Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Lazio - 16. září 2023   15:00

Juventus
10' Vlahović (Locatelli) • 27' F. Chiesa (Rabiot) • 67' Vlahović (McKennie)
3:1
(2:0)
Lazio
64' Luis Alberto  (Kamada)
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo – Kostić (59. Cambiaso), Rabiot, Locatelli, Miretti (59. Fagioli), McKennie (72. Weah) – F. Chiesa (83. Milik), Vlahović (83. Kean).
Perin, Pinsoglio – Sandro, Rugani, Caviglia, Iling, Yildiz.
F. Maresca – Baccini, Pagliardini
Allianz Stadium, Turín
Lazio
Provedel – Marušić, A. Romagnoli, Casale, Hysaj (46. Lu. Pellegrini) – Luis Alberto, Cataldi (46. Rovella), Kamada (78. Guendouzi) – Zaccagni, Immobile (68. Castellanos), F. Anderson (73. P. Rodríguez).
Mandas, Sepe – Lazzari, Vecino, Isaksen, Gabarrón, Gila.

Já děkuji za pozornost, přeji klidný sportovní víkend a příště na počtenou!
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:13.
Díky gólům Vlahoviče a Chiesy se Juventus na nejspíš jen na chvíli objevuje na vedoucí pozici Serie A. Oba střelci přispěli hodně k výhře Juventusu, dnes byli opravdu rozdílnými hráči. Turín vyhrál zaslouženě, hrál chytře, nasázel branky a pak už si vedení hlídal i za cenu méně atraktivního fotbalu. Prostě zalezl a čekal na chyby a když dostal branku na 2:1, nebláznil ale naopak opět využil chybu a dal na 3:1 a vedení si nenechal vzít. Juventus je zkušené mužstvo plné talentu a proto dnes vyhrálo 3:1.
90+8'
90+7'
Bremer, Gatti, Juventus už si nahrává a potěšuje fanoušky.
90+6'
Rabiot s Milikem si vyměnili míč ale šanci zahodili, nebyla tak důrazná, dostali se do ní ale nevyšla jim na 100%.
90+6'
Milik, Cambiaso a domácí si stráží vedení.
90+5'
Kean se hezky dostal do šance, kličkou a střelou, ale gólové parametry tato rána neměla.
90+5'
V nastavení se skoro nehraje, hra je rozkouskovaná, zdržuje se, chodí se, furt je přerušená hra.
90+3'
Guendouzi ale nepřišel na hřiště jen proto aby prohrál a nepokusil se o zvrat a tak se sám snaží projít obranou soupeře.
90+3'
Bremer bude asi v pořádku po souboji, lékáři ho sice doprovodili za čáru, ale měl by být ok.
90+1'
Lazio to zkouší, prostě podniká toky, do té doby, než bude rozhodnuto úplně.
90'
Faulovaný Fagioli, na druhé straně se mezitím odehrála vynikající akce pro JUventus. Weah se ocitl tváří tvář brankáři a musel hlavičkovat, to nešlo jinak a míč vytáhl výborný Provedel.
87'
Lazio dnes sice tvořilo, drželo míč, ale na to se tzv. nehraje. Měl šance, ale Juventus je příliš zkušený na to, aby si nechal utéct dobře rozehraný duel.
87'
Utkání pomalu spěje ke třem bodům pro Juventus.
85'
Turínští vyjíždějí za své ulity a hned je to nebezpečné. Útok ale skončil na polovině soupeře. Teď zase útočí Lazio.
84'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Luca Pellegrini).
84'
Obranný val Juve postaven.
83'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Moise Kean.
83'
ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Arkadiusz Milik.
82'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Dušan Vlahović).
81'
Lazio si přihrává a zkouší přejít přes obranný blok Staré dámy, ta ale neuvolní ani část hřiště, to prostě není její styl.
80'
Fagioli, Locatelli, Juve kombinuje a nepůjčuje balón soupeři tak, aby nemohl sám založit útok, ze kterého by hrozilo nebezpečí.
79'
Chiesa táhl míč do útoku, byl však ubráněn vracejícími se beky.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Daiči Kamada, přichází Matteo Guendouzi.
78'
Zkonsolidovaná obrana Staré dámy, tam by neprošel ani mravenec.
77'
Luis Alberto, Lazio se stále ne a ne dostat do vápna, JUventus skvěle brání, nikoho nepustí.
77'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Andrea Cambiaso).
75'
Zase Vlahovič, starý známý ostrostřelec se proplýtal mezi obránci, mezeru ale nenašel.
74'
JUventus teď brání každý milimetr hřiště a Lazio je zoufalé.
73'
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro Rodríguez.
73'
Lazio stále nenachází průchod do obrany soupeře.
72'
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Timothy Weah.
70'
Lazio prohrává zase o dva góly a to není dobré. Dlouho snížený stav neudrželo. Nyní ale zase v držení míče a pokouší se překvapit defenzívu.
68'
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Valentín Castellanos.
67'
