Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Udinese - 16. října 2022   15:00

Provedel – Lazzari, Casale, Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi (66. Alberto), Vecino – F. Anderson (89. Cancellieri), Immobile (C) (29. Pedro), Zaccagni.
Adamonis, Maximiano – Antônio, Bašić, Gila, Hysaj, Kamenović, Patric, S. Radu, Romero.
Udinese
Silvestri – Becao (63. Ebosse), Bijol, N. Pérez – Pereyra (C), Samardžič (63. Lovrić), Walace, Makengo (70. Arslan), Udogie (83. Abankwah) – Beto (63. Success), Deulofeu.
Padelli, Piana – Ebosele, Ehizibue, Jajalo, Nestorovski, Nuytinck.

Je dobojováno! Ani v druhém dění jsme se gólových oslav nedočkali, ačkoli v zápase bylo nespočet gólových příležitostí, tak branka nakonec nepadla a týmy se budou muset spokojit s jedním bodem. K bezbrankovému výsledku určitě přispěly i výkony obou brankářů, kteří dnes zaznamenali opravdu pěkné zákroky.

Lazio v příštím kole čeká lídr tabulky Atalanta. Udinese se utká v domácím zápase se třináctou Monzou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:11.
90+3'
90+3'
O poslední šanci utkání se zasloužili domácí hráči, centr na zadní tyč si málem našel jeden z hráčů Lazia, který ale na míč nedosáhl, a tak balon nakonec skončil zámezí.
90+2'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Kingsley Ehizibue).
90+2'
Casale si pohlídal rozběhlého protihráče u lajny a míč poslal na aut.
90'
Po pěkné kombinace středem hřiště se míč dostal k pravé lajně k Pedrovi, který okamžitě poslal nadýchaný centr do šestnáctky hostů. Nikdo z hráčů Lazia se však k zakončení nedostal.
89'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Matteo Cancellieri.
88'
Jde vidět, že týmy se nechtějí spokojit s pouhým bodem, obě mužstva se i v závěru utkání derou stále směrem dopředu.
86'
Deulofeu teď nadělal pořádný problém obraně Lazia! Díky své dravosti získal v šestnáctce domácích míč zpátky na své kopačky, načež okamžitou střelou orazítkoval břevno!
85'
Dlouhý nákop domácích za obranu Udinese byl příliš prudký a míč tak končí v moci brankáře Silvestriho.
83'
Rohový kop obrana hostů s menšími problémy nakonec dokázala odvrátit.
83'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Iyenoma Destiny Udogie, přichází James Abankwah.
81'
Arslan obdržel přihrávku na vrcholu šestnáctky, jeho přízemní střelu však dokázal zablokovat jeden z domácích hráčů.
80'
Autor kopu umístil svou střelu přímo doprostřed brány, kde už stál připravený brankář Silvestri.
79'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Walace).
79'
Teď si domácí zahrají podobnou standardní situace, jak tomu bylo před pár okamžiky na druhé straně.
78'
Toto byla riskantní přihrávka Saviće, který poslal dlouhý a vysoký nákop zpět na svého brankáře, jenž musel po míči vyběhnout z vápna a z první jej odkopnout pryč před presujícími hráči Udinese.
75'
K míči se postavil Deulofeu, jehož pokus letí bezpečně vysoko nad bránu Provedela.
74'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Sergej Milinković-Savić).
74'
Hosté budou zahrávat zajímavou standardní situaci přibližně z dvaceti dvou metrů.
72'
Hosté dokázali nákop svého brankáře dostat do své moci, z čehož následně těžili, když se z pravé strany dostal ke střele Pereyra. Brankář Provedel vyrazil míč jen před sebe, čehož se snažil využít dobíhající Success, avšak neúspěšně.
70'
ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Tolgay Arslan.
69'
Na roh si naskočil na malém vápně jeden z domácích hráčů, který svou hlavičku v dobré příležitosti umisťuje mimo tři tyče brány Silvestriho.
