NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Calgary - 20. října 2023   01:00

Buffalo
Buffalo
06:06' E. Johnson (Dahlin, Okposo) • 14:28' T. Thompson (Cozens) • 43:14' Peterka (Cozens, Jokiharju)
3:4
(2:2, 0:0, 1:2)
Calgary
Calgary
00:48' Huberdeau  (E. Lindholm, Andersson) • 10:15' Duehr  (Greer, Šarangovič) • 41:52' Coleman  (Gilbert, Coronato) • 44:34' Ružička  (Kadri, Dubé)
Buffalo
Kea, Rank
KeyBank Center, Buffalo
Calgary

Calgary se podařilo napravit nezdary z minulých dvou zápasů a proti Buffalu zapisuje dva body do tabulky! Úkol to pro Flames ale nebyl vůbec lehký, Buffalo totiž opět potvrzuje, že se s nimi musí počítat. Kdykoliv, kdy se Calgary dostalo do vedení, Sabres dokázali pohotově reagovat a dlouho drželi stav nerozhodný. Ve třetí třetině ale vstřelil rozhodující branku Adam Růžička. Hráči Buffala se sice snažili, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit již nepodařilo. V závěru se navíc dostali do početní nevýhody kvůli špatnému střídání.

59:59'
Hned po buly se dostal puk na Dahlina na modrou čáru. Ten ale místo okamžité střely ještě zvolil otočku a další přihrávku. Tohle už nevyjde, Buffalo z dnešního zápasu brát body nebude.
59:49'
Skinner pálí, ale kotouč se zasekl mezi clonícími těli před Vladařem. Palba pokračuje, kotouče se ujal Cozens.
59:32'
Kadri vyhazuje kotouč směrem k prázdné brance, ale nepovedlo se. Píská se zakázané uvolnění. Buffalo nyní hraje s odvolaným brankářem, jeden hráč je ale na trestné lavici. Hraje se tedy 5 na 5.
59:01'
Čas se krátí, Sabres zbývá na vyrovnání už necelá minuta hry.
58:53'
Buffalo si bere oddechový čas.
58:53'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě.
58:39'
Cozens se snažil prokličkovat mezi dvěma obránci, ale nepovedlo se mu to a kotouče se nakonec až za brankou zmocnil Vladař, který jej poslal útočníkům na útočné modré.
58:04'
Buffalo po buly přišlo o pásmo a Dahlin zakládá akci od své vlastní branky.
57:58'
Mittelstadtova přihrávka neprošlo, tak se rozhodl americký útočník vystřelit sám. Vladař puk přizvedl a dostal se tak až do ochranné sítě. Hra se přerušuje.
57:44'
Okposo vybojoval kotouč za brankou a posílá jej na modrou čáru. Buffalu se daří vyvíjet na soupeře tlak, podaří se vstřelit vyrovnávací branku?
57:28'
Skinner si pohrával s kotoučem za brankou Flames, předal jej na Tucha, ale jeho zakončení neprošlo. Kotouč se odrazil ještě na modrou čáru, kde zkusil štěstí Dahlin, ale Vladař je připraven.
56:43'
I druhá formace Sabres vyvíjí tlak, Cozens s Peterkou hýří aktivitou, ale pro Vladaře zatím nepředstavují větší nebezpečí.
56:14'
Střelu Tucha dokázal v mezikruží tečovat Thompson, ale Vladařovi se povedlo na změnu trajektorie kotouče reagovat a schoval jej ve své výstroji.
55:34'
Thompson vypálil hned z vyhraného vhazování, ale kotouč netrefil prostor tří tyčí.
54:59'
Kadri mířil společně s Růžičkou do přečíslení, ale do křižné přihrávky zasáhl Johnson, který tak rodící se příležitost Flames překazil.
54:33'
Calgary je v plném počtu.
54:23'
Ránu Jokiharjua od modrá čáry Vladař dobře viděl a kotouč ukryl ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
53:56'
Vladař ztratil při pohybu v brankovišti masku a hra se přerušuje.
