Házená - MOL liga ženy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hodonín : DHC Plzeň - 30. ledna 2021   16:00

Hodonín
Hodonín
5' Višňovská  • 8' Pospíšilová  • 9' Krejčíková  • 10' Višňovská  • 14' Višňovská  • 16' Cyganová  • 18' Višňovská  • 19' Drexlerová  • 20' Pospíšilová  • 39' Krejčíková  • 41' Višňovská  • 43' Kalinová  • 43' Višňovská  • 44' Vavroušková  • 48' Kalinová  • 50' Višňovská  • 53' Drexlerová  • 53' Višňovská  • 55' Vavroušková  • 56' Fleková  • 60' Vavroušková  • 60' Višňovská
23:29
(10:16)
DHC Plzeň
DHC Plzeň
3' Franzová   • 4' Vlachová   • 10' Kepková   • 11' Vlachová   • 11' Vlachová   • 13' Formanová   • 17' Formanová   • 19' Šmrhová   • 23' Lásková   • 25' L. Galušková   • 26' L. Drozdová   • 28' L. Drozdová   • 29' Franzová   • 35' Franzová   • 41' Franzová   • 41' Kepková   • 43' Franzová   • 47' L. Galušková   • 52' Franzová   • 56' Vlachová   • 58' D. Galušková   • 59' Franzová   • 60' Vlachová
Hodonín
Kozler, Zych
VSH TEZA Hodonín
DHC Plzeň

Děkujeme za pozornost, házené zdar.
Plzeň se touto výhrou posouvá v tabulce před Zlín, ten má oproti Plzni zápas k dobru. Oba celky se utkají v odvetě již příští neděli na západě Čech.
V souboji dvou bodově nejhorších týmů MOL ligy vítězí Plzeň poměrem 29:23 a připisuje si tak druhou výhru v řadě za sebou, navíc první venkovní v letošní sezoně. Plzeň vstoupila do zápasu o něco lépe. Ačkoliv poté přišla o tříbrankové vedení, tak zřejmě klíčovou byla fáze od 21. do 38. minuty, kdy Hodonín vůbec neskóroval. Vzápětí se domácím ještě povedlo snížit na rozdíl pěti branek, ale už to nestačilo a Hodonín tak nadále zůstává v tomto ročníku MOL ligy bez bodu.
HK Hodonín – DHC Plzeň 23:29 (10:16)
Nejvíce branek: Višňovská 9, Kalinová 3/1, Vavroušková 3 – Vlachová 11/6, Franzová 7, Galušková 2. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/6. Vyloučení: 4:6.
60'
Gólem z velké dálky uzavřela zápas domácí Višňovská.
60'
Vlachová vystoupala do vzduchu na levé spojce a po nahrávce pod sebe se prosadila na bližší tyč.
60'
Vavroušková využila na pivotu nahrávky z levé spojky.
59'
Zřejmě Vlachová přihrála ze středu na levou spojku a Franzová vymetla kratší šibenici.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Vlachová byla důrazná proti Drexlerové, následně zakročila Řezáčová proti pravé spojce.
58'
Teď už hostující hráčky našly Dominiku Galuškovou na šesti metrech a je z toho 27. gól Plzně.
58'
Vlachová chtěla zrychlit hru přihrávkou ze spojky na pivotku Dominiku Galuškovou ta byla zdvojena.
57'
Hodonín hrál osobní obranu na Vlachovou, při kombinaci nevyšlo Bušauerové zakončení z pravé spojky vedle zadní tyče.
56'
Z levé spojky napnula síť Fleková.
56'
Vlachová obešla bránící hráčku na pravé spojce a než k ní přistoupily další dvě domácí hráčky, tak vypálila křížem přesně o zem.
56'
Vlachová byla faulována na levé spojce.
55'
Hostující celek ztratil balón, ale následovaly kroky domácího týmu.
55'
Nicméně na kombinaci spojky s padající pivotkou Vavrouškovou byla Malá už krátká.
