Drągowski – Holm, Ampadu (66. Amian), Caldara, Nikolaou, Kiwior (81. Beck) – Ellertsson (65. Agudelo), Bourabia (65. Ekdal), S. Bastoni – Gyasi (C) (75. Sanca), Nzola.
Zoet, Zovko – Ferrer, Maldini, Sher, Nguiamba, Verde, Strelec.

Také druhá půle přinesla dva góly a oba padly opět do sítě outsidera. Domácí zvýšili svůj náskok po hodině hry a bylo téměř jisté, že si vítězství už vzít nenechají, v nastavení jej ještě stvrdili čtvrtým zásahem a z výhry se radují zaslouženě. Spezia nepodala špatný výkon, ale doplácela na neproměňování šancí.

A to je z toho zápasu vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 3:14.
90+4'
90+4'
Hlavní arbitr ještě gól přezkoumával u videa, nakonec jej uznal.
90+1'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí stvrzují své vítězství čtvrtým zásahem. SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ se ocitl sám před gólmanem na pravé straně a vyběhnutého strážce svatyně překonal střelou na bližší tyč.
90'
Souhra na jeden dotek Laziu nevyšla, míče se zmocňují hosté.
88'
Rohový kop pro Spezii.
87'
Dimitris Nikolaou zůstal ležet před svou bránou, zřejmě utržil nějaký zásah, ale po chvíli se zvedl a může pokračovat.
86'
Další možnost pro domácí, tentokrát byl míč zblokován do zámezí a následovat bude roh.
83'
Felipe Anderson stál na pravé straně a hlásil se o přihrávku, která k němu ale nedoputovala.
82'
Simone Bastoni vedl útok po levé straně, odcentrovat se mu nepovedlo, ale získal svým barvám rohový kop.
81'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Jakub Kiwior, přichází Julius Beck.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Marcos Antônio.
76'
Emil Holm střílel z voleje, trefil ale protihráče, který míč tečoval mimo tři tyče.
75'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Leandro Sanca.
73'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Matías Vecino.
71'
Ivan Provedel musel vyběhnout z brány a pokus soupeře zblízka vyrazit mimo svou bránu.
70'
Málem to bylo 4:0, jenže Bartłomiej Drągowski se včas položil do přihrávky a míč lapil. Kdyby se mu to nepovedlo, byl by to jasný gól.
68'
Znovu se Laziu povedlo vynutit si faul a rozehrávat bude na útočné polovině.
66'
ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Kelvin Amian.
65'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Albin Ekdal.
65'
ze hřiště odchází Mikael Egill Ellertsson, přichází Kevin Agudelo.
64'
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Elseid Hysaj.
64'
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Pedro.
61'
Tým z hlavního města je na nejlepší cestě za vítězstvím. Ciro Immobile obešel vyběhnutého brankáře, dostal se do ostrého úhlu, ale neukvapil se, počkal na své spoluhráče, přihrál za sebe Zaccagnimu, jenž míč adresoval na střed, odkud SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ zamířil do bližšího dolního rohu brány a navíc do protipohybu brankáře.
60'
Střela jednoho z fotbalistů Lazia šla přímo do náruče brankáře hostů, který rychle rozehrává.
59'
Následoval centr, po kterém míč hlavou tečoval jeden z hostujících hráčů do zámezí a domácí budou zahrávat aut.
58'
Ciro Immobile si vynutil faul na útočné polovině, je z toho zajímavý volný kop pro jeho tým.
57'
Hostujícímu celku nelze upřít snaha, ale snížení nepřichází.
55'
Mikael Egill Ellertsson svou první střelu adresoval jen do protihráče, druhý pokus byl tečován a míč poté ze vzduchu doputoval přímo do rukou domácího brankáře.
52'
Těsný ofsajd hostí.
51'
Hra pokračuje na hostující polovině, kde si hráči Spezie mezi sebou přihrávají.
48'
Simone Bastoni střílel levačkou ze svého pohledu vedle pravé tyče. Se spoluhráči se pak dožadoval odpískání faulu, ale hraje se dál.
47'
Simone Bastoni se ocitl sám před brankářem, ale nejen, že mířil vysoko nad, navíc stál v ofsajdu.
46'
ze hřiště odchází Patric, přichází Mario Gila.
46'
Domácí zatím potvrzují roli favorita a díky dvěma zásahům si do kabin odnáší dvoubrankový náskok, a to ještě neproměnili pokutový kop. Hosté se do šancí dostávali také, sice jich nebylo tolik, ale nebyli malé, snížení se ale nedočkali. Podaří se jim to ve druhém dějství?
45+2'
45+1'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Emmanuel Gyasi).
45'
Emmanuel Gyasi zatáhl za záchranou brzdu, za což bude odměněn žlutou kartou a domácí v závěru ještě rozehrají volný kop.
43'
Hosté kombinují u středové čáry, dál se dostat nemohou.
41'
Trochu nudná pasáž hry, která se nyní přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí i střel.
38'
Mattia Caldara v další slušné šanci svého celku hlavičkoval těsně nad, míč se otřel o horní síť.
37'
Velmi dobrou střelu vyslal na domácí svatyni Simone Bastoni, jenž pořádně protáhl Provedela, ale těsně minul vzdálenější tyč.
36'
Bartłomiej Drągowski nedosáhl na letící balón a ten se odrazil od břevna zpět do hřiště, jeden obránců Spezie jej pak odhlavičkoval do zámezí a bude to další roh.
35'
Zblokovaný míč přináší Laziu rohový kop.
34'
Emmanuel Gyasi se dostával do šance, ale svou střelu adresoval pouze do protihráče před sebou.
33'
Dlouhý nepřesný nákop hostí letí pouze k Provedelovi, který snadno zasahuje.
30'
Těsný ofsajd domácího mužstva.
29'
M'bala Nzola přihrával z pravé strany pokutového území na střed, žádného ze spoluhráčů ale nenašel.
27'
Lazio stále u balónu a žene se za dalším gólem, Spezia si často pomáhá faulem.
24'
Domácí zvyšují svůj náskok. Nejprve rozehráli standardku z pravého křídla, hostům se povedlo míč několikrát odvrátit, ale ten si nakonec našel ALESSIO ROMAGNOLI a parádní střelou z dálky k pravé tyči nedal gólmanovi šanci. Ten se sice natahoval, ale neměl nárok.
23'
Luis Alberto se hlásil úplně volný o přihrávku, té se ale nedočkal. Jeho tým bude vhazovat.
21'
Ani další útok Spezie nekončí úspěšně, míč se kutálí k Provedelovi.
19'
Hosté se více osmělili, ale jejich snaha zatím další šanci nepřináší.
16'
Ivan Provedel musel ven z vápna, volný míč raději odehrál do autu.
14'
U balónu stále domácí tým, který kombinuje na své polovině.
12'
Nyní už se favorit raduje. MATTIA ZACCAGNI naběhl na přesnou přihrávku na hranici malého vápna a jemnou tečí odehrál míč ze svého pohledu do levého dolního rohu brány.
10'
Hra je přerušena, na trávníku leží jeden z hráčů Lazia.
9'
Hosté postupovali směrem k domácí svatyni, jenže pokazili přihrávku a z šance tak rázem nebylo nic.
7'
Obrovská šance na druhé straně, Jakub Kiwior zůstal úplně volný ve vápně, střelou po zemi překonal brankáře, ale míč se štěstím tečoval těsně vedle brány jeden z domácích hráčů.
6'
Sergej Milinković-Savić v pokutovém území přihrávku od spoluhráče jen lehce lízl pravačkou a Bartłomiej Drągowski tak neměl se zkrocením míče žádné potíže.
4'
Ofsajd a v něm domácí tým.
3'
Ciro Immobile (S. S. Lazio) neproměňuje pokutový kop. Domácí hráč chtěl zamířit do horní části brány na levou stranu, ale ve finále bránu přestřelil.
1'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Ethan Ampadu).
1'
Hned v úvodu velká šance pro Lazio, které bude zahrávat penaltu. Ciro Immobile si šel pro faul a povedlo se.
1'

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Patric, Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi, Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – Kamenović, Hysaj, S. Radu, Gila, Vecino, Antônio, Pedro, Romero, M. Bertini, Bašić, Cancellieri.
Trenér: M. Sarri.

Spezia Calcio: Drągowski – Holm, Ampadu, Caldara, Nikolaou, Kiwior – Ellertsson, Bourabia, S. Bastoni – Gyasi (C), Nzola.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Ferrer, Amian, Ekdal, Beck, Maldini, Sher, Agudelo, Nguiamba, Verde, Strelec, Sanca.
Trenér: L. Gotti.

Rozhodčí: J. Sacchi – A. Lo Cicero, S. Affatato.
Posledních pět vzájemných zápasů

Spezia – Lazio 3:4
Lazio – Spezia 6:1
Lazio – Spezia 2:1
Spezia – Lazio 1:2
Lazio – Spezia 3:0 (přátelský zápas)

Spezia v novodobé historii svého soupeře ještě neporazila a nezískala ani bod, blízko mu byla v poslední vzájemném utkání, ve kterém třikrát vedla, ale nakonec prohrála 3:4 gólem z 90. minuty.
Lazio

Domácímu celku patří šestá pozice se čtrnácti body. Na svém hřišti si z dosavadních čtyř duelů připsal devět bodů za tři výhry, prohrál jen v jednom případě 1:2 s Neapolí, jeho hráči vstřelili před svými fanoušky osm branek a o polovinu méně jich inkasovali.

Spezia

Hosté jsou dvanáctí s osmi body, mimo svůj stadion jsou zatím vůbec nejhorší z celé ligy, tři zápasy = tři porážky a hrozivé skóre 0:6. Je ale pravdou, že narazili na giganty ligy, Inter, Juventus a Neapol. Právě proti posledně jmenovanému celku sehráli hodně vyrovnanou partaj a podlehli mu 0:1 gólem v 89. minutě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62