NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Nashville - 25. října 2021   00:00

Minnesota
Minnesota
31:30' Bjugstad (Merrill) • 39:57' N. Sturm (Duhaime)
2:5
(0:3, 2:2, 0:0)
Nashville
Nashville
03:45' Josi  (Duchene, Mikael Granlund) • 05:54' Johansen  (F. Forsberg, Josi) • 12:25' Johansen  (Josi, Duchene) • 33:15' F. Forsberg  (Josi, Duchene) • 38:35' Jeannot  (Trenin, Sissons)
Minnesota
South, Schlenker – Galloway, Johnson
Xcel Energy Center, St. Paul
16 014 diváků
Nashville

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci!
Tři hvězdy utkání:
1. Ryan Johansen (NSH) 2+0
2. Connor Ingram (NSH) 33 zákroků, 94,3 %
3. Roman Josi (NSH) 1+3
Česká a slovenská stopa:
Do utkání nezasáhl žádný z českých a slovenských hráčů.
Kdo se postavil do brankoviště?
Kaapo Kähkönen (MNS) – 24 zák. 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 55:57
Connor Ingram (NSH) – 33 zák., 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 59:28
Statistiky po zápasu:
Střely na branku – 35:29 (9:11, 11:8, 15:10)
Zblokované střely – 6:16
Vyhraná vhazování – 32:38
Trestné minuty – 12:10
Hity – 9:7
Ve třetí třetině už gól nepadl a Minnesota si tak připisuje první porážku v sezóně, když na domácím ledě podlehla 2:5 Nashvillu!

Hosté vykročili za výhrou v první třetině, v níž využili dvě přesilovky a do kabin šli s vedením 3:0. Krátce po polovině utkání snížil svou první trefou v sezóně Nick Bjugstad, ovšem Predátorům rychle vrátil tříbrankový náskok Filip Forsberg, jenž tečoval střelu dnes čtyřbodového kapitána Romana Josiho (1+3). Na 5:1 pak upravil sklepnutím kotouče ze vzduchu Tanner Jeannot. Wild snížili dvě sekundy před přestávkou zásluhou Nica Sturma, ale v závěrečné části už nedokázali překonat velmi dobře chytajícího debutanta Connora Ingrama. Divočákům nepomohla ani dlouhá power-play.
59:10'
Hosté jsou v plném počtu a dohrávají v početní výhodě. Kaapo Kähkönen je zpátky v brance.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Je zřejmě rozhodnuto.
58:35'
Domácí opět hrají bez brankáře!
58:12'
Mats Zuccarello se snažil udělat prostor Fialovi, který zavážel puk do pásma a zablokoval obránce Benninga. Podle rozhodčích se jednalo o nedovolené bránění a domácí útočník tak míří na trestnou lavici!
58:02'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:39'
Hosté vyhodili. Teď jim alespoň nehrozí zakázané uvolnění.
57:08'
Vyloučení na straně Nashvillu! Colton Sissons dostal dvě minuty za vysokou hůl. Wild nechávají na ledě šest hráčů!
56:34'
Filip Forsberg se snažil ohrozit prázdnou branku soupeře. Bekhendem ji ale od modré čáry netrefil!
55:52'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
54:57'
Teď hosté dostali puk ze svého obranného pásma. Připomínám, že Minnesota už hraje bez brankáře.
54:51'
Connor Ingram se nyní vrhl po puku a u svého brankoviště ho zalehl.
54:34'
Po střele Kevina Fialy přerušil hru Ingram. Hostující brankář si při svém premiérovém startu v NHL počíná velice dobře.
54:09'
Domácí se pokusí o zázrak při hře bez brankáře!
54:09'
Kirill Kaprizov zleva neprostřelil Ingrama, následně neuspěl z mezikruží ani Mats Zuccarello! Hostující gólman následně odhodil na led masku, kterou zasáhla Kaprizovova střela a sudí tak museli přerušit hru. Reklamní přestávka.
53:48'
Opět Nick Bjugstad, který vystřelil z pravé strany. Ingram si připsal dobrý zákrok, když puk udržel ve výstroji a nedovolil tak protihráčům dorážet.
53:25'
Nick Bjugstad to zkoušel od mantinelu. Ingram byl ale pozorný.