68'
Bijol dobrým obranným zákrokem nenechal projít Saviće u pravého praporku. Roh pro domácí.
67'
Hra se už chvíli odvíjí na středu hřiště, odkud se žádnému z celků nedaří vyjet.
66'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Luis Alberto.
65'
Domácí odvrátili bez problému nákop podél lajny, vhazování pro hostující celek.
64'
Nepřesné přenesení hostů končí vhazováním Lazia.
63'
ze hřiště odchází Rodrigo Becao, přichází Enzo Ebosse,
ze hřiště odchází Lazar Samardžič, přichází Sandi Lovrić,
ze hřiště odchází Beto, přichází Isaac Success.
61'
Standardní situaci odvrátil jeden z hostujících hráčů bezpečně daleko od své šestnáctky.
60'
Becao přišlápl u lajny nohu Zaccagniho, standardní situace pro domácí.
58'
Rychlý protiútok domácích končí střelou Zaccagniho, jehož pokus na vzdálenější tyč z levé strany končí mimo.
57'
Autor rohu to nezahrál nejlépe a míč si na přední tyči našel jeden z hostujících hráčů
56'
Po delší době se domácí podívali na polovinu soupeře, kde vybojovali rohový kop.
55'
Deulofeu obešel na středu hřiště bránícího hráče, poté pokračoval dále do vápna domácích, odkud jeho následná zakroucená střela na zadní tyč míjí těsně svatyni Lazia.
54'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Nehuén Pérez).
53'
Centr na zadní tyč našel Udogia, který v dobré příležitosti míč netrefil hlavou, jak by si představoval, a balon tak letí za postranní čáru.
51'
Hostům se podařilo projít podél pravé strany, odkud dokázali dostat míč do vápna domácích. Obrana Lazia byla ale na svých místech a potencionální nebezpečí odvrátila.
49'
Zaccagni si u lajny hezky poradil s bránícím Samardžičem, který jej následně za cenu faulu raději zatáhl zezadu, aby hru přerušil.
48'
Domácí se dopustili útočného faulu, ve hře budou pokračovat opět hosté.
47'
Hosté útok domácích dokázali zavčas zastavit. Momentálně se hra odehrává u levé lajny na polovině Lazia, odkud se zatím hostujícím hráčům nedaří vyjet.
47'
Domácí nyní v poklidu operují na polovině Udinese a nikam se nehrnou.
46'
Lazio se ihned po rozehře vrhlo dlouhým nákopem na polovinu soupeře, kde jeden z domácích hráčů prodloužil míč jen do zámezí.
46'
První poločas je za námi! Obě mužstva nastoupila do zápasu na stejné vlně, hra má dobré tempo a přelévá se z jedné strany na druhou. Ve 29. minutě musel bohužel hřiště opustit kapitán domácího celku Ciro Immobile, kterému jeho zranění už neumožnilo nadále pokračovat. Tato nepříjemná ztráta nedala ale na hře Lazia vůbec nic znát, a dokonce jsme mohli v závěru poločasu vidět, že domácí hráči svého soupeře začali mírně přehrávat.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+2'
45+1'
Posledních pár minut patří spíše domácímu celku, který momentálně hraje na míči s větším klidem.
45'
Ačkoli byl Walace zcela neatakován, tak jeho přihrávka do lajny na svého spoluhráče byla natolik nepřesná, že míč nakonec končí za postranní čarou.
43'
Hosté nyní kombinují na vlastní polovině a zatím jen marně hledají recept na to, dostat se na útočnou půlku.
42'
Nečekaný centr do vápna hostů na rozběhlého Felipeho Andersona nakonec končí v zámezí.
41'
Lazzari neprošel u pravého praporku přes bránícího hráče. Vybojoval alespoň vhazování pro svůj tým.
39'
Křižný míč Samardžiče přes celou šířku na svého spoluhráče končí za postranní čarou.
38'
Lazio nyní operuje nebezpečně blízko u šestnáctky soupeře. Celá situace vyvrcholila ale jen nepřesnou průnikovou nahrávkou.
37'
Rohový kop hostů na zadní tyč našel jen volného Marušiće, který to měl s odvrácením centru jednoduché.
36'
