Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Plzeň - 4. listopadu 2022   17:30

K. Vary
24:16' Koblasa (O. Beránek, Mikyska) • 25:32' Jiskra (Redlich, Kohout) • 45:03' Jiskra (Redlich, Kohout) • 59:02' Koblasa (Havlín, Gríger)
4:5
(0:0, 2:1, 2:3 - 0:1)
Plzeň
21:52' Zámorský  (Hrabík) • 48:36' Blomstrand  (Malát, Holešinský) • 49:27' Zámorský  (Rekonen, Kodýtek) • 54:34' Holešinský  (Zámorský) • 64:57' Mertl  (Blomstrand, Holešinský)
K. Vary
Jeřábek, Hejduk – Ondráček, Hynek
KV Arena, Karlovy Vary
Plzeň

SESTŘIH: Karlovy Vary - Plzeň 4:5p. Západočeské derby vyhráli po strhujícím závěru hosté

To je ode mě pro dnešek všechno. Přeji vám krásný večer z Karlových Varů.
Nejlepší hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Vít Jiskra
HC Škoda Plzeň: Petr Zámorský
Západočeské derby je minulostí. I tentokrát se z vítězství radují plzeňští poté, co opět v závěru prodloužení plzeňští trenéři odvolali brankáře a hráli ve čtyřech. Tři sekundy před koncem prodloužení zápas rozhodl Tomáš Mertl.
64:57'
Plzeň právě vstřelila branku! Vítězství pro svůj tým těsně před sirénou vystřelil TOMÁŠ MERTL. Asistence: Ludwig Blomstrand a Adrián Holešinský.
64:20'
Nahození domácích minulo prázdnou klec.
63:00'
Hosté hrají bez brankáře.
62:37'
Blomstrad poslal kotouč do Lukešovy lapačky.
61:59'
Zámorský poslal kotouč do náruče Lukeše.
61:31'
Zakázané uvolnění domácích.
61:19'
Energetici vyjíždějí od své branky.
60'
Strhující závěr! Po Havlínově nahození poslal zápas do prodloužení Koblasa, 4:4
60:40'
Holešinský nastřelil Lukešovy betony.
60:07'
Grígerova střela skončila v Pavlátově náruči.
60:01'
Začalo prodloužení.
V poslední části zvýšil vedení Energie Vít Jiskra. Hosté pak díky trefám Ludwiga Blomstrada a Petra Zámorského vyrovnali skóre. Do vedení poslal plzeňské Adrián Holešinský. V poslední minutě poslal zápas do prodloužení Petr Koblasa.
60'
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:02'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Celá hala je na nohou PETR KOBLASA tečoval kotouč přímo do plzeňské branky. Asistence Tomáš Havlín a Dávid Gríger.
58:40'
Plutnarovo kličkování mezi hostujícími hráči bylo zastaveno.
56:51'
Grígerova střela rozezněla tyčku.
56:27'
Kohoutovu střelu Pavlát pokryl.
55'
Holešinského rána otočila skóre zápasu, 3:4
55:44'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Marek Baránek – 2 min., hákování.
55:21'
Domácí se snaží srovnat skóre za mohutného povzbuzování fanoušků.
54:34'
Plzeň právě vstřelila branku! ADRIÁN HOLEŠINSKÝ se nad kruhem rozmáchl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence Petr Zámorský.
54:10'
Domácí na chvilku vyhnali hosty z pásma.
53:44'
Nyní to Zámorský zkoušel znovu, ale kotouč se zastavil v Lukešově lapačce.
53:29'
Zámorský na modré promáchl.
53:06'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Michal Plutnar – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
53:06'
Dvořákova dělovka proletěla těsně nad brankou.
52:27'
Domácí vybojovali kotouč.
51:49'
Kotouč po Kaňákově ráně skončil v Lukešově lapačce.
