Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Sparta - 16. listopadu 2018   17:30

Chomutov
Chomutov
17:29' J. Stránský (Valach, Duda) • 24:18' Valach (J. Stránský) • 37:05' Jank (J. Stránský, Valach) • 44:31' T. Svoboda (V. Růžička, Sklenář) • 47:07' J. Havel (Koblasa)
Sparta
Machovský (41. Honzík) – Delisle, T. Voráček, Blain, Tomáš Dvořák, Gregorc, Košťálek, M. Jandus – Kudrna, P. Vrána, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Jarůšek, Sill, Rousek – Beran, Smejkal, Pšenička.

Chomutov - Sparta: Jan Havel navýšil pirátské vedení už na 5:0

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u extraligového hokeje na počtěnou!
Utkání devatenáctého kola mezi Chomutovem a Spartou je u konce, domácí překvapivě vítězí 5:0! Piráti vstřelili tři branky v přesilovce, kde se na každém z nich podíleli Juraj Valach a Jan Stránský. O zbytek branek se ve třetí třetině postarali Tomáš Svoboda a Jan Havel. Severočeský celek se tak po nejjasnějším vítězství v sezóně radují ze zisku tří bodů.

Střely na branku: 24:21
Nejlepší hráči: Jan Stránský (1+2) – Lukáš Rousek.
58:45'
Utkání se za potlesku domácích fanoušků pouze a jen dohrává. Sparta se pokouší něco vymyslet a domácí celek brání a hraje už pro Justina Peterse.
57:27'
Piráti se zjevil ve třech před Honzíkem. Marek Tomica byl sám mezi kruhy, kam dostal nabito. Domácí kapitán se do kotouče tvrdě opřel, ale jeho rána skončila těsně vedle.
56:49'
Sparta se dostala do dobré akce, Lukáš Pech obkroužil branku, ale Justin Peters chce čisté konto a opět parádně zakročil! Pokračuje se vhazováním po jeho levici.
56:05'
Po aktivní kombinaci domácího celku se k další střele dostal Stanislav Dietz. Ten to zkoušel těsně nad ledem k pravé tyčce, ale David Honzík zakročil.
54:55'
Lukáš Rousek dostával k levému mantinelu přihrávku přes polovinu hřiště. Hostující mladík nakonec přihrávku přijímal v úmyslném ofsajdu, vhazuje se tedy po pravici Honzíka.
54:33'
Těsně před červenou čárou prodlužoval kotouč do útoku Jan Stránský a nakonec se píská icing. Hra tak bude pokračovat po levici Justina Peterse.
53:45'
Pavel Klhůfek následně pokoušel štěstí od levého mantinelu. Chomutovský útočník zakončoval na přední tyčku, ale kotouč skončil jen na boční síti.
53:08'
Stanislav Dietz nejdříve zakončoval z levého kruhu na přední tyčku, ale Honzík zasáhl. Hostující brankář si následně poradil i s pokusem z pravé strany!
52:31'
Pražané se dostali velice rychle do útoku, ale nahození nebylo úspěšné. Kotouč se nicméně po odrazu dostal na branku Peterse, který kotouč schoval v lapačce.
52:17'
Piráti opět Spartu zatlačili a hosté museli kotouč pouze vyhodit z pásma. Ten ale skončil na střídačce, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat po pravici Davida Honzíka.
51:24'
Podél pravého mantinelu se do zakončení rval Radek Duda, který se ale přes bránící hráče nedostal. Za brankou byl následně o kotouč obrán a jsou u něj hosté.
51:00'
50:39'
Sparta kombinovala a celou akci zakončila střelou z pravého kruhu. Justin Peters se ale i přes clonu bránících hráčů dostal k zákroku a nadále trápí Sparťany.
49:49'
Petr Vrána následně zakončoval od modré čáry a mezi kruhy se k teči dostal Richard Jarůšek. Jeho rána ale skončila jen na brankové konstrukci!
49:24'
