NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Vancouver - 20. srpna 2020   04:30

St. Louis
St. Louis
15:41' B. Schenn (Sundqvist) • 19:31' R. O'Reilly (Blais) • 25:51' Sanford (Thomas, Bozak)
3:4
(2:1, 1:3, 0:0)
Stav série: (2:3)
Vancouver
Vancouver
13:15' Motte   • 31:54' J. T. Miller  (Virtanen, E. Pettersson) • 36:08' Virtanen  (J. T. Miller, E. Pettersson) • 38:17' Motte  (B. Sutter, Stecher)
St. Louis
Allen (Binnington) – Bortuzzo, Pietrangelo, Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, R. O'Reilly, Perron – Kyrou, B. Schenn, Bozak – Sanford, Thomas, Blais – Sundqvist, J. de La Rose, Barbašev.

Československá stopa v utkání:
Do zápasu nezasáhl český ani slovenský hráč.
St. Louis Blues v tomto zápase prohospodařilo dvoubrankové vedení. Canucks díky skvělé druhé třetině dokázali otočit vývoj zápasu. Tyler Motte poslal Vancouver do vedení, ale Blues otočili. Brayden Schenn srovnal a Ryan O'Reilly a Zachary Sanford poslali Blues do vedení 3:1. Ve druhé třetině však Vancouver otočil. J. T. Miller a Jake Virtanen vyrovnali a rozhodující branku vstřelil v čase 38:17 Tyler Motte.

Vancouver vyhrál tento důležitý pátý zápas v sérii, v sérii tak vede 3:2 na zápasy a jediná výhra ho dělí od postupu do druhého kola.
59:20'
J. T. Miller (Vancouver) pálil ze středního pásma na prázdnou branku ale minul.
59:03'
Buly v útočném pásmu Blues, to už běží poslední minuta třetí třetiny. Canucks vedou o gól.
58:52'
Tanev zblokoval střelu soupeře, následně Canucks vyhodili na icing.
58:28'
Blues hrají v šesti.
58:15'
Blues rozehrávají od své branky, ale je z toho jen zakázané uvolnění. Tak nakonec buly ve středním pásmu.
58:00'
Dvě minuty třetí třetiny zbývají do konce.
57:40'
Jacob Markström (Vancouver) vyrazil kotouč po střele soupeře, dorážka byla nepřesná. Canucks se mohou na brankáře spolehnout.
57:00'
Canucks se usadili v útočném pásmu, Elias Pettersson (Vancouver) pálil a jeho rána byla zblokovaná.
56:40'
Jaden Schwartz (St. Louis) to vzal na sebe, jeho tvrdá rána se od horní tyče odrazila mimo branku.
56:20'
St. Louis Blues už mnoho času nezbývá, rozehrává od své branky.
55:48'
Jacob Markström (Vancouver) podržel své spoluhráče. David Perron (St. Louis) se pokoušel dorážet střelu soupeře, ale brankář Canucks udržel kotouč před brankovou čárou.
55:18'
Jaden Schwartz (St. Louis) byl sám před brankou, dostal přihrávku, ale jeho teč končí mimo branku. Jacob Markström (Vancouver) zasahovat nemusel.
54:41'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:28'
54:17'
Jacob de La Rose (St. Louis) vypálil z dobré pozice při vlastním oslabená, ale brankáře nepřekonal.
54:05'
Stále se Canucks nemůže dostat do útočného pásma.
53:54'
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
53:33'
Canucks se nemohou dostat do útočného pásma. Blues hrají výborně.
53:03'
Quinn Hughes (Vancouver) přišel o kotouč, a tak mohou hrát hráči Blues.
52:28'
Komerční přestávka.
52:28'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sammy Blais – 2 min., vysoká hůl).
52:08'
Obraz hry připomíná velký souboj, přesilovka pro Canucks.
51:22'
Jaden Schwartz (St. Louis) se pokoušel dostat do brejku, ale obránce Canucks jej připravil o kotouč.
50:41'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, Canucks zatím stále vede o jednu branku.
50:01'
Quinn Hughes (Vancouver) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.
49:30'
32:27, tak vypadá statistika střel v tomto pátém zápase série prvního play-off NHL 2020.
49:06'
Dostáváme se pomalu do druhé poloviny ve třetí třetině, Canucks stále vedou o jednu branku.
48:20'
Sledujeme velký boj, boj o každý metr ledu. Alex Pietrangelo (St. Louis) vypálil od modré čáry a Jacob Markström (Vancouver) dokázal zasáhnout a střelecký pokus vyrazit.
