NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Calgary - 12. listopadu 2021   01:00

Montreal
Montreal
09:26' Chiarot (Toffoli, Suzuki) • 31:24' B. Gallagher (Ch. Wideman, M. Hoffman) • 52:08' Suzuki (M. Hoffman) • 59:54' Evans (B. Gallagher, Toffoli)
4:2
(1:2, 1:0, 2:0)
Calgary
Calgary
02:02' Backlund  (T. Lewis, Kylington) • 16:22' Mangiapane  (Monahan, Coleman)
Montreal
J. Allen (Montembeault) – Chiarot, Petry (A), Kulak, D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman – M. Hoffman, Suzuki (A), Toffoli – Josh Anderson, Dvorak, B. Gallagher (A) – Lehkonen, Evans, Armia – Pezzetta, Poehling, Belzile.
St. Pierre, Lambert – Kelly, Pancich.
Bell Centre, Montreal
20399 diváků
Calgary
Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Coleman, Monahan (A), Mangiapane – D. Dubé, Backlund (A), T. Lewis – Lucic, B. Richardson, T. Pitlick.

Z kanadského souboje je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

Využití přesilových her: 2/5:0/1
Canadiens ve třetí části byli lepším celkem, nebezpečnějším a v 53. minutě rozhodli o svém vítězství, když v přesilové hře Suzuki zakončil svůj průnik pravou stranou střelou do Markströmova betonu, od kterého kotouč zamířil do branky. V závěru ještě Calgary zkusilo hru bez brankáře, ale ani ta se nepovedla, protože se do střeleckých statistik zapsal pouze domácí Evans.

