Tipsport Extraliga - Základní část - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Brno - 4. ledna 2022   18:30

Sparta
53:49' A. Polášek (Buchtele, D. Voženílek) • 59:12' E. Thorell (M. Řepík, R. Horák) • 60:40' M. Řepík (R. Horák)
3:2
(0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Brno
09:52' P. Mueller  (Zaťovič) • 14:23' Zaťovič  (P. Holík, P. Mueller)
Sparta
Hradil, Šindel – Lhotský, Svoboda.
O2 arena, Praha 8–Libeň
1 000. diváků
Brno

SESTŘIH: Sparta Praha - Kometa Brno 3:2p. Domácí smazali dvoubrankový deficit. Obrat završil Řepík

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Napočtenou příště!
Dlouho to vypadalo, že Kometa si dnes z Prahy odveze tři body, ale nakonec je všechno jinak! Sparta v závěru možná trochu ospalého derby brankami Adama Poláška a Erika Thorella vymazala dvougólové manko a zaskočené protihráče pak hned zkraje prodloužení srazil na lopatky Michal Řepík. Brno tak ani na třetí pokus domácí neporazilo, poslední šanci v základní části bude mít v polovině února.
Adam POLÁŠEK (SPA) – Matej TOMEK (KOM)
60'
Pražané srovnali! 48 sekund před konce dorazil puk za Tomkova záda Thorell, 2:2
60:40'
Sparta právě vstřelila branku!
Rozhodující zásah přichází velmi rychle, sparťané v prodloužení otáčí skóre a i potřetí v sezóně poráží svého úhlavního rivala! Pod rozhodující zásah se podepisuje MICHAL ŘEPÍK, jehož střela cestou do klece ještě lízla brankovou konstrukci – 3:2! Asistence: Roman Horák.
60:07'
Nastavení začalo, jako první se kotouče ujímají hráči pražské Sparty. Ta hned postupuje do útoku.
60:01'
Šedesát minut boje o vítězi dnešního střetnutí nerozhodlo, po krátké přestávce tak v libeňské hale půjdeme do prodloužení. To nám svými zásahy na konci třetí části připravili Polášek a Thorell.
60'
60:00'
59:12'
Noc je ještě dlouhá, derby ještě nekončí, necelých osmačtyřicet sekund před koncem máme v O2 areně vyrovnáno! Obrana Komety se rozpadla a před Tomkovo brankoviště se nastěhovalo hned několik sparťanů, přičemž za bezmocného gólmana puk z levé strany poslal ERIK THORELL – 2:2! Asistence: Michal Řepík, Roman Horák.
58:56'
Oddechový čas pro domácí.
58:48'
Sparťanům se nedaří na Tomka pořádně zatlačit, brněnský gólman velmi mírnému náporu protihráčů zatím čelí s ledovým klidem.
58:17'
Peter Mueller opustil trestnou lavici, hra v O2 areně pokračuje ve formátu šest na pět.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:54'
Alexander Salák zmizel na střídačku, Sparta už nemá co ztratit a hraje vabank!
57:54'
Matej Tomek se teď musel hodně natáhnout, aby nebezpečné zakončení z pravé strany vykryl! Gólman Komety opět zůstal v brance chvilku ležet, ale i tentokrát se nakonec zdá být v pořádku.
57:17'
Domácímu kotli se znovu nelíbil zákrok jednoho z hostů, ale rozhodčí nechávají hru běžet.
56:54'
Pražané se znovu usazují před Tomkem a rozjíždí kombinaci, se střelou si i tentokrát dávají načas.
56:33'
Michal Krištof zachytil přihrávku protihráče a odvezl kotouč za modrou čáru, Kometa oslabení zahájila dobře.
56:09'
Trestaným borcem je Peter Mueller (KOM), velezkušený hostující matador je vykázán za vysokou hůl.
