Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec. Rusové si tak napravili reputaci z předchozího nepovedeného utkání se Slováky. Američané sice byli vyrovnaným soupeřem, avšak způsobily chyby, kterých dokázaly domácí využít. Velké problémy USA dělal především Jakupov, který sice neskóroval ale svou hrou velice znepříjemňoval rozehrávku svých protihráčů, kteří si s ním nevěděli rady. To je ode mne vše. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
Konec zápasu.
59:49
A i v dalším případě. Američané už nemají čas...
59:40
Ale Rusům se daří vyhodit.
59:21
Tlak hostů pokračuje. Hraje se stále v útočném pásmu USA.
59:17
Trouba od modré poslal puk pouze do lapačky Makarova.
58:28
Kapustin zcela nesmyslně vrazil Pietila na hrazení. A dostane za to trest do konce utkání. Zcela zaslouženě.
57:52
Jenže hosté hodně chybují a o puk se tak často svými vlastními chybami připravují sami a to Rusům zcela evidentně vyhovuje.
57:16
Kučerov mohl rozhodnout! Dostal přesný pas za obranu Američanů a ujížděl zcela sám na brankaře. Zvolil střelu k levé straně, ale Gibson byl připravený a s jeho ránou si poradil! Naděje USA tak stále žije.
56:18
Kuryly si najel na Jakoba, kterého srazil k zemi. Druhý zmiňovaný se těžce zvedá, ale bude v pořádku.
55:57
Vhazování v útočném pásmu USA.
55:06
Ruská sborná se snaží udržet kotouč daleko od své branky a zatím se to daří na výbornou.
54:11
Biggs dotíral před brankou Makarova a to se domácím hokejistům vůbec nelíbilo a vznikla menší potyčka, avšak vylučovat se nebude.
53:50
Žerkov poslal zadovku na Kosova, který z první poslal svůj projektil na Gibsona, ale ten svůj tým zatím drží a tuto střelu zlikvidoval.
52:50
A ten ruským mladíkům výrazně pomohl, protože se v této pasáži hraje převážně v pásmu USA a Gibson je pod velkým tlakem.
51:28
Domácí si berou oddechový čas.
51:25
Rusové mohli jít znovu ve dvou na Gibsona, avšak v poslední chvíli skvěle zakročil Kuraly, který vypíchl přihrávku a připravil tak domácí o šanci!
51:11
Gostisbehere obdržel kotouč do volného prostoru na levé straně. Na nic nečekal a hledal skulinku ve výstroji Makarova,avšak ten s přehledem jeho ránu vyrazil.


50:30
Američané se dostali do rychlého přečíslení, ale žádnou si šanci si nevytvořili.
48:58
A Jakupov se dostal do další zajímavé pozice. Z levého kruhu poslal přízemní střelu k levé tyči, avšak i teď byl hostující brankař pozorný.
48:27
Jakupov se rychlostí uragánu dostal do útočného pásma, avšak přihrál nepřesně.
48:07
Kapustin svou střelou, která mířila do pravého horního růžku prověřil Gibsona, který atletickým zákrokem ukryl jeho střelu do své lapačky.
47:50
Makarov byl pod tlakem dojíždějících útočníků USA, a tak raději nerozehrával a počkal na přerušení. Vhazování po jeho pravici.
46:49
Američané jsou rázem pod tlakem a nemůžou se z něho vymanit. Ruská sborná v této chvíli ukazuje svou sílu a svého soupeře tlačí. Zatím je to ale pouze o jediný gól a může se stát cokoliv.
44:10
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla parádička v podání Ničuškina, který obdržel puk za svou branku a vydal se na výlet do útočného pásma, v němž se dokázal prokličkovat přes všechny hráče až před branku Gibsona na kterého sice nevyzrál, avšak dojíždějící VLADIMÍR TKAČJOV dorazil odražený kotouč do sítě! Asistence: Valeri Ničuškin.
43:09
Útok USA zastavil hvizd rozhodčího. Hosté byli v ofsajdu.
42:19
10 13 Miller poslal přesný pas za branku na Gaudreaua, který se snažil zakončit k bližší tyči, avšak Makarov byl pozorný a nedovolil před svou svatyní nějaké větší pozdvižení.
40:58
Ničuškin se dostal v prostoru mezikruží dostal ke střele a ihned vypálil. Gibson jeho ránu betony vyyrazil.
40:01
Začala třetí třetina.
Ve druhé části mohli Rusové přidat druhou branku, jenže Žarkov z přečíslení nedokázal Gibsona překonat. Domácí měli hodně příležitostí ke skórování. Avšak ani následná teč Slepyšova neskončila v brance. Nevyužité šance domácího celku dokázali Američané skvěle potrestat při přesilové hře, ve kterém vyrovnal TROUBA. Uvidíme, co nám nabídne třetí část, která začne přibližně v 16:45.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:56
Ale v této třetině již branka nepadne. Oba celky tak půjdou do kabin za nerozhodného stavu.
