Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : D. Alavés - 16. ledna 2021   12:00

Almeria
Almeria
8' Sadiq  • 45' Aketxe  • 45+1' Sadiq  • 52' Battaglia(vl.)  • 82' Villar
5:0
(3:0)
D. Alavés
D. Alavés
Almeria
Makaridze – Balliu, Maraš, Cuenca, Akieme – Morlanes, Samú (74. Petrović) – Corpas (C) (65. Villalba), Aketxe (65. Robertone), Carvalho (65. Lazo) – Sadiq (74. Villar).
Alberola – Prieto, Cerdán
Estadio de los Juegos Mediterráneos, Alméria
D. Alavés
Sivera – Martín, Laguardia (C) (71. Lejeune), Navarro, López (61. Marín) – Pons, Pina – Sainz (61. Burgui), Jota (61. Manu García), Méndez – Guidetti (46. Battaglia).
Pacheco – Duarte, Burgui, Manu García, Lejeune, Marín, Rioja, Joselu, Battaglia.

To už je z mé strany vše. U dalších přenosů se zase těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 19:15.
Rozhodčí Alberola nic nenastavoval a ukončil utkání, které skončilo jednoznačnou výhrou Almérie v poměru 5:0. V souboji předního celku druhé ligy s týmem, který bojuje v La Lize o záchranu, se čekalo, že by mohli domácí postoupit, ale takovou dardu nemohl předpokládat nikdo. Hosté doplatili zejména na velmi nešťastný první poločas, v němž je navíc vůbec nepodržel brankář Sivera, za kterým šly všechny tři góly Rojiblancos. O ty se postarali Umar Sadig, ten skóroval dvakrát, a Ager Aketxe. Ve 35. minutě byl navíc Deportivu ještě za stavu 1:0 vyloučen za zbytečný zákrok mimo hru Tomás Pina. Když si pak po změně stran srazil míč do vlastní sítě střídající Rodrigo Battaglia, bylo jasné, že zbytek utkání už bude jen formalitou. Kalich hořkosti až do dna si pak fotbalisté Alavésu vypili v 82. minutě, kdy Juan Villar proměnil penaltu a uzavřel skóre na konečných 5:0.
90'
90'
Hostující Adrián Marín byl na levém křídle v ofsajdu. Běží už poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Hostující záložník Manu García fauloval Villara. Oba hráči si to hned na místě přátelsky vyříkali a rozhodčí tak nemusel za poměrně ostrý zákrok vytahovat kartu.
88'
Hosté se teď po standardní situaci alespoň dostali k zakončení. Lehkou hlavičku ale v klidu pokryl brankář Makaridze.
86'
Domácí si teď užívají zápas s míčem na kopačkách a mohou se těšit na další kolo Královského poháru.
84'
Hosté zahrávali rohový kop. Méndezův centr chtěl lapit brankář Makaridze, kterého fauloval Manu García. Tím hráči Alavésu přišli o možnost ohrozit bránu soupeře.
82'
Almería právě vstřelila branku!
Exekuci pokutového kopu si vzal na starost JUAN VILLAR, který ho s přehledem proměnil. Míč poslal k pravé tyči, brankář Sivera učinil opačnou volbu – 5:0.
81'
Penalta pro domácí! Josého Carlose Laza zezadu fauloval Ximo Navarro.
80'
Je vidět, že kouč José Gomes postavil v Almérii zajímavé mužstvo, které může právem myslet na postup do nejvyšší soutěže. Uvidíme, zda to Rojiblancos vyjde.
78'
Nákop Navarra v pohodě sebral brankář Makaridze. Hostující stoper neměl vpředu nikoho, kdo by se za míčem rozběhl.
76'
Juan Villar spadl v pokutovém území po souboji s Ximem Navarrem. Hosté mohou být rádi, že se nepíská penalta, ten zákrok byl hraniční.
74'
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Juan Villar.
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Samú, přichází Radoslav Petrović.
73'
Vzápětí mohl završit hattrick Umar Sadiq, jenž u malého vápna vymotal obranu Alavésu, pak ale přestřelil!
73'
Málem pátý gól domácích! Z 20 metrů vypálil José Carlos Lazo, který mířil velmi dobře. Míč málem skončil v šibenici, v čemž mu zabránilo břevno!
71'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Víctor Laguardia, přichází Florian Lejeune.
