Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : AS Řím - 9. listopadu 2022   18:30

Sassuolo
85' Pinamonti (Lauriente)
1:1
(0:0)
AS Řím
80' Abraham  (Mancini)
Sassuolo
Consigli – Toljan, Ayhan, G. Ferrari (C), Kyriakopoulos (88. Rogério) – Frattesi, López (75. Obiang), Harroui (66. Thorstvedt) – L. D'Andrea (66. Traorè), Pinamonti, Lauriente (88. D. Berardi).
Zacchi, Pegolo – Marchizza, Romagna, Erlić, Ruan, Henrique, Álvarez, Ceïde, Antiste.
G. Ayroldi – M. Bottegoni, S. Liberti
MAPEI Stadium - Città del Tricolore (Reggio nell'Emilia).
AS Řím
Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Çelik (65. Karsdorp), Cristante, Matić, Zalewski (66. El Shaarawy) – Volpato (73. Bove), Zaniolo (78. Belotti) – Šomurodov (66. Abraham).
Boer, Svilar – Viña, Camara, Kumbulla, Tripi, Faticanti, Tahirovic, Cherubini.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 14:13.
Dlouho se zdálo, že ani druhá půle žádný gól nepřinese a týmy si rozdělí po bodu. Stala se nakonec jen část, obě mužstva si z dnešního klání opravdu odnáší jednobodový zisk, avšak gólů se fanoušci přeci jen dočkali, nejprve se prosadil celek z hlavního města, který deset minut před koncem základní hrací doby protrhl střeleckou smůlu, jenže náskok mu vydržel pouhých pět minut. I přes vysoké nastavení se už další změna skóre nekonala, remíza je nejspíš spravedlivá.
90+7'
90+6'
Málem se hosté dostali ještě do jedné šance, ale obraně Sassuola se povedlo odehrát balón do bezpečí.
90+5'
Tammy Abraham statečně bojoval proti trojnásobné přesile, ale do šance se nedostal.
90+4'
Domenico Berardi střílel z dálky přímo do náruče brankáře hostů.
90+3'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Gianluca Mancini).
90+3'
Teď vybuchla zlostí celá střídačka domácího celku a není se moc čemu divit, hlavní arbitr píská sice faul ve prospěch domácích, ale v době, kdy se zelený tým vydával do přečíslení. Tady měla zůstat výhoda.
90+2'
Hosté se snaží strhnout vedení zpět na svou stranu a domácí mají hodně práce v obraně.
89'
Autor vyrovnávacího gólu nyní nebojácně skluzem šel proti míči a zabránil tak postupu soupeřova celku dopředu.
88'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Giorgos Kyriakopoulos, přichází Rogério.
88'
ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Domenico Berardi.
86'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Andrea Pinamonti). Střelec vyrovnávací trefy při oslavě sundal dres.
85'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Hosté příliš dlouho nevedli. Lauriente stačil míč před postranní lajnou doběhnout, poté přihrát na malé vápno, kde nepohlídaný ANDREA PINAMONTI tečoval balón do horní části brány, Rui Patrício se míče sice dotkl, avšak stačil jej tečovat už jen do sítě.
83'
Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, ale kombinují příliš daleko od soupeřovy svatyně.
80'
AS Řím právě vstřelil branku!
Sassuolo nevyužilo předchozí obrovskou možnost a je potrestáno. Mancini odcentroval přesně z pravého křídla před malého vápno, kde se dostal k hlavičce nepokrytý TAMMY ABRAHAM a prudkým zakončením na bližší tyč rozvlnil síť za domácím gólmanem. Ten se snažil na balón dosáhnout, ale nepovedlo se.
78'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Andrea Belotti.
78'
Na druhé straně se v obrovské šanci ocitl Hamed Traorè, který tváří v tvář brankáři střílel po zemi, ovšem vyběhnutý Rui Patrício podržel svůj tým a míč vyrazil. Tohle může domácí mrzet.
77'
Nicolò Zaniolo naběhl do otevřené obrany Sassuola, na levé straně měl ještě spoluhráče, ale zkusil to sám, leč střela přes protihráče se mu nepovedla.
75'
ze hřiště odchází Maxime López, přichází Pedro Obiang.
75'
Nový muž na hřišti Bove se hned dostal k hlavičce, ale tu usměrnil jen do zámezí.
73'
ze hřiště odchází Cristian Volpato, přichází Edoardo Bove.
73'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Bryan Cristante).
71'
Giorgos Kyriakopoulos se mohl dostat do šance, ale když viděl, že o míč přijde, upadl na trávník. Může být rád, že nevidí žlutou kartu.
69'
Tammy Abraham byl připravený zakončovat před malým vápnem, stačilo aby k němu doputovala přihrávka, ale nestalo se.
68'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Giorgos Kyriakopoulos). Domácí hráč si byl svého prohřešku dobře vědom, hodně tvrdě fauloval Volpata, ale hned se mu omluvil.
68'
Domácí si před vápnem AS nepřesně přihráli, o míč přišli a musí rychle zpátky.
66'
ze hřiště odchází Abdou Harroui, přichází Kristian Thorstvedt.
66'
ze hřiště odchází Luca D'Andrea, přichází Hamed Traorè.
66'
ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Tammy Abraham.
66'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Stephan El Shaarawy.
65'
ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Rick Karsdorp.
63'
Dva hráči zůstávají ležet před bránou Sassuola, Andrea Pinamonti a Gianluca Mancini Roger Ibañez, kteří se srazili hlavami.
62'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Maxime López).
62'
Jeremy Toljan čekal na přihrávku do pokutového území připraven zakončovat, jenže míč k němu nedoputoval.
60'
Znovu odehrál stejný hráč špatný centr pouze za postranní lajnu, takto to jistě nepůjde.
58'
Hodně špatná kombinace hostů, Nicola Zalewski odeslal přihrávku jen do míst, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů a balón tak končí mimo hrací plochu.
57'
Cristian Volpato zcela jasně zahrál rukou, na což domácí ihned vehementně upozornili. Rozehrávat budou ze své poloviny.