Juventus právě vstřelil branku! Autorem branky je DUŠAN VLAHOVIČ. Srbský útočník dává svůj už čtvrtý gól v sezoně. Vlahovič se dostal na balón a to je vždycky špatně pro soupeře. Srb si popoběhl a obstřelil gólmana tvrdou ranou k pravé tyči z pohledu útočníka. Střela šla pěkně k tyči, aby na ní brankář nedosáhl. Asistence: Weston McKennie.
64'
Lazio právě vstřelilo branku! Autorem branky je LUIS ALBERTO. Juventus bídně rozehrál, hráč JUventusu přišel o míč po zatlačení na něj a balón se dostal až k Albertovi, ten pálil krouceně a technicky, je to 2:1. Asistence: Daichi Kamada.
64'
Turínští opatrně rozehrávají, hlavně nepůjčit soupeři míč.
63'
Kamada, Luis ALberto, Lazio teď přehrává Juventus, ten čeká na chybu a brejk.
62'
Immobile chtěl míč, nedostal ho, spoluhráči si tam přihráli, ale pak jim míč ujel až ke gólmanovi a je po akci, která vypadala velmi slibně.
61'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Federico Gatti).
59'
Pozor! Fagioli poslal pěkný a rotující centr do vápna, Provedel vyráží pryč, málem ale nahrál dalším hráčům JUventusu, Římané odkopli.
59'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Andrea Cambiaso.
59'
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Nicolò Fagioli.
58'
Gatti faulován Zaccagnim.
56'
Gatti rozehrává a míč je už na druhé straně, Szczesny pouští míč zpět do oběhu.
55'
Felipe Anderson z pravé části pokutového území trefil jen blokujícího beka.
54'
Hra se trochu uklidnila za poslední dobu, neviděli jsme žádnou šanci, atraktivita klesla ale rozhodně bych vás pozval na další pokračování, je to dobrý zápas se skvělými góly dvou výtečných střelců. Na obou stranách hrají kvalitní fotbalisté a můžeme se tak těšit na skvělý fotbal.
51'
Immobile a jeho šance!!! POlský brankář výborný bezchybný!!!
50'
Lazio se kouše pře půlku, ale má to těžké JUventus je skvělý na každé části hřiště.
49'
Rabiot hlavičkuje po rohu a to tak, že perfektně!!! Výtečný Provedel ho vyčapal neskutečným tygřím skokem, to byl reflex jako od šelmy.
48'
Další standardka pro JUve, to zahrává na Rabiota a ten hlavičkuje, Provedel tak tak vyraáží.
47'
Chiesa poslal do vápna krásný míč ze standardky, ale ten zaplul až do autu.
46'
Druhý poločas je tady, hosté se budou muset více tlačit dopředu, musí se víc nažit zakončovat a více chodit popřípadě do brejků.
46'
Rozehrálo Lazio.
46'
ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Luca Pellegrini.
46'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Nicolo Rovella.
46'
Juventus je mezinárodní kolos a dnes vidíme jeho světlé stránky fotbalu. Je to opravdu velkoklub a to co předvádí je obdivuhodné. Rok co rok, na vrcholu ligy. Dnes ani nemá tolik šancí, ale ta efektivita je parádní. Duo Vlahovič – Chiesa patří v Evropě mezi ta nejlepší jména na soupisce útočníků. Dnes to zase ukázali, každý zatím po gólu. Zakončení mají výborné. Proto už letos v Serii A dali každý tři góly za tři odehraná kola a jedno rozehrané, skvělá statistika. Sečteno, podtrženo Juventus vede po prvním polčase doma nad Laziem Řím 2:0.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+2'
45+2'
Lazio kroutí míč do vápna, ale to se nedaří, tam není nikdo, kdo by poslal míč do branky.
45+1'
Římané opět na míči teď jsou to oni, kdo tvoří hru a je v držení míče, ovšem ta efektivita a produktivita není na takové úrovni, na jaké by měla být.
45'
JUventus zatím dostal za tři a půl kola jen jediný gól a v dnešním duelu vidíme, proč tomu tak je.
44'
Kamada, ten je dnes hodně aktivní, jeho spoluhráči trpělivě kombinují. Římané se však zase neprobojovali do zakončení.
44'
Lazio dnes hraje druhé housle.
43'
McKennie, LOcatelli, to je úžasný tvůrce hry, jeho narážečky, nápady a realizace jsou neuvěřitelné.
42'
Casale, Romagnoli a přihrávky pokračují. Nyní má kulatou merunu Immobile, který chtěl dát pod sebe, ale to se nevydařilo a soupeř může kupředu do brejku a to vypadá nebezpečně.
41'
Rohový kop pro Lazio. NEúspěšný.
40'
Atmosféra na stadionu úžasná, je plno nejspíše tedy, a Juve fanoušci ženou své miláčky dopředu.
39'
Provedel rozehrává, ale JUventus je opravdu skvělý, nepouští soupeře do ničeho zásadního. Hraje se sebevědomím, jistotou a kvalitou. Fotbalovost je znatelná a Juventus bude určitě zase patřit ke špičce ligy, neli přímo favorita na titul.
37'
Juventus na balónu. Hra je přerušena. Faul Lazia, konkrétně Romagnoliho na Vlahoviče.
36'
Marušič pálí přes obránce, zblokováno, Marušič si to chystal příliš dlouho a příliš okatě.
34'
Cataldi a Zaccagni operují na půlce Turína, avšak jejich práce není odměněna, JUve má skvělou obranu a tu je těžké překvapit.
33'
Snaha Lazia rozleptat obranu, nepovedená, jen vybojování rohu.
32'
Lazio si přihrává na půlce Juve, nemá ale šanci najít mezeru v dotěrné a pevné defenzívě.
31'
Miretti to udělal výtečně, obtočil se s míčem kolem bránícího hráče a pak dirigoval hru. Akce skončila střelou, ovšem jen do náruče Provedela.
30'
Zase Kamada, protáhl míč až do dobré pozice na půlce soupeře. Předal Zaccagnimu, jeh přihrávku do pokutového území zblokoval obránce.
29'
Lazio se nemůže probojovat do střelecké pozice a hledá mezírky v obraně Juve, ale ten jich tam moc nemá. Nyní dokonce přehustil pole tak, že Lazio mělo prostě smůlu.
28'
Kamada opět nebezpečný, střela mu ale nesedla, šla vedle. Ovšem tento japonsý střelec se ozval dnes už podruhé a ukázal své dovednosti a čich střelce.
27'
Juventus právě vstřelil branku! Autorem branky je FEDERICO CHIESA. Další ostrostřelec Juventusu. Juve tak už vede brzo 2:0 a válcuje dalšího soupeře přenechání míče ve vápně spoluhráči a Chiesa se nemýlil na přední tyč. Asistence: Adrien Rabiot.
25'
Kamada pálil po krásné kombinaci, polský reprezentační brankář ho však vyčapal neskutečně!!!
24'
Na hřišti se toho moc neděje, oba týmy teď brání dobře svou polovinu, hra je rozkouskovaná.
23'
Luis Alberto centruje ze standardky, míč byl však v pohodě odvrácen. Domácí budou tvořit.
23'
Zaccagni se prodíral po levé straně, nabíral si míč na pravou nohu, ale pak mu ho Turínští vypíchli, ale bylo to s faulem.
20'
Szczesny nakopává balón dopředu, ale kulatý nesmysl má Lazio.
19'
Bremer teď ubránil LAzio, to bude zahrávat roh. Ale rozehrávající hráč zahrál roh příšerně, trefil prvního soupeře.
18'
Lazio má teď chvíli, kdy samo tvoří a hledá mezírky v defenzívě soupeře. Je déle na míči, ale ani to nestačí, aby si vytvořilo něco zajímavého.
17'
Lazio má ta standardku a zahrálo jí perfektně, Italové jsou mistři v taktice a v nacvičených věcí předem a tato byla jedna z nich. Sice sehráno skvěle, přesně, ovšem skončilo to na pravé straně vápna.
16'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Gleison Bremer).
15'
Další centr do vápna po rohu a Vlahovič zase hrozí!!! Ale slovinsk forvard se podruhé neprosadil, přestřelil branku.
14'
Roh pro Juventus. Kostič se dostal na balon, trestuhodně, protože to bylo sehráno nahoru, signál Turínských a málem branka.
10'
VAR ještě přezkoumal celou situaci a seznal, že je vše v pořádku.
10'
Juventus právě vstřelil branku! Autorem branky je kdo jiný než DUŠAN VLAHOVIČ. Jeho třetí gól sezony. Krásný ťukes od Staré dámy, ta to sehrála náramně, Locatelli pak jen našel volného slovinského útočníka, jenže poslal z první míč na první tyč a překonal tak Provedela. Asistence: Manuel Locatelli.
9'
Přihrávka doleva na Chiesu, ten zkoušel centrovt, Marušič zamezil centru.
9'
Teď si chvilku balónu užijí hosté z Lazia, Stará dáma to ale zvládla, nenechal soupeře kombinovat dlouho a opět se dostala na míč.
7'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Fabio Miretti).
7'
Turín kombinuje v klidu na své půlce, obehrává obránce soka, daří se mu to náramně a i tak dokazuje, že je schopen obehrát presujícího soupeře.
6'
Nádherná kombinace Juventusu, jež založil Chiesa kolmicí, pak se míč kutálel do vápna a domácí ho napálili, ovšem rána byla zblokována.
5'
Provedel, rozhlíží se, pomalu rozehrává, Lazio má míč, už je na polovině soupeře, tam ho ale nechalo protivníkovi, jenž je slušně vypresoval a mičudu si přebral.
4'
Lazio se rozbíhalo do útoku, v tu chvíli však ztratilo hrací předmět a musí se tak opět bránit. Tvoří Stará dáma.
3'
Chiesa posílá míč ze standardky na zadní tyč, hlavička, mělo to být sklepnutí, ale nepovedlo, se pak se k míči dostal Kostič, ten ale bránu netrefil.
2'
Římané to budou mít složité dnes na Allianz stadionu.
2'
Lazio si také sáhlo na míč a vrací ho na brankáře, pak zkouší přenést balón více doprava, za chvíli ale míč ztrácí.
1'
Juventus se žene po levém křídle, konkrétně je to Vlahovič, ale uvíznul vv ofsajdu.
1'
Stará dáma kombinuje, nejdříve rychle doleva, pak pěkná narážečka a další kombinace tohoto týmu.
1'
Jako první rozehráli Turínští.
1'
Hráči se pomalu trousí na hřiště.

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo – Kostić, Rabiot, Locatelli, Miretti, McKennie – F. Chiesa, Vlahović.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Sandro, Rugani, Cambiaso, Milik, Caviglia, Fagioli, Iling, Kean, Weah, Yildiz.
Trenér: M. Allegri

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, A. Romagnoli, Casale, Hysaj – Luis Alberto, Cataldi, Kamada – Zaccagni, Immobile, F. Anderson.
Náhradníci: Mandas, Sepe – Rovella, Lu. Pellegrini, P. Rodríguez, Lazzari, Guendouzi, Castellanos, Vecino, Isaksen, Gabarrón, Gila.
Trenér: M. Sarri (ITA)

Rozhodčí: F. Maresca – Baccini, Pagliardini.
Juventus Turín

7 bodů a skóre 6:1. Skvělá bilance týmu z Turína. 2 výhry a 1 remíza. Výhra v Udinese 3:0, kde góly dávali Chiesa, Vlahovič a Rabiot. Ve ruhém zápase domácí remíza s Bolognou. Turínští dokonce prohrávali 0:1 od 24. minuty, kdy se prosadil Lewis Ferguson. A když bylo nejhůř ukázal se starý známý slovinský šutér Dušan Vlahovič a v 80: minutě vyrovnal. Víc už domácí nestihli a tak ztratili doma dva body s outsiderem. 3. září výhra 2:0 v Empoli. Vítězství zařídili Danilo a Chiesa. Tentokráte Juventus skóroval už ve 24. minutě a v 82: minutě výhru už jen korigoval na 2:0.

Vlahovičovi s Chiesou patří zatím 4. a 6. příčka v tabulce střelců. Oba vstřelili 2 góly. Vlahovič je výš, jelikož má 1 asistenci.
LAZIO Řím

Jak už bylo řečeno, jde o 12. tým Serie A. Není to ideální pozice, ovšem jde o začátek ligy. Máme teprve 4. kolo a tak se pořadí může několikrát změnit. Minulou sezonu opanovala Neapol, což bylo obrovské překvapení, nikdo s tím nepočítal, ale stalo se. Mezi lety 2012-2021 vyhrál titul pokaždé dnešní soupeř Lazia Juventus. Jednalo se o 9 titulů v řadě a Itálie zažívala období jednoho obrovského hegemona.

Výsledky Lazia jsou pod očekáváními, alespoň prozatím. Prohra v Lecce 2:1, prohra doma s FC Janov a až probuzení ve 3. kole, kdy Římané porazili posledního šampiona z Neapole 2:1.

Branky. O ty se prozatím postarali hráči Ciro Immobile, a proti Neapoli skórovali Luis Alberto a Japonec Daichi Kamada.
Hezký den s fotbalem, vítám vás u komentování duelu dvou favoritů a to Juventusu a Lazia Řím. Řečeno tabulkovými čísly jde po 3 odehraných kolech o 3. a 12: tým Serie A tedy italské ligy. Utkání začíná v 15 hodin. Buďte u toho a nic si v tuto dobu neplánujte.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62