ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Česko - 24. ledna 2018   16:00

Slovinsko
Slovinsko
2' Cingesar  • 6' Potočnik  • 7' Potočnik  • 9' Bezjak  • 11' Mlakar  • 15' Suholeżnik  • 17' Bezjak  • 22' Zarabec  • 23' Cingesar  • 28' Zarabec  • 30' Zarabec  • 31' Kavtičnik  • 32' Kavtičnik  • 37' Zarabec  • 39' Kavtičnik  • 44' Kavtičnik  • 45' Kavtičnik  • 48' Żabić  • 49' Cingesar  • 50' Mačkovšek  • 52' Kavtičnik  • 55' Zarabec  • 57' Marguč
26:26
(11:12)
Česko
Česko
1' Kašpárek   • 2' Zdráhala   • 4' Číp   • 7' Kašpárek   • 7' Zdráhala   • 8' Bečvář   • 10' Číp   • 11' Bečvář   • 14' Zdráhala   • 21' Š. Zeman   • 21' Kašpárek   • 32' Zdráhala   • 33' Kašpárek   • 39' Mubenzem   • 40' Číp   • 41' Číp   • 41' Zdráhala   • 43' Číp   • 44' Zdráhala   • 50' Zdráhala   • 51' Mubenzem   • 53' Mubenzem   • 56' Horák   • 58' J. Hrstka
Slovinsko
Fonseca, Santos (oba Portugalsko) – Volodkov, Zotin (oba Rusko)
Arena Varaždin, Chorvatsko
Česko

Slovinsko – Česko 26:26 (11:12)
Nejvíce branek: Kavtičnik 6, Zarabec 5, Marguč 4/3 – Zdráhala 9/2, Číp 5, Kašpárek 4. Rozhodčí: Fonseca, Santos (oba Portugalsko) – Volodkov, Zotin (oba Rusko). Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 3:3. ČK: Stehlík, Petrovský (CZE).
Duel je u konce. Češi v posledních vteřinách napálili břevno a kvůli tomu se jejich semifinálový sen rozplynul. Stále je ale s největší pravděpodobností čeká duel o páté místo.
Čas vypršel, Slovinci ještě prostestují, ale sám netuším, z jakého důvodu. Utkání s největší pravděpodobností skončí remízou!
60'
Stanislav Kašpárek trefuje břevno!
60'
Oddechový čas pro české barvy! Dvaadvacet vteřin do konce, Češi v útoku. To je velmi nadějné!
60'
Útok Slovinska končí, do útoku míří Češi!
60'
Odstartovala poslední minuta utkání, Slovinci pokračují v útoku.
59'
Martin Galia vystřihl skvělý zákrok, bohužel jsme si ale míč přikopli nohou, a tak bude patřit Slovincům.
59'
Slovinci si berou oddechový čas. Do konce zápasu zbývá 106 sekund. Remíza teoreticky stačí českému týmu k boji o konečné páté místo, oba týmy ale ještě myslí na účast v semifinále a chtějí zvítězit. Bude to nesmírně zajímavé!
58'
První branku v dnešním zápase si Jakub Hrstka nechal na tu nejlepší chvíli a dvě minuty před koncem je stav vyrovnaný!
58'
Slovinci trefili tyčku, Češi se ženou za vyrovnáním!
57'
Šlachta na chvilku přerušil slovinskou kombinaci dobrým obranným zákrokem, k míči se ale nedostal. Naši hráči se tak stále musí bránit.
57'
Kapitán Ondřej Zdráhala si s těžkou situací poradil a znovu snížil. Utkání jde do finiše!
57'
Sedmička pro Česko!
57'
Gasper Marguč dal po dlouhé době branku ze hry, z pravého křídla o zem prostřelil Mrkvu. Toho v brance nahrazuje opět Martin Galia.
56'
Dlouho to ale Slovincům nevydrželo, Pavel Horák se již nechtěl koukat na nepříznivý stav a ostrou ranou opět přiblížil české barvy na dostřel.
55'
Miha Zarabec našel skulinku v české obraně a Slovinsko poprvé v utkání vede o dva góly.
55'
Český útok končí střelou Zdráhaly pouze do boční sítě, to je velká škoda.
54'
Marguč to znovu vyřešil velmi lišácky a přehozem Galii vrací Slovincům těsný náskok.
