Sparta - Vítkovice | ONLINE | 5.12.2017 18:30 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Vítkovice - 5. prosince 2017   18:30

Ukončeno
Sparta
Sparta
19:02' J. Hlinka (Reichenberg, Forman) • 31:54' Forman (Reichenberg, Z. Michálek)
2:4
(1:1, 1:2, 0:1)
Vítkovice
Vítkovice
13:45' Lev  (Baranka, Sloboda) • 22:36' Kucsera  (Hrbas) • 29:21' P. Zdráhal  (Lev) • 57:39' Hudeček  (Olesz)
Sparta
Sestavy:
Kváča (Aittokallio) – Kalina, Z. Michálek, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Švrček, T. Pavelka, M. Jandus – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Smejkal, Černoch, Uher – Reichenberg, J. Hlinka, Forman – Kumstát, Pšenička, Dvořáček.
Rozhodčí
Hribik, Hejduk – Brejcha, Jelínek
Vítkovice
Sestavy:
Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, D. Krenželok, Trška – Olesz, Lev, Hudeček – D. Květoň, O. Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, T. Jáchym, Š. Stránský – Tomi.

Sparta - Vítkovice: Šance hostů na další gól! Kváča skvěle vychytal Patrika Zdráhala

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a u dalších online přenosů se budu těšit. Na počtenou!
Hostující Vítkovice dokráčely ve třetí třetině k velmi cenné výhře. Tříbodový zisk ještě potvrdil útočník Jan Hudeček, který zasadil čtvrtý direkt do sparťanské klece. Ostravané si tak odvážejí kýžené tři body.
Konec zápasu.
59:24'
Hokejisté Vítkovic jsou zabydleni v útočném pásmu, Jakub Lev hledal svoje spoluhráče před brankou, tam však byl chumel hráčů v rudém.
58:17'
Michálek si sebral puk ve vlastním pásmu, svou přihrávkou ale našel pouze Kucseru, kterému se ještě podařilo přihrát na Zdráhala. Kváča musel rychle reagovat a shrábnout puk pod lapačku.
57:56'
Petr Kumstát se vydal forčekovat do útočného pásma, Vítkovice si svůj pracně vybudovaný náskok pečlivě střeží a nedovolují domácím dostat se do gólových tutovek.
57:39'
Vítkovice právě vstřelily branku!
A možná už je rozhodnuto! JAN HUDEČEK byl úplně sám před Kváčou, vystřelil a domácí brankář ještě střelu dokázal zneškodnit, ale na následnou dorážku byl už krátký – 2:4! Asistence: Rostislav Olesz.
56:45'
Jaroslav Hlinka dostal puk na levý kruh, svou tvrdou ranou těsně minul bližší tyč. Vzápětí se do útoku vydal Zdráhal, kterého vychytal ramenem Kváča.
55:46'
Andrej Kudrna bojoval o puk v rohu kluziště s Karolem Slobodou ve spolupráci s Uherem, ale o chvíli později se do jejich kombinace vložil Roman, který umožnil Ostravanům vystřídat.
55:14'
Alexander Reichenberg nyní předvedl dobrou střelu zápěstím. Bartošák jeho pokus pohotově chytil, bude se vhazovat v útočném pásmu Sparty.
55:03'
Olesz si počkal na puk u mantinelu, vzápětí hledal až v útočném pásmu najetého Hudečka, který puk nezachytil. Píská se zakázané uvolnění.
54:59'
Sparťané nyní rychle spěchali do vlastního pásma, aby rozhodčí mohl odpískat zakázané uvolnění hostí. To se také stalo, bude se vhazovat po levici Bartošáka.
54:28'
Andrej Kudrna nabral rychlost přes střední pásmo, na podporu se mu vydal pomoct také Dominik Uher, ale Ostravané byli při svém přístupu k samotným hráčům velmi rychlí.
53:55'
Kváča předal za svou brankou Švrčkovi, který ve spolupráci s útočníky a svým kolegou Dvořákem vyvezli kotouč do střední třetiny.
53:35'
Jakub Lev se teď chystal na střelu zpoza obránce v jízdě na levém kruhu, svůj pokus ale nasměroval pouze do bruslí bránícího Pavelky.
53:13'
Patrik Zdráhal však přihrávku od svého kolegy nezpracoval přesně, a domácí tak okamžitě hru přesouvají zpět před hostujícího gólmana.
52:50'
Buly ve středním pásmu ovládl Petr Vrána, kterého poté ještě doplnil Forman. Nic z toho však nebylo, na druhou stranu spěchají Vítkovice.
52:11'
Alexander Reichenberg se teď krásně obtočil před vítkovickou brankou, ale toho posledního, Bartošáka, nedokázal překonat.
51:27'
O puk v mezikruží obranného pásma Sparty bojoval Kucsera s Vránou, úspěšnější byl sparťanský hráč.
51:01'
Sparťané dokonce zahrozili ve vlastním oslabení. Michálek letící přihrávkou našel Formana, který ještě přiťukl Říčkovi, ale poslední jmenovaný nemířil přesně.
50:14'
Karol Sloboda vypálil od modré čáry, před brankou nikdo v bílém nebyl. Pražané se následně dostali k puku a vyhodili ho přes všechny čáry.
50:11'
Hosté se okamžitě rozestavěli do útočné třetiny, Ondřej Roman střílel z pravého kruhu téměř do prázdné branky, ale Kváča famózním zákrokem zastavil letící puk do jeho branky!
49:38'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tomáš Pšenička.
49:13'
Patrik Zdráhal se dostal do samostatného úniku, ale brankář Petr Kváča se proti vítkovickému útočníkovi dobře vyznamenal a podržel svůj celek!
48:57'
Říčka předal za domácí brankou obránci Pavelkovi a sparťané rozjeli další útok, který se však zastavil už ve středním pásmu.
48:11'
Zbyněk Michálek nyní dobře vystoupil na modré čáře a zdržel hostující rozehrávku, nyní se už Vítkovičtí dostávají alespoň do střední zóny.
47:42'
Pražané šlápli na plyn a pokračovali ve svém tlaku. Forman udělal pohyb k brance, předložil Hlinkovi, který svou střelou trefil jen boční síť.
47:40'
Po vyhraném vhazování přistrčil Černoch na připraveného Smejkala, tomu ve velmi nadějné střelecké pozice sjel kotouč z hole!
47:25'
Následuje další komerční přestávka. Poté se bude vhazovat opět před Bartošákem, který v tomto utkání podává vcelku jistý výkon.
47:03'
Tomáš Dvořák nyní musel přišlápnout před dotírajícím Kucserou. Domácí obránce vše zvládl, otočil hru a Pražané nakonec donutili Bartošáka k zákroku.
46:32'
Buly v útočném pásmu domácích vyhrál kapitán Hlinka, sparťanskou souhru přerušil svou hokejkou obránce Karol Sloboda.
46:10'
Richard Nedomlel dostal přihrávku na pravý kruh, odkud se rozhodl vypálit směrem na Bartošákovu klec. Jeho střela šla jen těsně vedle pravé tyčky.
45:22'
Bartošák si až moc pohrál s pukem, čehož okamžitě chtěl využít Jiří Smejkal. Ostravané celou situaci ale zvládli.
44:49'
Tomáš Dvořák ve středním pásmu jen prostrčil kotouč do útočného pásma, kde jsou však jen hráči v bílých dresech.
44:06'
Nyní byl před brankou chvíli nepokrytý Andrej Kudrna, který však promáchl. Poté se ještě po puku natahoval Reichenberg, ale i v tomto případě to nedopadlo šťastně.
43:05'
Michálek se už chystal na střelu od modré čáry, na poslední chvíli si to však rozmyslel a poslal puk do hloubi útočného pásma. Následně Vítkovičtí se osvobozují.
42:59'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Daniel Kurovský – 2 min., podražení).
42:42'
Po vyhraném buly v útočném pásmu střílel Pavelka, který minul o dobrý metr vítkovickou branku.
42:10'
Alexander Reichenberg byl teď úplně osamocen před Bartošákem, který byl už zcela mimo svoji pozici. Domácí forvard ale netrefil puk přesně.
41:41'
Jaroslav Hlinka příliš rychle najel do útočného pásma, Forman tak musel ještě počkat, až sparťanský kapitán útočné pásmo vyklidí.
40:53'
Dominik Uher trochu zariskoval ve vlastním pásmu, Vítkovičtí toho okamžitě využili, Ondřej Roman byl v dobré střelecké pozici, ale puk nakonec skončil v rohu kluziště.
40:10'
Úvodní vhazování vyznělo lépe pro Vítkovické. Baranka ihned za modrou čarou chtěl střílet, před brankou byl ještě Hudeček, ale Kváča zasahovat ani nemusel.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 20:20 hodin.
Druhá perioda je minulostí. Vítkovičtí se nejprve dostali do vedení zásluhou Lukáše Kucsery a bylo ještě lépe, když ve vlastním oslabení překvapil gólmana Kváču Patrik Zdráhal. Pražané se však do začátku druhé třetiny ještě dostali do kontaktu, jelikož Miroslav Forman poslal kotouč do odkryté sítě a snížil na rozdíl jedné branky.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:40'
Do dobré střelecké pozice si už najížděl právě zmiňovaný Kurovský, který v tísni dvou sparťanů nedokázal vystřelit.
39:28'
Uher se Smejkalem se ještě rozhodli obtěžovat hostující defenzivu, konkrétně Krenželoka. Tomu přispěchali na pomoc jeho spoluhráči a Ostravané mohou pomýšlet na další útočnou akci.
39:14'
Daniel Kurovský nyní spěchal za kotoučem do obranného pásma Sparty, před ním ale měl pár kroků k dobru obránce Pavelka, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
38:39'
Vrána najel do útočné třetiny příliš brzy a na tento úmysl nebyl připravený jeho kolega Jaroslav Hlinka, který přejel útočnou modrou ještě dříve. Ofsajd.
38:05'
V útočném pásmu domácích byl blízko puku Kudrna, proti přesile neměl moc šanci. Pražané už toto oslabení ustojí.
37:20'
Jeden z domácích hráčů přizvedl kotouč do ochranné sítě. Následné vhazování vyhráli hosté, Hrbas stojící na modré čáře našel Květoně, který před Kváčou další gól nepřidal.
36:50'
Ostravané už kombinují v útočném pásmu, Kolouch si vyměnil kotouč se Slobodou na modré čáře, ale k ničemu to nevedlo. Pražané vyhazují.
36:22'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Alexander Reichenberg – 2 min., podražení).
35:45'
Hlinka vybojoval kotouč za brankou soupeře, následně našel na modré čáře připraveného Nedomlela, který tvrdou dělovkou prověřil gólmana Bartošáka.
35:32'
Po hostující teči skončil puk až v ochranné síti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
35:03'
Jiří Smejkal už byl blízko vyrovnávacímu gólu! Sparťanský útočník ale trefil kotouč pouze do tyčky!
34:05'
Hlinka vybídl ke skórování Andreje Kudrnu, který svou tvrdou střelou trefil masku brankáře a následná dorážka skončila vedle.
33:38'
Před úplně prázdnou brankou byl Reichenberg, který z jednoznačné gólové tutovky nedokázal trefit odkrytou klec domácích.
32:41'
Pražané hrají další početní výhodu. Puk putoval po ose Vrána, Reichenberg a Forman. Poslední jmenovaný se už napřahoval v mezikruží, ale v rozhodujícím okamžiku mu sjel puk z hole.
32:13'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ondřej Roman – 2 min., nedovolené bránění).
31:54'
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí hráči přesilovou hru bleskově využili a snižují na rozdíl jediného gólu. Reichenberg nabídl křižnou nahrávkou kotouč na MIROSLAVA FORMANA, který pálil z první a měl před sebou prázdnou branku. Gólman Bartošák neměl šanci se stihnout přesunout proti střele. Asistence: Alexander Reichenberg a Zbyněk Michálek.
31:43'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Hrbas – 2 min., podražení).
31:35'
Tomáš Dvořák si udělal útočný výlet za branku soupeře a dokonce si vynutil faul soupeře. Bude se vylučovat.
30:50'
Pšenička zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho ale sparťané rychlým způsobem ztrácejí. O nápravu se pokusil Dvořáček, ten byl ale zpacifikován Hrbasem.
30:28'
Pražané jsou trochu pod zámkem, Daniel Krenželok si udělal pár kroků na pravou stranu, ale nikterak výrazně nepokořil Kváču.
29:21'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Pozor! Hosté vstřelili gól ve vlastním oslabení! Lev ustál souboj za brankou a poté předložil kotouč dobře postavenému PATRIKU ZDRÁHALOVI, který jemnou střelou překonal Kváču již potřetí v tomto zápase – 1:3! Asistence: Jakub Lev.
29:03'
Až teď do puku pořádně opřel Andrej Kudrna, Bartošák špičkou betonu vyrazil mimo nebezpečí. Vzápětí se Vítkovičtí vyhazují přes všechny čáry.
28:33'
Vrána se na modré čáře ještě neodhodlal ke střele, a tak raději přisunul dole postavenému Andreji Kudrnovi. Pražané stále kombinují, ale chybí tomu střelba.
28:10'
Pražané mají k dispozici další početní výhodu, Kalina si srovnal touš na své hokejce za vlastní brankou, domácí jsou už v útočném pásmu.
27:54'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Daniel Kurovský – 2 min., podražení).
27:00'
Pražané jsou znovu v útočném pásmu, Kudrna dojížděl puk za brankou Vítkovic ve spolupráci se Smejkalem. Vítkovičtí si ale dokázali poradit.
26:34'
Vítkovičtí vytvořili na domácím brankovišti pořádný závar, ale Kváča v čele se svou obranou dokázal odolat.
25:43'
Andrej Kudrna donutil Bartošáka přerušit hru.
24:59'
Pro domácí je tu další nepříjemnost v podobě oslabení. Nyní Říčka parádně vystihl vítkovický záměr, hosté se ale včas dokázali vrátit.
24:52'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Jandus – 2 min., podražení).
24:15'
Na domácí straně se naopak ujal puku Dominik Uher, svou bekhendovou střelou ale nedokázal poslat kotouč do vítkovické branky.
23:44'
Ostravané se znovu přesunuli do útočného pásma, Šimon Stránský hledal na druhé straně ještě lépe najíždějícího Kurovského, ale neúspěšně.
23:10'
Puku se ve středním pásmu zmocnil Jaroslav Hlinka, diváci přítomní v hale ho hnali dopředu, nicméně domácí kapitán už musel nutně vystřídat.
22:36'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Pohledná akce v podání LUKÁŠE KUCSERY! Hrbas dobře udržel kotouč na své hokejce a následně ho předal prvnímu jmenovanému. Ten prokličkoval až ke Kváčovi, na kterého nejprve vyslal střelu, kterou poté také dorazil – 1:2! Asistence: Marek Hrbas.
22:09'
Vrána u domácí střídačky ještě hledal Miroslava Formana, na něj byl ale kotouč příliš dlouhý, a tak u puku jsou opět Vítkovice.
21:55'
Stejně jako v první třetině si oba týmy vyzkouší hru ve čtyřech hráčích na ledě. Kalina měl před sebou dostatek prostoru na střelu, jeho vyražený pokus se ještě snažil usměrnit do vítkovické branky Forman, který jen těsně minul.
21:47'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ondřej Roman – 2 min., krosček).
21:40'
Po vyhraném buly v útočném pásmu Vítkovic vyslal od modré čáry pokus Baranka, před Kváčou se ještě snažil tečovat Szturc, neúspěšně.
21:30'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., sekání).
21:02'
Květoň nabral rychlost přes střední pásmo, po přejetí útočné modré nahrál Szturzovi, který mu ještě puk vrátil, ale finální fázi dokázali Pražané pokrýt.
20:38'
Dobrou střelou se prezentoval útočník Petr Vrána, který prověřil Bartošáka pokusem do betonů, Vítkovický brankář v pohotovosti.
20:10'
Na úvodním vhazování druhé třetiny tentokrát uspěli hosté, Sloboda ihned předával svým spoluhráčům do útoku, ti se ale nakonec musejí vrátit do svého pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:24 hodin.
První třetina je za námi. Viděli jsme v ní vcelku pohledný hokej, šance byly na obou stranách. Nejprve šli do vedení hosté po zásluze Jakuba Lva, ale Pražané dokázali v poslední minutě vyrovnat. Jaroslav Hlinka se chopil puku a pohodlně ho doklepl do vítkovické sítě.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
V poslední minutě ještě ohrozil Kváču útočník Tomáš Jáchym, sparťanský brankář si ale s jeho pokusem poradil bravurně.
19:02'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané vyrovnávají! JAROSLAV HLINKA se dostal k puku před branku Bartošáka a ležícího brankáře Vítkovic už nebylo tak těžké překonat. Domácí útočník si vzal kotouč a pohodlně do poslal do prázdné klece – 1:1! Asistence: Alexander Reichenberg, Miroslav Forman.
18:24'
Pavelka uklidnil celou situaci na modré čáře, sparťané ale svůj pokus o založení nějaké smysluplné kombinace zahodili.
18:00'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Klok – 2 min., držení hole).
17:50'
Před brankou byl nyní úplně sám Jaroslav Hlinka, svůj pokus ale nedokázal usměrnit do sítě Vítkovických. Pokračuje se ve hře.
17:12'
Nyní musel být Petr Kváča pořádně na pozoru! Od mantinelu na něj totiž mířila tvrdá střela Romana, ale domácí gólman se proti jeho střele skvěle vyznamenal.
16:33'
Peter Trška se chopil puku po vhazování, následně našel ve středním pásmu Sturzce, k němu se ale domácí beci dokázali stáhnout.
15:57'
Dvořák dostal puk na modrou čáru, jeho střelu nejistě vyrazil Bartošák svými betony, za jeho klecí operoval s pukem ještě Kumstát, ale Vítkovičtí obránci dokázali domácího útočníka skvěle zdvojit.
15:06'
Kváča uklidňuje situaci za svou brankou, rychle předal svým spoluhráčům, kteří se ženou do útoku.
14:45'
Za pukem se do útočného pásma řítil Reichenberg, výrazně blíže k němu měl gólman Bartošák. Vítkovice tak po krátké době opět míří do útočného pásma.
13:45'
Vítkovice právě vstřelily branku!
A také se jim daří poprvé rozvlnit Kváčovu síť! JAKUB LEV dostal přesnou přihrávku na hůl od Baranky a hostující forvard nekompromisně poslal touš do horní části. Vítkovičtí tak využívají přesilovou hru a ujímají se v zápase vedení – 0:1! Asistence: Ivan Baranka, Karol Sloboda.
13:11'
Pražané se opět budou bránit, zpočátku se jim to daří na výbornou, jelikož dopředu se ještě vydal útočit Miroslav Forman. Nyní jsou už ale Vítkovice nastěhováni v útočném pásmu.
13:07'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., podražení).
12:44'
Vhazování vyhráli domácí, kteří zásluhou Petra Vrány mířili do další útočné akce. Ta se ale zastavila v samotném založení při přechodu útočné modré.
12:36'
Jiřímu Smejkalovi přeskočil kotouč na holi, na což nedokázali zareagovat jeho spoluhráči. Rozhodčí píská ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
12:01'
Jaroslav Hlinka si parádně vybruslil do velmi nadějné střelecké pozice, jeho pokus ale stačil zablokovat Lukáš Kucsera.
11:37'
Teď bylo před Bartošákem pořádně rušno. Forman se ihned jal dorážet, před brankou stál ještě připravený Hlinka, ale vítkovický brankář měl už kotouč pod svojí rukavicí.
11:26'
Petr Vrána nyní špatně zahrál vhazování, a tak obránce Petr Kalina bude muset vrátit kotouč zpět sudímu a buly se bude opakovat.
10:59'
Petr Vrána srdnatě bojoval v rohu kluziště a také se to vyplatilo. Z jeho úspěšného počínání mohli profitovat jeho spoluhráči, ale k dobré střele se prakticky nedostali.
10:25'
Jan Švrček na poslední chvíli odpálil kotouč do útočného pásma, kde si ho už zpracovával Andrej Kudrna. Pražané zůstávají v pásmu.
09:54'
Peter Trška musel rychle sprintovat za pukem do vlastního pásma, kam také jeli útočník Petr Vrána. Hostující zadák vše zvládl a vzápětí je pískáno postavení mimo hru.
09:12'
V souboji za brankou Vítkovic se puku zmocnili hosté, konkrétně Olesz, k němu ale přistoupili hned dva hráči Sparty.
08:31'
Oba týmy již hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše, u puku je nyní Jiří Smejkal, který ještě hledal na druhé straně Černocha, tomu puk přeskočil hůl.
07:43'
Lukáš Kucsera se vydal obtěžovat Petra Kalinu, který neustál souboj za brankou. Spartě to ale nemusí příliš vadit, jelikož puk je až v pásmu hostí.
07:04'
Martin Jandus se za svou brankou pořádně rozhlédl, aby mohl najít své spoluhráče. To se mu povedlo, Kudrna si už najížděl před branku, ale nakonec se k ní nedostal.
06:58'
Olesz zavezl kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči překročili modrou čáru dříve, než právě on. Píská se ofsajd.
06:46'
Tomáš Pavelka se opřel na modré čáře do kotouče, jeho prudká střela skončila ve výstroji gólmana Patrika Bartošáka. Následuje první komerční přestávka.
06:15'
Při hře čtyři na čtyři se do útočného pásma řítil Hlinka s Reichenbergem, první jmenovaný ještě hledal svého kolegu, k tomu se ale už puk nedostal.
06:10'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Karol Sloboda – 2 min., hákování).
05:56'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Robert Říčka – 2 min., podražení).
05:44'
Do další útočné akce se hnal Říčka, toho ale včas zastavil vracející se Tomáš Jáchym.
05:01'
Až nyní to pořádně zahučelo! Lukáš Kucsera dostal nabito na levý kruh, odkud mířil už do prázdné branky domácího týmu. Puk ale nakonec zamířil mimo.
04:42'
Vítkovičtí se nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu, sparťanská obrana soupeři nic nedaruje.
04:28'
Ostravané byli nyní příliš netrpěliví, David Květoň si už najížděl do slibné pozice, ale zastavil ho hvizd čárového sudího.
03:50'
Nedomlel se pokusil vysunout do úniku Kudrnu, to se také povedlo, před branku si ještě najížděl Říčka, ale kotouč skončil na hokejkách Vítkovic.
03:19'
Hosté se bleskově usadili v útočném pásmu, jejich rozehrávku ale výborně zastavil v rohu stojící Michálek. Sparťané vyhazují a mohou vystřídat.
03:12'
První faul v tomto utkání. Za katr míří Tomáš Dvořák (SPA), který se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí.
02:50'
Jiří Smejkal ještě napadl v útočném pásmu obránce Lukáše Kloka, vítkovický obránce si však nakonec dokázal poradit.
02:38'
Další dobrý moment pro Spartu. Dvořák zachytil kotouč na modré čáře a okamžitě ho poslal před branku, kde stál připravený Vrána. Bartošák si přesto dokázal poradit.
02:08'
Za pukem do útočného pásma rychle spěchal Lukáš Kucsera, nicméně rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
01:59'
Hosté nyní utvořili menší chybku v rozehrávce, kterou mohl potrestat Reichenberg. Domácí útočník se ale k pořádné střele nedostal.
01:33'
Vítkovičtí se pevně usadili v útočné třetině a dalším, kdo ohrozil domácí branku, byl Marek Hrbas. Vítkovický obránce nahodil od modré čáry, puk prosvištěl jen těsně vedle.
00:48'
První vážnější situaci na branku domácích vypustil útočník David Květoň, který dostal přesný pas před branku. Kváča však zasahovat nemusel.
00:38'
Pražané se nyní dopustili zakázaného uvolnění, hra se tak poměrně rychle stěhuje zpět před brankáře Petra Kváču.
00:05'
Na úvodním vhazování uspěl forvard Petr Vrána, byli to však hosté, kteří se jako první dostali do útočného pásma. Kalina ale celou situaci vyřešil výborně a puk už je ve středním pásmu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: Kváča (Aittokallio) – Kalina, Z. Michálek, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Švrček, T. Pavelka, M. Jandus – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Smejkal, Černoch, Uher – Reichenberg, J. Hlinka, Forman – Kumstát, Pšenička, Dvořáček.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, D. Krenželok, Trška – Olesz, Lev, Hudeček – D. Květoň, O. Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, T. Jáchym, Š. Stránský – Tomi.

Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Brejcha, Jelínek.
Ještě jednou krásný hokejový den už přímo z pražské O2 areny. V obou sestavách došlo k patrným změnám, tak si je pojďme představit. Sparťanský tým se v brance bude tentokrát spoléhat na kmenového brankáře Českých Budějovic Petra Kváču, kterému bude krýt záda Sami Aittokallio. Do obrany se po několika zápasové absenci vrací Richard Nedomlel, a navíc na pozici sedmého obránce nastoupí mladičký Martin Jandus. V útočných řadách nefiguruje nejproduktivnější muž sparťanského bodování Lukáš Pech a také Richard Jarůšek. Jejich místa zaujmou mladíci Tomáš Pšenička a David Dvořáček, kteří nastoupí ve čtvrté formaci po boku Petra Kumstáta.

Vítkovickou svatyni bude strážit opět Patrik Bartošák. V obraně chybí z důvodu zranění vládce Radegast indexu Jan Výtisk. Do útoku se vrací Jan Hudeček, ale Ostravané se budou muset obejít bez svého útočného dua jménem Rastislav Dej a také Radoslav Tybor 16. kolo si už také předehrál ještě v dresu Liberce Milan Bartovič, kterého rovněž v tomto utkání neuvidíme.
Krásný hokejový den z hlavního města. Dnes je na programu dohrávka 16. kola Tipsport extraligy, ve kterém pražská Sparta přivítá před svými diváky houževnatý výběr Vítkovic. Oba celky svoje předchozí utkání zvládly, a tak bude zajímavé sledovat, kdo se udrží na vítězné vlně. Utkání startuje v pražské O2 areně v 18:30, přeji příjemnou zábavu!
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZONĚ 2017/18

3. kolo Vítkovice – Sparta 6:1

Oba týmy se v tomto ročníku střetly zatím pouze jednou. Nyní se tedy bude jednat o druhý duel v probíhajícím ročníku nejvyšší tuzemské soutěži. První setkání jasně ovládly Vítkovice, které před vlastní kulisou vyprovodily Spartu šestigólovým debaklem! Na tento duel nemají sparťané příliš dobré vzpomínky, a tak mají o další důvod k větší motivaci.
ABSENCE

Na sparťanské straně poslední zápasy vynechává kvůli zdravotním potížím útočník Lukáš Klimek, to samé platí o obránci Janu Piskáčkovi. Nejsou však jediní, kdo pražskému celku v posledních duelech chyběl. Dalším absentujícím je Richard Nedomlel, který vypadl ze sestavy. V útočných řadách nedostal prostor Vinny Saponari, který po dohodě s klubem odešel do svého staronového působiště.

Vítkovická sestava je takřka vcelku pohromadě, své místo v brankovišti si nadále drží jednička Patrik Bartošák. V defenzivě však chybí slovinský obránce Ivan Puzič nebo bývalý zlínský bek Patrik Urbanec. V útoku nezasáhl do minulého utkání rychlík Radoslav Tybor společně s Janem Hudečkem.
KANADSKÉ BODOVÁNÍ (STATISTIKY)

Sparťanskou produktivitu v současnosti táhne hned několik jmen. Tím úplně nejlepším je prozatím štírek Lukáš Pech (7+11), kterému na záda dýchají hned dva jeho spoluhráči. V těsném závěsu je nejprve rtuťovitý forvard Andrej Kudrna (10+6) a stejně bodů má také Robert Říčka (8+8). V obraně stále vévodí statistikám Tomáš Pavelka (4+5), který se blíží k pokoření desetibodové hranice. Kdybychom hledali nejlepšího lídra, který boduje nejčastěji, je to bezpochyby Richard Jarůšek (5+4), který svůj bodový příspěvek stihl nastřádat v sedmi zápasech!

Přesilové hry: 19,79%
8. místo v úspěšnosti vstřelených branek (19)
Oslabení: 88,3%
2. místo v počtu nejméně oslabení (94)

Gólmani
Sami Aittokallio – 90,72%; 303zásahů / 2,79 průměr
David Honzík – 90,51%; 410 zásahů / 2,67 průměr

Vítkovické bodování vede navrátilec Ondřej Roman (8+13), ovšem není to jen o něm. Za ním o pouhé dva body krokuje Jakub Lev (13+6) a také forvard David Květon (10+8). Vítkovičtí tak mají poměrně podobně rozložené kanadské body mezi vícero hráčů jako právě Sparta. V defenzivní činnosti vyniká zkušený zadák Ivan Baranka (2+12), který je celkově na pátém místě vítkovické produktivity.

Přesilové hry: 16,78%
1. místo v úspěšnosti vstřelených branek (25)
Oslabení: 83,33%
14. místo v počtu nejméně trestů (144)

Gólmani
Patrik Bartošák – 92,25%; 710 zásahů / 2,24 průměr
Daniel Dolejš – 92,08%; 101 zásahů / 2,11 průměr
HC VÍTKOVICE RIDERA

4. místo, 47 bodů, skóre: 82:68
Aktuální forma: P, V, V, V

Vítkovičtí před touto sezonou asi neočekávali, že se po polovině základní části budou nacházet mezi aktuálně nejlepší čtyřkou celé extraligy. Svěřenci trenéra Jakuba Petra v posledních zápasech doslova a do písmene jen dominují, což potvrzuje zmiňované skvělé čtvrté místo. Teď však budou mít před sebou velkou výzvu v podobě ostré prověrky na Spartě, proti které se budou chtít jako vždy vytáhnout a odvézt si body.

Ostravané od 19. listopadu padli pouze třikrát a stejný počet zapisují také v kolonce výher. Po nezdaru v Litvínově se Moravané pořádně semkli a od této doby povolili svým soupeřům pouze dvě branky! Zmiňované dva góly obdrželi v utkání proti Liberci, proti kterému nakonec zvítězili v poměru 3:2. Poté už následovaly duely, ve kterých Vítkovice předvedly svoje ofenzivní choutky a defenziva v čele s Patrikem Bartošákem nadobro "zavřela" svou branku. Ostravané nejprve přejeli Zlín 5:0, v další moravské baště, tentokrát v Olomouci, se radovali znovu. Na zisk tří bodů jim totiž stačil jediný gól, a to z hole Rostislava Olesze!

Posledních pět zápasů:
Vítkovice – Hradec 3:6
Litvínov – Vítkovice 2:1pp
Vítkovice – Liberec 3:2
Vítkovice – Zlín 5:0
Olomouc – Vítkovice 0:1
HC SPARTA PRAHA

6. místo, 40 bodů, skóre: 73:75
Aktuální forma: V, P, V, V

Pražanům se v poslední době konečně podařilo chytit slinu a začít stabilně získávat body, a navíc se po dlouhé odmlce prokousali na místa zaručující play off. Avšak co se týče klubových ambic to zdaleka není to, kde by se sparťané v tuto chvíli chtěli nacházet. Jejich nadějné počínání odstartovalo v Mladé Boleslavi výhrou 4:1, vzápětí sice přišla těsná porážka 3:4 v prodloužení na ledě Chomutova, ale poté se sparťané opět dokázali naladit na ten správný rytmus.

Sparťanská posádka se pokusila o svůj restart v Pardubicích, kde šla po dvaatřiceti odehraných minutách do těsného vedení, které Dynamo ve třetí třetině srovnalo. Pražané se ale ničeho nelekli, jelikož v rozmezí devíti minut zasypali soupeře třemi zásahy a dotáhli zápas k výhře 4:1. Na svoje venkovní úspěchy navázali také v domácím prostředí. Ve výročním utkání a zároveň při rozšíření Klubu legend hostili Jihlavu. Svěřenci trenéra Františka Výborného vedli už o tři góly, ale utkání musel rozseknout až v prodloužení sparťanský spasitel Richard Jarůšek. Sparťané tak vyhráli podruhé za sebou, tentokrát 6:5 v prodloužení.

Posledních pět zápasů:
Sparta – Zlín 1:3
Ml. Boleslav – Sparta 1:4
Chomutov – Sparta 4:3pp
Pardubice – Sparta 1:4
Sparta – Jihlava 6:5pp


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Sparta 26 12 8 1 5 91:59 53
2. Třinec 28 15 1 3 9 96:74 50
3. Liberec 24 14 3 1 6 84:68 49
4. M. Boleslav 27 13 3 2 9 80:65 47
5. Plzeň 24 14 0 4 6 82:64 46
6. K. Vary 26 12 2 2 10 94:66 42
7. Brno 26 11 3 2 10 75:79 41
8. Mountfield 27 10 3 2 12 67:70 38
9. Olomouc 26 9 2 3 12 53:68 34
10. Zlín 26 9 1 2 14 73:82 31
11. Kladno 26 8 2 3 13 65:89 31
12. Litvínov 27 8 1 4 14 70:88 30
13. Vítkovice 27 5 6 3 13 63:95 30
14. Pardubice 26 7 1 4 14 58:84 27
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud