Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Empoli - 5. září 2022   18:30

Salernitana
39' Mazzocchi  • 61' Dia (Vilhena)
2:2
(1:1)
Empoli
31' Satriano  (Henderson) • 81' Lammers
Salernitana
Sepe – Brún, Gyömbér (57. Daniliuc), Fazio /C/ – Mazzocchi (82. Bradarić), Coulibaly, Maggiore (72. Kastanos), Vilhena, Candreva – Dia (82. Botheim), Bonazzoli (57. Piątek).
Fiorillo, De Matteis – Moțoc, Pirola, Sambia, Iervolino, Valencia, Capezzi.
Abisso – Cicero, Pagliardini
Stadio Arechi, Salerno
22 561 diváků
Empoli
Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto /C/, Parisi – Haas (57. Bandinelli), Grassi (77. Marin), Henderson (66. Bajrami) – Satriano (77. Ekong), Pjaca (57. Akpa-Akpro), Lammers.
Perisan, Ujkani – Cacace, De Winter, Degl'Innocenti, Fazzini, Walukiewicz.

Oba loňští nováčkové se vystřídali ve vedení, nakonec ale drama v Salernu nemá vítěze. Lepší vstup Empoli do zápasu zúročil po půlhodině vedoucím gólem hlavou Satriano, po osmi minutách však vyrovnal nádherným slalomem přes čtyři hráče a přesnou střelou Mazzocchi. Domácí se po rohovém kopu, který usměrnil kolenem Dia, dokonce ujali vedení a zdálo se, že mají zápas pod kontrolou. Empoli však také dokázalo odpovědět, když Lammersově střele pomohl do vlastní sítě domácí Fazio.
Hosté remizovali počtvrté v řadě a poprvé po sedmi zápasech vsítili více než jeden gól.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:9.
90+5'
90+5'
Vicario zvládl těžkou malou domů, kterou mu poslal Parisi, a míč zakopává do autu.
90+4'
Empoli ubránilo roh a po brejku přes celé hřiště vypálil metr vedle brány Lammers.
90+4'
Ze zdánlivého bezpečí vyvedl fotbalisty Empoli smolný odraz o Luperta, který před číhajícím Piątkem odehrál na roh Bajrami.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 22 561 diváků.
90+2'
Parisi si vychutnal v souboji o míč u rohového praporku jesličkami napadajícího Piątka.
90+1'
Žlutou kartu za tahání za dres vidí Grigoris Kastanos (Salernitana).
90+1'
Vicariovi vypadl vysoký míč při výběhu z rukavic, naštěstí pro něj ho zajistil poblíž stojící Marin.
90'
Vicario skočil do ohně pro centr z pravého křídla.
89'
V ofsajdu byl pro změnu přistižen hostující Ekong.
88'
Brankář Empoli rozehraje dalekonosný přímý kop pár metrů od svého vymezeného výběhu.
87'
Žlutou kartu dostává Jean-Daniel Akpa-Akpro (Empoli).
85'
Ani dlouhá průnikovka na Candrevu nebyla úspěšná, Guglielmo Vicario míč zalehává včas.
84'
Kastanos se neprobil přes Parisiho, u míče jsou hosté.
82'
Salernitana stahuje ze hřiště oba autory gólů:
ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Erik Botheim,
ze hřiště odchází Pasquale Mazzocchi, přichází Domagoj Bradarić.
81'
Empoli právě vstřelilo branku!
Zčistajasna je vyrovnáno, po přestávce málo viditelný SAM LAMMERS si udělal prostor na pokutovém oblouku a jeho střelu smolně tečoval do protipohybu brankáře obránce Fazio.
80'
Z rohu se domácí sami zahnali do zámezí.
79'
Krzysztof Piątek tentokrát zpoza ofsajdové čáry naběhl na výbornou kolmici, propálil skluzujícího Ismajliho a prudkou přízemní střelu vyškrabuje až brankář Vicario.
78'
Vzrušení při akci Krzysztofa Piątka bylo zbytečné, polský útočník Salernitany vybíhal z ofsajdu. Beztak si po jeho přihrávce do šance Dia přišlápl míč.
77'
Poslední dvě možnosti ke střídání využívá Empoli:
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Emmanuel Ekong,
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Răzvan Marin.
75'
Trestný kop ze 30 metrů rozehrál Candreva nakrátko na Mazzocchiho, jehož centr hosté odhlavičkovali.
73'
Čerstvý Kastanos obral o míč Bajramiho, pak ale otálel se střelou a stačil ho dostoupit další hráč Empoli.
72'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Grigoris Kastanos.
70'
Opět je tu přestávka na občerstvení, která se spojí s ošetřením empolijského kapitána Luperta.
69'
Empoli zvýšilo aktivitu, ale pro Parisiho křížný pas si došel na střed pokutového území s jistotou brankář Luigi Sepe.
68'
Lammers se chytá za hlavu po zakopnutém centru za bránu, který zhatil nadějný kontr.
67'
Střídající Bajrami odstavil od míče Piątka, který se ale dokázal vrátit a pokrýt si míč před albánským záložníkem tělem.
66'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Nedim Bajrami.
65'
Hosté před velkým vápnem zastavili přízemní kombinaci Salernitany, míč však na svých kopačkách nepodrželi.
63'
Domácí vysoko napadají soupeřovu rozehrávku, Empoli je oproti začátku zápasu poloviční, jako by se hrálo do kopce.
61'
Salernitana právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu zakroutil míč do ohně Vilhena, do cesty se mu šťastně připletl BOULAYE DIA a kolenem ho tečoval za záda hostujícího brankáře. Oba góly Salernitany tedy zařídily letní posily, Dia přišel před sezónou z Villarrealu.
60'
Piątek se obtočil kolem Luperta a vybojoval roh pro Salernitanu.
59'
Při výběhu na roh zasáhl brankář Sepe pěstmi i Lammerse, stalo se ovšem až po vyboxování míče a vše je v souladu s pravidly.
58'
Dílán Brún uklízí v pádu nepříjemný centr zprava přes břevno na roh. První pro Empoli od pěti v řadě v úvodu utkání.
57'
A stejný počet změn současně provádí také Empoli:
ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro,