Dlouho se bojovalo za brankou Chomutova, nakonec se ke kotouči dostal Stanislav Dietz, který podél mantinelu vyhodil až do střední třetiny.
49:00'
Sparta si zahraje přesilovku poprvé od první třetiny. Pavel Klhůfek inkasuje dvě minuty za podražení a hosté mohou alespoň aktuální stav zkorigovat.
48'
Jan Havel navýšil pirátské vedení už na 5:0
48:03'
Justin Peters následně rozehrával, ale kotouč dostal jen na hůl Lukáše Rouska. Ten u pravého kruhu svižně zakončoval, ale chomutovský brankář pozorně zasáhl.
47:07'
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí si to nyní užívají a Spartě právě vstřelili pátou branku! Petr Koblasa se dostal po levé straně do přečíslení a před brankou přihrával na zadní tyčku JANU HAVLOVI, jenž se do odkryté branky nezmýlil. Asistence: Petr Koblasa.
46:39'
Hned po vhazování zakončoval od modré čáry Stanislav Dietz, jenž to po ledě zkoušel na zadní tyčku. David Honzík ovšem vyjel z branky a betonem zasáhl.
Dnešní utkání sleduje 4 312 diváků.
46:27'
Filip Hanták ve své extraligové premiéře napadal u pravého mantinelu jednoho z hostů, kterému se přes něj nepovedlo vyhodit. Puk skončil mezi diváky a hra bude pokračovat ve střední třetině.
45'
Tomáš Svoboda bekhendem zakončil útočnou kombinaci Chomutova, 4:0
45:56'
Janu Stránskému se následně nepovedlo zachytit přihrávku a píská se icing. Vhazovat se bude po pravici chomutovského brankáře, který nadále drží čisté konto.
44:31'
Do útoku se ale dostali Piráti, kteří se po krásné kombinační hře dostávají do čtyřbrankového vedení! TOMÁŠ SVOBODA dostal přihrávku na levý kruh, kterou přetavil v branku po povedeném blafáku. Asistence: Vladimír Růžička a Jakub Sklenář.
44:06'
Jiří Smejkal si následně po nahození najel do ofsajdové pozice. Hra tak bude pokračovat vhazováním ve střední třetině, hosté jsou na startu třetí části aktivní.
43:32'
Domácí celek následně jen vyhodil na icing a poněkolikáté se bude vhazovat před brankou Peterse v poslední minutce. Kanadský brankář stále drží čisté konto.
43:06'
Napravit svou nepovedenou střelu mohl Miroslav Forman následně. Mezi kruhy se dostával ke střele, ale jeho rána byla ztečována a kotouč skončil v ochranné síti.
42:21'
Petr Vrána se následně uvolnil u levého kruhu a nabil Miroslavu Formanovi. Ten se pokoušel střílet z první, ale puk na pravém kruhu netrefil a do útoku jdou domácí.
42:00'
41:32'
Po nahození na branku se k dorážce opět dostal Ronald Knot, jenž zakončoval po ledě. David Honzík byl ovšem připraven i nyní a připsal si povedený zákrok.
41:09'
Individuálně to zkusil Ronald Knot, který hned vyzkoušel Davida Honzíka v brance. Chomutovský bek šel do bekhendu, ale brankář pražského celku skvěle zasáhl!
40:48'
Radek Duda byl ve skvělé střelecké pozici na levém kruhu, ale místo toho hledal křižnou přihrávkou Lukáše Vantucha, kterému se nepovedlo přihrávku zachytit.
40:01'
Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Machovský, přichází David Honzík.
40:01'
Piráti ve druhé třetině navýšili své vedení na 3:0 a před třetí třetinou jsou ve skvělé pozici. Domácí v prostředním dějství vstřelili dvě branky a obě v přesilovkách. Nejdříve se prosadil Juraj Valach, kterého v závěru druhé třetiny napodobil Bohumil Jank. Hosté stále čekají na první branku, Justin Peters podává stoprocentní výkon.

