Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Mountfield - 16. března 2024   15:00

Pardubice
28:34' Vondráček (Vála, Poulíček) • 49:50' Pánik (Kaut, Čerešňák) • 59:55' R. Kousal (Radil, Will)
3:2
(0:0, 1:1, 2:1)
Stav série: (2:0)
Mountfield
33:15' Jergl  (Kev. Klíma, McCormack) • 48:02' Freibergs  (Pláněk, Tamáši)
Pardubice
Mrkva, Obadal – Svoboda, Thuma
Enteria arena, Pardubice
10194 diváků
Mountfield

Ode mě je to vše. Tato série se za tři dny přesune do Hradce Králové, přeji hezký zbytek víkendu.
Východočeská čtvrtfinálová série nabídla další velké drama s velmi hořkým závěrem pro Mountfield HK. Ve třetí třetině se hosté konkrétně ve 49. minutě dostali do vedení díky gólu Ralfse Freibergse, v 50. však na 2:2 vyrovnal Richard Pánik. A pět sekund před koncem přišla největší radost Dynama, protože z posledního protiútoku vystřelil Pardubicím vítězství 3:2 a celkově druhý bod Robert Kousal.

Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubická aréna se asi otřásla v základech. Dynamu zbýval v základní hrací době zřejmě poslední protiútok a ten úspěšně zakončil trefou do poloodkryté brány ROBERT KOUSAL. Asistence: Lukáš Radil a Roman Will.
59:47'
Will musel předvést těžký zákrok, domácí vyráží do zřejmě posledního protiútoku.
Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. Je opět vyprodáno!
59:16'
Po následném útoku Pardubic rozhodčí odpískali přihrávku rukou.
58:45'
Hosté zkusili zahrozit z brejku, ale nedokázali si přesně přihrát a vystřelit.
57:46'
Ani jeden celek se nikam úplně nehrne, jedná se spíše o vyčkávání na chybu.
56:59'
Domácí se ubránili další ofenzivní snaze Mountfieldu, oba týmy střídají.
56:20'
Hájek prudce střílel od modré čáry, ale Paříka nepřekonal.
55:27'
Útok vedený Okuliarem královéhradecký úspěch taktéž nepřinesl.
54:41'
Blainův odkrytý a nedůrazný pokus si Will pohlídal. Vhazuje se po gólmanově levici.
53:26'
Domácí se v útočném pásmu neudrželi dlouho na puku, aktuálně chtějí zaútočit hosté.
52:41'
Po dalším přerušení hry po pardubickém útoku probíhá komerční pauza.
52:32'
Mountfield se teď několikrát pokusil zaútočit, avšak neúspěšně.
50:52'
Hosté jsou v plném počtu. Na ledě se každopádně díky mnoha soubojům začíná pořádně jiskřit.
50:30'
Domácí nyní dohrávají ještě klasickou přesilovku, ale v té si zatím takový nápor nevypracovali.
49:50'
Pardubice skutečně využívají přesilovku pět na tři. Na 2:2 po velkém tlaku v útočném pásmu vyrovnal z ostrého úhlu trochu šťastnou trefou RICHARD PÁNIK. Asistence: Martin Kaut a Peter Čerešňák.
49:41'
Dynamo si vytvořilo velký tlak a má velkou šanci vyrovnat.
49:20'
Hosté se osvobodili.
48:52'
Domácí čeká početní výhoda pěti proti třem, protože na trestnou lavici usedl také Jérémie Blain za krosček.
48:50'
Kaut střílel nepřesně, Dynamo má výhodu.
48:39'
Přesilovku si po komerční přestávce zahrají i Pardubice. Jan Eberle totiž hákoval.
48:02'
Hradec právě vstřelil branku!
Po buly dostal od levého mantinelu přihrávku na osu hřiště RALFS FREIBERGS a přízemní ranou poslal Mountfield chvíli po neúspěšné přesilovce do vedení. Asistence: Martin Pláněk a Alex Tamáši.
47:57'
Dlouhá královéhradecká kombinace a nepřesné ostřelování brány úspěšný úder nepřinesly. Košťálek už je zpátky ve hře.
47:00'
Will nyní podržel svůj tým, a to zákrokem proti ráně z levého kruhu.
46:23'
Domácím se zatím daří eliminovat přesilovkové ataky Hradce.
45:56'
Jan Košťálek dostal trest na dvě minuty za krosček.
45:56'
V útočném pásmu se usadili hosté, Kalina výrazně přestřelil.
45:26'
Pařík před dotírajícím soupeřem kotouč radši ukryl pod lapačku.
45:19'
McCormack mířil přímo do náručí Willa, mezitím se na led vrátil vyloučený Vála.
44:45'
A domácí se znovu osvobodili.
44:15'
Pavelka střílel z první z nebezpečné pozice, ale bránu netrefil.
43:44'
Dynamo se zatím v oslabení dobře brání a teď dokonce vyhodilo puk k soupeřově svatyni.
43:13'
Rozhodčí poslali na dvě minuty na trestnou lavici sekajícího pardubického Ondřeje Válu.
43:07'
Vála nepřesně střílel od modré čáry, Sedlák se pak dvakrát pokusil dotlačit kotouč za královéhradeckého brankáře.
42:11'
Teď už musel hned po buly Pařík zakročit.
42:06'
Trochu vlažnější tempo hry po přestávce chtěl trochu rozproudit svojí střelou Adam Musil. Puk se však odrazil vysoko do ochranné sítě.
41:12'
Ani jeden celek ve třetí třetině zatím nedokázal kloudně zaútočit.
40:01'
Na neoblíbeném místě všech hokejistů se momentálně nachází celkem čtyři hráči, pokračuje se nicméně v plném počtu na obou stranách.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16:55.
V prostřední třetině se už skóre měnilo. Ve 29. minutě se znovu trefil včerejší úspěšný střelec Tomáš Vondráček. Domácí si však situaci komplikovali vyloučeními, přičemž v jednom oslabení inkasovali. Ve 34. minutě vyrovnal na 1:1 Aleš Jergl. Emocemi nabitý boj pokračuje, po druhé siréně došlo k velké strkanici. Rozhodčí pak situaci řešili nejen s kapitány a na začátku třetí části někteří hráči zamíří na trestnou lavici.

