SESTŘIH: 5. semifinále play off, Litvínov - Kometa 3:2 v prodl.

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.

Hity: 19:10
Vhazování: 46/75 – 29/75
Trestné minuty: 10:14
Na ledě právě probíhá konečné podávání rukou jak hráčů obou celků tak i realizačních týmů.
Je dobojováno. Litvínovští hokejisté postupují do vytouženého finále play-off. Pro hokejisty Komety naopak sezóna končí. Před hosty je ale třeba smeknout, neboť dnes rozhodně nebyli horším týmem.
67:52
Litvínov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. PETER JÁNSKÝ dostal namazáno od Lukeše na svou hokejku, zblízka prostřelil Čiliaka a poprvé od roku 1996 posílá Vervu do finále nejvyšší tuzemské soutěže. Na ledě pochopitelně propukla ohromná radost Litvínova. Na druhé straně je vidět i velké zklamání hráčů Komety, kteří nebyli od snížení série na 2:3 daleko. Takový je ale sport, vítěz může být pouze jeden. A tím radostnějším týmem je dnes Verva. Asistence: František Lukeš, Petr Chaloupka.
67:36
Zakázané uvolnění Komety. Hra se stěhuje před Čiliaka.
66:31
A vzápětí hned další velká šance, kdy Ton tváří v tvář neuspěl Francouzovi. Kometa měla nyní velký tlak, pro domácí to nakonec dobře dopadlo.
66:15
Před Zohornou zívala odkrytá branka, čehož hostující útočník chtěl využít, ale Martin Ručinský neskutečně zasáhl na brankové čáře a zachránil tak Vervu od pohromy.
65:40
Hrálo se téměř čtyři minuty bez přerušení hry. Oba celky střídají ve velmi rychlém sledu a zbytečně nedochází ke kouskování hry.
64:41
Na opačné straně kluziště zasahoval Francouz proti Dočekalově jedovaté střele.
64:10
Trávníček byl znovu před brankou Komety nebezpečný, ale došťourat puk za Čiliakova záda se mu nakonec nepovedlo.
63:43
Hosté se vymanili z menšího tlaku Litvínova vyhozením kotouče do středního pásma.
63:09
Na Francouze mířila dvojice Burian Koreis, ale Pavlík jejich útočný manévr zhatil dobrým obranným zákrokem.
62:42
Následná střela Lukeše byla taktéž zablokována.
62:13
Gerhát se snažil v pásmu hostí ohrozit jejich branku, ale obránci mu v tom zabránili.
61:36
Verva zakládá útočnou akci od své branky.
61:25
Trávníček provětral lapačku Čiliaka, který si připsal skvělý zákrok.
61:09
Ale hosté jsou už kompletní.
60:38
Kometa je ve čtyřech, Litvínov v pěti. Pokračuje tedy přesilová hra Litvínova.
60:18
Kometa se osvobozuje a dokonce se ve třech hráčích dostala před Francouze. Ten ale nakonec nemusel zasahovat.
60:01
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 46:27
Zblokované střely: 15:6
Hity: 19:10
Vhazování: 42/68 – 26/68
Základní část vítěze nepřinesla, a tak na řadu musí přijít prodloužení. Pokud se ani v něm nerozhodne, budou následovat trestná střílení.
60:00
59:45
Petružálek netrefil dobře puk, který mu přeskočil hokejku, když před ním chvíli zívala odkrytá hostující banka.
59:26
Kometa Brno si bere oddechový čas.
59:26
Čas domácím v této přesilovce velmi rychle ubíhá. Nyní se dobrou střelou prezentoval Petružálek, ale Čiliak připraven.
59:11
Kometa vyhazuje puk do bezpečí.
59:09
Hanzlík zbytečně fauluje a dostává dvě minuty za podražení. Verva bude hrát 4 na 3.
58:38
Ještě se bude vylučovat. Na hostující straně dostává dvě minuty Kempný a na domácí pak Lukeš. Oba kohouti dostávají dvě minuty za hrubost.
58:21
