Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Vítkovice - 28. listopadu 2021   15:30

Litvínov
05:44' Irving (Latta) • 28:58' F. Lukeš (M. Chalupa, Balinskis) • 37:11' P. Svoboda (Latta)
3:4
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Vítkovice
34:22' Marosz  (Roberts Bukarts, Plášil) • 35:55' Fridrich   • 54:03' Dej  (Marosz, Galvinš) • ' Roberts Bukarts
Litvínov
Hejduk, Sýkora – Axman, Kajínek
1000 diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Litvínov - Vítkovice 3:4sn. Hosté ani jednou nevedli, přesto zvítězili na nájezdy

V samostatných nájezdech se radovaly Vítkovice zásluhou Robertse Bukartse. Ode mě je to pro dnešní večer vše. Přeji vám krásný zbytek první adventní neděle, loučí se s vámi Kamila Stříteská Ströer.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera. ROBERTS BUKARTS rozhodl o vítězi dnešního zápasu, kterým se stávají Vítkovice. Bukarts si dobře najel, Godla si lehl na ledovou plochu a nad ním zůstalo spoustu volného prostoru pro skórování.
Ledová plocha je připravena.
Nejlepšími hráči dnešního zápasu je Přemysl Svoboda (LIT) a Rostislav Marosz (VIT).
Ani nastavených pět minut neurčilo vítěze dnešního klání. Až rolba připraví ledovou plochu, začnou nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Ridera se znovu ocitá před brankou Vervy.
64:00'
Přes obranu se pokoušel projít Andrej Kudrna, ale to se mu nevyvedlo.
63:30'
Chalupova střela z vrcholu kruhu zamířila do boční sítě.
63:06'
Lednický pálil z pravého kruhu, ale minul domácí klec.
62:33'
Rozehrávku se pokouší napadat Přemysl Svoboda.
62:20'
Do útoku se opět hrnou Vítkovice.
62:09'
Verva se ke střele nedostala.
61:44'
Sukel získal kotouč a posouvá tým do útočné třetiny.
61:05'
Patrik Koch na druhé straně se pokoušel propasírovat kotouč zblízka za záda Denise Godly.
60:46'
Aaron Irving zmizel ve dvířkách, kterými vchází na led soupeř. Nic se mu nestalo a ve hře se může pokračovat.
60:29'
Obrovská šance! Zdráhal našel na druhé straně Petra Straku, který se na dvakrát pokoušel překonat Stezku.
60:03'
Kotouče se zmocňuje Ridera, která mizí za vlastní brankou a zakládá útok.
60:01'
A stalo se tak. Vítkovice ve třetí třetině srovnali na 3:3 zásluhou Rastislava Deje, který pálil z levého kruhu. Verva měla několik pokusů na navýšení, ale hostujcího gólmana se chemikům znovu nepodařilo překonat. O vítězi rozhodne nastavené prodloužení, případně až samostatné nájezdy.
60:00'
59:52'
Vítkovice zjevně zdržují, aby Verva už nemohla zahrozit a měly jistotu bodového zisku.
59:40'
Verva ještě nahazuje do útočné třetiny.
59:36'
Zdá se, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení.
59:36'
Do konce třetího dějství zbývá 24 vteřin.
59:27'
Zakázané uvolnění Ostravy.
58:59'
Gerhát v ukázkové sólo akci nakonec nezakončil úspěšně, ale výborně zmátl vítkovickou obranu.
58:24'
Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.
58:13'
Verva si ale nedokázala vybojovat vhodnou pozici ke střele.
57:55'
Protečovaný puk se záhy objevuje v útočné třetině chemiků.
57:15'
Vítkovice jsou za vlastní brankou a prochází až ke Godlovi.
56:43'
Hübl našel se štěstím před brankou Matěje Chalupu, jemuž se nepodařilo tečovat puk za záda Stezky.
56:26'
Lukeš nahazuje do třetiny a Verva se pokouší zamknout soupeře ve vlastním pásmu.
56:22'
Další puk, který opustil hrací plochu.
56:17'
Patrik Koch pálil z levého kruhu, ale taktéž minul Godlovu klec.
55'
Dej dělovkou z kruhu překonal Godlu. Hosté tak vyrovnali, 3:3
55:57'
Andrej Kudrna to zkoušel od modré čáry, ale střela byla velmi nepřesná a k hostující kleci ani nedoletěla.
55:31'
Vítkovice na puku a hledají cestu k litvínovské svatyni.
55:00'
Stříteský předvedl dobrý obranný zákrok proti Janu Hruškovi, který se jinak vydal sám na bránu.
54:49'
Cheza vyhazuje na icing.
54:35'
V závěru začínají Vítkovice vytahovat drápky.
54:03'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Šest minut před koncem třetí třetiny začíná být na zimním stadionu v Litvínově horko a přichází drama. Z levého kruhu vyslal dělovou ránu RASTISLAV DEJ, která přesně zapadla za záda Denise Godly. Asistence: Rostislav Marosz, Guntis Galvinš.
53:40'
Ridera se opět zmocnila puku ve vlastním pásmu a přešla až ke Godlovi.
53:23'
Vítkovice se drží na puku a přechází do útočného pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.
53:05'
Svobodovu ránu z levého kruhu vykopl hostující gólman betonem před sebe.
52:59'
Hübl se ocitl v dobré střelecké pozici, ale na Stezku nevyzrál.
52:40'
Roberts Bukarts pálil přes Matěje Stříteského, Denis Godla zakročil betonem. Následuje komerční přestávka.
52:16'
Hrbasova rána z vrcholu levého kruhu byla zblokována několika bránícími hráči před hostující bránou.
51:51'
Icing Vervy. Vhazovat se bude po boku Denise Godly.
51:40'
Chemici se ale do větší akce nedostali.
51:20'
Strejček vybojoval puk ve střední třetině a vrátil kotouč do útočného pásma.
51:10'
Verva znovu v pásmu hostů.
50:39'
Chalupa chtěl zpoza brány nahrát před brankoviště na Sukela, ale přihrávka byla zblokována.
49:44'
Litvínov dlouho čekal se založením dalšího útoku.
49:20'
Hosté se osvobozují.
48:58'
Irving mířil z levého kruhu mezi kruhy na Patrika Zdráhala, ale do nahrávky vložil hůl jeden z vítkovických hráčů.
48:40'
Chemici se drží ve třetině Vítkovic.
Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.
48:28'
Komerční přestávka.
48:28'
Petr Gewiese (VIT) postal na mantinel Michaela Lattu. Sudí byl svědkem a Gewieseovi patří dvě minuty na trestné lavici.
48:05'
Rideře se povedlo dostat do třetiny, ale vzápětí Verva posílá puk na další icing.
47:51'
Roman Polák koketuje s kotoučem a hledá cestu do obranného pásma chemiků.
47:39'
Následně se kotouč dostává přes všechny čáry a Litvínovu je pískáno zakázané uvolnění.
47:08'
Sukel se téměř řítil do úniku, když v tu za sebou nechal puk, kterého se zmocnily Vítkovice a do útoku se pustily ony.
46:02'
Giorgio Estephan předvedl krásnou kombinaci v útočném pásmu s Patrikem Zdráhalem. Druhému jmenovanému se nepodařilo dobře zakončit, protože Stezka přečetl úmysl této dvojice a stačil se přesunout.
45:43'
Posléze Litvínov posílá puk na icing.
45:35'
Příležitost ke střele v útočném pásmu ale hosté neměli.
45:17'
Vítkovice se za vlastní brankou ujala puku a zkouší projít k Vervě.
44:59'
Kotouč opustil hrací plochu, hra se přerušuje.
44:49'
Hosté po delší době zahrozili. Jinak se na puku primárně drží domácí celek.
43:59'
Fridrich zůstal úplne volný mezi kruhy, bombu Denis Godla vyrazil betonem do levého kruhu, kde stál Gewiese, jenž pálil z první. Ten domácí branku minul.
43:00'
Polák poslal kotouč do středního pásma, odkud se Verva pokouší založit útok, kterým by ohrozila hostující brankoviště.
42:46'
Střela Estephana byla sražena Strakou před brankou vysoko nad Stezku.
41:48'
Ve hře se pokračuje v klasickém počtu 5 na 5.
41:48'
Gerhát se střetl s Maroszem, který se brzy zvedá a míří na střídačku za svými spoluhráči.
41:15'
Gewiese pálil od modré čáry, ale střelu zblokoval první bránící hráč před ním.
41:03'
Vítkovice se pokouší usadit v obranné třetině chemiků.
40'
Domácí Stříteský zabránil gólu za cenu trestného střílení. Lakatoš ho neproměnil
40:40'
Hübl mířil vysoko nad hostující klec.
40:30'
Do útoku se ale hosté nedostali.
40:05'
Litvínov nahazuje do útočné třetiny, kde si puk přebírá Ridera.
