Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Inter Milán - 3. června 2023   18:30

0:1
(0:1)
Inter Milán
37' Brozović  (Lukaku)
Torino
V. Milinković-Savić – R. Rodríguez (C) (57. Aina), Buongiorno, Schuurs – Vojvoda (57. Karamoh), Ilić (80. Seck), S. Ricci (69. Linetty), Singo (80. Pellegri) – Vlašić, Mirančuk – Sanabria.
Fiorenza, Gemello – Gravillon, Zima, Djidji, Bayeye, Vieira, Adopo, Gineitis.
Fabbri – Galetto, Ceccon
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Inter Milán
Handanovič (C) (65. Cordaz) – A. Bastoni (65. Acerbi), de Vrij, Darmian – Gosens (73. Bellanova), Çalhanoğlu (55. Barella), Brozović, Gagliardini, Dumfries – La. Martínez (55. Džeko), Lukaku.
Onana – D'Ambrosio, Škriniar, Stanković, Asllani, Akinsanmiro, Curatolo.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou.
Jak český stoper David Zima (Turín), tak slovenský obránce Milan Škriniar (Inter Milán) zůstali pouze na lavičce náhradníků.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:7.
Je konec! V zápase 38. kola mezi Turínem a Interem Milán vítězí druhý jmenovaný a ten se tak dobře naladil na finále prestižní Ligy mistrů, které se koná za týden, tedy 10.6. V prvním poločase se trefil po pasu od Lukaka záložník Brozović, který svým pokusem překonal brankáře Turína. Ve druhém poločase byli výrazně aktivnější domácí fotbalisté, doplatili však na (ne)produktivitu. Ve velkých šancích selhal Antonio Sanabria, nejprve ho vychytal skvělým zákrokem střídající brankář Cordaz, v nastavení druhého poločasu pak v obrovské šanci ani pořádně netrefil míč. Naopak v 80. minutě byl Inter velmi blízko zvýšení svého náskoku, pokus bývalého teplického hráče Džeka zastavila až branková konstrukce. Inter to nakonec nemuselo vůbec mrzet, neboť odbránil těsný náskok 1:0 a alespoň do zítřka se posunul na druhé místo tabulky.
90+4'
90+3'
Střela Lukaka míří jen vedle pravé tyče branky domácích.
90+2'
Brankář Cordaz teď až moc chtěl rozehrávat kombinací, až nakonec přihrál napadajícímu Schuursovi. Ten předložil míč před branku zcela volnému Sanabriovi, útočník Turína však trefil míč velmi špatně a vzápětí se svalil na trávník.
90'
Střelou z velké vzdálenosti se prezentoval Miranchuk. Jeho pokus zamířil vysoko nad branku a brankář Interu nemusel zasahovat.
89'
Na poslední chvíli zasáhl před unikajícím Bellanovou Ola Aina a zpomalil tak útok hostů.
88'
Edinu Džekovi chyběly asi dva kroky, aby byl u míče dřívě než gólman domácích.
87'
Centr Linettyho přeletěl všechny, poté se ještě snažil míč do vápna vrátit Seck, který však svým pasem zaměstnal jen obranu soupeře.
87'
Další rohový kop pro Turín.
86'
Střela Miranchuka mířila jen do brankáře „Nerazzurri“ Cordaze.
85'
Turín začal hrát aktivněji, nechce poslední zápas sezony před svými fanoušky prohrát.
84'
Centr Linettyho mířil přesně na hlavu Pellegriho, který hlavičkoval úplně sám. Italský záložník však míč jen lízl svými vlasy a míč pak zamířil do zámezí.
83'
Nově příchozí Seck vybojoval rohový kop pro svůj tým.
82'
Pokus z úhlu kryje brankář domácích Milinković-Savić.
81'
Už v tuto chvíli je jisté, že jen na lavičce dnes zůstanou jak Milan Škriniar, tak český stoper David Zima.
80'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Pietro Pellegri,
ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Demba Seck.
80'
Inter mohl rozhodnout. Romelu Lukaku přihrál v pokutovém území Džekovi, bývalý hráč Teplic však trefuje pouze levou tyč branky!
78'
Centr Barelly na odvrací od své branky obránce domácích Schuurs.
77'
Centr Ainy nebyl myšlený špatně, avšak na zadní tyči nebyl vůbec nikdo a Milán tak zadarmo získává míč.
76'
Trenér Turínu Ivan Jurić vidí také žlutou kartu za nesportovní chování.
75'
Turínu zbývá asi patnáct minut na případné vyrovnání zápasu.
74'
Brankář Cordaz při svém odkopu trefil napadajícího Sanabriu. Fanouškům Interu určitě zatrnulo, sám brankář ale bere celou situaci s úsměvem.
73'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Raoul Bellanova.
72'
Obrovská šance Turína na vyrovnání! Po přihrávce Vlašiće se ke střele před brankou dostal zcela osamocený Sanabria, jeho tutovou šanci zlikvidoval parádním reflexivním zákrokem střídající gólman Cordaz. Následuje rohový kop pro Turín.
71'
Jen abych ujasnil, střídání brankářů na straně Interu Milán bylo zcela taktické, Handanović, alespoň podle záběrů, žádné zranění nemá.
70'
Ola Aina se neprotlačil přes dobře bránícího Dumfriese a akce turínských býků tak končí.
69'
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Karol Linetty.
68'
Unikajícího Singa zastavil nedovoleně Gosens a za svoje podražení vidí žlutou kartu.
67'
Na prudkou přihrávku od Iliće si nabíhal Vlašić, k zakončení mu chyběly asi dva metry.
67'
Hlavičkový pokus Lukaka mířil jen do středu brány.
65'
ze hřiště odchází Samir Handanovič, přichází Alex Cordaz,
ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Francesco Acerbi.
64'
Po rohovém kopu Turína hlavičkoval Schuurs, svůj pokus ale namířil jen vedle pravé tyče branky, kde dnes chytá Handanović.
63'
Brozović dlouho čekal na náběh některého ze spoluhráčů, ten se však nedostavil a Inter ztrácí míč.
62'
Hráčům Interu se povedlo přenést těžiště hry na druhou stranu, kde je výrazně volněji.
61'
Střídající Karamoh před chvílí prověřil brankáře hostů, teď však vrazil do Darmiana a rozhodčí Fabbri píská do píšťalky.
59'
Centr od Brozoviće proletěl celé pokutové území, až dopadl na hlavu Gagliardiniho. Ten svůj pokus namířil jen asi o metr vedle brány! Kdyby tento pokus směřoval na branku, yl by to pravděpodobně gól.
58'
Singo v roli posledního nezahrál nejjistěji a za následné držení Džeka může být rád za žlutou kartu.
57'
ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Ola Aina,
ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Yann Karamoh.
55'
Záložník Turínu z Pobřeží Slonoviny Singo překvapil svou rychlostí Lukaka a belgický obr tak míč ztrácí.
55'
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Edin Džeko,
ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Nicoló Barella.
54'
Brankář Turína se pokusil o rychlou rozehrávku, jeho přihrávka však byla nepřesná a stala se lehkou kořistí pro obranu hostů.
53'
Tvrdý pokus Calhanogla po přiťuknutí od Lukaka kryje brankář Milinković-Savić.
52'
Po autovém vhazování Turína mířil do otevřené obrany Gagliardini, poté však neviděl cestu pro další pokračování akce a raději přihrál dozadu.
51'
Centr ze standardní situace přeletěl úplně všechny a skončil v zámezí.
50'
Po zákroku Schuurse byl velmi ostře dohrán jeden z ofenzivních hráčů Turína. Hakan Calhanoglu za tento zákrok vidí zaslouženou žlutou kartu.
49'
Snaha o vysunutí Lukaka do brejkové situace skončila kvůli skvělému obrannému zákroku Schuurse.
48'
Zajímavou přihrávku do vápna vyslal Nikola Vlašić, jeho přihrávku ale zastavil rázným odkopem do autu obránce Bastoni.
47'
Jejich snaha však končí jasným faulem Singa na Gosense.
46'
Teď už se však míče zhostili býci z Turína a mohou podniknout útok.
46'
Inter začíná druhou půli postupnou rozehrávkou.
46'
Hráči už vchází na hrací pažit, ve druhém poločase budou mít výkop na starost „Nerazzurri“.
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Je za námi první poločas posledního ligového zápasu mezi Turínem a Interem Milán, po kterém mohou být šťastnější hosté, neboť se v 37. minutě trefil po přihrávce Lukaka Marcelo Brozović. Jinak sledujeme docela nezáživnou podívanou, vypadá to, jako by se ani jednomu týmu moc hrát fotbal nechtělo. Demonstruje to také statistika xG, pro Turín svítí hodnota 0.16, pro Inter Milán pak 0.46.
45+1'
45+1'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal jeden z útočících hráčů Interu, jeho pokus ale přeletěl branku.
45'
Lukaku skvěle předal míč Brozovićovi, jeho centr do pokutového území odvrací Buongiorno a míč po následné střele mohou hledat pořadatelé až někde u vrcholu stadionu.
44'
Po ose Calhanoglu-Martinez se míč dostal až na kopačky Dumfriese.
43'
Akce Turína skončila nepřesnou přihrávkou.
42'
Ve vzduchu prodlužoval míč Bastoni za sebe, za jeho zády ale nestál žádný jeho spoluhráč a Schuurs mohl bezpečně odehrát míč.
41'
Centr Dumfriese byl sražený na rohový kop.
40'
Inter nikam nespěchá, míč teď putuje mezi stopery a brankářem hostů.
39'
Turín se pokoušel o rychlou odpověď, obrana Interu je ovšem připravená.
37'
Inter Milán právě vstřelil branku! MARCELO BROZOVIĆ dostal přihrávku před pokutové území a když viděl, že nemá komu přihrát, tak to zkusil přímo na branku. Jeho štiplavá střela prošla brankáři Turína mezi prsty a Inter může slavit vedení v zápase.
36'
Po rohovém kopu Turína se k hlavičce dostal jeden z domácích hlavičkářů, brankář Interu si připisuje úspěšný zákrok.
35'
Robin Gosens zvládl sprinterský souboj se Singem a stihl míč odehrát dříve než záložník soupeře.
34'
Romelu Lukaku nachytán v ofsajdovém postavení, rozehrávka pro domácí.
33'
Hlavičku Bastoni z rohového kopu kryje brankář Milinković-Savić.
32'
Romelu Lukaku se díky vlastním fyzických vlastnostem dostal až k nebezpečnému zakončení, nebýt skvělého obranného zásahu obránce Buongiorna mohlo být pro Turín hůř. Následovat bude roh pro hosty.
31'
Dlouhý nákop nedokázal uhrát ani útočník Turína Antonio Sanabria, který se za úvodní půlhodinu snad nedotkl míče.
30'
Turínu se povedlo udržet míč v blízkosti vápna soupeře, poté se ale vlastním přičiněním míče zbavili a šanci na útok má zase Inter.
29'
Snaha Turína o konstruktivní rozehrávku nevyšla a odkop brankáře zlikvidovala zase obrana hostů.
27'
Chorvatský ofenzivní záložník Vlašić byl nachytán pomezním rozhodčím v ofsajdu a akce Turína tak skončila.
26'
Kombinace Turína na vlastní polovině a čekání na jakýkoli náběh.
25'
Míč si na střelu navedl Singo (Turín), jeho pokus však mířil jen do středu brány.
24'
Na útočné polovině hřiště se zdržel obránce Interu Bastoni a podpořil útok svého týmu, po prodloužení od Lukaka ale při pokusu o centr upadl a přihrávka tak mířila jen do rukavic brankáře domácích.
23'
Romelu Lukaku prodloužil přihrávku od obránce za sebe, tam se však nepohyboval žádný z jeho spoluhráčů.
22'
Ke střele se na zadní tyči se po propadnutém centru od rohového kopu dostal Dumfries, jeho střelecký pokus však trefil pouze Rodrigueze a od něj se odrazil do rukavic brankáře Milinkoviće-Saviće.
21'
Úvodní roh zápasu, budou ho zahrávat hosté.
20'
Útok domácích zastavila skvěle milánská obrana, vzápětí si ale brankář Interu nedokázal nahrát s obráncem De Vrijem a Turín zadarmo získává autové vhazování.
19'
Zase sledujeme kombinaci obránců hostů s jejich brankářem Handanovićem.
18'
Po kombinaci Rodrigueze a Vojvody se druhý jmenovaný dostal ke střele, branku ale asi o metr minul.
17'
Ilić byl ve středu hřiště podražen Martinezem a může být rád, že neuviděl od hlavního rozhodčího Fabbriho žlutý kartonek.
16'
Úvodních patnáct minut bylo pro nezaujatého diváka velmi nezáživných, ve většině času kombinují obránci Interu na vlastní polovině.
15'
Dopředu teď mířili hosté, duo Martinez-Brozović ale nedokázalo dostat míč do dobré střelecké pozice.
13'
Domácí Ricci pěkně ve středu hřiště zrychlil svým pohybem hru, dostal se i ke střeleckému zakončení, brankář Handanović nemusel zasahovat.
12'
Záložník Interu Gagliardini se snaží vymyslet nějakou přihrávku, kterou by mohl rozjet nadějný brejk. Zatím je však Ital neúspěšný a přihrává dozadu na obránce.
11'
Inter Milán chtěl rozehrávat středem hřiště, jeho úmysl přečetl jeden z hráčů domácího Turína a hosté tak míč ztrácejí.
10'
Špatnou rozehrávku Turína vystihl Lukaku, jeho přihrávka do kraje byla velmi nepřesná a vracející se obránce ji dokázal zblokovat.
9'
Calhanoglu byl v souboji později než Ivan Ilić a tureckému internacionálovi nezbylo nic jiného než faulovat soupeře.
8'
Rozehrávky standardní situace se ujal sám faulovaný Ricci, jeho centr do vápna odvrací Bastoni.
7'
Faulovaný Samuele Ricci (Turín).
6'
Lautaro Martinez, snajpr z Milána, se pokusil přelobovat brankáře Milinkoviće-Saviće. Ten je ovšem velmi vysoký takže přehodil ho šlo jen těžko. Míč končí nad brankou a rozehrávky se ujme brankář Turína.
5'
Inter Milán se zatím pořdně nedostal na polovinu soupeře, velká část hry se totiž odehrává před brankou Interu, kde kombinuje brankář Handanović a obránci hostů.
4'
Další ztracený míč Turína, který se tak rozhodl napadat rozehrávku soupeře.
3'
Registrujeme první střelecký pokus, Miranchuk vypálil z úctyhodné vzdálenosti, branku Milána ale minul.
2'
Inter zatím vyčkává na správné načasování útoku, nechtějí jen tak odevzdat míč soupeři.
1'
Z úvodní akce Turína nic nebylo, rozehrává brankář Handanović.
1'
Úvodní výkop budou mít na starost hráči domácí.
Hráči již nastoupili na hrací plochu, do začátku utkání zbývají jen okamžiky.

Turín FC: V. Milinković-Savić – R. Rodríguez (C), Buongiorno, Schuurs – Vojvoda, Ilić, S. Ricci, Singo – Vlašić, Mirančuk – Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Gravillon, Zima, Djidji, Aina, Bayeye, Vieira, Adopo, Seck, Gineitis, Linetty, Karamoh, Pellegri.
Trenér: Ivan Jurić

Inter Milán: Handanovič (C) – A. Bastoni, de Vrij, Darmian – Gosens, Çalhanoğlu, Brozović, Gagliardini, Dumfries – La. Martínez, Lukaku.
Náhradníci: Cordaz, Onana – Bellanova, Acerbi, D'Ambrosio, Škriniar, Stanković, Asllani, Barella, Akinsanmiro, Džeko, Curatolo.
Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Fabbri – Galetto, Ceccon.
Česko-slovenská stopa
Na lavici náhradníků Turína dnes sedí obránce David Zima, který velkou část sezony promarodil vinou poraněného kolene. Nadějný český stoper v dosavadním průběhu odehrál 9 zápasů v Serii A a dva zápasy v Coppa Italia, kde se mu dokonce podařilo v zápase proti Cittadelle skórovat. Na straně Interu Milán dnes zahřívá lavičku obránce Milan Škriniar, který se také vrací po vleklém zranění zad. Pro něj se velmi pravděpodobně jedná o poslední zápas v Interu, velmi hlasitě se spekuluje o zájmu francouzského PSG.
Lídři týmů:

Turín FC
Vanja Milinković-Savić (37 zápasů, 93 zákroků)
Ricardo Rodríguez (34 zápasů, 157 získaných míčů)
Nikola Vlašić (33 zápasů, 5 gólů, 6 asistencí)
Antonio Sanabria ( 32 zápasů, 12 gólů, 4 asistence)
Inter Milán
Lautaro Martinez (37 zápasů, 21 gólů, 6 asistencí)
Romelu Lukaku (24 zápasů, 10 gólů, 5 asistencí)
Nicoló Barella (34 zápasů, 176 získaných míčů, 6 gólů)
André Onana (24 zápasů, 62 zákroků)
Inter Milán

Celek z Milána okupuje třetí příčku tabulky a v případě dnešní výhry ještě může předskočit druhé Lazio, které by však muselo zaváhat s Empoli. Inter Milán však ještě největší cíl sezony čeká, za týden (10.6.) ho čeká finále prestižní Ligy mistrů proti vítězi anglické Premier League Manchesteru City. Inter pod vedením trenéra Inzaghiho táhne hlavně střelecký tandem Lukaku-Martinez, který zaznamenal už 31 gólů a na dvanáct nahrál. Poslední zápas, které Inter odehrál, se hrálo na San Siru a domácí Milán se střetnul s Atalantou Bergamo. Utkání mělo velmi rychlý spád, neboť se už po 40 sekundách hry trefil po přihrávce Martineze Lukaku. Podruhé se domácí radovali ve třetí minutě, míč do branky doklepl italský záložník Barella. Atalantě se povedlo ve 36. minutě snížit, neboť po rohovém kopu se k dorážce prodral Pašalić a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vedení Interu navýšil v 77. minutě Lautaro Martinez, který dostal od Brozoviće přihrávku před úplně prázdnou branku a kanonýr jeho formátu se v podobných situacích nemýlí. Atalanta se však nevzdala a odměnou jí byla standardní situace v nastavení, kdy se střela Muriela odrazilo od břevna přímo do ruky brankáře Onany a od něj pak zamířila za brankovou čáru. To bylo ale z tohoto zápasu vše, Inter Milán tak mohl slavit výhru 3:2.
Turín FC

Klub ze severozápadní Itálie zažívá vcelku dobrý ročník a atakuje nejlepší sezónní výsledek od ročníku 2017/18. Před posledním zápasem sezony se svěřenci Ivana Juriće drželi na osmém místě tabulky, o skóre před Fiorentinou a o bod před Monzou. Nejproduktivnějším hráčem týmu je jednoznačně Antonio Sanabria, který ke dvanácti vstřeleným brankám přidal také čtyři asistence. Před týdnem odehrál Turín zápas se Speziou, která stále nemá jisté udržení v nejvyšší soutěži. Hosté od začátku zápasu prokazovali svou kvalitu, střela Miranchuka trefila břevno, avšak o deset minut později zařídil Turínu vedení vlastním gólem Wisniewski. Vedení hostům navýšil nejprve v druhém poločase Ricci, čtyři minuty po něm se trefil také Ilić a v nastaveném čase dokonal střelecké představení střídající Karamoh a Turín odjel domů s výhrou 4:0.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u posledního kola letošního ročníku Serie A, v tomto zápase se střetnou celky Turína a Interu Milán. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62