55'
Nicola Zalewski střílel z dálky nepřesně, míč letí pouze nad domácí svatyni. Střelecká snaha týmům opravdu nechybí, ale co ano je přesnost v zakončení.
54'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Kaan Ayhan).
53'
Maxime López se faulu na útočné polovině nedovolal, útočí soupeř.
52'
Na druhé straně přišla střela Jeremyho Toljana, která ale letí vedle bližší tyče brány.
51'
Po nepříliš povedené hlavičce se míč snesl vzduchem do rukou brankáře Sassuola, který uklidňuje hru.
50'
Hosté se dožadovali karetního trestu pro domácího fotbalistu, kterým byl Harroui, hlavní arbitr vše řeší pouze domluvou, což hráči AS nesou nelibě.
49'
Nepřesný centr domácích a míč putuje jenom do zámezí. Z tohoto šance jistě nebude.
47'
Zeki Çelik se dožadoval balónu, ale aut budou vhazovat domácí hráči.
46'
Eldor Šomurodov se k prudké přihrávce dostal pozdě, jako první byl u míče vyběhnuvší brankář Sassuola.
46'
Hlavní arbitr se rozhodl nenastavovat ani minutu a není se moc čemu divit, hra byla poměrně plynulá a nijak se nezdržovalo. Gól k vidění nebyl, hrál se vyrovnaný souboj s šancemi na obou stranách, do vedení mohly jít oba celky, ovšem finální zakončení je to, co oba trápí. Nutno říct, že i gólmani se činili, především zásah toho hostujícího ze 17. minuty je třeba vyzdvihnout. Dočkáme se branky ve druhé půli?
45+1'
45'
Rui Patrício neudržel střelu z dálky v rukách, ale poblíž naštěstí pro jeho tým nestál žádný z protihráčů.
44'
V zakončení se zatím nedaří ani jednomu mužstvu, Nicola Zalewski si velmi dobře našel volný prostor před malým vápnem Sasuola, jenže svou ránu bez přípravy adresoval vysoko nad.
42'
Hosté však nabídnutý volný kop nevyužili a hra se otáčí.
41'
Andrea Consigli chyboval při vyběhnutí mimo vápno, situaci se snažil ještě zachránit, ovšem dle rozhodnutí arbitra to bylo za cenu faulu na Eldora Šomurodova. Kartu nevidí, ovšem domácí se i tak zlobí.
41'
Sassuolo se po delší době pokusilo zahrozit, po rohovém kopu hlavičkoval z hranice malého vápna jeden z jeho hráčů, ale bránu přestřelil.
38'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Armand Lauriente).
38'
Míč končí u domácího brankáře, který rozehrává.
36'
To ale netrvalo dlouho a do zakončení se dostal Eldor Šomurodov, jeho slabý pokus neznamenal pro Consigliho nějaké velké potíže.
36'
Domácí zblokovali nebezpečnou přihrávku do svého vápna a míč odkopávají do bezpečí.
35'
Nyní to stadionem zahučelo, Armand Lauriente nebezpečně střílel z dálky a jen o kousek minul vzdálenější horní roh brány. Rui Patrício by tady neměl šanci nějak zasáhnout.
34'
Andrea Pinamonti skončil v pokutovém území na zemi, tohle ale penalta určitě nebude.
33'
Cristian Volpato centroval nebezpečně z levé strany před odkrytou část hostující svatyně, kam nabíhal volný spoluhráč, ovšem k hlavičce se nedostal.
31'
Dva hráči si něj nabíhali, oba stáli v ofsajdu, takže případný gól by neplatil.
30'
Hosté si vynutili faul na soupeřově polovině, zahrávat budou volný kop a následovat bude nejspíš centr do pokutového území.
29'
Standardku ale s přehledem zvládli a k žádnému nebezpečí nedošlo.
28'
Rohový kop pro hostující tým a domácí se musí mít na pozoru.
27'
Abdou Harroui to zkusil z dálky, ale jeho pokus se do brány nevešel, nýbrž pouze vysoko nad ni.
26'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Nicolò Zaniolo). Nyní už se žlutí, hráč hostů inkasuje trest zřejmě za poznámky.
24'
Eldor Šomurodov lehce udeřil v souboji o míč Frattesiho do tváře, kartu však nevidí. Úmysl v tom ale nebyl.
23'
Chris Smalling si zpracoval míč ze vzduchu a pálil levačkou, leč příliš mimo.
22'
Nyní už se faul píská, římský tým rozehraje ze středového kruhu.
22'
Hosté si faul před vápnem nevymodlili a musí rychle zpátky.
21'
Nicolò Zaniolo svou střílenou přihrávkou vzduchem pořádně protáhl domácího gólmana, ten měl co dělat, aby na míč dosáhl a tečoval jej do bezpečí.
18'
Z rohového kopu se už domácím zahrozit nepovedlo.
17'
Davide Frattesi vyslal velice povedený pokus na bránu AS, míč šel pod břevno a Rui Patrício se štěstím konečky prstů vyrazil balón nad. Nechybělo moc a bylo to 1:0.
16'
Luca D'Andrea střílel levačkou na bližší tyč hostující svatyně, mířil ale do boční sítě.
15'
Teď se ale jeden z jeho hráčů dopustil jasného faulu, po kterém se hra otáčí.
14'
Hostující tým sice drží míč na kopačkách, ale kombinuje daleko od soupeřovy svatyně.
11'
Nepřesná kombinace týmu z hlavního města končí balónem v zámezí, rozehrává tedy opět gólman Sassuola.
9'
Nicolò Zaniolo přihrával do vápna z levé strany, Davide Frattesi ve snaze zabránit šanci tečoval míč do boční sítě, ale roh z toho nebude, hosté se totiž chytili do ofsajdu.
7'
Nepřesný nákop domácích končí u brankáře AS, který nikam nespěchá.
4'
Eldor Šomurodov na příliš vysoký centr neměl šanci dosáhnout a k hlavičce se tak nedostal.
3'
Rána jednoho z domácích borců byla zblokována a Rui Patrício tedy zasahovat nemusel.
2'
A málem se mu povedlo dostat do šance, přihrávka do pokutového území z levého křídla však byla zblokována do zámezí.
1'
Domácí chybovali v rozehrávce, ale zaváhání hned napravili, míč končí v zámezí a bude to zelený tým, který bude vhazovat.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Ayhan, G. Ferrari (C), Kyriakopoulos – Frattesi, López, Harroui – L. D'Andrea, Pinamonti, Lauriente.
Náhradníci: Zacchi, Pegolo – Marchizza, Rogério, Romagna, Erlić, Ruan, Henrique, Obiang, Traorè, Thorstvedt, D. Berardi, Álvarez, Ceïde, Antiste.
Trenér: A. Dionisi.

AS Řím: Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante, Matić, Zalewski – Volpato, Zaniolo – Šomurodov.
Náhradníci: Boer, Svilar – Karsdorp, Viña, Camara, Kumbulla, Tripi, Faticanti, Bove, Tahirovic, Abraham, Belotti, El Shaarawy, Cherubini.
Trenér: J. Mourinho.

Rozhodčí: G. Ayroldi – M. Bottegoni, S. Liberti.
Posledních pět vzájemných zápasů

Sassuolo – AS Řím 2:2
AS Řím – Sassuolo 2:1
AS Řím – Sassuolo 0:0
Sassuolo – AS Řím 4:2

Jak je patrné vzájemné souboje dnešních soupeřů bývají velmi vyrovnané, ale docela často i gólově plodné. O více než dva góly skončil duel naposledy 29. dubna 2015, kdy si celek z hlavního města odvezl ze Sassuola všechny body za výhru 3:0.
AS Řím

Hosté se s pětadvaceti body drží na šesté příčce, ale také zdejší situace je velmi vyrovnaná a během jediného kola může být vše jinak. Mimo svůj stadion se celku z hlavního města daří, ze sedmi zápasů si přivezl šestnáct bodů díky pěti vítězstvím a jedné remíze, vstřelil deset branek a o dvě méně inkasoval. Nyní drží velice slušnou čtyřzápasovou šňůru venkovních výher, přidá dnes pátou?
S pěticí branek je v čele tabulku střelců mančaftu Argentinec Paulo Dybala.
Sassuolo

Domácímu mužstvu patří v tabulce třinácté místo s patnácti body, ale situace kolem něj je velmi vyrovnaná. Na svém hřišti odehrálo Sassuolo šest utkání a odneslo si deset bodů za tři výhry a jednu remízu, vstřelilo deset gólů a o čtyři méně inkasovalo. V posledním střetnutí před svými fanoušky porazilo Veronu 2:1.
Nejlepším střelcem je se čtyřmi zásahy třiadvacetiletý Ital Davide Frattesi.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům, pěti zápasy dnes pokračuje vložené 14. kolo nejvyšší italské fotbalové soutěže. V tomto přenosu budeme sledovat mač týmů ze střední a vrchní části tabulky, a sice Sassuola a AS Řím. Favoritem je druhý jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62