50'
Bleskové srovnání hostů! Od modré propálil Lukeše Zámorský, 3:3
50:45'
Schleiss nastřelil betony Lukeše.
50:12'
Martin Kohout – 2 min., podrážení.
49'
Obrovský závar hostů zužitkoval Blomstrand, 3:2
49:27'
Plzeň právě vstřelila branku! Další nátlak před brankou domácích proměnil PETR ZÁMORSKÝ. Asistence: Aleksi Rekonen a Petr Kodýtek.
48:36'
Plzeň právě vstřelila branku! Neskutečný závar před brankou nakonec využil LUDWIG BLOMSTRAND a přes zmatek dostal kotouč do branky. Asistence Sebastian Malát a Adrián Holešinský.
47:57'
Nyní Lukeš několikrát za sebou zasál a ustál neskutečný tlak hostů.
47:19'
Domácí se osvobozují vyhozením.
46'
Redlich se protáhl po pravé straně a předložil gól Jiskrovi, 3:1
46:40'
Rekonenova střela přeletěla branku.
46:25'
Ondřej Dlapa – 2 min., vražení na hrazení.
46:16'
Hosté v útoku. Lukeš s pomocí svých spoluhráčů odolává.
45:03'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tomáš Redlich uháněl k Pavlátově brance, jeho střela se odrazila od betonů, ale v záloze byl VÍT JISKRA, který poslal kotouč za Pavláta. Asistence: Tomáš Redlich a Martin Kohout.
44:57'
Zámorského dělovka od modré neskončila v místě určení.
44:45'
Zámorského rána ztroskotala na tyčce.
44:06'
Adamec pálil od modré. Lukeš kotouč vyrazil.
43:15'
Kohout to zkoušel zpoza branky, připravenému spoluhráči kotouč na dorážku nesedl.
42:10'
Baránek z úhlu trefil Lukešovy betony.
41:30'
Rekonen byl před brankou odzbrojen.
41:14'
Rachůnek si po seknutí jednoho z hostů kontroluje obličej, ale zůstává na ledě.
40:22'
Zámorský se zkoušel proháčkovat mezi domácími, jeho střela z úhlu orazítkovala Lukešovy betony.
40:01'
Ve druhé části se fanoušci obou celků dočkali gólových oslav. Nejprve se radovali ti plzeňští poté, co svou parádní ranou otevřel skóre Petr Zámorský. Po necelých třech minutách postavil na nohy karlovarské fanoušky vyrovnávací gól z hole Petra Koblasy. Poslední z několika dorážek, kterými snažili dostat karlovarští kotouč do branky hostů, byla ta Víta Jiskry. Poslední část začne v cca v 19:21 hodin a energetici si do ní přenesou něco přes půl minuty početní výhody.
40:00'
39:55'
Kohoutova střela z kruhu skončila na betonech Dominika Pavláta.
39:30'
Energetikům se kombinace nedaří.
38:35'
Jan Schleiss – 2 min., hrubost.
38:35'
Holešinský to zkoušel z otočky, kotouč narazil do jednoho z domácích.
37:30'
Havlín vybojoval kotouč, ale hosté si ho následně získali zpět.
37:05'
Střela jednoho z domácích zpoza branky skončila u Pavláta.
36:10'
Hosté napadli přihrávku domácích a jsou před Lukešem.
35:30'
Kodýtkova střela z kruhu skončila v bezpečí Lukešovy náruče.
34:48'
Nyní na poslední chvíli energetici rozprášili útočnou akci hostů.
34:03'
Blomstrandova střela šla šikmo kolem domácí klece.
33:16'
Mertlova střela se odrazila od Lukešových betonů. Lukeš skákající kotouč raději zakryl, aby zabránil dorážce.
32:10'
Rachůnkova střela od modré byla zblokována.
31:30'
Schleissova dělovka z mezikruží rozezněla tyčku Lukešovy branky.
31:16'
Rulík to zkoušel okamžitě po buly. Pavlát kotouč skryl na hrudi.
