Házená - MOL liga ženy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Most : Dunajská Streda - 30. ledna 2021   18:00

Most
Most
3' Mikulčík  • 4' Smetková  • 8' Smetková  • 8' Mikulčík  • 14' Šustková  • 19' Mikulčík  • 23' Kostelná  • 24' Smetková  • 24' Maňáková  • 26' Cholevová  • 26' Smetková  • 28' M. Poláková  • 30' Maňáková  • 34' Smetková  • 38' Cholevová  • 40' Maňáková  • 45' Šustková  • 49' M. Poláková  • 50' Šustková  • 50' Šustková  • 53' Borovská  • 57' Zachová  • 57' Šustková
29:34
(15:17)
Dunajská Streda
5' Élö   • 13' M. Rajnohová   • 14' Juhosová   • 15' Juhosová   • 15' C. Bugárová   • 16' M. Rajnohová   • 22' R. Bizik   • 24' Élö   • 25' M. Rajnohová   • 25' Pastorková   • 26' C. Bugárová   • 27' Juhosová   • 30' Pastorková   • 33' Élö   • 36' M. Rajnohová   • 37' R. Bizik   • 38' R. Bizik   • 41' Élö   • 42' Élö   • 43' M. Rajnohová   • 46' R. Bizik   • 46' B. Bíziková   • 48' Pastorková   • 53' R. Bizik   • 54' M. Rajnohová   • 56' Pastorková   • 56' R. Bizik   • 59' M. Rajnohová   • 60' Straková
Most
Bareš, Uhlíř
hala Baník Most

Od patnácté minuty už se Most nedostal do vedení. Dunajská Streda si vypracovala až sedmibrankový náskok a nakonec tedy bere nesmírně důležité dva body z tohoto duelu
Velké překvapení je tady! Dunajská Streda se stala prvním týmem, který v rámci MOL ligy v letošní sezoně porazil Most. Po vítězství nad Michalovcemi si tak připsal další velice cenný skalp. Hostující celek dnes disponoval perfektní střelbou ze spojek. Most udělal velké množství ztrát a zkrátka dnes vyšel bodově naprázdno.
DHK Baník Most – MŠK Dunajská Streda 29:34 (15:17)
Nejvíce branek: Smetková 9/4, Šustková 5, Zachová 3/2 – Bizik 10/4, Rajnohová 7, Élö 5. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 9/6 – 4/4. Vyloučení: 1:5.
60'
Po faulu na levé straně nařídili rozhodčí sedmičku, Oguntoyeová pustila do brány Oláhovou, ta byla krátká na sedmičku Zachové k pravé tyči.
60'
Při přečíslení tři na jednu to vzala na sebe křížem zleva Straková.
60'
Pastorková zakončila při souboji s Maňákovou na pivotu, brankářka Mostu vyrážela balón rukama nad sebe.
60'
Hostům navíc pomohlo břevno a zdá se, že tohle už slovenský celek zvládne.
59'
Po pasu pod sebe na pravé spojce vypálila Rajnohová zhruba z devítky na bližší tyč.
59'
Dunajská Streda kombinuje, rozhodčí už zvedli ruku.
57'
Most hrál osobku po celém hřišti, byla pískaná pasivita a trhák poslala Šustková nad levou nohou brankářky do sítě.
58'
Útok slovenského celku neměl dlouhého trvání, ale Borovská prorážela na levé straně.
57'
Zachová si zpracovala na pravém křídle nahrávku z pravé spojky a zakončovala na přední tyč.
57'
Po odrazu střely z levého křídla od břevna hrála Bizíková nohou u vlastního brankoviště a dostane dvojku.
56'
Réka Biziková si naběhla na pravé spojce na nahrávku ze střední spojky do druhé vlny, hostující tým znovu vede o šest gólů.
56'
Zachová bombou pod břevno drží naděje Mostu.
56'
Při nahazovačce z levé strany na Smetkovou si Smetková proti dvěma soupeřkám vynutila sedmičku.
55'
Oguntoyeová byla připravena při zakončení Smetkové z pravé spojky na bližší tyči, posléze byla zablokovaná Maňáková.
