Tipsport Extraliga - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Brno - 22. prosince 2019   16:00

M. Boleslav
21:37' Bičevskis (Pláněk, Krošelj) • 27:06' Skalický (Ševc) • 31:56' Najman (P. Kousal) • 48:15' Klepiš (Zbořil) • 61:39' Lunter (Najman)
5:4
(0:0, 3:2, 1:2 - 1:0)
Brno
20:51' Mueller  (P. Holík, Vincour) • 31:32' Mueller  (Vincour, Vejmelka) • 40:35' P. Holík  (Vincour, Gulaši) • 46:57' Vincour  (P. Holík, O. Němec)
M. Boleslav
Lacina, Pražák – Komárek, Frodl
ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
Brno

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Domácí vítězí v prodloužení, Najmanovu pocukrovanou přihrávku využil Luntner, 5:4p

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a budu se těšit opět někdy na počtenou. Užijte si vánoční svátky v klidu a míru, a vězte, že Tipsport extraliga se neloučí na dlouho. Další vánoční duely jsou naplánovány hned na 2. svátek vánoční, tedy na čtvrtek 26.12.2019. Hezký zbytek večera!
Je dobojováno. Mladá Boleslav i poosmé v řadě poráží brněnskou Kometu! Tentokrát 5:4 v prodloužení. K vidění byl parádní hokej se spoustu šancí, diváci si museli zápas zcela jistě užít.
61:39'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav byla celé prodloužení spíše v roli toho pasivnějšího soupeře, nicméně Lunter s Najmanem předvedli parádní souhru, vyšachovali Vejmelku a MÁRIO LUNTER vystřelil Boleslavi bonusový bod.
Asistenci: Ondřej Najman.
61:14'
Domácím se nedaří usadit se před Vejmelkou.
60:12'
Na Muellera zívala odkytá klec, ale brněnský forvard netrefil přesně, Holík o chvíli později nevyšachoval Krošelje a zamířil jen do betonů.
60:01'
Prodloužení duelu mezi Mladou Boleslaví a Kometou Brno začne za malý okamžik. Obě trojky jsou už připraveny na ledové ploše.
Kometa ve třetí třetině otočila zápas na svou stranu, ale domácí stihli opět brzy vyrovnat. Po 60ti minutách hrajeme v Mladé Boleslavi nerozhodně. Nyní už o žádné vyrovnání nepůjde, bonusový bod vybojuje ten, kdo vstřelí gól v prodloužení, nebo případně v samostatných nájezdech.
60:00'
59:46'
Závěr je hodně ubojovaný, žádný z týmů nedaruje soupeři centimetr ledu navíc. Na puku jsou domácí, ale Kometa je dobře brání.
59:15'
Hrbas si nerozuměl s Jegličem, a mohlo z toho být opět přečíslení Komety.
58:07'
Zbořilova rána orazítkovala Vejmelkovy betony.
57:39'
Klepiš neprošel přes Bartejse a přichází o kotouč.
56:37'
Baranka vypálil, a poté byl zastaven domácím obráncem. Což, jak se ukázalo, bylo jediné štěstí, jelikož zůstal ležet v útočném pásmu, jelikož poté se ke kotouči dostal Holík, který jel sám na Krošelje. Je pískán ofsajd.
56:31'
Pyrochtovu dělovku od modré vlastním tělem zneškodil Pláněk, a kotouč zamířil do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude po levici Gašpera Krošelje.
55:52'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavol Skalický – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Plekanec – 2 min., hrubost).
55:52'
Boleslav udržela dlouho útočné pásmo, kde motala svého soka. Vše pak po střele Ševce a následné dorážce na hraně brankoviště, vyústilo v potyčku Skalického s Plekancem, za což jsou oba kohouti vyloučeni. Pokračovat tak budeme ve čtyřech hráčích na obou stranách.
54:38'
Předvánoční hokej musí fanoušky v Mladé Boleslavi bavit, hraje se nahoru dolů, a až na nějaké drobné potíže s pyrotechnikou, je atmosféra opravdu skvělá.
