Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monza : Empoli - 4. března 2023   15:00

Monza
19' Ciurria  • 67' Izzo (Caprari)
2:1
(1:0)
Empoli
51' Satriano
Monza
Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Birindelli (71. Colpani), Pessina (C), Sensi (65. Machín), Augusto (65. F. Carboni) – Ciurria, Caprari (82. Valoti) – Petagna (82. Gytkjaer).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Marlon, Barberis, Le. Colombo, D'Alessandro, S. Vignato.
E. Feliciani – F. Meli, G. Peretti
U-Power Stadium, Monza
Empoli
Perisan – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi (87. Cacace) – Akpa-Akpro (87. E. Vignato), Marin, Bandinelli (C) (71. Fazzini) – Baldanzi (71. Pjaca) – Caputo (80. Piccoli), Satriano.
Ujkani, Stubljar – Walukiewicz, De Winter, Ebuehi, Grassi, Henderson, Degl'Innocenti, Tonelli, Haas.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:12.
Druhá půle tak skončila nerozhodně, v konečném součtu se ale radují domácí. Hostům se povedlo v úvodu druhého dějství vyrovnat, ovšem za čtvrt hodiny bylo zase vše jinak, když se domácí prosadili ze standardky, strhli podruhé vedení zpět na svou stranu a tentokrát i přes soupeřův závěrečný tlak těsný náskok uhájili až do závěrečného hvizdu.
90+5'
90+5'
Mohlo být definitivně jasno, domácí vyrazili v přečíslení dva na jednoho, Franco Carboni místo přihrávky volil střelu, která proletěla vysoko nad. Vzápětí duel končí.
90+4'
Jacopo Fazzini a po něm Emanuel Vignato stříleli v pokutovém území, ani jeden však brankáře neohrozil, míč zblokoval vždy bránící soupeř.
90+3'
Po faulu rozehraje hostující tým, kterému se ale krátí čas.
90+2'
Domácí nyní drží míč na útočné polovině a tohle jim vyhovuje.
90+1'
Marko Pjaca střílel do klubka hráčů před sebou, které nepropálil.
90+1'
Domácí dobře brání a posílají míč do bezpečí, akce Empoli však pokračuje.
90'
Hosté rozehrají rohový kop.
87'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Emanuel Vignato.
87'
ze hřiště odchází Fabiano Parisi, přichází Liberato Cacace.
85'
Răzvan Marin to zkusil, ovšem jeho pokus letí vysoko nad. Takto to jistě nezamýšlel.
84'
Hosté kombinují na útočné polovině, ale příliš daleko soupeřovy svatyně.
82'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Mattia Valoti.
82'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Christian Gytkjaer.
81'
Răzvan Marin poslal svou přihrávku levačkou do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a Michele Di Gregorio si pro balón rychle vyběhl z brány. Răzvan Marin se hodně zlobil na své spoluhráče.
81'
Nepřesný vzdušný pas hostů proletěl pokutovým územím Monzy, pak se míče zmocnil domácí tým.
80'
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Roberto Piccoli.
79'
Nyní přišel faul hráčů Empoli, Monza v klidu rozehraje od středové lajny a chystá se další střídání.
79'
Hosté přišli před pokutovým územím o míč a musí rychle zpátky.
78'
Jean-Daniel Akpa-Akpro pěknou střelou z dálky prověřil pozornost domácího gólmana, smůlu měl v tom, že míč adresoval přímo do míst, kde Michele Di Gregorio stál. Kdyby pálil někam k tyči, mohl se se spoluhráči možná už radovat.
76'
Luca Caldirola dobře zapracoval v obraně a míč pohlídal v cestě do zámezí.
76'
Na hřišti se v posledních minutách nic mimořádného neděje, Michele Di Gregorio nyní využil špatné kombinace hostů a volný míč rychle sebral do své moci.
73'
Domácí kombinují na své polovině, do útoku se už tolik nehrnou.
71'
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Marko Pjaca.
71'
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Jacopo Fazzini.
71'
ze hřiště odchází Samuele Birindelli, přichází Andrea Colpani.
70'
Samuele Birindelli si počínal nedovoleným zákrokem na útočné straně, se spoluhráči se tak musí stáhnout.
67'
Monza právě vstřelila branku!
Domácí rozehráli rohový kop, zhruba na úrovni penalty si na míč vyskočil ARMANDO IZZO a hlavou jej ze svého pohledu poslal do levé tyče, od níž se míč odrazil do sítě. Monza tak strhává vedení zpět na svoji stranu.
66'
Rohový kop si vybojoval domácí tým.
65'
Andrea Petagna si nedokázal zpracovat před pokutovým územím prudkou přihrávku na střed, brankáře tak neohrozil.
65'
ze hřiště odchází Carlos Augusto, přichází Franco Carboni.
65'
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází José Machín.
63'
Răzvan Marin rohový kop rozehrál a míč hezky zatočil na bránu, Michele Di Gregorio se musel pořádně natáhnout, aby konečky prstů míč vyrazil do zámezí. Tohle bylo hodně nebezpečné.
62'
Răzvan Marin střílel před hranicí pokutového území do zad protihráče, od nich se míč odrazil do zámezí a bude to rohový kop pro hosty.
62'
Petar Stojanović centroval z pravé strany nepřesně, míč odehrál jenom do zámezí. Sám si byl vědom toho, že šlo s touto šancí naložit lépe.
60'
Na druhé straně krátce před završením hodiny hry střílel Gianluca Caprari, jeho pokusu však chyběla větší přesnost, míč letí vysoko nad břevno.
60'
Francesco Caputo se v situaci jeden na jednoho do zakončení nedostal, Michele Di Gregorio se snadno zmocnil míče.