54'
Gólmanka Plzně zlikvidovala rukama sedmičku Kalinové.
54'
Franzová dostane dvě minuty za faul na Drexlerovou, navíc sedmička a Řezáčová střídá.
54'
Přihrávku Kantnerové z pravé strany nepustila obrana pivotku.
53'
Ztrátu Plzně na levé straně trestá Višňovská trefou z hranice brankoviště.
53'
Drexlerová převzala balón na pravé spojce, vyskočila a i přes zákrok Řezáčové na bližší tyči dostala balón do brány.
52'
Šmrhová zachytila přihrávku a nahrála na pravou stranu, následně uspěla Franzová sama před brankářkou.
52'
Vlachová ale vysoko přestřelila levačkou z výskoku.
51'
Kantnerová se ani nadvakrát neprosadila z pravé spojky proti Flekové, Plzeň ještě háže devítku.
50'
Višňovská vystihla přihrávku na Vlachovou a běžela do trháku, ten poslala na pravou stranu do protipohybu Řezáčové.
50'
Vlachová a Franzová připravily pozici na levém křídle pro Formanovou, její pokus vyrazila brankářka.
50'
Řezáčová drží Plzeň, nyní si poradila se zakončením z pravé spojky.
49'
Vlachová je nadále stoprocentní ze sedmiček, nyní mířila do levé části brány.
49'
Nováková strhla Formanovou na levém křídle, sedmička.
48'
Rozběhnutá Kalinová snížila z levé spojky.
47'
Linda Galušková si seběhla na pivota, řekla si o nahrávku z pravé spojky a vystřelila na přední tyč.
47'
Nepovedený pokus Drexlerové ze střední spojky končí u Řezáčové.
46'
Řezáčová zastavila trhák rukou a míč se odrážel za její záda, nicméně ještě skočila po balónu a zastavila její před čárou.
45'
Kalinová si vyměnila míč se spoluhráčkou na pravé spojce, ale její pokus dopadl vedle přední tyče.
45'
Řezáčová zastavuje šanci z hranici brankoviště k velké radosti plzeňských házenkářek.
44'
Vavroušková se na pivotu položila do nahrávky ze spojky.
44'
Po posunutí z pravé spojky se Lásková na pravém křídle snažila přehodit brankářku, ale míč skončil na horní síti.
43'
Višňovská odpovídá ze spojky.
43'
Franzová se dostala na pravé spojce na šestku a byla přesná.
43'
Plzeň přišla o balón po technické chybě a Kalinová snížila z levé spojky proti dvěma soupeřkám k zadní tyči.
42'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Lucie Drozdová).
41'
Kepková vyhrála souboj jedna na jednu na levé straně a z úhlu obstřelila brankářku do vzdálenějšího horního rohu brány.
41'
Višňovská měla pořádnou rychlost na pravé spojce a udeřila ke vzdálenější tyči.
41'
Franzová vypíchla balón Drexlerové a při trháku zamířila k levé tyči.
40'
Zichová vytáhla střelu přes blok z levé spojky na bližší tyči!
40'
Levá spojka Plzně přestřelila branku z levé spojky, někdo z domácích házenkářek ale přiznal teč.
39'
Po více než sedmnácti minutách domácí hráčky skórují, Lucie Krejčíková si na levém křídle naskočila na přihrávku z levé spojky a na přední tyč procedila balón za brankářku Řezáčovou.
38'
Vlachová faulovala zhruba na polovině hřiště a vyfasovala dvě minuty. Domácí kouč Střelec si žádá timeout.
38'
Technická chyba domácího celku takových dvanáct metrů od hostující brány a trápení Hodonína v útočné fázi pokračuje dál.
37'
Útočný faul Plzně na levé spojce, rozehrávat tak může Bára Krejčíková ve spolupráci s levou spojkou Cyganovou.
37'
Rozhodčí měli ruku nahoře! Nejprve došlo k faulu na pravou spojku Báru Krejčíkovou, vzápětí se přesunula Řezáčová k zadní tyči proti Drexlerové.