56:09'
Poměrně dlouhá hra Sparty v převaze vyvrcholila skrumáží a následně i další potyčkou před brankovištěm, kterou nejvíc odnesl gólman Tomek. Ten se ještě nyní velmi pomalu zvedá z hrací plochy.
55:51'
Pražané mají ponechanou výhodu, při nejblížším přerušení se bude vylučovat.
55:16'
Jan Buchtele (SPA) a Marek Ďaloga (KOM) dostávají po výměně názorů shodné tresty za hrubost.
55:16'
Forman se nakonec celkem rychle oklepal a na střídačku už odjel po svých. Mezitím se před lavicí Komety strhla menší skupinová strkanice, která se zřejmě bez trestů neobejde.
55:16'
Po zákroku jednoho z hostujících hráčů zůstává v rohu ležet Miroslav Forman, tohle nevypadá dobře. Salák po střele protihráče zachytil puk, pozornost sudích se tak může upřít ke zraněnému sparťanovi.
54'
Domácím trefil naději Forman, 1:2
54:53'
Icing Komety. Hosté se budou muset rychle probrat, pokud si chtějí náskok udržet až do konce.
54:32'
Moravčík sbírá vyhozený puk za svou brankou, Pražané neztrácí čas a znovu se vrhají do útoku.
53:49'
Ospalou atmosféru v hale zničehonic prořízl ADAM POLÁŠEK, kontaktní gól je na světě! Zkušený sparťanský zadák se pořádně napřáhl z prostoru mezi modrou a kruhem a zakončením do blížšího horního rohu obral Tomka o čisté konto! Tohle možná bude ještě pořádné drama! Asistence: Jan Buchtele, Daniel Voženílek.
53:19'
Buchtele byl v dobré pozici před brankou a kotouč se po střele z modré odrazil právě k němu, ale sparťanský útočník jej kvůli bránícímu protihráči nedokázal pořádně zachytit.
52:32'
Na ledě hrají prim hlavně obrany obou celků, ani jednomu celku se nedaří v útoku vymyslet něco kreativního.
Střely na branku: 24 – 22.
51:52'
Zakázané uvolnění Sparty hru aspoň na malou chvíli přesune zpět před klec Alexandera Saláka.
51:07'
Kometa znovu startuje ven ze svého obranného pásma, v posledních minutách je na hrací ploše vidět o něco více než její soupeř.
50:37'
Zaťovič to nekomplikoval, prorazil do útoku po pravé straně a hned vystřelil. Jenže minul.
50:11'
Chlapík se prezentoval nenápadnou střelou z otočky z modré čáry, kterou Tomek vystihl a puk vyrazil.
49:25'
Čerstvě vysvobozený Moravčík vybojoval puk u mantinelu a poslal jej dopředu, brněnská obrana ale akci Sparty velmi rychle rozebrala.
48:40'
Horák vyhazuje puk ven z pásma, čtveřice domácích hráčů může v klidu odjet vystřídat.
48:06'
Vincour převzal přihrávku od Holíka a bez váhání puk poslal na beton připraveného Saláka.
47:56'
Brněnští přesilovku pojali velmi opatrně, jejich série krátkých přihrávek zatím nebere konce.
47:11'
Michalu Moravčíkovi (SPA) dohadování se s rozhodčím nepomohlo, domácí zadák inkasuje menší trest za podrážení.
Střely na branku: 23 – 21.
47:11'
Po aktuálně probíhající komerční přestávce se bude vylučovat na straně Sparty.
46:45'
Miklišovu rozehrávku ve středním pásmu tečoval Horák. Puk se odrazil až za Tomka, ale zakázané uvolnění to pochopitelně nebylo.
45:55'
Domácí kotel se snaží své hráče nabudit k lepším výkonům. Sparta je sice takřka konstantně v útoku, stejně jako v celém dnešním utkání jí ale trápí koncovka.
45:08'
Strnad chvíli operoval v útočném pásmu, jeho sólo akci ale nakonec ukončil bránící protihráč.
44:35'
Po souboji v rohu za Salákem se puk dostal na hokejku Krištofa, který jej obratem nedopatřením poslal nad plexisklo. Hra je pozastavena.
43:56'
Kometa je v plném počtu, domácí jsou ale stále častěji na puku a snaží se se vrátit před Mateje Tomka.
43:22'
Z brněnské části hrací plochy se ozval náraz kotouče o hokejku, Chlapík svou ranou z prostoru pro vhazování neuspěl.
42:57'
Na konci série sparťanských přihrávek stál Polášek, puk po jeho zakončení putoval do ochranné sítě.
42:13'
Pražané početní výhodu nezahájili ideálně, už podruhé musí lovit vyhozený puk zpoza své branky.
41:31'
David Ostřížek (KOM) usedá na lavici hanby za podrážení, Pražané si podruhé vyzkouší přesilovku.
41:05'
Thorell po pravé straně proklouzl až před brankoviště a následným zakončením k zadní tyči jen těsně minul velký prázdný prostor v hostující kleci! Mohlo být sníženo!
40:23'
Muellerův postup vpřed podél mantinelu byl Pavelkou zastaven už ve středním pásmu, Sparta je znovu na puku.
40:15'
Třetí třetinu otevíráme icingem brněnské Komety, Tomek bude muset hned zkraje zpozornět.
40:01'
Kometa si po dvou třetinách v Praze stále drží dvoubrankový náskok, uplynulých dvacet minut toho totiž moc nenabídlo. Střel si oba celky na svá konta připsaly celkem dost, jen hodně málo z nich však mělo potenciál gólmana soupeře překonat. Jelikož Salák ani Tomek nepovolili, stav z první periody platí dál. Dotáhne Brno duel do vítězného konce, nebo Sparta prolomí trápení v koncovce a bitvu zdramatizuje?
39:57'
Puk po střele jednoho z domácích po Tomkově betonu sjel do rohu, jdeme do další přestávky.
39:24'
Kometa musela řešit hodně nepříjemnou skrumáž před svou brankou, tohle si brněnská obrana za rámeček nedá. Puk se jí sice nakonec podařilo vyhodit, ale jednoduché si to neudělala.
39:04'
Tomek zastavil další střelu Sparty a stále si drží čisté konto, uvidíme vhazování vedle jeho klece.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:52'
Ospalá druhá třetina pomalu ale jistě končí, Sparta se ještě jednou přesouvá dopředu.
38:23'
Tansey proklouzl kolem dvou obránců a zvládl i zakončit, ale Salákovu klec nakonec přestřelil.
37:31'
Buchtele se uvolnil za brankou a pokusil se puk posunout k bližší tyči na Chlapíka, ten kolem sebe naopak měl protihráčů dost a kotouč nezachytil.
36:38'
Ostřížkova střela z otočky se neujala, další pokus z hodně ostrého úhlu sparťanskou klec úplně minul.
36:21'
První nebezpečnější šance Brna v přesilovce, Salák si po zneškodnění střely z modré čáry musel poradit i s dorážkou. Polášek bude z trestné vysvobozen za pár sekund.
35:37'
Domácí se dostali ke kotouči a vyhodili ho až za brněnskou klec, Kometa musí z pásma ven.
34:58'
Kometa se usazuje v útočném pásmu a opatrně rozjíždí kombinaci, Pražané se jí snaží odzbrojit.
34:31'
K nelibosti, jemně řečeno, domácích fanoušků se bude poprvé vylučovat na straně Sparty. Ze hry bude Adam Polášek (SPA), a to za krosček.
33:56'
Alexander Salák si na své konto připsal další zákrok, střelu z pravé strany hravě vykryl.
33:45'
