Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Atalanta - 9. listopadu 2022   18:30

Lecce
28' Baschirotto (Gonzàlez) • 30' Di Francesco (Colombo)
2:1
(2:1)
Atalanta
40' Zapata  (Malinovskyj)
Lecce
Falcone – Gendrey (83. Umtiti), Baschirotto, Pongračić, Gallo – Blin (72. Bistrović), Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza (64. Oudin), Colombo (72. Ceesay), Di Francesco (64. Banda).
Brancolini, Bleve – Askildsen, Çetin, Helgason, Listkowski, P. Rodríguez, Pezzella, Persson, Tuia.
Aureliano – Pagliardini, Scatragli.
Via del Mare (Lecce)
Atalanta
Sportiello – Ruggeri, Okoli, Djimsiti – Soppy (46. Maehle), de Roon (C) (46. Koopmeiners), Pašalić (69. Lookman), Zortea (80. Boga) – Éderson, Malinovskyj (80. Höjlund) – Zapata.
Musso, Rossi – Hateboer, Demiral, Palomino, Scalvini, Tolói, Vorlický.

Fanoušci napříč oběma tábory se jistě shodnou, že to byl to koukatelný zápas. První hrozba přišla od Lecce už po čtvrt hodině hry, kdy se na průzkum pokutového území vydal Colombo a po přihrávce proti noze pálil metr kolem přední tyče. Tohle varování si defenziva Atalanty nevzala k srdci na dlouho, když od 28. do 30. minuty chytla nepředvídatelný kolaps. Nejprve se prosadil po rohovém kopu Baschirotto a po něm navýšil náskok Di Francesco. Teprve na konci poločasu se probudil ještě nedávno zraněný kanonýr Zapata a svým prvním gólem v sezoně udělal zápas napínavějším.

Ve druhé půli se týmy v šancích střídaly. Chvíli po přestávce měl možnost Strefezza, jehož neposednou střelu k tyči Sportiello vyrazil jen tak tak. Rušno bylo i na druhé straně, kde centr z nařízeného rohu propadl k Okolimu, od jehož kolena se míč odrazil k levé tyči a Wladimiro Falcone měl co dělat, aby ho vytěsnil mimo. Po hodině hry Di Francesco z dobré pozice o kousek přestřelil a čtvrt hodiny před koncem pálil Malinovskyj těsně vedle tyčky. Vyrovnání měl v 79. minutě na noze střídající Koopmeiners, jenže důvěru trenérovi neoplatil, když v samostatném úniku ze strany překopl brankáře i s jeho střeženým zařízením.

Atalanta tak z Lecce odjela s nepořízenou a po třetí prohře z posledních čtyř zápasů pravděpodobně ztratí pozici mezi nejlepší čtyřkou tabulky.
Držení míče: 37% : 63%.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 5:2.
Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:6.
90+5'
90+5'
Takticky rozehraný roh Ceesaye na Bandu, který co nejdéle zkusí udržet míč u rohového praporku. Tohle už si Lecce jednoduše uhraje.
90+4'
Naopak tu s šancí na potvrzení výhry přispěchal Lameck Banda. Ten si našel chirurgicky přesný centr zleva a pohotově zakončil. K jeho smůle se do rány položil jeden z obránců a srazil ji mimo.
90+2'
Jenže celek z Bergama na tom není po ofenzivní stránce dobře. Bogův centr na penaltu neprošel a Koopmeiners si neporadil v souboji jeden na jednoho.
89'
Domácí zakončili i po rohovém kopu. Jmenovitě Assan Ceesay, jenž z úrovně penalty hlavičkoval nepřesně.
88'
Remi Oudin si ve střední vzdálenosti od branky připravil míč na levačku a vyslal opravdu tvrdou střelu, kterou kdosi z obětavých obránců tečoval mimo branku.
87'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Teun Koopmeiners).

Důvod pro udělení žluté karty bylo zatažení Gonzàleze za dres.
85'
Atalanta nevyužila rohový kop, z brejku pak Kristijan Bistrović zakončil vedle tyčky.
83'
Teď už i Lecce vyčerpalo všechna svá střídání.
83'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Samuel Umtiti.
81'
Jeremie Boga ukázal nebojácnost, když obešel dva soupeře, na toho třetího už nicméně nestačil.
80'
Bohužel, v tuto chvíli už je jasné, že si Lukáš Vorlický svůj debut v Serii A neodbude.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Nadir Zortea, přichází Jeremie Boga.
80'
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Rasmus Höjlund.
79'
Šance i na druhé straně, a zatím největší ve druhém poločase! Teun Koopmeiners postupoval z boku sám na gólmana, tomu chtěl zavěsit míč pod břevno, jenže zvysoka přestřelil.
78'
Ou, Marco Sportiello zaváhal při odkopu a rychle k němu přicupital Assan Ceesay. Míč se od jeho nohou nakonec odrazil mimo. Tady měl gólman Atalanty obrovský kus štěstí.
76'
Držení míče: 39% : 61%.
76'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Matteo Ruggeri).

