Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Mountfield - 29. října 2017   15:00

Třinec - Mountfield HK: Je hotovo, Červený zvýšil na 0:3

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou!
Nejlepší hráči zápasu:

Tomáš Marcinko (0+0) – Patrik Rybár (23 zákroků, 100%).
Utkání mezi Oceláři a Mountfieldem je u konce, z výhry 3:0 se raduje hostující Hradec Králové. Východočeši v závěrečné dvacetiminutovce odolali tlaku domácích, na svou stranu navíc zásluhou Petra Koukala a Rudolfa Červeného přidali dvě branky a získali všechny tři body. Stali se tak po Vítkovicích druhým týmem, který z WERK ARENY odveze komplet bodů.
59:28'
Ještě jedno vyloučení, na trestnou lavici putuje Aron Chmielewski, který se provinil sekáním.
58:56'
Hradec právě vstřelil branku!
RUDOLFU ČERVENÉMU vůbec nevadilo, že proti sobě má třineckého brankáře! Hostující útočník se po Rákosově chybě dostal do samostatného nájezdu, ten proměnil střelou mezi Strmeňovy betony! Bez asistence.
58:46'
Oceláři se pokusili o rychlý návrat do útočné třetiny, zastavil je však ofsajd. Strmeň se vrací do branky.
58:36'
Dravecký nezachytil Köhlerovo vyhození, Roth se tak musí vrátit do vlastního pásma.
58:21'
Kotouč se odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude v pásmu Hradce. Oddechový čas Ocelářů.
58:07'
Strmeň je na střídačce, Oceláři to zkoušejí v šesti.
57:55'
Hosté opět zastavili akci domácích a poslali kotouč do pásma Třince.
57:29'
Dravecký zachytil Gregorcovo vyhození, poté ale hledal Marcinka. Přihrávka však byla sražena do středního pásma.
56:58'
Dnešní utkání sleduje 4 025 diváků.
56:39'
Neujala se ani další protiakce hostí, Látalova střela byla příliš vysoká. Strmeň ale při zákroku posunul svou branku, vhazovat se tak bude v pásmu Ocelářů.
55:47'
Hradečtí mohli definitivně rozhodnout o své výhře, Richard Jarůšek ale v přečíslení dvou proti jednomu trefil jen boční síť Strmeňovy branky!
55:00'
Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny, čas se ale neúprosně chýlí ke konci.
54:12'
Pro Oceláře mohly být ještě hůř, za obranou domácího celku totiž zůstal zcela zapomenut Martin Látal! Hostující útočník zkusil kličku na pravou stranu, Strmeně ale nepřekonal. Neujala se ale následná střela Bednáře.
53:36'
Doudera se chtěl dostat do útočné třetiny, v rohu hradeckého pásma ale ztratil kotouč. Mountfield jej poslal do třinecké zóny.
52:45'
Chyba domácího celku v rozehrávce znamená druhou branku Mountfieldu! Hosté zastavili nápor domácích, chvíli kombinovali v útočném pásmu, nakonec se do střely opřel PETR KOUKAL, který trefil horní roh Strmeňovy branky! Asistence: Rudolf Červený.
52:12'
Růžička se nepohodl s Marcinkem, hosté mohli poslat kotouč do pásma Ocelářů. Icing se nepíská, Třinec tak musí začít od své vlastní branky.
51:55'
Oceláři drží kotouč v útočné třetině, Rybára ale zatím ohrozit nedokázali.
50:59'
