ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Španělsko  - 24. ledna 2018   20:30

Německo
Německo
5' Kühn  • 6' Wiencek  • 7' Weber  • 9' Kühn  • 11' Kühn  • 14' Groetzki  • 17' Wiencek  • 20' Groetzki  • 22' Pekeler  • 24' Weber  • 26' Weber  • 27' Pekeler  • 29' Weber  • 34' Häfner  • 46' Häfner  • 47' Häfner  • 48' Häfner  • 49' Reichmann  • 51' Kohlbacher  • 52' Reichmann  • 53' Reichmann  • 54' Häfner  • 57' Reichmann  • 58' Reichmann  • 59' Kühn  • 60' Gensheimer
27:31
(13:14)
Španělsko
Španělsko
5' Aguinagalde   • 7' Gurbindo   • 11' Sarmiento M.   • 12' Aguinagalde   • 13' Gurbindo   • 16' Entrerríos   • 21' Aguinagalde   • 23' Balaguer   • 25' A. Dujshebaev   • 26' Balaguer   • 28' Aguinagalde   • 33' Balaguer   • 34' Ariño B.   • 39' Balaguer   • 41' Gurbindo   • 41' Gurbindo   • 42' Entrerríos   • 43' Entrerríos   • 49' Balaguer   • 49' A. Dujshebaev   • 50' Sarmiento M.   • 53' A. Dujshebaev   • 53' A. Dujshebaev   • 56' Balaguer   • 57' Entrerríos   • 60' A. Dujshebaev
Německo
Španělsko

S konstatováním, že semifinálové dvojice se jmenují Dánsko – Švédsko a Francie – Španělsko, se s vámi loučím. Přeji hezký zbytek středečního večera a dobrou noc.
A slaví i Česká republika! Naši reprezentanti si v pátek od 15:30 v Záhřebu zahrají o páté místo proti Chorvatsku, které prohrálo s Francií a bude tak hrát doma pouze na ME jen tento souboj.
Španělé to zvládli. Soustředěným výkonem po celý zápas udolali houževnaté Němce, které srazila dvanáctiminutovka bez vstřelené branky. Od 34. do 46. minuty naši západní sousedé nedokázali vstřelit branku, přičemž při stálé powerplay několikrát inkasovali. Hořký kalich si vypila především levá spojka, Julius Kühn. Právě jeho několik ztrát v klíčových chvílích stály Německo postup.
60'
Alex Dujšebajev pečetí španělský postup.
60'
Uwe Gensheimer dostal krásnou přihrávku od Kühna na levé křídlo a technickou ranou skóruje. Je však příliš pozdě a Němci jsou už jednou nohou v letadle.
59'
Julius Kühn se uvolnil na levé spojce a skóruje přesně do protipohybu Corralese. Minuta do konce.
58'
Tobias Reichmann, to je v posledních chvílích hráč, který živí pomalu skomírající naději na postup Němců.
57'
Na pravé straně dostal víc prostoru Tobias Reichmann a ten si věděl rady. Stále je to o hrozivých šest branek a čas se krátí.
57'
Po další ztrátě smolaře utkání Kühna dovršuje třicáté branky španělského celku Entrerríos.
56'
Rychlost, ve které nyní Španělé kombinovali, byla pro německou obranu prostě neřešitelná. Následně se z této smršti vymanil do zakončení tváří v tvář Balaguer a nemýlil se.
55'
Krátký interval ztrát a protiútoků, který doplnili výborní brankáři na obou stranách, ukončil španělský timeout.
54'
Kai Häfner na pravém křídle dostal malinko více prostoru, který okamžitě využívá.
53'
Alex Dujšebajev předvedl na spojce individuální akci, kterou korunoval brankou do šibenice.
53'
Německé šance, pokud mají zůstat nad vodou, musí rychle útočit. Reichmann proměnil protiútok.
53'
Alex Dujšebajev a další branka španělského celku ze spojky.
52'
Následný brejk po brankářově rozehrávce přesně proměnil Tobias Reichmann.
52'
Aguinagaldeho ránu z hranice brankoviště Heinvetter lapil.
51'
Německý tým sehrál kombinaci na uvolněného pivota, jímž byl přesně zakončující Kohlbacher.
