Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Spezia - 13. listopadu 2022   15:00

Verona
31' Verdi (Lasagna)
1:2
(1:0)
Spezia
54' Nzola  (S. Bastoni) • 70' Nzola  (Bourabia)
Verona
Montipò – Dawidowicz, Günter (46. Hien), Ceccherini – Depaoli (81. F. Terracciano), Tameze, Veloso, Lazović (72. Doig) – Verdi (72. Kallon), Lasagna – Djurić (62. Henry).
A. Berardi, M. Chiesa, Perilli – Cabal, Hongla, Hrustic, Ilić, Magnani, Sulemana, Praszelik.
Spezia
Drągowski (43. Zoet) – Ampadu, Kiwior, Amian – Holm, Agudelo (83. Ellertsson), Ekdal (46. Verde), Caldara, S. Bastoni (83. Nikolaou) – Nzola, Gyasi (61. Bourabia).
Zovko – Beck, Hristov, Ferrer, Maldini, Nguiamba, Sanca, Sala, Sher, Strelec.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 9:4. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:21.
Je konec! Spezia nakonec zvládla duel na půdě Hellasu Verona a vítězí 2:1. Až po půlhodině hry poslal domácí Hellas z první velké šance do vedení Simone Verdi. Poté se hostům zranil brankář Dragowski, který musel střídat. Po změně stran ale vyrovnal Nzola. Poté se dlouho bojovalo o střed pole, ale dvacet minut před koncem svou druhou brankou v utkání rozhodl Nzola.
90+6'
90+5'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Mikael Egill Ellertsson).
90+3'
Exekuce přímého kopu se ujal Miguel Veloso, ale technickou ránu nasměřoval jen do připravené zdi Spezie.
90+2'
Ethan Ampadu fauloval soupeře v blízkosti velkého vápna a nabídl soupeři přímý kop ze zajímavé a hlavně nebezpečné pozice.
90'
Centr z pravé strany proskákal přímo do rukavic připraveného brankáře domácího mužstva. Hellas se tlačí do ofenzivy v deseti lidech.
89'
Zoet v pravou chvíli vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic. Spezia nyní rozhodně nebude spěchat s rozehrávkou.
88'
Yayah Kallon poslal dlouhý aut až do pokutového území. Jeho pobídku ale defenziva Spezie odehrála do bezpečí.
87'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Kelvin Amian).
86'
Yayah Kallon se uvolnil na levé straně a odcentroval do vápna. Jeho pobídku ale zastavil dobře postavený stoper Spezie.
85'
Domácí celek už vrhá prakticky všechny síly do útoku. Obrana Spezie ale působí kompaktním dojmem a nedává soupeři prostor.
84'
Hostující brankář si dal pozor na vysoký centr z levé strany a před Lasagnou jej bez problémů schoval do rukavic.
83'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Mikael Egill Ellertsson,
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Dimitris Nikolaou.
82'
Josh Doig nakopl míč na polovinu soupeře, jenže hostující stoper Caldara dnes podává vynikající výkon a sbírá jeden nákop za druhým.
81'
Střídání v týmu Hellas Verona FC:
ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Filippo Terracciano.
80'
V hostujícím sektoru panuje vynikající nálada. Spezia se v případě vítězství může vyhoupnout na rozdíl šesti bodů na sestupové vody.
79'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Adrien Tameze).
78'
Miguel Veloso vystoupil na polovině hřiště, kde získal volný míč a narýsoval přihrávku vpřed. Jeho pobídku ale obrana Spezie odkopla do bezpečí.
77'
Exekuce následného přímého kopu se chopil Isak Hien, který odcentroval na malé vápno, ale dobíhající Lasagna v šanci přestřelil branku!
76'
Fabio Depaoli si skvěle pokryl míč tělem, nechal se faulovat a vybojoval pro Hellas přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře.
75'
Na opačné straně se do zakončení dostal aktivní Bourabia, jehož prudkou ránu zpoza velkého vápna Lorenzo Montipò konečky prstů vytěsnil na roh!
74'
Domácím fanouškům se výkon Hellasu nelíbí, což dávají najevo pískotem. Domácí fotbalisté příliš snadno ztrácejí míč.
73'
Domácí stopeři nakopli míč na polovinu soupeře, jenže nikdo v modrém dresu se k pobídce nedostal. Spezia brání v kompaktním bloku.
72'
ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Josh Doig,
ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Yayah Kallon.
70'
Spezia právě vstřelila branku! Spezia se dvacet minut před koncem utkání dostává do vedení! Na centrovaný míč si v pokutovém území naskočil M´BALA NZOLA a hlavou rozvlnil síť!
69'
Po rohovém kopu se v šanci zjevil právě Bastoni, ale jeho přízemní pokus levou nohou skončil skvělým zákrokem brankáře!
68'
Bastoni na levé straně udržel míč a vybojoval pro hostující celek rohový kop. Do vápna už míří hlavičkáři.
67'
Simone Verdi se na levé straně dostal k odraženému míči, jenže jej nedokázal poslat do míst, kde by měl spoluhráče.
65'
Thomas Henry se hnal za odraženým míčem na polovinu soupeře, ale důrazný obránce před ním balón nakopl na polovinu Spezie.
64'
Jakub Kiwior se sice dostal do zakončení z hranice velkého vápna, připravil si míč na pravačku, ale trefil jen blokujícího soupeře.
63'
Střídající Henry vlétl na trávník ve velkém stylu. Domácí útočník se zpoza vápna položil do odraženého míče, ale napálil jej vysoko nad břevno.
62'
ze hřiště odchází Milan Djurić, přichází Thomas Henry.
61'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Mehdi Bourabia.
60'
Je za námi hodina hry a Spezia stále drží na půdě Hellasu Verona nerozhodný výsledek. Po změně stran jsou navíc hosté lepším týmem.
59'
Hosté se znovu dostali do pokutového území, ale Simone Bastoni placírkou trefil prvního obránce soupeře.
58'
Do obrovské šance se z protiútoku dostal Kevin Lasagna, ale jeho zakončení levačkou připravený brankář vyškrábl na roh!
57'
Spezia se dostala vpřed po levé straně, ale Nzola si tentokrát netroufl na zakončení. Hellas může uklidnit dění na trávníku.
56'
Hostující celek je vyrovnávací brankou pořádně nabuzený a nadále se tlačí do útoku. Hellas nečeká ve zbytku duelu nic snadného.
54'
Spezia právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Hostující Spezia dotahuje krok s domácím celkem krátce po změně stran! Zpoza vápna se levačkou krásným obstřelem prosadil M´BALA NZOLA!
53'
Stopeři Spezie kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Domácí fotbalisté soupeřovu rozehrávku rovněž neatakují.
52'
Ethan Ampadu dostal přihrávku na polovinu hřiště, vydal se vpřed, ale nedokázal adresně rozehrát na levou stranu hrací plochy.
51'
Hra je přerušena! Ampadu trefil soupeře loktem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
50'
Kevin Lasagna dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním. Celou akci Hellasu navíc zastavil ofsajd.
49'
Darko Lazović uspěl na polovině hřiště, udržel míč u pravé nohy, ale už nedokázal přesně přihrát.
48'
Ethan Ampadu vhazoval na levé straně. Na jeho pobídku si naběhl spoluháč v bílém, ale Holm jej odstavil.
47'
Fabio Depaoli si u zadní tyče naběhl na centr z levé strany, ale zakončení placírkou poslal vysoko nad břevno hostující Spezie.
46'
ze hřiště odchází Koray Günter, přichází Isak Hien.

ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Daniele Verde.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme dlouho sledovali velký boj. Až po půlhodině hry poslal domácí Hellas z první velké šance do vedení Simone Verdi. Poté se hostům zranil brankář Dragowski, který musel střídat.
45+6'
45+6'
Holm si navedl míč do blízkosti velkého vápna, zakončil nártem, nicmémě domácí brankář Montipo byl znovu připraven.
45+5'
Hellas se nastěhoval na polovinu Spezie, nicméně nikdo v modrém dresu tentokrát nedokázal nebezpečně přihrát do velkého vápna.
45+4'
Hosté se dostali do zakončení po rohovém kopu. Dělovku zpoza velkého vápna vyslal Jakub Kiwior, ale Montipo jeho pokus vyrazil.
45+3'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Kevin Lasagna).
45+2'
Nzola si v úvodu nastavení v hlavičkovém souboji pomohl útočným faulem. Domácí Verona teď s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
45'
VAR ještě zkoumal, zda při předchozí akci nedošlo v pokutovém území ke hře rukou, ale nakonec se pokračuje ve hře bez penalty.
44'
Hosté zahrávali rohový kop. K odraženému míči se ve vápně probil Holm, jenže jeho projektil z otočky prolétl kolem branky.
43'
ze hřiště odchází Bartłomiej Drągowski, přichází Jeroen Zoet.
42'
Hostující brankář je z trávníku odnášen na nosítkách.
41'
U polského brankáře u jsou zdravotníci. Tady to vypadá, že se bude muset střídat.
40'
Bartłomiej Drągowski vyrazil ven z pokutového území a srazil se s rozběhnutým Kevinem Lasagnou. Hostující brankář zůstává otřesený.
39'
Milan Djurić si v hlavičkovém souboji pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Rozehrávat bude hostující Spezia.
38'
Emil Holm levačkou poslal nákop za obranu domácí Verony, jenže osamocený útočník Nzola neměl proti přesile zadáků sebemenší šanci.
37'
Miguel Veloso poslal přihrávku na levou stranu, nicméně nikdo v modrém jej nepodpořil. Akce skončila jen útočným faulem Hellasu.
36'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Emil Holm).
35'
Milan Djurić hlavou prodloužil míč za obranu Spezie, nicméně nikdo v modrém na jeho pobídku nestačil zareagovat.
34'
Domácí obránce Federico Ceccherini si dal pozor na nákop na polovinu hřiště a levačkou zakopl míč do autu.
33'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Emmanuel Gyasi).
33'
Miguel Veloso napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině a šlapákem zastavil celou akci. Sudí nařídil rozehrávku pro hostující Speziu.
31'
Hellas Verona právě vstřelila branku! Domácí celek se dostává do vedení z úvodní velké šance! Po rychlém protiútoku dostal přihrávku před prakticky prázdnou branku SIMONE VERDI a jeho rána levačkou zapadla k tyči!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velký boj. Ani jeden z týmů se prakticky nedostává do zakončení.
29'
Adrien Tameze si dal pozor na nákop za obranu a jednoduše nakopl míč vpřed. Jeho pobídka ale propadla až do zámezí.
28'
Milan Djurić zůstává po tvrdém střetu ležet za postranní čárou a podle všeho bude potřebovat ošetření.
27'
Domácí brankář Lorenzo Montipò si dal pozor na nákop za obranu a schoval míč do rukavic. Jeho rozehrávka ale nebyla přesná.
26'
Kevin Lasagna se po standardní situaci Hellasu tlačil do zakončení, ale důrazný obránce jej čistě odstavil a nenechal jej hlavičkovat.
25'
Spezia znovu kombinuje s míčem na kopačkách a nikam se nežene. Naopak fotbalisté v modrém napadají rozehrávku domácího celku hodně vysoko.
24'
Kevin Agudelo zastavil faulem rodící se akci domácího celku a může být rád, že nebyl odměněn karetním trestem.
23'
Spezia zahrávala standardní situaci na polovině soupeře. Nadýchaný centr přiletěl na značku pokutového kopu, kde zasáhla obrana.
22'
Hosté se hnali do protiútoku, jenže jeden z domácích obránců se na poslední chvíli stačil vrátit a ve skluzu odehrál míč do bezpečí.
21'
Ethan Ampadu dostal na vlastní polovině přihrávku do těžké pozice a levačkou nakopl míč vpřed. Jeho pobídka ale propadla až do autu.
20'
Gyasi se pustil do menší potyčky s jedním z domácích hráčů a může být rád, že za své chování neobdržel kartu.
18'
Simone Verdi na pravé straně obešel obránce, posunul si míč do pozice pro odcentrování, ale nenašel nikoho v modrém dresu Hellasu.
17'
Simone Verdi dostal přihrávku na polovinu hřiště a pod tlakem napadajícího soupeře sklepl míč pod sebe. Pokračuje boj o každý metr hřiště.
16'
Hostující brankář nakopl míč na polovinu soupeře, jenže tam znovu neměl nikoho ze svých spoluhráčů v bílém dresu Spezie.
15'
Kevin Lasagna se sice dostal do obrovské šance, jenže v klíčovou chvíli si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
14'
Emmanuel Gyasi si podle domácích fotbalistů při zpracování míče pomohl rukou, nicméně sudí nechává pokračovat ve hře.
13'
Kelvin Amian nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně tam za jeho nákopem nespěchal nikdo ze spoluhráčů. Domácí zadáci nechali míč propadnout do autu.
12'
Milan Djurić si ve výskoku dal tělo před soupeře a ten jej nedovoleným způsobem poslal k zemi. Rozehrávat bude domácí Hellas Verona.
11'
Kevin Lasagna napadal rozehrávku Spezie u postranní čáry. Nikdo v modrém dresu mu ale nepřišel pomoci a hráči v bílém odehráli míč do bezpečí.
10'
Koray Günter si dal pozor na nákop za obranu a jednoduše míč odkopl do zámezí. Vhazovat budou hosté. Od úvodu sledujeme opatrné utkání.
9'
Emil Holm si na vlastní polovině počkal na odražený míč a poslal jej za obranu. Za nákopem se ale nikdo v bílém dresu nehnal.
8'
Albin Ekdal na pravé straně vystoupil proti rozběhnutému soupeři a čistým způsobem mu ukopl míč do zámezí. Vhazovat bude domácí Verona.
7'
Domácí brankář Lorenzo Montipò nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou. Jeho nákop na levou stranu ale skončil u obránce.
6'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů si stěžuje na svalové problémy a podle všeho bude potřebovat ošetření.
5'
Kevin Lasagna se stáhl na vlastní polovinu a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop za obranu ale nenašel adresáta.
4'
Adrien Tameze vlétl do pokutového území, kde mohl zakončovat, jenže pod nohy se mu položil obránce, který jeho ránu srazil mimo nebezpečí.
3'
Emmanuel Gyasi si skvěle zpracoval míč na polovině soupeře, nicméně následně se nechal zahnat k postranní čáře.
2'
Stopeři hostujícího celku kombinují s míčem na vlastní polovině a zatím se nikam neženou. Jejich akce je zatím hodně kostrbatá.
1'
Hostující Spezia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se hned vydali vpřed, ale akce skončila útočným faulem.
1'

Hellas Verona FC: Montipò – Dawidowicz, Günter, Ceccherini – Depaoli, Tameze, Veloso, Lazović – Verdi, Lasagna – Djurić.
Náhradníci: A. Berardi, M. Chiesa, Perilli – Cabal, Doig, Henry, Hien, Hongla, Hrustic, Ilić, Kallon, Magnani, F. Terracciano, Sulemana, Praszelik.

Spezia Calcio: Drągowski – Ampadu, Kiwior, Amian – Holm, Agudelo, Ekdal, Caldara, S. Bastoni – Nzola, Gyasi.
Náhradníci: Zovko, Zoet – Beck, Bourabia, Ellertsson, Hristov, Ferrer, Maldini, Nikolaou, Nguiamba, Sanca, Sala, Sher, Strelec, Verde.
Hellas Verona FC

Domácí Hellas Verona v letošním ročníku prožívá hrůzné trápení. Po čtrnácti odehraných duelech má Hellas na kontě pět bodů a patří mu poslední pozice Serie A. Na záchranu ztrácí Hellas jen pět bodů. Letos se ale trápí hlavně směrem dozadu, jelikož obdržel už dvacet sedm branek. Hellas navíc prohrál už šestkrát v řadě. Naposledy padl 0:2 na půdě Monzy. V týdnu navíc doma hostil Juventus, se kterým padl výsledkem 0:1.
Spezia Calcio

Hostující Spezia zažívá takovou tradiční sezónu. Po čtrnácti kolech má na kontě deset bodů a zatím drží sedmnáctou pozici ligové tabulky. Hůře jsou na tom jen Cremonese, Sampdoria Janov a právě dnešní soupeř Hellas Verona. Speziu trápí zejména hodně slabá produktivita, jelikož dosud vstřelila soupeřům jen dvanáct branek. V posledním kole přerušila sérii tří porážek a uhrála remízu 1:1 s Udinese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62