39:48
Vhazování po pravici Makarova.
38:23
Jakupov je v velmi nebezpečný a v útočném pásmu dělá soupeři velké problémy.
38:00
Rusové jsou nervózní. Vědí, že pokažený zápas se Slovenskem jim příliš sebevědomí nepřinesl a případná prohra s dnešním soupeřem by to jen zhoršila.
37:42
Kapustin se chystal ke střele z levé strany, ale nedostal se k ní, protože v poslední chvíli mu puk vypíchl jeden z hostujících hráčů.
35:25
Hraje se převážně v obranném pásmu Rusů. USA je na koni a snaží se přidat další branku.
33:18
USA právě vstřelilo branku!
A USA přesilovku využívá! Hosté uzavřeli svého soupeře v útočném pásmu a kombinovali do té doby, než se ke střele odhodlal JACOB TROUBA, který od modré tvrdě vypálil a propálil vše, co mu stálo v cestě! Makarov měl zakrytý výhled a s největší pravděpodobností střelu Trouby nešťastně tečoval Žarkov.
32:08
USA si zahraje přesilovou hru. Za držení dostane menší trest Slepyšov.
31:57
A další přečíslení na ruské straně! Ničuškin ujížděl společně s Grigorenkem na jednoho obránce. První zmiňovaný s přihrávkou dlouho otálel a následně přihrál nepřesně!

30:40
Ničuškin obdržel přesný pas přímo na hokejku a z prostoru v mezikruží prověřil Makarova, který je v dnešním utkání zatím bezchybný.
30:05
Nutno dodat, že hosté hrají velmi tvrdě, avšak naštěstí pro ně hlavní rozhodčí prozatím jejich hru toleruje.
28:19
Vesey se dostal za brankou k odraženém kotouči, ale byl tísněn obránci domácího celku. Dlouho si s ním nepohrál a přišel o něj. Do útoku tak jdou Rusové.
27:50
Grigorenko atakoval rozehrávku Američanů. A to se mu povedlo náramně a vybojovaný kotouč poslal z první na branku Gibsona, který ukryl puk do své výstroje a raději vyčkal na přerušení.
27:09
Trocheck se nadvakrát dostal ke střele, ale ani jednou branku Makarova netrefil.
26:15
Ačkoliv zatím padla pouze jedna branka, utkání neztrácí na atraktivitě, ba naopak. Diváci se baví.
25:34
Po dalším ostrém souboji odjíždí s velkým bolestmi na střídačku Žarkov.
24:15
Obrovská šance na druhé straně! Neuvěřitelná třetina plná šancí pokračuje! Trocheck si krásnou kličkou poradil s obráncem a ujížděl na Makarova, kterého se rozhodl objet a puk zavěsit zpoza branky k bližší tyči. Makarov se nestihl přemístit a před brankou ještě číhal osamocený Pietila, ale Trocheck se netrefil, ba ani nepřihrál a o kotouč přišel!
23:34
Slepyšov nebezpečně tečoval před brankou. Jeho teč se otřela o horní tyč!
22:51
A málem tomu skutečně tak bylo! Další obrovská hrubka hostujících hráčů. Žarkov znovu využil špatné rozehrávky a společně s Kapustinem jel zcela sám na brankaře! Žarkov zvolil místo přihrávky střelu a to byla chyba, protože trefil nepřesně.
21:49
Američané hodně kombinují, střela ale schází. Vypadá to, že to chtějí dohrát až do prázdné branky. To by se jim ale mohlo vymstít.
20:38
Hned v úvodu vyžili špatné rozehrávky Jakupov, který se společně se Žarkovem dostal do přečíslení. Kombinaci na jeden dotek ukončil tvrdou střelou první zmiňovaný, avšak střelou pouze do náruče Gibsona.
20:01
Začala druhá třetina.
Utkaní začalo ve velkém tempu a bylo vidět, že oba týmy budou chtít rychle skórovat. První šanci obrovskou šanci měl hostující Gaedrau, ale nedokázal pořádně zakončit. Rusové naopak svou první příležitost využili již ve třetí minutě se dokázal prosadit Jarullin, jenž nekompromisně propálil tvrdou střelou Gibsona. V následné fázi se Američané snažili o vyrovnání, avšak bez úspěchu. Nutno dodat, že hosté se o vyrovnání připravili často sami zbytečným vyloučením.
20:00
První třetina skončila.
19:50
Hosté sice drží puk v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
19:38
Pomalu, ale jisté se nám blíží konec první části. Mírně aktivnější je USA, ale zatím chybí nějaká vážnější střela.