53:45'
Vincour vystihl domácí rozehrávku zpět před Krošelje. Tam hosté ale mnoho nevymysleli, a kotouč, ač sebevíc krkolomně, vyváží domácí vstříc Vejmelkově bráně.
53:29'
Orsava jakoby nic proklouzl do pásma a pálil k tyči, Gašper Krošelj se nenechal překvapit a lapil černé nic do lapačky.
52:42'
Holíkova střela se odrazila od Krošelje, Mueller na následnou dorážku nedosáhl.
Dnešní utkání sleduje 3683 diváků.
51:57'
Po skončení přesilovky byla k vidění pěkná šance, kterou opět připravil Ševc pro Šťastného. Ani tentokrát se ale myšlenka nesetkala s přesností.
51:08'
Ševc posílal na teč Šťastnému, ten nabídku nevyužil.
50:41'
Boleslav motá Kometu v pásmu. Z kruhu vypálil Skalický, ale nemířil přesně.
49'
Rychlou odpověď Bruslařů zařídil střelou po vyhraném buly Klepiš, 4:4
49:49'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vladimír Svačina – 2 min., podrážení).
48:45'
A střelec vyrovnávací branky mohl domácím vrátit vedení zpět. Nikým neblokován kličkoval na brankovišti, položil si Vejmelku a střílel. Bohužel však nezdvihl kotouč, a Vejmelka natažený napříč celým brankovištěm své hájemství uhájil.
48:15'
Po Zbořilově vyhraném buly vyrovnává JAKUB KLEPIŠ, který prostřelil houšť těl před Vejmelkou. Ten měl zakrytý výhled a jen těžko mohl něco vidět.
Asistence: Adam Zbořil.
46:57'
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa využívá svou přesilovku, po pěkné souhře Holíka s TOMÁŠEM VINCOUREM, který propálil boleslavského strážce svatyně.
Asistence: Petr Holík, Ondřej Němec.
46:40'
Němcova tvrdá rána od modré, proti které Krošelj sklapl betony včas.
46:22'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 2 min., držení).
45:54'
Jenyš bruslil za kotoučem, ale zastavili jej Dlapa s Fillmanem.
45:17'
Němcova střela z kruhu prosvištěla brankovištěm.
44:27'
Jenyš dobře napadal, a překazil domácím založení útoku.
43:55'
Mueller vyšetřil cenné vteřiny, když pláchnul s kotoučem, ale jeho střela postrádala tentokrát jeho pověstnou razanci, takže s ní Krošelj neměl větší problémy.
43:06'
Boleslav se chvíli udržela v pásmu, ale střely Jegliče a Ševce byly nepřesné. Kometa opět vyhazuje.
42:37'
Kometa ihned po vhazování vyhazuje kotouč až za Krošelje.
42:32'
Ševc vypálil ze své tradiční pozice na modré, ale Vejmelka kryje.
41'
V přesilovce překlopil vedení na stranu hostí Vincour, 3:4
41:54'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., podrážení).
41:39'
Kometě se vydařil vstup do třetiny, a my už potřetí v tomto duelu začínáme takříkajíc od začátku.
40:35'
Chyba v obraně znamená vyrovnávací branku Komety. Boleslav si nepohlídala PETRA HOLÍKA, který zůstal na útočné modré, nabruslil si na hranici kruhu a trefil přesně horní růžek Krošeljovy brány.
Asistence: Tomáš Vincour, Michal Gulaši.
40:01'
Druhá třetina už přinesla tolik žádané branky. Celkem jich padlo pět. První se vedení ujali hosté z Brna, branku zařídil navrátilec do sestavy Peter Mueller. Jenže odpověď domácích přišla záhy, Maris Bičevskis rozjásal boleslavské tribuny. A domácí se činili i nadále. Branku na 2:1 zařídil Skalický po ráně Ševce, ale Mueller zařídil i druhý gól Brňanů v tomto duelu. Vedení domácím vrátil Ondřej Najman, a tak po 40ti minutách máme v Mladé Boleslavi skóre 3:2 pro domácí.

Třetí třetina začne přibližně v 17:49.
40:00'
39:55'
Pláněk měl na hokejce poslední střelu této třetiny, ale netrefil horní růžek Vejmelkovy brány.
39:18'
Klepiš předvedl svou klasiku, nabruslil si do mezikruží a vypálil z bekhendu, Vejmelka je pozorný. Na druhé straně se po dorážce Kuska strhla menší strkanice mezi již zmiňovaným forvardem a domácím Skalickým.
38:26'
Němec zachytil rozehrávku domácích, a ihned obrátil hru. Před bránu mu stačil nabruslit Orsava, ale ten dalekonosnou střelu nezpracoval úplně ideálně.
37:33'
Brňané stále krouží v pásmu, ačkoli už Boleslav hraje v plném počtu.
37:19'
Nyní taky proti tvrdé ráně Ondřeje Němce.
37:04'
Pyrochota rána od modré a opět skvělý Krošelj.
36:08'
Obrovský potlesk teď sklízí domácí gólman, který bez mrknutí oka lapil dělovku Petera Muellera do lapačky.
35:39'
Holík posouval na Kuska, ale tomu v poslední moment puk přeskočil hokejku.
35:16'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Maris Bičevskis – 2 min., držení).
34:51'
Holík s Muellerem si sjížděli na křídlech, ale Holík narazil na boleslavskou obranu. Poté si do střelu pásma nabruslil Vicnour, Krošelj schoval puk ve výstroji.
34:36'
Vincourova střela orazítkovala zadní mantinel.
33:59'
Polovina stadionu je aktuálně v mlze, brněnští fandové použili další pyrotechniku.
31:56'
Čtvrtá formace Bruslařů si o gól vyloženě koledovala. Najman s Kousalem předvedli parádní kombinaci, a ONDŘEJ NAJMAN číhající u pravé tyče Vejmelkovy brány, zacílil přesně k tyči.
Asistence: Pavel Kousal.
31:32'
V Mladé Boleslavi máme vyrovnáno. PETER MUELLER si sjel na pravý kruh a poslal Krošeljovi kotouč mezi rukou a tělem rovnou do brány.
Asistence: Tomáš Vincour, Karel Vejmelka.
30:45'
Gašper Krošelj teď ležel na brankovišti jak široky, tak dlouhý, a při domácích teď stálo obrovské štěstí, že neinkasovali.
30:11'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Žiga Jeglič – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Oscar Flynn.
28:22'
Zatímco na obrazovkách v hale běželo vánoční video se vzkazem šťastných a veselých vánočních svátků od Bruslařů, brněnští fanoušci spustili své vlastní choreo v podobě pyrotechniky a světlic. Část zimního stadionu tak zahalil nepříjemný dým.
28:13'
Brňané nyní obléhají boleslavskou bránu.
27:06'
Tři vteřiny před vypršením Jenyšova trestu se domácí ujímají vedení. Ševcova tvrdá střela z Vejmelky vypadla, a k dorážce se dostal PAVOL SKALICKÝ, který černou pryž procpal podél tyče do brněnské brány.
Asistence: Martin Ševc.
26:04'
Strásnký dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, ale jen posunul kotouč na Šťastného, který byl blíže brány, ale do jeho přihrávky už stačil strčit hůl některý z bránících hráčů.
25:19'
Mueller ve vlastním oslabení ujel do útoku, Hrbas si lehl do střely, aby zabránil nejhoršímu, Krošelj nemusel zasahovat.
25:09'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Pavel Jenyš – 2 min., vysoká hůl).
25:02'
Boleslavští ve výhodě!
24:42'
Parádní střela Skalického na konci přesilovky, Vejmelka ji lapil do lapačky jakoby nic.
24:23'
Jeglič už je na ledě, a Boleslavští mají možnost krátké přesilové hry.
23:27'
Šťastný se Skalickým předvedli pěknou souhru, ale Šťastnému před Vejmelkou poskočil kotouč. Skalický pak mohutně dorážel, ale Vejmelka měl kotouč pod kontrolou. Následně se na brankovišti strhla menší potyčka, kterou ale rozhodčí rychle rozehnali.
23:13'
Plekanec si hodně najel na hrot a zatlačil domácí obranu až za bránu.
22'
Domácí rychle srovnali, z pravého kruhu skóroval Bičevskis, 1:1
22:43'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., sekání).
22:30'
Mueller s Vincourem byli hodně neodbytní, Vincour čekal na střelu na hraně brankoviště, ale kotouč se k němu nedostal. Nakonec sám skončil v bráně. Ale to už na druhou stranu zamířil Najman.
21'
Mueller procpal puk mezi Krošeljovými betony, 0:1
21:50'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Žiga Jeglič – 2 min., nedovolené bránění).
21:37'
Blesková odpověď od domácích! Boleslav si sjela do pásma dva na jednoho a MARIS BIČEVSKIS zaznamenal proti Vejmelkovi čistý průstřel.
Asistence: Martin Pláněk, Gašper Krošelj.
20:51'
Pěkná šance hostí na jeden dotek, závar před bránou, a dorážka PETERA MUELLERA znamená vedoucí branku hostí
Asistence: Petr Holík, Tomáš Vincour.
20:01'
Máme za sebou atraktivní první třetinu. Zpočátku byli lepší hosté, kteří zatlačili na Boleslav, a ti se jen horko těžko bránili. Ale prvotní tlak soupeře ustáli, a naopak ten jejich se postupně stupňoval. Na střely vyhráli domácí, a to poměrem 11:7. Pokud oba týmy udrží nastolené tempo, čeká nás zcela jistě napínavý duel, až do samotného konce. Zůstaňte tedy s námi

Druhá třetina začne přibližně v 16:50.
20:00'
19:50'
Konec třetiny byl jednoznačně v režii domácích. Boleslav hrála systém – vyhrát buly, následovala přihrávka a střela. Takhle to zkusila asi 3x, ale vždy byl na konci skvělý Vejmelka, který nechal vyniknout svou hbitost.
19:42'
Tak tohle byla rychlovka! Jakub Klepiš ihned po buly vypálil. Vejmelka pohotově zareagoval a schoval kotouč ve výstroji.
19:27'
Čtvrtá formace opět motá hlavy brněnským bekům, ti si s ní nevědí rady. Flynn zavezl kotouč, a Najman pálil z kruhu. Jeho rána prošla brankovištěm.
18:39'
Kometa hledá způsob, kudy zpět před Krošelje, ale Boleslav má teď ze hry více, a tak je pro hosty velmi obtížné, aby se dostali na druhou stranu.
17:46'
Mueller teď zastavil Luntera, který s kotoučem objížděl bránu. Ten za bránou brněnského obra nečekal, a šel rovnou k zemi.
17:15'
Aktivní hra sklízí u domácích fanoušků velký úspěch, stadion ožil.
16:35'
Domácí teď zmáčkli svého soka v pásmu. Opět pálil Zbořil, Zohorna už na následnou dorážku nedosáhl.
16:22'
Zbořil vyjel zpoza brány, dostal nahrávku od Zohorny, a zamířil do skrumáže před Vejmelkou. Kotouč ale do sítě nezamířil.
16:03'
Zdá se, že se domácí oklepali z prvotního náporu hostí, a nyní na ledě sledujeme vyrovnaný duel.
15:47'
Vincour si sjížděl spolu s Muellerem, ale Boleslav dobře brání, a ke střele nepustila ani jednoho z nich.
14:39'
Zohorna si sjel až před branku a mířil k tyči, ale netrefil přesně. Klepiš už je zpátky na ledě, a domácí tak přečkali nejhorší.
14:20'
Kometa se nemůže dostat zpět do pásma, a přesilovka jí končí.
13:37'
Lunter s Najmanem dokázali ujet boleslavské pětce a ve dvou proti jednomu jeli na Vejmelku. Najmanovi ale přihrávka od Luntera poskočila, a on nezacílil.
13:01'
Kometa dlouho obléhala boleslavskou klec, až se ke střele dostal Vincour, který ale nastřelil jen boční síť.
12:33'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., hrubost).
12:11'
Boleslavské publikum se teď hodně bouří. Rozhodčí odpískali ofsajd, ale puk do pásma zavezl brněnský hráč, nikoli domácí, kteří bojovali o kotouč. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
11:44'
Šťastný s Hrbasem ukázali pěknou spolupráci, Hrbas zakončoval zleva, Vejmelka přerušil hru.
11:30'
Gulaši teď schytal pořádný hit od Skalického přímo za domácí brankou. Tohle muselo hodně bolet.
11:02'
Kusko dobře napadá, a Bruslaři museli začínat znovu až za Krošeljem.
09:52'
Zohorna si dělal prostor, ale bráněn dvěma hráči v modrých dresech moc prostoru neměl, a tak namazal Klepišovi, jehož střelu z první Vejmelka vyrazil rukavicí.
09:20'
Čtvrtá domácí formace odvádí dobrou práci. Najman teď prosvištěl brankovištěm, a skončil zakončovat k tyči, ale Vejmelka si prostor u tyče dobře pohlídal.
08:04'
Pláněk vyslal do útoku Šťastného, ale ten se s ním nedostal dál než na modrou útočnou. Opět skvělá defenzívní práce hostí.
07:23'
Hrbasova střela od modré poskočila těsně před brankovištěm, ale brněnský gólman dokázal uhájit brankoviště. Na druhé straně nepříjemně nadvakrát dorážel Kusko, ale Krošelj i v základním rozkleku uhájil brankoviště.
06:22'
Klepiš se nedostal přes Svačinu. Puk zavezl do třetiny až Zohorna, ale domácí o něj brzy přišli.
05:41'
Najman mířil z ostrého úhlu k tyči, ale Vejmelka má prostor u tyče dobře utěsněný.
05:24'
Nyní se dokázali osvobodit až za cenu zakázaného uvolnění, takže se hra vrací zpět před Krošelje.
05:02'
Bruslaři mají velké problémy s aktivním napadáním soupeře.
04:11'
Svačina zachytil puk ve středním pásmu a naservíroval jej Horkému, který se dostal až před Krošelje, ale z prostoru mezi kruhy boleslavského maskovaného muže neprostřelil.
03:18'
Vincour byl blízko, pálil z bezprostřední blízkosti, ale Krošelj si poradil, a soupeř už na následnou dorážku nedosáhl. Velké štěstí pro domácí tým.
02:30'
Na druhé straně kryje Kousalovu ránu Vejmelka, následná dorážka trefila jen blokujícího hráče.
02:03'
První zásah Krošelje, po střele exboleslavského Orsavy.
01:20'
Až nyní se uvolnil Lunter, ale byl ihned zblokován.
00:59'
Brňané jsou v úvodu duelu hodně aktivní a dobře napadají. Boleslav je zatím zatažená.
00:40'
Peter Mueller byl při přechodu do útočného pásma příliš aktivní, a je pískán ofsajd.
00:01'

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Ševc (C), Kurka, Dlapa, Pláněk (A), Hrbas, Fillman, Hrdinka – R. Zohorna, Zbořil, Klepiš (A) – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Skalický, Jeglič, Šťastný – Flynn, Najman, P. Kousal.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Bartejs, O. Němec (A), Pyrochta, Baranka, Gulaši, Svozil, Malec – Vincour, P. Holík, Mueller – L. Horký, Plekanec (C), Svačina – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, Kusko, P. Kratochvíl.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Komárek, Frodl.
Dokáže se Kometa dotáhnout na elitní šestku? A zlomí tak po dvou letech svou smůlu proti mladoboleslavskému týmu? Nechme se překvapit. Rozhodně však zůstaňte s námi u našeho online přenosu.
Zápasové statistiky
Oba soupeři patří k těm, kteří v zápase střílejí spíše méně často. Ačkoli četnost střelby Boleslav v předešlých sezónách zdobila, v letošním ročníku jim s průměrem 29,69 střel za zápas patří čtvrtá příčka od konce. Kometa je na tom s průměrem 27,32 vůbec nejhůře. Lze tak očekávat spíše defenzívně laděný duel.

Ve statistice využití přesilových her je na tom nedělní soupeř Bruslařů rozhodně lépe. S 21,00 % patří Kometě 4. příčka. Boleslav je s 15,84 % osmá.

Zato ve statistice odehraných oslabení jsou Bruslaři paradoxně na předních příčkách (celkem jich odehráli 109), ale také mají nejlepší čísla v jejich bránění, a v počtu inkasovaných branek v této fázi hry (úspěšnost ubráněných oslabení 88,07 %, a jen 13 inkasovaných branek). Kometa je oproti tomu jedním z nejméně vylučovaných celků (sehrála pouze 92 oslabení), ale inkasovala hned 20krát a její statistiky ubráněných oslabení (78,26 %) jsou tak mnohem horší.

Nejlepším střelcem domácích je s 11 góly Pavol Skalický, který se 17 asistencemi zároveň vede i statistiku nejlepšího nahrávače v týmu. V brněnském celku je nejlepším sniperem kapitán Martin Zaťovič, který v letošním ročníku nasázel už 17 gólů a je druhým nejlepším střelcem ligy (hned za plzeňským Milanem Gulašem). Nejlepším nahrávačem je se 17ti asistencemi Petr Holík.
BK Mladá Boleslav
Domácí Bruslaři zažívají prozatím velice podařenou sezónu, ačkoli poslední dobou to výsledkově také trochu skřípe. V extraligové tabulce jim s 51 body patří 4. pozice. Jen bod před nimi jsou třinečtí Oceláři na třetí příčce. Oba nedělní soupeře tak dělí rozdíl 7 bodů. Z posledních pěti duelů dokázali svěřenci dua Rulík-Patera vyhrát jen jeden, přičemž v posledním utkání na ledě Olomouce vyrovnávali až půl minuty před závěrečnou sirénou, a zápas dospěl až do nájezdů, v nichž trefou v 7. sérii rozhodli o bonusovém bodu právě Olomoučtí.

„Nejsme v úplné herní pohodě. Před přestávkou jsme prohráli tři zápasy,“přiznal po výhře nad posledními Pardubicemi Pavel Patera. Potvrdil tak výsledkovou krizi Boleslavi. Bruslaři totiž před reprezentační přestávkou prohráli se třemi týmy, které se v tabulce pohybují okolo 10. – 12. místa. Stále se však drží na předních příčkách tabulky.

Podobně jako Kometa vedli doma s Vervou, proti které vedli už 4:1, ale díky propadu v závěrečné periodě nakonec prohráli 4:6 (soupeř třetí třetinu vyhrál 5:0), a trenéři po zápase zuřili. „Nechápu, jak k tomuto mohlo dojít. 5:0 je ostudné pro takovéto mužstvo, které má počet inkasovaných branek takový, jaký má,“ láteřil po utkání Radim Rulík.

Bez bodů odjížděli hráli i z ledu Kladna (prohra 1:3), a těsně před přestávkou nestačili ani na Zlín, kde v zápase jen dotahovali soupeřův náskok, ale nikdy nevedli (prohra 3:6).

Oběma nedělním soupeřům tak půjde především o jakousi reputaci a nalezení herní pohody. Uvidíme, komu se v zápase povede lépe.
Boleslav navíc na Brňany umí, což potvrzuje fakt, že Kometa Boleslav neporazila už dva roky. Brněnského kouče však tato nelichotivá série nijak neznepokojuje. „Budeme se soustředit sami na sebe, abychom se vyvarovali hrubých chyb. Pokud budeme hrát tak, jako v Třinci, budou naše výkony zápas od zápasu lepší,“ nechal se před zápasem slyšet hlavní kouč Komety Libor Zábranský.
HC Kometa Brno
Brňané jsou po 28 odehraných zápasech na 7. místě s 44 body, a ztrácí dva body na elitní šestku. Po povedeném vstupu do sezóny, kdy Kometa vyhrála jedenáct ze čtrnácti duelů přišla vlna proher a propad tabulkou. Po domácím debaklu 2:7 s karlovarskou Energií položil funkci hlavního kouče trenér Petr Fiala, který dostal od vedení důvěru před startem tohoto extraligového ročníku. Kometa reagovala okamžitě, a střídačce brněnského áčka opět šéfuje Libor Zábranský. Po odvolání z pozice kouče Pardubic se pak novým asistentem stal Radek Bělohlav, který doplnil stávajícího Kamila Pokorného, a dále také Jiřího Horáčka.

Výsledkově ale Kometa příliš nezáří ani pod staronovým koučem. Po výměně trenérů zaznamenala tři výhry za plný počet bodů, a jednu výhru v prodloužení, oproti tomu hned z pěti duelů odcházela bez bodů, a žádný nedokázala dotáhnout ani do prodloužení. Výstrahou pak může být středeční kolaps v Litvínově, kdy Kometa ještě před koncem druhé třetiny vedla 2:0, a nakonec ze severu Čech odjížděla bez bodů po porážce 2:5.
Kdo by si snad myslel, že dva dny před Štědrým dnem už mají hokejisté volno a těší se na vánoce, je na omylu. Extraligové tempo je neúprosné, a dnes nám nabídne velice atraktivní duel, což každé utkání mezi Mladou Boleslaví a brněnskou Kometou nabízí.
Dobré odpoledne z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény. Vítejte u online přenosu 29. kola Tipsport extraligy, ve kterém se utká domácí BK Mladá Boleslav s HC Kometa Brno. Utkání startuje v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.