51:47'
Rána Kulikova neprošla až na hostující branku. Wild už rychle utíká čas.
51:32'
Střela Jona Merrilla se nevešla mezi hostující tyče. Minnesota drží útočné pásmo.
50:47'
Domácí brankář nyní pokryl také ránu Danteho Fabbra.
50:42'
Po vhazování střílel Roman Josi. Kähkönen si připsal další zákrok.
50:33'
Střelu Filipa Forsberga ztlumil nadvakrát ve výstroji Kähkönen. Hosté získali buly v útočném pásmu.
50:22'
Zakázané uvolnění Nashvillu. Domácí by potřebovali rychle skórovat a dostat se tak více do hry.
50:06'
Šarvátka za hostující brankou! Zda se bude vylučovat se dozvíme po reklamní pauze.
49:26'
Jakov Trenin zavezl puk do hostujícího útočného pásma a vypálil. Ingram zasáhl levým betonem.
49:05'
48:55'
Folignovu nabídku tečoval před brankou Ryan Hartman. Ingram opět zasáhl!
48:05'
První minutu oslabení hosté ubránili.
47:53'
Kirill Kaprizov cpal svou střelu z levé strany pod horní tyčku. Ingram nešel do kolen předčasně a zakročil ramenem.
47:04'
Na trestnou lavici míří za podrážení Nick Cousins. Po reklamní přestávce budou hrát domácí další přesilovku!
46:38'
46:27'
V oslabení se Preds dokonce dostali do přečíslení 2 na 1! Luke Kunin střílel z levé strany, Kähkönen dokázal zasáhnout.
46:09'
Hosté konečně vyhodili.
45:51'
Tahle přesilovka Minnesoty je zatím hodně nebezpečná. Ránu Kevina Fialy ale opět pokryl Ingram.
45:18'
Ryan Hartman dostal puk na levý kruh, odkud z voleje střílel. Ingram se stačil přesunout.
45:01'
Tohle bylo dobře sehrané. Po přihrávce Foligna však střílel z mezikruží vedle Frédérick Gaudreau.
44:37'
Philip Tomasino dostal dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro domácí.
44:00'
Dobré střídání čtvrté domácí formace. Po usilovné práci v útočném pásmu se dostal ke střele z mezikruží Nick Bjugstad. Zamířil vedle pravé tyčky z pohledu Ingrama.
43:13'
Střelecký pokus Matta Duchenea z osy kluziště zablokoval domácí kapitán Jared Spurgeon.
42:53'
Zakázané uvolnění hostí.
42:49'
Kirill Kaprizov si vykroužil zpoza branky až do zakončení. Ingram byl ale u bližší tyčky připraven.
42:25'
Dobrá šance Preds. Ryan Johansen nahrál z pravé strany před branku Nickovi Cousinsovi, který střílel po ledě do připraveného Kähkönena.
42:02'
Gaudreau přepadl přes hokejku Trenina, ovšem rozhodčí faul neviděli. Hosté se následně dostali do přečíslení 2 na 1, které řešil Tanner Jeannot střelou, jež domácí obránce srazil do ochranné sítě.
41:45'
Hosté se dostali pod tlak a zahráli pouze na zakázané uvolnění.
41:30'
Křížnou přihrávku Jordana Greenwaye minul na pravém kruhu Matt Dumba. Pro domácí škoda, že nedokázal vystřelit.
40:59'
Kähkönen raději podržel kotouč před dojíždějícím Jeannotem a přerušil tak hru.
40:25'
Mikael Granlund se dostal k puku po přihrávce Duchenea. Vybruslil si mezi kruhy, ale pak trefil jen obránce.
Hity – 7:6
Po druhé třetině domácí stále prohrávají s Nashvillem o tři góly, tentokrát 2:5. Domácí čekali na svou první branku do 32. minuty, kdy na 1:3 snížil Nick Bjugstad. Preds ale zabrali a Roman Josi jim svou druhou dnešní trefou a čtvrtým kanadským bodem vrátil tříbrankový náskok. Když navíc ve 39. minutě sklepl kotouč ze vzduchu za Kähkönenova záda Tanner Jeannot, vypadalo to už s Minnesotou hodně zle. Pouhé dvě sekundy před druhou sirénou ale zaznamenal gól naděje dorážející Nico Sturm.