18:58
Grimaldi to zkusil individuálně a s pukem se propasíroval přes celé kluziště až za branku Makarova, kde následně posílal kotouč do závaru před brankoviště, avšak žádný spoluhráč jeho přihrávku nezachytil.
17:16
Miller prověřil Makarova střelou z ostrého úhlu, zmiňovaný gólman ukryl puk raději do své lapačky a vyčkal na přerušení.
16:41
A hosté jsou již v plném počtu. Ani v této přesilové hře jsme neviděli žádnou větší příležitost domácího celku.
16:09
Kucherov pokazil rozehrávku, čehož Američané ihned využívají a posílají kotouč přes všechny čáry a střídají.
15:56
A další akci domácích zastavil ofsajd.
15:07
Tvrdou střelu od modré vyprodukoval Nesterov, ale vypálil nepřesně.
14:37
A přichází další vyloučení na straně USA. Za hákování obdrží menší trest Grimaldi.
12:49
Vhazování po levici Makarova.
11:59
Rusům se ale stále nedaří a bojují spíše sami se sebou. USA již ve čtyřech.
11:27
A hosté jdou na chvíli do tří. Gibson dostane dvě minuty za podražení.
11:09
Až v této chvíli se povedlo domácím vytvořit nějaký souvislý tlak z něhož Djakov dostal ke střele, ale nepřesně.
10:34
Ale Rusům se zatím vůbec nedaří usadit v útočném pásmu. Američané vyhazují přes všechny čáry.
09:36
Američané hráli v šesti. Domácí si zahrají přesilovou hru.
08:35
A Sigarev má nějaké potíže a s obtížemi opouští kluziště.
08:35
Sigarev si dostával do zajímavé příležitosti, když si najel s pukem až před branku Gibsona, avšak byl ostře sražen k zemi.
07:25
Kuraly vyčkával v útočném pásmu na přihrávku, ale nedočkal se jí ale musel se ihned vracet, protože Rusové se snaží využít každou nepozornost v rozehrávce Američanů.
06:16
Zatím se hraje velmi otevřený hokej. Oba týmy se prezentují ofenzivní hrou.
05:06
K zajímavé střele se dostal Jones, ale z pravého kruhu trefil pouze připraveného Makarova.
03:12
A domácí tým je rázem na koni a snaží se přidat další branku za velké podpory domácího publika.
02:42
Rusko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení! Jakupov našel přesným pasem ALBERTA JARULLINA, který napřáhl z pravého kruhu a nekompromisní střelou k levé tyči nedal hostujícímu brankaři žádnou šanci! Asistence: Nail Jakupov, Nikita Nesterov.
1:20
A Rusové si zahrají přesilovou hru. Trouba dostane menší trest za držení hole.
1:17
Obrovskou šanci na vedení zmařil Gaedrau, který obdržel přesný pas do Trocheckeho, ale tváři v tvář před Makarovem trestuhodně minul!
00:39
Hned v úvodu se Američané snaží útočit, zatím se jim ale nedaří přechod do útočného pásma.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Rusko: Makarov (Vasilevski) – Jarullin, Nesterov, Jakupov, Sigaryjov, Khokhlachyov – Djakov, Dyblenko, Kucherov, Slepyšhev, Grigorenko – Mironov, Koledon Tkachyov, Nichuschkin, Kosov, Sergejev, Mozer, Kapusti, Žarkov.

USA: Gibson (Gillies) – Jines, Reilly, Miller, Gaudreau, Grimaldi, Trouba, Gostibehere, Kuraly, Galchenyuk, Barber – Murphy, McCabe, Lucia, Biggs, Trocheck – Sieloff, Bardreau, Pietila, Hartman, Vesey.

Rozhodčí: Nord Mikael, Sjoqvist Mikael, Puolakka Masi, Sejmjonov Anton.
Rusové v zahajovací den turnaje vyzvali Slováky a naproti očekávání nepředvedli příliš kvalitní výkon. Promarnili dvoubrankové vedení a bonusovým bodem získaným v prodloužení již příliš úsměvů na tvářích svých fanoušků nevykouzlili. Dnes se pokusí odčinit své zaváhání.
Favorita bychom v tomto zápasu hledali marně. Američané si ve včerejším večerním zápase hladce poradili s výběrem Německa 8:0, když o své výhře rozhodli prakticky po deseti minutách. Po čtyřiceti minutách si Američané dokonce troufli vystřídat brankáře, avšak ten příliš práce neměl.
Poslední dnešní utkání obstará duel domácích Rusů se Spojenými státy. Bude se jednat o souboj, ve kterém by se mohlo rozhodovat o první příčce ve skupině. Domácí budou hnáni dopředu kvalitním publikem a doufají, že ke svým dvěma získaným bodům přidají další.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud