Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Empoli - 28. května 2023   12:30

Verona
61' Gaich
1:1
(0:0)
Empoli
90+6' Stojanović  (E. Vignato)
Verona
Montipò – Magnani, Hien, Cabal (46. Ceccherini) – F. Terracciano (59. Faraoni), Sulemana, Veloso (C) (59. Gaich), Tameze (75. Abildgaard), Depaoli – Ngonge (83. Coppola), Djurić.
A. Berardi, Perilli – Zeefuik, Hrustić, Gómez, Verdi, Braaf, Kallon, Cissé, Cazzadori.
Chiffi – Bindoni, Colarossi.
Stadio Marcantonio Bentegodi, Verona
Empoli
Vicario – Ebuehi (76. Stojanović), Ismajli, Luperto (C), Cacace – Grassi, Haas (67. Henderson) – Akpa-Akpro (77. E. Vignato), Fazzini (57. Destro), Cambiaghi – Piccoli (57. Satriano).
Perisan, Ujkani – Walukiewicz, Tonelli, Angori, Pjaca, Ignacchiti.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště!
Verona příští týden sezónu uzavře zápasem na San Siru, kde se střetne s milánským AC. Empoli též čeká duel s atraktivním sokem, doma přivítá Lazio.
Žlutomodří i Aquilotti mají shodně 31 bodů. Připomeňme jen, že pokud budou vyrovnaní i po posledním kole, které se hraje příští týden, o sestupujícím bude muset rozhodnout zápas hraný na neutrální půdě.
Veronu od zisku veledůležitých tří bodů, které by znamenaly velký krok směrem k udržení se v Serii A, dělilo zhruba devadesát sekund. Domácí ale nakonec doplatili na přílišnou pasivitu v závěrečných minutách utkání a po gólu Stojanoviće berou jen remízu, což znamená, že se i nadále nachází v sestupovém pásmu. Spezia zůstává na sedmnáctém místě.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:8. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:10.
90+8'
90+7'
Domácí toho při nejspíš posledním útočném výpadu tohoto utkání moc nepředvedli, Vicario nemusel zasahovat a bude odkopávat od své klece.
90+6'
Empoli právě vstřelilo branku!
Na stadionu ve Veroně je hrobové ticho, hosté přetavili obrovskou převahu v nastavení v přesný zásah a na poslední chvíli srovnávají! Od bránícího Abildgaarda se na sekundu odpoutal PETAR STOJANOVIĆ, jehož pěkné zakončení zaplulo přesně ke vzdálenější tyči – 1:1!
90+5'
Výborný Montipò předvedl další zákrok a vytěsnil Cambiaghiho prudkou ránu mimo nebezpečí! Empoli neúnavně tlačí a chce srovnat!
90+4'
Montipò se natáhl po celkem slibném zakončení Grassiho a míč lapil do svých rukavic, čímž Veronu udržel ve vedení. Důležité body už jsou blízko...
90+3'
Stojanovićova přihrávka do vápna uvízla na kopačce Abildgaarda, jenž míč okamžitě odkopl do zámezí.
90+2'
Na Cambiaghiho kratičký centr naskakovalo hned několik hostujících hráčů, ani jeden z nich ho ale nedokázal přetavit v zakončení.
90+1'
Hendersonův centr z pravé strany byl tečován za bránu, Empoli si tak vyzkouší ještě další roh.
89'
Domácí obrana znovu udržela aktivního Cacaceho na uzdě a nepustila ho do zakončení. Montipò bude odkopávat poté, co míč zajel za jeho svatyni.
87'
Máme tu další žlutou kartu, znovu se trestá na straně domácích. Napomenut je Federico Ceccherini (VRN).
86'
Verona je pasivní, což by se jí vůbec nemuselo vyplatit. Starianova hlavička se mezi tři tyče nevešla, příště už by ale domácí takové štěstí mít nemuseli.
85'
Cacaceho nepovedený centr Montipa nijak nepotrápil, domácí zadák ho totiž vyrazil ven z vápna.
84'
Hosté ještě nehází ručník do ringu a chtějí vyrovnat, Henderson kontroluje míč na levé straně.
83'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Cyril Ngonge, přichází Diego Coppola.
81'
Djurić se teď na druhém konci hřiště uvolnil za obranou, jeho pokus ovšem poté zajel vedle vzdálenější tyče! Velká škoda pro Veronu!
80'
Situaci ve vápně ještě prověřil VAR, ani ten ale faul nenašel. Empoli tedy penaltu kopat nebude.
79'