56'
A když Pastorková po nahrávce z pravé strany na pivotu přetlačila soupeřku, tak Dunajská Streda sahá po velkém překvapení v Mostě.
55'
Hostující brankářka si připsala zákrok rukama.
54'
Pivotce hostů vypadal balón, ale sebrala ho Rajnohová a ta podstřelem propálila gólmanku.
54'
Rozhodčí viděl faul na jednu z hostujících hráček při souboji před domácím brankovištěm.
53'
Žlutá karta pro realizační tým MŠK Dunajská Streda.
53'
Borovská v pádu z pivota přehodila gólmanku.
53'
Biziková naznačila přihrávku, místo toho obešla soupeřku a prosadila se na pravé spojce z šestky.
52'
Po ztrátě Dunajské Stredy neproměnil Most trhák z levé spojky na druhou tyč.
51'
Domácí celek si vzal timeout, sedmičku Šustkové poté brankářka vykopla levou nohou.
51'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Boglárka Bíziková).
51'
Zřejmě sedmička pro Most za faul na pravé křídlo.
51'
Bizíková našla Élövou na levé spojce, její pokus k bližší tyči vytáhla gólmanka rukama.
50'
Kostelná rychle sehrála akci ze spojky na Šustkovou na pivotu a hosté už vedou pouze o čtyři branky.
50'
Ztráta MŠK.
50'
Šustková prostřelila přesouvající se brankářku mezi nohama k pravé tyči.
50'
Po nahrávce z levé spojky na pivota spálila jedna z hostujících hráček obrovskou šanci, minula branku.
49'
Poláková dostala na pravém křídle nahrávku ze spojky a poslala míč mezi nohama brankářky do sítě.
48'
Hostující hráčky to mají opravdu rozehrané skvěle! Pastorková se protáhla na pravé straně na šestku a skórovala.
48'
Smetková poprvé v zápase nedává sedmičku, míč se odrazil od levé tyče z pohledu domácí hráčky vedle brány.
47'
Šustková nahrála z otočky na pravé spojce do pravého křídla, kde přišlo bránění v brankovišti proti Polákové.
47'
Bizíková zkazila přihrávku z pravé spojky do pravého křídla a hned vzápětí faulovala rukama na hranici domácího brankoviště.
46'
Réka Biziková zakončila trhák seběhem zleva na střed a gólem k pravé tyči. Navíc Most se poté neprosadil a nevypadá to s ním vůbec dobře.
46'
Biziková převzala přihrávku od otáčející se Rajnohové na levé spojce a z šestky udeřila k přední tyči.
45'
Šustková snižuje střelou ze země na střední spojce. Most vzápětí sahá k osobní obraně.
45'
V signalizované pasivitě postřehli rozhodčí faul na Bizikovou, následnou tečovanou střelu chytila snadno mostecká brankářka.
44'
Nařízenou sedmičku posílá Smetková k pravé tyči do protipohybu brankářky.
44'
Jagodičová je vyloučena za zákrok na Kostelnou.
43'
Andrýsková posunula míč ze střední spojky na Kostelnou na pravé spojce, ta byla faulovaná.
43'
Rajnohová se pověsila do vzduchu na levé spojce a trefila se do bližšího horního rohu brány, domácí celek odpovídá timeoutem. Dunajská Streda má nakročeno k tomu, aby jako první v této sezoně v MOL lize porazila Most.
43'
Kostelná nedává vyloženou příležitost z levé spojky a šesti metrů a situace je pro Most ještě horší!
42'
Další branka křížem Élövé z pravé spojky.
42'
Po dohrávce do levého křídla zachránila slovenský celek kratší tyč a brankářka MŠK zvedla ruce nad hlavu.
41'
Élövá zvyšuje levačkou z pravé spojky na rozdíl čtyř branek.
41'
Kostelná ztratila balón na pravé spojce a za následný faul na ose hřiště dostává Cholevová dvě minuty.
40'
Technická chyba MŠK znamená, že Most jde do postupného útoku.