39:59'
Periodu zakončil střelou do lapačky Dvořák. Třetina se nicméně ještě "dohrává" několika pokusy o bitku.
39:07'
Okuliar chtěl využít zmatku u pardubického brankoviště, ale po objetí klece puk za Willa nezasunul.
38:31'
Po Košťálkově nepřesném nahození nakonec Dynamo ztratilo postavení v útočné třetině.
37:53'
Pavlík nedokázal zpracovat puk a právě od jeho hokejky se hrací předmět odrazil mimo hřiště. Následuje buly ve středovém kruhu.
37:30'
Odpískáno zakázané uvolnění. Ale domácí fanoušci si velmi hlasitě žádají vyloučení jednoho z královéhradeckých hokejistů. K tomu ovšem nedojde.
37:04'
36:43'
Hosté opět delší dobu kombinovali v útočném pásmu, ale Pardubice zase vyhodily.
35:36'
Domácí ustáli úvodní přesilovkovou kombinaci Hradce a osvobodili se.
35:04'
Na trestnou lavici odjel na dvě minuty pardubický Richard Pánik za vysokou hůl.
34:25'
Sudí opět fouknul do píšťalky, tentokrát kvůli hře vysokou holí. Vhazuje se v obranném pásmu Pardubic.
34:07'
Hradec Králové je po vyrovnávacím gólu při chuti, teď ho však přibrzdil odpískaný ofsajd.
33:15'
Mountfield po pohledné přesilovkové kombinaci vyrovnává. Na levém kruhu byl úplně volný ALEŠ JERGL, jenž trefil odkrytou bránu. Asistence: Kevin Klíma a Graeme McCormack.
32:42'
Dynamo vyhodilo kotouč alespoň do středního pásma.
32:35'
Lalancette se snažil obtočit u brankoviště tak, aby mohl zkusit překonat Willa. To se mu nepovedlo, a to kvůli faulu Jana Koštálka. Pardubický obránce tedy dostal dvouminutový trest za krosček.
31:56'
Radil nerozehrál přesně a zavinil zakázané uvolnění.
31:33'
Po výborně zahraném oslabení v podání Pardubic se domácí dopustili ofsajdu.
31:24'
31:05'
Adam Musil znovu vyhodil puk na druhou stranu a se spoluhráči může vystřídat.
30:26'
Domácí zatím hrají kvalitní oslabení a soupeře k ničemu nepouští.
30:02'
Pardubice se osvobodily, Hradec musí začínat od své brány.
29:24'
Dynamo dostalo menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká ho Tomáš Hyka.
29:24'
Dynamo, povzbuzené vedoucí brankou, se pokusilo opět úspěšně zaútočit. Pařík tentokrát situaci ustál bez inkasované branky.
28:34'
Když se zdálo, že se Pardubicím úplně nedaří usadit se v útočném pásmu, tak udeřily. Od modré čáry u levého mantinelu vystřelil Vála a puk do sítě tečoval TOMÁŠ VONDRÁČEK. Asistence: Ondřej Vála a Patrik Poulíček.
28:14'
Ani jednomu celku se teď nedaří úspěšně zaútočit, poměrně často se hraje ve středním pásmu.
27:05'
Hosté se po buly neudrželi na sokově území, ale z pardubického protiútoku nic nebylo.
26:56'
Mountfield zatlačil svého soupeře, Perret zprava střílel do Willovy lapačky. Na programu je teď komerční přestávka.
25:50'
Na druhé straně Pařík neudržel puk v náručí a musel se svými kolegy ještě řešit snahy o dorážky.
25:13'
Hradec vystihl rozehrávku rivala a pořádně zaměstnal Willa a jeho spoluhráče v obraně.
24:15'
24:11'
Útočící pardubický hráč stál v brankovišti, a tak rozhodčí vykázali hru do středního pásma.
23:45'
Košťálek tentokrát mířil zleva do lapačky.
23:39'
Po Košťálkově částečně zblokované střele vyklouzal puk vedle Paříkovy nohy, královéhradecký brankář pak hru přerušil. A také došlo opět ke strkanici.
23:20'
Pardubičtí hokejisté se brzy vrátili před Paříka, další pasáž přesilové hry zakončil střelou do lapačky Čerešňák.
22:45'
Dynamo chvíli komnbinovalo v útočném pásmu, následně se však muselo bránit oslabenému soupeři.
22:15'
Na trestnou lavici na dvě minuty usedl Aleš Jergl z Hradce Králové, a to kvůli vražení na mantinel.
21:50'
Klíma jel úplně sám na pardubického brankáře, Will předvedl výborný zákrok.
21:14'
Pavlík hned po návratu z trestné lavice prověřil Willa, který musel předvést nelehký zákrok.
20:59'
20:26'
Domácí se usadili v útočném pásmu, David Musil od modré čáry střílel nepřesně.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:55.
První třetina nabídla tuhý boj, důležitost utkání vystihuje například mnoho osobních střetů včetně strkanic u brankovišť. Oba celky se snažily aktivně útočit, ale brankáři zatím zůstávají nepřekonáni. Do konce pardubické přesilovky, pokud v ní domácí neskórují, zbývá minuta.
20:00'
19:50'
Také Pardubice mají v přesilové hře obrovský nápor, ale ani oni nedokážou královéhradeckou defenzivu a gólmana překonat.
18:58'
Dynamo si zahraje přesilovku, protože trest na dvě minuty dostal za hrubost Radovan Pavlík.
18:58'
Dynamo po ubráněném těžkém oslabení zaútočilo, akci zakončil střelou z mezikruží Kaut.
18:11'
Mountfield měl v přesilovce obrovský tlak, ale domácí se po dlouhé době dokázali osvobodit, a tak nakonec neinkasovali.
16:06'
Útočící královéhradecký hráč stál v brankovišti, hra se přesouvá na neutrální území.
16:00'
Tomáš Dvořák z Pardubic dostal dvouminutový trest za podrážení ve středním pásmu.
15:29'
Pardubický protiútok se s úspěchem rovněž nesetkal.
14:43'
Hradec se usadil u pardubické brány, ale zatím není schopen přesně vystřelit.
13:41'
Po ofsajdu Mountfieldu následuje komerční pauza.
13:16'
K vidění je mimo jiné mnoho osobních soubojů, možná i proto zatím nedošlo k moc velkému počtu brankových příležitostí.
12:40'
Ani tento krátký tlak Pardubic přesné zakončení nenabídl.
11:41'
Hra je znovu přerušena, teď kvůli královéhradeckému icingu.
11:30'
Domácí si nepohlídali ofsajd.
11:11'
Tentokrát zahrozili hosté a také Will musel být pozorný.
10:32'
Hradec Králové vyhodil pouze na zakázané uvolnění.
10:23'
Pařík opět zasahoval a znovu se u jeho brankoviště do sebe hokejisté po odpískání trochu pustili.
09:51'
Pokračuje se v pěti na obou stranách, aktivnější jsou momentálně Pardubice.
09:04'
Jan Mandát – 2 min., hrubost.

Ralfs Freibergs – 2 min., hrubost.
08:57'
Mandát mířil mimo bránu, následoval krátký pardubický tlak. Po dalším Paříkově zásahu došlo opět ke strkanici a tentokrát se už vylučovat bude.
08:25'
Domácí se ubránili nájezdu Hradce Králové jen za cenu zakázaného uvolnění.
07:51'
Pardubice se před Paříkem neudržely a musí si dávat pozor na sokův brejk.
07:30'
Kaut vjel rychle ze středního pásma do toho útočného a prudce vystřelil. Pařík zakročil. Nyní probíhá první komerční přestávka.
07:01'
Hosté přece jen obrali Dynamo o kotouč a ještě chvíli mu dělali problémy.
06:24'
Will musel znovu zasahovat, Mountfield se v ofenzivě na puku dlouho neudržel.
05:55'
Sedlák se snažil tečovat Válovu ránu, což se mu nepovedlo.
05:36'
Pláněk dvakrát střílel od modré čáry, při druhém zásahu nechal Will přerušit hru. Poté došlo opět k drobnému postrkávání.
05:03'
Tentokrát zaútočily Pardubice a po Paříkově zákroku u královéhradeckého proběhla menší strkanice. Vylučovat se nebude.
04:30'
Oba celky se snaží aktivně útočit a zatlačit svého soupeře. Teď se Lvi dopustili ofsajdu.
03:08'
Poulíček jel z protiútoku na Paříka, byl však výrazně tísněn bránícím hráčem, a tak nevystřelil dobře.
02:01'
Pobyt Dynama na území rivala žádnou nebezpečnou střelu nepřinesl.
01:09'
Okuliarova střela hned po buly byla zblokována, stejný hráč pak ještě na chvíli zachránil pro Hradec pozici v útočném pásmu. Teď už ale hrají Pardubice.
00:53'
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
00:30'
Pařík musel hned předvést pohotový zákrok, puk vykopl levým betonem a na pardubickou dorážku už nedošlo.
00:14'
Úvodní útok hostům nevyšel, na tahu jsou domácí.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Marek Zadina

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Pilař – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Svoboda, Thuma.
Dobrý den, na ledě enteria areny právě probíhá rozbruslení, tribuny se pomalu zaplňují a my si představíme sestavy obou týmů.
Zdravím všechny fanoušky Tipsport extraligy. Východočeská čtvrtfinálová série hokejistů Pardubic a Hradce Králové má v sobotu odpoledne na programu druhý zápas.

Tým HC Dynamo Pardubice coby vládce základní části a jeden z největších favoritů na titul vstoupil do play off před vyprodaným hledištěm enteria areny vítězně. Cestu k důležitému prvnímu bodu ovšem svěřenci Marka Zadiny neměli jednoduchou. Mountfield HK, přemožitel Vítkovic z předkola, totiž páteční klání zahájil lépe a po dvanácti minutách hry vedl o dva góly. Domácí ovšem na začátku druhé třetiny srovnali krok brankami, které padly v rozmezí 69 sekund. Mužstvo trenéra Tomáše Martince si v polovině základní hrací doby vzalo vedení zpátky díky Pavlíkově trefě, ve 35. minutě však na 3:3 vyrovnal Zohorna. Minutu po zahájení třetí části Sedlák přesilovkovým zásahem otočil skóre, ale v 50. minutě určil stav 4:4 Tamáši. Rozhodnutí přišlo po 85 odehraných vteřinách v prodloužení, kdy se klíčovým střelcem gólu na 5:4 stal Martin Kaut.

Vzájemné zápasy v základní části:
Připomeňme si ještě všechna východočeská derby z dlouhodobé části soutěže. Hradec Králové se ani jednou po závěrečné siréně neradoval. 8. října doma prohrál 2:4, dále 26. listopadu ho Dynamo porazilo 5:2. Po Novém roce Mountfield 12. ledna nestačil na rivala v poměru 2:3 a 23. února Pardubice na vlastním ledě zvítězily 3:2 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.