Montreal si do tabulky připsal čtvrté vítězství v sezóně, Calgary šestou porážku, třetí v normální hrací době.
59:54'
Montreal právě vstřelil branku!
Vyhození brankáře Allena zachytil před modrou Evans, vyměnil si puk s Gallagherem a jel po levé straně do útočného pásma. Nejprve chtěl přihrávkou vybídnout ke střele Toffoliho, ten neuspěl, následně si dojel pro puk k mantinelu a střelou do prázdné brány pečetí vítězství Canadiens! Asistence: Brendan Gallagher, Tyler Toffoli – 4:2!
59:38'
Montreal vyhodil puk do středního pásma.
59:15'
Tkachuk bekhendovou přihrávkou od levé tyče nenašel volného Gaudreaua.
58:43'
Calgary hraje vabank, brankář Markström je na střídačce.
58:24'
Armia získal puk před obrannou modrou a vyvezl puk až do útočného pásma.
57:39'
Allen měl před sebou chumel hráčů, do kterého přilétla bekhendová střela, ale gólman Montrealu tělem puk odrazil, následně se kotouč dostal do středního pásma.
57:31'
Po střele Lewise a zákroku brankáře Allena se hosté dopustili hry vysokou holí.
56:55'
Anderson po buly objel branku a bekhendem vystřelil, puk prolétl přes brankáře Markströma do brankoviště a vyskákal ven.
56:49'
Špatná přihrávka z vlastní poloviny znamená zakázané uvolnění a stěhování hry před brankáře Markströma.
55:58'
Coleman se dostal ke skákavému puku mezi kruhy, napřáhl ke střele a vypálil puk směrem na bránu. Tam se od někoho odrazil zpět do hry. Domácí se vzápětí dostali z obranného pásma.
54:25'
Další zajímavá šance domácích, po přihrávce Toffoliho z pravé strany zkoušel zakončit akci střelou z první Hoffman, ale puk mu ideálně nesedl na hokejku a vyklouzal s ním k zadnímu mantinelu.
53:33'
Coleman se opřel do střely od modré, ale puk po jeho ráně a zákroku gólmana Allena zamířil mimo hřiště.
52:37'
Dobrá střela Armii z levé strany, ale puk o fous minul branku Calgary.
52:08'
NICK SUZUKI před pár desítkami sekund neobelstil Markströma střelou zpoza branky. Tentokrát se mu to povedlo, puk po pravém křídle zavezl za brankovou čáru a střelou o brankáře Calgary dostal puk do branky! Asistence: Mike Hoffman – 3:2!
51:55'
Gallagher už je na ledě a domácí pokračují v přesilové hře.
50:38'
Tvrdá střela Petryho z pravého kruhu, brankář Markström puk vyrazil vedle sebe, ale Suzuki vzápětí zkoušel překonat gólmana Calgary střelou zpoza brány.
50:27'
Dlouho se nevylučovalo. Trestná lavice Calgary nezůstane prázdná ani na další desítky sekund. Na dvě minuty byl vyloučen Mangiapane, který nedovoleně bránil Chiarotovi. Domácí si zahrají 9 sekundovou přesilovku čtyři na tři.
49:42'
Gallagher ukončil přesilovou hru Canadiens. Zbytečným háčkem zastavil Colemana a vyrovnal tím počet hráčů na ledě. Na chvíli se bude hrát ve čtyřech, poté bude následovat přesilovka domácích.
49:09'
Domácím se úvod přesilovky nedaří, Markström vyhodil puk až k brankáři Allenovi.
48:36'
Gudbranson trefil holí do obličeje Poehlinga a nabídl domácím dvouminutovou přesilovou hru.
48:36'
Kulakovo nahození obránci Calgary srazili mimo branku, další nahození už při signalizované výhodě zkrotil brankář Markström.
47:37'
Flames se nemohou dostat k puku, Canadiens kontrolují hru na celém hřišti.
46:18'
Kulak znovu nasadil vyšší rychlostní stupeň, od levé tyče svůj průnik nezakončil, zajel za branku a přihrál k druhé tyči, kde se k puku dostali dříve hráči Calgary.
45:40'
Kulak se rozjel levou stranou, dostal puk do jízdy, najel si před Markströma, ale střelou zápěstím pouze usměrnil puk do lapačky gólmana Calgary.
44:08'
Domácí se dopustili porušení pravidla o zakázaném uvolnění. Vhazování před Allenem.
43:30'
Na druhé straně střílel z mezikruží Monahan, ale brankář Allen proti jeho pokusu nemusel zasahovat, puk minul branku.
42:40'
Gallagher bekhendovou přihrávkou vysunul před branku Andersona, ten zamíchal s pukem před Markströmem, ale bekhendovou střelou přestřelil levý horní roh branky!
41:25'
Dvorak byl nebráněný v pravém kruhu, zkusil rychle vystřelit, ale pokusem po ledě nevyzrál na gólmana Plamenů.
40:43'
Domácí pokračují v přesilovce z konce druhé třetiny. Po přihrávce Gallaghera střílel od modré Hoffman, ale brankář Markström si s pokusem domácího obránce poradil.
40:01'
Střely na branku: 20 – 20 (10 – 10 v uplynulé třetině)
Druhé dějství už tak bohaté na góly nebylo. Viděli jsme jen jeden, o který se postarali domácí v početní výhodě. Střelu od modré čáry dorazil za Markströmova záda Gallagher. Z dalších šancí na jedné i druhé straně už gól nepadl, a tak po 40 minutách je na světelné tabuli nerozhodný stav 2:2.
40:00'
39:47'
Brankář Allen musel na zem po srážce se soupeřem, domácí rychle zamířili na druhou stranu, ale Suzuki nedokázal vyzrát na Markströma. Neuspěl ani Wideman se svou prudkou střelou od modré čáry, která orazítkovala zadní mantinel.
39:07'
Armia si nabruslil mezi kruhy, zkusil prostřelit Anderssona, ale to se mu nepovedlo. Následně byl faulován, když mu Andersson chytil hůl.
38:43'
Ofsajd zastavil domácí průnik po levém mantinelu.
37:17'
Druhá polovina přesilovky Calgary už nebyla tak dobrá, Pezzetti je zpátky na ledě.
36:38'
Brankář Markström nezpracoval puk za brankou, ten mu odjel do míst, kam nemohl. Puku se následně zmocnil Evans, rychlým pasem vybídl do gólovky Suzukiho, který z první vypálil na brankáře Calgary, který se včas přesunul a velkou šanci domácích zneškodnil.
36:00'
Montreal vyhodil puk k brankáři Markströmovi.
35:42'
Calgary si vede v přesilovce o poznání lépe. Po přihrávce Gaudreaua pálil od modré čáry Andersson, Allen natáhl ruku a chňapl prudkou střelu do lapačky.
35:30'
Další povedený zákrok Allena, který musel zasahovat proti střele Anderssona od modré čáry.
35:27'
Gaudreau střílel z levého kruhu po křížném pasu od Monahana, brankář Allen se včas přesunul a zkrotil nepříjemnou střelu.
34:47'
Pezzetta přistrčil Monahana po odpískání, rozhodčí to viděl a potrestal domácího hráče dvouminutovým trestem za hrubost.
34:42'
Parádní akce čtvrté domácí formace. Poehling našel zpoza brány mezi kruhy Belzila, který vypálil z první a donutil brankáře Markströma předvést fantastický zákrok!
34:30'
Na druhé straně střílel zpoza levého kruhu Lehkonen. Jeho prudká střela prolétla kolem trojice hráčů a dolétla až k brankáři Markströmovi, který si s kotoučem věděl rady.
33:20'
Tkachuk si najel z pravé strany mezi kruhy, zkusil vystřelit na pravou tyč, ale brankář Allen si povyjel a puk ramenem vyrazil mimo branku.