Stojanović byl na kraji vápna sražen k zemi. Krátce předtím ale stihl zahrát míč na Cambiaghiho, jehož následné zakončení šlo nad břevno domácí klece.
78'
Hien na středovém kruhu fauloval Satriana, rozhodčí přerušuje hru a vrací míč do držení Empoli.
77'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Emanuel Vignato.
76'
ze hřiště odchází Tyronne Ebuehi, přichází Petar Stojanović.
76'
Zdravotníci pomáhají nigérijskému zadákovi na nohy, Ebuehi dnes podle všeho ve Veroně dohrál.
75'
ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Oliver Abildgaard.
74'
Ebuehi neustál souboj s protihráčem, leží na trávníku a drží se za rameno. Snad nepůjde o nic vážného.
73'
Pokračujeme! Empoli se nyní pokusilo zaútočit po levé straně, Cambiaghi se ale daleko nedostal.
70'
Dění je pozastaveno. Ve Veroně je krásných 27°C a slunečno, hráči tak stejně jako v prvním poločase dostávají krátkou příležitost se osvěžit u laviček.
69'
Akpa-Akpro vystihl Ngongeho vzdušný balón před bránou a vytěsnil ho mimo nebezpečí, čímž nicméně hráčům Verony nabídl další rohový kop.
68'
Faraoni vhodil míč do šestnáctky na Cambiaghiho, který ale v těžké pozici nic moc nevymyslel.
67'
Vicario se ve svém vápně natáhl po skákajícím míči a stáhl ho do svých rukavic, následně jej rozehrál nakrátko na jednoho ze svých zadáků.
67'
ze hřiště odchází Nicolas Haas, přichází Liam Henderson.
65'
Tameze řeší nějaký zdravotní problém, zřejmě si pochroumal nohu. Zdravotníci zřejmě nebudou třeba, hrát se ale tak jako tak nějakou dobu nebude.
64'
Modrožlutí jsou ve varu a chtějí na svůj úvodní gól co nejdříve navázat. Depaoli drží míč na levé straně a přemýšlí, na koho by ho mohl nasměrovat.
63'
Adolfo Gaich (VRN) během divokých oslav sundal dres, krom gólu tak si tak zapisuje i žlutou kartu.
61'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Dorážka, která pro Veronu možná bude mít cenu zlata! Vicario nyní dalekonosnou střelu z dílny Ngongeho vyrazil jen na kopačku nedostatečně hlídaného ADOLFA GAICHE, jenž následně balón bez lítosti doklepl do sítě a poslal Stadio Marcantonio Bentegodi na nohy – 1:0!
60'
Tohle Ngonge neudělal nejlépe, místo přihrávky na volného spoluhráče omylem srazil míč za postranní čáru. Hosté získávají vhazování na polovině soupeře.
59'
ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Adolfo Gaich,
ze hřiště odchází Filippo Terracciano, přichází Davide Faraoni.
58'
Cacace z nařízeného kopu míč poslal do prostoru k zadní tyči, kam naběhl Ebuehi a jeho od země odražená hlavička jen těsně přeletěla svatyni! Velká škoda pro fotbalisty v bílém!
57'
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Mattia Destro,
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Martin Satriano.
56'
Je to tak, Miguel Veloso (VRN) si v následném průběhu dění bude muset počínat opatrněji než dosud.
55'
Cambiaghi mohl vyrazit do celkem slibného brejku, jenže pak se na něj nalepil Veloso a zatáhl za záchranou brzdu. Pravděpodobně z toho bude karta.
54'
Hraje se nahoru dolu, míč často mění majitele. Ani jednomu týmu se nedaří se usadit v útoku.
53'
Tameze se znovu pokusil nakopnout balón před Vicaria, jeho míč se ale tentokrát nedostal přes obranu.
52'
Co minutu se nyní ve Veroně píská nedovolený zákrok, ať už na jedné, či na druhé straně. Dění nyní na moment přerušil faul z dílny Empoli.
51'
Tameze se na straně odpoutal od protihráče a následně nasměroval míč do vápna, kde se balón od jednoho z domácích odrazil na kopačku bránícího Cacaceho.
49'
Cambiaghi se po kontaktu s Magnanim u postranní čáry zřítil k zemi, sok ho nejspíš zatáhl za dres. Rozhodčí si toho všiml a píská faul proti Veroně.
48'