70'
Umar Sadiq trefil rukou do obličeje hostujícího kapitána Laguardiu. Domácí útočník dostal žlutou kartu za své počínání.
68'
Oba trenéři střídáními rozkouskovali hru a její tempo zákonitě pokleslo. K tomu nahrává i jasné vedení Almérie.
65'
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Ager Aketxe, přichází Lucas Robertone.
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází João Carvalho, přichází José Carlos Lazo.
65'
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází José Corpas, přichází Francisco Villalba.
64'
Hosté se ubránili, ovšem míč se odrazil zpátky k hráčům Almérie.
63'
Domácí budou zahrávat rohový kop. Zřejmě po něm pak budou i střídat.
61'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jota, přichází Manu García.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Javi López, přichází Adrian Marín.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Borja Sainz, přichází Burgui.
58'
Velkou oporou Almérie je útočník Umar Sadiq, který dnes dvakrát skóroval a podílel se také na čtvrtém zásahu svého týmu. Kvalita třiadvacetiletého Nigerijce, který v minulosti patřil AS Řím, ale ukázal se hlavně na hostování v Partizanu Bělehrad, je znát.
57'
Hostující kouč Abelardo prožívá hodně nešťastný debut na lavičce Alavésu. Vidí, že nastartovat svůj nový tým bude asi hodně složitá práce.
56'
Rohový kop Deportiva. Centr Joty byl odvrácen defenzivou bíločervených.
54'
Hosté zahrávali standardní situaci téměř z hranice pokutového území. Edgar Méndez zkoušel střílet na stranu brankáře, čímž se Giorgi Makaridze nenechal překvapit a míč lapil do náručí.
52'
Domácím dnes spadne do brány soupeře úplně vše! Rohový kop ještě hosté přestáli, ovšem Alméria pokračovala v útočné akci. Na pravé straně se dostal k míči Umar Sadiq, který odcentroval na zadní tyč. Tam byl Ager Aketxe, kterému se zakončení nepovedlo, ovšem to mu nakonec vůbec vadit nemusí. Balón si totiž nešťastně srazil do vlastní sítě RODRIGO BATTAGLIA, jenž přišel na trávník pro druhý poločas.
51'
Ager Aketxe střílel jen do zdi. Bude z toho rohový kop pro domácí.
51'
Hostující obránce Martín zahrál před pokutovým územím rukou. Přímý kop pro Almérii z dobré pozice...
49'
Domácí vyrazili do rychlého kontru. Centr Akiemeho byl sražen, následně se balón snesl do rukavic Antonia Sivery, který si ho mohl po nepovedeném prvním poločase konečně rukama pořádně osahat.
48'
Edgar Méndez si hledal v pokutovém území prostor k zakončení. To mu ale zablokoval obránce.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Rodrigo Battaglia.
46'
Máme za sebou první poločas, který byl pro prvoligový Alavés velkou pohromou. Nejraději by na něj zapomněl především brankář Sivera, který se podepsal pod všechny tři góly Almérie. Hned po 8. minutách hry ho nachytal z těžkého úhlu střelou na bližší tyč Umar Sadiq. Ve 35. minutě přišla pro hosty další nepříjemnost, když se za faul na Samúa mimo hru nechal vyloučit Tomás Pina. Krátce před pauzou pak vše dovršil nešťastník Sivera, jemuž nejprve prošla pod tělem střela Agera Aketxeho a hned po rozehrávce pak chyboval při výběhu proti Umarovi Sadiqovi. Alméria tak vede 3:0, hosté navíc dohrávají o deseti a domácí jsou tedy jednou nohou v dalším kole poháru.
45'
45+1'
To je neskutečné! Teď už by se Antonio Sivera asi nejraději zakopal někam hluboko pod hřiště! UMAR SADIQ dostal přihrávku za hostující obranu. Sivera za míčem vystartoval, byl u něj ale později než Sadiq, navíc se srazil s obráncem a útočník Almérie tak snadno skóruje do prázdné brány – 3:0.
45'
Hosté v závěru poločasu vrhli i v oslabení všechny síly dopředu, jenže Rojiblancos je trestají z rychlého protiútoku! Na pravém křídle se dostal k balónu RAGER AKETXE. Ten si s ním seběhl více na střed a z hranice šestnáctky vypálil k bližší tyči. Jeho pokus byl rozhodně chytatelný, všem míč propadl pod tělem brankáře Antonia Sivery, jenž si tak vybral druhou slabší chvilku. Ani u prvního gólu domácích totiž nebyl zcela bez viny – 2:0.
