Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)
Francie
Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Hecquefeuille, Janil, Raux, Thiry – Lamperier, Rech, S. Da Costa – Fleury, Treille, Guttig – T. Da Costa, Douay, Texier – Claireaux, Leclerc, Perret – Ritz.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost!
Arénou zní slovenská hymna.
Je dobojováno. Nakonec to bylo ještě pořádné drama, kdy nám poslední minuty zápasu přinesly několik strhujících momentů. Slovensku nebyl uznán gól a pak přišel ještě tlak ze strany Francie, která sahala po vyrovnání. Namísto toho ale v posledních vteřinách Slováci zpečetili svoje vítězství trefou do prázdné svatyně. Slovensko si tak připisuje důležité tři body.

Nejlepší hráči: Alexandre Texier (FRA) – David Buc (SVK).
59:51'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak nyní už je definitivně rozhodnuto o vítězství Slovenska. MICHAL ČAJKOVSKÝ vyvezl společně se svými spoluhráči kotouč ze svého obranného pásma a pohodlně zakončuje do prázdné branky.
59:35'
Stephane da Costa pálil z pravého kruhu, Čiliak chytá!
59:28'
Tentokrát si bere time-out kouč Slovenska.
59:28'
Tak tohle je pro Slovensko další komplikace! Tomáš Marcinko se provinil faulem a je poslán na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl.
59:10'
Francie už je v útočném pásmu...
59:04'
Oddechový čas pro Francii.
59:00'
Nagy mohl přidat tentokrát již regulérní branku, ale v útočné třetině nedokázal trefit prázdnou klec.
58:50'
Francie tak stále žije a teď zkouší power-play!
58:21'
Tak tohle je zajímavá situace! Slováci dali gól, ale ten po "Coach Challenge" francouzského trenéra není uznán kvůli ofsajdu. Ladislav Nagy předvedl naprosto fenomenální sólo. Prosmýkl se mezi obranou Francie a dovolil si krásný bekhendový blafák, proti němuž Hardy neměl sebemenší šanci. Jenže to není slovenskému týmu nic platné.
58:21'
Slováci dali gól, ale francouzský trenér teď ještě využívá "Coach Challenge" kvůli ofsajdu. Rozhodčí tak celou situaci ještě přezkoumávají.
58:05'
Francie je zaparkovaná v pásmu Slovenska, tomu se nedaří dostat puk ven ze třetiny.
57:17'
Chakiachviliho nahození od modré čáry končí v rohu kluziště.
57:00'
Slovensko se bude chtít za každou cenu ubránit a získat tři body. Nutno podotknout, že před zápasem čekali asi lehčí průběh, teď se strachují o výsledek. Dočkáme se pořádného francouzského tlaku?
56:30'
Francie už je nastěhovaná v pásmu Slovenska. Claireauxova rána mířila nad branku!
56:16'
Slováci vyhazují puk přes všechny čáry, což znamená icing. Hra se stěhuje před Marka Čiliaka.
55:21'
Francie jde do útoku, Rech prověřil Čiliakovu pozornost z levé strany hřiště.
54:44'
Puk je mimo hrací plochu, vhazovat se bude před bránou Slovenska.
54:00'
Nahození ze středního pásma v podání slovenského hráče byla pro Hardyho taková laskomina, pak rychle rozehrál.
53:32'
Podle hlasatele dnešnímu utkání přihlíží 5855 skvělých diváků.
53:15'
Hra se trochu zklidnila, vypadá to však, že Francie se bude čím dál více tlačit do útoku.
52:20'
Jako na houpačce! Konečně pořádné šance. Slovensko mohlo zvýšit svůj náskok, jenže Haščák nezavršil přečíslení gólem, Hardy totiž skvěle zasáhl.
51:50'
Rech najížděl středem a obešel jednoho slovenského hráče, čímž si vypracoval další skvělou šanci, jenže netrefil zařízení!
51:20'
Floran Douay se ocitl v obrovské příležitosti a mohl srovnat! Jenže v předbrankovém prostoru nedokázal procpat kotouč za Čiliaka.
50:48'
Ofsajd Slovenska. V komerční přestávce fanoušci dovádí s maskotem Ducklym, který tu vytváří parádní atmosféru.
50:00'
Cingel nahazoval od modré čáry, Hardy vyráží betonem do rohu.
48:50'
Slováci jsou opět nastěhování před Hardym, jejich kombinace vypadá pohledně.
48:14'
Claireaux vyprodukoval ze své dílny pořádně nepříjemnou střelu, se kterou měl Marek Čiliak problémy. Slovenský brankář ale v tomto případě zamkl svoji svatyni!