53:18'
Buffalo rozjíždí přesilovkové komando a pálí jednu střelou za druhou, proti Tuchově pokusu byl Vladař úspěšný.
52:53'
Ideální možnost Buffala na vyrovnání, za vysokou hůl jde na trestnou lavici Andrew Mangiapane a Sabres mají přesilovou hru.

52:06'
Ve třetí třetině letělo na Leviho již 11 střeleckých pokusů a většinou šlo o pořádně náročné zákroky. Na druhé straně Vladař musel zasahovat v pěti případech a rozhodně má větší pohodu než jeho soupeř.
51:37'
Trocha aktivity i na druhé straně, o kotouč za brankou Vladaře bojuje Tuch, ale marně. Calgary míří do protiútoku.
50:59'
Šarangovič napřáhl z vrcholu pravého kruhu a Levi vyrazil. Kotouč se ale dostal přímo na hůl Duehra, ale i jeho pokus Levi dokázal zneškodnit rychlým přesunutím.
50:35'
Místo toho to opět rozjíždí Calgary. které hýří aktivitou v útočném pásmu a Levi je nyní pod palbou!
50:11'
Buffalo se tlačí kupředu, ale chybí tomu přesnost a nějaký nepředvídatelný pohyb. Vladař zasahovat nemusí.
49:35'
Buffalo tedy zůstává na kontakt jedné branky a stále živí šanci na vyrovnání. A v dnešním utkání jsme již několikrát viděli, že dotahování ztráty jim jde.
48:48'
Nebyl, gól neplatí a skóre zůstává neměnné.
48:48'
Jde právě o akce ještě v přesilové hře, kdy z mezikruží střílel Lindholm. Levi byl přilepený na své pravé tyči a puk vytěsnil betonem, ten však byl za brankovou čarou. Byl tam i puk?
48:48'
Rozhodčí ještě zkoumá situaci, při které možná Levi provedl svůj zákrok až za brankovou čárou.
48:35'
Buffalo je v plném počtu, tuto početní nevýhodu přežilo.
48:14'
Po rychlé kombinaci před brankou se dostal ke střele z mezikruží Lindholm, ale Levi ho parádně vychytal a drží skóre stále o jednu branku! Velmi důležitý zákrok, který drží Sabres na kontakt.
47:41'
Calgary se nedaří vniknout do pásma, přihrávky nejsou dostatečně přesné a hráči Buffala bystře stráží modrou čáru.
47:17'
Johnson zblokoval střelu od modré čáry, jeho spoluhráč pak vyhodil kotouč přes všechny čáry a daroval svému týmu chvilku klidu.
46:58'
Ideální příležitost pro Calgary jak odskočit svému soupeři! Podaří se jim využít přesilovou hru?
46:35'
Connor Clifton – 2 min., podrážení.
45:48'
Dokáží Sabres i na tuhle branku reagovat? Zatím vypadají poněkud zaskočeni, kotouč drží výhradně hráči Flames.
45:06'
Calgary je při chuti a pokračuje v útočné aktivitě. Po rychlé kombinaci vypálil od modré Mackenzie Weegar, Levi je připraven a vyráží.
44:34'
Calgary právě vstřelilo branku!
Brankový kolotoč ve třetí třetině pokračuje dál! ADAM RŮŽIČKA se dostal v mezikruží ke kotouči a pohotovou ranou překvapil Leviho a vrací Flames zpět do vedení. Asistence: Nazem Kadri.
43:58'
Pokračujeme stále ve stejném trendu. Calgary skóruje, Buffalo následně reaguje.
43:14'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Na reakci jsme nemuseli dlouho čekat! Vyhrané vhazování v útočném pásmu, Cozens předal na JJ PETERKU, a ten přesnou ranou do vzdálenějšího horního růžku nedal Vladařovi šanci zasáhnout. Asistence: Dylan Cozens, Henri Jokiharju.
41:52'
Flames jdou z první střely ve třetí třetině do vedení! Coronato vybojoval kotouč na obranné modré čáře a rozjel protiútok. Kotouč předal na Gilberta, který si s ním najel do útočného pásma a na pravé straně našel přesně BLAKEA COLEMANA, který překonal Leviho. Asistence: Dennis Gilbert, Matt Coronato.