40'
Maňáková využila na pravé spojce nahrávky ze středu k zakončení na zadní tyč.
39'
Réka Biziková se pustila do souboje s Borovskou na pravé spojce, následně neskórovala Élövá na střední spojce.
38'
Réka Biziková skóruje v pádu na levém křídle k bližší tyči.
38'
Cholevová odrazila svou přesnou trefu ze spojky o horní tyč.
37'
Rána Réky Bizikové z pravé spojky a devítky směřovala až do sítě.
37'
Smetková pálí do pravého dolního rohu brány.
37'
Sedmička pro Most po faulu na pravé straně.
37'
Rajnohová posunula míč na pivota z levé spojky a její spoluhráčka skórovala v pádu.
36'
Nakonec ihned po rozehrávce volného hodu zakončila přesně Rajnohová ze střední spojky.
35'
Most se zlobí, ale útok Dunajské Stredy pokračuje dál. Hostující hráčky mají celkem problém ve druhém poločase s agresivní defenzivou domácího celku.
35'
Oddechový čas pro hosty.
35'
Most byl agresivní v obraně a posléze utekla Zachová středem do samostatného útoku, míč se odrazil od břevna těsně před čáru.
34'
Smetková reagovala ze střední spojky levačkou do protipohybu brankářky.
33'
Tvrdá střela vyskakující Élövé z levé spojky dopadla k bližší tyči.
33'
Maňáková byla zablokovaná při střele z pravé spojky a následně faulovala Rajnohovou.
32'
Rozhodčí pískají pasivitu hostům.
31'
Sledujeme postupný útok Dunajské Stredy.
31'
Dunajská Streda odehrála v Mostě perfektní první poločas a vede poměrem 17:15. Hosty táhne Élövá na spojce a celkově střelba ze spojek zatím házenkářkám slovenského celku vychází dokonale. Do toho je Biziková stoprocentní při sedmimetrových hodech. Most dělá zatím dost technických chyb a útočných faulů. Domácí budou muset zabrat ve druhém dějství.
30'
30'
Most ještě snížil rozběhnutou Maňákovou na pravé spojce.
30'
Pastorková se na pravé straně odpoutala od soupeřky po pasu od Élövé a vypálila pod kratší šibenici.
29'
Smetková levačkou přelobovala gólmanku.
29'
Po faulu na pravé straně je nařízena sedmička i proti hostům.
29'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Réka Bizik).
29'
Pastorková nahrávala z pravé spojky na Juhosovou na pivotu, bude to sedmička.
28'
Poláková zakončila na pravé straně a hraně brankoviště.
27'
Élövá začala dohrávku, která skončila gólem Juhosové z pravého křídla pod vzdálenější horní roh brány.
26'
Na další trefu Smetkové ze spojky reaguje slovenský tým timeoutem.
26'
Bugárová našla místo při zakončení z levé spojky u bližší tyče.
26'
Brankářka byla bez šance proti ráně Cholevové ze spojky.
25'
Pastorková na pivotu přetavila nahrávku z pravé strany v přesný zásah do horních pater brány.
24'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Petra Maňáková).
25'
A Rajnohová do levé části brány, brankářka šla ke své levé tyči.
24'
Smetková se trefuje ze spojky.
24'
Na konci souhry vystoupala Élövá nad blok a skórovala z pravé spojky do vzdálenějšího dolního rohu brány a protipohybu brankářky.
23'
V signalizované pasivitě se rozeběhla Kostelná na pravé spojce a rozvlnila síť.
23'
Cholevová byla na střední spojce faulovaná, takže devítka pro Most.
22'
Trošku s problémy, ale přece jen dohrály hostující hráčky míč do levého křídla, odkud vystřelila Réka Biziková na zadní tyč. Domácí družstvo si bere timeout.
22'
Bíziková pokazila nahrávku z pravé spojky na pivota, pas byl až moc vysoký. Jenže Most se posléze nedostal ani na svou útočnou polovinu.
21'
Andrýsková předala míč na pravou spojku Kostelnou, ta prorážela. Následovat bude postupný útok Mostu.