Druhý poločas začíná hodně ospale, oba celky se ještě musí dostat zpět do provozní teploty. Veroně nevyšla další kombinace, balón dojel až za Vicariovu klec.
47'
Centr Empoli větší paseku nenadělal, jeden z hráčů v bílém míč hlavičkou nasměroval výrazně mimo.
46'
Cacace byl hned zkraje druhého poločasu faulován Magnanim, který to přehnal s důrazem. Po zákroku protihráče je host nucen si převázat kopačku.
46'
ze hřiště odchází Juan David Cabal, přichází Federico Ceccherini.
46'
První poločas je minulostí. Empoli sice dominuje ve statistice držení míče, zatím ale jinak sledujeme celkem vyrovnané utkání s velmi malým množstvím větších střeleckých šancí. Těch si oba celky vypracovaly tak nějak stejně, ani jedna z nich však gólem neskončila. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po přestávce.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:38.
45+5'
45+4'
Empoli má míč pod kontrolou na své polovině, jeho hráči už vyhlíží blížící se závěrečný hvizd sudího.
45+3'
Verona na konci poločasu kupí jeden faul za druhým, u středu hřiště byl nedovoleně zastaven Cambiaghi.
45+2'
Balón se po nařízeném kopu hostů párkrát nebezpečně odrazil ve vápně před Montipou, Fazziniho následné zakončení nicméně bylo zblokováno.
45+1'
Zákrokem za hranicí pravidel se nyní prezentoval jiný domácí hráč, a to Veloso. Empoli si na konci úvodního dějství vyzkouší další standardku.
44'
Hien si v souboji o balón u postranní čáry počínal neomaleně a srazil protihráče k zemi. Faul sice odpískán byl, žlutá karta ale zůstala v kapse.
43'
V závěru úvodního poločasu jsou častěji na míči hráči Verony, jenže Gli Azzurri jejich ambice drží na uzdě a nepouští je k Vicariově bráně.
42'
Další nepovedená nahrávka, tentokrát z dílny žlutomodrých. Od Ngongeho nebezpečné hlavičky jsme ve Veroně dosud žádnou hezčí šanci neviděli.
41'
Piccoli vzdušným pasem z pravé strany chtěl připravit střelu pro Fazziniho, kterého si ale pohlídal vracející se Veloso a nepustil protihráče k míči.
40'
Teď si Verona v útoku nerozuměla. Vysoký míč, který byl nejspíš určen pro Ngongeho, se odrazil až k Vicariovi. Zakončení z toho tedy tentokrát nebylo.
39'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Vicario po domácím ofsajdu rozehrává od své klece.
38'
Tohle nebylo vůbec špatné! Na Terraccianův přesný centr si ve vápně naskočil Ngonge a nebýt skvělého Vicaria, jeho hlavička by zaplula pod břevno! Gólman ale míč vyrazil a Ismajli ho následně pro jistotu uklidil za bránu.
36'
Obrana Verony si nicméně nyní počínala velmi slušně, odzbrojila protihráče před vápnem a srazila míč dozadu na připraveného Montipa.
35'
Empoli po několika minutách, kdy figurovalo v obraně, znovu převzalo otěže. Sledujeme dlouhou hostující kombinaci, Montipò je zatím bez práce.
34'
Na druhém konci vzal věci do svých rukou Cambiaghi, jehož zakončení šlo vysoko nad domácí klec.
32'
Tameze vysunul do útoku Djuriće. Tomu se nedařilo se odpoutat od protihráčů, a tak následoval pas na Ngongeho, jenž pak klec Empoli minul.
31'
Ebuehiho na levé straně pronásledoval útočící Depaoli, ale zadák Empoli nakonec zvládl míč ubránit, zahrát ho na spoluhráče a ten ho odkopl daleko od vápna.
29'
Chvíli to vypadalo, že Vicario rozehraje nakrátko, ale nakonec se rozhodl míč poslat až ke středu hřiště. Následný protiútok Verony končí ofsajdem.
28'
Terracciano byl faulován těsně před středovou čarou, domácí tak získávají volný kop. Poslední minuty hry jsou z obou stran hodně statické.
27'
Můžeme pokračovat. Verona vhazovala na své polovině hřiště a nyní se snaží prorazit do útoku.
26'
Dění se nyní ve Veroně na malou chvíli zastavilo, na řadu totiž přišla krátká občerstvovací přestávka.
24'
Po dvou odrazech si nyní před Vicariem na letící míč naskočil Ngonge, který jej ale hlavičkou poslal jen do náručí připraveného strážce svatyně Empoli.
22'
Cambiaghi nezvládl včas doběhnout Haasův dlouhý balón, který doskákal až za postranní čáru. Verona bude vhazovat na své vlastní polovině hřiště.
21'
Dění pokračuje dál, hosté jsou dočasně v deseti. Ebuehi trávník opustil s chladivým obkladem na čele, doufejme, že to není vážné a bude v pořádku.
20'
Dění nyní na Stadio Marcantonio Bentegodi stojí, Tyronne Ebuehi je v péči týmových zdravotníků.
18'
Cacace Montipa prověřil pěkným zakončením, které domácí brankář vytěsnil za bránu! Uvidíme tedy další roh v podání Empoli.
17'
Tohle zavánělo průšvihem! Montipò vyběhl za Cacaceho nákopem ve snaze ho zneškodnit, jenže míč na kraji vápna zahrál nohami hodně nepovedeně! Veroně se sice podařilo situaci částečně uhasit a gólman se stačil vrátit do brány, hosté jsou ale stále v útoku.
16'
Terracciano pronesl balón zpět na soupeřovu polovinu hrací plochy, Verona nyní hledá cestu před Vicaria.
15'
Ebuehi vhazuje míč zpět do hry z pozice těsně vedle svého vápna. Empoli se nedaří dění odsunout dál od Vicaria, teď k tomu ale mají příležitost.
14'
Žlutomodří prožívají povedenou pasáž hry. Ngonga se zbavil dotěrného Luperta a odraženou střelou z těžkého úhlu pro svůj tým vybojoval rohový kop.
13'
Ngonga využil rozhárané obrany Empoli, protáhl se na kraj vápna a následně vypálil, jenže ani jeho střela nešla přesně mezi tři tyče. Vicario byl bez práce.
11'
Tohle šlo určitě zahrát i lépe, hosté ze standardky Montipa neohrozili. Nepovedený balón proskákal kolem zadní tyče, brankář se za ním jen ohlédl.
10'
Poprvé se dnes žlutí. Juan David Cabal (VRN) zastavil útočícího Cambiaghiho jen za pomoc i faulu, a Empoli si tak vyzkouší svůj první přímý volný kop.
9'
Ismajliho dlouhou přihrávku na kruhu vystihl Hien, který obratem míč nakopl zpět k hostujícímu vápnu.
8'
Poněkud vlažné představení na trávníku prořízl výbuch pyrotechniky domácích fanoušků v ochozech. Empoli se mezitím snaží se poprvé probojovat dopředu.
7'
Depaoli se pokusil dlouhým nákopem přesunout hru zprava nalevo, jeho přetažený míč ale nakonec doskákal až za Vicaria. Tohle Veroně nevyšlo.
6'
Veloso míč poslal do vápna přesně na Ngongeho, jehož následné akrobatické zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo. Vicario bude odkopávat.
5'
Prvního faulu dnešního utkání se dopustil Akpa-Akpro, Verona bude zahrávat standardku z pravé strany.
4'
Djurić se jen tak tak protáhl za obránce a natahoval se po skákajícím míči, jenže Vicario se k němu dostal o chlup dříve a schoval ho do svých rukavic.
3'
Zrovna dvakrát akčně si v úvodních momentech dnešního utkání nepočíná ani Verona. Míč nyní putuje po kopačkách domácích obránců.
2'
Haas na pravé straně nákopem nastřelil jen nedaleko stojícího Hiena. Míč končí v zámezí, Empoli ho bude vhazovat zpět do hry a může přejít do útoku.
1'
Hosté začali velmi opatrně, balón se po sérii přihrávek dostal až úplně dozadu k jejich gólmanovi. Vicario ho drží na kopačce a přemýšlí, kam ho zahraje dál.
1'
Úvodní výkop obstará Empoli, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí si oblékli modré dresy, hosté pro změnu bílé.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne! Start zápasu se pomalu blíží, níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Hellas Verona: Montipò – Magnani, Hien, Cabal – F. Terracciano, Sulemana, Veloso (C), Tameze, Depaoli – Ngonge, Djurić.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Zeefuik, Faraoni, Ceccherini, Coppola, Hrustić, Abildgaard, Gómez, Verdi, Braaf, Kallon, Gaich, Cissé, Cazzadori.
Trenér: Marco Zaffaroni.