40:01'
Vstup do druhé dvacetiminutovky se chemikům vydařil a František Lukeš ve 30. minutě navýšil gólový účet zápasu. Posléze snížil Rostislav Marosz a Vítkovice se o minutu později dostaly dokonce do vedení, když se šťastně trefil Fridrich. Ve 38. minutě vrátil Vervě vedení Přemysl Svoboda. V závěru se konalo velké drama. Stříteský přišel o hokejku, přesto nadále bránil v obranném pásmu. Nakonec u levého tyči natlačil soupeře na tyč, když v tu mířil puk do branky Denise Godly. Hbitým manévrem zastavil Matěj Stříteský puk a zabránil tak inkasování gólu. Na potvrzení se ještě čekalo a bylo přezkoumáno video. Následně bylo nařízeno trestné střílení právě kvůli Stříteskému, které Lakatoš neproměnil. Verva tedy po 40 minutách vede 3:2. Závěrečné dějství začíná v 17:18.
40'
40:00'
39:57'
Nájezdem Lakatoš nedokázal překonat Denise Godlu a skóre se v závěru druhé třetiny nemění.
Stříteský stačil zastavit puk před brankovou čáru a gól nebyl uznán!
Probíhá přezkoumání záznamu hry.
39:43'
Stříteský zablokoval puk nohou, poté ještě zastavil puk na brankové čáře.
39:06'
Do konce druhé třetiny zbývá necelá minuta.
38'
Svoboda se natlačil před branku a forhendovou kličkou si vychutnal Stezku, 3:2
38:53'
Lukeš vyhazuje středem ledové plochy.
38:05'
Střelu Lindberga ochotně zblokoval Petr Straka.
37:40'
Chemici se nadále motají kolem hostující branky.
37:11'
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva si ale vedení bere zpět ještě ve druhé třetině. PŘEMYSL SVOBODA se zbavil obránce před sebou, donutil Stezku k zákroku a nakonec zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Michael Latta.
36'
Fridrich vybojoval puk při forčekinku a vyrovnal, 2:2
36:29'
Po vhazování se ke střele z těsné blízkosti dostal Richard Jarůšek, ale Stezku nijak nepřekvapil.
36:27'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
35'
Hosté snížili. Přečíslení 2 na 1 zužitkoval Marosz, 2:1
35:55'
Prokletí druhých třetin se zřejmě vrací na litvínovská záda. PETR FRIDRICH dostal nabito od Deje do složité pozice, ale zkusil vystřelit a rána se štěstím zapadla za záda Denise Godly. Bez asistence.
35:40'
Po reklamní pauze se domácí přesouvají do obranného pásma Vítkovic, kde se pokkoušeli získat puk.
35:27'
Patrik Koch dostal kotouč na modré čáře a prudkou ránou prověřil litvínovského brankáře, který schoval puk do své výstroje. Následuje komerční přestávka.
35:01'
Při dalším přechodu do útočné třetiny se hosté viní ofsajdem.
34:22'
Také vítkovická souhra zajistila hostům snížení. Roberts Bukarts jel s pukem a na pravém kruhu si všiml volného ROSTISLAVA MAROSZE, jenž střelou z první propálil do teď bezchybného Denise Godlu. Asistence: Roberts Bukarts, Karel Plášil.
34:18'
33:30'
Nejprve prověřil hostujícího brankáře Matěj Chalupa, poté se k odraženému puku dostal ještě Viktor Hübl. Stezka si připisuje dva dobré zákroky.
33:18'
Další úspěšné vyhození hostů.
32:50'
Patrik Zdráhal se pokoušel prosadit, když se sám dostal do útočné třetiny. Jenže tváří tvář Stezkovi neuspěl.
32:25'
Ridera ihned posílá kotouč až ke Godlově brance.
32:09'
Radovan Bondra (VIT) si vysloužil dvě minuty za faul na Patrika Demela.
32:00'
Vítkovice agresivně dohrávají osobní souboje.
31:15'
Kotouč znovu mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
30:53'
Balážovo nahození od modré čáry těsně minule klec hostí.
30:12'
Přemysl Svoboda vybojoval útočné pásmo, ale hostující klec svým pobytem před Stezkou nepřekvapil.
29'
Lukeš příklepem prostřelil Stezku, 2:0
29:41'
Po Irvingově zásahu do nahrávky opustil kotouč hrací plochu. Následuje komerční přestávka.
28:58'
Ukázková souhra na straně Litvínova. Matěj Chalupa vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu, přešel s ním celé kluziště. U Stezkovy branky přesně nabil na FRANTIŠKA LUKEŠE, který vymetl všechny pavučiny v hostující bráně. Asistence: Matěj Chalupa, Uvis Balinskis.
28:36'
Na ledové ploše se objevil také Strejček.
28:30'
V útočném pásmu chemiků se bojuje o kotouč. Nakonec Vítkovice poslaly puk až na zakázané uvolnění.
28:06'
Galvinš to zkusil od modré čáry, ale nezasáhl Godlovu svatyni.
27:37'
Nahození hostů vyrazil Godla betonem do rohu kluziště.
27:20'
Vítkovice se zmocňují kotouče a pokouší se projít přes střední pásmo.
26:58'
Baláž poslal střelu od modré čáry, která byla sražena mimo hostující klec.
26:13'
Na druhé straně zastavuje puk Godla a rozehrává na své spoluhráče.
25:50'
Pětiminutová početní převaha chemiků zůstala nevyužita.
25:34'
Za 10 vteřin bude Ridera hrát v plném počtu.
25:19'
Od modré čáry to zkoušel Marek Hrbas, ale trefil pouze hlouček bránících hráčů před Stezkou.
24:44'
Z pěti minut si dokázali vybojovat pouze dvě větší šance, jinak se Vítkovicím daří kotouče posílat do bezpečné vzdálenosti.
24:27'
Tato přesilová hra určitě není podle gusta chemiků.
23:55'
Ridera se znovu osvobozuje, když se chemikům nepodařilo řádně projít přes modrou čáru.
23:32'
Z přesilové hry zbývají chemikům dvě minuty.
22:50'
Ze stejné pozice jako Stříteský nyní pálil Aaron Irving, ale ani nedokázal překonal vítkovického brankáře.
22:31'
Verva nadále hledá cestu za Stezkova záda.
22:00'
Dva obrovské pokusy Matěje Stříteského z levého kruhu.
21'
Hostující Kalus poslal hlavou proti mantinelu Strejčka a vysloužil si trest do konce utkání
21:49'
Chemici se motají kolem hostující branky.
20:44'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 5 min., vražení na mantinel + osobní trest do konce utkání, vražení na mantinel). Trest odpyká Vojtěch Lednický.
20:44'
Po zásahu zůstává na ledě ležet Strejček.
20:10'
Vítkovice se ihned dostávají do útočné třetiny. Od modré čáry páli Roman Polák.
20:01'
V první třetině se chemikům dařilo. Stezka musel několikrát likvidovat nebezpečné pokusy domácího celku. Skóre zápasu v 6. minutě otevřel nejvíce střílející hráč Litvínova, kterým je Aaron Irving. Vítkovicím se nepodařilo na branku odpovědět. Po 20 minutách hry vede Verva nad Riderou 1:0.
20:00'
19:20'
Chemici se ještě pokouší upravit skóre před koncem prvního dějství.
19:10'
Tam se puku ale ujímá opět Verva.
19:00'
Vítkovice nahazují do útočného pásma.
17:52'
Irvingova střela od modré čáry těsně minula bližší tyč.
17:41'
Aktivnějším mužstvem na ledové ploše je Verva.
17:13'
Poté vzal Strejček zodpovědnost na sebe a vystřelil. Jeho střelecký pokus zastavil pozorný Stezka.
17:00'
Strejček poslal puk na Svobodu, který zakončil nepřesně.
16:23'
Oba týmy se pokouší přejít přes střední pásmo a ohrozit branku soupeře.
16:20'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.
15:41'
Ofsajd na straně Vítkovic.
15:09'
Od modré čáry poslal dělovou ránu Uvis Balinskis, ale hostující gólman vytáhl zákrok lapačkou. Následuje komerční přestávka.
15:03'
Vítkovice se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
14:19'
Další velká šance na straně chemiků, ale v z předbrankového prostoru se nikomu z černožlutých nepovedlo poslat puk za Stezkova záda.
13:00'
Fridrich dostal dobrou nabídku, ale kotouč se mu nepodařilo zpracovat, a proto branku soupeře neohrozil.
12:26'
Zdráhal hledal příliš složitostí nad přechodem do útočné třetiny, až nakonec o kotouč přišel.
11:58'
V souboji zvítězili domácí, útočné pásmo ale nevybojovali.
11:36'
V rohu kluziště se bojuje o kotouč.
10:50'
Po Sukelově špatně nahrávce musí Verva opustit pásmo.
10:21'
Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok Denis Godla proti střele Marosze.
10:02'
Hübl vybojoval kotouč v útočné třetině, ke střele se ale litvínovský kapitán už nedostal.
09:33'
Zdráhalova střela rozezněl tyč od hostující klece.
08:56'
Petr Straka to zkoušel střelou ledě, kterou Stezka poslal do druhého rohu.
08:33'
Prudké nahození chemiků pozastavil vítkovický brankář.
08:05'
Po Lattově nabídce se do rány opřel Přemysl Svoboda, kotouč ale mířil mimo hostující klec.
07:30'
Strejček se toho nebojí a střetl se na útočné modré čáře s jedním z hráčů Vítkovic. Následuje komerční přestávka.
6'
Tlak Vervy zúročil po objetí branky obránce Irving, 1:0
06:54'
Stříteský mohl jet do samostatného úniku, ale na dlouhý puk nedosáhl.
06:40'
Do útočné třetiny se přesouvají hosté.
05:44'
Stezka byl jako na bitevním poli. Nejprve vyrazil tvrdou ránu AARONA IRVING, ten se ale poté zmocnil puku, objel branku a poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Michael Latta.
05:27'
Irving zastavil puk na modré čáře a udržel tak tým v útočném pásmu.
05:10'
Patrik Demel to zkusil od modré čáry, ale gólman Vítkovic byl připravený k zákroku.
04:32'
Jarůšek protečoval kotouč ve středním pásmu, následně se ho ujal Kudrna, který byl o puk obrán bránícím hráčem Ridery.
04:07'
Stříteského pokus o založení útok nedopadl a Verva se musí nadále snažit.
03:49'
Na icing posílají kotouč také domácí.
03:37'
Bukartsův pokus po ledě raději přikryl domácí brankář lapačkou.
03:30'
Ridera zakládá útok.
03:13'
V litvínovském kotli se začíná ozývat první podpora svých oblíbenců.
03:11'
Ridera posílá další puk přes všechny čáry a vhazovat se tak opět bude před brankovištěm hostů.
03:00'
Cestu přes střední pásmo se pokouší najít hosté, ale jsou zastaveni zakázaným uvolněním.
02:41'
02:20'
Andrej Kudrna byl dobře postavený před hostující bránou, ale puk tečoval nepřesně.
01:56'
Po neúspěšné střele jsou domácí nuceni opustit útočnou třetinu.
01:32'
Polovina početní převahy je odehrána a Verva měla pouze jednu dobrou příležitost ke skórování.
01:02'
Bombu z levého kruhu vyslal Richard Jarůšek, ale v cestě mu stál dobře postavený beton Stezky.
00:45'
Vítkovice se ihned osvobozují, ale Litvínov spěchá znovu dopředu.
00:24'
A máme tu první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Lukáš Krenželok (VIT) za hákování.
00:18'
Do následné akce se dostal Estephan, který nedokázal přesně zakončit.
00:10'
Hosté se zmocnili úvodního vhazování.
00:01'
Pár okamžiků před ní vkročila na led k úvodnímu vhazování Ridera.
V čele s Godlou nastupuje na led Verva.
Mezitím vyjíždí na led dvojice hlavních sudích a v patách jim jsou také čároví rozhodčí zápasu.
Diváci na zimním stadioně v Litvínově jsou seznámeni s dnešní soupiskou obou týmů.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Strejček, Balinskis, Demel, Stříteský, O. Baláž – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – M. Chalupa, Sukeľ, Jarůšek – Latta, Gerhát, P. Svoboda.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Axman, Kajínek.
HC VERVA Litvínov
Posledním soupeřem byl chemikům v pátek Motor. Skóre zápasu otevřel v první třetině Patrik Zdráhal, jenž se prosadil z dorážky. Českobudějovičtí ale v úvodním dějství stačili vyrovnat, když Balinskis namazal Ondráčkovi, který následně překonal Denise Godlu. Verva se do vedení dostala v polovině zápasu zásluhou Patrika Demela. A další gól do hostující branky zasadil Richard Jarůšek. Litvínov měl vedení na dosah, ale Motor vyzkoušel v závěru zápasu hru se šesti bruslaři v poli. Dvě minuty přes závěrečnou sirénou dobře namířil Hanzl. Chemici si jednobrankový náskok pohlídali až do konce a slavili tříbodové vítězství.
HC Vítkovice Ridera
Vítkovice v poslední klání hostila Kometu. Gólový účet zápasu otevřel ve 29. minutě Bukarts, před koncem druhé třetiny navýšil skóre Lakatoš. V závěrečné dvacetiminutovce Brno zabralo. O kontaktní branku se postaral Mueller a srovnání přišlo z hokejky Martina Zaťoviče. Ridera nakonec brala plný počet bodů, když se dvě minuty před koncem třetiny trefil Plášil.

„Dvě třetiny vyrovnaný zápas, kdy jsme byli možná lepší v zakončení a vybudovali jsme si náskok 2:0. Před koncem vyrovnali, ale vážíme si toho, jak mužstvo zareagovalo na ten vyrovnávající gól a nepodělalo se z toho,“ zhodnotil utkání Radek Philipp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.