Tipsport Extraliga - Základní část - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mladá Boleslav : Brno - 6. ledna 2023   17:30

10:34' O. Najman (Lintuniemi) • 11:01' Fořt (Pýcha, Pláněk) • 13:11' Přibyl (Pláněk, Söderlund) • 25:53' Pláněk (Jánošík, M. Beránek) • 32:30' Šťastný (Bernad) • 45:07' Pláněk (Kantner) • 54:04' Šťastný (Fořt, J. Stránský)
7:3
(3:2, 2:1, 2:0)
Brno
05:03' Raška I  (Kučeřík, Pospíšil) • 18:16' Flek  (Gulaši) • 36:40' Zbořil  (Holík)
Mladá Boleslav
Mrkva, Úlehla – Svoboda, Hynek
ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
Brno

SESTŘIH: Boleslav - Brno 7:3. Léčba šokem zabrala! Bruslaři nastříleli Kometě sedmičku

Já vám přeji z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény hezký zbytek večera.
Třetí třetinu Boleslav kontrolovala hru a hrála s pukem. Kometa se stále snažila, ale její tlak na Novotného nestačil. Tři body zůstávají ve městě automobilů.
Střely na branku ve třetí třetině – 12:15

Celkem střely – 31:38.
59:35'
Boleslav dohrává utkání v útočném pásmu za potlesku diváků ve stoje.
58:31'
Ofsajd zastavil útok Brna.
58:00'
Klíma ztratil puk při přechodu přes modrou čáru.
57:22'
Kometa se dostala po dlouhé době ke střele, ale Novotný je stále v provozní teplotě a střelu chytá.
56:30'
Přibyl spálil tutovku. Po přihrávce Tima Söderlunda se před prázdnou bránou objevil Daniel Přibyl, ale jedna z hokejek obránců Komety střelu zblokovala.
55'
Fořtova střela prošla za Čiliaka. Šťastný dorážel do prázdné klece, 7:3
55:08'
Kometa působí odevzdaně.
54:04'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Autorem branky je DAVID ŠŤASTNÝ, který dorazil odraženou střelu Tomáše Fořta do odkryté branky. Čiliak se jen zoufale rozhlédl po svých spoluhráčích.
Asistence: Tomáš Fořt, Jan Stránský.
53:51'
Brno se snaží stupňovat tlak, ale zatím se to nedaří.
53:22'
Nahození Přibyla mimo branku.
52:21'
Kometa se i přes nepříznivý stav stále tlačí do zakončení.
52:19'
Vhazování v obraném pásmu domácích.
51:29'
Kantner v samostatném úniku nedokázal dostat puk za Čiliakovy betony. Z protiútoku se zase proti Novotnému vyřítil Holík. Oba gólmani ale tyto horké chvilky ustáli.
50:47'
Střela Klímy končí v lapačce Marka Čiliaka.
47:39'
Boleslav se nedokáže usadit v útočném pásmu.
47:16'
Souboj u mantinelu vyhrála Kometa.
46'
Pláněk dnes podruhé propálil Čiliaka, 6:3
46:20'
Boleslav už dnes ochutnala, jak chutná gól v přesilové hře. Jestli přidá další se dozvíme v průběhu příštích dvou minut.
46:08'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Tomáš Kundrátek – 2 min., krosček.
45:07'
Autorem branky je MARTIN PLÁNĚK, který příklepem poslal kotouč do levé části branky, z pohledu střelce. Pro boleslavského obránce je to již třetí kanadský bod v tomto zápase.
Asistence: Matyáš Kantner.
45:01'
Bernadovo nahození končí v lapačce Čiliaka.
44:23'
Jakub Malý obkroužil branku Novotného a puk skončil v jeho výstroji. Vhazuje se v obraném pásmu domácích.
43:41'
Holland znovu zkouší pozornost Novotného. Ten jeho střelu od modré čáry kryje.
42:42'
Vidíme rychlé protiútoky s velkými chybami, tudíž nedochází k zakončení.
42:07'
Rána Kučeříka končí v Novotného lapačce.
41:17'
Kometa v útočném pásmu.
41:11'
Tim Söderlund v kličce nepřekonal Čiliaka.
40:09'
Holíkův nahazovaný puk Novotný kryje.
40:01'
Druhá třetina se nesla v duchu vyloučení, které Boleslav ze začátku zvládla a to ji pomohlo ke vstřelení branky Martina Pláňka a Davida Šťastného. Skóre v další přesilové hře upravil po jedenácti vteřinách Adam Zbořil.
Kometa se osvobozuje vyhozením.
37'
Hostům vykřesal naději rychle využitou přesilovkou Zbořil, 5:3
37:38'
Kim Strömberg – 2 min., nedovolené bránění.
36:40'
Kometa právě vstřelila branku!
Autorem branky je ADAM ZBOŘIL, který vymetl všechny pavučinky v rohu branky Filipa Novotného.
Asistence: Petr Holík.
36:29'
Zaťovič se odhodlal ke střele, ale Novotný byl připraven.
36:29'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
David Bernad – 2 min., držení hole.
35:57'
Oba týmy hrají v plném počtu.
35:28'
Hra 4 na 4 nepřinesla ofenzivní podívanou.
34'
Po zvláštním odrazu puku od zadního mantinelu na hosty zívala prázdná branka. Novotný zachraňoval tygřím skokem
34:36'
Vyloučení pro oba týmy po potyčce za brankou. Jsme tedy svědky hry 4 na 4.
33'
Šťastný dopravil puk do branky a zvýšil už na 5:2
33:57'
Kristián Pospíšil – 2 min., hrubost.
33:57'
Matyáš Kantner – 2 min., hrubost.
33:21'
Novotný neodhadl odraz puku a na malou chvilku byla domácí branka úplně prázdná. Novotný ji těsně před střelou utemoval tygřím skokem a zabránil tak gólu.
32:30'
Autorem branky je DAVID ŠŤASTNÝ, který si našel puk po skvěle načasované přihrávce Davida Bernada.
Asistence: David Bernad.
31:37'
Důležitý moment utkání, přesilovku hostí, zvládli Bruslaři bravurně.
31:24'
30:56'
Flek tečoval ránu Pospíšila jen nad branku Novotného.
30:25'
Bruslaři brání srdnatě.
30:06'
Kometa si dlouho připravovala palebnou pozici. Střelu od modré skvěle zblokoval Pláněk. Po jeho zásahu se navíc přerušuje, protože puk skončil někde v jeho výstroji, zřejmě pod holením chráničem.
29:34'
Kundrátek tvrdou střelou nepřekonal Novotoného. Jeho střela skončila jen v lapačce domácího gólmana.
29:23'
Filip Novotný – 2 min., podrážení, odpyká Adam Jánošík.
28:12'
Lantoši vypálil pohotově jen do Čiliakových betonů.
27:20'
Bruslaři jsou jednoznačně aktivnější. Možná jim pomohla podpora svého kotle, který se po bojkotu první třetiny, vrátil.
25:53'
Autorem branky je MARTIN PLÁNĚK, který si najel podél mantinelu do mezikruží, kde tvrdou ránou nad beton překonal Čiliaka.
Asistence: Adam Jánošík, Martin Beránek.
25:39'
David Dvořáček měl na holi branku, když jel úplně sám na brankáře Čiliaka. Ten se nenechal rozhodit a lapil jeho střelu.
25:24'
24:40'
Kometa nezakončila velmi slibné přečíslení v úniku dva na jednoho. Dopředu jde Boleslav.
23:36'
Pláněk ztratil puk u mantinelu a Dufek byl v samostatném úniku. Novotný vychytal jeho ránu.
21:04'
Přibyl zkoušel bekhendem překvapit Čiliaka, ale ten byl připraven.
20:27'
Lantoši tvoří u mantinelu.
20:10'
Tim Söderlund byl blízko ke vstřelení branky. Čiliak vychytal jeho střelu helmou.
20:01'
Aktivněji začala jednoznačně Kometa, která byla za aktivitu odměněna v podobě branky Adama Rašky. Následně přišla kanonáda Boleslavi. Hned tři branky vstřelila za necelé tři minuty a úplně změnila obraz hry. Brno se dlouho po třígólové facce hledalo a trochu ji zmírnil Jakub Flek v závěru třetiny.
Střely na branku v první třetině – 11:8
20:00'
19'
Přestřelka pokračuje! Domácí obraně frnknul Flek, 3:2
19:25'
Domácí dohrají třetinu s pukem na hokejce.
18:54'
Klíma střílel jen do lapačky Čiliaka. Vhazuje se v útočném pásmu Boleslavi.
18:16'
Autorem branky je JAKUB FLEK, který zvládl samostatný únik a překonal Novotného jednoduchou střelou pod horní tyč.
15:12'
Kometa tlačí, ale Novotný zatím excelentní.
14'
Další gól domácích! Tečí Pláňkovy rány si otevřel střelecký účet ve městě automobilů Přibyl, 3:1
14:38'
David Bernad – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
13:11'
Domácí hala je na nohou! Domácí slaví další branku. Nováček v zelenobílém dresu Tim Söderlund si připisuje premiérový bod v české extralize, díky asistenci na gólu Daniela PŘIBYLA, rovněž nováčka v zelenobílém dresu.
Asistence: Martin Pláněk, Tim Söderlund.
12'
Rychlý obrat Bruslařů! Pas Pýchy zametl do odkryté klece Fořt, 2:1
12:26'
Kometa je trochu opařená, ale přes to se dostala do zakončení, přesněji Zaťovič. Novotný byl se svými betony rychlejší a kryje tuto tvrdou střelu.
11'
Najman tečoval chrániči střelu Lintuniemiho, 1:1
11:01'
Stačilo půl minuty a máme zde otočení skóre ve prospěch domácích. Pýcha našel nádhernou přihrávkou Tomáše FOŘTA, kterému stačilo dopravit puk do odkryté brány.
Asistence: Pavel Pýcha, Martin Pláněk.
10:34'
Stačilo pár desítek sekund a máme tu vyrovnání skóre tohoto zápasu. Přesilovku rychle využívá Ondřej NAJMAN, který tečoval Lintuniemiho dalekonosnou ránu za Čiliakova záda..
Asistence: Alex Lintuniemi.
10:12'
Přesilovku si také poprvé v zápasu vyzkouší domácí.
10:07'
Rhett Holland – 2 min., podrážení.
09:49'
Stránského dělovka od modré končí na Čiliakových betonech.
09:02'
Už to vypadalo, že se puk dostane až k Přibylovi, ale jedna z hokejek Brna přihrávku zastavila.
08:39'
Souboj o puk u mantinelu vyhráli domácí.
08:19'
Kratochvíl vystřelil, ale Novotný jeho tečovanou střelu chytá.
07:45'
Domácí vyjíždí do útoku a připravují si zakončení.
07:19'
Čiliak při výjezdu za branku nezpracoval puk a Kometa se musí bránit.
6'
Hosté se prosadili v závěru přesilovky. Kučeříkovu střelu tečoval Raška, 0:1
06:59'
Vhazování ve středním pásmu.
06:28'
Domácí diváci se bouří. Rozhodčí ale spornou situaci nepíská. Hra bude pokračovat.
05:59'
Boleslav šla do útoku ve slibném počtu, ale nevyužila početní převahu.
05:03'
Autorem branky je ADAM RAŠKA. Tečovaná rána Adama Rašky skončila za Novotným. Jeden z obránců Bolky nešťastně tečoval nohou puk do protipohybu Filipa Novotného, který nestihl zareagovat.
Asistence: Radek Kučeřík, Kristián Pospíšil.
04:21'
David Dvořáček v samostatném úniku nepřekonal gólmana Čiliaka.
02:26'
Dvořáček zvládl přechod přes modrou a Boleslav může útočit.
01:38'
Zakázané uvolnění Komety. Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.
01:15'
První střelu boleslavských vychytal Marek Čiliak.
00:39'
Brno v útočném pásmu nic nevytvořilo a na druhou stranu jde Boleslav.
00:07'
Úvodní vhazování pro Kometu.
00:01'
Zdravím vás u dnešního textového přenosu. Oba týmy už jsou na ledové ploše a za chvíli proběhne úvodní bule.

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Hrdinka, Štich – Söderlund, Přibyl, Lantoši – J. Stránský (C), Fořt, Šťastný – Kantner, O. Najman (A), Kel. Klíma – M. Beránek, Závora, Dvořáček.
Trenér: Petr Haken

HC Kometa Brno: Čiliak (Slavíček) – Ščotka, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Gulaši (A), Ďaloga – Flek, Holík, Koblížek – Raška I, Zbořil, Pospíšil – Zaťovič (C), Strömberg, Kratochvíl – Dufek, Malý, Kollár.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Svoboda, Hynek.
První vzájemný zápas se hrál 9. října v Mladé Boleslavi. Kometa ve druhé třetině odskočila do vedení 2:0, trefili se Strömberg a Šalé, ale to hostům vydrželo jen necelou půl minutku. Na gól brněnského mladíčka totiž odpověděl Jeřábek. Třetí dějství pak patřilo Bruslařům, jejichž dobývání přineslo své ovoce ve 46. minutě, kdy vyrovnal Kousal. Stejný hráč pak v 58. minutě rozhodl – 3:2.

Také v Brně šli do vedení hráči Komety a opět se o to postaral zkušený Strömberg. Tentokrát to však od modrobílých bylo všechno, Bruslaři zápas v prostředním dějství otočili. Přesné zásahy zaznamenali Beránek a Kousal. Hubené vedení hosté udrželi i zásluhou Krošeljových zákroků. Na 3:1 pak upravil skóre Najman, jenž trefil odkrytou klec.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři z posledních 10 zápasů prohráli 9 a jejich propad tabulkou se prozatím zastavil na 12. místě. Náskok na České Budějovice a poslední Kladno se však zmenšil a Boleslavští hrají o přežití. Středočeši naposledy neuspěli v Karlových Varech, kde rozhodla druhá perioda, ve které domácí tým vstřelil tři branky. Bruslaři proto sáhli ke změně trenéra, Ladislava Čiháka prozatím nahradí jeho asistent Petr Haken, jemuž ve víkendových zápasech pomůže Václav Pletka. Do prvního domácího zápasu od příchodu zasáhne Švéd Tim Söderlund, ale i nové posily Kelly Klíma, Daniel Přibyl a David Dvořáček.

Nejproduktivnější hráči:

Jan Stránský, 8+6
Ondřej Najman, 7+5
Róbert Lantoši, 4+8
HC Kometa Brno

Jak velí nepsaná pravidlo, začínáme hosty z Brna, kterým v tabulce patří 9. místo. Kometa v úterý zvládla duel s tabulkovým sousedem z Litvínova, čímž se odpoutala od týmů bojujících o dno tabulky, páteční zaváhání ji ale může rychle vrátit zpět. Hosté před nedávnou dobou provedli změny v trenérském štábu, když se na střídačku postavil Patrik Martinec, kterého o několik dní později doplnil Jaroslav Modrý. Moravský celek také představil posily Adama Rašku a Kristiána Pospíšila, jenž se v úterý uvedl dvěma góly do sítě Vervy.

Petr Holík, 7+26
Luboš Horký, 17+7
Adam Zbořil, 3+17
Vítám vás u přenosu z 35. kola Tipsport extraligy. Během pátečního odpoledne budeme společně sledovat souboj týmů BK Mladá Boleslav a HC Kometa Brno. Jde o střetnutí dvou celků z vyrovnaného spodku tabulky, kde se pořadí mění každým kolem. O zábavu tak v mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény bude dozajista postaráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.