Tipsport Extraliga - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Č. Budějovice - 18. října 2022   18:00

Kladno
29:04' M. Procházka (Plekanec, Dotchin) • 43:15' Brodecki (Plekanec, Dotchin)
2816 diváků
Hrachovina (43. Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Bindulis, L. Doudera, Kachyňa, Marcel – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Přikryl, Koláček, Doležal – Dzierkals, M. Toman, Tomeček – Strnad, Hanzl, Karabáček.

SESTŘIH: Kladno - České Budějovice 2:1. Rytíři po šesti porážkách zabrali, řádil Plekanec (0+2)

Přeji krásný zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání: Adam Brodecki a Václav Karabáček.
Poslední třetina zápasu byla nejbojovnější. Dzierkals dostal hezkou přihrávku zpoza branky od Hanzla a srovnal skóre zápasu. Kvůli zdravotním problémům ale musel hostující branku opustit Hrachovina a vystřídal ho Strmeň. V tom samém čase došlo také k vyloučení hráče hostujících a Kladno využilo druhou přesilovou hru. Brodecki dal svůj první gól v sezoně a navýšil na 2:1. Budějovičtí ještě zkusili necelé tři minuty před koncem odvolat gólmana, ale i přes veliký tlak zůstalo skóre nezměněno.
59:52'
Puk je opět pryč z pásma.
59:40'
Vhazuje se v pásmu domácích.
59:33'
Bow vyrazil puk pouze před sebe a ještě nějakou chvíli trvalo, než ho odklidil do bezpečí.
59:00'
Puk je mimo obranné pásmo Kladna.
58:28'
Budějovice mají veliký tlak při hře šesti proti pěti.
57:54'
Šenkeřík pálil od modré, ale Bow chytá do své náruče a přerušuje hru.
57:13'
Puk letěl jen těšně kolem hostující branky.
57:08'
Budějovická branka zůstává prázdná.
57:08'
Oddechový čas pro tým Motor České Budějovice.
57:07'
Puk vyletěl na střídačku Kladna.
56:28'
Melka nejdříve střílel z mezikruží a poté ještě dorážel z levého kruhu. Obě jeho šance ale Strmeň pochytal.
55:22'
Oba týmy se snaží dostat do šancí, ale hra se přelévá ze strany na stranu. Ve větším tlaku jsou hosté.
Hrachovina odjíždí do kabiny.
53:40'
Pech vypálil z první z mezikruží, ale Bow opět chytá.
53:14'
Budějovice se dostaly do útočných pozic, kdy v největší příležitosti byl zatím Karabáček. Tomu se úplně odkryl prostor před brankou, ale Bow podržel svůj tým.
52:04'
Kladno se osvobozuje.
51:33'
Budějovice mají šanci srovnat skóre zápasu.
51:33'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Jiří Ticháček – 2 min., hákování.
49:35'
Indrák dokázal sebrat puk hráčům Motoru v jejich obranném pásmu. Neudržel však kotouč dlouho a brzy byl o něj zase připraven.
48:55'
Gulaš zůstal po souboji s Melkou ležet na ledové ploše. Budějovický hráč odchází z ledu do kabin.
48:22'
Do Štencelovy střely od modré dal hokejku jeden z kladenských hráčů a tak puk letí až do ochranné sítě.
47:36'
Cibulskis zkusil využít, že Strmeň má zakrytý výhled Zikmundem a napálil z pravého kruhu. Gólman ale chytá puk ve svém náručí.
46:36'
Tato přesilová hra se Kladnu vůbec nedaří a nedokáže se dostat do útočného pásma.
46:00'
Budějovice se osvobozují a posílají puk přes všechny čáry.
45:57'
Kladno si zahraje další přesilovou hru.
45:57'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
Filip Přikryl – 2 min., vysoká hůl.
43:15'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá další přesilovou hru! Plekanec přihrál křížem ADAMOVI BRODECKIMU na pravý kruh. Ten nezaváhal a puk přesně trefil do růžku branky. Asistence: Tomáš Plekanec, Jacob Dotchin.
42'
Hanzlovu zpětnou nahrávku zužitkoval Karabáček, 1:1
42:14'
Lukáš Pech – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování.
42:14'
Střídání v týmu Motor České Budějovice:
ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Jan Strmeň.
41:32'
České Budějovice právě vstřelily branku! A Motor srovnává krok! Ticháček ztratil puk za brankou Bowa a k puku se tak dostal Hanzl. Ten přihrál přesně před branku, kde byl MARTINS DZIERKALS, který dává gól na 1:1. Asistence: Martin Hanzl.
40:13'
Dotchinova střela od modré letěla jen kolem branky Hrachoviny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:50.
Druhá třetina byla rychlejší a přinesla více šancí. Kladno si zahrálo přesilovou hru, která ovšem trvala jen 15 sekund. Druhou přesilovou hru už ale využilo a otevřelo skóre zápasu. Tomáš Plekanec si počkal na levém kruhu a přesně přihrál Martinu Procházkovi, který nezaváhal a Hrachovinu překonal. Skóre zápasu je tak 1:0.
40:00'
38:36'
Čachotský střílel od modré čáry, ale nejednalo se o nebezpečnou střelu a Bow chytá.
37:54'
Procházka zůstal ležet na ledové ploše. K nedovolenému zákroku ovšem nedošlo a vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:24'
Úspěšnější ale byli hráči Motoru.
37:09'
Hra se teď zasekla u mantinelu ve středním pásmu.
36:18'
Budějovice se snaží stav zápasu srovnat.
34:31'
Gulaš se se střelou nemazal a hned po vhazování tvrdě vystřelil na gólmana. Trefil ale jen Čachotského, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
34:27'
Tomeček obešel všechny hráče Kladna, ale zakončení mu nevyšlo podle představ a Bow měl se střelou lehkou práci.
33:30'
Strnadův pokus skončil pouze na bránícím hráči Kladna.
32:22'
Kotouč letí přes celé hřiště.
32:00'
Plekanec zkoušel opět najít někoho v předbrankovém prostoru. Tentokrát tam však nikdo z hráčů Kladna k dorážce nebyl.
31:12'
Kladno se dostává do útočných pozic. Zatím se Motor dobře bránil.
30'
Milimetrový pas Plekance umístil do sítě Procházka, 1:0
30:29'
Roman Vráblík – 2 min., vražení na hrazení.
29:04'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru! Plekanec si počkal na levém kruhu a přihrál před branku, kde čekal MARTIN PROCHÁZKA. Ten neváhal a dává první gól zápasu. Asistence: Tomáš Plekanec, Jacob Dotchin.
28:51'
Kladno vyhrálo vhazování.
28:50'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Josef Koláček.
28:00'
Cibulskis napálil puk od modré, ale trefil pouze bránícího hráče Motoru.
26:14'
Pech zůstal úplně sám bez svých spoluhráčů v obranném pásmu Kladna. Nicméně puk v pásmu udržel.
25:25'
Kladno si zahrálo přesilovou hru pouze 15 sekund.
25:25'
Matěj Beran – 2 min., sekání.
25:25'
Procházka vyzkoušel gólmana Hrachovinu, ten ale drží.
25:10'
Kladenští si zahrají první svou přesilovou hru v zápase.
25:10'
Jakub Strnad – 2 min., držení.
23:46'
Čachotský ujížděl takřka sám na brankáře, Bow ale drží svůj tým. I při dalším pokusu Motoru.
23:15'
Hosté začínají útok až za svou brankou.
22:59'
22:32'
Budějovičtí se dostávají do útočných pozic.
Před vyloučením byli v obří šanci hosté, když Bow neudržel nastřelený puk a budějovický hráč trefil jen tyčku.
21:18'
Matěj Beran – 2 min., nesportovní chování.
20:53'
Dzierkals vypálil z levého kruhu, ale Bow byl připraven a chytá puk do své náruče.
20:30'
Kladno se dopustilo ofsajdu a vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Více šancí si v první třetině zápasu vytvořilo Kladno. Žádná ale nebyla tak jistá a důrazná, aby skončila gólem. Kladenský tlak neohrozilo ani vyloučení, kdy si Motor zahrál hru pěti proti třem po vyloučení Bláhy a Zikmunda.
20:00'
19:52'
I Kladno na druhé straně mělo šanci, ale Hrachovina nedovolil drama v posledních vteřinách třetiny.
19:30'
Kladno i přes vyhrané vhazování ztratilo hned puk a k nebezpečné střele se dostal hráč Budějovic. Po jeho střele zůstala odkrytá celá Bowova brána, ale bránící kladenský hráč nedovolil Motoru žádnou další šanci.
19:19'
Beran z bekhendu dobře vypálil na Hrachovinu. Ten i přes zakrytý výhled střelu viděl.
17:38'
Slováčkovo vyhození z obranného pásma zachytil hráč z Budějovic a tak si Motor drží pásmo.
16:47'
Dvě přerušení hry Hrachovinou krátce po sobě. Ani jedna šance Kladna ale nebyla natolik nebezpečná, aby to pro gólmana byl problém.
16:10'
Cibulskis vyčkává s přihrávkou za kladenskou brankou.
14:14'
Strnad vjel dříve do pásma a je odpískán ofsajd.
12:47'
Marcel vyzkoušel pozornost Bowa od modré čáry, ten puk drží a přerušuje hru.
11:07'
Bláha byl úplně sám před brankářem, ale nezamířil přesně a přestřelil.
09:43'
Štencelova dobrá střela z levého kruhu byla mířena do chumlu před brankou. Nikdo z budějovických hráčů se ale k puku nedostal a tak z toho nebyla větší šance.
08:21'
Po vyhození puku se vhazuje v obranném pásmu Budějovic.
08:10'
Kladno má veliký tlak v útočném pásmu.
06:47'
Filip jel sám na gólmana, ale dal zadovkou puk ještě Zikmundovi. Ten byl však dobře bráněn Budějovickými.
06:10'
Procházka byl dobře v předbrankovém prostoru, ale nedostal se ke střele.
04:39'
Machač hledal bekhendem svého spoluhráče před brankou, ale žádný kladenský hráč zde nečekal na zakončení. K puku se tak dostal Motor.
03:57'
Melka byl v dobré příležitosti, puk ale vypálil přesně doprostřed gólmana.
03:29'
I Plekanec na druhé straně pálí mimo branku.
02:37'
Šenkeřík pálí puk hodně mimo branku Kladna.
01:43'
Budějovice si zahrají hru pěti proti třem.
01:42'
Ladislav Zikmund – 2 min., podrážení.
01:36'
Kladno se osvobozuje, ale dopustilo se dalšího faulu.
01:26'
Pech z pravého kruhu ohrozil Bowa, ale ten chytá lapačkou a přerušuje hru.
00:37'
Budějovice vyhrály vhazování a drží si pásmo při první přesilové hře zápasu.
00:35'
Ondřej Bláha – 2 min., nedovolené bránění.
00:25'
Zikmund objel branku, ale zvednutý puk skončil jen na boční síti.
00:02'
Úvodní vhazování zápasu vyhrálo Kladno.
00:01'

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin (A), Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka – Indrák, Plekanec (C), Zikmund (A) – Bláha, Filip, M. Procházka – Melka, Machač, Beran – Brodecki, Brož.

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Bindulis, L. Doudera, Kachyňa, Marcel – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Přikryl, Koláček, Doležal – Dzierkals, M. Toman, Tomeček – Strnad, Hanzl, Karabáček.
Oba týmy si na tento zápas přivedly posilu z Jihlavy. Kladno si k sobě vzalo Vítězslava Brože a Budějovice posílí Kladenským dobře známý Tomáš Čachotský.
Motor České Budějovice

Ani Českým Budějovicím se v posledních kolech Tipsport extraligy příliš nedaří. Motor má za sebou dokonce 8 proher v řadě. Nicméně dokázal získat 3 body a s 12 body je na 12. místě tabulky. V posledním zápase Motor dotahoval na vedení Karlových Varů. V čase 58:49 ještě dokázal snížit náskok soupeře na jediný gól, ale i přes veliký tlak nezvládl srovnat a dostat zápas do prodloužení. Budějovice tak na ledě Varů prohrály 3:4.

Motor si zahrál po Vítkovicích nejvíce oslabení, ale drží si slušnou úspěšnost ubránění (78,72 %). V žádném oslabení Motor nedokázal vstřelit gól. České Budějovice mají oporu ve svém kapitánovi Milanu Gulašovi, který má na svém kontě už 8 gólů a 5 asistencí. V brance dostává prostor hlavně Dominik Hrachovina, který odchytal 11 zápasů, ale jeho úspěšnost je pouze 89,78 %.

Poslední zápasy Motoru
Motor České Budějovice – HC Sparta Praha 2:3p

Motor České Budějovice – HC Vítkovice RIDERA 2:3sn

Energie Karlovy Vary – Motor České Budějovice 4:3
Rytíři Kladno

Rytíři se v posledních zápasech trápí. Na svém kontě mají z posledních zápasů šest proher a ve čtyřech utkáních nedokázali dát ani gól. Poslední výhru vybojovali 27. 9. v prodloužení proti Litvínovu. Poslední zápas Kladno odehrálo ve Vítkovicích, kde se čekalo na gól až do 42. minuty. I přes zlepšenou hru se Rytíři neprosadili a domácí vyhráli 2:0.

Kladno se s 10 body nachází na předposledním 13. místě. Za sebou má už jen tým z Litvínova (8 bodů). Kladno je se 153 trestnými minutami nejvíce vylučovaným týmem a týmem, který zatím nastřílel nejméně gólů (17 tref). To je důvodem, proč je Kladno až v dolní části tabulky. Nejproduktivnějším hráčem Kladna stále zůstává Matěj Beran (5+1). I přes sérii proher mají oba kladenští gólmani úspěšnost nad 90 %. Více vytěžovaný Landon Bow má úspěšnost 91,64 % a jeho kolega Adam brízgala drží 93,58 %.