40:00'
39:57'
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí korigují pouhých 2,1 sekundy před koncem druhé třetiny skóre! Hosté měli puk na hokejkách, ale nedokázali ho dostat z obranného pásma. Toho využil Brandon Duhaime, který se dostal ke střele. Puk propadl Ingramovi skrz betony a zastavil se v brankovišti, odkud ho doklepl do odkryté klece NICO STURM. Asistence: Brandon Duhaime.
39:35'
Ještě zakázané uvolnění hostí.
39:02'
Běží už poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Nashville právě vstřelil branku!
Wow! Hosté přečíslili obranu soupeře a Jakov Trenin posílal před branku přihrávku, kterou holí přizvedl bránící Spurgeon. To ale vůbec nevadilo TANNEROVI JEANNOTOVI, jenž kotouč zasáhl i ze vzduchu a sklepl ho pod horní tyč Kähkönenovy svatyně – 1:5. Asistence: Jakov Trenin a Colton Sissons.
36:20'
Filip Forsberg si před položil Dumbu a hledal na zadní tyčce Matta Duchenea. Ten zasahoval skákavý puk a odkrytou branku netrefil!
35:29'
Ingram nejprve vychytal Kevina Fialu. Ten do něho vzápětí navíc najel a bude vyloučen! Po reklamní přestávce bude hrát Nashville přesilovku.
35:10'
Jon Merrill pálil od modré čáry. Hostující branku netrefil.
34:52'
Domácí jsou tedy tam, kde byli po první třetině. Zase musejí dohánět třígólové manko.
33:22'
Hned po buly ve středovém kruhu se dostal Marcus Foligno do samostatného úniku. Volil střelu, kterou Connor Ingram vyrazil!
33:15'
A je to zase o tři góly! Matt Duchene nahrál na modrou čáru Romanovi Josimu, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kähkönen měl zakrytý výhled. Kotouč zřejmě ještě tečoval FILIP FORSBERG, jemuž byl tento zásah dodatečně připsán. Asistence: Roman Josi a Matt Duchene.
32:49'
Hosté ale mohli zvýšit! Parádní akci, při níž si puk vyměnili Duchene, Forsberg, Josi a Granlund, zakončil posledně jmenovaný ranou do horní tyčky!
32:12'
Domácí by měl vstřelený gól dostat do zápasu. Očekávat můžeme zvýšený tlak Minnesoty.
31:57'
Z mezikruží střílel Alex Goligoski. Ingram odolal a ještě stačil přikrýt puk před dotírajícím Sturmem. Reklamní pauza.
31:30'
Hru přerušuje až gól domácího NICKA BJUGSTADA! Obránce Merrill ho našel šikovnou přihrávkou o mantinel. Rozjetý Bjugstad se pak dostal až na pravý kruh a střelou ke vzdálenější tyčce dnes poprvé překonal Ingrama – 1:3. Asistence: Jon Merrill.
31:19'
Bez přerušení se hraje už opravdu dlouho. Ještě jsme nestihli ani reklamní přestávku.
30:32'
Na druhé straně to zkoušel Jordan Greenway. Debutant Ingram rovněž na místě.
30:15'
Forsberg s Granlundem vyrazili do protiútoku. Střelu druhého jmenovaného musel vyrážet Kähkönen.
29:20'
Hraje se bez šancí. Hostům to takto jistě vyhovuje.
28:38'
Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. Čas tak utíká rychle.
27:53'
Kähkönen si dobře počínal při rozehrávce. Napadajícího soupeře nechal naznačením projet a poslal puk po mantinelu na druhou stranu.
26:38'
Matt Duchene vyzkoušel Kähkönena střelou z levé strany. Tu domácí brankář vyrazil.
25:47'
Predátoři jsou už kompletní.
25:31'
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Luke Kunin volil střelu, která minula vzdálenější tyčku.
25:17'
Hosté vyhodili a oba týmy střídají.
25:02'
Další rána Kevina Fialy. Tentokrát byla zablokována.
