NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Islanders - 20. ledna 2023   01:30

Buffalo
Buffalo
28:26' Tuch (Dahlin, J. Skinner) • 49:32' V. Olofsson (Mittelstadt, Jost) • 60:12' Cozens (Dahlin, Ta. Thompson)
3:2
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Islanders
Islanders
07:19' Nelson  (Beauvillier, Bailey) • 38:30' M. Martin  (Cizikas)

Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl žádný český, ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Dylan Cozens (BUF) 1+0
2. Alex Tuch (BUF) 1+0
3. Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) úspěšnost 92,3 %
60:12'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Domácí rychle rozhodují ve svůj prospěch! Rasmus Dahlin našel vzdušným pasem na modré čáře najetého DYLANA COZENSE, který si kotouč zkrotil a následně zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Rasmus Dahlin a Tage Thompson.
60:01'
Střely na branku 44:26
60:00'
59:55'
Hosté ještě měli přečíslení dva na jednoho, ale Luukkonen zakončení Beauvilliera zneškodnil!
59:34'
Zakončení Tage Thompsona Ilja Sorokin vyrazil do rohu.
59:20'
Rasmus Dahlin má puk za vlastní bránou, když domácí střídají a následně vyrazí kupředu.
58:39'
Kotouč se teď přelévá ze strany na stranu, ale motto obou týmů v tuto chvíli je neudělat zbytečnou chybu.
57:50'
Domácí nyní zradil přechod modré čáry, po kterém je pískán ofsajd.
57:20'
Tage Thompson dostal i přes dva hráče kotouč na Jeffa Skinnera, který ve stoprocentní šanci selhal!
56:33'
Casey Cizikas se po vlastní střele dostal ještě k dorážce, ale ta přišla už z ostrého úhlu, a tak puk v bráně neskončil.
55:48'
Z druhé vlny si sjel mezi kruhy Owen Power, který ani nadvakrát Sorokina nepřekonal!
55:08'
Zakončení Mattiase Samuelssona dokázali hosté zblokovat, ale domácí tlak neustává.
54:24'
Rasmus Dahlin oklamal svým pohybem hned dva hráče, ale následně ztroskotal na fantastickém Sorokinovi!
53:27'
Hosté teď mají opravdu těžké střídání, když domácí je dusí v jejich pásmu už déle než minutu.
52:36'
Zakončení Henriho Jokiharjua skončilo jen na bruslích blokujícího Sebastiana Aha.
51:43'
Rasmus Dahlin nahrával od mantinelu naslepo do prostoru, ale tam si puk našli jen hosté.
51:05'
K odraženému puku se dostal Jeff Skinner, ale ten clonu v podobě hostujících beků neprostřelil.
50:23'
Nebezpečná teč Jeana-Gabriela Pageaua skončila jen těsně vedle levé tyče.
49:32'
Domácí srovnávají gólový účet! Casey Mittelstadt vybojoval kotouč v rohu, když žabkou našel následně volného VICTORA OLOFSSONA, který z levého kruhu mířil přesně k zadní tyči. Asistence: Casey Mittelstadt a Tyson Jost.
48:53'
Křižný pas skončil na holi Anthonyho Beauvilliera, jehož pokus Luukkonen výtečně lapačkou zneškodnil!
48:40'
Píská se přihrávka rukou, kterou se v nouzi provinil Henri Jokiharju, když už ležel na ledě a hrozilo přečíslení hostů.
48:10'
Z vrcholu pravého kruhu pálil Tage Thompson, ale jen nepřesně.
47:20'
Kotouč se po odrazu od hole hostujícího hráče dostává do hlediště.
46:53'
Casey Cizikas ujel do samostatného úniku, ale Luukkonen jeho bekhendový blafák zastavil!
46:00'
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, ale tentokrát bez střely na bránu.
45:16'
Mathew Barzal převzal kotouč, ale jeho rána z pravého kruhu nebyla dobře umístěná, a tak si Luukkonen puk lapačkou našel.