50'
A poté, co selhali Kühn s Gensheimerem, se prosazuje z pravé spojky přímo do pravé šibenice Sarimento.
49'
Alex Dujšebajev ovšem svou brankou drží Němce stále daleko od břehu, tedy od břehu vítězství.
49'
Tobias Reichmann se prosadil z rychlého brejku a snaží se držet německé akcie stále nad nulou.
49'
Španělé zásluhou Balaguera konečně odpovídají brankou, kterou dává Balaguer.
48'
A znova se prosazuje hráče bundesligového TSV Hannoveru Kai Häfner, který po zmatích před španělskou brankou zavěsil.
47'
A vida. Nejprve se zaskvěl proti Gurbindovi Heinvetter a následně se německým hrdinou posledních okamžiků stal Kai Häfner, který tak snižuje na rozdíl pěti branek.
46'
Ovšem nyní Němci konečně prorazili. Kai Häfner napřáhl z levé spojky a neomylně trefil.
45'
Julius Kühn předvádí další minelu. Opět nedal branku. Z jasné pozice má nyní německý tahoun psychický blok.
44'
Ferran Solé je, jak jsem již říkal, těžce sběhlý v disciplíně sedmimetrových hodů. To nyní opět potvrdil.
44'
Weinhold fauloval v zakončení Sarimenta a dostává dvouminutový trest. Navíc sedmička.
43'
Julius Kühn prožívá hořký druhý poločas. Již několikátou chybou v rozehrávce či střelbě posouvá psychiku týmu níže. Španělé mohou potvrdit současnou nadvládu.
43'
Timeout Německa.
43'
Tak tohle se nepovedlo. Raúl Entrerríos ukradl míč potřetí za sebou a dovršil tak zmar Němců ve hře bez brankáře v poli. Furia Espanyola vede už o sedm branek.
42'
Chyba Fatha a následný gól do prázdné číslo dvě v krátkém sledu. Tohle vypadá zle. Autorem je Raúl Entrerríos.
41'
Neúspěšné snažení Němců ve hře bez brankáře potvrzuje Eduardo Gurbindo gólem skoro přes celé hřiště do prázdné branky.
41'
Němci jdou po timeoutu do powerplay. Namísto vystřídavšího Heinvettera nastupuje Weinhold.
41'
Po další chybě Webera, přesněji řečeno technickém faulu, se dostal do samostatné akce Eduardo Gurbindo. Byl úspěšný a registrujeme první větší trhák jednoho z mužstev.
40'
Španělé nyní protestovali po střele Fatha, který trefil Corralese do hlavy. Ovšem akorát obdrželi za lavičku žlutou kartu.
39'
Španělé nyní nepochybili a další německý zkrat v útoku využili atakem po křídle, jenž lobem využívá Balaguer.
39'
Ovšem další technická chyba v podání našich západních sousedů. Tentokrát je viník Janke.
38'
Finn Lemke předvedl vynikající obranný blok a Němci běží vpřed.
38'
Entrerríos sice nedal, ale odraz skončil v rukou jihoevropského celku.
38'
Aguinagalde zakončoval na pivotu z nouze, ale byl faulován. Španělský útok přes spojky tak pokračuje.
37'
Julius Kühn v krátkém časovém sledu znovu chybuje a dává tak Španělům šanci na první větší odskok ve skóre v prozatimním průběhu utkání.
36'
Ferran Solé je ovšem v této disciplíně jako ryba ve vodě. V pohodě hrající Španěl ukázkově loboval německého gólmana a Španělé jsou napřed o dvě branky.
36'
Sedmimetrový hod po faulu Jankeho. Namísto Wolffa jde zkusit chytit sedmičku Heinevetter.
36'
Další technická chyba v podání Webera.
35'
Po technické chybě Kühna se sám na brankáře Wolffa hnal Guardiola. Jmenovec slavného trenéra však neproměnil.
34'
Španělé poprvé v utkání navedli útok na levé křídlo, odkud se po výskoku a neomylném zakončení prosadil Ariño.
34'
Z pravé spojky se do zakončení na brankovišti prodral Käi Hafner, který ač tísněn trefil technicky na zadní tyč.
33'
Rychlou akci na pivota proměnil pohotově o zem David Balaguer.
