Richard Pánik (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:29
Marián Hossa (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:37
Tři hvězdy utkání:

1. Pekka Rinne (NSH) 29 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Viktor Arvidsson (NSH) 1+0
3. Corey Crawford (CHI) 19 zák., 1 gól, 95,0%
Statistiky: Střely na bránu: 29-20; Zablokované střely: 12-26; Vhazování: 56%-44%; Hity: 33-37; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Pekka Rinne v playoff vychytal během své kariéry svůj druhý shutout, což znamená, že Nashville dokázal dobýt United Center a do série proti Chicagu vstoupil vítězně. Souboj dvou rivalů z Centrální divize rozhodl jeden jediný gól, o který se postaral v čase 7:52 Viktor Arvidsson. Hostující útočník mohl přidat v závěru pojistku, jeho krásná bekhendová střela ale skončila na horní tyči. Predators vedou 1:0. Konečný výsledek: Chicago Blackhakws 0 Nashville Predators 1.
59:59
Mattias Ekholm vyhodil puk z obranného pásma o mantinel u střídaček za prázdnou bránu Chicaga a pouhou sekundu před koncem zápasu se ještě jednou bude vhazovat.
59:53
P. K. Subban vyhrál důležitý souboj a Predators vyhodili puk sedm sekund před koncem puk na zakázané uvolnění.
59:40
P. K. Subban minul z vlastního obranného pásma prázdnou bránu a puk skončil na zakázaném uvolnění, po kterém si pro změnu vzal oddechový čas Peter Laviolette.
59:14
Calle Järnkrok z pravé strany útočného pásma mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže ještě před bránou hledal svého kapitána MIkea Fishera, který byl tísněn a skončil na kolenou!
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:59
Blackhawks se marně snaží dobýt bránu Pekka Rinneho a Joel Quenneville si vyžádal oddechový čas.
58:59
Marián Hossa se v blízkosti pravé tyče po rychlé stahovačce snažil puk zasunout do brány, jenže Pekka Rinne puk vkleče zmrazil pod sebou a nikdo se k dorážce nedostal!
58:34
Patrick Kane napřáhl na pravém od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči Pekka Rinne vyrazil.
58:04
Corey Crawford vyrazil na střídačku a Chicago má na ledě šest hráčů. Domácí brána je prázdná!
57:29
Brent Seabrook napřáhl na pravé straně od modré čáry ke krásné táhlé střele s příklepem, jenže Pekka Rinne byl na přední tyči připraven a ukázal všem puk v lapačce.
57:14
Pontus Åberg tak usilovně napadal rozehrávku Chicaga, až se rozštípal o levou tyč. Hra pokračovala ovšem dál.
56:32
Patrick Kane nemohl na levé straně pokračovat v akci, proti Chicagu totiž bylo pískáno postavení mimo hru.
55:23
Viktor Arvidsson si mezi kruhy pro vhazování krásně sjel před bránu a stíhán jedním z hráčů Blackhawks napřáhl ke krásné bekhendové střele, která se od horní tyče odrazila nad!
55:04
Patrick Kane pálil od modré čáry pouze do lapačky Pekka Rinneho, po jehož zákroku následuje zřejmě poslední reklamní přestávka. Blackhawks potřebují skórovat.
54:41
Hráči Nashvillu toho mají plné zuby a nyní raději vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
53:52
Viktor Arvidsson se vrátil z vězení a Nashville hraje šest minut a osm sekund před koncem v plném počtu.
52:40
Chicago se zatím v přesilové hře k ničemu nedostalo a nyní navíc musí rozjíždět akci z vlastního obranného pásma.
51:57
Roman Josi zpoza brány vyhodil puk přes ochranné sklo, jenže ho otřel o čepel hole Arťoma Anisimova, takže přesilová hra 5 na 3 se konat nebude. Správné rozhodnutí rozhodčích!
