Nižněkamsk - Novgorod | ONLINE | 11.1.2020 15:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Novgorod - 11. ledna 2020   15:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
25:38' Aťušov (Padakin) • 27:43' Porjadin (Berglund) • 31:10' Chajrullin (Enlund) • 59:14' Padakin (Chajrullin)
4:2
(0:0, 3:2, 1:0)
Novgorod
Novgorod
27:18' Šachvorostov  (Zborovskij, Ch. Genoway) • 36:05' Schroeder  (Zborovskij, Minejev)
Nižněkamsk
Ovčinnikov, Odins – Gorděnko, Pomonarenko
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
3469 diváků
Novgorod

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:28 (11:15, 15:9, 9:4)
Zblokované střely – 10:11
Vyhraná vhazování – 18:29
Trestné minuty – 0:4
Hity – 10:5
Hokejisté Nižněkamsku zvítězili nad Nižným Novgorodem 4:2. To nejpodstatnější se událo především ve druhé třetině, v níž domácí soupeře přestříleli poměrem 3:2. Za tohoto stavu se nastupovalo také do závěrečné dvacetiminutovky. V ní Neftěchimik dobře bránil a nepouštěl hosty do šancí. Domácí naopak mohli i navýšit svůj náskok, ale jistému gólu z hole Černikova zabránil úmyslným vykopnutím branky z gólman Lindbäck a nařízené trestné střílení White neproměnil. Definitivně tak rozhodl až v čase 59:14 střelou do prázdné branky Pavel Padakin.
59:14'
Charles Genoway ještě dostává trest za to, že po gólu vztekle odpálil kotouč mimo hrací plochu.
59:14'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Marat Chajrullin předal ve středním pásmu puk na levou stranu PAVLOVI PADAKINOVI a ten od modré čáry trefil prázdnou branku. Asistence: Marat Chajrullin.
58:58'
Zakázané uvolnění domácích.
58:54'
Hosté to zkoušejí v šesti, tedy s prázdnou brankou!
58:42'
Matt White trestné střílení neproměnil, Lindbäck si připsal úspěšný zákrok! Domácí si následně vyžádali oddechový čas.
58:42'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anders Lindbäck – trestné střílení, zdržování hry / posunutá branka).
58:42'
Hostující brankář Lindbäck zabránil gólu z hole Alexandra Černikova tak, že úmyslně vykopl branku z její pozice! Gól tedy neplatí, ale domácí budou mít k dispozici trestné střílení!
57:56'
Rattie našel na levém kruhu Denise Baranceva. Ten střílel z mohutného nápřahu, ale nakonec z toho byl spíše takový šouráček, který nemohl Barulina překonat.
56:40'
Čas utíká a hosté si stále šance nevytvářejí.
56:00'
Domácí obránce Murphy si udělal útočný výlet. Chytře si vylákal Lindbäcka z branky a kolem něho následně vracel puk do jeho brankoviště. Vše ale vyřešila obrana Torpeda!
54:36'
Z úhlu nastřeloval puk před domácí branku Bočarov. Jeho nabídka prolétla brankovištěm a o kotouč se teď bojuje v rohu.
53:19'
Nyní ji nenašel ani Varnakov. Hra se tak otočila na druhou stranu a Pavel Kulikov se dostal ke střele. Ta ale nebyla nikterak nebezpečná a Lindbäck puk podržel ve výstroji. Reklamní přestávka.
52:40'
Hosté bruslí s pukem ve svém obranném nebo středním pásmu. Marně ale hledají cestičku do toho útočného.
51:58'
Maxim Minejev se dostal ke střele z osy hřiště. Té ale scházela razance a Barulin puk ukryl ve výstroji.
51:23'
Hosté v postavení mimo hru.
50:10'
Ve třetí třetině zatím nevidíme moc brankových příležitostí. Pomalu se ale blížíme do fáze, kdy to hosté budou muset začít otevírat.
49:12'
Z pravé strany se dostal do zakončení Jacob Berglund. Střela mu ale nesedla a Lindbäck nemusel zasahovat.
48:30'
Damir Žafjarov jen posunul puk do útočného pásma. Hostujícímu forvardovi totiž scházela podpora spoluhráčů.
47:06'
Velmi dobré střídání domácích, kteří soupeře zavřeli do jeho obranné třetiny. Nyní pálil od modré vedle Stěpan Zacharčuk.
46:05'
Od modré čáry vystřelil Alexandr Bryncev. Anders Lindbäck si puk našel a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
44:59'
Domácí reklamovali faul na obránce Zijata Pajgina, který přes hůl soupeře nepříjemně spadl na mantinel. Rozhodčí ale nechávají hru pokračovat.
43:57'
Do vymezeného území se nyní nevešlo bekhendové zakončení Kirilla Urakova.
43:40'
Ve třetí třetině zatím sledujeme nápor Nižného Novgorodu. Hraje se v obranném pásmu Nižněkamsku.
42:47'
Orlov uvolnil zadovkou spoluhráče Iljina. Ten z levé strany minul vzdálenější tyčku domácí branky.
41:07'
Hosté zahráli puk přes všechny čáry. Jako icing to ale sudí neposoudili, hraje se dál.
Hity – 7:3
Zatímco první třetina gól nepřinesla, tak ve druhé části jich padlo hned pět! Tři vstřelili domácí, kteří tak vedou nad Nižnym Novgorodem 3:2. Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě zkušený obránce Neftěchimiku Vitalij Aťušov. Hosté rychle srovnali zásluhou Viktora Šachvorostova, ovšem domácím vrátil vedení o 25 sekund později důrazný Pavel Porjadin. Ve 32. minutě navíc překvapil brankáře Lindbäcka střelou z ostrého úhlu Marat Chajrullin. Slabší chvilku si ale pak vybral i domácí gólman Barulin, který vyjel za branku pro kotouč, ale byl tam později než protihráč a Jordan Schroeder už to měl jednoduché.
40:00'
39:40'
Zakázané uvolnění domácích. Hráči Torpeda tak ještě budou mít možnost ohrozit branku soupeře.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
37:53'
Marat Chajrullin to zkoušel chytře z otočky. Lindbäck musel natahovat svůj pravý beton, aby kotouč vyrazil do bezpečí.
36:05'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté se radují z kontaktního zásahu! Brankář Barulin vyrazil pro puk za svou branku, ale byl tam pomaleji než Damir Žafjarov. Ten tedy kotouč nahrál JORDANOVI SCHROEDEROVI a tomu stačilo trefit prázdnou klec. Asistence: Sergej Zborovskij a Maxim Minejev.
35:20'
Střely na branku – 24:22
34:52'
Od modré čáry vypálil Bryncev. Kotouč byl sražen mimo hostující branku.
33:45'
Druhá třetina zatím patří hokejistům Nižněkamsku. Ti jsou efektivnější v koncovce, a proto nastříleli o dva góly více než soupeř.
32:21'
Hosté mohli snížit! TJ Rattieho ale vychytal Barulin.
31:10'
Domácí přesilovku využívají a zvyšují skóre na 3:1! MARAT CHAJRULLIN dobruslil s pukem na levý kruh a střelou z ostrého úhlu na bližší tyčku překvapil brankáře Lindbäcka. Ten se musí pod maskou červenat, tohle byl laciný gól. Asistence: Jonas Enlund.
30:33'
Po nahrávce Porjadina střílel z pravého kruhu Jacob Berglund. Lindbäck se stačil proti jeho střele přemístit.
29:21'
Za vysokou hůl je vyloučen hostující obránce Sergej Zborovskij. Domácí si tak zahrají přesilovku.
27:43'
Domácí si rychle berou vedení zpět! Po ráně od modré čáry nejprve kotouč nedorazil za ležícího Lindbäcka PAVEL PORJADIN. Stejný hráč se ale vzápětí dostal k puku u druhé tyčky a tentokrát ho už za brankovou čáru dopravil – 2:1. Asistence: Pavel Porjadin.
27:18'
Hostům se podařilo vyrovnat! Puk dostal na levý kruh VIKTOR ŠACHVOROSTOV a Barulin si zřejmě ještě myslel, že bude hostující útočník nahrávat mezi kruhy. Šachvorostov ale místo toho vystřelil a našel mezírku mezi betony překvapeného brankáře Nižněkamsku. Asistence: Sergej Zborovskij a Charles Genoway.
26:43'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
25:38'
Domácí jdou do vedení! Přihrávku na modrou čáru dostal čtyřicetiletý obránce VITALIJ AŤUŠOV, který vypálil z první a kotouč zapadl až za záda brankáře Lindbäcka, jenž měl zakrytý výhled. Asistence: Pavel Padakin.
24:11'
Arsen Chisamutdinov v útočném pásmu uvolnil Jacoba Berglunda. Ten prováhal ideální čas k přihrávce nebo střele a nakonec hostujícího gólmana téměř neohrozil.
23:24'
Domácí jsou ve druhé části aktivnější. Střelu z pravého kruhu vyrazil Lindbäck.
22:30'
Mišarin nahodil puk po mantinelu až za branku Neftěchimiku. Tam si pro něj vyjel brankář Barulin, který ho zastavil a rozehrál.
21:45'
Odražený puk si před brankou zpracoval Černikov. Ještě se ho snažil předat spoluhráči, ale to už obrana hostí přečetla.
21:25'
Zakázané uvolnění hostí.
20:40'
Nahození Whitea se snažil před brankou tečovat Jacob Berglund, Lindbäck ale vyrazil puk do bezpečí.
Hity – 4:1
První třetina gól nakonec nepřinesla. O něco aktivněji začali domácí, ale s přibývajícím časem začali mít navrch spíše hokejisté Torpeda. Ti se nakonec málem i ujali vedení, ovšem Anton Šenfeld poslal puk do branky až těsně po zaznění závěrečné sirény. Jeho gól tak rozhodčí po prozkoumání situace u videa neuznali.
20:00'
20:00'