44:50'
Kotouč se motal před brankovištěm Sorokina, ale Jeff Skinner v dobré pozici napálil jen obránce Islanders.
44:08'
Peyton Krebs hledal při přečíslení dvou na jednoo Zemguse Girgensone, ale tomu žabka ideálně nespadla na hůl, což se podepsalo na zakončení, které nebylo přesné.
43:10'
Hosté zatím ve třetí části dobře čistí prostory, které jsou pro Sorokina nebezpečné.
42:15'
Jack Quinn byl v souboji o puk šikovnější, ale následná střela mu nevyšla ideálně.
41:34'
Po nahození Scotta Mayfielda vznikla před brankovištěm velká mela o puk, který byl dokonce chvíli za Luukkonenem, ale hosté jej nedokázali dopravit do sítě.
40:45'
Dělovka Tage Thompsona z první zaduněla jen o zadní mantinel.
40:01'
Skončila druhá třetina, ve které byli také aktivnější domácí. Sorokin však potvrzuje svou extratřídu, když svůj tým stále drží v jednogólovém náskoku. 1:2 po čtyřiceti minutách.
Střely na branku 31:16
40:00'
39:59'
Jack Quinn měl dvě obrovské šance, když pálil v obou případech z mezikruží, ale Sorokin jen potvrdil, že je zatím mužem zápasu!
39:20'
Hosté už chtějí dohrát třetina za současného stavu, což je teď jasně vidět.
38:30'
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté si berou ztracené vedení zpět! Casey Cizikas se zbavil protihráče, když po objetí brány našel u zadní tyče číhajícího MATTA MARTINA, jenž puk uklidil do odkryté brány. Asistence: Casey Cizikas.
38:01'
37:40'
Domácí dostávají kotouč alespoň do středního pásma.
37:20'
Z pravého kruhu ke vzdálenější tyči mířil Jean-Gabriel Pageau, ale Luukkonen jeho pokus vytěsnil ramenem.
36:35'
Ryan Pulock měl před sebou poloodkrytou bránu, ale hostujícímu bekovi rána ideálně nesedla.
36:01'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Rasmus Dahlin – 2 min., nedovolené bránění.
35:19'
Dělovka Zemguse Girgensonse jen vyprášila betony Ilji Sorokina.
34:45'
Jack Quinn se s pukem dostal až mezi kruhy, ale mladý útočník to měl na bekhend, s čímž Sorokin problém neměl.
34:19'
Hosté opět nemají protihru, a tak jen odevzdali kotouč svému soupeři.
33:30'
Opět se k puku dostal Tage Thompson, jehož rána z vrcholu kruhu skončila v náruči Sorokina.
32:40'
Tage Thompson se natlačil až před Sorokina, který ale jeho kličku na zadní tyč vystihl a do pokusu domácího útočníka položil svůj pravý beton!
31:27'
Peyton Krebs se dostal do samostatného úniku, ale jeho zakončení skončilo jen v lapačce Sorokina!
31:01'
30:45'
Owen Power naznačil přihrávku, když následně přišla trochu skrytá rána, ale Sorokin si ji nakonec našel včas.
30:25'
Šavle budou muset opět novou akci od vlastního brankáře.
29:55'
Zakončení Dylana Cozense dokázal zblokovat hned první hráč tak, že kotouč vyjel z útočného pásma domácích.
29:01'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Jean-Gabriel Pageau – 2 min., krosček.
28:26'
Domácí střílí branku ze své první střely ve druhé třetině! Nahození Rasmuse Dahlina zablokoval před Sorokinem jeden z hostů tak, že se puk zastavil před ALEXEM TUCHEM, který už měl lehkou práci. Asistence: Rasmus Dahlin a Jeff Skinner.
28:00'
Zakončení Sebastiana Aha skončilo jen v lapačce Luukkonena.
27:35'
Zakončení Matta Martina od modré čáry přesné nebylo, ale hosté v tlaku pokračují.
27:00'
Domácí mají zatím i ve druhé třetině jasnou herní převahu, ale zatím jsou bez střely na branku.
