Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo (60. Pezzella) – Gonzàlez (70. Bistrović), Hjulmand, Askildsen (70. Blin) – Strefezza (84. Di Francesco), Colombo (46. Ceesay), Banda.
Bleve – Persson, Oudin, Umtiti, P. Rodríguez, Tuia, Listkowski, Dermaku, Çetin, Helgason.
Stadio Via del Mare (Lecce)
Cremonese
I. Radu – Bianchetti, Ločošvili, Valeri (74. Quagliata) – Sernicola, Pickel, Ascacibar (65. Meïté), Castagnetti – Zanimacchia (83. Buonaiuto) – Ciofani (65. Dessers), Okereke (74. Afena-Gyan).
Carnesecchi, Saro – Acella, Vásquez, Aiwu, Báez, Milanese, Ghiglione, Escalante, Tsadjout.

Souboj nováčků nabídl penaltový poločas. V 19. minutě otevřel skóre z pokutového kopu Daniel Ciofani, chvíli před pauzou pak stejným způsobem srovnal Gabriel Strefezza. Celkově byla první půle vyrovnaná a podle toho taky dopadla. Po přestávce už na tom byli lépe hosté, kteří měli dvacet minut před koncem dvě slepené šance. Dessers ale zblízka Falconeho nepropálil a rána Castagnettiho minula levou tyč. Žádné další příležitosti už nebyly, takže zápas skončil 1:1.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:7.
Rohy: 1:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:15.
90+5'
90+4'
Poslední možnost Lecce strhnout zápas ve svůj prospěch. Centrovaný míč šel na zadní tyč, kde si vyskočil Federico Baschirotto. V tlačenici byl příliš rozhozený na to, aby se dokázal lépe zorientovat a nakonec zakončil jen do volného prostoru. Je konec.
90+3'
Faulovali také hosté, a to u postranní čáry. Jak si fotbalisté Lecce se standardkou poradí?
90+2'
Lameck Banda byl vidět hlavně v první půli. Teď na sebe upozornil vražením do Sernicoly.
89'
Assan Ceesay si před hranicí vápna navedl míč na pravačku a zkusil štěstí. Obranný val Cremonese nepropálil.
87'
Kristijan Bistrović to v žádném případě neměl na střelu, takže musel centrovat, anebo přihrát. Nakonec si vybral první možnost, jenomže s tou hosté počítali.
86'
Valentin Gendrey a Luka Ločošvili v souboji tělo na tělo. Domácí hráč upadl, sudí to vyhodnotil jako faul a pískl pro Lecce standardku.
85'
Cristian Buonaiuto z Cremonese převzal přihrávku na pravé straně vápna a kolem padajícího beka vypálil do boční sítě.
84'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Federico Di Francesco.
83'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Luca Zanimacchia, přichází Cristian Buonaiuto.
81'
Centr z něj se stáčel do branky a do výskoku musel jít Marin Pongračić. Defenziva Lecce teď funguje na výbornou.
80'
Felix Afena-Gyan ve vápně ukličkoval obránce a kolem něj vystřelil na přední tyč. Tam stál Federico Baschirotto, jenž odvrátil na roh.
78'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Giuseppe Pezzella).

Pezzella atakoval Zanimacchiu ostrým skluzem.
76'
Fotbalisté Lecce před pár minutami přečkali dvě těžké zkoušky a díky tomu hrají s Cremonese stále 1:1.
75'
Držení míče: 55% : 45%.
74'
ze hřiště odchází David Okereke, přichází Felix Afena-Gyan.
74'
ze hřiště odchází Emanuele Valeri, přichází Giacomo Quagliata.
73'
Další šanci Cremonese měl na noze Michele Castagnetti! Před vápnem si našel odražený míč a svou levačkou ho poslal jen kousek od tyče. Zkoprnělý Falcone se stačil jen ohlédnout. Utahují hosté šrouby?
72'
Teď měli domácí v situaci dva na dva štěstí! Od svého spoluhráče převzal balon Cyriel Dessers a zblízka zakončil. Ještěže mu pozorný Wladimiro Falcone stihl zmenšit úhel, jinak by Lecce znovu prohrávalo.
71'
I dvacet minut před koncem trvá stav z prvního poločasu. Zatím to vypadá, že zápas rozhodnou dvě penalty.
70'
ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Alexis Blin.
70'
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Kristijan Bistrović.
69'
Centr směřující na hranici vápna nabral špatnou faleš. Místo toho, aby se točil k bráně, tak se točil od ní a nakonec šel ze hřiště. V přerušené hře vystřídají domácí.
68'
Hlavičkovanou na území Lecce vyhrálo útočící Cremonese, to po faulu na Zanimacchiu rozehraje standardku z pravé straně.
66'
Ve střední vzdálenosti od branky převzal balon Michele Castagnetti a všechny přechytračil průnikovou přihrávkou. Všechny včetně vlastních spoluhráčů.
65'
ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Soualiho Meïté.
65'
ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází Cyriel Dessers.
64'
Po několika soubojích se balon ztratil v hledišti, hosté mají prostor pro dvojnásobné střídání.
63'
David Okereke nedoběhl křižný nákop a míč mu zmizel v zámezí, aut pro Lecce.
61'
Další dva rohy pro Cremonese. Po tom druhém se v blízkosti penalty vyhoupl do vzduchu Charles Pickel, který hlavičkoval mimo.
60'
Držení míče: 54% : 46%.
60'
ze hřiště je odtažen zraněný Antonino Gallo, přichází Giuseppe Pezzella.
59'
Antonino Gallo odvedl výbornou defenzivní práci, když na zadní tyči odhlavičkoval míč před Pickelem. Špatným došlapem si však přivodil nějaké zranění a gestem dává najevo, že pro dnešek dohrál.
58'
Na druhé straně ofsajd a v něm Joan Gonzàlez.
57'
Ne jeden, ale hned dva rohy Cremonese během krátké chvíle. Při druhém centru se defenziva tolik nenadřela, protože byl přetažený.
55'
Snad všichni očekávali dlouhý hod až do vápna a ten také přišel. Po několika biliárových odrazech míč zamířil za koncovou čáru. Uvidíme roh.
54'
Luca Zanimacchia vytěžil ze souboje s Gallem aut.
53'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Kristoffer Askildsen).