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto (C), Cacace – Grassi, Haas – Akpa-Akpro, Fazzini, Cambiaghi – Piccoli.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Walukiewicz, Tonelli, Stojanović, Angori, Henderson, Satriano, Pjaca, Destro, E. Vignato, Ignacchiti.
Trenér: Paolo Zanetti.

Rozhodčí: Chiffi – Bindoni, Colarossi.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemný zápas dnešních soupeřů v tomto ročníku skončil dělbou bodů. Empoli v prvním poločase přiblížil k výhře Baldanzi, na jehož zásah po přestávce odpověděl Kallon. Další gól už k vidění nebyl, a utkání tak vítěze nenašlo. Uvidíme, jak dopadne odveta ve Veroně.

31. 8. 2022: Empoli – Verona 1:1 (1:0)

Branky: 26. Baldanzi (Lammers) – 69. Kallon (Doig).

Žluté karty: 9. Faraoni (VRN), 34. Ceccherini (VRN), 66. Dawidowicz (VRN), 67. Veloso (VRN).

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:21.

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Haas (64. Henderson), Grassi (64. Marin), Bandinelli (C) – Baldanzi (38. Bajrami) – Satriano (83. Fazzini), Lammers (83. Destro).
Hlavní trenér: Paolo Zanetti.

Hellas Verona: Montipò – Dawidowicz, Coppola, Ceccherini (46. Hien) – Faraoni (C) (46. Terracciano), Tameze (67. Doig), Hongla (46. Veloso), Illić, Lazović – Henry, Lasagna (68. Kallon).
Hlavní trenér: Gabriele Cioffi.
EMPOLI FC (14. místo)
36 Z, 10–12–14, 36:46 (-10), 42 bodů

Empoli ještě poměrně nedávno též figurovalo mezi favority na pád do Serie B, v závěrečných kolech ale chytlo výbornou fazónu a díky skvělým výsledkům se s předstihem vyšvihlo do bezpečí. Aktuálně je čtrnácté s dvanáctibodovým náskokem na sestupové příčky, a dnes už mu tak půjde jen o to podat důstojný výkon.

Fotbalisté z malého města na severozápadě Itálie od začátku května nepoznali hořkou pachuť porážky: tento měsíc mají úctyhodnou bilanci 3–1–0. V dosud posledním odehraném zápase navíc zaznamenali velmi cenný skalp, když na své půdě rozebrali Juventus 4:1. Budou se radovat i dnes ve Veroně?

36 Z, 7–9–20, 29:55 (-21), 30 bodů

Nejeden fanoušek žlutomodrých nejspíš včera sledoval bitvu Spezie s Turínem, kterou druhý jmenovaný celek vyhrál vysoko 4:0. To je pro Veronu pozitivní zpráva, jelikož Aquilotti jsou jejím největším konkurentem v bojích o udržení, a dnes tak má ideální příležitost je přeskočit. K tomu ale potřebuje vyhrát, pouhá remíza vzhledem k horší vzájemné bilanci stačit nebude.

Pokud by se domácím opravdu podařilo uspět, jednalo by se o jejich první vítězství od 7. května. Tehdy porazili Lecce těsně 1:0, přičemž z následných dvou duelů nezaznamenali ani jediný bod. Naladí se dnes proti Empoli znovu na tu správnou vlnu?