20'
Kostelná se Šustkovou posunuly míč do pravého křídla, to nezakončilo. Vzápětí vyrazila brankářka rukama pokus Andrýskové z levé spojky.
20'
Réka Biziková utáhla sedmičku k levé tyči a zůstává stoprocentní při střelbě sedmimetrových hodů.
19'
Sehrávka do pivota končí bráněním v brankovišti proti Pastorkové, další sedmička.
19'
Mikulčík si naskočila na levém křídle a přehodila brankářku.
18'
Réka Biziková se prosadila sedmičkou k levé tyči.
18'
Při nahrávce Bízikové na pravou stranu do druhé vlny na hranu brankoviště strhla Jungová soupeřku, sedmička.
18'
Sedmička Smetkové šla od nohy brankářky do sítě.
17'
Šustková a Andrýsková dostaly míč na pravou spojku Kostelnou, ta vybojovala sedmičku, byla bráněna v brankovišti.
17'
Rozhodčí uděluje dvě minuty Bugárové po souboji před hostujícím brankovištěm.
16'
A ten končí brankou Rajnohové z levé spojky do bližšího spodního rohu.
16'
Navíc Most zaznamenal ztrátu a je tady tak postupný útok Dunajské Stredy.
15'
Rajnohová přihrála ze středu na levou spojku a Bugárová k protější tyči otočila vývoj zápasu.
15'
Pravá spojka dohrávala do pravého křídla, kde zakončovala Juhosová na přední tyč.
14'
Šustková vrací vedením domácím gólem z pravé spojky.
14'
Juhosová vyrovnává při trháku z pravé strany do dolní části brány.
13'
Müllnerovová toho moc neviděla proti zakončení Rajnohové ze střední spojky k levé tyči.
13'
Borovská vidí kartu za zákrok při přihrávce Rajnohové z pravé spojky na šestku.
12'
Na konci povedeného sóla Kostelné pravou stranou vykopla Oguntoyeová levou nohu.
11'
Brankářka Oguntoyeová protestovala poté, co rozhodčí přisoudil míč po souboji na hraně brankoviště domácímu týmu.
11'
Kostelná dohrávala z levé spojky na pivotku, ta byla faulována.
10'
Žlutá karta pro tým MŠK Dunajská Streda (Mária Straková).
9'
Výborná Müllnerová rukama na bližší proti vyskakující levé spojce Élövé.
9'
Dunajská Streda se ubránila, posléze došlo k faulu na levou spojku slovenského družstva.
9'
Křižná střela Élövé z levé spojky se od břevna odrazila nad branku a poté do rukou Müllnerové.
8'
Cholevová nahrála zadovkou proti vystupující hráčce do levého křídla, kde byla úspěšná Mikulčík na kratší tyč.
8'
Smetková skóruje přes blok z pravé spojky.
7'
Nebyl to průraz na Smetkovou z levé strany, poté přestřelila Élövá bránu z pravé spojky.
6'
Most přišel o balón a při své první přesilové hře v zápase se v její úvodní minutě neprosadil.
5'
Zachová se postavila na sedmičku po faulu na ose hřiště, ale brankářka byla připravena u své levé tyče.
5'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Cintia Bugárová).
5'
Élövá kontrovala z pravé spojky na bližší tyč.
4'
Smetková vyskočila na střední spojce a zakončila na pravou stranu, brankářka se uprostřed brány nepohnula.
4'
Most postavil obranu 0:6 a přišly kroky Dunajské Stredy.
3'
Po ztrátě spojky slovenského týmu si při trháku seběhla Mikulčík zleva na střed a zamířila k pravé tyči gólmanky.
3'
Müllnerová zasáhla, ale posléze Maňáková vystřelila pouze do rukou brankářky, které se přesouvala ke své pravé tyči.
2'
Réka Biziková si vzala balón a nasměrovala jej k levé tyči.
2'
Bude to sedmička po faulu Cholevové na levou spojku.
1'
Zakončení z pravé spojky skončilo vedle brány a rozehrává tak Rajnohová na střední spojce.
1'
Most nastoupil v černém a útočí jako první. Dunajská Streda hraje ve žlutém.
1'

DHK Baník Most: Bezpalcová, Müllnerová – Mikulášková, Smetková, M. Poláková, Šustková, Šípová, Andrýsková, Zachová, Maňáková, Borovská, Jungová, Cholevová, Stříšková, Mikulčík, Kostelná.

MŠK Dunajská Streda: Oguntoyeová, Oláhová – Mészárosová, Élö, Pastorková, B. Bíziková, Straková, Virág Demeter, R. Bizik, Juhosová, M. Rajnohová, Pénzesová, C. Bugárová, Jagodič.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.
Domácí kouč Jiří Tancoš prozradil pro web handball.cz, že jeho tým by měl dnes nastoupit kompletní. Nicméně před Dunajskou Stredou měl respekt a byl si vědom toho, že hostující celek před sezonou hodně posílil a hlavně, že v letošní sezoně porazil v domácím prostředí Michalovce, velkého rivala Mostu, který se v MOL lize každoročně pere o nejvyšší příčky.
Most má před sebou již svůj čtvrtý zápas v kalendářním roce 2021. Naposledy vyhrál na palubovce slovenské Šaly poměrem 34:24. Více než třicet branek se mu povedlo vstřelit také v domácím souboji se Zlínem, nad kterým zvítězily mostecké házenkářky 35:21. Baník i v letošní sezoně potvrzuje pozici jednoho z aspirantů na titul a vítězství po základní části. Ve třinácti duelech neztratil ani bod. Má vůbec nejlepší útok v celé MOL lize. Před druhou pražskou Slavií vede o šest bodů. V Mostu najdeme účastnice posledního evropského šampionátu ať už je to křídelnice Dominika Zachová či brankářka Dominika Müllernová.
Most je hegemonem české ženské házené za poslední sezony. Sedmkrát za sebou získal český titul, nejvyšší české soutěž nezná jiného vítěze než Most od jara 2012, kdy Baník triumfoval vůbec poprvé ve své historii. V uplynulých letech táhla družstvo zejména spojka Markéta Jeřábková, která byla na MS 2017 nejlepší českou střelkyní. Tam svěřenkyně trenéra Bašného došly až do čtvrtfinále, kde nechybělo mnoho, aby porazily Nizozemky. V osmifinále vyřadily Rumunky trefou Michaely Hrbkové ze závěrečného útoku a situace sedm na pět. Přitom Rumunsko mělo v sestavě nejlepší házenkářku planety Neaguovou. I těmito výkony si řekla Jeřábková o angažmá v Maďarsku.
Hostující házenkářky jsou dnes podle mínění sázkových kanceláří v pozici výrazných papírových outsiderek. V aktuálním vydání tabulky MOL ligy zaujímají šestou pozici, když z šesti duelů vytěžily na své konto celkem devět bodů. Ve čtyřech zápasech se radovaly z výhry. Nutno podotknout, že i tabulka MOL ligy je ovlivněna tím, že svět není v normálním stavu a například oproti páté Porubě odehrála Dunajská Streda o čtyři zápasy méně. Hostující družstvo momentálně disponuje sérií čtyř vítězných zápasů v řadě za sebou. Nicméně poslední vystoupení Dunajské Stredy se datuje až k 5. prosinci uplynulého roku. Dunajská Streda tehdy přehrála Prešov 30:20. Následovalo přerušení soutěže kvůli mistrovství Evropy házenkářek. Navíc kvůli tomu, že ještě nedávno nemohly kvůli pandemii a vládním nařízením hrát proti sobě slovenské a české týmy, tak pro hostující házenkářky to bude dnes v Mostě vůbec první soutěžní duel proti českému celku v letošní sezoně.
Vzájemné zápasy
V loňské sezoně se oba celky střetly ještě v kalendářním roce 2019. Na Slovensku zvítězil Most poměrem 41:22, v odvetě poté 39:24.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 6. kola házenkářské MOL ligy, ve kterém se střetnou DHK Baník Most a MŠK Dunajská Streda. Začínáme v 18:00.