26:09'
Hosté zatím ve druhé periodě hodně pomáhají svému brankáři blokováním střel, což se jim povedlo i nyní.
25:36'
25:05'
Domácí budou muset opět rozjet novou akci od vlastní brány.
24:40'
Casey Cizikas obral o puk Alexe Tucha a následně jej odpálil do bezpečí.
24:13'
Zakončení Dylana Cozense z první bránu soupeře minulo.
23:36'
Noah Dobson – 2 min., vysoká hůl.
23:13'
Mattias Samuelsson hledal v mezikruží Tysona Josta, ale ten kotouč promáchl.
22:45'
Druhá třetina je zatím ze střeleckého hlediska poklidná, neboť zatím ani jeden brankář zasahovat nemusel.
21:49'
Nahození Rasmuse Dahlina zblokoval jeden z hostů do rohu pásma.
20:55'
Domácí se ihned usadili v útočném pásmu, ale Ilja Sorokin zasahovat nemusel.
20:01'
Střely na branku 19:5
Skončila první třetině, ve které domácí naprosto dominovali, ale jsou to hosté, kteří vstřelili zatím jedinou branku. Střelce se stal Brock Nelson. Mužem třetiny byl jednoznačně Ilja Sorokin.
20:00'
19:08'
Zakončení Scotta Mayfielda bylo tečováno, ale Luukkonen si s kotoučem i tak poradil.
18:03'
Hosté to teď dobře vykombinovali na jeden dotyk, když pálil Andres Lee, ale ten těsně minul domácí klec.
17:25'
Mattias Samuelsson se odhodlal ke střele zápěstím, ale kotouč končí jen v lapačce Sorokina.
16:36'
Sorokin vyrazil zakončení Olofssona před sebe a hosté následně puk odehráli na icing.
16:14'
Zakončení Ljubuškina ještě dorážel Casey Mittelstadt, ale Sorokin zatím chytá ve velké pohodě.
15:43'
Dělovka Rasmuse Dahlina skončila jen na těle Zacha Pariseho.
14:39'
Alex Tuch přihrál za sebe Tage Thompsonovi, ale tomu hosté střelu nepovolili.
14:00'
Ilja Sorokin má další tři zákroky, když jej z dálky vyzkoušeli tři různí střelci včetně Ljubuškina nebo Cozense.
13:36'
Kotouč se dostává do hlediště, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Sabres.
12:37'
Peyton Krebs byl úplně sám na vrcholu pravého kruhu, ale Ilja Sorokin si vybruslil dopředu a zmenšil domácímu útočníkovi střelecký úhel, což bylo rozhodující.
11:50'
Anthony Beauvillier se vydal kupředu, ale proti přesile ztroskotal.
11:11'
10:38'
Z pravého kruhu z první pálil Casey Mittelstadt, kterého Sorokin také vychytal.
10:12'
Zakončení Owena Powera končí jen na vyrážečce Ilji Sorokina.
09:40'
Před bránou dorážel Jack Quinn, ale Sorokin zatím svůj tým drží ve vedení.
09:11'
Sebastian Aho – 2 min., držení.
08:35'
Jeff Skinner hledal před bránou najetého Tage Thompsona, ale k tomu kotouč nedoputoval.
08:04'
Casey Cizikas se dostal pukem před bránu, když jeho zakončení Luukkonen svižným rozštěpem zastavil!
07:19'
Hosté skórují z první šance! Anthony Beauvillier viděl z pravého kruhu, že mu před bránu najíždí BROCK NELSON, který kotouč také na hůl dostal. Útočník Islanders to měl už jednoduché, když touš doklepl do odkryté brány. Asistence: Anthony Beauvillier a Josh Bailey.
06:37'
Po pobídce Mathewa Barzala pálil zprava z první Sebastian Aho, který vyprášil Luukonenovy betony.
05:35'
Tage Thompson do samostatného úniku vyslal Alexe Tucha, jehož zakončení mezi betony Sorokin vystihl!
05:07'
Teď si hosté vytvořili menší tlak, ale ke střele se nikdo v bílém dresu nedostal.