Zohorna volil místo přihrávky na lépe postaveného Honejska střelu, ta ale končí vysoko nad litvínovskou brankou.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:38
Z ostrého úhlu to zkusil Pavlík, avšak Čiliaka nezaskočil.
57:11
Petružálek našel na kruzích najíždějícího Ručinského, ale tomu puk projel pouze mezi nohama.
56:44
Puk mají ve své moci domácí hokejisté, ale před brankou Čiliaka nic nevymysleli.
55:49
Francouz povyjel ze své branky, aby zachytil kotouč a následně ho poslal ven z pásma.
54:55
Petr Ton se dostal zpoza domácí branky před Francouze, puk však za jeho záda propasírovat nedokázal.
54:11
Hruška s Honejskem si nebezpečně počínali před domácí brankou, ale ani jejich střely gólem nekončí.
53:39
Z toho mohl těžit litvínovský druhý útok, ale Petružálkova střela se neujala.
53:17
Nahození Koreise pokryl Francouz, jenž poté nepřerušil hru, ale poslal kotouč do hry.
52:16
Hruška si nabruslil před Francouze, ale brankář Vervy jeho pokus o střelu zlikvidoval.
51:08
Na druhé straně hledal před brankou Burian Koreise, ale tomu puk prosvištěl jen kolem hokejky a skončil daleko od domácí branky.
50:47
Hübl si vyšlápl na Čiliaka, ten ale jeho akci vykryl. Následně se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
50:12
Kometa si může nyní oddychnout. Velký tlak Litvínova ustála a může tak v klidu založit svou útočnou akci.
49:44
Hanzl měl na holi hattrick. Petružálek mu předložil puk a stahovačkou vyslal na Čiliaka vzdušnou střelu. Brankář Komety ale dalším zákrokem střelu kryje.
49:18
Lukeš následně pálil znovu na hostujícího muže v masce, ale ten opět kryje.
48:54
Nyní už ale musel zasahovat, když vyrazil střelu Hübla.
48:40
Gerhátova střela z pravé strany byla zblokována obranou Komety. Čiliak tak mohl být v klidu.
48:15
V prozatímním průběhu třetí třetiny je k vidění spíše opatrnější hokej. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by mohla rozhodnout o osudu tohoto zápasu.
47:37
Hanzl se ke střele v útočném pásmu nakonec nedostal, neboť ho o puk připravil Ptáček.
47:19
Hruška s Tonem se ocitli v blízkosti domácí svatyně, ale před Francouzem nic nevymysleli.
46:41
Zohorna si najel před Francouze, ale svou přízemní střelou ho překonat nedokázal. Stále je tedy stav nerozhodný.
45:43
Kubát nyní nechal provětrat lapačku Čiliaka, který si připisuje další velmi důležitý zákrok.
45:15
Dalekonosnou střelu Káni chytá Francouz a má puk ve své moci.
44:03
Lukeš s Jánským si vyměnili puk a druhý jmenovaný pak neprošel přes Kempného. Před brankou hostí tak k žádnému stupni ohrožení nedošlo.
43:12
Hosté se delší dobu drželi v domácím pásmu, ale Francouze nijak zvlášť neohrozili.
42:25
Ton to před brankou Vervy zkoušel ještě jednou, ale do jeho střely vložil svoji hůl Chaloupka.
41:48
Znovu pálil Ton, ale Pavelka jeho pokus zblokoval. Znovu se brněnský kanonýr neprosazuje.
41:07
Ručinský hledal přihrávku od Pavlíka, ale nakonec se puku zmocnila obrana Komety a posílá ho do středního pásma.
40:57
Sklenička vyslal na Čiliaka střelu od modré čáry, ten mu ukázal efektní semafor.
40:47
Kometa se dopustila zakázaného uvolnění a hra se znovu stěhuje před Čiliaka.
40:28
Ptáček ve vlastním pásmu poslal puk na Kempného, který ho vyváží do středního pásma.
40:05
Verva vyhrála vhazování a okamžitě míří do útočného pásma. Ale velmi rychle o něj přichází.