58'
Jean-Daniel Akpa-Akpro poslal svůj centr jen do rukou připraveného gólmana, který míč odesílá daleko od své svatyně.
56'
Fabiano Parisi pálil z velké dálky hodně nepřesně, míč si cestu mezi tři tyče nenašel.
55'
Po krátké pauze se může pokračovat, nyní fauloval domácí tým a hosté rozehrají ze středového kruhu.
53'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Răzvan Marin). Hráč pyká za faul na Pessinu, trestu se hodně diví.
51'
Empoli právě vstřelilo branku!
Máme srovnáno. Răzvan Marin odcentroval z levé strany, míč prodloužil ještě některý z hráčů a poté se k hlavičce dostal MARTIN SATRIANO, jenž zamířil na bližší tyč. Michele Di Gregorio se balónu dotkl, ale dokázal jej vyrazit jen do sítě.
51'
Filippo Bandinelli pokazil přihrávku a tím i celou útočnou akci svého celku.
49'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Matteo Pessina).
48'
Útočným faulem se provinil hostující celek, o míč tak na útočné straně přichází.
47'
Skrumáž v pokutovém území domácích šanci nepřinesla, hráči v červených dresech dokázali míč odehrát do bezpečí.
46'
První půle končí, když vezmeme v potaz postavení týmů v tabulce, nebyla to špatná podívaná. Šance si vypracovaly oba celky, domácí dokázali jednu z nich proměnit a mohou tak být zatím spokojenější, avšak rozhodnuto zdaleka nic není.
45+3'
45+2'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli). Karta je udělena za faul na Parisiho.
45+2'
Míč končí u brankáře hostů, který rozehrává na krátko.
45+1'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Jean-Daniel Akpa-Akpro). Hráč Empoli fauloval Mattea Pessinu.
44'
Pěkná kombinace domácích, Samuele Birindelli ji zakončil bombou z pravé strany, avšak Perisan podržel svůj tým a fantastickým zásahem balón vyrazil. Nyní zaslouží strážce hostující svatyně velkou pochvalu.
42'
Gianluca Caprari prováhal správný okamžik pro střelu a míč odehrál jen do protihráče, ale navíc byl pískán ofsajd.
40'
Patrick Ciurria vedl míč středem, naběhl až před pokutové území a rozhodl se zkusit štěstí, ovšem svou střelu odehrál vysoko nad bránu.
37'
Filippo Bandinelli centroval z levé strany vápna před odkrytou část brány, ovšem žádnému z jeho spoluhráčů se nepovedlo dostat k míči včas.
35'
Gianluca Caprari načasoval přízemní přihrávku spoluhráči nepříliš dobře. Míč končí u Perisana, který jej rychle bere do rukou.
33'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Fabiano Parisi).
33'
Armando Izzo zůstává ležet na trávníku a drží se za kotník. Bude se žlutit.
31'
Stejný hráč o chvíli později centroval nepřesně, míč proletěl pokutovým území a znovu byl máván ofsajd.
29'
Andrea Petagna se mohl tentokrát zapsat mezi střelce, ovšem nejen, že svou střelu adresoval mimo tři tyče, navíc byl jeho mužstvu odmáván ofsajd a tentokrát zcela jasný.
27'
Další nepřesná kombinace domácího mužstva, balón končí u gólmana Empoli.
26'
Málem tu byla další možnost pro Monzu, její hráči však pokazili kombinaci a Perisan se tak nezapotil.
25'
Gianluca Caprari střílel na druhé straně ve vápně, ovšem jen do bránícího protihráče před sebou.
24'
Hosté byli blízko vyrovnání. Ardian Ismajli hlavičkoval nebezpečně po centru z pravého křídla, míč ale odehrál vedle bližší tyče. Nechybělo moc.
22'
Carlos Augusto mohl zvýšit náskok svého mančaftu, jeho nebezpečná pravačka před hranicí vápna však odehrála balón nad vzdálenější horní roh hostující svatyně. Lépe to trefit a Perisan by neměl nejmenší šanci zasáhnout.
19'
Domácí tým předvedl pěknou kombinaci, na jejíž konci stál PATRICK CIURRIA, jenž prudkou ranou levačkou po zemi do protipohybu gólmana rozvlnil síť za jeho zády. Rozhodčí nejprve gól neuznal pro ofsajd, po zásahu VAR však výrok změnil.
18'
Carlos Augusto přihrával z levé strany do vápna, nebezpečný pas byl ovšem zastaven včas hostující obranou.
17'
Michele Di Gregorio si teď trochu nerozuměl s obránci, stihl však situaci zachránit a míč odkopnout daleko do bezpečí.
15'
Hosté pokračují u balónu, přihrávají si však na své polovině.
13'
Arbitr se ještě radil s VAR, gól neplatí.
11'
Jean-Daniel Akpa-Akpro střílel v pokutovém území nebezpečně, avšak Michele Di Gregorio výborným zákrokem míč vyrazil. K dorážce hlavou se ještě dostal Martin Satriano a balón odehrál ke vzdálenější tyči, kde byl volný prostor, gól však pro ofsajd není uznán.
9'
Domácí si byli jisti, že budou vhazovat aut, rozhodčí ale dává míč protivníkovi. Armando Izzo se jej nechce vzdát, jenže nic jiného mu nezbude.
8'
Nepřesný pas končí u gólmana na druhé straně. Ani hosté toho směrem dopředu mnoho nevymysleli.
8'
Dlouhý nakopnutý míč na druhé straně chytá do rukou Samuele Perisan. Nic složitého.
7'
Nebezpečný centr doputoval před malé vápno, Michele Di Gregorio zůstal přikován na brankové lajně, naštěstí pro něj spoluhráči balón odehráli včas do bezpečí.
6'
Nyní to byl domácí tým, který fauloval. Armando Izzo sice ukazuje, že to byl on, kdo byl nedovoleně atakován, avšak rozehrává soupeř, navíc v blízkosti vápna.
3'
Domácí kombinují na své polovině, po faulu budou u míče pokračovat.
1'

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Birindelli, Pessina (C), Sensi, Augusto – Ciurria, Caprari – Petagna.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Marlon, Machín, Barberis, Valoti, Colpani, Le. Colombo, D'Alessandro, Gytkjaer, F. Carboni, S. Vignato.
Trenér: R. Palladino.

Empoli FC: Perisan – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Akpa-Akpro, Marin, Bandinelli (C) – Baldanzi – Caputo, Satriano.
Náhradníci: Ujkani, Stubljar – Cacace, Walukiewicz, De Winter, Ebuehi, Grassi, Henderson, Degl'Innocenti, Fazzini, E. Vignato, Pjaca, Piccoli, Tonelli, Haas.
Trenér: P. Zanetti.

Rozhodčí: E. Feliciani – F. Meli, G. Peretti.
Posledních pět vzájemných zápasů

Empoli – Monza 1:0
Monza – Empoli 1:1
Empoli – Monza 0:0
Monza – Empoli 0:1
Empoli – Monza 4:2

Zápasy těchto týmů bývají vždy velmi vyrovnané a padá v nich velmi málo branek. Výsledek 4:2 z 23. prosince 2000, tehdy ještě v rámci Serie B, byl spíše ojedinělý.
Empoli

Hosté jsou o jeden bod a dvě příčky horší, než jejich dnešní protivník. Mimo svůj stadion odehráli dosud dvanáct klání a zaznamenali stejný počet bodů za dvě vítězství a šest remíz, skórovali v deseti případech a o sedm branek více inkasovali. V posledním venkovním mači remizovali 1:1 ve Fiorentině, kde dlouho vedli, ovšem domácím se povedlo v 85. minutě vyrovnat.
Devatenáctiletý Ital Tommaso Baldanzi vede s kvartetem branek tabulku střelců mančaftu.
Monza

Domácí drží jedenácté místo, na kontě mají 29 bodů. Na svém hřišti se jim daří střídavě, z dvanácti utkání si odnesli patnáct bodů za čtyři výhry a tři remízy, vstřelili šestnáct gólů a o dva méně inkasovali. Na výhře před svými fanoušky čekají už čtyři duely, naposledy prohráli těsně 0:1 s gigantem AC Milán.
Ital Gianluca Caprari a Brazilec Carlos Augusto jsou se čtyřmi góly nejlepšími střelci týmu.
Dobrý den, třemi zápasy dnes pokračuje 25. kolo nejvyšší italské fotbalové soutěže. Jako první přijde na řadu duel dvou téměř sousedů ze středu tabulky, jsou to Monza a Empoli. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62