Oceláři pokračovali v útočném snažení, Marcinko ani Růžička ale kotouč do sítě neprocpali. Hráči s drakem na hrudi stupňují své tempo.
50:22'
Oceláři mohli udeřit z rychlého protiútoku, Kovařčíkova pobídka pro Rotha ale zůstala nevyužita. Rybár vyrazil puk do rohu kluziště.
49:34'
Hosté se po chybné třinecké rozehrávce dostali do útočné třetiny, kombinace Bednářovy formace ale žádnou větší šanci nepřinesla. Strmeň musel dávat pozor jen při Gregorcově střele z první, kotouč ale zůstal u Rothových bruslí.
48:31'
Cienciala mohl pálit po Irglově přiťuknutí, jeho střela ale trefila jen bránícího Kukumberga. Doudera pak nezachytil puk u modré čáry.
47:59'
Adamský připravil ideální střeleckou pozici pro Svačinu, ten ale z bezprostřední blízkosti poslal kotouč do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.
47:45'
Svačina dostal kotouč na druhou stranu kluziště, jeho nahození skončilo v Rybárově lapačce. Hra bude pokračovat vhazování v pásmu Hradce po komerční přestávce.
47:10'
Hradečtí drží kotouč v útočném pásmu, Strmeň musel vyrazit střelu Bednáře. Další pokus Kukumberga pak skončil u Linhartových bruslí.
46:40'
Snažení první formace domácích skončilo nepřesným pasem Draveckého. Na druhé straně se do protiakce dostal Jarůšek, jeho pokus z levé strany ale Strmeně nepřekvapil.
45:49'
Pavlík kombinoval v rohu třineckého pásma s Bergerem, akce Hradeckých ale nic zajímavého nepřinesla. Podobně lze hovořit také o pokusu Ocelářů, Chmielewski nepřesně hledal Kovařčíka. Hosté poté odpálili kotouč na zakázané uvolnění.
45:07'
Chmielewského akce střelecký pokus nenabídla, Hradečtí si na druhé straně nepohlídali postavení na modré čáře.
44:34'
Hra je ale opět v pásmu Hradce, Rybár vyrazil Rákosův pokus do ochranné sítě.
44:17'
Polanský se Svačinou vyvezli kotouč do útočné třetiny, následná střela Adámka od modré čáry ale netrefila branku. Hosté poté poslali puk do neutrální zóny.
43:56'
A hra se přesune do pásma Ocelářů, hráči s drakem na hrudi si nerozuměli v rozehrávce a odpálili kotouč na zakázané uvolnění.
43:41'
Za Rybárovou brankou se srazili Rosandič s Vydareným, toho ale Martin Růžička nedokázal využít. Kotouč je ve středním pásmu.
43:10'
Růžičkova akce skončila sraženou střelou za Rybárovu branku, Hradečtí následně odpálili kotouč na zakázané uvolnění.
42:37'
Chmielewski se pokusil o individuální přechod do útočné třetiny, u modré čáry ale ztroskotal na Gregorcovi. Ten pak ale špatně rozehrál a kotouče se opět zmocnili domácí.
42:08'
Oceláři kontrolují kotouč na svých holích, před hostující branku se ale zatím nepodívali.
41:39'
Strmeň musel vyrazit pokus Kukumberga, na druhé straně pak Rákos nezpracoval těžký pas od Ciencialy.
40:41'
Oceláři se po úvodním buly chtěli dostat do útočné třetiny, Marcinko se ale nedohodl s Růžičkou a přenechal kotouč Jarůškovi. Ten ale daleko nedošel, u útočné modré čáry jej zastavil Roth.