Pravý bek odhodil Gendreye za lajnu jako kus nějakého papíru. Žlutá karta bez debat.
75'
Kousek před šestnáctkou napřáhl Ruslan Malinovskyj ke střele a vyvolal tím pozdvižení! Wladimiro Falcone sebou mrskl k tyči a rozhodčímu ukazuje, že se míče letícího těsně vedle nedotkl. Gianluca Aureliano mu uvěřil a nařizuje odkop.
74'
Bandův centr z pravé strany sbírá Marco Sportiello.
73'
Marco Baroni má k dispozici už jen jedno střídání, to jeho protějšek Gian Piero Gasperini ještě dvě.
72'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
72'
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Kristijan Bistrović.
70'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se řídil Joan Gonzàlez, ale neměl to dělat. Jeho rána ohrozila jen diváky sedící v horních řadách tribuny.
69'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Ademola Lookman.
68'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Marin Pongračić).

Pongračić ve středovém kruhu zastavil soupeře nataženou rukou. A v dalším průběhu si musí dávat pozor, žlutá karta je pro stopera vždy nepříjemná.
66'
Lecce už nějakou chvíli kombinuje na levé straně hřiště, přes důslednou obranu se však ne a ne dostat.
64'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Rémi Oudin.
64'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Lameck Banda.
62'
Tohle nebylo vůbec špatné zakončení! Federico Di Francesco zpracoval přihrávku na čáře ohraničující šestnáctku a z její levé strany pod velkým tlakem obránce zakončil jen kousek nad. Tahle promarněná příležitost může fotbalisty Lecce mrzet.
61'
Držení míče: 34% : 66%.
59'
Nový roh už Atalanta k ohrožení branky nevyužila.
58'
Mohlo být srovnáno! Édersonovu ránu zpoza vápna přizvedl Baschirotto nad branku, centr z nařízeného rohu propadl k Okolimu, od jehož kolena se míč odrazil k levé tyči a Wladimiro Falcone měl co dělat, aby ho vytěsnil mimo prostor branky.
56'
Duván Zapata si tělem pokryl balon před Blinem a ten ho zezadu bez okolků převálcoval. Atalanta má klid pro rozehrávku ve středu hřiště.
55'
Ofsajd a v něm Gabriel Strefezza z Lecce.
54'
Tak nakonec je všechno jinak a místo přímého kopu bude hra navázána míčem rozhodčího. V tomto případě tak sudí správně přerušil hru, aby zjistil zdravotní stav hráče. Ten je naštěstí v pořádku.
53'
Diváci pískají na rozhodčího. Nelíbí se jim to, že Gianluca Aureliano viděl po kontaktu Colomba s Édersonem útočný faul.
51'
Tohle byla gólovka Lecce! Před hranicí vápna pohybující se Lorenzo Colombo vytvořil prostor pro Strefezzu, jehož neposednou střelu k tyči Sportiello vyrazil jen tak tak.
50'
Lecce je po přestávce aktivnější. Tentokrát na pravé křídlo letěl vysoký míč, který Valentin Gendrey v souboji se svým strážce nedoskočil. Atalanta má k dispozici aut.
48'
Další útok táhlo Lecce levou stranou. Gabriel Strefezza se rozhlédl kolem sebe a odcentroval do vápna. Tam hlavičkoval stoper Caleb Okoli.
47'
Kousek před šestnáctkou si našel prostor Joan Gonzàlez. Povedlo se mu prostřelit blok, ale zároveň svůj pokus nenasměroval tam, kam chtěl.
46'
ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Joakim Maehle.
46'
ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Teun Koopmeiners.
46'
Výkonem svého mužstva rozladěný Gian Piero Gasperini přichystal dvojnásobné střídání.
Fanoušci napříč oběma tábory se jistě shodnou, že to byl to koukatelný poločas. První hrozba přišla od Lecce už po čtvrt hodině hry, kdy se na průzkum pokutového území vydal Colombo a po přihrávce proti noze pálil metr kolem přední tyče. Tohle varování si defenziva Atalanty nevzala k srdci na dlouho, když od 28. do 30. minuty chytla nepředvídatelný kolaps. Nejprve se prosadil po rohovém kopu Baschirotto a po něm navýšil náskok Di Francesco. Teprve na konci poločasu se probudil ještě nedávno zraněný kanonýr Zapata a svým prvním gólem v sezoně dostal Atalantu do kontaktu.
Držení míče: 38% : 62%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:0.
Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:6.
45+2'
45+2'
Útočný faul de Roona na Strefezzu je tím posledním, co se v prvním poločase stane.
45+1'
Nadir Zortea vnikl na levou stranu vápna, zvedl hlavu a přes obránce odcentroval na zadní tyč. Tu bohužel pro něj zavíral hlavičkující Antonino Gallo.
44'
Au, to muselo bolet! Joan Gonzàlez se drží za pravé stehno, kam při srážce dvou hráčů dostal takzvaného koňara. Tohle nikdy není jednoduché rozchodit.
42'
Gabriel Strefezza z Lecce si naběhl před šestnáctku a bez přípravy vystřelil. Houf hráčů před ním neprostřelil a následný brejk měl jepičí život.
40'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Předchozí ofsajd už nemrzí, DUVÁN ZAPATA poprvé v letošní sezoně gólově procitl! V kolumbijsko-ukrajinské spolupráci dostal od Malinovského parádní přihrávku mezi stoperskou dvojici, kterou zužitkoval průstřelem pod padajícím Falconem – 2:1.
38'
Domácí se s míčem daleko nedostali. Stejně jako na opačné straně Duván Zapata, jenž si nepohlídal ofsajd.