47:14'
Oba týmy hrají aktivně, tlačí se do zakončení.
46:10'
Robert Bortuzzo (St. Louis) pálil z dobré pozice, jeho projektil tak tak zastavil brankář Canucks. St. Louis se pokouší vyrovnat.
45:14'
Blues se usadili v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázali.
44:43'
Jake Allen (St. Louis) přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou. Oslabení sehrál tým Blues velmi dobře.
44:31'
Přesilovku hostující celek nevyužil, ale dál kombinuje v útočném pásmu.
43:25'
Canucks se zatím nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.
42:47'
Canucks rozehrávají od své branky, Brock Boeser (Vancouver) rychle dostal puk do útočného pásma. Quinn Hughes pálil, jeho rána byla zblokovaná.
42:30'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ivan Barbašev – 2 min., faul loktem).
41:32'
Blues rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma. Následně se píská icing, buly před brankou Canucks.
41:04'
Jake Allen (St. Louis) ukryl kotouč do rukavice, a tak přerušuje hru.
40:34'
Sledujeme rychlý hokej, který musí diváky bavit. Střelecky aktivnější jsou hokejisté Blues, vedou 30:24, ale na góly prohrávají.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Blues si vypracovali dvoubrankové vedení a třemi góly v řadě dokázali hokejisté Canucks otočit vývoj zápasu. J. T. Miller a Jake Virtanen dokázali vyrovnat a z brejku svůj tým poslal do vedení Tyler Motte.
40:00'
39:30'
David Perron (St. Louis) měl velkou šanci, ale ani nadvakrát neprostřelil brankáře soupeře.
39:10'
Dostáváme se do poslední minuty ve druhé třetině, třetině, která vyšla Canucks.
39:00'
Colton Parayko (St. Louis) pálil od modré čáry, Jaden Schwartz (St. Louis) se pokoušel dorážet, ale brankář Canucks kryje kotouč.
38:31'
Alexander Edler (Vancouver) se drží za ucho a okamžitě míří na ošetřovnu. Dostal v souboji u mantinelu bruslí přímo do ucha.
38:17'
Vancouver právě vstřelil branku!
Vancouver otáčí vývoj zápasu, prohrával o dvě branky a nyní už vede. Brejkovou situaci dokázal elegantní střelou TYLER MOTTE. Brankář Blues na kotouč nedosáhl. Asistence: Brandon Sutter a Brock Boeser.
38:10'
Canucks pokračují v aktivní hře.
36:08'
A je vyrovnáno, z hodně ostré pozice dokázal brankáře Blues prostřelit a překvapit JAKE VIRTANEN. Našel mezeru v jeho výstroji. Asistence: J. T. Miller a Elias Pettersson.
35:34'
Tak tak udržel hostující celek kotouč v útočném pásmu.
35:15'
Robert Thomas (St. Louis) to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus byl před brankou zblokovaný.
34:50'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, viděli jsme v této fázi hry zatím dvě branky.
34:26'
Jake Allen (St. Louis) kryje střelecký pokus z mezikruží. Komerční přestávka v době, kdy Canucks diktují tempo hry a mají převahu.
33:36'
Jake Virtanen (Vancouver) byl volný před brankou, ale kotouč netrefil podle představ, následně jeho tým přišel o útočné pásmo.
31:54'
Canucks snižují po nepřehledné situaci před brankou. Puk byl na malý moment volný, a tak jej dokázal pod ležícím brankářem dostat do branky J. T. MILLER. Asistence: Jake Virtanen a Elias Pettersson.
31:30'
Alexander Edler (Vancouver) pálil od modré čáry, jeho střílenou přihrávku před branku nikdo ze spoluhráčů nedokázal šikovně tečovat.
31:13'
Hraje se rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, hra je plynulá.
30:18'
Jordan Kyrou (St. Louis) to vzal na sebe, jeho rána z mezikruží nebyla vůbec špatná, ale kotouč končí nad brankou.
29:55'
Jacob Markström (Vancouver) musel znovu zasahovat, tentokrát toho mnoho neviděl, ale i tak dokázal puk zastavit.
29:33'
23:15, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, sledujeme aktivnější hru Blues.
29:02'
Jake Allen (St. Louis) vytáhl dobrý zákrok proti střele Stachera.
28:28'
Jacob Markström (Vancouver) vytáhl další skvělý zákrok, na brankové čáře se dokázal natáhnout a vyrazil střelecký pokus soupeře. Blues momentálně Canucks přehrávají.
28:02'
Pokračujeme dál, Blues vedou o dvě branky a mají momentálně blíže k výhře v tomto zápase.