41:28'
Sabres jsou nastěhovaní v útočném pásmu, z pravé strany pálil Benson, Vladař vyráží do rohu.
40:58'
Calgary vyhazuje kotouč až za branku Leviho a píská se zakázané uvolnění.
40:45'
Casey Mittelstadt dostal kotouč mezi kruhy, ale Vladař byl v dobrém postavení a dokázal včas zasáhnout!
40:30'
Střela Tucha skončila v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Vladaře.
40:17'
Nahození do útočného pásma ale nevyšlo a kupředu se tlačí Tage Thompson se svými kumpány.
40:05'
Kadri byl na buly úspěšnější, Calgary začíná závěrečné dějství s kotoučem na hokejkách.
40:01'
Ve druhé třetině viděli diváci opět velmi aktivní a pohledný hokej z obou stran, vážných šancí však bylo proti první periodě pomálu. I z toho důvodu zůstává skóre po čtyřiceti minutách hry neměnné. Šanci ke skórování si až v samém závěru vytvořil Peterka, který však efektní střelou s hokejkou mezi nohami na Vladaře nevyzrál, parádní zákrok si připsal i na druhé straně Levi jen o pár sekund později, když lapačkou vychytal osamoceného Lindholma.
40:00'
39:41'
Ve velké šanci se ocitl na druhé straně Lindholm, který jel na Leviho úplně sám, ale jeho zakončení mladý brankář zneškodnil pohotovou lapačkou!
39:23'
Peterka se objevil s kotoučem před Vladařem a zkusil poslat puk do sítě s hokejkou mezi nohami! Vladař ale zachoval chladnou hlavu a podržel kotouč ve své výstroji.
39:01'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:30'
Další nastěhování Flames do pásma nevyšlo, puk je opět až za brankou Vladaře.
38:27'
Buffalo je v plném počtu.
38:03'
Buffalo vyhazuje kotouč přes všechny čáry a osvobozuje se.
37:58'
Po střele Anderssona už ale musel být Levi ve střehu a připisuje úspěšný zákrok lapačkou. Hra se přerušuje.
37:48'
Flames pokračují v tlaku, Levi ale prozatím zasahovat nemusel, hráči před ním mu ulehčují práci.
37:23'
Ta mu nebyla dopřáno a místo toho pálil z druhé strany Backlund, jeho rána ale nebyla přesná.
36:59'
Calgary vyhrálo vhazování a kombinuje v útočném pásmu, Kadri číhá na pravém kruhu pro vhazování a chystá se na střelu.
36:27'
36:11'
Andersson hledal před brankou někoho na teč, nakonec ale nikdo z jeho spoluhráčů puk nezasáhl.
35:59'
Calgary je opět nastěhováno v útočném pásmu, vážnějších šancí jsme ale v této třetině viděli opravdu minimálně.
35:37'
Zadorov se opřel do střely od modré, ale zasáhl pouze Girgensona. Puk ale zůstává v obranném pásmu Buffala.
35:01'
Po střele jednoho z hráčů Flames skončil kotouč až v ochranné sítí a hra se přerušuje. Následuje komerční přestávka.
34:30'
Z rychlého protiútoku pálil na druhé straně z levé strany Šarangovič, zasáhl ale pouze zadní mantinel. Odražený puk se dostal k Duehrovi, ale ani ten nezamířil přesně. Buffalo obrací hru a směřuje k brance Vladaře.
33:56'
Řada důležitých zákroků pro Vladaře. Nejprve si poradil s ranou Krebse, po střele Johnsona sevřel své betony a přerušil hru.
33:18'
Nakonec se Calgary přeci jen do útočného pásma dostalo, ke střele se zmohl Kadri, ale betony Leviho jsou připravené. Oba brankáři jsou ve druhé třetině bezchybní.
32:51'
Calgary ihned obrátilo hru, jejich útočné snažení ale skončilo na modré čáře, dopředu jde opět Buffalo.
32:17'
Jeff Skinner se vydal na útočný výlet po levém křídle a na hranici kruhu pro vhazování vyslal střelu švihem, ale Vladař s tímto zákrokem neměl sebemenší problém a vyráží do rohu.
32:00'
Buffalo vyhazuje na zakázané uvolnění, Flames jsou v posledních minutách rozhodně aktivnějším týmem.
31:32'
Flames jsou nastěhovaní v útočném pásmu a hýří aktivitou. Žádnou větší příležitost si ale zatím nevypracovali.
30:48'
Hned po něm se o dorážku pokoušel ještě Coleman, Levi ale zasahovat nemusel.
30:40'
Po delší době musí být pozorný i Devon Levi, jeho koncentraci vyzkoušel od modré Gilbert.
30:06'
Tempo nám po polovině druhé třetiny mírně ustálo, kotouč je aktuálně ve středu hřiště.
29:22'
Buffalu se přesilovku využít nepovedlo, stále se ale drží ve třetině soupeře a hrozí rychlými kombinacemi. Vladař zůstává pozorný.
28:28'
28:25'
Vladař sbírá další zákrok, tentokrát vyrážečkou odrazil pokus Owena Powera od modré čáry,
28:17'
Thompson se natahoval po odraženém kotouči na levém kruhu pro vhazování a snažil se o ryché zakočení, jelikož Vladař byl mimo své postavení, ale Calgary se povedlo odhodit kotouč do středního pásma.
27:46'
Rána Cozense končí ve hbité lapačce Dana Vladaře. Hra se přerušuje, vhazovat se bude po pravici českého brankáře.
27:24'
Vyhození se Calgary nepovedlo, Dahlin zachytil kotouč na modré čáře a pokračuje v kombinaci.
26:58'
Buffalo vyhrálo vhazování a kombinuje v útočném pásmu. Vladař zatím zasahovat nemusí.
26:28'
Dillon Dubé – 2 min., krosček.
25:58'
Od modré napřáhl Owen Power, Vladař připisuje další úspěšný zákrok a postupně tak zvyšuje svoji procentuální úspěšnost.
25:24'
Po nepřesné střele Backlunda se puk dostal mimo hrací plochu a hra se přerušuje. Vhazovat se bude před kanceláři gólmana Leviho. Ten má v dosavadním průběhu o něco více práce než jeho soupeř na druhé straně. Oba ale pustili po dvou gólech.
24:36'
Backlund byl úspěšný na buly v útočném pásmu a poslal puk na modrou čáru. Odtud vypálil Coronato, ale Levi byl opět připraven.
23:58'
Poprvé v této třetině se Buffalo více dostává do hry, na střelu Tucha ale Vladař reagovat nemusel.
23:15'
Johnson se objevil v solidní šanci ke skórování z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střelu z první ale Vladař vyrazil vyrážečkou do bezpečí.
22:53'
Už to vypadalo na protiútok Buffala, Greer ale vybojoval kotouč a posílá jej opět před branku.
22:17'
Calgary je nastěhováno před brankou Leviho, tvrdě zkusil vypálit Greer ale prostor tří tyčí netrefil.
21:37'
Puk je ve středním pásmu, druhou třetinu začínáme poměrně opatrně z obou stran, Buffalo se k puku ale zatím nedostalo.
21:04'
Backlund byl s pukem blízko pravé tyče, Levi byl však přitisklý ke své svatyni a útočník Calgary raději zvolil další kombinaci.
20:36'
Nic užitečného u branky soupeře ale nevymysleli, Zadorov drží kotouč před Vladařem a přemýšlí, kudy povede další akce jeho týmu.
20:05'
Na úvodním buly uspěli hráči Calgary, kteří nahazují puk za branku Leviho.
20:01'
Hokej nahoru – dolů a čtyři branky v úvodní třetině! Zápas Buffala proti Calgary zatím určitě stojí za to, po prvních dvaceti minutách platí stav 2:2. Flames poslal do vedení už v první minutě Huberdeau, v 7. minutě dokázal reagovat Erik Johnson, který vstřelil první gól v dresu Sabres. Vedení zpět pro Calgary vybojoval Duehr, z přesilové hry se ale postaral o vyrovnání Tage Thompson.