36'
Gianluca Aureliano při autovém vhazování na protější straně posouvá domácího hráče dozadu.
34'
Na druhé straně hrozil průnikovou přihrávkou Gabriel Strefezza, jeho záměr ovšem zůstal nepochopen.
33'
O snížení usilující Nadir Zortea si troufl na souboj muž proti muži. Z něj však vyšel jako poražený.
31'
30'
Lecce právě vstřelilo branku!
No vida, Lecce vede už 2:0! Tohle byl dvouminutový kolaps defenzivy Atalanty, která za sebe pustila FEDERICA DI FRANCESCA. Gólman Sportiello proti němu samozřejmě vyběhl, jenže šikula Di Francesco ho z pravé strany obešel a pak už neměl problém zakončit do branky, ve které stál jediný obránce.
28'
Rohový kop byl sehrán na krátkou vzdálenost, následoval centr na zadní tyč, hlavička před branku a hlavička do branky, kterou otevřel skóre FEDERICO BASCHIROTTO.
28'
V krátkém časovém sledu druhý roh pro Lecce.
27'
Myslím, že to byl Lorenzo Colombo, kdo si naběhl před branku na přihrávku z levé strany. Najednou se před ním rýsovala zajímavá možnost, jenže to by domácí hráč nesměl trestuhodně promáchnout – roh.
25'
Ou, Alexis Blin atakoval Zorteu nebezpečným skluzem, ale sudí nechal pokračovat ve hře. Teprve když se Nadir Zortea ze hřiště dlouho nezvedla, přerušil Gianluca Aurelio hru a běžel zkontrolovat jeho stav.
24'
Mario Pašalić prokázal ranec odvahy, když se na popud přímočaré přihrávky pustil do souboje s dvojnásobnou přesilou. A i když to zpočátku vypadalo, že má v nerovné bitvě navrch, realita nakonec byla jiná.
22'
Caleb Okoli se nechal ošetřit, takže potom musel za autovou čáru. Už je ale zpátky a na jeho pohybu není poznat, že by byl nějak výrazněji limitován.
21'
V přerušené hře je ošetřován Caleb Okoli, který mimo záběr kamer špatně došlápl.
20'
Lorenzo Colombo dostal přihrávku do běhu. Chvíli se přetahoval s Ruggerim, kterého nakonec poslal k zemi. Rozhodčí zcela správně odpískal útočný faul.
18'
Po faulu Zortey poblíž středového kruhu mají balon opět v moci fotbalisté domácího Lecce.
17'
Lorenzo Colombo se vydal na průzkum pokutového území, a neudělal vůbec špatně! Dva metry před rožkem malého vápna přijal přihrávku proti noze a vypálil metr kolem přední tyče. Tohle byla první a nutno říct, že překvapivá výstraha Lecce v dnešním utkání.
16'
Držení míče: 35% : 65%.
15'
Éderson zprava míč do šestnáctky neprocpal, Atalanta pak vhazovala a v nové kombinaci si do vápna naběhl Duván Zapata. Přihrávku převzal otočený zády k bráně, takže musel pálit z otočky. Trefil jenom bránícího Pongračiće.
13'
Tentokrát to domácí otočili nalevo, odkud přes Ruggeriho odcentroval Joan Gonzàlez. Proti míči se okamžitě vydal stoper Okoli a odhlavičkoval ho do bezpečných míst.
12'
Lecce znovu kontroluje balon hledajíc další místa pro centr. Zatím bezvýsledně.
11'
Domácí pak roztáhli hru doprava, odkud do šestnáctky odcentroval Alexis Blin. Bohužel pro Lecce se mu žádný z hráčů v barevném dresu nenabízel.
10'
Posun vpřed pokazila nepřesná přihrávka Édersona na Zapatu. Tohle bylo zbytečné odevzdání míče.
9'
Atalanta uklidňuje hru kombinací na své půlce.
8'
Hodně dobře to teď vykombinovali fotbalisté Lecce. Lorenzo Colombo se na pravém křídle zbavil svého strážce kličkou, přihrávkou na hranici vápna zrychlil hru a zakončující Gabriel Strefezza stejně jako jeho předchůdce na druhé straně trefil prostředek branky.
7'
Wladimiro Falcone po rutinním zákroku rozehrál přes obrannou řadu, která ve spolupráci s Hjulmandem vyvezla míč za půlící čáru.
6'
Asi nikoho nepřekvapí, že jako první zakončil Duván Zapata. Kolumbijský hráč se natlačil na levou stranu vápna, v plném běhu ale neměl dostatek sil a levačkou vystřelil pomalu doprostřed brány.
5'
Naštěstí nešlo o nic vážného, Caleb Okoli se po chvilce sám zvedl ze hřiště a pokračuje dál.
4'
Když jsme u těch zranění, tak se na zemi v bolestech ocitl Caleb Okoli. Domácí hráč zezadu přidržel právě před chvílí zmíněného Zapatu, od něhož inkasoval (snad) nechtěný úder loktem do tváře.
2'
Největší zbraní Atalanty by měl být Duván Zapata. Kolumbijského kanonýra však na podzim přibrzdilo zranění, kvůli němuž poprvé od září nastupuje v základu.
1'
Gianluca Aureliano poprvé zadul do píšťalky a odstartoval duel 14. kola Serie A mezi Lecce a Atalantou.
1'
Česká stopa: svými výkony v kategorii U19 si o první nominaci v Serii A řekl odchovanec Boskovic a Zbrojovky Brno Lukáš Vorlický.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza, Colombo, Di Francesco.
Náhradníci: Brancolini, Bleve – Askildsen, Bistrović, Banda, Çetin, Ceesay, Helgason, Listkowski, P. Rodríguez, Oudin, Pezzella, Persson, Umtiti, Tuia.
Trenér: Marco Baroni.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Ruggeri, Okoli, Djimsiti – Soppy, de Roon (C), Pašalić, Zortea – Éderson, Malinovskyj – Zapata.
Náhradníci: Musso, Rossi – Boga, Höjlund, Hateboer, Demiral, Maehle, Koopmeiners, Lookman, Palomino, Scalvini, Tolói, Vorlický.
Trenér: Gian Piero Gasperini.

Rozhodčí: Aureliano – Pagliardini, Scatragli.
Dobrý večer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Lecce – Atalanta. Fotbalisté obou týmů v tuto chvíli zahajují rozcvičku. Úvodní výkop na stadionu Via del Mare proběhne přibližně tři čtvrtě hodiny.
Atalanta

Tým z Bergama si letos chce spravit chuť po blamáži z konce minulé sezony, kdy si účast v pohárové Evropě nechal utéct mezi prsty. A po třetině soutěže to vypadá nadějně. Atalanta je hlavně díky výsledkům z cizích hřišť (bilance 5-1-0) čtvrtá, zatímco doma se jí tolik nedaří (bilance 3-2-2). Vidět to bylo i v minulém kole, kdy Atalanta ve šlágru kola neudržela vedení proti Neapoli a vedoucímu celku ligy podlehla 1:2. Do Lecce však přicestuje jako favorit, který by si měl své místo mezi nejlepšími mužstvy Serie A upevnit.
Lecce

Fotbalisté Lecce na poslední vzájemný zápas nevzpomínají v dobrém. Atalantu hostili 1. března 2020 a schytali od ní nelítostný debakl. Zápas, jenž připomínal vraždění neviňátek, skončil po hrůzostrašné druhé půli 2:7. I proto se na nadcházející duel chtějí svěřenci Marca Baroniho lépe připravit. V tabulce jim patří 16. místo s náskokem tří bodů na první sestupovou pozici. Bylo by to ještě o chlup horší, kdyby Lecce o víkendu neuhrálo plichtu 1:1 v Udine.
Dobrý den! Ve vloženém 14. kole Serie A se na hřišti nováčka z Lecce představí v tabulce čtvrtá Atalanta. Zápasem vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62