36'
Výměna brankářky Hodonínu nepomohla, Vlachová umístila prudkou sedmičku k pravé tyči.
36'
Dvě minuty pro Kalinovou za bránění levé spojky v brankovišti.
36'
Hodonín ztrácí balón a momentálně mu směrem dopředu nefunguje vůbec nic.
35'
Hezké sólo Franzové, ta se dostala až na šestku a z levé spojky propálila brankářku.
35'
Tečovaná střela ze střední spojky končí uprostřed plzeňské branky, kde je talentovaná gólmanka hostujícího celku.
34'
Řezáčová zasáhla a už 13 minut nemusela lovit balón ze své sítě.
33'
Za bránění v brankovišti proti pravé spojce byla nařízena sedmička a Vlachová potvrdila, že je excelentní, poslala sedmimetrový hod k levé tyči za záda Zichové.
33'
Kroky házenkářek Hodonína na ose hřiště. Řezáčová si snad ještě nesáhla na balón, stejně jako hodonínská brankářka.
32'
Hodonín přerušil útok Plzně při nahrávce Lindy Galuškové, ta následně vystřelila z levé spojky vedle bližší tyče. Franzová poté špatně došlápla, ale je naštěstí v pořádku. Ani nebylo zapotřebí povolat lékaře.
31'
Chyba pravého křídla domácího týmu znamená, že kombinuje znovu celek ze západu Čech.
31'
Plzeň rozehrála druhou půli, pivotka udělala přešlap na pravé straně.
31'
Házenkářky Plzně vedou po poločase v Hodoníně o šest branek. Domácím se sice povedlo smazat třígólovou ztrátu a srovnat na 10:10. Nicméně poté si kouč Řezáč vzal timeout a Hodonín v posledních devíti minutách úvodního dějství neskórovala. Západočešky přidaly na agresivitě v obraně. Zatím jim skvěle funguje dohrávka do levého křídla a střelba spojek Vlachové, Lindy Galuškové a Franzové.
30'
30'
Střela Franzové z pravé spojky byla tečovaná vedle bližší tyče.
30'
Levá spojka Hodonína příliš dlouho držela balón a Plzeň se ubránila obranou 1:5 s vytaženou Franzovou.
29'
Dominika Galušková prorážela na pivotce a kombinuje tak Bára Krejčíková s Flekovou.
29'
Řezáčovou navíc proti levému křídlu zachránila kratší tyč a útočí hostující hráčky.
29'
Franzová vystoupala na pravé spojce nad nedůrazný blok a střelou pod břevno nedala brankářce šanci.
28'
Řezáčová zavřela bránu v posledních minutách, nyní vyrazila i střelu z levé spojky na přední tyč.
28'
Rychlou sehrávku středem na šestku přetavila Drozdová z pivotky v branku o zem.
27'
Timeout Plzni pomohl, Řezáčová si připisuje zákrok proti levé spoce u zadní tyče!
26'
V signalizované pasivitě využila Plzeň odhadem čtyři nahrávky z povolených šesti! Linda Galušková kombinovala s Franzovou, sklepla pod sebe na devítku na Vlachovou a ta středem posunula balón na pivotku Drozdovou, jež z hrany brankoviště v pádu k levé tyči poslala balón tam, kam si přál.
25'
A může vést o čtyři, protože Hodonín vyrobil ztrátu.
25'
Linda Galušková naznačila zakončení ze střední spojky a tím se zbavila bránících hráček, následně pokořila brankářku z šesti metrů. Plzeň znovu vede o tři góly.
24'
Formanová našla na středu Lindu Galuškovou, její střelu po ruce tečovala obrana vedle pravé tyče.
24'
Zřejmě Kalinová udělala kroky na levé spojce. Rozehrává tak Franzová s Lindou Galuškovou.
23'
Plzeň kombinovala až do pravého křídla, kde zakončovala Lásková pravou rukou do horní části brány.