47:12'
Nyní se hraje dlouhou dobu bez přerušení, oba celky si spíše vyměňují kotouč.
46:00'
Po delší době vepředu i Francie, avšak bez jakéhokoli střeleckého pokusu.
45:23'
Patrik Svitana vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus byl zblokovaný mimo.
44:36'
Slovensko je v úvodu poslední části hry aktivnější, opět se tlačí do nebezpečných příležitostí. Francie jakoby vyčkávala.
43:40'
Hledištěm se již nějakou dobu line zvuk ptáka, jeden z fanoušků je za něj převlečný a baví zdejší osazenstvo svým štěpotem.
43:03'
Obrovská šance Slovenska! Nagy se snažil procpat za brankovou čáru, Hardy stihl natlačit svůj beton k tyčce a zamezit tak tom, aby šlo Slovensko do dvoubrankového vedení.
42:20'
Andrej Kudrna se prodral do útočného pásma, pak projel celoou třetinu s pukem na hokejce, ke střele se nedostal.
41:30'
Slovenská snaha dostat do útoku končí marně – je totiž odpískán ofsajd.
40:40'
Slováci se snaží dostat do útoku, Francie ale pozorně brání.
40:01'
Hráči již přijíždějí na led, třetí třetina začne za chvilku.
I druhá třetina je již minulostí. Viděli jsme po gólu na obou stranách. Nejprve se Slováci dostali do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že si zápas v klidu pohlídají a třeba ještě další branku přidají. Namísto toho Francie snížila, a tak je zaděláno na drama. Poslední perioda začne přibližně v 17:54.
40:00'
39:40'
Slovenský tým teď trestuhodně chyboval na obranné modré čáře a málem z toho byla šance pro Francii, ta se jí ale zalekla, a tak z toho nic nebude.
38:30'
Rychlý brejk tři na dva Slováci nezvládli, namísto střely přišla střílená přihrávka, která nenašla příjemce.
38:08'
Yohann Auvitu nebezpečně nahodil od modré čáry, Čiliak pozorný.
37:28'
Francouzský celek se hodně zapotil, ale teď už je na ledě v pěti.
37:00'
Další nahození od modré čáry v podání Slováků, ani tentokrát z toho ale gól není.
36:00'
Nagy vypálil od modré, pak vznikl závar před Hardym, Slováci ale nepropasírovali černou pryž do brány.
35:28'
Teddy da Costa teď možná i zbytečně fauloval a daroval Slovensku početní výhodu. Dostává dvě minuty za faul vysokou holí.
35:12'
Francie opět v útočném pásmu, dvě slepené střely však nedoletěly k Čiliakovi.
34:30'
Francouzský celek vycítil šanci na vyrování, a tak se znovu dere dopředu.
33:39'
Francie právě vstřelila branku!
No vida! Je sníženo. Slovensku se pasivní hra moc nevyplácí, Francie teď přispěchala s pohlednou akcí, na jejímž konci bylo i štěstí. Perret krásně našel z druhé vlny najíždějícího VALENTINA CLAIREAUXE, který na nic nečekal a z první vypálil. Vypadalo to, že střelu Marek Čiliak zlikviduje, ale ta mu propadla pod rukou a došourala se za brankovou čáru. Asistence: Jordann Perret, Jonathan Janil.
33:33'
Marek Čiliak raději přerušuje hru, vhazovat se bude v pásmu Slovenska.
33:20'
Opět Texier kličkoval za slovenskou brankou, tentokrát z toho nic nebezpečného nevzniklo.
32:25'
Po delší době nebezpečná příležitost i na straně Francie! Alexandre Texier si najel do útočného pásma a pořádně zaměstnal Marka Čiliaka svojí střelou zápěstím. Slovenský gólman chytá!
31:50'
Další iciing Francie, Slovensku tento výsledek stačí, a tak se snaží hrát spíše "údržbu", francouzskému celku se pak nedaří zakládat nebezpečné útoky.
31:27'
Závar ve střední třetině přerušuje rozhodčí, teď se moc plynule nehraje.
30:57'
Francie se vymaňuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
30:28'
Slovensko se dostalo do tlaku a zamklo svého soupeře, což oceňují i diváci, kteří rozjeli v Královské aréně mexickou vlnu.
30:00'
Aktivní Tomáš Jurčo ukradnul puk fracnouzskému obránci a posléze vypálil, Hardy vytěsnil střelu vyrážečkou.
29:04'
Volně povalující se kotouč za bránou Francie uzmul raději Hardy do své moci. Vhazování po jeho pravici.
28:40'
Marek Ďaloga se svíjí v bolestech u mantinelu po souboji s francouzským hráčem, vylučovat se ale nebude.
28:03'
Francii byl odpískán ofsajd.