30:45'
Beránek ujížděl sám na branku, kvůli dojíždějícím hráčům nedostal však šanci zamířit.
30:24'
Po jednom střetu se Mertl těžce zvedal z ledu a odjel na střídačku.
30:10'
Sapoušek odjížděl sám na branku, ale byl zneškodněn hostujícími hráči.
29:48'
Hosté na modré vybojovali kotouč.
29:10'
Rachůnkova dorážka se tentokrát neujala.
28:40'
Lukeš si povyjel proti Schleissově ráně.
28:04'
Redlich to zkusil z vrcholu kruhu. ale rána byla pomalá.
27:50'
Kaňákovu ránu od modré pokryl Lukeš lapačkou.
27:24'
Kružíkova střela z mezikruží měla velkou razanci a šla nad branku.
26'
Rychlá otočka Energie! Trefil se Jiskra, 2:1
26:36'
Před Holešinského střelou Lukeš na poslední chvíli sklapl betony.
26:32'
Kremelčákovu ránu zblokoval Hladonik.
26:04'
Po zákroku Lukeše došlo před jeho brankou k bitce.
25'
Osamocený Koblasa přesnou ranou vyrovnal, 1:1
25:32'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Asi napotřetí se ujala dorážka energetiků. Kotouč za Pavláta nakonec propasíroval VÍT JISKRA. Asistence: Tomáš Redlich a Martin Kohout.
25:15'
Akci hostů zastavilo zakázané uvolnění.
25:04'
Bernadovu ránu od modré zblokoval Suchý. Střela proletěla jenom kolem branky.
24:28'
Energetici se drží před Pavlátem.
24:16'
Po krásné akci PETR KOBLASA vystihl přesun Pavláta a poslal kotouč za jeho záda. Asistence: Ondřej Beránek a Dalimil Mikyska.
24:08'
Na druhé straně skončil Koblasův únik na Pavlátových betonech.
23:45'
Únik Suchého byl odkloněn za branku.
23:21'
Energetici se snaží získat kotouč.
22'
Mezeru v obraně Energie nadvakrát potrestal Zámorský, 0:1
22:31'
Energetici zlikvidovali únik Holešinského.
21:52'
Plzeň právě vstřelila branku! Plzeňští se okamžitě vrátili do pásma a Petr Zámorský otevřel svou ranou skóre utkání. Asistence Kryštof Hrabík.
21:10'
Nyní se musel mít Lukeš na pozoru, ale energetici si na chvíli vyjeli do útočného pásma.
21:03'
Na ledě to začíná vřít.
20:30'
Energetikům nevyšla přihrávka a na kotouči jsou hosté. Jeden z nich pálil na Lukeše. Ten zasáhl lapačkou.
20:19'
Schleiss nabil Zámorskému a ten od modré poslal dělovku na Lukeše.
20:01'
V první části bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách. Žádnému ze střelců se však nepodařilo obelstít připravené gólmany. Na ledě už také bylo k vidění několik menších strkanic, většinou po zákroku jednoho nebo druhého brankáře. Ke konci třetiny si každý z týmů vyzkoušel početní výhodu, přičemž zhruba deset sekund z té své si plzeňští přenesou do druhé třetiny, která začne zhruba v 18:23 hodin.
20:00'
19:51'
Po zákroku Lukeše došlo před jeho brankou ke strkanici.
19:01'
Střela jednoho z plzeňských se odrazila od Lukešova betonu a energetici vyvezli kotouč k Pavlátovi.
18:40'
Nyní si zahrají početní výhodu hosté.
18:40'
18:09'
Tomáš Redlich – 2 min., nedovolené bránění.
17:45'
Hosté vyhazují.
17:10'
Plutnarovu střelu zastavila hradba před Pavlátovou brankou.
16:44'
Energetici v pásmu.
16:39'
Michal Houdek – 2 min., hákování.
16:20'
Holešinský napadl přihrávku domácích, ale kotouč hostům moc dlouho nezůstal.
15:44'
Tahanice o kotouč poslala domácí až k jejich brance.
15:05'
Energetici se probojovávají do pásma.
14:32'
Zámorský to zkusil hned po buly, ale Lukeš zasáhl.
14:31'
Po komerční přestávce se vhazuje po Lukešově levici.
14:10'
Kodýtek se ocitl sám před brankou, ale jeho střela se odrazila od Lukeše a skončila mimo branku.
13:41'
Plzeňští chvíli prověřovali Lukeše, ten odolal.
13:06'
Bartejsova střela narazila na blok před Pavlátovou brankou.
12:10'
Havlín nestihl zamířit a kotouč přeletěl branku.
11:22'
U střídaček se bojuje o kotouč.
11:01'
Dlapova rána skončila na Pavlátových betonech.
10:43'
Hladonikův únik byl odkloněn. Stihl vystřelit. Pavlát zasáhl.
10:32'
Kotouč z hole Suchého sebral Lukeš ze vzduchu lapačkou.
10:10'
Nahození jednoho z domácích projelo kolem branky.
09:16'
Mertl to zkoušel od modré, ale přestřelil.
08:57'
Energetici zakládají akci zpoza své branky.
07:56'
Beránkova přihrávka našla Koblasu, ale střela šla opět kolem branky.
07:28'
Koblasa to zkusil po buly, ale minul.
07:18'
Suchý odklonil Hladonikovi hokejku a jeho střela skončila v Pavlátově lapačce.
06:42'
Do přihrávky domácích před Pavlátovou brankou se vložili hosté a ujížděli k Lukešovi. Tam se však nezdrželi.
06:18'
Vhazuje se po Lukešově pravici.
06:07'
Do úniku se dostal jeden z plzeňských, ale Lukeš byl připraven.
05:48'
Nyní to z levé strany branky zkoušel Redlich, ale střela skončila v Pavlátových betonech.
05:14'
Schleissovi nesedl kotouč, ale hosté si kotouč pohlídali.
04:37'
Beránek krouží kolem Pavlátovy branky.
03:45'
Nyní jeden z hostů při zakončení posunul Lukešovu klec.
03:00'
Nyní energetici prověřují Pavlátův postřeh. Ten jejich šance likviduje.
00:10'
Kotouč mají hosté.
00:01'
Před začátkem utkání proběhne krátký ceremoniál. Útočník karlovarské Energie Tomáš Rachůnek dnes nastupuje ke svému 500. zápasu v extralize.
Na led vjíždějí hráči obou týmů a řadí se na modré čáře.

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa (A), Havlín, Mikyska, Rulík – Rachůnek (C), Gríger, Kružík – Koblasa, Hladonik, O. Beránek (A) – Redlich, Jiskra, Kohout – Sapoušek, Zadražil, Osmík.
Trenér: David Bruk

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Kremláček, Houdek, Kaňák, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek (A), Holešinský – Blomstrand, Mertl (A), Rekonen – Suchý, Malát, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Adamec.
Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Ondráček, Hynek.
Tak to bylo krátké nahlédnutí do zákulisí obou soupeřů a nyní se již můžeme soustředit na samotné utkání.
Nejproduktivnější hráči:
Petr Kodýtek 16 bodů (8 + 8)
Aleksi Rekonen 16 bodů (6 + 10)
Kryštof Hrabík 13bodů (5 + 8)
Lukáš Kaňák 12 bodů (2 + 10)
Petr Zámorský 11 bodů (3 + 8)
Od posledního duelu došlo v kádru Indiánům k menší změně. Své působení v Plzni ukončil dánský útočník Nicolai Meyer. Útočné řady naopak posílil Adrián Holešinský, který do týmu přišel z HK Nitra. V dresu Indiánů vyjel poprvé na led proti pražské Spartě. Nejenom že se stal skoro ihned miláčkem fanoušků, ale svůj první start korunoval rovnou i prvním gólem v extralize, kdy Jakuba Kováře překonal v čase 57:15 a zapsal se pod čtvrtou branku utkání. Plzeňští právě díky tomu, že na domácím ledě porazili Spartu 4:0 poskočili v tabulce na nynější 9. místo.
HC Škoda Plzeň
Do letošní sezóny nevstoupili plzeňští moc dobře. Po prvních dvou zápasech neměli na kontě ani bod. Po utkání s týmem Vítkovice Ridera vedení klubu odvolalo hlavní trenéry Václava Baďoučka a Miloše Říhu. Hlavním trenérem byl jmenován Petr Kořínek a jeho asistentem František Bombic. První výhru, kterou si noví trenéři zapsali byla právě ta, kdy Indiáni porazili Energii 6:3. Pod novými trenéry tým začal sbírat body a po sedmnácti zápasech mají 22 bodů a v tabulce jsou na 9. místě a od Energie na 8. místě je dělí pouze jeden bod. Což je další důvod proč dnešní utkání sledovat, protože půjde o derby se vším všudy.
Energetiky v posledních týdnech trápila marodka. V jednu chvíli měli mimo sestavu hned pět hráčů. Do posledních dvou utkání již nastoupili útočníci Jan Hladonik, Martin Kohout a Robin Sapoušek. Po utkání s Kometou řady zraněných rozšířil obránce Lukáš Pulpán a utkání s Olomoucí kvůli zranění nedohrál útočník Jiří Černoch. Trenérský štáb se stále musí obejít bez Davida Kofroně a kapitána Tomáše Vondráčka.
Dnešní utkání bude speciální pro Tomáše Rachůnka, který právě v západočeském derby odehraje svůj 500. zápas v extralize. Před zápasem proto proběhne krátký ceremoniál.
Tomáš Rachůnek 13 bodů (5 + 8)
Petr Koblasa 10 bodů (7 + 3)
Ondřej Beránek 8 bodů (6 + 2)
Jiří Černoch 8 bodů (4 + 4)
Dávid Gríger 8 bodů (6 + 2)
HC Energie Karlovy Vary
Po šestnácti odehraných zápasech má Energie na svém kontě 23. bodů a v tabulce je na 8. místě. Většinu získaných bodů si energetici připsali za vítězství ve venkovních duelech, kdy o body obrali třinecké Oceláře, pražskou Spartu, mladoboleslavské Bruslaře, Dynamo Pardubice, Bílé Tygry a Mountfield HK. Vítězné tažení Energie po venkovních kluzištích skončilo na hřišti Olomouce. Pod vítězství Olomouce 2:0 se vstřelenými brankami podepsali Lukáš Nahodil a Jakub Orsava. Velký podíl má i olomoucký brankář Jan Lukáš, který vynuloval střelecké pokusy karlovarských.
Vzájemná utkání:
V této sezóně se spolu oba dnešní soupeři již utkali na ledě Plzně. Tento zápas nedopadl pro tým z lázeňského města vůbec dobře. I přes to, že se energetici během zápasu dostali třikrát do vedení, tak plzeňští hráči pokaždé skóre vyrovnali. Obrat přišel v poslední třetině, kdy šli do vedení domácí. Další branku přidali během početní výhody a poté, co trenéři Energie zkusili k obratu využít power-play, inkasovali karlovarští do prázdné branky. Energetici tak ze západočeské metropole odjížděli bez bodů a navíc kvůli zranění zápas nedohrál David Kofroň.
První listopadový pátek v rámci 18. kola TELH přivítá tým Energie na svém ledě tradičního rivala Škodu Plzeň. Dnes nás tedy čeká třaskavé západočeské derby. Před tím než proti sobě oba týmy vyjedou na led se krátce podíváme do jejich kabin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.