Taxativní trest za držení.
51'
Charles Pickel ví, kdy si po dlouhém sprintu upravit účes. Udělal to zrovna v době, kdy ho zabírala kamera.
50'
Luca Zanimacchia nic složitého nevymýšlel a jednoduše zatočil míč na branku, Wladimiro Falcone pak předvedl něco ze svého boxerského umění.
49'
Trma-vrma v rohu domácí šestnáctky. Nakonec odvrácený centr sebral před hranicí vápna Santiago Ascacibar a jeho sražená rána z voleje znamená roh.
48'
V přerušené hře si tam něco pěkně od plic vyříkávali Kristoffer Askildsen a Leonardo Sernicola. Rozhodčí ověřil stav věci a nechal hru pokračovat.
47'
Na svém území kombinující Lecce neváhá zapojit do rozehrávky i vlastního brankáře.
46'
ze hřiště odchází "detektiv" Colombo, přichází Assan Ceesay.
46'
Livio Marinelli svolává hráče zpátky na plac, druhý poločas začne každou chvílí.
Souboj nováčků nabídl penaltový poločas. V 19. minutě otevřel skóre z pokutového kopu Daniel Ciofani, chvíli před pauzou pak stejným způsobem srovnal Gabriel Strefezza. Celkový průběh hodnotím jako vyrovnaný s minimem šancí z obou stran. Sám jsem zvědavý, jak tento napínavý duel dopadne.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:10.
45+1'
44'
Lecce po vyrovnání ožilo a zatápí defenzivě Cremonese. Stihne do přestávky obrat?
42'
Lecce právě vstřelilo branku!
GABRIEL STREFEZZA si při penaltě počínal mazácky! Jen co se Ionut Radu pohnul, už věděl, že je zle. Rumunský gólman se totiž vydal na opačnou stranu, než kam Streffeza kopnul míč, a svůj pohyb nakonec ani nedokončil.
40'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (David Okereke).

Vracející se Okereke fauloval na kraji vápna Gendreye, penaltu si kopnou i fotbalisté Lecce!
38'
Poslední dvouminutovka proběhla převážně u středového kruhu, kde se uskutečnila celá řada soubojů.
36'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Tímto pravidlem se řídil Lorenzo Colombo, ale nebylo to správné rozhodnutí. Trefil totiž jen kohosi z obránců.
34'
Do Bandy se vzápětí pustila trojice hráčů Cremonese, která v jeho pádu viděla jasný úmysl. Celou situaci musel uklidnit až rozhodčí.
33'
Lameck Banda se zleva natlačil před Sernicolu a vnikl do vápna, kde po kontaktu se soupeřem upadl. Penalty se hráči Lecce dožadovali marně.
31'
Ionut Radu zabrnkal fandům Cremonese na nervy, když dlouho otálel s odkopem. Už k němu dobíhal Colombo, ale o kousek to nestihl.
30'
Držení míče: 52% : 48%.
29'
Hráči Lecce se vrátili zpět, sérii hlaviček na hranici vápna ovšem prohráli. Lameck Banda pak atakoval Ascacibara bolestivým šlapákem.
28'
Centr směřoval na přední tyč, kde stál Leonardo Sernicola. Po jeho hlavičce směrem do hřiště museli domácí prostor uvnitř vápna vyklidit.
27'
Lameck Banda a Leonardo Sernicola v souboji muž proti muži. Domácí křídelník zvolil kličku doleva, soupeř mu míč vypíchl a je z toho roh.
26'
Tuto rozehrávku se Daniel Ciofani vydal napadnout a Lameck Banda měl co dělat, aby balon neztratil.
25'
Sledujeme klidnou kombinaci Lecce ve vlastním území.
24'
Na druhé straně Okerekeho ránu srazil Marin Pongračić mimo a po odvráceném centru z rohového kopu neměl Luca Zanimacchia nejpřesnější mušku.
22'
Houf hráčů čekal uvnitř šestnáctky na nacvičený signál. Tím byl polovysoký centr na přední tyč, který Kristoffer Askildsen tečoval jemně mimo.
21'
Lecce může odpovědět přímým kopem zprava.
19'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Pokutové kopy má v Cremonese na starosti DANIEL CIOFANI a všichni v týmu vědí proč. Utaženou střelu nasměroval po zemi do poloviny pravé části branky, což se vždycky špatně chytá. A i když Wladimiro Falcone správně odhadl směr, na zákrok neměl sebemenší nárok.
18'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Wladimiro Falcone).

David Okereke šel po přímočaré nahrávce sám na brankáře, skvěle si ho obhodil a přes jeho natažené ruce přepadl. Trestem pro Falconeho je nejen žlutá karta, ale navrch ještě penalta!
16'
Středem hřiště běžícího Askildsena nepustil za sebe Luka Ločošvili, počínal si při tom ale nedovoleně.
15'
Držení míče: 50% : 50%.
14'
Lecce uklidňuje hru kombinací na své polovině s úmyslem najít cestu vedoucí hlouběji do pole.
12'
Chalres Pickel našel uvnitř vápna Ciofaniho, ten z hlubokého záklonu hlavičkuje nad břevno.
11'
Marin Pongračić jednoznačně stáhl k zemi Ciofaniho a může být rád, že unikl žluté kartě. Standardka pro Cremonese z levé strany hřiště.
10'
Fotbalisté Lecce nerozehráli vůbec dobře a ledabyle odevzdali balon soupeři. Emanuele Valeri ho vhodí do hry od střídaček.
9'
Rozběhnutému Strefezzovi zatarasil cestu Michele Castagnetti, ale pomohl si při tom faulem.
8'
Stejný hráč se zanedlouho poté prosmýkl kolem Gendreye a zdálo se, že získal další roh. Rozhodčí měl ale jiný názor a nařídil odkop.
7'
Centr před branku byl obráncem prodloužen na zadní tyč, odkud zřejmě Castagnetti zakončoval mimo.
6'
Netrvalo to dlouho a hosté do opět dostali na dostřel domácí branky, zahrávat budou roh.
4'
Fotbalisté Lecce vyvezli míč k půlící čáře a v neutrální zóně už si můžou dáchnout. Konečně.
3'
V nové akci vymyslel Leonardo Sernicola průnikovou přihrávku, jeho úmysl žádný z hráčů nepochopil.
2'
Hráči Cremonese se vrátili do útoku. Emanuele Valeri hledal chytrým lobem Ciofaniho, ale Baschirotto stihl balon odkopnout.
1'
V souboji nováčků vykopli míč hosté. Nákop na útočné duo Ciofani – Okereke odvrátil stoper Pongračić.
1'

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Gonzàlez, Hjulmand, Askildsen – Strefezza, Colombo, Banda.
Náhradníci: Bleve – Persson, Oudin, Umtiti, P. Rodríguez, Tuia, Blin, Di Francesco, Pezzella, Listkowski, Dermaku, Çetin, Helgason, Ceesay, Bistrović.
Trenér: Marco Baroni.

US Cremonese: I. Radu – Bianchetti, Ločošvili, Valeri – Sernicola, Pickel, Ascacibar, Castagnetti – Zanimacchia – Ciofani, Okereke.
Náhradníci: Carnesecchi, Saro – Afena-Gyan, Quagliata, Dessers, Acella, Vásquez, Buonaiuto, Aiwu, Báez, Meïté, Milanese, Ghiglione, Escalante, Tsadjout.
Trenér: Massimiliano Alvini.

Rozhodčí: Marinelli – Raspollini, Moro.
Cremonese

Hráči Cremonense prožili hrůzostrašný vstup do sezony, když po čtyřech utkáních neměli ani bod. Nad jejich síly byla Fiorentina, AS Řím, FC Turín a v neposlední řadě také Inter Milán. Teprve v září se prokletí zlomilo. Domácí remíza se Sassuolem a další plichta na hřišti Atalanty dávala naději na dobrý výsledek proti Laziu Řím. Jenže svěřenci Massimiliana Alviniho proti týmu z věčného města vybouchli a prohráli 0:4.
Lecce

Fotbalisté Lecce půjdou do boje povzbuzeni o první výhru, svěřenci Marca Baroniho zvládli těžký duel v Salernu, kde vyhráli 2:1. Premiérový zisk tří bodů jim v 83. minutě zařídil brazilský záložník Gabriel Strefezza. Celkově má Lecce bodů už šest. Kromě zmíněného úspěchu uhrál klub z jihovýchodní části Itálie remízy doma proti Empoli i Monze a taky v Neapoli, zatímco na FC Turín, Sassuolo a Inter Milán vždy těsně nestačil.
Ještě v minulé sezoně spolu válčili v Serii B, teď se Lecce a Cremonese střetnou v nejvyšší italské soutěži. Jak souboj nováčků dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62