27:40'
Hraje se především ve středu plochy, zajímavější je v tuto chvíli pohled na tribuny, kde slovenští fanoušci vytváří parádní atmosféru.
27:00'
Tempo je po francouzské přesilovce klidnější, hra se přelévá ze strany na stranu.
26:20'
Slovensko početní nevýhodu ubránilo s vypětím všech sil, nyní už je kompletní.
25:40'
Tak to je opravdu pěkný frmol před klecí Marka Čiliaka. Hra se přerušuje až po zákroku slovenského brankáře, když vyráží střelu Teddyho da Costy do ochranné sítě vyrážečkou.
25:02'
První francouzská početní výhoda vypadá velmi dobře, Slovensko se nemůže vymanit z tlaku!
24:30'
Teddy da Costa hned vypálil z levého kruhu, Čiliaka vyráží do bezpečí.
24:20'
Marcela Haščák si půjde zchladit hlavu na trestnou lavici. Od rozhodčích totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
23:58'
Kotouč mimo mantienly, vhazovat se bude ve střední třetině.
23:25'
Andrej Sekera se dostal do slibné šance, jeho dělovka ale končí na hrudi Hardyho.
22:50'
Slovenský tým jde tak jako po prvním vstřeleném gólu opět dopředu a snaží se přidat další zářez.
22:03'
Slováci jdou do dvoubrankového vedení! Patrik Svitana vystřelil od modré čáry, francouzský brankář Hardy takřka nic neviděl, přesto vyrazil touš betonem. Ten se však odrazil přímo na hůl DÁVIDA BUCE, jemuž nedělalo problém usměřnit puk do prázdné branky Francie. Asistence: Patrik Svitana, Christian Jaroš.
21:30'
Martin Fehérváry napřáhl od modré čáry, Hardyho vyrážečka byla připravená.
20:58'
Marek Hovorka se pěkně uvolnil na modré čáře a pak zkoušel střílet z mezikruží, jeho rána byla zblokována francouzským obráncem a končí v ochranné síti.
20:36'
Dopředu šli znovu Slováci, ke střelbě se nepropracovali, potom Francie vyhodila na icing.
20:01'
Vše je připraveno na druhé dějství, věřme, že bude záživnější než třetina předchozí.
Je za námi úvodní dvacetiminutovka dnešního duelu. Musím říci, že opticky aktivnější je Slovensko, ale to zejména díky tomu, že odehrálo 6 minut v početní výhodě. Slovákům se podařilo dát "pouze" jeden gól, a tak je stav 1:0. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která startuje přibližně v 17:02.
20:00'
19:28'
Slovensko v této dlouhé početní výhodě branku nevsítilo, Francie již hraje v pěti.
19:20'
Tomáš Jurčo chtěl procpat puk zpoza brány za záda francouzského muže v masce, ten předvedl pěkný zákrok. Stav zůstává nezměněný!
18:47'
Slovenský tlak přerušuje vysoká hůl, hra se stěhuje do neutrální třetiny.
18:09'
Snad první tvrdší střela v podání slovenského mančaftu. Z pravého úhlu z první střílel Dominik Graňák, Florian Hardy byl ale duchapřítomný a puk lapil do své moci.
17:30'
Slováci teď skoro minutu drželi svého soupeře zamknutého v pásmu, ale nedostali se ani k jedné střele.
16:37'
Zatím je tato slovenská přesilovka jako přes kopírák s tou minulou. Francii nedělá problém vyhazovat kotouče mimo nebezpečnou zónu.
16:00'
Perret ztratil v oslabení hokejku, a Slováci tak měli ještě větší šanci skórovat, místo toho ale ztratil útočné pásmo.
15:28'
Slovensko bude mít k dispozici další přesilovku, ta bude dokonce trvat celé čtyři minuty! Manavian se dopustil faulu – vysoká hůl a jde pykat, jelikož se zákrok neobešel bez krve.
15:15'
Po delší době se dopředu podívala i Francie, ale do šance se nedostala.
14:17'
Christian Jaroš vypálil od modré čáru, prakticky od mantinelu. Hardy měl zakrytý výhled a puk vytěsnil s obtížemi, nakonec z toho gól nebyl.
13:47'
Francie se při oslabení takřka nezapotila a je kompletní.
13:26'
Tak tohle přesilovku nepřipomíná ani zdaleka... Marek Ďaloga teď dokonce svoji nepřesnou bekhendovou přihrávkou vyhnal svůj tým z třetiny Francie.
12:30'
Jenže Slováci se nemohou usadit v útočné třetině, teď se Francii podařilo dvakrát vyhodit.