Trestné minuty: 8:10
I druhé dějství je za námi. V něm se podařilo domácím vyrovnat na 1:1 zásluhou Hanzla, ale Kometa se znovu ujala vedení, když přesně mířil Kempný. Bleskově na to ale opět skóroval Hanzl a znovu srovnal stav. Vyrovnané utkání tak stále pokračuje. Třetí perioda začne přibližně ve 20:10.
40:00
39:29
Verva je kompletní.
39:10
Petr Ton se ocitl v obrovské šanci, když trefil horní tyč domácí branky!
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Kempný si připisuje další tvrdou střelu, ta však skončila jen vedle Francouzovy klece.
38:18
Znovu se Verva osvobozuje a posílá puk až do hostujícího pásma.
37:58
Litvínov se zatím dobře brání a vyhazuje puky až před Čiliaka.
37:29
Početní výhodu budou mít nyní hosté. Za vysokou hůl dostává dvě minuty Sklenička.
36:55
Kometa je v plném počtu a ubránila tak další dvojnásobné oslabení.
36:51
Pavelka svou střelou trefil Malce a znovu se hosté ubránili.
36:13
Kubátovu snahu o skórování zmařil svým dalším zákrokem Čiliak. Kometa se následně opět osvobozuje.
35:54
Hanzlík skáče na led a Kometa je ve čtyřech.
35:39
A znovu je tu osvobození Komety, která si zatím ve třech počíná velmi dobře.
35:16
Kometa se osvobozuje, Kempný vyhazuje puk do bezpečí.
35:03
Rána Pavlíka od modré čáry byla zblokována obranou Komety. Následně si převzal puk Čiliak a raději přerušuje hru.
34:55
Ptáček atakoval domácího brankáře a putuje na trestnou lavici za napadení. Litvínov bude hrát 5 na 3.
34:44
Hosté se osvobozují a vyhazují kotouč až do domácího pásma.
34:21
Lukeš pálil z pravé strany, ale puk skončil vedle branky Komety.
33:54
Je tu další vyloučení hostů. Hanzlík si jde odpočinout na dvě minuty za nedovolené bránění.
33:52
Petružálek ale ještě zahrozil před hostující bránou.
33:50
Kometa je v plném počtu.
33:24
Pavelka pálil od modré čáry, ale Čiliak pozorný. Nakonec se pak musel ještě dvakrát otáčet ve svém brankovišti po dorážkách domácích, ale svými zákroky podržel svůj tým.
32:40
Ručinský s Hüblem roztočili před Čiliakem kolotoč, ale ke střele se nakonec nedostali.
31:50
Přesilovka pro Litvínov. Čermák dvě minuty hrubost.
31:26
Na druhé straně to zkoušel Jánský, ale Kempný ho o puk připravil.
31:15
Znovu bylo rušno před Francouzem, který musel znovu zasahovat po střele Honejska. Hosté se neustále tlačí před domácí branku a snaží se opět strhnout vedení na svou stranu.
29:51
Kometa zakládá svůj další útok z hloubi svého obranného pásma. Kempný nahodil kotouč Honejskovi, ten ho zavezl před branku Vervy, ale následně má puk ve své moci Sklenička.
29:27
Káňa si nabruslil podél levého mantinelu do blízkosti Francouze, ale ten nemusel ani zasahovat.
29:17
Po těžké střele Pavelky musel vytasit skvělý zákrok Čiliak.
27:42
Vzápětí je však znovu vyrovnáno. ROBIN HANZL svým druhým dnešním příspěvkem vrací Litvínov znovu zpět do hry. Rychlá rána z jeho hole skončila v levém rohu hostující branky. Asistence: Martin Ručinský.
27:19
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté jdou znovu do vedení. Přesilovku nakonec využívá MICHAL KEMPNÝ, který prakticky po celou přesilovku hostí neslezl z ledu. Z prostoru levého kruhu se napřáhl k mohutné střele a ta skončila za zády Francouze. Asistence: Jan Hruška, Hynek Zohorna.
26:51
Kempný si zaklepal o led o přihrávku, které se nakonec dočkal, ale od modré čáry trefil jen připraveného Francouze.
26:31
Litvínov byl nyní pod menším tlakem, ale dokázal nakonec puk vyhodit až před Čiliaka.
25:37
V rohu kluziště v pásmu Litvínova probíhá souboj o puk. Následně si ho převzal Ton a hledal na modré čáře Kempného. Z akce ale nic nebylo.
24:51
Francouz si nyní připisuje další veledůležitý zákrok.
24:31
Litvínov je ve čtyřech.
24:02
Kometa si zahraje 5 na 3. Sklenička putuje za katr za vysokou hůl na 2+2 minuty.
23:52
Čermák prověřil v přesilové hře Francouze, ale druhý jmenovaný uspěl.
23:27
Verva se znovu osvobozuje.
22:48
Malec pálil z levé strany a Francouz vyráží puk před sebe. Následně ho obrana Vervy posílá až před Čiliaka.
22:31
Chaloupka dostává dvě minuty za hrubost. První přesilovka pro Kometu.
21:48
A najednou je domácích plné kluziště. Ručinský opět zahrozil před Čiliakem, ale ten nyní střelu chytá.
20:46
Po té se však do pásma Komety dostala litvínovská druhá formace a je z toho vyrovnávací branka. Z rohu kluziště poslal puk na volného ROBINA HANZLA Ručinský a prvně jmenovaný pak svou přesnou střelou poprvé rozvlnil hostující síť. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Martin Ručinský, Jakub Petružálek.
20:28
Hned na to svou střelou prověřil domácího brankáře Hruška, ale Francouz byl opět připraven.
20:09
Druhá třetina začala s pukem na hokejkách hostů, kteří se rozjeli do blízkosti Francouze.