51:52
Arťom Anisimov si ze středu sjížděl do levého kruhu pro vhazování, na jehož vnitřní straně ho evidentně podrazil Viktor Arvidsson, a dostal dvě minuty za podražení.
51:16
Roman Josi napřáhl na levém křídle od modré čáry k táhlé střele s příklepem, kterou Corey Crawford ukryl v lapačce.
51:04
Ryan Ellis se po zpětné přihrávce Kevina Fialy zpoza brány ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci a bez přípravy pálil do bližšího horního rohu, jenže Corey Crawford puk levým ramenem vyrazil!
49:49
Marián Hossa nabral na pravém křídle velkou rychlost, jenže z blízkosti puk mezi betony Pekka Rinneho v jízdě procedit nedokázal. Predators stále vyhrávají těsně 1:0.
48:50
Artěmij Panarin napřáhl od modré čáry na pravém křídle ke tvrdé střele s příklepem, kterou Pekka Rinne dokázal vyrazit a poté si poradil i s následnou dorážkou Arťoma Anisimova, který puk u levé tyče sklepával ze vzduchu do brány, jenže Pekka Rinne pravou rukou puk vytáhl mimo! To byl úžasný zákrok v podání Rinneho!
47:21
Colton Sissons vypálil na pravém křídle z vnějšího oblouku kruhu pro vhazování a jeho střela skončila v ochranné síti. Na řadu přichází reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět.
46:11
Marián Hossa našel v blízkosti levé tyče Nicka Schmaltze, jenže byl příliš blízko brány a Pekka Rinne puk vyrazil.
45:53
Blackhawks mají střeleckou převahu, jenže Pekka Rinne zatím stále drží v United Center čisté konto.
44:26
Patrick Kane využil špatné rozehrávky Pekka Rinneho, který posílal puk za svou bránu, a po rychlém vybruslení zpoza ní se snažil v blízkosti pravé tyče puk z otočky zasunout do brány. Brankář Predators ale kotouč vyrazil před sebe a následná dorážka Arťoma Anisimova po ledě zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče!
44:05
Pekka Rinne tentokrát zasahoval proti střele Blackhawks z levého křídla a puk opět bez problému zastavil.
43:59
Trevor van Riemsdyk vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne puk ukryl ve svém náručí.
43:19
Predators vypálili na pravém křídle od hrazení a Corey Crawford po zákroku lapačkou na přední tyči rozehrál za bránu.
43:04
Kevin Fiala na pravém křídle předvedl pěknou otočku a z kruhu pro vhazování přihrál do středu Ryanovi Johansenovi. Druhý jmenovaný hráč už mohl pálit, ještě ale puk posunul doleva, kde Viktor Arvidsson prudkou střelou s příklepem bez přípravy pálil nad!
42:12
Ryan Hartman si chtěl sáhnout v levém kruhu puk na střelu a málem se mu to podařilo, jenže Ryan Ellis ho zablokoval.
41:35
Predators vstoupili do závěrečné třetí části pomalu a nyní navíc vyhodili puk na zakázané uvolnění. Pekka Rinne ovšem zatím po přestávce ani jednou zasahovat nemusel.
41:23
Johnny Oduya na levém křídle vypálil zápěstím od modré čáry a jeho střela po minutí bližší tyče zamířila za bránu.
40:49
V United Center začala závěrečná část utkání a Blackhawks mají necelých dvacet minut na to, aby vyrovnali. První útočná snaha domácího týmu po pravém křídle nic nepřinesla.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-15; Zablokované střely: 9-19; Vhazování: 54%-46%; Hity: 24-30; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné min.: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:57.
Blackhawks měli v prostřední části místy drtivý tlak, jenže Marián Hossa ani navrátilec po zranění Arťom Anisimov nedokázali fantastického Pekka Rinneho překonat. Chicago potřebuje nabrat druhý dech, aby se po přestávce pokusilo vyrovnat. Skóre po druhé třetině: Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:24
Marián Hossa vypálil z pravého kruhu na přední tyč, kde jeho pokus výborně zablokoval Mattias Ekholm a sražený puk rychle zmrazil pod lapačkou brankář Pekka Rinne.