32'
Rune Dahmke zklamal v rychlém protiútoku. Naopak Corrales je za hrdinu, když Němcovi vytáhl pokus do horních pater branky reflexivně vymrštěnou rukou.
31'
Po faulu na Pekelera, který měl na svědomí Gurbindo, proměnil chytře mezi nohy Corralese sedmičku Kai Häfner.
31'
Aguinagalde po sérii krátkých přihrávek dostal možnost zhruba ze šesti metrů, ale minul branku.
31'
První půle byla nesmírně vyrovnaná. Boj o semifinále se prozatím neurval do trháku ani jednoho z mužstev. Jak pyrenejský tým, tak naši západní sousedé, hrají velmi koncentrovaně a disciplinovaně. Jsme zvědaví, jestli ve druhém dějství povolí stavidla některé defenzívy. A kdo zvládne tuto bitvu o semifinále. Připomínám, že Němci musejí díky horšímu skóre zvítězit. Španělům stačí i remíza. Zkrátka, nechme se překvapit a sledujeme společně bedlivě i druhou část dnešního závěrečného zápasu varaždínské čtvrtfinálové skupiny.
Druhý poločas začne zhruba ve 21:22.
30'
30'
Weber byl neúspěšný a první poločas končí.
30'
Po faulu na Gienceka přijde rána přes španělskou zeď.
30'
Na ránu Alexe Dujšebajeva si Wolff počkal a vyrazil ji levou rukou mimo tři tyče. Němci mohou do poločasu srovnat krok.
30'
Španělé připraví poslední útok v oddechovém času.
29'
Philipp Weber prokázal kvalitu v pohybu a následnou individuální akci ukončil razantní střelou mimo dosah španělského brankáře.
28'
Aguinagalde zvyšuje rychlou střelou ze spojky.
28'
Tobias Reichmann kontra Corrales 0:1 pro španělského brankáře, který po faulu Balaguera čelil úspěšně sedmičce německého týmu.
27'
Na druhé straně odpovídá v rychlé akci na spojce Hendrik Pekeler.
26'
Ke střele se dostal David Balaguer a ten druhou brankou v utkání zvyšuje španělské vedení.
26'
Nyní byl v přetahované poslán k zemi Sarimento. Čisté z obou stran, leč španělský hráč si odnesl náraz v oblasti kostče a zad.
26'
Tu Němci posléze řeší také rychlou akcí na pravé spojce, kterou nakonec osamocen před brankou zakončuje Weber.
25'
Kai Häfner neproměnil střelu z devíti metrů. Němci řeší menší krizi oddechovým časem.
25'
Alex Dujšebajev dostal přihrávku do rychlého protiútoku, kterou proměnil ve dvanáctý gól svého celku.
24'
Tu bez problému proměňuje Ferran Solé.
24'
Uwe Gensheimer fauloval ve výskoku Corralese a je tu vyloučení. Navíc sedmička.
24'
Philipp Weber okamžitě srovnává z levé spojky.
23'
Herní nevynucené chyby se dopustili však i Němci a vystiženou přihrávku proměňuje v gól z rychlého protiútoku David Balaguer.
23'
Alex Dujšebajev se dopustil technické chyby.
22'
Pekeler dostal možnost na vrcholu brankoviště a nakonec vsítil svou první branku v utkání.
21'
Aguinagalde si nakonec na brankovišti našel svůj prostor a následně proměnil technický pokus v gól.
20'
Finn Lemke a učebnicový defenzivní blok proti střele Entrerríose.
20'
Patrick Groetzki je v rychlém protiútoku úspěšný a je srovnáno.
19'
Na druhé straně se blýskl de Vargas při likvidaci střely z pivotu, kterou měl na starost Hendrik Pekeler.
18'
Wolff se nyní blýskl při zákroku střely Entrerríose, která šla z levé spojky.
17'
Po technické chybě Dujšebajeva se do rychlého protiútoku dostal Patrick Wiencek, který se nerozmýšlel a pálil mezi ruku a nohu španělského strážce branky.
16'
Raúl Entrerríos se s ničím nepáral a z devítky napřáhl ke gólové střele, která byla nechytatelná.
15'
Solé naznačila ránu a pak ji vyslal nad padajícím Wolffem.