24:29'
Hosté nedokázali odpálit puk ze své obranné třetiny a z toho mohl těžit Kevin Fiala! Ten zůstal po přistrčení od Erikssona Eka sám před brankou, ovšem Connor Ingram odolal! Švýcarský útočník přes něho neprotlačil kotouč za brankovou čáru ani nadvakrát.
24:18'
Domácí teď pozastavil odpískaný ofsajd.
23:54'
Wild musejí začít od vlastní branky, kam hosté vyhodili puk hned po buly.
23:46'
Mikael Granlund zahákoval Ryana Hartmana a domácí si tak zahrají přesilovku.
23:33'
Z levé strany se řítil do protiútoku Filip Forsberg. Do zakončení švédského útočníka stačil vložit hokejku bránící hráč.
22:41'
Nástřel Thomase Novaka zastavila mezi kruhy domácí obrana. Minnesota může rozjet protiakci.
22:28'
Nahození Josiho od modré čáry skončilo v lapačce Kähkönena. Hosté se nechtějí zatáhnout do defenzivy a jen bránit.
21:49'
Za brankou Wild dobře zapracoval Matt Duchene, který našel z druhé vlny najíždějícího obránce Mattiase Ekholma. Ten mířil pouze do brankáře Kähkönena.
21:07'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
20:46'
Uvidíme, zda domácí dokáží zabrat. Potřebují začít stahovat manko.
20:02'
V brance Minnesoty zatím zůstává Kaapo Kähkönen, byť průběh první třetiny možná volal po změně.
Hity – 4:4
Úvodní třetina vyšla Nashvillu skvěle. Hosté vedou 3:0 a Minnesota bude mít v dalším průběhu zápasu co dělat, aby odvrátila první porážku v sezóně. Hosty dostaly na koně přesilovky. Ve 4. minutě využil první z nich Roman Josi a v další udeřil pro změnu Ryan Johansen. Ten se pak prosadil po akci kapitána Josiho ve 13. minutě i při rovnovážném počtu hráčů. Zaskočení Divočáci zatím na vývoj duelu zareagovat nedokázali.
20:00'
19:15'
Domácí jsou v plném počtu. Preds bylo odpískáno postavení mimo hru.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:23'
Fiala strčil hůl do přihrávky Forsberga a vyrazil kotouč do středního pásma.
17:55'
Opět se domácí osvobodili.
17:33'
Domácím se povedlo vyhodit.
17:14'
Marcus Foligno je potrestán za podrážení. Další přesilovka pro Predators.
16:47'
Marcus Foligno poslal na led Ryana Johansena a rozhodčí signalizují vyloučení domácího hráče. Zatím se ale hraje...
16:22'
Na druhé straně střílel Matt Duchene, Kähkönen přerušil hru. Reklamní pauza.
15:54'
Po další ráně Dumby zůstal puk ležet před Ingramem. Po kotouči se natahoval Eriksson Ek, ale svému brankáři pomohla obrana!
15:37'
Prudkou střelu Matta Dumby vyrazil Connor Ingram. Domácí ještě bojují v útočném pásmu.
14:57'
14:39'
Po střele Philipa Tomasina se puk odrazil od bránícího hráče až do středního pásma. Domácí tohle oslabení zřejmě ustojí.
14:12'
Domácím se podařilo vyhodit.
13:53'
Duchene vyhnal hosty z útočného pásma nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.
13:20'
Tentokrát střílel z osy Mikael Granlund. Další zákrok Kähkönena.
13:10'
Od modré čáry vystřelil Roman Josi. Kähkönen svým zákrokem přerušil hru.
12:56'
Brandon Duhaime dostal dvě minuty za podrážení. Třetí přesilovka Nashvillu. Připomínám, že hosté předchozí dvě využili.
12:25'
Pokračuje skvělá první třetina v podání Predátorů! Roman Josi zavezl puk do útočného pásma podél levého mantinelu. Pak zmátl obranu soupeře otočkou, po níž nahrál na osu RYANOVI JOHANSENOVI a ten střelou na lapačku překonal Kähkönena. Asistence: Roman Josi a Matt Duchene.
11:27'
Kaapo Kähkönen se vydal za branku, kde puk nedokázal odehrát. Vzápětí se tak musel rychle vracet do brankoviště a ještě se přesunout od tyčky k tyčce, aby vychytal Tannera Jeannota! To byla velká šance Nashvillu na zvýšení náskoku.