31:24'
Po gólu se strhla na ledě šarvátka, kterou odnesli vyloučením Toffoli s Gudbransonem. Oba si šli sednout na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
31:24'
Canadiens využili přesilovku! Toffoli ještě střelou z mezikruží minul branku, ale pár sekund na to vypálil od modré čáry Wideman, Markström vyrazil puk před sebe a BRENDAN GALLAGHER dorazil kotouč do brány! Asistence: Chris Wideman, Mike Hoffman – 2:2!
30:36'
Obrovská šance Suzukiho po křížném pasu, Markström vytáhl fantastický zákrok, když vyrazil střelu do poloodkryté branky.
30:23'
Montreal si zahraje další přesilovku. Na dvě minuty za držení byl vyloučen Coleman. V první početní výhodě se Canadiens příliš neukázali.
30:00'
Mangiapane přihrál Monahanovi, ten si vybruslil zpoza branky do střeleckého prostoru, ale Allena nepřekonal.
29:21'
Gaudreau se projel kolem levého mantinelu, najel si k bližší tyči, kde zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení své spoluhráče. První netrefil puk, Tkachuk už ano, ale od pravé tyče přestřelil bránu.
28:44'
Lehkonen se řítil levou stranou na Markströma, jeho střela zápěstím měla zapadnout do vzdálenějšího horního rohu, ale puk prolétl zhruba třicet centimetrů nad víkem.
27:20'
Montreal se trápí, ale po reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Calgary., neboť tečovaný puk skončil na trestné lavici.
26:51'
Domácí hoří v kombinaci v útočném pásmu. Tam sbírají puky hráči v bíločervených dresech.
26:10'
Nahození Zadorova od modré čáry se snažil tečovat Mangiapane, avšak puk prolétl kolem pravé tyče.
25:24'
Tkachuk chtěl vystřelit od pravého mantinelu, ale puk mu při máchnutí přeskočil hůl.
25:13'
Kylingtonovu přihrávku z obranného pásma srazil jeden z hráčů do ochranné sítě. Následovat bude vhazování ve středovém kruhu.
24:18'
Střelu Taneva od modré čáry srazili hráči clonící před Allenem k brankáři Montrealu, puk pomalu mířil do brány, ale Allen reflexivně puk holí odpálil mimo nebezpečí.
23:52'
Poehling se projel kolem levého mantinelu a jen tak nahodil puk na soupeřovu bránu. Brankář Markström vytasil svou lapačku a schoval do ní puk.
23:12'
Střelu Petryho od pravého mantinelu zastavil betonem brankář Markström. Vhazovat se bude po levici gólmana Calgary.
22:50'
Hosté jsou v plném počtu.
22:10'
Domácím se nedaří přesilová hra, těžko se dostávají před bránu.
20:42'
Hráčů Calgary bylo v jednu chvíli na ledě moc a rozhodčí to postřehli. Domácí si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici zamířil Tkachuk.
20:41'
První lajna zatlačila domácí ve vlastní třetině, Mangiapane zkusil vystřelit z otočky, ale puk mu sjel z hole.
20:01'
Střely na branku: 10 – 10.
Diváci v Bell Centru mají první třetinu za sebou. V úvodní dvacetiminutovce viděli tři góly. Calgary se dostalo do vedení už ve 3. minutě, kdy nahození Lewise tečoval před brankou Backlund. Montreal v dalších minutách přidal na důrazu a v 10. minutě se radoval z vyrovnání po dorážce Chiarota. Jenže nerozhodný stav do přestávky nevydržel, v 17. minutě rozjetý v pokleku prostřelil Allena Mangiapane a celek ze západu Kanady vede po první části 2:1.
20:00'
19:16'
Evans hledal přihrávkou z levé strany před brankou Armiu, ten se snažil puk tečovat za klečícího Markströma, ale brankář Calgary vyšel ze souboje úspěšněji a puk vyrazil.
18:32'
Zpoza kruhů natáhl ke střele Lucic, brankář Allen jeho pokus dobře viděl a schoval puk do lapačky.
17:52'
Brankář Markström musel zasahovat proti střele Andersona z bezprostřední blízkosti.
16:22'
Calgary právě vstřelilo branku!
Rychlý protiútok Plamenů posílá hosty do vedení. Po přihrávce Monahana si rozjetý ANDREW MANGIAPANE v pokleku pohrál s pukem, najel si k pravé tyči a bekhendovou střelou pod horní tyč překvapil brankáře Allena! Asistence: Sean Monahan, Blake Coleman – 1:2.
16:11'
Série nepřesností na jedné i druhé straně, Toffoliho přihrávka z otočky k levé tyči minula svůj cíl.
15:31'
Domácí přišli o puk ve středním pásmu, hosté se vydali do rychlého protiútoku, který zkoušel zakončit Pitlick, jenže kousek štěstí scházelo hráči Calgary, aby holí doklepl puk do Allenovy branky. Místo toho kotouč zamířil vedle branky.
14:34'
Střela Backlunda z mezikruží mířila na branku, gólman Allen nastavil svou vyrážečku a puk odrazil k zadnímu mantinelu.
14:07'
Nahození Taneva od modré čáry tečoval před brankářem Allenem Mangiapane, ale puk usměrnil vedle branky.
12:46'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankářem Calgary.
10:50'
Lehkonenovu ránu od mantinelu kryje Markström.
10:07'
Střelu Hanifina od mantinelu schoval do své výstroje brankář Allen.
09:26'
V Montrealu je vyrovnáno! Přihrávku od modré čáry tečoval mezi kruhy Suzuki k Toffolimu, ten měl vedle sebe poloodkrytou branku, ale puk do sítě nezametl, to se povedlo až dojíždějícímu BENU CHIAROTOVI, který zcela volný kotouč vrátil za brankovou čáru! Asistence: Tyler Toffoli, Nick Suzuki – 1:1.
09:02'
Velká šance domácích, Suzuki dostal přihrávku k pravé tyči branky, ale z bezprostřední blízkosti zametl kotouč vedle branky.
08:28'
Nepříjemná střela Savarda zpoza kruhů, brankář Markstöm si s kotoušem poradil.
Elias Lindholm se zjevil mezi kruhy, ale ani on nedokázal vyzrát na Allena a puk prolétl kolem domácí branky.
07:27'
Gallagher vypálil z otočky zhruba dva metry od levého kruhu, brankář Jacob Markström puk vyrazil do rohu.
07:11'
Ofsajd zastavil útočnou snahu domácích při průniku kolem pravého mantinelu.
06:00'
Nevidíme příliš pohledný začátek, je to spíš o boji ve středním pásmu a nahazovaných kotoučích.
04:29'
Domácí zavřeli svého soupeře v útočné třetině, Gallagher si dlouho hrál s pukem, ale po následné přihrávce na modrou čáru a nahození spoluhráče domácí o kotouč přišli.
03:14'
Toffoliho střelu zápěstím od levého mantinelu zkrotil brankář Markström.
02:02'
Tak to je nástup! Střelu Kylingtona brankář Allen vyrazil, puk se dostal na modrou k Lewisovi. Obránce Calgary nahodil puk na bránu a MIKAEL BACKLUND puk šikovně tečoval před brankářem Allenem a dopravil jej do branky! Asistence: Trevor Lewis, Oliver Kylington.
00:58'
O první střelu zápasu se postaral po zpětné přihrávce Armii střílející Lehkonen, ale brankář Markström včas spojil betony k sobě a puk vyrazil.
00:01'
Dnešní utkání je věnováno veteránům. Před malou chvíli dozněla kanadská hymna a za pár desítek vteřin odstartuje dnešní kanadský souboj.

