Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Oliveira – Anguissa (71. Elmas), Lobotka (82. Ndombèlé), Zieliński (82. Simeone) – Lozano (71. Politano), Osimhen, Kvaracchelija.
Marfella, Gollini – Jesus, Bereszyński, Østigård, Demme, Zerbin, Gaetano, Zedadka.
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Lazio
Provedel – Marušić, A. Romagnoli, Patric, Hysaj – S. Milinković-Savić, Vecino, Luis Alberto (88. Cataldi) – F. Anderson (59. Pedro), Immobile (C), Zaccagni (82. Cancellieri).
Maximiano, Adamonis – Lu. Pellegrini, S. Radu, Lazzari, Gila, Fáris, Antônio, Romero, Bašić.

A to je z tohoto utkání vše, já vám děkuji za pozornost, přeji příjemný večer a dobrou noc. Na počtenou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:8.
Ve druhé půli pokračoval nepříliš kvalitní fotbal, vše se změnilo krátce po hodině hry, kdy se hostům povedlo skórovat. Domácí následně zvýšili aktivitu, z čehož pramenily šance na obou stranách. Neapol byla velmi blízko vyrovnání, naopak Lazio zvýšení svého náskoku. Nestalo se však ani jednu, skóre už se podruhé neměnilo a mužstvo z hlavního města se tak raduje z velice cenného vítězství.
90+5'
90+5'
Victor Osimhen stál v jasném ofsajdu, Ivan Provedel s rozehrávkou jistě pospíchat nebude.
90+4'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Adam Marušić). Hráč celku z hlavního města se provinil faulem u středové čáry, Neapol rozehraje jednu z posledních útočných akcí.
90+3'
Nyní se Laziu daří drží balón v útoku, daleko od své svatyně.
90+2'
Hosté pouze nakopávají míč k Meretovi a už jen šetří čas.
90+1'
Hosté rozehráli přímý kop, Sergej Milinković-Savić orazítkoval břevno a míč poté doputoval do zámezí.
90'
Vzápětí inkasují červenou kartu mimo hřiště kouč domácího celku a ještě jeden z funkcionářů.
89'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Eljif Elmas). Domácí hráč pyká za faul na Cancellieriho.
88'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Danilo Cataldi.
87'
Chviča Kvaracchelija opět centroval, znovu z levé strany a opět nebyl jeho vzdušný pas přesný. Neapol tak přichází o míč.
85'
Meret si vyběhl pro balón, který k němu poslali protihráči, a pomohl s rozehrávkou. Čas se jeho mužstvu neúprosně krátí.
84'
Chviča Kvaracchelija poslal levačkou dlouhý centr z levé strany do vápna, míč jím jen proletěl a skončil na druhé straně. Takto to jistě nepůjde.
83'
Hosté si faul na své polovině nevynutili, musí se tak mít na pozoru.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Tanguy Ndombèlé.
82'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Giovanni Simeone.
82'
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Matteo Cancellieri.
79'
Victor Osimhen hlavou orazítkoval břevno hostující brány, následovala dorážka, o kterou se postaral jeden z jeho spoluhráčů, ale to už zasáhl Ivan Provedel, který míč vyrazil. Poté zůstal ležet na zemi, ovšem spoluhráčům se povedlo dostat balón do bezpečí. Nyní byla Neapol velmi blízko.
79'
Neapol rozehrála rohový kop, následovala velká skrumáž před bránou, Eljif Elmas střílel nebezpečně, avšak jen do protihráče.
77'
Domácí zvýšili aktivitu, ale ta zatím ke gólu nevede.
76'
Stejný hráč se o chvíli později dostal ke střele, ta však byla tečována vysoko nad hostující svatyni.
75'
Domácí špatně zakombinovali a navíc se Eljif Elmas provinil rukou. Hráč se sice diví, ovšem arbitr viděl velmi správně.
74'
Obrana Lazia nyní raději zakopla míč do autu, Chviča Kvaracchelija rychle vhazuje.
73'
Bylo to hodně těsné, avšak správně odpískané – domácí tým se chytil do ofsajdové pasti.
72'
Ivan Provedel si vyběhl pro míč na levou stranu a rychle jej uklidil do rukou.
71'
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Eljif Elmas.
71'
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
70'
Hosté se na chvíli zmocnili balónu, u středové lajny u něj však přišli a útočí znovu domácí tým, kterému však čas do karet rozhodně nehraje.
67'
Lazio právě vstřelilo branku!
Obrovský výbuch radosti na hostující straně. Chviča Kvaracchelija nedokázal hlavou odhlavičkovat míč do bezpečí, k tomu doběhl MATÍAS VECINO a přesně mířenou ranou k bližší tyči nedal Meretovi šanci k zásahu.
65'
Chviča Kvaracchelija zapomněl přihrávat, s míčem se dostal za brankovou lajnu a o rozehrávku se postará Provedel.
64'
Victor Osimhen je dnes často terčem faulů, ovšem nyní se sám provinil, když si nedovoleně počínal vůči Albertovi.
63'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Victor Osimhen).
62'
Neapol se pomalými krůčky dostávala na dostřel soupeřovy brány, u vápna ale přišla o míč a musí rychle zpátky.
59'
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro.
58'
Dobrá příležitost Neapole. Piotr Zieliński střílel z hranice vápna levačkou na bližší tyč, kterou však minul asi o metr. Lépe zamířit a mohl se se spoluhráči radovat.
57'
Chviča Kvaracchelija zkoušel přímé ohrožení brány, svůj pokus ale adresoval vysoko nad břevno.
56'
Hosté sice protestují, není jim to však nic platné.
55'