15'
Kai Häfner fauloval s nohou v brankovišti. Dostává žlutou kartu a ještě to bude sedmička pro Španělsko.
14'
Německá pohledná kombinace, která byla vedená na levé křídlo, dostála svého záměru. Groetzki si po výskoku vybral technickou ránu obstřelem.
13'
Tři góly Španělů v řadě rázem posílají tým z Pyrenejského poloostrova do vedení. Eduardo Gurbindo je nynějším střelcem.
12'
Julen Aguinagalde nakonec dokázal najít prostor ke střele a srovnává.
11'
Takřka vzápětí však odpovídá Sarimento, který prorazil okamžitě po brance Němců středem hřiště.
11'
Němci přečíslili soupeře dvojnásobně odvoláním Wolffa, což se jim vyplatilo. Kühn dostal hodně prostoru a mířil přesně na levé spojce.
10'
Poté, co obdržel žlutou kartu, tak Gurbindo dostává i dvouminutový trest.
9'
Německá rozehrávka postupného útoku se dostala ke Kühnovi, jenž tvrdou ranou strhl vedení na německou stranu.
8'
Po faulu Jankeho se na sedmičku nejvíce cítil Ferran Solé, jenž své sebevědomí potvrdil brankou.
8'
Morros de Argila fauluje příliš tvrdě a vidí žlutou kartu.
7'
Philip Weber byl po německé kombinaci na vrcholu brankoviště sám a jeho technická rána zapadla za španělského brankáře.
7'
Španělský útok prorazil středem a následnou ránu proměnil v gól Eduardo Gurbindo.
6'
Patrick Wiencek je již napodruhé úspěšný a na pivotu strhává vedení na stranu Německa.
5'
Stejný hráč, tedy Julen Aguinagalde, srovnává stav na 1:1.
5'
Faul Aguinagaldeho byl podle rozhdočích na žlutou kartu.
5'
Tu dává až z rychlého brejku Julius Kühn.
5'
Technická chyba Joana Canellase znamená, že ani na začátku páté minuty jsme ještě neviděli branku.
3'
Valero Rivera se snažil zakončit do pravého horního rohu, ale Wolff drží čisté konto.
2'
Opět na obou stranách úřadují brankáři. Wiencek a Gurbindo si ani jeden nevěděl rady v zakončení.
1'
Weinholdova střela z pravé spojky mířila do středu branky, kde stál de Vargas.
1'
Vzhledem k tomu, že Češi, i přes gólovou příležitosto Kašpárka v posledních vteřinách, remizovali se Slovinskem, mají naši reprezentanti stále na jednu metu. A to je zápas o páté místo. Nejlepší výsledek od roku 1996 by bylo asi nejpříhodnější zakončit takto. Svěřenci Filipa a Kubeše se do tohoto utkání potkají v případě, že souboj o semifinále neskončí remízou.

Německo: Heinevetter, Wolff – Lemke, Gensheimer, Wiencek, Reichmann, Weinhold, Pekeler, Roscheck, Fäth, Weber, Groetzki, Häfner, Janke, Dahmke, Kühn, Kohlbacher, Drux.

Španělsko: P. de Vargas, Corrales – Gurbindo, Fernández P., Rivera Folch, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento M., Aguinagalde, Cañellas, Morros de Argila, Ariño B., Guardiola, Goñi Leoz, Solé, Balaguer, Figueras, D. Dujshebaev.
Vítejte u onlajn přenosu varaždínské skupiny ME v házené. Utkání Španělska s Německem bude přímým bojem o postup do semifinále. Furia Espanyola si současnou situaci zavinila sama. Včera hráči z Pyrenejského poloostrova podlehli nečekaně Slovincům 31:26. Němci naopak naposledy podlehli úřadujícím olympijským vítězům z Dánska. Ve chvíli začátku utkání už budeme znát zbylé dva výsledky. Vzhledem ke skóre a vzájemným zápasům bude pro české hráče nejlepší varianta remíza. Pokud tedy Dánové nepodlehnou Makedonii a náš národní tým porazí Slovince. Zamotaná matematika až do poslední chvíle. Nic lepšího jsme si nemohli přát. Nenechte si tudíž ujít onlajn obou aspirantů na zlaté medaile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.