27:38'
27:18'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou St. Louis.
26:55'
Perron dostal kotouč do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.
25:51'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Blues využívají přesilovku a dostávají se do vedení o dvě branky. Skvěle to udělal ZACHARY SANFORD, který si obhodil obránce, a pak rychlou střelou poslal puk do horní části branky. Jacob Markström na puk nedosáhl. Asistence: Robert Thomas a Tyler Bozak.
25:18'
Blues se nyní usadili v útočném pásmu. David Perron (St. Louis) byl v dobré střelecké pozici, ale brankáře soupeře překonat nedokázal. Jacob Markström výborně zasáhl.
24:49'
Vancouver dostal kotouč do středního pásma, následně se mu podařilo vyhodit přes všechny čáry. Blues musí od své branky.
24:34'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brandon Sutter – 2 min., vysoká hůl).
24:19'
Buly před brankou Blues, následná rána od modré čáry postrádala přesnost.
24:13'
Tyler Motte (Vancouver) si sjel před branku, dostal přihrávku, ale kotouč trefil patkou hole a minul branku.
23:30'
J. T. Miller (Vancouver) se dostal do útočného pásma, jeho střelu od modré čáry Jake Allen vyrazil před sebe a o zbytek se postarala obrana.
23:01'
Blues začali aktivně druhou třetinu, Canucks se musí převážně bránit.
22:40'
Jacob Markström (Vancouver) vytáhl proti střele soupeře skvělý zákrok, dokázal se přemístit a bělem vyrazit kotouč.
21:51'
Oscar Fantenberg (Vancouver) má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
21:26'
Gólman Vancouveru rozehrával za svou brankou, jeho spoluhráči rychle dostali hru do útočného pásma, ale nevystřelili.
21:06'
Blues vstoupili do druhé třetiny aktivně, usadili se v útočném pásmu, ale na výraznější šanci čekají.
20:23'
Brankář Canucks musel zasahovat, buly před jeho brankou.
20:01'
Tyler Motte (Vancouver) poslal při vlastním oslabení Canucks do vedení, ale hokejisté St. Luis dokázali vývoj zápasu otočit. Brayden Schenn (St. Louis) srovnal, a pak v poslední minutě chytře odrazil kotouč o brankáře za brankovou čáru Ryan O'Reilly.
20:00'
19:31'
Blues se dostávají do vedení, z hodně ostré pozice vypálil RYAN O'REILLY. Jeho pokus si brankář Canucks nešťastně srazil do své branky. Blues otáčejí vývoj zápasu. Asistence: Sammy Blais. Asistence: Sammy Blais.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:42'
Jake Allen (St. Louis) byl připravený a dokázal si poradit se střeleckým pokusem z horní části mezikruží.
18:21'
Brock Boeser (Vancouver) zblokoval střelecký pokus soupeře, a tak se dostal do útočného pásma po rychlé akci.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:54'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, kotouč vybojoval tým vedený jako domácí.
17:40'
Po krátké přestávce je hra znovu obnovená, sledujeme klidnější pasáž hry.
17:27'
17:13'
Canucks rozehrávají od své branky.
17:00'
Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč.
15:41'
A je vyrovnáno. Rychle po příchodu na led se dostal BRAYDEN SCHENN do útočného pásma. Počkal si na přihrávku spoluhráče a ze střední vzdálenosti zakončil přesně pod horní tyčku. Brankář měl zakrytý výhled. Asistence: Oskar Sundqvist.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Canucks zatím díky brance v oslabení vedou.
14:58'
14:36'
Další rána Blues končí za brankou na mantinelu. Hokejistům Blues schází přesnost. Robert Thomas připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ten však pálil nad.
14:08'
Zachary Sanford (St. Louis) zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale prostřelit brankáře Canucks nedokázal.
13:56'
Jacob Markström (Vancouver) musel zasahovat proti střele soupeře, dokázal se rychle přesunout, a tak v pohodě ukryl kotouč do výstroje.
13:15'
Gól při vlastním oslabení! Alex Pietrangelo (St. Louis) na modré čáře zlomil hokejku, a tak se do brejku dostal TYLER MOTTE. Prohodil si kotouč přes obránce, a pak poslal kotouč přesně pod horní tyčku. Bez asistence.
13:00'
Přesilovku nyní hrají hokejisté Blues.
12:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., podrážení).
12:46'
Komerční přestávka. Buly před brankou Canucks.
12:25'
Bo Horvat (Vancouver) se dostal na druhé straně před branku, ale puk mu sjel z hokejky. Zakončení tak nebylo přesně.