Trestné minuty: 0:4
První dějství je minulostí. K vidění byla jediná branka, a sice z hole Honejska, který poslal Kometu velmi brzy do vedení – už ve čtvrté minutě. Domácí tato situace zaskočila a příliš práce s jejich útoky Čiliak neměl. Naopak Francouz musel čelit několika dalším střelám, které ale dokázal ukrýt. V závěru pak Verva měla větší tlak před brankou Komety, ale k vyrovnání to zatím nevedlo. V dalším průběhu hry se tak dá očekávat, že Litvínov bude tempo hry zvyšovat, aby nepříznivý stav srovnal. Druhá třetina začne přibližně v 19:15.
20:00
19:40
Domácí to ještě v závěru první třetiny zkouší před brankou Komety, ale vypadá to, že se už nic nestane.
19:05
Trávníček pálil od modré čáry, Čiliak vyhazuje kotouč do bezpečí.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:35
Pavelka se snažil udržet útočné pásmo, ale touš opustil modrou čáru. Znovu tak musí Verva zakládat útok ze středního pásma.
17:48
V souboji Hájka s Hanzlem byl úspěšnější obránce Komety. Následně pak dorážel odražený puk Ručinský, ale Čiliak se prezentoval dalším přesným zákrokem.
16:52
Hosté se znovu probili do obranného pásma Vervy, kde se snažili své vedení navýšit. Jenže Francouz byl proti a drží svůj tým.
16:06
Čermák nahodil kotouč před Francouze, kde se pak snažil jeho branku ohrozit Kempný. Francouz byl však připraven.
15:13
Pavlík zachytil puk v pásmu Vervy a poté ho rozehrál na Hübla. Ten se vydal směr útočné pásmo. Ale ke střele se znovu nedostal.
14:31
Ručinský na Petružálka, střela druhého jmenovaného však končí na hrudi ochránce svatyně hostí Čiliaka.
Domácí hokejisté zatím nehrají tak, jak by si představovali. Nedaří se jim přechod do útoku, naopak hosté jsou u všeho zatím dříve.
13:34
Po střele Němce z levé strany musel být opět v plné pohotovosti Francouz.
13:06
Jánský se dostal mezi dva obránce Komety, kteří mu nedovolili vystřelit.
12:19
Litvínovská druhá formace v čele s Petružálkem nyní založila pohlednou akci, ale vše opět ztroskotalo na obraně Komety.
11:38
Francouz vůbec nevěděl, kam vyrazil puk po ráně Kempného, nakonec však před jeho brankou nebezpečno nebylo.
10:35
Litvínov se nyní sám připravil o útočné pásmo a toho využívá k další akci Kometa. Ale ani ona se v něm příliš dlouho nezdržela.
10:21
Kováčik je na ledě a to znamená jediné. Kometa je v plném počtu.
10:14
Litvínovu se přesilovka nedaří a už se krátí její čas. Kometa se naopak velmi dobře brání a zatím své těsné vedení drží.
09:50
Lukeš si nabruslil před branku Komety, ale obrana hostí ho ke střele nepustila. Poté se strhla u branky Brna menší potyčka, ale vše bylo v rámci pravidel.
09:01
Následně se neujala ani rána Petružálka a po něm také Ručinského. Kometa je pod větším tlakem, ale Čiliak ji zatím drží nad vodou.
08:42
Kometa je už ve čtyřech hráčích na ledě.
08:40
Pavlíkovu střelu z mezikruží vyráží Čiliak před sebe.
08:21
Další vyloučení hostí. Kováčik inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění a Litvínov má k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru 5 na 3.
07:21
A znovu puk letí až před domácí branku. Kometa ušetřila další cenné vteřinky svého oslabení.
06:57
Kometa se ve vlastním pásmu dostala k puku a okamžitě se ho zbavuje posláním až před Francouze.
06:42
Malec dostává dvě minuty za podražení. Je tu přesilovka pro Vervu.
06:32
Bude se vylučovat, Malec podrazil Martynka a nyní je ponechána výhoda.
06:05
Následuje komerční přestávka.
05:59
Petružálek pálil bez přípravy, ale Čiliak byl na svém místě.
05:00
Domácí inkasovaná branka pochopitelně zaskočila, ale nyní se snaží o vyrovnání. Aktivnější však je zatím znovu Kometa, která se dostala do další šance.
04:00
To hosty nemuselo vůbec mrzet. Za brankou Vervy se ocitl Hruška, který poté zadovkou našel před brankou Vervy úplně volného ANTONÍNA HONEJSKA, který jeho nabídky využil a do odkryté litvínovské klece posílá první dnešní branku. Kometa se tak dostává do veledůležitého vedení. Asistence: Jan Hruška.
03:06
Z druhé vlny pálil z pravé strany Hruška, Francouz si posléze připsal další zákrok.
02:47
Petr Ton se rozjel na Francouze a snažil se ho prostřelit mezi betony. Brankář Vervy se ještě ohlédl za sebe, zda není puk za jeho zády. Mohl si však oddychnout.
02:08
Gula to zkoušel na Petružálka, ale opět to byl příliš dlouhý pas a litvínovský odchovanec se tak nemohl dostat do blízkosti Čiliaka.
01:48
Nyní se vhazuje po levici Čiliaka. Následně poté domácí hokejisté neudrželi pásmo a do protiútoku spěchala Kometa.
01:11
Z hloubi svého obranného pásma založila útok Verva, ale pas na Jánského od Pavlíka byl příliš dlouhý. U puku jsou tedy znovu hosté.
00:42
Na druhé straně nahodil puk do útočného pásma Martynek a poté přenechal místo Hüblovi.
00:09
Právě bylo zahájeno páté semifinále této série a hned po buly pálil od modré čáry Kempný, ale Francouz si s jeho střelou poradil.
00:01

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Kováčik, Malec, Hájek, Vágner – Káňa, Čermák, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Hruška, Zohorna, Honejsek – Dočekal, Němec, Mrázek

Rozhodčí: Fraňo, Homola – Barvíř, Blümel.
Odpověď na tuto otázku najdeme až v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven také online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Odvrátí hosté znovu domácí mečbol nebo se naopak Verva na zimním stadionu Ivana Hlinky dočká další výhry, uzavře sérii a bude se radovat z postupu do vytouženého finále?
Nejproduktivnější hráči v sérii

Na straně Vervy je zatím nejproduktivnějším hráčem Jakub Petružálek, který nasbíral čtyři kanadské body za tři góly a jednu asistenci. Prosadí se litvínovský forward i dnes?

Z hokejistů Komety má pak zatím nejvíce kanadských bodů Jaň Káňa, který mířil dvakrát přesně a jednou asistoval.
Dosavadní výsledky série mezi Kometou a Litvínovem

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno – 3:2
HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno – 2:1
HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov – 0:3
HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov – 4:1

Stav série je tedy z pohledu domácího týmu 3:1 na zápasy.
HC Kometa Brno

První dvojutkání na Kometě ovládli znovu Litvínovští. Zápas pomalu ještě ani nezačal a Čiliak musel lovit už na konci první minuty puk ze své sítě, když se prosadil kdo jiný, než Jakub Petružálek. Hosté pak v každé další třetině přidali po jedné brance a výsledkem 3:0 pečetili i stav této série, který byl taktéž 3:0. Druhý den bylo hráčům Komety jasné, že pokud nezaberou a nevyhrají čtvrtý duel, sezóna pro ně skončí. Tomu také odpovídal i průběh utkání. Domácí zvítězili 4:1 a odvrátili hrozbu konce sezóny. Dnes tak budou čelit dalšímu mečbolu Litvínova a ještě na jeho vlastním ledě.
HC Verva Litvínov

Verva začala semifinále velmi dobře, když po třech odehraných utkáních vedla 3:0 na zápasy. Ty první dva hrané na svém zimním stadionu zvládla na jedničku. Nejprve porazila Kometu 3:2 a druhý den na to pak 2:1, když doháněla jednobrankové manko. Oba duely skončily nejtěsnějším možným výsledkem, ale to nic samozřejmě neznamená. Důležité pro hokejisty Litvínova bylo, že do Brna cestovali s vedením 2:0 na zápasy. A k postupu do finále tak měli zatím rozhodně blíže, než hráči Komety.
Přeji hezký podvečer všem příznivcům ledního hokeje. Extraliga pomalu, ale jistě kráčí ke svému konci a na řadu přijde tolik očekávané domácí Mistrovství světa, které se bude konat v České republice. Předtím ale musí být znám vítěz Masarykova poháru, o který se celou sezónu hraje. My budeme v tomto online přenosu sledovat již páté utkání série mezi týmy HC Verva Litvínov a HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.