Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Cagliari - 22. října 2023   15:00

Salernitana
86' Dia (Ikwuemesi) • 90+5' Dia
2:2
(0:0)
Cagliari
79' Luvumbo  (Jankto) • 88' Viola  (Šomurodov)
Salernitana
Costil – Mazzocchi, Fazio /C/ (83. Ikwuemesi), Gyömbér, Bradarić – Coulibaly (76. Łęgowski), Maggiore, Kastanos (55. Martegani) – Candreva (76. Tchaouna), Dia, Cabral (55. Stewart).
Ochoa, Fiorillo – Pirola, Lovato, Daniliuc, Bohinen, Sambia.
Chiffi – Tolfo, Ceccon
Stadio Arechi, Salerno
Cagliari
Scuffet – Nández (46. Zappa), Goldaniga, Dossena (74. Obert), Augello – Deiola /C/, Prati, Makoumbou – Oristanio (64. Jankto), Mancosu (46. Viola), Luvumbo (84. Šomurodov).
Radunović, Iliev – Wieteska, Azzi, Di Pardo, Sulemana, Pereiro, Petagna, Lapadula.

Na souboj předposledního s posledním stačilo v Salernu přijít v 78. minutě. Do té doby nudný podprůměrný zápas bez šancí nabídl skvělý závěr, ve kterém se nakonec zrodila třetí remíza v řadě mezi oběma soupeři. Hosté dvakrát vedli, u obou gólů měl prsty střídající Jankto první a druhou asistencí. Odpověď ale pokaždé našel Dia, nejprve ze hry a poté z penalty, kterou nařídil rozhodčí za ruku Violy, střelce druhého vedoucího gólu Cagliari, až na zásah VAR.
Oba soupeři tak zůstávají i po devátém kole Serie A bez vítězství.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:12.
90+11'
90+11'
Domácí se ubránili a rozhodčí okamžitě poté ukončuje rázným hvizdem zápas!
90+11'
Norbert Gyömbér (Salernitana) srazil na levém křídle Violu za žlutou kartu a nadějný přímý kop v dávno přesčasové minutě ještě dostanou hosté.
90+9'
Hra se rychle přelévá, individuálně neprošel Dia, stejně dopadl po Šomurodovově pasu Jankto, k němuž se vrátil Gyömbér.
90+8'
Rozhodnout chtěl ovšem i hostující Jankto, jehož průnik zastavil včasným vyběhnutím Costil.
90+7'
Vrácený míč do šestnáctky dopadl před Łęgowského, který neudržel rovnováhu a upadl, takto kuriózně sklepl míč bokem za sebe Ikwuemesimu, který pálil křížem, jenže pouze rovnoběžně s malým vápnem.
90+7'
Bouřící tifosi ženou Salernitanu do útoku a Domagoj Bradarić už spěchá rozehrát k praporku vybojovaný roh.
90+5'
Antoine Makoumbou (Cagliari) si za protesty vysloužil žlutou kartu.
90+5'
Salernitana právě vstřelila branku!
Při pokutovém kopu udržel ve vypjaté situaci nervy na uzdě BOULAYE DIA a prudkou ranou pod břevno podruhé vyrovnává.
90+2'
Viola se rázem proměnil z hrdiny ve velkého smolaře, když vyrazil za přihrávkou do rohu pokutového území proti Łęgowskému a za jeho tělem odehrál míč nešikovně rukou. Na rozdíl od hlavního rozhodčího si jeho zákroku všiml VAR a na jeho popud je po prohlédnutí videa nařízena penalta!
89'
Alessandro Deiola (Cagliari) dostává žlutou kartu za faul u postranní čáry.
88'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Odpověď hostů přichází 45 vteřin po výkopu ze středového kruhu. Eldor Šomurodov doběhl chytrou kolmici Jakuba Jankta z otočky a nadýchaný centr uzbeckého útočníka poslal prudkou hlavičkou z malého vávpna do sítě třetí z náhradníků, zapojených do akce, NICOLAS VIOLA.
86'
Loum Tchaouna poslal průnikovou přihrávku do vápna, kde ji sklepl Chukwubuikemi Ikwuemesi a BOULAYE DIA po pouhých sedmi minutách umístěnou střelou k tyči přes obránce vyrovnává.
84'
Dostřídalo vzápětí i Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Zito Luvumbo, přichází Eldor Šomurodov.
83'
Poslední střídání v mužstvu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Federico Fazio, přichází Chukwubuikemi Ikwuemesi.
83'
Antoine Makoumbou se elegantně vymanil u postranní čáry kolem dvou hráčů a předal míč Janktovi, jehož podrazil Martegani.
81'
Smolař Martegani nakopl odražený míč tak nešťastně, že vyslal do brejku hostujícího Violu, toho však nakonec zastavuje Domagoj Bradarić.
81'
Salernitana se vrhá hned do útoku, Bradarić vybojoval roh.
80'
Gabriele Zappa (Cagliari) dostává žlutou kartu za faul.
79'
Agustín Martegani (Salernitana) je navíc potrestán žlutou kartou za řeči.
79'
Český záložník Jakub Jankto má po návratu na Apeninský poloostrov první asistenci. Do brejku ho čistým skluzem proti Marteganimu vyslal Makoumbou, Jankto pak poslal finální přihrávku doleva, kam si naběhl zcela volný ZITO LUVUMBO a přehozením padajícího brankáře dává třetí letošní gól.
77'
Jankto se poprvé ukázal, když nejdříve vypíchl míč Diovi a po úniku pravým křídlem byl stejným hráčem naopak faulován.
76'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Mateusz Łęgowski,
ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Loum Tchaouna.
75'
Roh Salernitany si na zadní tyči našel Stewart, hlavičkoval ale v záklonu mimo.
74'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Alberto Dossena, přichází Adam Obert.
71'
Žlutou kartou byl napomenut Matteo Prati (Cagliari).
70'
Luvumbo postupoval v rychlosti jeden na jednoho, trefil jen holenní chrániče ustupujícího Fazia.
68'
Hosté si rohový kop zopakovali, za mohutného pískotu před kotlem Salernitany opět neuspěli.
66'
Jeden z fotbalistů Salernitany vyhlavičkoval míč za postranní čáru na vzdálenost nějakých 40 metrů.
66'
Domácí Federico Fazio zastavil Luvumbův průnik za cenu rohu.
65'
Zápas je vyloženě podprůměrný, bez šancí, uvidíme, zda to bývalý český reprezentant při svém letošním čtvrtém startu změní.
64'
ze hřiště odchází Gaetano Oristanio, přichází Jakub Jankto.
63'
Hosté si pohlídali Mazzocchiho dlouhý aut.
60'
Na druhé straně hledal Candreva nadýchaným centrem Diu, před kterým hosté míč včas odhlavičkovali.
59'
Oristaniův nákop křížem si ze vzduchu stahuje domácí brankář Costil.
58'
Stewart rozběhl protútok tři na dva a přihrál Candrevovi, který ideální okamžik prováhal, pak si sice ještě navedl míč obloukem na střelu po zemi, ta ale byla hodně nepřesná.
57'
Bradarićův dlouhý aut nachází Stewarta, kterému míč při otočce odebírá Augello.
55'
ze hřiště odchází Jovane Cabral, přichází Trivante Stewart,
ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Agustín Martegani.
52'
Grigoris Kastanos (Salernitana) je za faul na Makoumboua uprostřed hřiště prvním hráčem, napomínaným žlutou kartou.
50'
Maggiore nabízel z hloubi pole míč do uličky Candrevovi, ovšem Scuffet přečetl hru a vyrazil proti míči včas.
47'
Salernitana vybojovala roh, ani tentokrát však Candreva nenachází adresáta.
46'
ze hřiště odchází Marco Mancosu, přichází Nicolas Viola,
ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Gabriele Zappa.
46'
Souboj dvou nejhorších celků Serie A nepřinesl gól a sotva mohl, protože si ani jedno z mužstev nevypracovalo šanci.
Ofenzívu táhnou nejlepší střelci Candreva a Luvumbo, z jejich snažení ale zatím nic nevzešlo.

Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 0:2, střely mimo 5:3, rohy 4:3, ofsajdy 0:3, fauly 1:3.
45+1'
45+1'
Luvumbo přetáhl centr zprava až do autu a gestem se omlouvá Makoumbouovi.
43'
Pasquale Mazzocchi si naběhl na pravé křídlo na kolmou přihrávku a poslal před bránu polovysoký centr, který efektní patičkou sklepl ze vzduchu jen do boční sítě Antonio Candreva.
41'
Augellův přetažený roh zachytil Luvumbo, v souboji skončil na zemi, ovšem bylo to vinou přišlápnutí míče, nikoli faulu.
40'
Mancosův centr byl sražen na třetí roh pro hosty.
38'
Zatím z žádné standardky se neurodilo a tento roh sardinského celku nebyl výjimkou.
37'
Záložník hostů Mateo Prati střílel z první na bránu, Benoît Costil vyráží tvrdou ránu na rohový kop.
36'
Dia nabíhal do volného prostoru, míč však neudržel na hřišti a kope se od brány Cagliari.
34'
Také hráči Cagliari dokázali vyčistit prostor před svou bránou od několika nakopávaných míčů po Kastanosově rohu.
33'
Hosté poukazují na ofsajd Candrevy, který se ale do akce přímo nezapojil a Salernitana bude kopat čtvrtý roh.
31'
Roh i následný centr domácí obrana odvrací, do třetice si centrovaný míč našel Augello, zakončuje však z voleje přes hlavu daleko od svatyně Salernitany.
30'
Nández dostal na pravé křídlo křížný pas od Dosseny, akci zastavil za cenu prvního rohu Norbert Gyömbér.
29'
Augello zastavil akci Salernitany čistým skluzem, při odkopu pak trefil o napadajícího Candrevu autové vhazování pro hosty.
27'
Luvumba sice z nájezdu prostřelil Castila, do akce však vybíhal z jasného ofsajdu a pomezní měl okamžitě jasno.
25'
Candrevův přímý kop odvrátil z vápna Edoardo Goldaniga jen na kopačku Jovaneho Cabrala, který se opřel do míče a přestřelil bránu sardinského klubu.
24'
Na trávníku leží Maggiore, kterého ve vzduchu zasáhl do spánku Oristanio a k nelibosti domácích vyvázl bez karetního trestu.
21'
Luvumbo se vysmýkl Gyömbérovi, který ho v šestnáctce bránil dost hraničním způsobem z pohledu pravidel, a po přehození míče na pravačku vyslal první přímou střelu zápasu, bohužel pro hosty přímo do brankáře Costila.
19'
Těžiště hry leží uprostřed hřiště, je vidět, že se oba celky v Serii A trápí.
16'
Série domácích standardek pro tuto chvíli končí, míč je v moci brankáře Scuffeta.
15'
Po rohu reklamovali fotbalisté Salernitany ruku, ale pískán byl až Oristaniův faul za velkým vápnem.
14'
Domácí rozehráli roh nakrátko, Kastanos pěkně ťukl míč do uličky Diovi a jeho střela byla sražena na další roh, tentokrát z opačné, tedy levé strany.
13'
Rozhodčí před rozehráním standardky uklidňuje hostujícího Nándeze, který se dostal do křížku s Kastanosem.
12'
Bývalý italský reprezentant Antonio Candreva zakroutil zajímavý centr do šestnáctky, který v pádu odhlavičkoval jeden z hostů. Míč ještě uzmul Boulaye Dia a pokusil se o jesličky Dossenovi, který tečoval balon na roh.
9'
Do šestnáctky Cagliari neprošla Candrevova průniková přihrávka.
6'
Dlouhý pas utíká do zámezí na levém křídle Luvumbovi.
5'
Candrevův přímý kop hosté odvrátili, z dálky napálil odražený míč mimo tři tyče Bradarić.
4'
Robustní Luvumbo ze strany vrazil do Mazzocchiho a zavinil krátký roh Salernitany.
4'
Útok Salernitany je přerušen z kuriózního důvodu, z hlediště přiletěl před bránu Cagliari druhý míč.
2'
První střelecký pokus zápasu vyslal domácí Candreva, skákavá rána směřuje vedle brány.
1'
Domácí fotbalisté nastupují v rudých dresech a černých trenýrkách, hosté celí v bílém.

US Salernitana 1919: Costil – Mazzocchi, Fazio (C), Gyömbér, Bradarić – Coulibaly, Maggiore, Kastanos – Candreva, Dia, Cabral.
Náhradníci: Ochoa, Fiorillo – Pirola, Lovato, Daniliuc, Bohinen, Martegani, Sambia, Tchaouna, Ikwuemesi, Stewart.
Trenér: Inzaghi

Cagliari Calcio: Scuffet – Nández, Goldaniga, Dossena, Augello – Deiola (C), Prati, Makoumbou – Oristanio, Mancosu, Luvumbo.
Náhradníci: Radunović, Iliev – Wieteska, Obert, Azzi, Di Pardo, Zappa, Sulemana, Viola, Jankto, Pereiro, Petagna, Lapadula, Šomurodov.
Trenér: Ranieri

Rozhodčí: Chiffi – Tolfo, Ceccon.
Poslední vzájemná utkání se odehrála v předminulém ročníku Serie A a obě skončila nerozhodně 1:1. Předtím ve druhé lize zvítězilo třikrát po sobě Cagliari.
Cagliari Calcio se do nejvyšší soutěže vrátilo po roční přestávce a stejně jako domácí ještě nezvítězilo. Sardinskému klubu patří se dvěma body za bezbrankové remízy poslední místo, je ale nutné dodat, že měl před ligovou přestávkou nesmírně těžký los.
Lehčí zranění trápilo se dvěma brankami nejlepšího střelce Cagliari, angolského reprezentanta Zita Luvumba, do zápasu by ale měl být připraven na rozdíl od zraněného stopera Hatzidiakose. Český záložník Jakub Jankto zatím zasáhl jen do tří zápasů a mezi střelce se ještě po návratu do Itálie nezapsal.
US Salernitana v Serii A stále čeká na vítězství, po osmi kolech má jen tři body za remízy a nachází se na předposlední příčce. Tři z pěti gólů vsítil veterán Antonio Candreva, letní posila ze Sampdorie Janov.
Před reprezentační přestávkou Salernitana nebodovala ani neskórovala v Empoli, s Interem Milán ani v Monze.
Na špatné výsledky doplatil portugalský trenér Paulo Sousa, který byl po osmém kole propuštěn a mužstvo poprvé povede někdejší výtečný útočník Filippo Inzaghi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62