20:00'
19:48'
Z rychlé akce zkusil nahodit puk na branku Rasmus Andersson, pro Leviho snadná práce.
19:28'
Samuelsson zavezl puk do pásma a střelou švihem vyzkoušel pozornost Dana Vladaře. Ten snadno vyrazil puk do rohu kluziště, kde si jej berou jeho spoluhráči.
19:01'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
17:58'
Calgary však zůstává aktivní i po vypšení přesilové hry, další práci Levimu obstrává od modré čáry Weegar.
17:01'
16:58'
Hned tři zákroky za sebou teď musel vytáhnout mladý maskovaný muž ve službách Buffala! Andersson, Lindholm ani Růžička na něj ale nevyzráli a zdá se, že skóre se v této početní výhodě Calgary měnit nebude.
16:36'
Andersson se položil do střely Greenwaye a ulehčil tak práci svému brankáři Levimu. Tlak pokračuje, ovšem Levi příliš složité práce zatím nemá.
16:01'
Velký tlak hráčů Flames, kotouč létá ze strany na stranu útočným pásmem Calgary. Levi se nestačí otáčet, většina puků však končí na zadním mantinelu, například poslední rána od Nazema Kadriho.
15:41'
Z první se snažil pálit Huberdeau, prostor tří tyčí ale netrefil.
15:21'
Přesilovek pro Buffalo bylo dost, teď si početní výhodu užijí i hráči Flames, která jistě budou mít chuť již zpět do vedení.
15:01'
Casey Mittelstadt – 2 min., hákování.
14:28'
Šavle vyrovnávají! Buffalo rozestavilo své přesilovkové komando, Cozens pohotově předal kotouč na levý kruh pro vhazování, kde se do rány z první pořádně opřel TAGE THOMPSON! Daniel Vladař se sice stačil včas přesunout, ovšem rána amerického útočníka šla do protipohybu. Asistence: Dylan Cozens, Rasmus Dahlin.
14:06'
Vyhrané buly, tvrdá rána Rasmuse Dahlina od modré a úspěšný zákrok Dana Vladaře. Buffalo pokračuje v tlaku, takhle přesilovka už vypadá mnohem mnohem lépe.
13:53'
MacKenzie Weegar – 2 min., podrážení.
12:36'
11:26'
Buffalu se nedaří cokoliv vymyslet, už ve druhé přesilové hře po sobě. Zatím jsou absolutně bez šance.
10:52'
Z vrcholu kruhu napřáhl Cozens, střela ale minula vzdálenější tyč Vladařovi branky. Buffalo pokračuje s kombinací na útočné modré čáře.
10:36'
Nikita Zadorov – 2 min., hrubost.
10:15'
Už ve vlastním oslabení bylo vidět, že Calgary je zpátky na koni a jde si zpět pro své ztracené vedení a je tomu tak! Z velkého tlaku hráčů Flames vytěžil branku WALKER DUEHR, který propasoval kotouč pod betonem až za záda Devona Leviho! Asistence: AJ Greer, Jegor Šarangovič.
09:35'
Dnešní zápas se zatím přelévá na obě strany. Jednou se zdá, že má herně navrch Buffalo, po dalších pěti minutách ale opět zdá se přichází čas pro Calgary, které vystrkuje růžky.
08:47'
07:55'
Přesilovka Buffalu nevychází, další práci Levimu způsobuje Šarangovič.
07:47'
Po střele Alexe Tucha se branka Vladaře vychýlila ze svého postavení, hra se přerušuje.
07:11'
Jenže Mikael Backlund využil chybné rozehrávky hráčů Buffala a objevil se osamocený s pukem na hokejce před brankářem Levim! Ve ideální příležitosti ale prostor tří tyčí netrefil.
07:05'
Calgary se osvobozuje, Sabres zakládají akci do branky Leviho.
06:58'
Rasmus Dahlin na nic nečekal a po vyhraném buly napřáhl od modré čáry. Vladař měl dobrý výhled a střelu svým pravým betonem vyrazil.