54'
Zarabec faulovaný, což znamená další sedmičku pro Slovince. Do branky se místo Tomáše Mrkvy staví Martin Galia.
53'
Dieudonne Mubenzem v předchozích zápasech příliš prostoru nedostal, nyní ale ukazuje svoji kvalitu. Z pravé spojky skóroval potřetí v zápase a znovu tím srovnal stav dnešního utkání.
53'
Po pauze, v rámci které si Češi vypracovali až čtyřbrankové vedení, zde máme další zvrat, Marguč využívá sedmičku a posílá Slovinsko do vedení.
53'
Slovinci i v oslabení chtějí do vedení a dostanou k tomu k dispozici sedmimetrový hod.
52'
Jenže Kašpárkovi se ve druhém poločase vůbec střelecky nedaří, zřejmě na něj, jakožto na mladého hráče, dolehla tíha okamžiku. Další střela mimo a celá hala žene kupředu slovinský výběr.
52'
Borut Mačkovšek je vyloučen na dvě minuty a dává tím Česku skvělou šanci udeřit z přesilové hry.
52'
Sledujeme velmi rychlou házenou, akce střídá akci. Slovinská kombinace končí neomylnou střelou Kavtičnika, který nám znovu srovnává skóre dnešního zápasu.
51'
Na začátku poslední desetiminutovky vrací české barvy do vedení Mubenzem svým druhým gólem v zápase.
50'
Ani nyní náskok českému týmu dlouho nevydržel, s vyrovnáním přispěchal Mačkovšek.
50'
Teď se to rozjelo, Češi znovu rychle vedou díky Zdráhalovi.
49'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Darko Cingesar).
49'
Čípovu velkou šanci vychytal Skok, na druhé straně si další zákrok připisuje i Mrkva.
48'
Trenér Veselin Vuljovič příliš protestoval výrokům rozhodčích a je od portugalských sudí napomenut žlutou kartou.
48'
S velkým štěstím dostal míč do sítě Igor Žabič, který propasíroval balon mezi nohama Tomáše Mrkvy.
47'
Kašpárek v útoku opět netrefil slovinskou branku, hra se vrací před Mrkvu.
46'
Blaž Blagotinšek dnes podruhé míří na trestnou lavici a dává tím českým barvám slušnou šanci odskočit do výraznějšího brankového rozdílu.
46'
Kašpárek vystřelil mimo, na druhé straně zasahuje Horák. Do útoku znovu míří čeští reprezentanti.
46'
Deset vteřin před návratem vyloučeného hráče si trenéři Kubeš s Filipem berou oddechový čas. Do konce utkání zbývá necelých patnáct minut a já si troufnu tvrdit, že to bude nesmírně napínavá čtvrthodinka.
45'
Šlachtovi byl před brankou odpískán přešlap, Slovinci následně zásluhou Kavtičnika skórovali do prázdné branky a utkání nám tím znovu dramatizují.
44'
Díru do české obrany našel Vid Kavtičnik, který následně prostřelil brankáře Mrkvu.
44'
Přesilovku si vyzkouší také Slovinsko poté, co je za držení vyloučen Mubenzem.
44'
Kapitán Ondřej Zdráhala využil nekoncentrovanosti slovinské obrany a podstřelem přidává další branku českého národního týmu.
43'
Další slovinská hrubice v útoku přinesla rychlý útok Tomáše Čípa, který se prosadil. Češi již vedou o tři branky!
42'
Navíc ve slovinské brance znovu došlo ke změně, mezi tři tyče se po špatném startu vrací brankáře Matevž Skok.
41'
Temperamentní slovinský kouč reaguje dalším time outem.
41'
Toto oslabení přichází Slovince velmi draho, Ondřej Zdráhala dnes pošesté prostřelil slovinského brankáře a znovu posílá české barvy do nadějného, dvoubrankové vedení!
41'
Skóre se nyní přelévá ze strany na stranu, o další trefu se postaral ze stejného místa pravé křídlo Tomáš Číp, rána mezi nohy nachytala brankáře Kasteliće.
40'
Češi při přesilové hře rozkombinovali slovinskou defenzívu úplně do detailu a po Čípově střele zprava je znovu skóre vyrovnané.
39'
První přesilová hra pro české barvy přichází po držení Blagotinšeka na Horáka.
39'
Na opačné straně ale velmi rychle reaguje úspěšnou ranou Kavtičnik.