44'
Hosté zahrávali rohový kop. Provedli to nakrátko, poté centroval Jota, ovšem obrana Almérie si poradila.
43'
Přímý kop zahrával Jota. Ani nadvakrát neprostřelil domácí zeď.
42'
Po zákroku Josého Corpase budou hosté zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice. Navíc žlutá karta pro domácího fotbalistu.
40'
Hosté i v deseti drží míč na útočné polovině. Třeba jejich výkonu oslabení naopak pomůže, i to se občas ve fotbale stává.
39'
Umar Sadiq se dostal do postavení mimo hru. Nigérijský střelec domácích se často pohybuje na hraně.
37'
Svůj podíl na celé situaci měl zřejmě i Samú, který dostal žlutý kartónek. Možná tam byla nějaká slovní provokace. Hosté budou každopádně pokračovat jen s deseti hráči.
35'
Tohle je obrovský zkrat Tomáse Piny! Zatímco se hosté dožadovali penalty po domnělé ruce, dostal se jejich záložník do konfliktu s Samúem, jehož poslal mimo hru k zemi. Právě Samú byl tím hráčem, jenž měl zahrát nepovolenou částí svého těla. Rozhodčí Alberola zřejmě vše dobře viděl a okamžitě udělil Pinovi červenou kartu!
34'
Zahrával ji Jota, jeho centr však domácí odvrátili. Následně jim prošel další ostřejší zákrok na Mndeze.
33'
Edgar Méndez byl na útočné polovině podkopnut. Standardní situace pro hostující celek.
32'
Domácí stoper Cuenca rozehrával doleva, kde měl rozběhnutého Agera Aketxeho. Ten však obdržel míč na paty a neudržel ho na hrací ploše.
31'
Půlhodina hry za námi. Druholigová Alméria vede nad účastníkem nejvyšší soutěže z Alavésu 1:0. Zas tak velké překvapení to ale není. Zatímco domácí bojují o postup mezi elitu, tak Deportivo hraje v La Lize o záchranu.
30'
Umar Sadiq v ofsajdu. Míč pro hosty.
30'
Domácí se nyní snaží zklidnit hru a drží míč na půlce hřiště.
29'
Hosté mohli trestat ztrátu soupeře ve středu hřiště. Dopředu postupoval Jota, který se ale neprosadil až do zakončení. Balón se ještě odrazil na pravou stranu šestnáctky k Edgarovi Méndezovi, ani on ale neohrozil bránu Gruzínce Makaridzeho.
28'
Javi López měl na levé straně dost prostoru, čehož využil k centru, na který si naběhl John Guidetti. Ten hlavičkoval mimo.
26'
Rozehrával ho Corpas, jeho centr odvrátil kapitán Alavésu Laguardia.
26'
João Carvalho získal pro domácí první rohový kop v zápase...
25'
Hostující akci zastavil ofsajd, ve kterém byl jeden z ofenzivních hráčů.
24'
Domácí se více zatáhli a nechávají Alavés kombinovat. Hosté si ale musejí dávat pozor na případné kontry soupeře.
23'
Hostující bek Javi López si dal do souboje s Ivánem Balliuem chytře tělo a nechal se faulovat. Opět tedy Deportivo rozehrává z vlastní poloviny.
22'
Hostující hráči vysunuli obranu a donutili hráče Almérie jen odkopnout míč přes půlící čáru.
21'
José Corpas si pomohl v souboji s Navarrem faulem. Rozehrávají hosté.
19'
Domácí Rojiblancos nyní zklidnili hru malou domů na brankáře Giorgiho Makaridzeho. Ten měl dost času na rozehrávku.
17'
Domácí zatím dobře brání. John Guidetti se na hranici šestnáctky nedostal k míči, švédského útočníka přetlačil Manu Morlanes.
16'
Nákop Nikoly Maraše nikoho ze spoluhráčů neoslovil. Bude se kopat od brány hostí.
15'
Morlanesův oblouček hledal Sergia Akiemeho. Domácí fotbalista byl ale v ofsajdu.
14'
Domácí to zkusili po pravé straně. Corpasův přízemní centr měl hledat Umara Sadiqa, který byl pokryt obránci.
13'
Nyní zahrozili hosté. Po rohovém kopu boxoval míč do bezpečí brankář Makaridze. Do odraženého míče se pak opřel jeden z hráčů Deportiva a Makaridze musel tlumit balón v rukavicích.