06:47'
Z rychle inkasované branky se dokázali vzpamatovat, dokázali vyrovnat a teď mají k dispozici přesilovou hru. Podaří se hokejistů Buffala odskočit do vedení?
06:47'
Walker Duehr – 2 min., sekání.
06:06'
Máme vyrovnáno! Rasmus Dahlin předal puk na modré čáře na ERIKA JOHNSONA, který nekompromisní střelou do horního růžku vymetl všechny pavučiny v brance Dana Vladaře. Pro Johnsona jde navíc o premiérovou branku v drese Šavlí. Asistence: Rasmus Dahlin, Kyle Okposo.
05:35'
Calgary se dokázalo z rodícího se tlaku vymanit, ale Buffalo opět zakládá akci směrem k Vladařově brance.
05:09'
Buffalo se po úvodních pěti minutách konečně začíná dostávat do zápasu, Vladař musí být v pozoru. Zatím vypadá plně koncetrovaný.
04:46'
Důležitý zákrok pro Dana Vladaře, který zneškodnil nebezpečný pokus z první Owena Powera, který se zjevil v prostoru mezi kruhy!
03:44'
Z vrcholu kruhu pro vhazování to vyzkoušel Šarangovič, ale střela skončila na zadním mantinelu, Levi zasahovat nemusel.
03:28'
02:10'
I přesto že je puk na hokejkách hokejistů Flames, do vážnějších příležitostí se nedostávají.
01:45'
Krátce po buly napřáhl Kadri, Levi úspěšně zasahuje. Calgary kombinuje v útočném pásmu.
01:28'
Buffalo nezačíná dnešní utkání vůbec ideálně. Brzy inkasovalo, teď se navíc bude bránit přesilové hře soupeře.
01:28'
Tyson Jost – 2 min., hákování.
01:19'
Mikael Backlund vyzkoušel pozornost mladého brankáře ve službách Sabres, ten však puk vyráží před sebe.
00:48'
Není za námi ani první minuta zápasu a už se rozezněla gólová siréna! Devon Levi vyrazil nahození od modré čáry na levou stranu útočného pásma, kde číhal připravený Jonathan Huberdeau. Kanadský útočník poslal puk do odkryté části branky a zapsal tak druhý gól v letošní sezóně. Asistence: Elias Lindholm, Rasmus Andersson.
00:05'
Na úvodním buly byli úspěšnější hokejisté Calgary, kteří začínají s pukem na svých hokejkách.
00:01'
Český brankář Daniel Vladař dnes odchytá první utkání v letošní sezóně. Jeho kolega Jacob Markström zatím drží svoji úspěšnost pod hranicí 90%, pro Vladaře jde tak o ideální možnost ukázat se a vybojovat větší důvěru v brankovišti Flames.

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Samuelsson, Dahlin (A), Jokiharju, Power, E. Johnson, Clifton – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Krebs, Cozens, Peterka – Benson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Jost, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Andersson (A), Hanifin, Weegar, Zadorov, C. Tanev, Gilbert – Mangiapane, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Dubé, Kadri, Ružička – Coronato, Backlund (C), Coleman – Duehr, Šarangovič, Greer.

CALGARY FLAMES

Calgary jen na tom výsledkově dost podobně. První zápas zvládlo, když porazilo v derby Winnipeg 5:3. Následně ale dvakrát prohrálo, v posledním duelu s Washingtonem to ale bylo alespoň po nájezdech. Calgary tak má po třech zápasech na kontě tři body a je na osmé pozici. Proti Buffalu si ale nezahrají Kylington z osobních důvodů a Pelletier z důvodu zraněného ramena.
BUFFALO SABRES

Buffalo vkročilo do NHL levou nohou, první dva zápasy prohrálo. V posledním utkání už se mu poprvé podařilo vyhrát. Po prodloužení porazilo Tampu Bay Lightning 3:2. Aktuálně je až na patnácté pozici. Proti Flames se bude muset obejít bez zraněného Quinna, který trpí na zranění achillovy šlachy,
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.