39'
Mrkva dalším skvělým zákrokem vyslal dopředu Mubenzema, který znovu srovnává stav dnešního napínavého duelu.
38'
Slovinský tým hnaný fanoušky nutí české hráče k chybám, Zdráhalovo ukvapené zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
37'
Po 37 minutách hry se Slovinsko dostává poprvé do vedení, když do sítě Mrkvy spadla další střele již čtyřgólového Zarabce.
36'
Mrkva dalším zákrokem vytěsnil slovinskou střelu na tyč, bohužel pro nás se ale míč odrazil opět pouze k modrozeleným házenkářům.
35'
Hrstka zakončoval z křídla, Kastelić dalším skvělým zákrokem zabránil české radosti. Slovinci jdou do útoku s cílem dostat se do vedení.
34'
Mrkva odčarován, Marguč se ze sedmimetrového hodu nemýlil. Znovu se tak začíná od nuly.
34'
Po faulu Pavla Horáka dostanou Slovinci šanci vyrovnat ze sedmimetrového hodu.
33'
Češi se stále drží o krok vpředu, zásluhu na tom má nyní především přesná rána z ruky Stanislava Kašpárka.
32'
Chyba při českém útoku nabídla samostatný útok Kavtičnikovi, který s danou pozicí naložil nejlépe, jak mohl.
32'
Pomoci musí opět již nejlepší střelec šampionátu Ondřej Zdráhala, který umístil svoji střelu přesně k tyči.
31'
První český útok v oslabení nepřinesl úspěch, naopak na opačné straně bleskurychle vyrovnává Kavtičnik.
31'
Druhý poločas začne asi v 16:53.
Pane jo, to byl první poločas! Závěrečné utkání českého výběru ve čtvrtfinálové skupině přináší velmi vyrovnanou podívanou. Češi během první půle vedli již o pět branek a měli vše nakročeno k vítězství, v závěru se ale jejich plán začal poněkud hroutit. Přesto díky skvělému Mrkvovi stále vedou a živí tak naději na účast v semifinále mistrovství Evropy!
30'
30'
Miha Zarabec měl neskutečné množství štěstí, když při svém zakončení o tyčku dostal míč až do sítě.
30'
Tak to je další velká nepříjemnost pro české barvy! Leoš Petrovský také vyfasoval za svůj úder do obličeje přímo červenou kartu a Češi se tak budou muset znovu bránit slovinskému oslabení!
29'
Urh Kastelić začíná napodobovat Tomáše Mrkvu v české brance! Nyní zlikvidoval ránu Zdráhaly a následně i Bečváře a do útoku tak míří znovu Slovinsko.
28'
Naopak na druhé straně přišlo nekompromisní zakončení Mihy Zarabce.
28'
Pavel Horák již dnes nechodí do útoku tak často jako včera, nyní se tam podíval a jeho střelu zlikvidoval Kastelić.
27'
Čeští trenéři si vzali čas na poradu a ordinují taktické pokyny na závěrečné tři a půl minuty.
27'
Když už se zdá, že se Slovinci dotahují na dostřel, přijde se skvělým zákrokem Tomáš Mrkva! Tentokrát zlikvidoval tutovku Blagotinšeka!
26'
Již jen čtyři minuty zbývají do konce prvního poločasu, Češi stále drží nadějný, tříbrankový náskok.
26'
Petrovský se dostal ke střele z pozice pivota, z těžké pozice však Kastelić opět chytá.
25'
Při dalším útoku je již Čechům signalizována pasivita. Jak to vyřeší?
25'
Brankář Kastelić se přece jen rozchytal, při další chycené střele Zdráhaly je ale pískán faul na českého kapitána.
24'
Zdráhalovu pěknou ránu vytáhl Kastelič mimo branku, do útoku opět míří celek Slovinska.
23'
Chybka Zdráhaly v českém útoku nabídla rychlou akci Slovincům, Cingesar z křídla vymetl všechny pavučinky v Mrkvově brance.
22'
Soupeř českého týmu protočil sestavu a Miha Zarabec po svém příchodu střelou doprostřed o zem prostřelil Mrkvu.
22'
Slovince může alespoň trochu přiblížit další vyloučení v českém týmu, provinil se Štěpán Zeman.
21'
A další pohroma do slovinské sítě přišla po střele Stanislava Kašpárka přesně k levé tyči Kasteličovy branky.
21'
Štěpán Zeman, který byl dnes zpět dopsán na soupisku, se z pozice pivota dokázal prosadit a navýšil náskok českého týmu.
20'
Dva fantastické zákroky Tomáše Mrkvy drží český náskok nad vodou!
20'
Obě mužstva znovu předvedla rychlou ztrátu balonu, skóre se nemění. Slovincům však běží čas z nabídnuté přesilové hry.
19'
Jan Stehlík dostává za svůj úder loktem do obličeje okamžitě červenou kartu a jeho účinkování v dnešním zápase končí!
19'
Jan Stehlík si nyní v souboji počínal přinejmenším neohrabaně, skolil soupeře úderem do obličeje. Rozhodčí se jdou podívat na video, jak danou situaci vyřeší!
18'
Zeman se na pozici pivota prodíral obranou Slovinska příliš okatě a tvrdě, za což je pískán útočný faul českého týmu. Hrát tak budou Slovinci.
17'
Tomáš Mrkva tentokrát prostor po zemi nezavřel a do sítě mu propadlo zakončení Bezjaka.
17'
Ondřej Zdráhala se jako správný kapitán nemýlil. Čtyřbodový náskok trvá.
16'
Kavtičnik zastavil postup Hrstky nedovoleně, je zde žlutá karta a sedmička pro český tým.
16'
Mladý ostrostřelec Kašpárek poprvé v zápase minul branku, ani Slovinci si ale v útočné fázi nevedli vůbec dobře.
15'
Češi se následně při útočné akci poněkud ukvapili, a tak na druhé straně přišel trest v podání snížení od Suholežnika.
14'
Na opačné straně přidává třetí branku v utkání Ondřej Zdráhala, který tentokrát umístil balon mezi nohy brankáře Skoka.
13'
Blaž Janc na Mrkvu nevyzrál, český brankář si rozjíždí v prvním poločase svůj vlastní koncert!
13'
Petrovský fauluje Mlakara a nabízí Slovincům první sedmimetrový hod dnešního zápasu.
13'
Mackovšekovo zakončení vykopl Mrkva mezi diváky. Další skvělý zákrok českého gólmana.
12'
Český útok končí zákrokem Skoka, naši házenkáři se tak musí znovu vrátit do obranné ulity.
11'
Na rozdíl tří branek snižuje po samostatné akci Žiga Mlakar.
11'
Podobný vstup do utkání si Slovinci ani omylem nepředstavovali a hodně rozčilený kouč Veselin Vujovič si okamžitě bere oddechový čas! Na druhé straně pochopitelně panuje maximální spokojenost.
11'
Češi vedou o čtyři góly, Roman Bečvář poslal brankáře Skoka na opačnou stranu.
10'
Další slovinský útok končí technickou chybu, což je voda na mlýn českým házenkářům. Ti se tak mohou radovat z dalšího postupného útoku.
10'
Další skvělý zákrok brankáře Mrkvy vyslal do útoku Tomáše Čípa, který se v samostatném úniku proti Skokovi nemýlil.
9'
Češi již hrají v plném počtu, v závěru ale ještě inkasovali. Mrkva si sice na Bezjakovu střelu sáhl, mimo tři tyče jí ale vytěsnit nedokázal.
8'
Do střelecké listiny se již stihl zapsat i Roman Bečvář, který umístil míč přímo mezi nohy brankáře Skoka. Náskok o tři góly tu ještě nebyl.
8'
Mrkva znovu čaroval, vytáhl ze svého repertoáru další skvělý zákrok a vrací tím míč na českou stranu!
7'
Ondřej Zdráhala se štěstím protlačil balon do sítě a opět vrací klid na české ruce.
7'
Slovinci využívají přesilovou hru velmi rychle, obrana nechala chvilku volného prostoru Potočnikovi, který se mýlit nedokázal. Znovu rozdíl činí už pouze jednu branku.
7'
První vyloučení dnešního mače přichází na české straně, na dvě minuty si půjde odpočinout Pavel Horák.
7'
Stanislav Kašpárek zareagoval velmi rychle stylem pro něj velmi typickým – neomylnou ranou do šibenice.
6'
Potočnik tentokrát vykouzlil fantastické zakončení do horního růžku, český "medvěd" neměl šanci.