Domácí si šli pro faul a povedlo se. Piotr Zieliński se skácel před pokutovým územím k zemi a hlavní arbitr na nic nečekal a ihned nařídil přímý kop.
53'
Kombinace na jeden dotek Neapoli nevyšla, Chviča Kvaracchelija přihrál pouze soupeři, ovšem ten odehrál míč za postranní lajnu, takže Neapol může pokračovat v útoku autovým vhazováním.
52'
Neapol si dá repete, střelu jednoho z hráčů zblokovala obrana hostů opět do zámezí.
51'
Rohový kop bude zahrávat domácí tým.
50'
A byl to právě Osimhen, který si nabíhal na centr před malé vápno, míč k němu však nedoletěl a domácí devítka tak nedokázala hlavičkovat.
49'
Po krátkém přerušení se může pokračovat dál, u míče Neapol.
48'
Victor Osimhen se v bolestech svíjí na trávníku u postranní lajny. Patric byl tím, kdo jej fauloval a jednu kartu už na svém kontě má. Druhou zatím nevidí.
46'
Hlavní arbitr se rozhodl nenastavovat ani minutu, nebyl důvod. První půle žádnou kvalitní podívanou nepřinesl, hosté si vypracovali jednu opravdu velkou možnost, kdy Neapol na brankové čáře zachránil Giovanni Di Lorenzo, domácí toho směrem dopředu naopak mnoho nepředvedli, sice bylo k vidění několik střeleckých pokusů, ale žádný nebyl vyloženě nebezpečný.
45+1'
45'
Mathías Oliveira inkasoval nepříjemný zásah a chvíli si poležel na trávníku. Dlouho to ale nebylo.
44'
Victor Osimhen bojoval proti trojnásobné přesile, do šance se tak nedostal.
42'
Brankář Lazia pomáhá spoluhráčům a po malé domů odkopává míč daleko od své svatyně.
41'
Na druhé straně přišla střela jednoho z domácích hráčů před hranicí vápna, zblokovaný míč ale letí od brány.
40'
Elseid Hysaj se snažil dostat k hlavičce, to se mu ale nepovedlo a balón putuje až k Provedelovi.
39'
Meret se musel natáhnout a konečky prstů pravé ruky vytěsnit nepříjemný centr na další roh.
39'
Mattia Zaccagni se snažil oplatit spoluhráči přihrávku, jeho pas na střed pokutového území zblokoval jeden z protihráčů na roh.
38'
Nyní sice přišla střela, která ale nebyla nikterak nebezpečná a Meret schoval míč do náruče.
37'
Lazio drží dlouho míč na kopačkách, ohrozit bránu soupeře se mu ale nedaří.
35'
Victor Osimhen znovu v akci, tentokrát se snažil dostat k hlavičce před hranicí malého vápna, to se mu ale nepovedlo.
33'
Victor Osimhen si faul nevynutil, naopak po jeho ataku zůstává na trávníku ležet Patric.
30'
Hirving Lozano odcentroval z pravého křídla, Ivan Provedel se snažil na míč dosáhnout, to se mu nepovedlo a jeho zaváhání málem potrestal Victor Osimhen, jemuž se nepovedlo o kousek dostat k hlavičce.
28'
Giovanni Di Lorenzo ve snaze o přihrávku trefil obránce, od kterého se balón odrazil do autu.
26'
Mathías Oliveira neměl pro přihrávku svého spoluhráče pochopení, na míč nedosáhl a hosté budou vhazovat.
26'
André Anguissa střílel nebezpečně z dálky, míč byl tečován a proletěl kousek nad břevnem brány Lazia.
24'
Hosté předvedli pěknou kombinaci na jeden dotek, které chybělo jen lepší finální zakončení. Nechybělo moc a byla tu další dobrá možnost Lazia.
22'
Victor Osimhen slabou střelu odehrál jen do zámezí, bylo to ale s tečí, následuje roh.
22'
Neapol bude zahrávat přímý kop z hodně dobré pozice.
21'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Patric). Hráč Lazia inkasuje kartu za faul na Osimhena, ale pokud tohle byla žlutá, tak předtím ji měl rozhodně vidět i Chviča Kvaracchelija.
20'
Nebezpečný útok Lazia gólem nekončí, střela jednoho z hráčů byla zblokována hned ve svém zárodku.
19'
A vzápětí faul, Chviča Kvaracchelija poslal k zemi Sergeje Milinkoviće-Saviće. Následně mu pomohl zpět na nohy.
18'
Nepřesná přihrávka domácího hráče, míč končí u gólmana Lazia.
17'
První střela mezi tři tyče, o tu se postaral Piotr Zieliński, jenž pálil po zemi zhruba na střed brány, Ivan Provedel se včas položil na trávník a balón lapil.
16'
Hodně špatná kombinace Neapole končí míčem v autu, domácí toho zatím směrem dopředu moc nepředvedli.
14'
André Anguissa poslal nepřesný křižný centr skrz pokutové území, jeho tým ale pokračuje u míče.
13'
Giovanni Di Lorenzo zkoušel centr z pravého křídla, zblokovaný míč přináší jeho týmu rohový kop.
11'
Amir Rrahmani se u středové lajny v souboji o míč provinil faulem, se spoluhráči se tak musí stáhnout.
9'
Balón opět končí u Mereta, který pomáhá s rozehrávkou.
7'
Nakopnutý míč končí v rukavicích vyběhnutého brankáře Neapole, který rozehrává na levou stranu.
5'
A byla z toho první velká šance, Matías Vecino tečoval letící míč na vzdálenější stranu, už se zdálo, že to bude gól, ale v poslední chvíli odvrátil balón hlavou Giovanni Di Lorenzo, který tak zachránil svůj tým.
5'
Faulem se provinil domácí tým, soupeř rozehraje z levého křídla.
3'
Zatím se na hřišti nic neděje, hra se přesouvá ze strany na stranu, u míče se týmy střídají.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Oliveira – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lozano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Marfella, Gollini – Jesus, Bereszyński, Østigård, Demme, Elmas, Zerbin, Gaetano, Ndombèlé, Simeone, Politano, Zedadka.
Trenér: L. Spalletti.