22'
Řezáčová se raduje, když po posunutí z levé spojky do levého křídla vytěsnila hodonínskou šanci na bližší tyči.
22'
Vlachová si vybrala při sedmičce prostor u pravé tyče, Hodonín vyměnil brankářku, ale nebylo to nic platné.
21'
Pospíšilová faulovala zakončující levou spojku, brankářka měla připravenou ruku pod břevnem, i tak dvojka pro pivotku Hodonína.
21'
Plzeňský třígólový náskok je pryč! Kalinová posílá sedmičku k levé tyči do protipohybu Řezáčové, otec plzeňské brankářky si bere timeout.
20'
Hostující hráčky takticky faulovaly Cyganovou na levé spojce, ale posléze Drexlerová propasírovala míč na pivotku Pospíšilovou, ta získala sedmičku.
20'
Při krátkém útoku Hodonína byla k vidění dlouhá nahrávka na zabíhající Pospíšilovou a ta nezaváhala takových sedm metrů od plzeňské branky.
19'
Drexlerová se prosadila z pravé spojky a druhé vlny na zadní tyč.
19'
Rychlou kombinaci ukončuje Šmrhová z pravé strany a hranice brankoviště.
18'
Brankářka Hodonína vykopla křižný pokus z pravé spojky pravou nohou a vyhodila míč na Višňovskou, ta obešla soupeřkou a podél pravé nohy Řezáčové skórovala.
18'
Proti vyložené šanci z šesti metrů pomohlo Řezáčové břevno.
17'
Franzová zase předvedla sehrávku z levé spojky do levého křídla na Formanovou a ta otřela přesnou střelu o protější tyč.
16'
Cyganová vyskočila na levé spojce a zakončila pod břevno do protipohybu Řezáčové.
16'
Drexlerová nahrála z pravé spojky na střed, kde přišel faul na Kalinovou.
15'
Faul Bušauerové předcházel střele Novákové z pravé spojky směrem do kratší šibenice, kde natáhla Řezáčová ruce. Dvě minuty pro hráčku Plzně.
15'
Vlachová levačkou k pravé tyči brankářky donutila Hodonín k timeoutu.
15'
Sedmička pro hostující tým za zákrok na levou spojku.
14'
Višňovská převzala pas z levé spojky od Novákové, která rozdávala balóny při útoku Hodonína a povedlo se jí snížit.
13'
Podruhé zafungovala Plzni delší přihrávka do levého křídla a Formanová utáhla střelu k zadní tyči.
13'
Cyganová přišla na levé spojce o balón a Linda Galušková s Bušauerovou nikam nespěchají.
12'
Dominika Galušková bude vyloučena za stržení pravé spojky Hodonína.
11'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Nikola Kalinová).
11'
Hodně podobná situace jako před chvílí, dalším gólem z rozběhu na pravé spojce potvrzuje Vlachová pozici nejlepší střelkyně utkání.
11'
Řezáčová byla připravena na zakončení Kalinové z pravé spojky a vyrážela balón rukama na přední tyči.
11'
Vlachová překonává brankářku z druhé vlny a pravé spojky na bližší tyč.
10'
Gól vstřelil tým HK Hodonín (Simona Višňovská).
10'
Kepková zakončila pod vzdálenější šibenici z levého křídla, asistovala Franzová z levé spojky.
9'
Bára Krejčíková vypálila přesně podstřelem z pravé spojky k přední tyči.
9'
Hostující celek minul z pravé spojky bližší tyč.
8'
Nováková vidí kartu za faul z pravé strany.
8'
Hodonín se prosazuje sehrávkou na šest metrů a gólem Pospíšilové do pravé poloviny brány.
7'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Plzeň (Andrea Vlachová).
7'
Nováková bránila pravé křídlo v brankovišti, nařízena sedmička.
6'
Řezáčová drží hostující celek, nyní zasahuje proti levému křídlu na přední tyči.
6'
Drozdová vystoupila z levé strany a za faul na pravou spojku dostala dvě minuty.