37:23
Predators se konečně zmocnili puku a vyhodili ho do zóny Chicaga tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
36:56
Jonathan Toews napřáhl v levém kruhu k nebezpečné střele, jenže Predators ji dokázali na přední tyči zablokovat.
35:53
Patrick Kane zamíchal na vrcholu pravého kruhu pro vhazování s pukem a po naznačení přihrávky rychle vypálil zápěstím, jeho střela ale byla hned v zárodku zablokována.
35:20
Ryan Hartman pálil v pravém kruhu pro vhazování zápěstím, jenže minul bližší pravý horní roh brány.
35:12
Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho prudká rána ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
34:48
Hra se začala přelévat ze strany na stranu a oba týmy se snaží rychle otáčet hru. Ke střele se ale zatím nedostaly.
33:39
Blackhawks vytvořili před bránou Pekka Rinneho po dvou nebezpečných nahozeních velký zmatek, žádný z domácích hráčů ho ale ke vstřelení gólu na 1:1 nevyužil.
32:22
Viktor Arvidsson vypálil od modré čáry a jeho pokus mířil pod horní tyč, Corey Crawford měl ale skvělý výhled a jeho táhlou střelu vyrazil nad bránu a do ochranné sítě.
31:56
Matt Irwin na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Corey Crawford si na přední tyči připsal úspěšný zákrok.
31:49
Arťom Anisimov si mezi kruhy pro vhazování najel na volný puk a střelou letící těsně nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale levým betonem puk fantasticky vyrazil!
31:19
Artěmij Panarin přihrávkou od modré čáry roztáhl hru doleva, kde Patrick Kane rychle vypálil zápěstím v kruhu pro vhazování, na přední tyči byl ale připravený Pekka Rinne, který puk ukryl ve svém náručí.
30:15
Blackhawks z pravého křídla a ostrého úhlu nahodili puk před bránu, kde se zřejmě dostal do zakončení Jonathan Toews, jenže se ocitl příliš blízko Pekka Rinneho!
29:56
A další střela Chicaga, která tentokrát z vrcholu levého kruhu pro vhazování zamířila do lapačky Pekka Rinneho, který si připsal nyní snadnější zákrok a hru přerušil.
29:50
Ryan Hartman na levé straně obranného pásma výborně zablokoval střelu Romana Josiho a poté vyrazil do rychlého protiútoku, po kterém bekhendem poslal puk z ostrého úhlu před bránu a Marián Hossa bez přípravy mířil po ledě k levé tyči, jenže puk nedokázal dobře zasáhnout a Pekka Rinne ho pravým betonem vyrazil!
29:00
Unavení hokejisté Nashvillu se konečně osvobodili a po vyhození puku do zóny Chicaga mohli vystřídat.
27:45
Predators se ocitli pod obrovským tlakem a hosté raději puk podél střídaček vyhodili na zakázané uvolnění.
26:49
Marián Hossa se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a okamžitě pálil z blízkosti nad levý beton Pekka Rinneho, jenže brankář Predators puk zřejmě lapačkou vytáhl mimo!
26:13
Trevor van Riemsdyk napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele zápěstím, která skončila těsně nad bránou hostujícího Nashvillu!
25:12
Arťom Anisimov se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže než se stačil zorientovat, tak k němu přistoupil rychle Roman Josi, který jeho pokus z otočky dobře zablokoval. Pekka Rinne zasahovat nemusel.
24:24
Další přerušení hry a opět na straně Blackhawks, kteří před pár okamžiky nedokázali využít svou první přesilovou hru. Predators stále vedou těsně 1:0.