11'
Zápas pokračuje. Sadiq se za postranní čarou už hlásí o návrat do hry.
10'
Právě střelec gólu Sadiq se ocitl v leže na trávníku a bude potřebovat ošetření.
8'
Domácí svou první šanci využívají a jdou do vedení! José Corpas sklepl v šestnáctce míč UMAROVI SADIQOVI, který se protlačil mezi dvěma bránícími hráči až do zakončení a z těžkého úhlu překvapil brankáře Siveru přízemní střelou na bližší tyč. Gólman hostí si asi měl počínat lépe.
7'
Na pravé straně postupoval dopředu Borja Sainz. Fauloval ho Akieme a Deportivo tak zůstane u míče.
7'
Z levé strany posílal do šestnáctky přízemní centr Edgar Méndez. Našel pouze obránce domácího týmu.
6'
Ten domácí ubránili. Míč odhlavičkoval až do autu Morlanes.
6'
Hosté hezky zakombinovali na pravé straně. Z té nakonec přilétl centr Pereho Ponse a před Johnem Guidettim zachraňoval stoper Maraš. Roh pro Alavés.
5'
Umar Sadiq se proti hostující obraně neprosadil a hráči Alavésu situaci vyřešili odkopem. Balónu se ujali opět hráči Almérie.
4'
Nyní kombinuje Alméria. Domácí nastoupili v bíločervených barvách, hosté v tradičních modrobílých.
3'
Na hřišti se zatím neudálo nic velkého. Oba celky se již vystřídaly v držení míče.
1'

UD Almería: Makaridze – Balliu, Maraš, Cuenca, Akieme – Morlanes, Samú – Corpas (C), Aketxe, Carvalho – Sadiq.
Náhradníci: Fernando – de la Hoz, Buñuel, Villar, Petrovič, Robertone, Lazo, Villalba, I. Fernandez.

Deportivo Alavés: Sivera – Martín, Laguardia (C), Navarro, López – Pons, Pina – Sainz, Jota, Méndez – Guidetti.
Náhradníci: Pacheco – Duarte, Burgui, Manu García, Lejeune, Marín, Rioja, Joselu.

Rozhodčí: Alberola – Prieto, Cerdán.
Poslední vzájemné zápasy těchto týmů se odehrály ve druhé lize v ročníku 2015/16. Alavés tehdy zvítězilo 2:0 na půdě soupeře, odveta na hřišti Deportiva pak skončila remízou 1:1.
UD Almería:
Alméria je momentálně účastníkem druhé nejvyšší soutěže, ale v minulosti se pohybovala i mezi elitou. Tehdejší Primeru División si zahrála naposledy v sezóně 2014/15. Tento ročník má andaluský celek rozehrán velmi dobře. V tabulce La Ligy 2 mu patří třetí místo a na druhou Mallorcu ztrácí jediný bod. V 1. kole poháru Alméria zvítězila 4:1 na hřišti Hospitaletu. Ve 2. kole vyhrála 2:1 v Numancii. Oba tyto celky hrají třetí nejvyšší soutěž. Poslední ligový duel na půdě Leganésu byl odložen.

Deportivo Alavés:
Alavés hraje v La Lize o záchranu. V 18 zápasech Deportivo nasbíralo stejný počet bodů při skóre 16:23 a v tabulce soutěže mu patří šestnáctá příčka. Na sestupovou osmnáctou pozici má jen dvoubodový náskok. Po poslední porážce na půdě Elche vedení klubu odvolalo kouče Pabla Machína, jehož nahradil někdejší zadák Barcelony Abelardo. V poháru už hráči Alavésu odehráli dva zápasy. Na hřišti Rincónu zvítězili 2:0, na půdě druholigové La Coruñi pak 1:0.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Alavés – Eibar 2:1
Osasuna – Alavés 1:1
Alavés – Atlético 1:2
La Coruña – Alavés 0:1 (pohár)
Elche – Alavés 3:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! O víkendu jsou na programu zápasy 3. kola Copy del Rey, tedy španělského národního poháru. V sobotu v pravé poledne bude zahájeno utkání mezi Almérií a Deportivem Alavés. Zatímco Alméria patří k předním týmům druhé nejvyšší soutěže, tak Alavés je účastníkem elitní La Ligy. Půjde tedy o zajímavou konfrontaci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.