Střely na branku: 14:12
40:00'
40:00'
Steven Delisle v posledních sekundách naprosto zbytečně atakoval Vladimíra Růžičku a Piráti půjdou do třetí třetiny s dvouminutovou přesilovkou.
39:22'
Piráti nadále tlačili a svírali svého soupeře, Sparťanům se tak povedlo vyhodit pouze na icing. Hra bude pokračovat po levici Matěje Machovského.
38'
Bohumil Jank v přesilovce navýšil vedení na 3:0
38:48'
Dva pokusy Petra Koblasy. Chomutovský útočník střílel z pravého kruhu, ale jeho pokus byl sražen. Následně se stejný hráč dostával k bekhendu zblízka, ale neuspěl ani nyní.
38:17'
Po pravé straně se do zakončení dostal Radek Duda, jenž před Machovským zakončoval bekhendem. Sparťanská jednička si ovšem přední tyčku pohlídala a zasáhla!
37:05'
Piráti využívají již svou třetí přesilovku a dostávají se do již luxusního vedení. Jan Stránský tvrdě střílel od modré čáry a před brankou se k teči dostával BOHUMIL JANK, jenž překonal Machovského potřetí v duelu. Asistence: Jan Stránský a Juraj Valach.
36:49'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Tomáš Pšenička.
36:49'
Po přečíslení Chomutova se pokračovalo akcí Sparty, která šla po levé straně do útoku. Pražské hokejisty ale zastavil ofsajd. Následně se bude vylučovat a domácí si zahrají další přesilovku.
35:48'
Po nepovedené střele domácích se do protiakce dostával mladičký Lukáš Rousek. Bránící hráč Pirátů jej ale skvěle tísnil a talent hostů nezakončil ideálně.
35:10'
Matěj Machovský nyní předvedl naprosto úžasný zákrok! Bohumil Jank zakončoval od levého mantinelu po ledě a Jan Havel se dostal do teče, která šla do protipohybu brankáře Sparty. Ten nakonec parádně zakročil betonem.
33:56'
Justin Peters následně zpoza branky nerozehrál ideálně a puk se dostal do jeho brankoviště. Jiří Smejkal se pokoušel procpat kotouč za záda chomutovského brankáře, ale ten jej držel ve své moci.
32:56'
Matěj Beran se dostal k volnému kotouči a dostával se do zakončení. Hostující útočník střílel po ledě, ale Justin Peters pohotově zasáhl a hra se přerušuje.
32:11'
Obloučkem od levého mantinelu nahazoval do útočné třetiny Lukáš Vantuch, ale volný Masi Marjamäki nemohl postupovat sám na Machovského. Pískal se ale ofsajd.
31:06'
Justin Peters následně přerušil hru po střele od levého mantinelu. Kanadský brankář měl nyní lehčí úlohu, kotouč raději pokryl a hru přerušil.
30:32'
Andrej Kudrna si najel do útoku a z pravého kruhu se pokoušel zakončit na bližší tyčku. Jeden z domácích hráčů ale skvěle zasáhl a Peters ani nemusel zasahovat.
29:59'
29:08'
Tomáš Svoboda zakončoval nadvakrát z levého kruhu. První pokus skončil na bránícím hráči, ten druhý šel vedle branky. Hostujícímu celku se následně povedlo vyhodit.
28:26'
Sparťané vyhodili a domácí se pokoušeli zpátky dostat do třetiny. Vladimír Růžička byl ovšem přistižen v ofsajdové pozici a pokračuje se ve střední třetině.
27:59'
Třetí přesilovka pro domácí celek. Tomáš Dvořák inkasuje dvě minuty za napadení a Piráti mají šanci využít třetí přesilovku v utkání.
27:17'
Steven Delisle zakončil aktivní hru svého celku nahozením od pravého mantinelu. Justin Peters ale celou situaci viděl a kotouč schoval ve své výstroji. Pokračuje se po pauze.
26:25'
Piráti podél pravého mantinelu rozjížděli útočnou akci. Pavel Klhůfek se pokoušel zachytit přihrávku, ale byl přitlačen k mantinelu a kotouč mu podjel. Po icingu se vhazuje před Petersem.
25'
Juraj Valach z protiútoku prostřelil Machovského, 2:0
25:04'
Masi Marjamäki následně po střele Knota mohl zakončovat bekhendem do odkryté branky, ale beton Machovského nakonec nepřehodil!
24:18'
Piráti na konci využívají i druhou přesilovku a dostávají se do dvoubrankového vedení. Domácí přežili protiútok Sparty a sami se dostali do protiakce. Jan Stránský si najel do pásma a puk přenechal JURAJU VALACHOVI. Ten se opřel do kotouče a propálil bezmocného Machovského. Asistence: Jan Stránský.
23:23'
Stanislav Dietz následně zakončoval od modré čáry a Vladimír Růžička jeho pokus před Machovským tečoval. Puk ale skončil jen těsně vedle branky Sparty!
22:50'
Do první střelecké pozice se u pravého kruhu dostával Tomáš Svoboda, ale střela chomutovského útočníka byla ztečována a puk skončil jen na zadním mantinelu.
22:21'
Sparťané se za brankou Peterse dostali do nedovoleného zákroku a Piráti si zahrají druhou početní výhodu. Matěj Beran inkasuje dvě minuty za držení hole.
21:27'
Petr Kumstát se dostal do první akce svého celku. Mezi dvěma beky zakončoval z levého kruhu, ale pokus zkušeného útočníka byl nakonec Štichem zablokován.
21:06'
Pražané ale nic nevymysleli a po vyhození přes všechny čáry se píská icing. Vhazovat se tak bude před brankou Matěje Machovského.
20:38'
Pavel Klhůfek se po pravé straně hnal za kotoučem, ale nakonec se mu jej nepovedlo vybojovat přes ležícího beka pražské Sparty. U kotouče jsou právě hosté.
20:01'
První třetina je u konce, nabídla nám jedinou branku, kterou vstřelili chomutovští Piráti. Domácí přežili dvě oslabení a v početní výhodě nakonec také udeřili. Jan Stránský se prosadil jako jediný, z levého kruhu propálil bezmocně přesouvajícího se Machovského. Jinak sledujeme vyrovnaný a bojovný duel.