23:28
P. K. Subban na pravé straně napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči zřejmě zablokoval jeho spoluhráč Mattias Ekholm. Každopádně puk neprošel a Corey Crawford zasahovat nemusel.
23:00
Blackhawks se ocitli pod mírným tlakem a raději puk vyhodili podél hrazení na zakázané uvolnění. Hra přerušena. Vhazování před Corey Crawfordem.
22:09
Vyloučený Ryan Johanson odseděl na trestné lavici dvě minuty a také Nashville úspěšně přečkal úvodní oslabení.
22:08
Brent Seabrook na levém křídle vypálil od modré čáry a Pekka Rinne po rychlém zakleknutí puk ukryl v náručí.
21:33
Patrick Kane u pravé tyče po krásné přihrávce z levého křídla od Jonathana Toewse zamíchal s pukem a poté mířil zápěstím do bližšího rohu brány, jenže Pekka Rinne předvedl úžasný přesun a levým ramenem puk vyrazil za svou bránu!
21:25
Arťom Anisimov byl zřejmě hráčem, který v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, Pekka Rinne ale na přední tyči jeho pokus vyrazil hrudí.
20:09
Ryan Johansen za vlastní bránou nabral puk bekhendem jako na vidle a vyhodil ho po 9 sekundách ve druhé části přes ochranné sklo! Následovaly 2 minuty za zdržování hry.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-11; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 60%-40%; Hity: 13-17; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.
Chicago vstoupilo do prvního utkání série v domácím United Center podle očekávání aktivněji a Richard Pánik mohl otevřít skóre, když jeho nebezpečně tečovaná střela obráncem Mattiasem Ekholmem mířila přesně k levé tyči, Pekka Rinne ale na poslední chvíli puk vyrazil výtečně pravým betonem. Blackhawks se vstřelit gól nepodařilo, zatímco na opačné straně Predators ano, když se po krásné střele zápěstím v podání Filipa Forsberga prosadil neméně pohlednou tečí útočník Viktor Arvidsson. Skóre po první třetině: Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 1.
20:00
19:31
Duncan Keith pálil na levé straně od modré čáry a jeho střela byla zablokována. Na pravém křídle to poté zkoušel táhlou střelou od modré čáry Niklas Hjalmarsson, jeho pokus byl sice hodně prudký, ovšem na úkor přesnosti, a minul bližší horní roh.
19:01
Predators se nepodařilo podél střídaček rozehrát a puk po kolmé přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:24
Pontus Åberg po zpětné přihrávce zpoza brány pálil před bránou v těžké pozici tísněný protihráčem těsně nad ledem vedle levé tyče a poté přišla jeho střela z levého kruhu pro vhazování, kterou Corey Crawford na přední tyči po rychlém zakleknutí ukryl v náručí.
17:13
Kevin Fiala na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči Corey Crawford nedokázal udržet v lapačce, puk ale dostal za svou bránu.
16:34
Jordin Tootoo na pravém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, na přední tyči ale jeho pokus zablokoval Ryan Ellis.
15:44
Puk skončil na střídačce a v United Center dostává prostor třetí krátká reklamní přestávka. Za okamžik pokračujeme.
15:40
Oba týmy dokončily střídání a v blízkosti pravé tyče zkoušel bekhendem vypálit z ostrého úhlu Roman Josi, Corey Crawford ale puk vyrazil, stejně jako následný pokus Viktora Arvidssona, který chtěl vstřelit z blízka svůj druhý gól v utkání!
14:54
Predators učinili to samé a po nahození kotouče do útočného pásma odjeli rychle střídat, stejně jako domácí hokejisté.
14:21
Nick Schmaltz odvedl na pravé straně obranného pásma dobrou práci a poté podél hrazení napálil puk do útočné třetiny, aby jeho spoluhráči mohli v klidu vystřídat.
13:27
Další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem proti Predators, kterým se nepodařilo rozehrát podél střídaček.