trestné minuty: 4:4 (4:10).
Skončila druhá třetina zápasu, do kabin jdou spokojenější hráči Mountfieldu. Hosté se v prostřední dvacetiminutovce dostali do vedení, když první početní výhodu Hradce Králové zužitkoval Richard Jarůšek. Oceláři mohli srovnat krok v závěrečných minutách periody, akce Svačiny a Linharta ale do sítě nedošla. Hráči s drakem na hrudi tak budou muset v závěrečné dvacetiminutovce dohánět těsné manko.

Třetí třetina začne přibližně v 16:43.
40:00'
39:42'
Ještě jedno buly ve druhé třetině. Hosté se velmi rychle dostali do útočné třetiny, pokus Köhlera od modré čáry ale trefil jen připraveného Strmeně.
39:25'
Hosté své snažení v další střelecký pokus nepřetavili, zaútočit tak mohli Oceláři. Růžička zpoza branky namazal Marcinkovi, ten ale trefil jen Rybárovu lapačku.
38:47'
Protiakce hostujícího celku končí střelou Cingela a pohotovým zákrokem Strmeně. Kotouč se ale zastavil u modré čáry, kde jej za třineckou branku poslal Vydarený.
38:04'
Oceláři mohli srovnat krok, pokus Vladimíra Svačiny ale pouze projel kolem brankové čáry, následná střela Linharta z mezikruží skončila v Rybárově lapačce!
37:39'
Hradečtí jsou v posledních minutách aktivnějším týmem. Gregorcova střela letěla nad branku, Cibulskis pak trefil bránícího Svačinu.
36:52'
Oceláři jsou kompletní, hosté se v závěrečných vteřinách výhody nedostali k ohrožení Strmeňovy branky.
36:01'
Musil obětavě skočil do Cibulskisovy střely, která mířila do odkryté branky Ocelářů. Domácí se poté osvobodili.
35:35'
Hradečtí se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, jejich snažení ale končí nepovedenou střelou Bednáře a jistým zákrokem Strmeně.
35:16'
Rákos vybojoval kotouč u vlastní branky, spolu s Ciencialou jej pak vyexpedoval do pásma hostí.
34:50'
Druhá přesilovka pro Mountfield, pronikajícího Dragouna nedovoleně zastavil Marian Adámek.
34:10'
Ofsajd Hradce. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
33:56'
Hradečtí přeci jen využívají svou početní výhodu a otevírají skóre dnešního utkání! Už už se zdálo, že Marcinko dokáže vytlačit Graňáka do střední třetiny, hostující obránce ale přesným pasem našel nehlídaného Romana Kukumberga. Jeho pokus ještě Strmeň dokázal vyrazit, na dorážku RICHARDA JARŮŠKA z bezprostřední blízkosti však již byl krátký! Asistence: Roman Kukumberg, Dominik Graňák.
33:19'
Kotouč je opět v pásmu Hradce, z brankoviště jej do bezpečné vzdálenosti odpálil Krajíček.
32:42'
Bednář pasem skrz celé pásmo našel Koukala, ten si ale musel přihrávku nejdřív zpracovat, zpožděnou střelou pak trefil jen brusle bránícího Rákose. Oceláři se osvobodili.
32:11'
První početní výhoda pro Mountfield. Tomáš Linhart musel zatáhnout za ruční brzdu, když se do velké šance dral Cingel. Třinecký bek si odsedí dvě minuty za hákování.
31:12'
Na druhé straně se podél levého hrazení chtěl do střelecké pozice natlačit Berger, u modré čáry mu ale puk zastavil rozhodčí. To dalo dostatek času Adamskému, aby se dokázal vrátit a sebrat kotouč do své moci.