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, A. Romagnoli, Patric, Hysaj – S. Milinković-Savić, Vecino, Luis Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – Lu. Pellegrini, S. Radu, Lazzari, Gila, Fáris, Antônio, Pedro, Romero, Cataldi, Bašić, Cancellieri.
Trenér: M. Sarri.

Rozhodčí: Pairetto – Lombardo, Rossi.
Zápas na Stadio Diego Armando Maradona začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Luca Pairetto, kterému budou na pomezí asistovat Fabrizio Lombardo a Christian Rossi.
SSC Neapol

Domácí tým je lídrem soutěže s obrovským náskokem. S 65 body má Neapol osmnáctibodovou výhodu na druhý Inter Milán a třetí AC Milán. Neapol má skvělou formu, napříč soutěžemi vyhrála sedm zápasů v řadě a v těchto duelech pouze jednou inkasovala! Naposledy tým nastoupil na půdě Empoli a po vlastním gólu Ismajliho a trefě Osimhena vyhrál 2:0.

S. S: Lazio

Ani hosté na tom nejsou zle, na čtvrtém místě mají 45 bodů a i oni mají v posledních dnech slušnou formu. Lazio dokázalo v Evropské Konferenční lize postoupit přes Kluž a bude se chystat na Alkmaar a v domácí soutěži naposledy porazilo na svém stadionu Sampdorii. Ten to duel rozhodla jediná trefa, tu dal v 80. minutě Luis Alberto a rozhodl tak o výsledku 1:0.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 25. kola mezi týmy SSC Neapol a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62