13:10
Brian Campbell byl zřejmě hráčem, který se kolmou přihrávkou snažil vysunout Arťoma Anisimova, puk ale skončil na zakázaném uvolnění, po kterém se hra vrátila do pásma domácích hráčů.
12:53
Blackhawks se dostali na levém křídle k nahození, které Pekka Rinne na přední tyči snadno zastavil. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
11:56
Corey Crawford maskou zasáhl proti střele Predators z vrcholu levého kruhu pro vhazování a poté se dostal k dorážce Ryan Johansen a ještě jeden z jeho spoluhráčů, ani jeden z nich ale nedokázal fantastického brankáře Chicaga z blízka překonat!
11:48
Vyloučený Ryan Hartman se vrátil zpět na ledovou plochu a hokejisté Chicaga hrají po přečkání oslabení v plném počtu.
11:33
Viktor Arvidsson si najel na vrchol pravého kruhu a poté napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která mířila mezi betony Coreyho Crawforda! Brankář Chicaga toho příliš mnoho neviděl, puk ale nakonec dokázal po rychlém zakleknutí vyrazit!
10:49
Predators tvrdě vypálili z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Marián Hossa ale ránu s příklepem dobře zablokoval.
10:15
Predators se snažili vrátit po vhazování rychle do útočného pásma, jenže ho nestihli vyklidit. Postavení mimo hru.
09:48
Mattias Ekholm dobře clonil u levé tyče své brány a Ryan Hartman ho fauloval. Útočník Blackhawks dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Predators si po krátké reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.
08:13
Blackhawks se nepodařilo rozehrát a podél střídaček vyhodili puk poprvé v zápase na zakázané uvolnění.
07:52
Nashville právě vstřelil branku!
Ryan Johansen na sebe na vrcholu pravého kruhu pro vhazování výtečně navázal trojici hráčů Chicaga a po jeho krátké přihrávce do středu Filip Forsberg krásnou střelou z vrcholu mezikruží pálil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči. Corey Crawford už se chystal zasahovat, jenže těsně před ním změnil směr střely VIKTOR ARVIDSSON, který puk usměrnil nad jeho levý beton! Predators vedou 1:0! Asistence: Filip Forsberg a Ryan Johansen.
06:08
Artěmij Panarin napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která mířila přesně do bližšího horního rohu brány, Pekka Rinne ale prokázal opět skvělý reflex, když puk vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě! Chicago je zatím lepší.
05:15
Pontus Åberg ze středního pásma vyhodil puk mimo ledovou plochu a poté následovalo vhazování ve středovém kruhu.
04:44
Další přerušení hry, tentokrát ovšem po postavení mimo hru na straně Predators, kteří se marně snaží dostat ke střele.
04:16
Nashvillu se nepodařilo rozehrát a jeho prudká přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Hra byla přerušena.
03:29
Arťom Anisimov na pravém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu po ledě mířil mezi betony Pekka Rinneho, brankář Predators šel ale rychle do kolen a puk vyrazil za bránu.
02:59
Richard Pánik těsně před útočnou modrou čárou napřáhl ke střele zápěstím, kterou nepříjemně tečoval pravou rukavicí clonící Mattias Ekholm, a puk se ze vzduchu snášel k levé tyči, Pekka Rinne ale předvedl skvělý reflex a padající list pravým betonem na poslední chvíli vyrazil! Nechybělo mnoho a Chicago šlo do vedení.
02:35
Ryan Ellis na opačné straně ledové plochy po necelých třech minutách vyslal první střelu na bránu Coreyho Crawforda, jenže jeho pokus byl nepřesný a skončil v ochranné síti.
02:05
Marcus Krüger číhal před bránou, střelu jednoho ze svých spoluhráčů, který pálil na levé straně od modré čáry, se mu ale tečovat nepodařilo a Pekka Rinne puk opět udržel ve výstroji.