5'
A znovu vynikající Tomáš Mrkva! Bohužel odrazil balon "pouze" do zámezí, a tak slovinští házenkáři zůstanou nastěhováni na polovině české reprezentace.
5'
Skvělý Mrkva pokračuje v koncertu ze zápasu v Makedonií a předvádí od začátku vynikající zákroky! Další zlikvidoval ostrou ránu Bezjaka z pravé strany!
4'
Sudí v úvodu žluté karty nešetří, další patří Kašpárkovi.
4'
Bezjakovi odpískáno prorážení, a tak na druhé straně přišla rychlá kombinace, která končí gólem Čípa z pravého křídla.
3'
Obě mužstva nám ukázala po jednom nevydařeném útoku, a tak si svoji cestu za vyrovnáním užijí opět Slovinci.
2'
Za nedovolený zákrok přibyla žlutá karta na konto Blaze Blagotinšeka.
2'
První branku má na kontě také Ondřej Zdráhala, který tak potvrzuje své kvalitní střelecké představení zde v Chorvatsku.
2'
Darko Cingesar umístil svoji střelu o zem naprosto neomylně, vedení českému výběru příliš dlouho nevydrželo.
1'
Kašpárek na druhé straně zakončil rychlou akci neomylnou střelou do šibenice. Skvělý začátek!
1'
První útok končí úspěchem v české obraně, Petrovský zablokoval zakončení soupeře.
1'
Z prvního útoku se budou těšit Slovinci, kteří se také ujmou úvodní rozehrávky důležité střetnutí.
Hymny jsou za námi a nic už nebrání samotnému začátku utkání. Jdeme na věc!
Obě mužstva již vstupují do arény v chorvatském Varaždinu, která dnes není tak zaplněná, jak by bylo zvykem. Převahu v publiku mají jednoznačně slovinští fanoušci, kteří to sem mají jen kousek. Už při zápase s Makedonií ale čeští házenkáři ukázali, že jim nepřízeň publika vůbec nevadí, ba naopak.
Čeští házenkáři si odpočinuli, zregenerovali a jsou připraveni vyrazit do boje o historický úspěch. V historii samostatné České republiky skončili nejlépe šestí a to konkrétně v roce 1996. Nyní jsou nesmírně blízko přepsání tohoto milníku a vše se rozhodne právě v klíčovém střetnutí proti Slovinsku.

Slovinsko: Skok, Kastelić – Blagotinšek, Verdinek, Marguč, Kavtičnik, Janc, Potočnik, Cingesar, Zarabec, Bezjak, Żabić, Mačkovšek, Mlakar, Leban, Suholeżnik.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Šlachta, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Š. Zeman.

Rozhodčí: Fonseca, Santos (oba Portugalsko) – Volodkov, Zotin (oba Rusko).
Postupová matematika:

semifinále

Postupová tajenka je velmi zamotaná. České házenkáře posune do bojů o medaile pouze vítězství, zároveň však musí doufat, že večerní zápas mezi Německem a Španělskem skončí remízou.

boj o 5.-6. místo

Třetí místo ve skupině a tedy účast v závěrečném boji o konečné 5.-6. místo je mnohem reálnější. Do Záhřebu se Češi dostanou v případě jakéhokoliv vítězství, stačit jim bude i remíza, ale to pouze za situace, že zápas mezi Německem a Španělskou remízou neskončí. Porážka českých reprezentantů znamená konec na evropském šampionátu.
Slovinsko si naopak ze základní skupiny odneslo pouze bod za remízu s Německem a po porážce od Dánska se zdálo, že jejich naděje na úspěch zhasla. V posledním zápase ale doslova vyprášili kožich dvojnásobným mistrům světa ze Španělska a v zápase s Českem se budou snažit oživit šance v boji o semifinále, případně o 5.-6. místo.
Češi již v základní skupině dokázali šokovat Dánsko a Maďarsko, po porážce s Německem si ani ne 24 hodin před startem závěrečného klání poradili s Makedonií a stále živí naději na historický úspěch. Proti Makedoncům Česko prohrávalo již o čtyři branky, po strhujícím obratu a nervydrásajícím závěru zvítězili 25:24 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo.
Česká házenkářská pohádka stále pokračuje. Naši reprezentanti udrželi po senzačním obratu proti Makedonii naději na postup do semifinále mistrovství Evropy a v zápase se Slovinskem budou hrát o všechno!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.