Gól neplatí! Bekhendová střela Antona Šenfelda propadla za Barulina až těsně po skončení první třetiny.
20:00'
Hosté zároveň se sirénou dotlačili kotouč za brankovou čáru! Rozhodčí budou u videa řešit, zda bylo gólu dosaženo ještě v časovém limitu...
19:52'
Ještě jedna střela Antona Šenfelda. Ten to zkusil z pravé strany a Barulin opět přerušil hru. Kdyby mu puk vypadl, byli už před brankovištěm nachystáni útočníci Torpeda na dorážku.
19:23'
Pěknou individuální akci předvedl Drew Shore. Hostující útočník se prokličkoval středním pásmem a ze střední vzdálenosti prověřil Barulina. Ten puk ztlumil na svém těle a přerušil hru.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:45'
Z postupného útoku nakonec vzešla střela Jordana Schroedera z levého kruhu. Ten mířil na bližší tyčku a Barulin puk vytěsnil do ochranné sítě.
18:20'
Další útočnou akci rozjíždějí zatím opatrně a pozvolně hosté.
17:20'
Další zákrok Barulina. Z pravého kruhu na něj střílel Urakov.
16:01'
Alexandr Černikov zvolil jednoduché řešení útočné situace, kdy hned po přejetí modré čáry golfákem vypálil. Lindbäck puk zachytil a raději ho podržel. Krátce před tím měl hodně práce Konstantin Barulin, jenž musel natahovat pravý beton proti kotouči, který se na něj odrazil od brusle jednoho z hráčů Torpeda.
15:02'
Chajrullinovu střelu z pravého kruhu zablokovala hostující obrana. Teď zase přidává Nižněkamsk.
14:37'
Jacob Berglund se z levé strany řítil proti hostujícímu brankáři! Souboj švédských hokejistů však vyhrál hostující gólman Anders Lindbäck, který pokryl střelu svého krajana.
14:07'
Pavel Porjadin si od mantinelu natáhl puk až na osu. Odsud ale netrefil hostující klec.
13:21'
Arsen Chisamutdinov se prezentoval spíše lehkým nahozením, které lapil Lindbäck do rukavice a hned rozehrál na své spoluhráče.
12:28'
Barulin svým zákrokem přerušil hru. Máme tu další reklamní přestávku.
11:33'
Hostující Šenfeld prohodil puk mezi bruslemi obránce. Ten mu ale vložil do cesty čisté tělo a volný puk odpálil do bezpečí brankář Barulin.
10:35'
Na přihrávku z rohu kluziště si najel Ty Rattie. Ten střílel z mezikruží a Barulin musel rychle do rozkleku.
09:51'
Probíhá dnešní první reklamní přestávka.
09:24'
Poté, co jsem si do hostující ofenzivy trochu rýpl, přidali hráči Torpeda na aktivitě. Neftěchimik se musí bránit.
08:37'
Teď už mohli hosté otevřít skóre! Damir Žafjarov nabil na pravý kruh Michailovi Varnakovovi a za Barulinem zvonila tyčka!
07:00'
Nezměnila to ani tato akce, kdy se po zpětné přihrávce dostal ke střele z levého kruhu Anton Šenfeld. Ten však trefil jen brusle protihráče.
06:20'
Hosté zatím nejsou v útoku moc nebezpeční. Do útočného pásma se občas dostanou, jako teď, ale schází tomu zakončení.
04:59'
Zajímavá příležitost domácích. Hráč Torpeda se dostal ke střele z mezikruží, která skončila těsně vedle branky!
03:58'
Varnakov se snažil rozjet Schroedera, ale ten na puk nedosáhl. Zaútočit tak opět může domácí celek.
02:55'
Zijat Pajgin se dostal ke střele z pravého kruhu. Ta branku Torpeda minula.
02:02'
Domácí poprvé vyzkoušeli pozornost brankáře Lindbäcka. Ten střelu od pravého mantinelu vyrazil.
01:13'
Zakázané uvolnění Nižněkamsku. Hra se stěhuje před brankáře Barulina.
00:37'
Dopředu se rozjel hostující útočník Michail Varnakov. V útočném pásmu byl ale sám a tak byl vytlačen za branku, kde o puk přišel.
00:01'
Dozněly hymny a tím skončil také oficiální předzápasový program. Teď se už můžeme věnovat samotnému utkání.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Rjasenskij, R. Murphy (A), Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov (A), S. Zacharčuk (C), Pajgin – Porjadin, Berglund, White – Padakin, Chajrullin, Enlund – Černikov, P. Kulikov, Denis Kazionov – Šarifjanov, Šiksatdarov, Grošev – Chisamutdinov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Minejev, Mišarin – Varnakov (A), Schroeder, Žafjarov – Rattie, Shore, Bočarov – Verjajev, D. Iljin (A), Šenfeld – Urakov, Belevič, Šachvorostov – Počivalov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Odins – Gorděnko, Pomonarenko.
Československá stopa

V kádrech těchto týmů nefiguruje ani jeden český či slovenský hokejista.

Neftěchimik Nižněkamsk:
Nižněkamsk odehrál 45 zápasů, nichž nasbíral 44 bodů a to v tabulce Východní konference stačí až na desáté místo. Na osmý Kunlun ztrácí hokejisté Neftěchimiku šest bodů. Bodovat se jim navíc v poslední době moc nedaří. V zádech mají dvě porážky v řadě a z posledních devíti duelů vyhráli jen dva. Naposledy doma podlehli 1:5 Barysu, před tím padli 0:3 v Jekatěrinburgu.

Nejproduktivnější hráči:
Matt White – 24b (11+13)
Jacob Berglund a Zack Mitchell – 17b (10+7)

Brankáři:
Konstantin Barulin – 29 zápasů, průměr 2,55, úspěšnost 2,55, úspěšnost 91,0 %
Alexandr Šaryčenkov – 21 zápasů, průměr 2,52, úspěšnost 91,0 %

Torpedo Nižnij Novgorod:
Hokejisté Nižného Novgorodu dosud odehráli 46 zápasů a s 50 body jim v tabulce Západní konference patří osmé místo. Na deváté Soči mají k dobru osm bodů, takže příčky, které zaručují postup do play-off, zatím drží poměrně bezpečně. Naposledy si hráči Torpeda přivezli cenné vítězství 4:1 z Kazaně. Před tím naopak dvakrát prohráli.

Damir Žafjarov – 31 (14+17)
Jordan Schroeder – 31b (13+18)
Michail Varnakov – 30b (11+19)

Brankáři:
Anders Lindbäck – 23 zápasů, průměr 2,48, úspěšnost 91,9 %
Andrej Tichomirov – 28 zápasů, průměr 2,49, úspěšnost 92,5 %
Vítám tu všechny fanynky a fanoušky hry zvané hokej! V sobotu pokračuje třemi zápasy Kontinentální hokejová liga. Já Vás provedu soubojem mezi Nižněkamskem a Nižným Novgorodem. Zatímco hostující Torpedo se drží v tabulce Západní konference na postupových příčkách do play-off, tak Neftěchimik na vyřazovací boje pár bodů ztrácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.