30:28'
Nadějně vypadající kombinace první třinecké formace končí signalizovaným ofsajdem, když Roth neudržel kotouč na modré čáře. Oceláři musí vyklidit útočné pásmo.
29:52'
Protiakci Hradce zastavil ofsajd, hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu po komerční přestávce.
29:44'
Ciencialovi s Irglem se povedlo dostat hru na druhou stranu kluziště, ze spolupráce dvou třineckých útočníků mohl těžit Musil, jeho pokus ale byl příliš vysoký.
28:57'
Martin Látal nabral rychlost ve vlastním pásmu, projel jako nůž máslem skrz neutrální zónu a zpoza Strmeňovy branky přihrával Rosandičovi. Ten ale pálil vedle.
28:13'
Douderova střela popadla za Rybárova záda, Pláněk ale dobře zapracoval na brankovišti a odpálil kotouč do bezpečné vzdálenosti. Hosté jsou kompletní.
27:52'
Irglova střela trefila bránícího Červeného, Krajíčkův pokus od modré se pak od Rybárových betonů odrazil do ochranné sítě. Dvacet tři vteřin do konce přesilovky domácích.
27:15'
Minuta do konce Kukumbergova trestu, Oceláři se po dlouhé době znovu usadili před Rybárem. Hostující brankář ale zatím nemusel zasahovat.
26:50'
Oceláři se stále trápí, Krajíček musí kombinovat v hloubi vlastní třetiny.
26:11'
Oceláři se rychle vrátili do útočné třetiny, kombinace Rotha s Růžičkou končí tvrdou střelou druhého jmenovaného. Rybár byl připraven, Hradec se znovu osvobodil.
25:52'
Tu ale velmi rychle přerušuje hlavní rozhodčí, který viděl Polanského v Rybárově brankovišti. Buly ve středním pásmu.
25:32'
Slezané se až teď usadili v útočném pásmu, Oceláři započali svou kombinaci.
24:47'
Ocelářům se v početní výhodě zatím vůbec nedaří. Hradečtí drží kotouč daleko od vlastní branky.
24:15'
Hostujícího Romana Kukumberga zastavil hvizd sudích pro ofsajd, útočník Hradce si pak ale nepohlídal svou hůl a zasáhl Krajíčkův obličej. Čtyřminutová přesilovka pro Třinec.
23:48'
Oceláři dostali hru na malou chvíli do středního pásma, Hradečtí se ale velmi rychle dostali zpět ke kotouči a nahodili jej na Strmeně. Brankář domácích drží puk v lapačce.
23:35'
Hosté drželi kotouč v útočném pásmu, střela Köhlera od modré ale pouze vyprášila Strmeňovy betony.
22:42'
Adámek si nahodil kotouč do útočné třetiny, u modré čáry ale neprošel kolem bránícího Pláňka. Na druhé straně pak akci hostujícího Pavlíka zastavili Irgl s Linhartem.
21:55'
Oceláři zvládli situaci po buly ve svém pásmu a okamžitě přenesli hru na druhý konec kluziště. V hradecké třetině operovala Marcinkova formace, snažení prvního útoku domácích skončilo Douderovým nahozeném od modré čáry a Rybárovým zákrokem.
21:01'
Hosté se neúspěšně pokoušeli získat kotouč v útočném pásmu, Oceláři pak ale poslali puk jen na zakázané uvolnění. Buly před Strmeněm.
20:17'
Köhlera na jedné straně zastavil ofsajd, na druhé pak Douderovo nahození skončilo v Rybárově lapačce.

trestné minuty: 0:6.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí, skóre v Třinci je stále bezbrankové. Trochu více ze hry měli domácí Oceláři, kteří si svou aktivitou vypracovali tři početní výhody. Hráči s drakem na hrudi ale nevyužili ani jednu z nich. Oba brankáři měli v první třetině i štěstí, když na jedné straně Irgl, na druhé Jarůšek, trefili tyčku.

Druhá třetina začne přibližně v 15:52.
20:00'
19:32'
Hosté hrají v plném počtu. V závěru přesilovky ještě z mezikruží pálil Adamský, kotouč ale minul Rybárovu branku.
19:06'
Poslední minuta třetiny, hosté se opět osvobodili. Oceláři spěchají zpět do útočného pásma.
18:39'
Mountfield již hraje ve čtyřech. V samotném závěru přesilovky pět na tři ještě mohl skórovat Dravecký, u pravé tyče ale nedokázal zvednout kotouč nad Rybárův beton.
18:38'
Neujala se ani dělovka Rotha od modré čáry, která trefila jen nejblíže stojícího hráče hostí. Hradečtí se opět osvobodili.
17:59'
Hosté se hned v úvodu dvojnásobného oslabení osvobodili. Oceláři se rychle vrátili do pásma, Hrňa však při střele zlomil hůl.
17:33'
Přesilovka domácích bude dvojnásobná! Michal Dragoun nedovoleně zastavil pronikajícího Svačinu, Oceláři budou hrát minutu a dvě vteřiny v pěti proti třem.
17:19'
Hra pokračovala vhazováním v hradeckém pásmu, Svačina ani Krajíček nedokázali zastavit Vydareného vyhození. Oceláři musí začít od vlastní branky.
17:12'
Oceláři drželi kotouč na svých holích, akce Hrni s Marcinkem ale skončila jen v Rybárově lapačce. Po přerušení se u brankoviště do sebe pustili Marcinko s Červeným.
16:35'
Druhá přesilovka pro Oceláře. Martin Adamský měl vyšší rychlost, než Roman Kukumberg, hostujícímu útočníkovi tak nezbylo nic jiného, než Adamského podrazit.
16:29'
Ani akce hostujícího celku úspěch nepřinesla, Vydareného u útočné modré čáry odzbrojil Polanský.
15:39'
Martin Růžička nejprve neuspěl v individuální akci, když mu za Rybárovou brankou stopku vystavil Kukumberg. Později pak Růžička v přečíslení nepřesně hledal Marcinka.
14:44'
Rákos s Ciencialou úspěšně prošli do útočné třetiny, druhý jmenovaný pak hledal najíždějícího Irgla. Adresát přihrávky ale nedokázal vystřelit přes dvojici bránících hráčů.
14:16'
Před Strmeněm tentokráte neuspěl Koukal, který nedokázal dorazit Pláňkovu střelu. Na druhé straně pak akci Polanského s Adamským zastavil hvizd sudího pro postavení Linharta v brankovišti.
13:45'
Na druhé straně neúspěšně pálil Červený, kotouč skončil v ochranné síti.
13:25'
Hrňa si vyměnil kotouč s Douderou, pak se pokusil vystřelit po objetí hostující branky. Hrňa mířil mezi Rybárovu ruku a tělo, hostující brankář si toto místečko pohlídal.
12:51'
Musilova střílená přihrávka nenašla svého adresáta, na druhé straně se hosté dostali do přečíslení tří proti dvěma! Hradečtí vykombinovali situaci pro Richarda Jarůška, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil jen tyč Strmeňovy branky!
12:20'
Marcinko s Draveckým úřadovali před Rybárovým brankovištěm, hostující brankář měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čárou. Komerční přestávka.
11:41'
Červený s Cingelem se velmi jednoduše dostali do útočné třetiny, hostující dvojice pak dlouho zaměstnávala třineckou defenzívu. Hradci to ale nebylo nic platno, Strmeň si své území pohlídal.
11:10'
Na jedné straně neuspěl Látal, na druhé straně pak od modré pálil Irgl. Rybár má puk v lapačce, buly v pásmu Hradce.
10:19'
Polanský s Hrňou připravili dobrou pozici pro Vladimíra Svačinu, domácí útočník mohl jít sám na Rybára! Svačina ale zachytil kotouč v těsné blízkosti od hostující branky, nedokázal proto přesně zakončit. Neujala se ani následná Polanského dorážka.