01:49
Marián Hossa si na levém křídle najížděl na kolmou přihrávku, jenže puk nedokázal zpracovat a musel o něj v rohu bojovat.
01:20
Brent Seabrook na pravém křídle vypálil od modré čáry a na přední tyči Pekka Rinne puk bez problému ukryl v lapačce. První zákrok finského brankáře v zápase, po kterém byla hra přerušena.
00:11
Blackhawks vyhráli úvodní vhazování prvního zápasu série proti Nashvillu a Duncan Keith okamžitě napálil puk z pravé strany středního pásma do útočné třetiny. Nikdo ho ale nedojel.
00:01
Jim Cornelison rozkmital své hlasivky a United Center se právě rozezněla americká národní hymna!

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Krüger, Hossa – Hayden, Kero, Tootoo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Fisher (C), Neal (A) – Åberg, Sissons, C. Smith – Järnkrok, Zolnierczyk, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Galloway, Brad Kovachik.

NASHVILLE PREDATORS

Nashville během posledních dvou sezón výrazně změnil svůj herní styl a nyní patří mezi týmy, které jsou směrem kupředu velmi nebezpečné. Mezi největší hrozby Predators patří útočník Ryan Johansen a obránce P.K. Subban, který není skvělý jen směrem vzad, ale také v ofenzivě. Nashville se s Chicagem střetl v prvním kole v roce 2010 a 2015, přičemž obě dvě série nabídly šest zápasů a postoupili Blackhawks.

Základní část

Predators předváděli v závěru základní části letošní sezóně NHL skvělé výkony, když vyhráli čtrnáct z posledních 25 zápasů a v dalších sedmi získali alespoň bod. Hokejisté hostujícího celku museli bojovat o playoff až do konce sezóny, nakonec ale se ziskem 94 bodů skončili na osmém místě v Západní konferenci a čtvrtém v Centrální divizi o sedm bodů před Jets.

Nejproduktivnější hráči základní části

1. Viktor Arvidsson 61 bodů (31+30)
2. Ryan Johansen 61 bodů (14+47)
3. Filip Forsberg 58 bodů (31+27)
CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago má v týmu několik velice zkušených útočníků, důležitou roli by ovšem měla sehrát také čtveřice mladých hráčů ve složení Ryan Hartman, Nick Schmaltz, John Hayden a Tanner Kero. Opomenout ale nelze ani českého obránce Michala Kempného. Všech pět jmenovaných nováčků dychtivě očekává premiéru v playoff a jejich přínos je opravdu velký, což potvrzuje fakt, že během základní části společně s dalšími dvěma spoluhráči zaznamenali 105 bodů.

Blackhawks posledních třináct zápasů základní části odehráli bez Arťoma Anisimova, který nastupuje v útočné formaci po boku Artěmije Panarina a Patricka Kanea. Útočník domácího celku byl od 15. března mimo hru kvůli zranění v dolní části těla, které utrpěl v zápase proti Montrealu, začátek playoff ale stihne, což je důležitá zpráva. Chicago v závěru základní části prohrálo čtyři zápasy v řadě, přesto se stalo se ziskem 109 bodů a tříbodovým náskokem před Minnesotou Wild vítězem Západní konference i Centrální divize.

1. Patrick Kane 89 bodů (34+55)
2. Artěmij Panarin 74 bodů (31+43)
3. Jonathan Toews 58 bodů (21+37)
Chicago během posledních 7 let narazilo na Nashville v prvním kole playoff dvakrát a vzájemná série vždy byla předzvěstí zisku Stanley Cupu. V roce 2010 porazili Blackhawks hokejisty Nashvillu 4:2 na zápasy a stejným výsledkem poté ve finále Philadelphii, proti které ukončili devětačtyřicetileté čekání na titul. O pět let později Chicago znovu vyřadilo v prvním kole Nashville 4:2 na zápasy a stejným výsledkem ve finále Tampu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.