ze hřiště odchází Nicolas Haas, přichází Filippo Bandinelli.
57'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Salernitany:
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Flavius Daniliuc,
ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Krzysztof Piątek.
55'
Nepovedlo se to nadlouho, ovšem Candreva zakončil levačkou po zemi slabě a Vicario měl snadnou práci u levé tyče.
55'
Empoli je hluboko zatažené, teď má ale míč v náručí nazdařbůh dloubnutý míč Guglielmo Vicario a může uklidnit hru.
54'
A znovu Mazzocchi, který se pokusil po narážečce s Coulibalym o střelu zpoza šestnáctky. Ta však neprošla hradbou těl.
52'
Martin Satriano (Empoli) dostává žlutou kartu.
49'
Sebevědomě hrající Mazzocchi se opět prosadil přes obránce na levém křídle, ale po zemi odcentroval přímo do brankáře Vicaria.
47'
Domácí fotbalisté dál házenkářsky obléhali území soupeře. Vicario se vrhl po krouceném pasu Antonia Candrevy a honem vstával, aby mohl čelit prudké dorážce Mazzocchiho, která nakonec proletěla těsně nad břevnem.
46'
Hned z prvního útoku po výkopu vybojovala Salernitana roh.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 39% – 61%, střely na bránu 1:3, střely mimo 1:1, rohy 1:5, ofsajdy 3:0, fauly 6:3.
Po první výhře toužící Empoli zahájilo v lepší pohodě, hned v úvodu si vynutilo dlouhou sérii standardek, mělo i první šanci a zaslouženě otevřelo skóre po přesné hlavičce Satriana. Za osm minut však z jediné přímé střely Salernitany vyrovnal po skvostném průniku přes čtyři hráče Mazzocchi a do šaten se jde za nerozhodného stavu.
45+2'
45+1'
Maggioreho přihrávka byla pro Bonazzoliho příliš prudká, brankář Vicario zalehává míč včas.
44'
Odražený míč po Pjacově přímém kopu napálil z voleje vysoko nad břevno Henderson.
44'
V souboji třicítek si Mazzocchi pomohl nedovoleně proti pronikajícímu Stojanovićovi.
43'
Po uklidnění vášní pokračuje hra rozehrávkou Empoli z vlastní poloviny.
42'
Žlutou kartu dostává Lassana Coulibaly (Salernitana) za šlapák na Hendersona v souboji o míč.
39'
Pasquale Mazzocchi (Salernitana) si za svlečení dresu při oslavě gólu vysloužil žlutou kartu.
39'
Fantastický slalom rozjel u postranní čáry PASQUALE MAZZOCCHI. Grassi, Stojanović, Haas a Ismajli se ho marně snažili zastavit a domácí letní posila z Benátek tváří v tvář prostřelila po zemi i brankáře. Kvůli takovým gólům se chodí na fotbal.
38'
Z prvního rohu se domácí neprosadili.
37'
Domácí teď pěkně vykombinovali obranu Empoli, která marně stíhala rychlé narážečky ve vápně, spíše ještě zmatečnými odrazy jeden o druhého nabízela šanci Salernitaně. Vše zachránil Grassi, který skluzem tečoval Vilhenovo zakončení v poslední chvilce na roh.
35'
Gyömbér trefil při odkopu míče z rohu velkého vápna zblízka do ruky Haase.
33'
O protiakci se pokusil Candreva, jeho centr však adresáta nenašel.
31'
Parisi uvolnil kolmicí Hendersona, jehož centr uklidil hlavou z malého vápna do protipohybu bezmocného brankáře nikým nehlídaný MARTIN SATRIANO.
30'
Salernský dvojblok zneškodnil Satrianův osamocený průnik.
29'
Candrevův centr přizvedl hlavou bránící hráč nechtěně přímo před Mazzocchiho, který však nedokázal z nabídnuté příležitosti nic vytěžit.
27'
Trenéři udílejí pokyny během občerstvovací přestávky.
26'
Bonazzoli si nerozuměl s Maggiorem, Salernitana ztrácí míč.
23'
Brúnův centr ztlumil Parisi a jeho spoluhráči pohodlně vyvážejí míč z šestnáctky Empoli.
21'
Na druhé straně vybíhal z ofsajdu Boulaye Dia.
20'
Satrianově střele z dálky Luigi Sepe jen nastavil náruč.
19'
Grassi předkopl míč křížně nalevo, kde zachytil těžkou přihrávku Henderson a nabil pod sebe Lammersovi, tomu však nevyšel krok.
16'
Ve velmi složité pozici zakončoval domácí Candreva z voleje nad břevno po Mazzocchiho přetaženém centru.
14'
Také Sam Lammers se vymotal z obklíčení a zprava na rozdíl od předchůdce naostro zaměstnal brankáře Sepeho tvrdou ranou k tyči.
12'
Fabiano Parisi se prosmýkl na levém křídle přes dva domácí hráče a nabízel míč nebezpečně před bránu, jenže nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl a míč se dokutálel až do autu.
10'
Sepe zalehává míč před útočníky Empoli a úctyhodná nepřetržitá série pěti rohových a jednoho přímého kopu končí bez vyústění.
10'
Tak „do pětice“? Míč se odráží z klubka hráčů opět od domácích.
10'
Empoli rozehraje čtvrtý roh v řadě po sraženém centru Marka Pjaci.
9'
Série standardek nekončí, Lammersův střílený centr odvrací skluzem na další roh Brún.
8'
Obranná hlavička Stojanoviće za sebe znamená znovu roh.
8'
Rohový kop Salernitana ubránila, po faulu Bonazzoliho však rozehraje Empoli přímý kop z přibližně 28 metrů.
7'
Grassi neprošel přes Gyömbéra, vybojoval však na slovenském stoperovi rohový kop.
6'
Také Diovu střelu hosté zblokovali, Parisimu se u rohového praporku podařilo míč zakopnout do bezpečí a domácí rozjíždějí další akci z hloubi vlastní půle.
5'
Ani jedno z mužstev zatím není schopno založit kloudný útok, hraje se jen uprostřed hřiště.
2'
Antonio Candreva střílel z 30 metrů po zemi, přehuštěným prostorem mohl jeho pokus těžko projít.
1'
Domácí před zaplněný a sluncem zalitý, z většiny nezastřešený stadión nastupují v rudých dresech a černých trenýrkách, hosté z Empoli jsou celí v bílém.

