NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Minnesota - 12. listopadu 2021   04:00

Vegas
Vegas
06:08' Cotter (Hague, J. Röndbjerg) • 16:41' J. Röndbjerg (B. Howden, McNabb) • 39:53' Marchessault (R. Smith)
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Minnesota
Minnesota
41:20' Spurgeon  (Kaprizov, F. Gaudreau) • 53:35' Hartman  (Merrill, D. Kulikov)
Vegas
Brossoit (Lehner) – Hague, Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Coghlan – Marchessault, N. Roy, R. Smith (A) – Dadonov, Stephenson, Kolesar – Janmark, Leschyshyn, Amadio – J. Röndbjerg, B. Howden, Cotter.
Hebert, Luxmore – Murchison, Flemington
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 267 diváků
Minnesota
C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin (A), Dumba (A), D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, K. Fiala – Duhaime, N. Sturm, Hartman – Greenway, Bjugstad, R. Pitlick.

3. Laurent Brossoit (VEG) – 22 zákroků
Dramatický zápas končí a Vegas zvládlo i druhý domácí zápas v řadě, další čtyři čekají. Golden Kngihts si vypracovalo tříbrankové vedení, ve třetí třetině se dvakrát prosadili hosté. Snížili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Vegas se dnes mohlo opřít o dobrou hru v oslabení, ale zároveň některá vyloučení byla poněkud zbytečná.

Minnesota nedokázala proměnit přesilovku pět na tři, což se později ukázalo jako jeden z klíčových momentů.
59:58'
Ofsajd Wild, tohle už Minnesota asi nestihne.
59:24'
Nicolas Roy vyhodil přes všechny čáry.
59:00'
Poslední minuta hry byla oznámena.
58:57'
Hosté budou hrát přesilovku šest na čtyři. Obrovská šance pro hosty.
58:57'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).
58:31'
Chandler Stephenson dostal puk až do útočného pásma, domácí se osvobodili.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46'
Oddechový čas pro hosty.
Velkou šanci hosté neproměnili, následně Dadonov netrefil přes všechny čáry prázdnou branku. Icing. Joel Eriksson Ek byl volný před brankou.
57:19'
Hosté hrají v šesti.
57:00'
Laurent Brossoit špatně rozehrál, ale hráč Wild toho využít nedokázal. Následně se však domácí provinili icingem.
56:38'
Domácí rozehrávají od své branky. Pokouší se hrát takticky dobře.
56:11'
Buly v útočném pásmu Vegas.
55:50'
Nick Bjugstad rozehrával od své branky, ale ve střední třetině přišel o puk. Následně Rem Pitlick zkoušel vyslat spoluhráče do brejku, ale je z toho icing.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:38'
Další zakázané uvolnění. Golden Knights se nemohou dostat ke své hře, kterou hráli v první třetině.
54:23'
Hostující tým je momentálně jednoznačně lepší, má převahu, snadněji se dostává do šancí.
53:35'
Minnesota právě vstřelila branku!
Špatná hra obrany Vegas a nabídnutou šanci hosté okamžitě využili. Po skvělé Merillově přihrávce pálil přesně ránou z první. RYAN HARTMAN. Asistence: Jon Merrill a Dmitrij Kulikov.
53:02'
Nico Sturm zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale bránící se celek dokázal dostat hru do střední třetiny.
51:51'
Mats Zuccarello pálil po rychlém přenesení hry, vhazovat se bude před brankou Vegas.
51:39'
Keegan Kolesar ani Jevgenij Dadonov nedokázali po přechodu do útočného pásma něco vymyslet.
50:43'
Velkou šanci měli hosté, ale domácí obrana si dokázala tak tak poradit.
50:14'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
50:14'
Michael Amadio to vzal na sebe, jeho ránu z dobré pozice kryje hostující brankář. Bude se vhazovat. Nejprve ale komerční přestávka.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:23'
Domácí hráči kontrolují hru, rozehrávají od své branky, Michael Amadio dostal hru do útočného pásma. Následně Shea Theodore trefil brankáře.
48:42'
Ozývají se také domácí fanoušci, kteří vytvářejí velmi dobrou atmosféru.
48:26'
Keegan Kolesar to zkoušel z brejku, byl tísněn, a tak blafák nedotáhl.
47:30'
Matt Dumba to vzal na sebe, ale jeho rána byla zblokovaná mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.