Rohový kop pro hosty.
34'
Poté, co si Samardžič zpracoval aut od Becaa, tak si naváděl míč směrem k ose hřiště tak dlouho, dokud si neudělal prostor ke střele. Jeho následný pokus skončil vysoko nad brankovou konstrukcí.
34'
Zaccagni tentokrát neúspěšný na levé straně, což umožnilo hostům rozjet další útočnou akci.
33'
Hosté se provinili na polovině hřiště faulem, a tak ve hře bude pokračovat Lazio.
32'
Centr z levé strany letěl na paty hostujících hráčů, a tudíž se nikdo k zakončení nedostal.
30'
Rohový kop domácích hráči Udinese bez problému odvrací.
29'
Immobileho bohužel trápí něco, co mu neumožní ve hře pokračovat, a proto v dnešním utkání končí.
28'
Další příležitost domácích hráčů! Centr na malé vápno si našel Milinković-Savić, jehož hlavičku vyráží dalším skvělým zákrokem brankář hostů.
26'
Immobile krásně sklepl balon na zabíhajícího Felipa Andersona, který poté pronikl do vápna hostů a svou střelou jen nastřelil dobře postaveného brankáře Silvestriho.
24'
Na rohový kop domácích si naskočil Silvestri a míč uklízí do svých rukavic.
23'
Zaccagni opět v akci! Útočník Lazia si znovu poradil u levé lajny s obráncem hostů a poté, co vběhl do šestnáctky Udinese, tak hledal na přední tyči svého spoluhráče, který z bezprostřední vzdálenosti bránu netrefuje.
22'
Zaccagni obdržel přihrávku z levé strany, kličkou směrem k ose hřiště si udělal prostor ke střele, jeho pokus byl však zablokovaný.
20'
Rohový kop hostů brankář Silvestri vyboxoval daleko pryč od svého území.
19'
Rozběhlý Pereyra propláchl středem hřiště a před hranicí vápna posunul po levé straně míč na Samardžiče, který si poradil s bránícím hráčem a následně vyslal dělovku na bránu domácích. Brankář Provedel střelu vyráží .
17'
Ačkoli Pereyra neprošel zpoza šestnáctky přes bránícího hráče, tak i přesto se mu o pár okamžiků podařilo odcentrovat míč na zadní tyč, kde se do vzduchu vynesl Beto, avšak jeho hlavička neměla dostatečnou razanci a ani neletěla mezi tři tyče.
13'
Obrovská příležitost hostů! Centr od levého praporku propadl až na zadní tyč na Pereyru, který pohotově našel a připravil palebnou pozici na hranici vápna pro Samardžiče, jehož střela orazítkovala břevno.
12'
Nebylo daleko od toho, aby rohový kop domácích skončil vlastním gólem hostů. Letící centr propadl až na zadní tyč, kde následně balon trefil Pereze, míč se ale odrazil jen doprostřed brány, na což brankář Silvestri stihl zavčas zareagovat.
11'
Centr Zaccagniho z levé strany vápna trefuje prvního bránícího hráče.
10'
Provedel musel vyběhnout na soupeřovu průnikovou nahrávku mimo své území a odvrátit hlavičkou hrozící nebezpečí.
8'
Standardní situace Lazia byla zahrána velmi špatně, centr letěl úplně jiným směrem, než si domácí hráči nabíhali.
7'
Zaccagni svou dravostí vybojoval faul pro svůj tým zpoza vápna hostů, když se snažil obejít obránce Udinese.
7'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Rodrigo Becao).
6'
Při standardní situaci se k zakončení hlavou dostal jeden z hráčů Udinese. Brankář Provedel si připisuje první a zároveň rutinní zákrok v utkání.
5'
Domácí se během krátké chvíle dopustili několika faulů. Teď to byl Milinković-Savić, jenž přerušil hru za cenu faulu na polovině hřiště.
3'
Ačkoli Pereyra si sáhl na dlouhý balon za obranu Lazia, tak míč končí nakonec v rukavicích Provedela.
2'
Lazio nepouští svého soupeře k míči a nyní jej svírá na jeho půlce.
2'
Vecino se zkusil prosadit podél levé lajny, avšak neúspěšně.
1'
O úvodní výkop utkání se postarali hostující hráči, kteří následně o balon na útočné polovině přišli.
1'