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Chiarot, Petry, Kulak, D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman – M. Hoffman, Suzuki, Toffoli – Josh Anderson, Dvorak, B. Gallagher – Lehkonen, Evans, Armia – Pezzetta, Poehling, Belzile.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Coleman, Monahan, Mangiapane – D. Dubé, Backlund, T. Lewis – Lucic, B. Richardson, T. Pitlick.
Československou stopu dnes hájí brankář Dan Vladař, který odstartuje zápas na lavičce Calgary.

14 Z, 3 – 10 – 1, Skóre: 28:48, 7 b.
--------------------------------------------------------------------
Montreal Canadiens     (Atlantická divize)

Montreal letos zažívá sezonu jako z hororu. Ze 14 odehraných duelů vyhrál pouze 3, navíc mají jednu z nejhorších obran v celé lize. Získaných 7 bodů tak stačí pouze na poslední místo v Atlantické divizi a předposlední místo v rámci celé ligy. Canadiens čekají na vítězství už tři zápasy, naposledy vyhráli 2. listopadu proti Detroitu. Od té doby schytali dva výprasky. V posledním zápase si Habs odvezli bod z ledu Los Angeles.

12 Z, 7 – 2 – 3, Skóre: 41:26, 17 b.
Calgary Flames     (Pacifická divize)

Pacifickou divizi prozatím ovládá duo týmů z Albery. Calgary je na druhém místě se 17 body a to hlavně díky skvělé formě na venkovních kluzištích. Flames vyhráli pět ze šesti duelů, porážka přišla až v tom posledním na ledě Dallasu. Poté se Plameny vrátily z tripu domů, rozstříleli Rangers vysoko 6:0, jenže předevčírem Calgary nestačilo na Sharks. Kanadský celek táhne především dvojice Elias Lindholm (7+7) a Johny Gaudreau (4+10).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.