46:46'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Wild rozehrávají od své branky, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.
46:02'
Shea Theodore pálil, jeho ránu z kruhu kryje Cam Talbot. Komerční přestávka.
45:26'
Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích. Vegas si může nyní na chvilku oddechnout, Wild hrají velmi dobře a aktivně.
45:01'
Jonathan Marchessault zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměl moc prostoru ani sil.
44:39'
44:22'
Mimochodem, ve druhém zápase v řadě dostalo Vegas trest za špatné vhazování.
44:22'
Laurent Brossoit kryje ránu od modré čáry, bude se vhazovat před jeho brankou.
44:00'
Chandler Stephenson to zkoušel při vlastním oslabení, ale jeho ránu v pohodě zastavil brankář.
43:35'
Polovina oslabení je pryč z pohledu Vegas. Mats Zuccarello pálil následně od modré.
42:42'
Domácí hokejisté se znovu provinili zbytečnou chybou, a tak se musí bránit. Hosté mají velkou příležitost.
42:36'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
42:33'
Další zakázané uvolnění proti domácím.
42:26'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas.
41:20'
Tentokrát to hostům vyšlo a je sníženo na rozdíl dvou branek. Po rychlé akci se puk dostal k JAREDU SPURGEONOVI, který dokázal výborně vypálit a puk poslal do horní části branky. Asistence: Kirill Kaprizov a Frédérick Gaudreau.
41:00'
Úvodní minuta třetí třetiny je pryč a je jasně vidět, že domácí to nebudou mít snadné, hosté bojují.
40:33'
Marcus Foligno měl před sebou okrytou část branky, ale puk poslal nepřesně.
40:01'
Úvodní buly třetiny pro hosty, zápas pokračuje.
40:01'
Tak to byla třetina. Minnesota měla přesilovku pět na tři 14 vteřin. Pak dostal další domácí hráč trest za vyhození puku. Prakticky minutu a čtyřicet vteřin hráli domácí ve třech. Snad osm střel vyslali hosté na branku Vegas. Laurent Brossoit to zavřel, a pak na konci třetiny Jonathan Marchessault navýšil domácí vedení.
40:00'
39:53'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Obrovské šance ani přesilovku pět na tři Minnesota nevyužila a nyní se prosazují domácí. Roy bojoval puk ve středním pásmu, před brankou ho předložil spoluhráči a JONATHAN MARCHESSAULT. zakončil do protipohybu brankáře Asistence: Reilly Smith.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:35'
Vegas se pokouší dohrát tuto třetinu bez inkasované branky. Hosté mají výraznou převahu.
38:00'
Jevgenij Dadonov byl volný před brankou, ale do přihrávky na něj vložil hokejku brankář soupeře.
37:31'
Laurent Brossoit vyjel ze své branky, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
36:23'
8:11, tak vypadá statistika střel na branku v této třetině.
36:12'
Marcus Foligno zůstal zcela volný před brankou, ale nedokázal prostřelit brankáře Vegas. Laurent Brossoit své spoluhráče dnes výrazně drží.
35:34'
Zápas pokračuje dál.
35:34'
Komerční přestávka a nutno poznamenat, že domácí jsou zralí na ručník.
35:30'
Vegas je v plném počtu. Těžké, těžké minuty nyní zvládli domácí.
35:04'
Nicolas Hague ujel z trestné lavice a bojoval o puk. Cam Talbot tam byl první.
34:31'
Kevin Fiala bekhendem minul branku.
34:18'
Laurent Brossoit kryje ránu, následně Vegas vyhazuje.
33:30'
Kevin Fiala rychle dostal hru do útočného pásma, kde jeho tým kombinuje.
33:17'
Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
33:13'
1:39 přesilovka pět na tři pro hosty. Vegas hraje nyní hodně špatně. Doplácí na zbytečné chyby.
33:13'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Pietrangelo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
33:08'
Laurent Brossoit první pokus vyrazil, následně trefil Kaprizov tyč.
32:52'
Pět na tři budou hrát hosté čtrnáct vteřin.
32:52'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
32:27'
Wild hrají velmi dobře v útočném pásmu, Frédérick Gaudreau pálil bez přípravy vedle.
31:56'
Chandler Stephenson se dostal do brejku, byl tísněn obránci, ale i tak dokázal vypálit.
31:44'
Kirill Kaprizov výborně tečoval kotouč před brankou, ale puk končí vedle.
31:05'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., hákování).