11:47'
Je tu první přesilová hra zápasu. Francouzi špatně vystřídali a hráli v šesti, trest odpyká Anthony Guttig. Příležitost pro Slovensko!
11:10'
Haščákův pokus končí nad.
10:50'
Slováci se nedokázali usadit před brankářem Francie, a tak může jít dopředu opět soupeř.
10:06'
Jurčo dotíral před Hardym, ten chvíli nevěděl, kde se kotouč nachází, ale nakonec se stihl zorientovat a pokryl jej.
09:38'
Slovensko se drželo v útočném pásmu, poté Francouzi dostali kotouč do bezpečí, v tuto chvíli žádné zajímavé gólové příležitosti v královské aréně nevidíme.
08:48'
Ostrou pumelici z hole Patrika Svitany Hardy vyrazil!
08:02'
Slovensko se dožaduje faulu po zákroku na Haščáka, rozhodčí ale shledali souboj jako čistý.
07:30'
Damien Fleury se přiřítil zprava a přestřelil bránu Čiliaka.
07:00'
Francouzi jakoby se po inkasovaném gólu nemohli dostat zpátky do tempa, Slovensko je opět v útočné třetině.
06:40'
Jeho snahu nyní přerušuje odpískané zakázané uvolnění.
06:12'
Slovensko cítí příležitost na přidání druhého gólu, opět se žene dopředu...
05:37'
Slováci jdou do vedení! Krásné přečíslení dva na jednoho perfektně vyřešil David Buc, jenž naservíroval puk jako na zlatém podnose DÁVIDU BONDROVI, který už měl lehkou práci a s přehledem zavěsil. Asistence: David Buc, Patrik Svitana.
04:56'
Teď je to jako na houpačce! Slovensko se znovu řítilo do brejku, Hardy musel být pozorný.
04:15'
Na druhé straně zvoní tyč! Sacha Treille si vybruslil z levé strany hřiště a střelou zápěstím vystrašil slovenské příznivce.
03:50'
První vážnější příležitost! Znovu agilní Tomáš Jurčo řídil přečíslení tři na dva, rozhodl se také sám zakončit a Hardy jen tak tak vytěsnil puk mimo tři tyče!
02:49'
Po ráně Andreje Sekery ještě chtěl zpoza branky vybruslit Tomáš Jurčo, avšak francouzský strážce svatyně se nenechal překvapit a včas přesunul svůj beton.
02:22'
Na opačné straně kluziště prověřoval Čiliakovu pozornost Leclerc, slovenský brankář byl připraven.
01:50'
Do prvního vážnějšího závaru se dostali Slováci, Bondra s Bucem ale kotouč za záda Hardyho nepropasírovali.
01:12'
První vteřiny zápasu jsou spíše vlažnější, ani jeden z týmů se nikam nežene.
00:48'
Teddy da Costa se chtěl proháčkovat mezi obranou slovenských hokejistů, ke střele se ale nedostal.
00:24'
Jako první do útoku se snaží jít francouzský celek, jeho snahu však přerušuje ofsajd.
00:01'
Mezi mantinely již přijíždí oba týmy, jdeme na to!
Maskot Duckly vítá fanoušky dnešního zápasu, na ledě se snaží navodit tu správnou atmosféru.
Ochozy Royal Areny se pozvolna plní, v hledišti je opět několik stovek slovenských příznivců, kteří se pokusí svým hráčům vytvořit co nejlepší kulisu.
Na ledové ploše v tuto chvíli probíhá takzvaná "Pre-game show" v podobě projekce.
Rozbruslení již skončilo, utkání začne za několik málo okamžiků.

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy, Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Hecquefeuille, Janil, Raux, Thiry, Lamperier – Rech, S. Da Costa, Fleury – Treille, Guttig, T. Da Costa – Douay, Texier, Claireaux – Leclerc, Perret, Ritz.

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Jensen, Kilian.

Švédsko – Francie 4:0
Pro oba týmy se dnes bude jednat o čtvrtý zápas na turnaji a pokud chce ještě jeden z týmů pomýšlet na postup do čtvrtfinále, musí dnes svého soka porazit. Oba týmy mají zatím na svém kontě jednu výhru v základní hrací době, Slovensko navíc přidalo prohru v prodloužení proti českému národnímu týmu, a proto má v tabulce skupiny A o jeden bodík více než Francie. Před dnešním hracím dnem náleží Slovensku pátá příčka v tabulce, hokejisté ze země galského kohouta jsou až šestí.
Vítejte u již sedmého hracího dne kodaňského mistrovství světa v ledním hokeji. V dnešní sváteční den v Dánsku obstarají první duel skupiny A výběry Slovenska a Francie. Utkání začíná v 16:15, vítejte!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.