Střely na branku: 8:4
20:00'
19:22'
Tomica se po střeleckém pokusu Valacha od modré čáry pokoušel kotouč tečovat, ale to se mu úplně nevydařilo. Puk skončil v rohu kluziště, kde se jej ujímají hosté.
18'
Z voleje se prosadil Jan Stránský, 1:0
18:54'
Po vhazování si najel zpoza branky do zakončení Tomáš Svoboda, jenž kotouč hodil do brankoviště. Tam se nikdo neprosadil a hra byla přerušena. Pokračovat se bude vhazováním.
18:31'
Individuálně si najel do útočné třetiny Tomáš Svoboda, který následně zakončoval. Jeho rána skončila na zadním mantinelu a následně se puk dostal pod beton Machovského.
17:29'
Neuběhlo ani třicet sekund a Piráti se dostávají do jednobrankového vedení! Domácí celek měl hned několik střel na branku, ujala se až ta třetí. JAN STRÁNSKÝ dostal nabito na levý kruh, odkud se z voleje prosadil a otevírá tak stav duelu. Asistence: Juraj Valach a Radek Duda.
17:01'
První přesilovku si zahraje také domácí celek. Zach Sill se provinil naprosto zbytečným útočným faulem a za podražení inkasuje dvouminutový trest.
16:49'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Pšenička – 2 min., nesportovní chování).
16:33'
Individuálně si najel až do brankoviště chomutovský útočník Petr Koblasa. Domácí forvard si tam najel šikovně, ale těsně před Machovským mu utekl kotouč a píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.
15:28'
14:56'
Lukáš Pech se zjevil s kotoučem u pravé tyčky a do brankoviště přihrával bekhendem. Spoluhráče ale nenašel, Justin Peters totiž zasáhl a hru přerušuje.
14:34'
V následném snažení Sparťané nic moc nevymysleli a Ronald Knot vyhodil puk až za branku Matěje Machovského. Pokračuje se tedy zpoza branky hostů.
13:44'
Lukáš Vantuch v oslabení ujel podél pravého mantinelu a z úhlu zakončoval bekhendem na přední tyčku. Machovský kotouč neudržel a ten spadl nakonec jen za jeho branku.
13:28'
Masi Marjamäki je druhým vyloučeným hráčem utkání, Sparta si zahraje početní výhodu. Finský útočník inkasuje dvě minuty za hrubost, kterou si pomáhal za brankou Machovského.
12:49'
Bohumil Jank střílel od modré čáry, ale branku minul. Následné snažení Pirátů nic nepřineslo a Sparta vyhodila, ke kotouči se tak dostali opět domácí hokejisté.
12:17'
Po ztečované rozehře domácích ze střední třetiny se píská a hra je přerušena. Pokračovat se bude po komerční přestávce a vhazovat se bude ve střední třetině.
11:41'
Richard Jarůšek nenaložil po špatné rozehře Chomutova se zakončením dobře, branku z levého kruhu minul. Justin Peters pár sekund na to nahození ukryl v lapačce.
10:54'
Miroslav Forman se po přihrávce zpoza branky dostal ke kotouči a před Petersem mohl zakončovat. Byl ovšem dobře bráněn a jeho pokus z otočky skončil jen vedle branky.
09:58'
Delší pasáž hry bez nějakého vzrušení a spíše plná nepřesností mohla být ukončeno pokusem Pšeničky od levého mantinelu. Sparťanský mladík ale nahazoval jen vedle.
08:50'
Hned po skončení trestu se Pražané provinili icingem a hra bude pokračovat po pravici Matěje Machovského. Zatím se hraje velice vyrovnaný duel.
08:41'
08:28'
Dvakrát to od modré čáry zkoušel v pozici falešného beka Andrej Kudrna. První rána šla vedle branky, tu druhou již Justin Peters ukryl ve své výstroji.
07:50'
Petr Koblasa se pokoušel dostat do útoku, ale na pravé straně byl o kotouč obrán. Jeremie Blain následně střílel od modré čáry jen nad branku, Peters i tak vyrážečkou zasahoval.
07:01'
Piráti se zatím dobře brání a již dvakrát se domácímu celku povedlo vyhodit. Sparťané se dosud nedostali do aktivní kombinaci či ke střeleckému pokusu.
06:41'
Pronikajícího Andreje Kudrnu následně těsně bránil David Štich, který inkasuje první dvouminutový trest utkání. Chomutovský bek je potrestán za podražení.
06:07'
Následně po buly se hra přerušila a pokračovat bude po první komerční přestávce první třetiny. Vhazovat se bude po levici kanadského brankáře ve službách Chomutova.
05:56'
Blaž Gregorc následně nahazoval od modré čáry na branku Chomutova. Slabší rána byla tečována a Peters ji stihl vyrazit. Piráti následně vyhodili na zakázané uvolnění.
05:02'
Po levé straně se pokoušel do pásma projít Masi Marjamäki, ale kotouč se u mantinelu zadrhl a Lukáš Vantuch mezitím najel do ofsajdu. Pokračuje se vhazováním.
04:20'
Marek Tomica se pokoušel rozjet další akci domácích, ale při vjezdu do útoku naboural do dobře postaveného bránícího hráče Sparty. Kotouč se dostal až k Machovskému.
03:24'
Na levé straně přebruslil bránícího hráče Jakub Sklenář, ale zakončit se mu ideálně nebylo. Chomutovský forvard byl těsně bráněn a jeho pokus za moc nestál.
02:29'
Petr Koblasa si následně najel do první útočné akce duelu. Sjel si na pravý kruh, kde kotouč zasekl a střílel mezi betony. Matěj Machovský ale skvěle zasáhl!
02:03'
Pražané byli na kotouči aktivnější, ale domácí celek vysoko napadal a jeden z hostů kotouč poslal jen na icing. Hra tak bude pokračovat vhazováním před Machovským.
01:15'
Oba celky se dostaly do útočných třetin, ale na první střelecké pokusy stále čekáme. Spíše se hraje opatrně a čeká se na individuálních chybičky.
00:10'
Sparta vyhrála vhazování a hned ze střední třetiny nahazovala za branku Justina Peterse. Sparťané kotouč dojíždějí a bojují za chomutovskou svatyní.
00:01'
Krásný podvečer z chomutovské ROCKNET ARÉNY! Oba celky jsou na ledové ploše a utkání outsidera s jedním z největších favoritů soutěže brzy začne, sledujte onlajny!

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Mrázek – Sklenář, V. Růžička, T. Svoboda – Tomica, Klhůfek, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Hanták, J. Havel.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Delisle, T. Voráček, Blain, Tomáš Dvořák, Gregorc, Košťálek, Jandus – Kudrna, P. Vrána, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Jarůšek, Sill, Rousek – Beran, Smejkal, Pšenička.

Rozhodčí: Hribik, Bejček – Kis, Rampír.
PIRÁTI CHOMUTOV (14.)

Pirátům mohla reprezentační přestávka jedině pomoci. Severočeský celek je na posledním fleku Tipsport extraligy se ziskem jedenácti bodů. Chomutovští mají na kontě čtyři prohry v řadě, naposledy vyhráli na konci října v Olomouci (3:2). Před reprezentační přestávkou prohráli v domácím derby s Litvínovem (1:2p.), předtím těsně nestačili na první Liberec (1:2). V obou posledních duelech chytala nová kanadská posila Justin Peters, jenž má procentuální úspěšnost na 93,85%.

Nejproduktivnější hráči týmu
Vladimír Růžička – 17 zápasů, 12 bodů (5+7)
Ronald Knot – 17 zápasů, 8 bodů (3+5)
Masi Jalmari Marjamäki – 11 zápasů, 7 bodů (4+3)
HC SPARTA PRAHA (2.)

Pražanům se v letošní náramně daří a aktuálně jsou na druhém fleku extraligové tabulky. Sparta ztrácí jediný bod na první Liberec, ale odehrála o duel více. Brno má zase o dva body i zápasy méně. Tým Uweho Kruppa prohrál poslední dva domácí duely, naposledy tak vyhrál na ledě předposledních Pardubic (5:4p.). Naposledy Pražané prohráli v hlavním městě s Mladou Boleslaví (3:5), hattrickem se blýskl expirát Michal Vondrka.

Petr Vrána – 19 zápasů, 16 bodů (5+11)
Lukáš Pech – 18 zápasů, 14 bodů (6+8)
Miroslav Forman – 17 zápasů, 13 bodů (5+8)
Dobrý den všem fanouškům extraligového hokeje. Poslední Chomutov vyrukuje v rámci devatenáctého kola na pražskou Spartu, jež je druhá. Utkání v ROCKNET ARÉNĚ začíná v 17 hodin a 30 minut!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.