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi, Vecino – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Antônio, Bašić, Cancellieri, Gila, Hysaj, Kamenović, Alberto, Patric, Pedro, S. Radu, Romero.
Trenér: Maurizio Sarri

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Bijol, N. Pérez – Pereyra (C), Samardžič, Walace, Makengo, Udogie – Beto, Deulofeu.
Náhradníci: Padelli, Piana – Abankwah, Arslan, Ebosele, Ebosse, Ehizibue, Jajalo, Lovrić, Nestorovski, Nuytinck, Success.
Trenér: Andrea Sottil.
Posledních pět vzájemných utkání:

20.2. 2022 Serie A Udinese – Lazio 1:1
18.1. 2022 Coppa Italia Lazio – Udinese 1:0 (0:0)
2.12. 2021 Serie A Lazio – Udinese 4:4
21.3. 2021 Serie A Udinese – Lazio 0:1
29.11. 2020 Serie A Lazio – Udinese 1:3
Udinese Calcio

Udinese, jak už bylo zmíněno, je na čtvrtém místě s dvaceti body. Dlouhá šňůra šesti výher hostů v řadě byla přerušena teprve minulý týden s první Atalantou, když se obě mužstva musela spokojit s jedním bodem po remíze 2:2.

Mimo Sérii A se Udinese stále úspěšně drží v domácím poháru Coppa Italia. Jestliže si hosté poradí v příštím kole s Monzou, tak postoupí už do Osmifinále.

Spolehlivou obranu domácího mužstva se poté bude snažit zdolat Beto, který z celkových devatenácti gólů svého týmu nastřílel rovnou pět.
S. S. Lazi

Lazio se nachází na průběžné třetí příčce s dvaceti body. Poslední prohru si v soutěží domácí mužstvo připsalo pět zápasů dozadu, když se utkalo s druhou Neapolí. Po delší době však čeká Lazio opět těžká zkouška, a to právě s dnešním soupeřem Udinese, které je na čtvrté pozici. Poslední čtyři utkání domácí čelili týmům jen ze spodních příček, jako jsou Fiorentina, Spezia, Cremonese a Verona. Za tyto čtyři kola Lazio nastřílelo obdivuhodných 14 branek a k tomu žádnou branku neinkasovalo. Ačkoli zvládnout tyto zápasy bylo povinností pro domácí, tak i přesto se mohou svěřenci Maurizia Sarriho pyšnit po devátém kole celkovým skórem 21:5, což řadí ofenzivu domácích na druhou nejlepší v lize a defenzivu na úplně nejlepší. Dále musíme určitě zmínit zápasy Lazia před domácím publikem, ve kterých z pěti utkání prohrálo jen jednou.

Výkony z domácí soutěže by Lazio určitě chtělo přenést i do Evropské ligy, kde se jejich skupina po čtvrtém kole vyvíjí zatím nesmírně vyrovnaně, všechny týmy mají po pěti bodech. Uvidíme tedy, zda se i letos Laziu povede ze skupinové fáze postoupit, jak tomu bylo minulý ročník. Tehdy ale tento italský celek vypadl hned v prvním kole play-off nad kádrem z Portugalska FC Porto.

Ciro Immobile je s šesti góly nejlepší střelec Lazia a zároveň je s dvěma hráči na sdílené první příčce v Sérii A.
Krásné nedělní odpoledne! Dnes se společně podíváme na zápas italské Série A, ve kterém se střetnou týmy S. S. Lazio a Udinese Calcio. Úvodní výkop utkání proběhne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62