11:02'
Hosté jsou průběžným stavem rozhodně nabuzeni a hrají velmi energicky. Jejich pohyb dělá Wild problémy.
10:32'
Kotouč vypadl ze hry a tak je tu čas na další reklamní přestávku.
09:57'
Střela Ryana Johansena byla sražena do ochranné sítě za brankou Wild. V obranném pásmu domácích se také bude vhazovat.
09:21'
Nick Bjugstad zamířil s pukem dopředu na pravém křídle. Jeho nahození do ohně však srazil bránící hráč do rohu.
08:53'
Hosté jsou už v plném počtu.
08:26'
Dobrou střelu Ryana Hartmana z pravého kruhu vykopl Ingram. Ten pak vyrazil také ránu Alexe Goligoskiho od modré.
07:45'
Hráči Nashvillu opět vyhazují.
07:24'
Hosté dostali puk až k brance Minnesoty.
06:52'
Za sekání je vyloučen Matt Duchene. Po reklamní přestávce si vyzkoušejí přesilovou hru také domácí.
05:54'
Predátoři využívají i druhou přesilovku! Filip Forsberg nabídl z pravého kruhu puk před branku RYANOVI JOHANSENOVI. Ten kotouč tečoval směrem na Kähkönena, který napoprvé stačil zareagovat, ovšem dorážka Johansena už prošla za jeho záda – 0:2. Asistence: Filip Forsberg a Roman Josi.
05:17'
Ryan Johansen se z levé strany prokličkoval až před branku. Prostor pro přihrávku mu zablokoval obránce a tak zkusil vystřelit. Mířil vedle bližší tyčky.
05:13'
Tolvanen odjel na střídačku s pomocí spoluhráčů. Uvidíme, zda se ještě vrátí do utkání...
05:13'
Jared Spurgeon poslal proti hrazení Eeliho Tolvanena, který se zatím nezvedá. Obránce Minnesoty už sedí na trestné lavici.
04:57'
Jordan Greenway s odpovědí nepřispěchá. Jeho střela z mezikruží skončila na bruslích obránce Nashvillu.
03:45'
Hosté přesilovku využívají a ujímají se vedení! Nahození Mikaela Granlunda od modré čáry srazil Matt Duchene k ROMANOVI JOSIMU, který puk uklidil za dezorientovaného brankáře Kähkönena. Asistence: Matt Duchene a Mikael Granlund.
03:42'
03:00'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Dmitrij Kulikov – 2 min., podrážení).
03:00'
Po přihrávce Fabbra se dostal do dobré příležitosti Philip Tomasino, který z pravého kruhu minul domácí branku. Bude se však vylučovat!
02:29'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Ingrama.
01:25'
Od pravého mantinelu to zkoušel Joel Eriksson Ek a první zákrok si připsal hostující brankář Connor Ingram. Ten dnes debutuje v NHL.
00:45'
Po buly střílel od modré Alexandre Carrier. Jeho ránu zablokoval Alex Goligoski.
00:41'
První příležitost hostí. Puk se dostal na levý kruh k Jakovovi Treninovi, který ale trefil jen protihráče.
00:01'

Minnesota Wild: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, J. Eriksson Ek, Kaprizov – M. Foligno (A), Hartman, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, V. Rask – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.

Nashville Predators: Ingram (Saros) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Novak, Tomasino, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund (A), Trenin – Jeannot, Sissons, Cousins.

Rozhodčí: South, Schlenker – Galloway, Johnson.
Utkání se odehraje bez české účasti. Brankáře Davida Ritticha, který figuruje na soupisce Nashvillu, totiž nepustí do hry covidový protokol.
Minnesota Wild:
Hokejisté Minnesoty zvládli úvod sezóny skvěle. Dokázali zvítězit ve všech čtyřech zápasech. První dva duely vyhráli na kluzištích soupeřů v normální hrací době. Následně se představili svým fanouškům triumfy v prodloužení. Winnipeg přestříleli 6:5, Anaheim pak 4:3. Wild hodně spoléhají na výkony loňského nejlepšího nováčka soutěže Kirilla Kaprizova a zkušeného Nora Matse Zuccarella.