12:02'
Blues vybojovali útočné pásmo, Ryan O'Reilly (St. Louis) pálil, ale rána mu nesedla podle představ.
11:10'
Na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.
10:55'
3:7, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.
10:44'
Obrana Canucks si dokázala poradit.
10:23'
Vince Dunn (St. Louis) rozehrává od své branky, následně Robert Thomas (St. Louis) pokračoval v akci.
09:47'
Canucks rozehrávají od své branky, ale přišli o puk, Tyler Bozak (St. Louis) pálil z dobré pozice, brankář Canucks vyrazil.
09:01'
Jake Allen (St. Louis) má kotouč za svou brankou, rychle rozehrává a jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma. Jaden Schwartz (St. Louis) však nic vymyslet nedokázal.
08:35'
J. T. Miller (Vancouver) vybojoval kotouč pro spoluhráče, ale do střelecké pozice se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
08:23'
Jake Allen (St. Louis) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči špatně rozehráli. Píská se icing.
08:06'
Hraje se spíše ve středním pásmu, na nějakou výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.
07:09'
Jacob Markström (Vancouver) přerušuje hru, komerční přestávka.
06:30'
Canucks se usadili v útočném pásmu, Bozak pálil, Jacob Markström (Vancouver) byl připravený a kotouč rychle vyrazil.
06:12'
Canucks mají kotouč za svou brankou, oba kluby střídají.
05:55'
Brock Boeser (Vancouver) pálil z bezprostřední blízkosti, ale kotouč netrefil podle představ.
05:33'
Brankář Canucks přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Vancouveru.
05:17'
Jaden Schwartz (St. Louis) se dostal do útočného pásma, se svými spoluhráči. Colton Parayko (St. Louis) neuspěl střelou z bezprostřední blízkosti.
05:00'
Úvodních pět minut hry je pryč, na nějakou výraznější šanci zatím čekáme.
04:40'
Hraje se rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
04:20'
Tyler Bozak (St. Louis) to vzal na sebe, jeho střelecký pokus z kruhu zblokoval hostující Tanev.
03:48'
Bo Horvat (Vancouver) si vybruslil do útočného pásma a rychle zakončoval. Jeho střelecký pokus končí vedle branky.
03:30'
0:3, tak vypadá statistika střel na branku.
03:01'
Tanner Pearson (Vancouver) rozehrává od své branky, o puk ale jeho tým ve středním pásmu přišel. Směr hry se tedy otáčí.
02:43'
Sledujeme rychlý úvod zápasu, který musí fanoušky bavit. Viděli jsme už první přesilovku.
02:23'
Úvodní přesilovku Vancouver proměnit nedokázal, Tyler Motte následně pálil vedle branky.
02:10'
02:05'
Blues vyhazují přes všechny čáry.
01:45'
Alexander Edler (Vancouver) rozehrává od své branky, rychle se dostal s kotoučem do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal.
01:30'
Brock Boeser (Vancouver) pálil z dobré pozice, ale jeho střelecký pokus dobře zastavil brankář Blues.
00:10'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jake Allen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Brayden Schenn. Jake Allen rozehrával mimo území, kde může.
00:10'
Hra je přerušená.
00:01'
Úvodní třetina začala, vhazování pro Canucks.
00:01'
Utkání brzy začne.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Gunnarsson, Pietrangelo, Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, R. O'Reilly, Perron – Kyrou, B. Schenn, Bozak – Sanford, Thomas, Blais – Sundqvist, J. de La Rose, MacEachern.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev, Fantenberg, Jo. Benn – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, L. Eriksson – Roussel, B. Sutter, Virtanen – Motte, Beagle, MacEwen..
Tato série je z pohledu českých nebo slovenských diváků méně atraktivní, neboť ani v jednom týmu nehraje český nebo slovenský hokejista.
V Play-off NHL se hrají dvacetiminutová prodloužení tak dlouho, než jeden z týmů skóruje. Jen tato série prožila už dvě. Utkání číslo dva rozhodl v čase 65:55 z brejku Bo Horvat. V zápase číslo tři v čase 75:06 ukončil Brayden Schenn. Uvidíme i tentokrát extra porci hokeje?
Tato série prvního kola pokračuje pátým zápasem. Úvodní dvě klání vyhrál Vancouver 5:2 a 4:3 v prodloužení. Pak ale dvakrát vyhrálo St. Louis Blues, nejprve 3:2 v prodloužení, a pak 3:1. Jeden z týmů v tomto zápase získá slibnou pozici pro šesté utkání série, které může být rozhodující.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.