09:29'
Marcinko dobře zapracovat v předbrankovém prostoru, kotouč ale ke smůle domácích jen těsně minul Rybárovu branku. Na druhé straně Strmeň zlikvidoval pokus Jarůška.
09:16'
Festival nepřesností na obou stranách pokračuje, hostujícímu Vydarenému se nepovedla přihrávka a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Buly před Rybárem.
08:32'
Akce hostujícího celku skončila neúspěchem, podobně ale lze hovořit také o průniku Polanského. Domácí využili pravidla o hybridním icingu, Polanský ale poté poslal nepřesnou přihrávku na Svačinu.
07:48'
Köhler dostal pas na pravou stranu, v plné rychlosti se vyhnul Douderovi a zpoza branky hledal najíždějící spoluhráče. Přihrávka ale nebyla přesná, Hradečtí musí začít z vlastního pásma.
07:24'
Oceláři se poměrně jednoduše dostali do útočné třetiny, dělovka Draveckého z mezikruží ale skončila jen na Rybárově rameni. Hosté poté s přispěním tvrzeného skla odpálili kotouč do hlediště.
07:00'
Hráči Mountfieldu si dlouho přihrávali v útočném pásmu, brankáře Strmeně ale ohrozit nedokázali.
06:27'
Adámkova pobídka od modré čáry nenašla svého adresáta, Chmielewski pak v těžké pozici u Rybárovy branky nedokázal zpracovat kotouč. Do protiakce jde Hradec.
06:01'
Hradec hraje v kompletu, v útočném pásmu jsou však stále Oceláři. Rybár musel zastavit pokus Chmielewského, po komerční přestávce se bude vhazovat právě před brankářem Mountfieldu.
05:42'
Oceláři se trochu podivným způsobem dostali do útočné třetiny, nakonec ale z toho mohla být úvodní branka utkání! Zbyněk Irgl dostal pas k pravé tyči Rybárovi branky, jeho teč ale pouze orazítkovala konstrukci hostující klece!
05:05'
Köhler s Dragounem sebrali kotouč domácím hráčům, v oslabení si pak tato hradecká dvojice nabruslila až do střelecké šance. Strmeň vyrazil střelu prvního jmenovaného.
04:38'
Oceláři jsou zpět v útočném pásmu, zatím ale pouze bojují o prostor. Rybár ještě nemusel zasahovat.
04:15'
Hrňova střela letěla příliš vysoko, u zadního mantinelu se ke kotouči dostali hosté a odpálili jej do třinecké třetiny.
03:53'
První formace Ocelářů přesunula hru před Rybárovu branku, tam si vybojovala první početní výhodu. Martina Růžičku za brankou podrazil Mislav Rosandič.
03:19'
Hosté nicméně pokračovali v tlaku a svým dalším pokusem již donutili třineckého brankáře k zákroku. Skóre zůstává bezbrankové.
03:01'
Hradečtí přesunuli hru do třinecké třetiny, Pavlík s Bergerem pak v rohu kluziště vybojovali kotouč pro Cibulskise. Střela lotyšského obránce ale k Strmeňovi nedoputovala.
02:26'
Ocelářům se nepovedlo vyhrát buly v útočném pásmu, protiútok Červeného ale zastavuje ofsajd.
02:19'
Oceláři zvládli situaci ve vlastním pásmu, Rákos se pak podél pravého hrazení protáhl do útočné třetiny. Akce domácích končí střelou Adámka, kterou zblokoval Vydarený. Ten ale poté odpálil kotouč na zakázané uvolnění.
01:39'
Hradečtí toho využili k rychlému přesunu před Strmeňovu branku. Brankář domácích musel zastavit nahození Pláňka, vhazovat se bude po pravé ruce třineckého gólmana.
01:22'
Polanský zpoza branky přihrával na modré stojícímu Musilovi, třinecký obránce si ale nezpracoval kotouč, hra se přesunula do středního pásma.
00:52'
První formace domácích se pokusila o další průnik do útočné třetiny, ten ale skončil kousek za modrou čarou. Hradečtí pak ale odpálili kotouč na icing.
00:32'
Úvodní buly pro Oceláře. Růžička s Marcinkem se okamžitě pokusili probojovat do útočné třetiny, domácí útočníci však neuspěli. Na druhé straně se u útočné modré čáry neprosadil Vopelka.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledě, utkání začne za pár okamžiků!