Po zákroku na jednoho z domácích to v ochozech pořádně zahřmělo, sudí ale celá situace nechala chladými. Vylučovat se nebude.
32:58'
Spíše než druhou polovinu extraligové části momentální dění na ledě připomíná první letní přípravný zápas, ani jeden celek nepůsobí zrovna dvakrát sehraně.
31:58'
Mueller přenechal puk dojíždějícímu Holíkovi, který se pokusil o zakončení z voleje. To mu ale vůbec nesedlo, puk z jeho hokejky jen odskočil za hranici pásma.
31:23'
Jandus je na ledě hodně vidět. Jeho první střela byla zblokována, nyní pro změnu Tomkovu branku minul.
30:38'
Krištof vyhodil puk ven ze svého pásma, Pražané se tak aspoň na chvíli musí stáhnout za modrou čáru.
29:56'
Její akce měla ale jen jepičí život, podobně "úspěšný" byl také následný protiútok Sparty.
29:30'
Pavlík povedeným zákrokem obral protihráče o kotouč a následnou přihrávkou poslal dopředu Muellera, Kometa pronikla do ofenzivní zóny.
Střely na branku: 16 – 14.
28:57'
Hodně vlažnou pasáž hry zastavuje komerční přestávka, moc akce jsme v posledních pár minutách v O2 areně neviděli.
28:21'
Salák zachytil vyhozený puk před svou svatyní a pro jistotu jej zahrál do rohu, kde se ho ujal další z domácích borců.
27:31'
Kometa teď působí hodně bezzubým dojmem, Alexander Salák se musí v brankovišti celkem nudit. Sparta je aktivnějším týmem, většina jejích pokusů ale jde mimo Tomkovu klec.
26:57'
Moravčík nabil na pravý kruh Miklišovi, jehož následná rychlá střela byla zblokována některým z mnoha těl v předbrankovém prostoru.
26:09'
Hraje se už poměrně dlouhou dobu bez přerušení, častěji jsou na kotouči stále domácí hráči.
25:40'
Roth chtěl dlouhou přihrávkou do útoku vysunout Krištofa, ten ale na kotouč v neutrální zóně nedosáhl.
25:20'
Martin Zaťovič zůstal po kontaktu s protihráčem chvíli ležet na ledě, nakonec ale plochu opustil po svých. Doufejme, že bude v pořádku.
24:41'
Hosté jsou v plném počtu, jejich gólman v početní nevýhodě moc práce neměl. Takřka žádnou.
24:13'
Brněnský forvard se na led vrátí za pár sekund. Pražané ještě jednou nahazují puk dopředu, uvidíme, co před Tomkem vymyslí tentokrát.
23:47'
Více než polovina Pavlíkova trestu je minulostí, Kometa oslabení zvládá bránit bez větších obtíží.
22:47'
Dlouhá domácí kombinace zatím ve střelu na branku nevyvrcholila, Sparta je nicméně stále v útoku.
22:34'
Poprvé se dnes vylučuje, Pražané mají šanci snížit. Dvě minuty za držení dostává Radovan Pavlík (KOM).
21:41'
Sparťané do dějství vstoupili aktivně a deptají hostující obranu, které se nedaří soky odzbrojit.
21:21'
První icing druhé třetiny si na své konto zapisují hosté, po krátké pauze se bude znovu vhazovat před Tomkem.
20:39'
Chlapík od zadní čáry poslal puk z mantinelu na Poláška, jehož následné zakončení zaletělo do výstroje připraveného strážce brněnské branky.
20:18'
Situace byla zdánlivě vyřešena, prostřední část je v plném proudu. Sparta zastavila první výpad hostů a bez váhání se přesouvá do útočného pásma.
20:01'
První lajny obou celků dělají kolečka po svých pásmech, rozhodčí mezitím řeší kaluž vody za brněnskou klecí. Přestávka mezi třetinami se o chvíli prodlužuje.
První třetina nabídla vesměs vyrovnanou podívanou. Sparta v ní sice Mateje Tomka prověřila častěji než Kometa Alexandera Saláka, hosté si ale vypracovali o něco nebezpečnější šance a hned dvě z nich přetavili v zásahy. Na střelecké listině zatím najdeme jména dvou tradičních brněnských opor, a to Muellera a Zaťoviče. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
19:55'
Poslední slovo v první třetině měla Kometa, Salák ránu z levé strany vykryl lapačkou. První část končí.
19:41'
Dvořák na Tomka nahodil puk ze středního pásma, brankář odpověděl rutinním zákrokem betonem.
19:17'
Sparta je stále na puku výrazně častěji než hosté, s její koncovkou to ovšem pořád není vůbec dobré. Tomáš Tomek takřka není nucen pořádně zasahovat.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:34'
Bránící protihráč rozložil poměrně slibné přečíslení Sparty dva na jednoho, když si lehl do přihrávky.
17:58'
Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za brněnskou klecí, do které je zapojeno hned několik hráčů.
17:23'
Sparta se snaží vyrovnat, stále se jí ale nedaří Tomka pořádně ohrozit. Její pobyty v útočném pásmu vychází vniveč.
16:37'
Otakar Šik mohl Kometě nadělit tříbrankový náskok, ale Alexander Salák vytáhl z rukávu dva těžké zákroky a celou akci zhatil!
15'
Hosté dostali po vhazování puk před branku na Zaťoviče. Ten mířil mezi betony, 0:2
15:55'
Brněnští zavřeli své pásmo a napadající Pražany z něj velmi rychle vyprovázejí. Tomek je bez práce.
15:15'
Hra se začíná přiostřovat, k vidění teď byly hned tři hity v rozmezí pár sekund. Dva brněnské a jeden pražský.
14:23'
Kometa právě vstřelila branku!
V O2 areně už je to o dva góly! Jen krátce po vyhraném vhazování Komety se před brankovištěm uvolnil MARTIN ZAŤOVIČ, který sparťanského gólmana napálil lehkým zakončením mezi betony – 0:2! Asistence: Petr Holík, Peter Mueller.
14:14'
Viděli jsme sled hodně velkých šancí brněnské Komety, jejíchž hlavní postavou byl Luboš Horký! Ten ani na tři pokusy nepřekonal Saláka!
13:30'
Velmi podobnou ranou se o sobě dal vědět Mueller. Kometa má teď více ze hry a snaží se se udržet před brankovištěm Alexandera Saláka, zatím bezúspěšně.
12:46'
Vincour se prezentoval nenápadným pozemním zakončením, které projelo jen těsně vedle vzdálenější tyče! Chybělo jen pár centimetrů!
Střely na branku: 8 – 7.
12:35'
Hru nyní kouskuje jedna pauza za druhou, ta momentální je ještě k tomu reklamní. Po jejím konci bude hra pokračovat vhazováním u Saláka.
11:55'
Po poměrně dlouhé době byl nyní nucen zasahovat zase Tomek, který na malou chvíli přerušil hru.
11:22'
Zaťovič už byl za modrou čarou, slibná křižná přihrávka od Holíka tak končí jen ofsajdem.
10'
Mueller ujel Moravčíkovi a poslal Brno do vedení, 0:1
10:45'
Jandus chtěl krátkou přihrávkou podél hrazení poslat do útoku Dvořáčka, místo toho ale puk jen dojel na icing.
10:03'
Atmosféra v Praze začíná houstnout, pokus Pražanů o rychlou odpověď skončil srážkou v brankovišti. Všichni aktéři, včetně Mateje Tomka, se však zdají být v pořádku.
09:52'
Nepsané pravidlo "nedáš – dostaneš" znovu vystrčilo růžky, Kometa na konci desáté minuty odskakuje do vedení! Na hostujícím konci hrací plochy to v poslední minutě párkrát zašumělo, Sparta ale ani jednu ze šancí nevyužila. Jen krátce nato se pak do úniku dostal PETER MUELLER a ten Saláka nachytal střelou ke konstrukci – 0:1! Asistence: Martin Zaťovič.
08:59'
Moravčík zachytil brněnskou rozehrávku, a zastavil tak akci protihráčů už v zárodku. Tomek bude muset po krátké pauze znovu zpozornět.
08:29'
Znovu se hraje nahoru dolu, sledujeme rychlou a vyrovnanou podívanou s minimem střel na klece.
07:32'
Krištof stál těsně vedle domácího brankoviště a když přišla střela od mantinelu, odrazila se od něj jen těsně vedle vzdálenější tyče. Salák si jistě oddechl.
07:11'
Ďalogova střela zpoza kruhu byla zblokována, bránící hráč následně vyhodil puk až za brněnskou klec. Po odpískaném icingu uvidíme další buly vedle Saláka.
Střely na branku: 3 – 5.
06:26'
Kotouč opustil hrací plochu a vydal se do takřka prázdné sekce sedaček na dolním ochozu O2 areny, je tu první komerční pauza utkání.
05:58'
Misky pomyslných vah se plně překlopily na stranu Sparty, která se teď po většinu doby drží před Tomkem. Hostujícího gólmana se jí ale nedaří ohrozit.
05:34'
Buchtele byl v dobré pozici na kruhu, přihrávku od mantinelu ale nezvládl zpracovat. Hosté se ujímají kotouče a míří dopředu.
04:52'
Voženílek nahodil puk za Tomka a odjel střídat, zbytek jeho spoluhráčů ho následuje.
04:03'
Thorell rozehrál puk na Řepíka, který se následně dostal do zakončení. Tomek byl znovu ve střehu, ránu z hranice brankoviště vyrazil do rohu.
03:39'
Brno bylo pár desítek sekund pod tlakem, který se rozhodlo aspoň dočasně vyřešit vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
03:05'
Domácí se poprvé dostali do zakončení. Tomek to hned na úvod neměl příliš jednoduché, hned se dvěma pokusy Sparty si ale nakonec poradil.
02:39'
Daleko se nedostal ani Pavelka, který o puk přišel těsně za hranicí útočného pásma. Obrana Komety je v úvodu střetnutí pevná.
02:06'
Moravčík se zbavil dotěrného forčekujícího protihráče a vyjel s kotoučem dopředu, už ve středním pásmu byl ale dalším sokem odzbrojen.
01:33'
Hosté jsou zatím aktivnějším celkem na ledě, střela z pravé strany na zadní tyč jen těsně minula sparťanskou svatyni.
01:09'
Alexander Salák má na svém kontě první dva zákroky, po krátké pauze se bude vhazovat po jeho levé ruce.
00:49'
Zatím se dění přelévá z jedné strany na druhou, ani jednomu celku se nedaří se na delší dobu usadit před brankou soupeře.
00:23'
Jako první se do útočného pásma podívala brněnská Kometa, která se tam ale udržela jen pár sekund.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!
Oba celky se seřadily na svých modrých čarách, úvodní buly třetího derby sezóny se nezadržitelně blíží!
Čtveřice rozhodčích vyrazila mezi mantinely. Dnešní souboj budou řídit pánové René Hradil a Jakub Šindel, asistenty jsou Miroslav Lhotský a Jiří Svoboda.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný úterní večer, tentokrát už přímo z O2 areny! Na ledě už pár minut probíhá rozbruslení, níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou celků.

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Moravčík, T. Pavelka, A. Polášek (A), Mikliš, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – D. Kaše, D. Voženílek, M. Forman – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček – T. Jandus.
Trenér: Josef Jandač.

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Tansey, Roth – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Šik, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Süss, Vincour – Dočekal, Ostřížek, T. Šoustal.
Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lhotský, Svoboda.
PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

První bitva mezi Spartou a Kometou v probíhajícím ročníku nabídla relativně vyrovnanou podívanou, kterou v přesilovce v prodloužení rozsekl Filip Chlapík. Brněnští byli o něco málo horší, ale i tak si z O2 areny na konci září odvezli aspoň jeden bod.

26. 9. 2021 | 8. kolo | Sparta – Kometa 3:2pp.
Branky a nahrávky:
14. Prymula (Buchtele), 40. Horák (Řepík, Dvořák), 64. Chlapík (Kaše) – 9. Mueller (Holík, Roth), 26. Horký (Krištof).

Druhý a dosud poslední duel už byl opticky výrazně jednostranný. Pražané v DRFG aréně potrestali naprosto bezduchý výkon domácích hráčů a celkem hravě dokráčeli k vítězství 5:2, ve kterém se hned třemi body za gól a dvě asistence blýskl Erik Thorell.

7. 11. 2021 | 23. kolo | Kometa – Sparta 2:5
17. Krištof (Mueller), 33. Zaťovič (Mueller. Kučeřík) – 5. Matuškin (Thorell, Horák), 7. Chlapík, 34. Hašek (Moravčík), 47. Horák (Matuškin, Thorell), 60. Thorell.

4. 1. 2022 | 38. kolo | Sparta – Kometa -:-
18. 2. 2022 | 53. kolo | Kometa – Sparta -:-
Josef Jandač vs. Jiří Kalous: dnešní duel mimo jiné nabídne i duel dvou koučů, kteří se velmi dobře znají. Hlavní trenéři obou týmů spolu dříve spolupracovali v ruském Magnitogorsku, u českého národního týmu či právě na pražské Spartě. Nyní ovšem budou potřetí v aktuální sezóně stát na opačných stranách barikády. Který z nich se bude radovat z výhry?
HC KOMETA BRNO (7. místo)
34 Z, 12–6–3–13, 97:97 (0), 51 bodů

Kometa má se svým úhlavním rivalem jedno společné – ani její sezóna se nevyvíjí úplně dle plánu. Tým lodivoda Jiřího Kalouse se sice z dolních pater tabulky už odrazil a nyní se pohybuje spíše v jejím středu, dlouhodobě se tam udržet ale bude chtít ještě pořádný kus práce. Pokud dnes z O2 areny neodvezou ani bod, není vyloučeno, že klesnou až k desáté příčce.

Moravané jsou ovšem ve zdánlivě lepším rozpoložení než jejich soupeři. Z posledních čtyř utkání možná vyhráli jen jedno, hned ve třech z nich se však postavili proti klubům z první čtveřice ligy. Duel s vedoucími Oceláři dotáhli až do nájezdů a třetí Dynamo dokonce přetlačili 4:3. Zlepší si dnes v Praze svou recentní bilanci a naváží na výkony ze začátku prosince, kdy zvítězili hned pětkrát v řadě?

33 Z, 11–5–5–12, 122:105 (+17), 48 bodů

Sparťané si v dosud posledním odehraném střetnutí vybili frustrace z předešlých tří střetnutí, ze kterých dohromady urvali jen jeden bod. V neděli na svém ledě pořádně zaskočili Mladou Boleslav, kterou poslali domů s prázdnou po debaklu 7:0. Dvakrát se v utkání prosadil Roman Horák, přičemž pod zbývající trefy se podepsali Chlapík, Moravčík, Thorell, Sobotka a Martin Jandus.

Vysoká výhra by mohla pro Pražany sloužit jako odrazový můstek k lepším zítřkům. Svěřenci Josefa Jandače totiž možná jsou z nejhoršího venku, stále se jim ovšem nedaří poskládat delší šňůru úspěchů. Tři zápasy za sebou naposledy vyhráli na konci listopadu, od té doby podávají výkony jako na houpačce. Inu, uvidíme, jak na tom budou dnes.