30:45'
Puk vypadl z hrací plochy, další komerční přestávka.
30:30'
Polovina zápasu je pryč, domácí hokejisté stále drží vedení o dvě branky.
30:10'
Jevgenij Dadonov zkoušel rychle obkroužit branku a zakončit, jeho ráně chyběl důraz.
29:44'
Vegas se nemůže dostat do tempa, prohrává osobní souboje, u puku jsou domácí hráči jako druzí.
29:35'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích.
29:10'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Nyní mají více ze hry hostující hokejisté, ale stále čekají na přesné zakončení.
28:54'
Buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.
28:31'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Jordan Greenway se rychle dostal před branku Vegas. Následně Jonas Brodin pálil do středu branky, kde byl gólman.
28:05'
Kirill Kaprizov bojoval o puk, získal ho, ale spoluhráči vypálit nedokázali.
27:30'
Nick Bjugstad to zkoušel individuálně, ale k zakončení se přes dobrou práci domácí obrany nedostal.
27:09'
Vyloučený hráč se ve hře.
26:44'
Laurent Brossoit musel za svou branku. Dylan Coghlan otáčí směr hry.
26:15'
Vegas se nemůže vůbec dostat do útočného pásma, nepříliš dobré přesilovky Golden Kngihts pokračují.
25:34'
Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.
25:24'
Hostující celek hraje další oslabení, musí se bránit tlaku soupeře. Wild mají výhodu v tom, že blokují celou řadu střel soupeře.
25:07'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Frédérick Gaudreau – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
24:33'
Zakázané uvolnění Vegas, vhazovat se tak bude před brankou domácích.
24:20'
Jared Spurgeon se dostal do útočného pásma, ale dobře k němu přistoupila obrana Vegas. Nenechala ho vypálit.
24:02'
Nicolas Hague pálil nad. Jeho rána byla zblokovaná.
24:00'
23:32'
Cam Talbot i Matt Dumba dokázali vyrazit puk po střele domácích.
23:08'
Jordan Greenway vyhodil přes všechny čáry, tato přesilovka se domácím nedaří.
22:44'
Wild se dostali do šance při vlastním oslabení, ale nevypálili.
22:13'
Jonathan Marchessault minul branku, a tak musí domácí vyklidit útočné pásmo a znovu o něj bojovat.
22:00'
Domácí mají možnost první přesilovky dnes, ale musí rozehrávat od své branky.
21:49'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Alex Goligoski – 2 min., podrážení).
21:15'
Vegas se pokouší vrátit k aktivní hře, kterou se prezentovalo v první třetině.
20:37'
Kevin Fiala se z ničeho nic dostal do brejku, mířil sám na brankáře Vegas. Ten jeho střelu vytěsnil do ochranné sítě nad brankou.
20:14'
Wild se dostali do útočného pásma, ale domácí rychle otočili hru a Dadonov mohl zakončovat.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny pro hostující celek.
20:01'
16:5, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Vegas vede díky aktivní a trpělivé hře 2:0. Své první góly v dresu Vegas získali Paul Cotter a Jonas Röndbjerg.
20:00'
18:51'
Michael Amadio si najížděl do volného prostoro pro možnost brejku, ale spoluhráči na něj přihrávku nedostali.
18:21'
Hra je přerušena pro zásah vysokou hokejkou.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty v první třetině.
16:41'
Domácí celek navyšuje své vedení, po pěkné akci a dobré individuální koncovce se prosazuje JONAS RÖNDBJERG. Vítej v NHL, jeho první branka v National Hockey League. Asistence: Brett Howden a Brayden McNabb.
16:09'
Shea Theodore pálil od modré čáry, ale jeho rána končí vedle. Nebyl to špatný pokus, přesnost ovšem scházela.
16:00'
Dostáváme se do finální fáze první třetiny. Mattias Janmark měl na hokejce druhou domácí branku, ale ve vyložené střelecké pozici trefil jen brankáře. Komerční přestávka.
15:38'
15:21'
Vegas se při vlastním oslabení dostalo do brejku, ale Reilly Smith svou velkou šanci proměnit nedokázal. Nepřekonal brankáře.
15:00'
Kevin Fiala pálil, Shea Theodore zblokoval střelu a puk vyhodil.
14:25'
Joel Eriksson Ek a spoluhráči bojovali o puk, následně ale domácí vyhodili přes všechny čáry.