US Salernitana 1919: Sepe – Brún, Gyömbér, Fazio (C) – Mazzocchi, Coulibaly, Maggiore, Vilhena, Candreva – Dia, Bonazzoli.
Náhradníci: Fiorillo – Bradarić, Moțoc, Pirola, Daniliuc, Sambia, Kastanos, Iervolino, Botheim, Valencia, Piątek, Capezzi.
Trenér: Nicola

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto (C), Parisi – Haas, Grassi, Henderson – Satriano, Pjaca, Lammers.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, De Winter, Akpa-Akpro, Degl'Innocenti, Fazzini, Bandinelli, Marin, Bajrami, Ekong, Walukiewicz.
Trenér: Zanetti

Rozhodčí: Abisso – Cicero, Pagliardini.
Vzájemné zápasy
Oba kluby se potkávaly až na ročník 1998/99 pouze v Serii B, což platilo až do loňského léta, kdy současně postoupily do nejvyšší soutěže.
V podzimním utkání pak hosté rozpoutali v Salernu peklo, již před čtvrthodinou hry vedli o tři góly a Salernitana nakonec jen korigovala na 2:4 (kuriózně se tak opakoval předloňský druholigový výsledek). V předposledním kole minulého ročníku se pak v Empoli hrálo 1:1, když domácí tentokrát náskok neudrželi a v závěru ještě přežili penaltu.
Empoli FC stále čeká na první vítězství. Výsledky má až na tuhle kaňku jinak identické jako domácí. Vyřazení z poháru, prohra 0:1 v prvním ligovém kole v La Spezii a poté tři remízy v řadě. V posledních dvou zápasech Empoli přišlo o náskok a již sedmkrát v řadě nevsítilo více než jednu branku. Nedaří se mu hlavně na výjezdech, posledních 14 případů přineslo jen jedno vítězství.
US Salernitana 1919 se na jaře horko těžko udržela v Serii A, od sestupu ji dělil pouhý bod. V létě však utratila téměř miliardu za posily a cíle má rozhodně vyšší.
Novou sezónu zahájila pohárovým vyřazením s druholigovou Parmou, poté doma nebodovala ani proti AS Řím, ale z dalších tří zápasů vybojovala pět bodů. Kromě remíz v Udine a Bologni se vydařil především minulý domácí zápas se Sampdorií (4:0). Zranění vyřadilo v úvodu sezóny veterána Ribéryho a Bohinena.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62