6'
Plzeň chybovala na pravé straně a vrací se do obrany.
5'
Višňovská snižuje trhákem zleva na první tyč.
5'
Řezáčová sebrala nepovedenou dohrávku z levé spojky na levé křídlo, následovala ztráta Plzně.
4'
Vlachová se rozeběhla a střelou po ruce zamířila z levé spojky na bližší tyč.
4'
Řezáčová se přesunula ke vzdálenější tyči proti pravé spojce.
4'
Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Lucie Drozdová).
3'
Franzová skórovala tvrdou střelou z pravé spojky pod víko.
3'
Plzeň zastavila rozběhnutou Báru Krejčíkovou na pravé spojce, následně brankářka hostů vyrážela pokus Novákové na kratší tyč.
2'
V signalizované pasivitě pokazily hostující hráčky pas z pravé spojky na pivotku a budou se bránit.
2'
Franzová tentokráte posunula míč z osy hřiště na levou spojku ,kde byla faulovaná Linda Galušková.
1'
Franzová nahrála ze střední spojky na pravou stranu, tam došlo k faulu při kombinaci hostujícího celku.
1'
Pospíšilová vyhodila balón, Hodonín hned zaznamenal ztrátu a Plzeň jde do postupného útoku.
1'

HK Hodonín: Rehušová, Zichová, Čižmárová – Pospíšilová, Višňovská, Malecká, Krejčíková, Jadamíková, Kalinová, Fleková, Drexlerová, Krejčíková, Vavroušková, Cyganová, Nováková.

DHC Plzeň: M. Malá, Mancellari, Řezáčová – Šmrhová, L. Galušková, Formanová, Franzová, Kantnerová, Slabá, Vlachová, Bušauerová, D. Galušková, L. Drozdová, Melicharová, Kepková, Lásková.

Rozhodčí: Kozler, Zych.
DHC Plzeň
Plzeň se vrátila do MOL ligy po roční odmlce. Šest kol před koncem byla na čele první ligy s náskokem čtyři bodů, ale sezona se z jistých důvodů nedohrála. Nicméně i kvůli tomu, že na rozdíl od posledního ročníku nepřihlásily MOL ligu hned dva slovenské celky, tak nakonec se na západě Čech hraje nejen nejvyšší mužská, ale také ženská soutěž. V době rozhodnutí o postupu Plzně o patro výš se počítalo s tím, že MOL ligu bude hrát třináct družstev. Jenže v srpnu ohlásilo Veselí nad Moravou, že se nezúčastní následujícího ročníku MOL ligy.

Po návratu do MOL ligy získaly házenkářky Plzně v devíti odehraných zápasech tři body. Remizovaly doma se Zlínem poměrem 25:25 a před týdnem urvaly na své palubovce první vítězství po 322 dnech. Písek porazily 21:18. Západočešky spoléhají hlavně na Karin Řezáčovou, účastnici loňského evropského šampionátu, která přišla před sezonou z pražské Slavie. Řezáčovou trénuje kouč brankářů a házenkářská legenda Radek Motlík, jenž získal v dresu Plzně tři tituly.
HK Hodonín
Z bodového hlediska nás čeká souboj dvou nejhorších celků MOL ligy. Hodonín, devátý celek minulého ročníku soutěže, se nachází v tabulce na posledním místě. Prohrál všech dvanáct zápasů, naposledy před týdnem neměl daleko k premiérovému bodovému zisku, ale na palubovce slovenského Prešova padl těsně 22:23. Přitom po poločase vedly svěřenkyně Antonína Střelce poměrem 14:10 a ve druhém dějství ještě 22:21, nicméně závěr vyšel díky trefám Šutranové a Vargové slovenskému týmu. Co se týče výsledků v domácích zápasech, tak Hodonín se ve svém posledním střetnutí na svém hřišti nestačil na Michalovce jednoznačně 18:45.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 6. kola házenkářské MOL ligy, ve kterém se střetnou HK Hodonín a DHC Plzeň. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.