14:12'
Špatný přechod Wild do útočného pásma, píská se ofsajd.
13:50'
Mats Zuccarello pálil z dobré pozice, jeho ránu v pohodě kryje domácí brankář. Následně Vegas vyhazuje.
13:38'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Cotter – 2 min., sekání).
13:38'
Komerční přestávka, přesilovka pro hosty.
13:12'
Golden Knights se usadili v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.
12:29'
Dramatickou pasáž prodloužil Jevgenij Dadonov, který v brejku neprostřelil brankáře Wild.
12:11'
Kirill Kaprizov měl obrovskou šanci, měl odkrytou velkou část branky. Ale puk poslal vedle. Neuspěl ani Mats Zuccarello.
11:32'
Nicolas Roy to zkoušel individuálně, ale puk spoluhráčům pro zakončení připravit nedokázal.
10:30'
Wild rozehrávají od své branky, Reilly Smith se pokoušel napadat rozehrávku soupeře, což se mu podařilo a akci pořádně zbrzdil.
10:11'
Paul Cotter pálil, jeho rána byla před brankou zblokovaná.
09:50'
Laurent Brossoit si v pohodě poradil se střelou soupeře ze střední vzdálenosti.
Jon Merrill se vrací do Las Vegas, kde působil v letech 2017 až 2020. Získal zde 25 kanadských bodů 6+19.
09:00'
Domácí hokejisté kontrolují hru, navíc Wild se nyní dostali do postavení mimo hru.
08:28'
Alec Martinez byl při souboji v obranném pásmu u mantinelu zasažený bruslí, doufejme, že bude v pořádku.
08:28'
Komerční přestávka.
07:46'
Rem Pitlick rozehrává od své branky. Střely 7:2 ve prospěch Vegas. Domácí hrají velmi dobře.
07:30'
Nick Bjugstad zkoušel tečovat puk před brankou Vegas, ale nepodařilo se mu to.
07:15'
Sledujeme rychlý hokej, domácí se dokázali prosadit jako první.
06:08'
Druhý zápas v NHL a první gól. Po rychlé akci Vegas se prosazuje střelou do horní části branky z bezprostřední blízkosti PAUL COTTER. Asistence: Nicolas Hague a Jonas Röndbjerg.
05:22'
Michael Amadio se dostal po rychlé kombinaci do zakončení, ale jeho rána z ostré pozice končí vedle.
04:29'
Keegan Kolesar vybojoval puk v útočném pásmu, domácí aktivní hra pokračuje dál.
04:18'
Po pěkné domácí akci pálil od modré čáry Alec Martinez. Jeho tvrdou ránu kryje Cam Talbot. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.
03:36'
Domácí dostali puk do útočného pásma, ale branku soupeře ohrozit nedokázali. Oba kluby nyní střídají.
03:27'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
02:30'
Michael Amadio to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla zblokovaná.
02:11'
Hosté se dostali do útočného pásma, rána od modré čáry byla zblokovaná.
01:39'
Kirill Kaprizov pálil z bezprostřední blízkosti, brankář Vegas však zasahovat nemusel, puk končí vedle. Následně už ano.
00:30'
Nicolas Roy se dostal do dobré pozice, následně pálil Shea Theodore. Se třemi pokusy so dokázal brankář Wild poradit. Dobrý začátek pro domácí.
00:01'

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo, Martinez, Theodore, McNabb, Coghlan – Marchessault, N. Roy, R. Smith – Dadonov, Stephenson, Kolesar – Janmark, Leschyshyn, Amadio – J. Röndbjerg, B. Howden, Cotter.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon, J. Brodin, Dumba, D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, K. Fiala – Duhaime, N. Sturm, Hartman – Greenway, Bjugstad, R. Pitlick..
Vegas Golden Knights odehráli 13 zápasů s bilancí 5-2-0-6 se ziskem 14 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Poradil si s Ottawou Senators 5:1, Montrealem Canadiens 5:2 a Seattle Kraken 4:2. Tým nestačil s Torontem Maple Leafs 0:4 a Detroit Red Wings 2:5.
Minnesota Wild odehrála 12 zápasů s bilancí 5-4-0-3 a ziskem 18 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým čtyři. Poradil si s Ottawou Senators 5:4 v prodloužení, Pittsburghem Penguins 5:4 v nájezdech, New Yorkem Islanders 5:2 a Arizinou Coyotes 5:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.