HC Oceláři Třinec: Strmeň (Hrubec) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Roth, Linhart, Adámek – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Rákos, Cienciala, Irgl – Hrňa, M. Kovařčík, Chmielewski.

Mountfield HK: Rybár (J. Sedláček) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandić, Vydarený, Pláněk, Čáp – Vopelka, Dragoun, Köhler (A) – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Cingel – R. Pavlík, Berger, Jarůšek.

Rozhodčí: René Hradil, Oldřich Hejduk – Milan Kis, Lukáš Rampír.
Poslední vzájemný zápas

Páté kolo Tipsport extraligy proti sobě postavilo hokejisty z Hradce Králové a Třince. Oceláři měli povedený vstup do utkání, kdy vedli po úspěšné dorážce kapitána Martina Růžičky, který pro tento duel zastupoval zraněného Lukáše Krajíčka. Jenže další trefu už na ledě houževnatého rivala nepřidali a na východě Čech podlehli 1:3. Hattrickem se blýskl Bedřich Köhler.

17. září 2017: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0.

Branky a nahrávky: 28. Köhler (Kukumberg, Rosandić), 44. Köhler (Bednář, Džerinš), 45. Köhler – 7. Martin Růžička.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři mají za sebou dvojzápas s krajským rivalem z Vítkovic. Největší hokejové derby nabídlo atraktivní podívané jak v Třinci, tak v Ostravě. Ve WERK ARENĚ se radovaly Vítkovice, Oceláři však dokázali Ostravanům v pátek oplatit porážku a před vyprodanou Ostravar arénou slavit tříbodové vítězství. Hráči s drakem na hrudi se tak udrželi na dohled vedoucí Plzni, na ní momentálně ztrácejí jediný bodík.

”Ta skvělá kulisa si musela zápas užít. Jsem přesvědčený, že jsme sehráli výborné utkání, měli skvělý pohyb a vytvářeli si spoustu šancí. I když Vítkovice ve druhé třetině zabraly a měly ošemetné situace i velké gólové příležitosti, tak po smolném gólu v naší přesilovce kluci hráli velmi obětavě. Tři body jsme si zasloužili. Děkuji celému týmu a brankáři Strmeňovi, který podal výborný výkon,“ radoval se Václav Varaďa.

Podobné pocity po páteční výhře měl také brankář Jan Strmeň, který vůbec poprvé zasáhl do moravskoslezského derby. „Bylo to první derby, přišla se podívat celá rodina. Nemohla dorazit akorát máma, protože byla v práci, jinak ale tady byli skoro všichni. Zatím jsem chytal jen severočeské derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Tady v regionu to je ale daleko víc vyhecované, proto jsem rád za tyhle tři body.“ Odpověď na otázku ohledně brankáře pro nedělní duel ale zatím znají pouze trenéři. „Jak to bude v neděli, to zatím opravdu nevím, rozhodnou trenéři. Zápasů ještě ale bude hodně a já věřím, že nějakou šanci snad dostanu,“ dodal Jan Strmeň.

Poslední zápas Ocelářů

27. října 2017: HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Szturc (Výtisk, Klok) – 9. Cienciala (Irgl), 18. Rákos (Svačina, Roth).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Strmeň – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Rákos, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, Hrňa – Irgl, Cienciala, Kofroň.

Mountfield Hradec Králové

Hradečtí nevstoupili do sezóny ideálně, v prvních třech kolech nezískali ani bod. Poté ale přišla série tří výher, pak znovu dvě porážky. Mezi devátým a patnáctým kolem Mountfield zažil zatím nejlepší sérii, svěřenci trenéra Václava Sýkory zvítězili za tři body ve všech sedmi kolech, inkasovali přitom jen pět branek. Poslední dva zápasy se ale Hradci nepovedly, Mountfield prohrál s Litvínovem a v Plzni.

“Jeli jsme do Plzně s pokorou. Připravovali jsme se na jejich velkou ofenzivní sílu. Mají výborný pohyb a dávají hodně gólů. Hráli jsme slušně do defenzívy, ale nebyli jsme schopni prosadit se v ofenzívě, nedokázali jsme si vypracovat šance. Měli jsme pouze pár možností v přesilovkách, ze kterých jsme však nevstřelili žádný gól. Plzeň tak dneska zaslouženě vyhrála,“ hodnotil asistent Tomáš Martinec poslední duel.

Hradečtí tak zcela jistě budou v dalším utkání na ledě WERK ARENY chtít zlomit tuto minisérii a znovu se vrátit na vítěznou vlnu. ”Třinec možná hraje trochu techničtější hokej, co si pamatuji z posledního vzájemného utkání. Je to top tým s výborným kádrem, takže kvalitou bude ten zápas, počítám, kvalitní,“ předvídá Dominik Graňák.

Poslední zápas Hradce

27. října 2017: HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 1:0 (0:0, 1:0, 0.0).

Branky a nahrávky: 34. Kracík.

Sestava Hradce v posledním zápase: Rybár – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandič, Vydarený, Pláněk – Vopelka, Dragoun, Köhler – Látal, Kukumberg, Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Berger, Jarůšek.

Hezké nedělní odpoledne z Třince! Tipsport extraliga napíše svůj osmnáctý díl, WERK ARENA bude svědkem souboje dvou celků z předních příček tabulky! Druzí Oceláři Třinec na svém ledě přivítají čtvrtý Mountfield Hradec Králové. Utkání startuje v patnáct hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.