Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Plzeň - 11. prosince 2022   16:00

Vítkovice
43:56' Krieger (Mueller, Fridrich) • 47:50' Marosz (Lakatoš) • ' Mueller
3:2
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

2:1 (SN)

Plzeň
39:59' Schleiss  (Kodýtek, Hrabík) • 45:48' Pour  (Kodýtek, Suchý)
Vítkovice
Šír, Hradil – Hlavatý, Lederer
Ostravar aréna
5 425 diváků
Plzeň

Vítkovice - Plzeň: Lakatoš našel Marosze a ten srovnal, 2:2

V dnešním zápase bylo třikrát v akci video, které rozhodovalo o gólech. Hosté při své první brance s videem neuspěli, v dalším pokusu bylo potvrzeno, že jejich gól padl v řádném hracím čase, aby pak na konci prodloužení domácím nepotvrdilo branku, která byla dosažena právě až po vypršení řádné hrací doby, a proto musely o dnešním vítězi rozhodnout nájezdy.
Po první bezbrankové třetině se jako první radovali hosté, gólem do šatny se dostali do psychické výhody. Vítkovice ve třetí třetině srovnaly, ale hosté se záhy dostali znovu do vedení. To si domácí nenechali líbit a po zhruba dvou minutách srovnali. Tento stav trval až do konce třetí třetiny, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm hosté překvapivě odvolali brankáře a vsadili vše na jednu kartu. Gólově se sice neprosadili, ale ani neinkasovali, a proto nastala chvíle pro samostatné nájezdy. V nich se dvakrát trefili domácí, západočeši překonali Klimeše jen jednou, a tak prémiový bod zůstává v Ostravě a Vítkovice tak na svém ledě znovu bodují, už po třinácté v řadě.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:

HC Vítkovice Ridera – WILLIE JAMES RASKOB
HC Škoda Plzeň – JAN SCHLEISS
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
Autorem vítězné branky je PETER MUELLER.
Hosté spoléhají na Rekonena, ale jeho střela mezi betony domácího gólmana neprošla – 2:1.
Za Vítkovice teď pojede Lakatoš, ten se také rozjel zeširoka, ale u branky mu při kličce ujel kotouč – 2:1.
Za Plzeň zkusí skórovat Lang, ten se rozjel na vítkovickou klec a bez větších emocí překonává Klimeše – 2:1.
Domácí posílají do hry Muellera, ten se rozjel zeširoka na Pavlátovu klec a posílá puk mezi jeho betony – 2:0.
Hosté zkusí prolomit Klimešovu klec Hrabíkem, tomu ale při jízdě ujel kotouč, a protože se nemohl vrátit, zkusil vystřelit alespoň z úrovně brankové čáry – 1:0.
Vítkovice dávají důvěru Bukartsovi, jeho rychlá střela mezi betony ale neprošla – 1:0.
Za hosty to zkusí Pour, rozjel se zeširoka, ale trefuje jen Klimešův beton – 1:0.
Za domácí se k puku staví Fridrich, ten se rozjel rychle, za kruhy si ale počkal na Pavlátovu reakci a prostřelil jej – 1:0.
Hosté vysílají kapitána Schleisse, nejprve mu trochu ujel kotouč, ale následně vítkovickou klec přestřelil – 0:0.
Vítkovičtí posílají jako prvního Marosze, ten si počkal na pohyb Pavláta, ale puk za jeho záda neprošel – 0:0.
Jako první zahájí nájezdy Vítkovice.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani druhá vítkovická rolba není zcela v pořádku, ale zdá se, že přece jen budeme moci začít.
Vítkovická rolba se ocitla v problémech, proto zatím ledovou plochu čistí jen na sucho chlapci, kteří jsou využívání během komerčních přestávek.

64:59'
Fridrich sice vystřelil ještě před uplynutím hrací doby, ale puk se do sítě dostal až po něm.
64:59'
Vítkovice se radují v branky, ale Plzeň je proti, a tak se ke slovu dostává znovu videorozhodčí.
64:54'
Domácí se dostávají k puku, Fridrich startuje do akce.
64:33'
Vítkovický Klimeš je ve střehu, s pokusy soupeřů zas takové problémy nemá.
64:05'
Plzeň se usadila v pásmu a rozjíždí přihrávkový kolotoč.
63:35'
Domácí znovu útoční, ale Krieger se dostal za brankovou čáru a už nebylo komu nahrát.
63:01'
Vítkovičtí znovu v pásmu, ale hosté brání opuštěnou klec dobře.
62:48'
Domácí dostali puk do pásma, ale prázdnou klec netrefují.
62:27'
Pavlát sprintuje na střídačku!!!
62:02'
Hosté otálejí s rozehrávkou.
61:15'
Do úniku se mohl dostat Mueller, ale Suchý ho zablokoval a za pukem vystartoval až téměř před kruhy Pavlát, aby odehrál kotouč do bezpečí.
60:46'
Baránek drží puk za svou brankou a váhá s rozehrávkou.
60:20'
Puk si za svou brankou přebrali hosté a míří ke Klimešovi.
60:05'
Domácí zahájí útočnou akci od své klece.
60:01'
1/3 – 13:7
2/3 – 6:8
3/3 – 12:15
60:00'
59:51'
Plzeň se dostala do pásma, ale Klimeš je ve střehu.
59:35'
Domácí znovu v pásmu, Bukarts branku hostů přestřelil.
59:20'
Lakatošův pokus končí v náruči pozorného Pavláta.
59:11'
Vítkovičtí ostřelovali hostující branku, Kriegerův pokus byl nakonec zblokován do ochranné sítě a hra je přerušena. Nastávají další problémy při vhazování.
58:14'
Při rychlém útoku hostů zůstal na ledě ležet jeden z domácích hráčů, Klimeš si ale se střelou Suchého hravě poradil.
57:53'
Plzeňané se zlobí při vhazování, nelíbí se jim postavení jednotlivých hráčů, hlavnímu sudímu došla trpělivost.
57:53'
Hosté kombinovali na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Pavláta.
57:36'
Vítkovice dostaly puk do středního pásma.
56:58'
Západočeši se probíjeli do vítkovické klece, ale její odkrytou část přestřelili.
56:38'
Hosté se drželi v pásmu, do šance se probojoval Kodýtek, ale Klimeš jeho střelu viděl.
56:20'
Hra je přerušena, oba týmy střídají, bude se vhazovat po pravici Klimeše.
56:02'
Plzeňské přihrávky končí v rohu u domácího gólmana.
55:25'
Agilní Krieger se ocitl u odkryté strany plzeňské branky, ale puk se k němu nedostal.
55:00'
Krieger znovu u hostující klece, ale nezpracoval puk ze vzduchu ideálně,
54:48'
Na plzeňskou branku se dobře rozjel Krieger, ale mířil přímo do Pavláta.
54:32'
Chvilka před domácí brankou, ale Klimeš puk za svá záda nepustil.
54:12'
Bukarts nahodil puk do pásma, ale Budík je u něj jako první.
53:57'
Nepřehledná situace a kotouč ve vzduchu, Klimeš jej stahuje a schovává pod lapačku. Následuje komerční přestávka.
53:32'
Hosté rozehrávají útočnou akci od Pavláta.
53:10'
Škodovka jen nahazuje puk na brankáře, ten odehrává puk do rohu.
52:51'
Rychlý protiútok hostů, ale Klimeš si poradil.
52:23'
Vítkovice bojují v pásmu, puk se dostal na modrou na zcela zapomenutého Raskoba, ale ten míří mimo.
51:40'
Puk končí pod gólmanem, sudí přerušují hru.
51:30'
Z levého kruhu prověřil domácího gólmana Baránek, ale Klimeš měl dobrý výhled.
51:22'
Hosté znovu u puku, Lang pálil z mezikruží, ale Klimeš byl připraven.
50:57'
Hostující souhru v pásmu přerušují domácí, kteří budou rozehrávat.
50:25'
Od mantinelu poslal puk před branku Mueller, ale Fridrich byl tísněn.
50:18'
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění hostů.
49:50'
Domácí znovu v pásmu, až k brance se protáhl Lakatoš, ale gól z toho není.
49:35'
Vítkovice n skok v pásmu, ale musejí se rychle vrátit.
49:27'
Dnešní utkání sleduje 5 425 diváků.
49:02'
Schleiss držel puk v útočném pásmu, zatímco jeho spoluhráči střídají.
48'
Lakatoš našel Marosze a ten srovnal, 2:2
48:45'
Vítkovičtí bojují v rohu u hostující branky.
48:18'
Bude se vhazovat u domácí klece, ale až po komerční přestávce.
47:50'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Znovu je vyrovnáno!!! Domácí se dostali až k hostující kleci, Lakatoš našel křižně ROSTISLAVA MAROSZE, těsně před otevřenou brankou byl připraven i Bukarts, ale vítkovický útočník našel místo mezi Pavlátem a bližší tyčí – 2:2. Asistence: Dominik Lakatoš.
47:40'
Vítkovice se drží u Pavláta, ale tomu jsou zdatně nápomocni spoluhráči.
47:00'
Hosté bojují v pásmu, ale domácí hrají pozorně.
45:48'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté se radují podruhé, Kodýtek poslal střílenou přihrávku na JAKUBA POURA, který z kruhu poslal puk na Klimeše a tomu kotouč přeskočil beton – 1:2. Asistence: Petr Kodýtek, Filip Suchý.
45:10'
Znovu se hraje v rychlém sledu na obě strany, oba týmy by se rády dostaly do vedení.
43:56'
Je vyrovnáno!!! Mueller našel volného PETERA KRIEGERA, který ujížděl sám na branku, tělem si odstavil bránícího Kaňáka a vyrovnává – 1:1. Asistence: Peter Mueller, Petr Fridrich.
43:20'
Domácí znovu u Pavláta, ale ten lapil střelu Lakatoše.
43:01'
Hosté v pásmu, ale Baránek kotouč nahrál jen na brusle bránícího hráče.
42:47'
Vítkovičtí zkoušejí střílet ze všech pozic, ale Pavlát je pozorný.
42:21'
Kalus u branky hostů, ale skóre se nemění.
41:55'
Muller se mezi dva hráče soupeře neprotáhl, ale puk stačil přihrát na volné spoluhráče.
41:33'
Hosté zavezli puk do pásma, ale tam jej jen odevzdali.
41:01'
Přímo ze střídačky si sjel k puku Fridrich, ale jeho střela postrádala větší přesnost.
40'
Schleiss se prosadil v poslední vteřině druhé třetiny, 0:1
40:43'
Raskob s Bukartsem u branky, ale Pavlát byl na místě.
40:17'
Hosté mají kotouč pod kontrolou, ale vracejí se ke své brance.
40:01'
Po další náročné třetině jsou teď na koni hosté, kteří se zvukem sirény ukončující druhou část tohoto zápasu vstřelili zatím jedninou branku dnešního zápasu díky kapitánovi Schleissovi. Vítkovice budou muset zřejmě otevřít hru a útočit ze všech pozic, pokud chtějí dnešní zápas dotáhnout do vítězného konce, Uvidíme, zda o přestávce nastřádají na další třetinu dostatek sil.
1/3 – 13:7
2/3 – 6:8
Další třetina začne přibližně v 17:51.
40'
40:00'
39:59'
Hosté se mohou radovat naplno, jejich branka je uznána – Kodýtek našel dobře najetého JANA SCHLEISSE, který z mezikruží přesně prostřelil vítkovického Klimeše – 0:1. Asistence: Petr Kodýtek, Kryštof Hrabík.
39:59'
Hosté se znovu radují spolu s hrstkou svých příznivců, puk byl jednoznačně v síti, ale bude se zkoumat, zda byl dosažen před uplynutím řádné hrací doby.
39:35'
Plzeň v rychlém protiútoku, ale zastavuje ji ofsajd.
39:27'
Vítkovice bojují u Pavlátovy klece, ale hosté je blokují na výbornou.
39:05'
Plzeň se dostala k puku, podél mantinelu se protáhl Suchý, ale byl zastaven.
38:44'
Stehlík posílá puk do útočného pásma.
38:29'
Gólu bylo zjevně dosáhnuto kopnutím, a tak podle verdiktu rozhodčího není branka uznána. Skóre je tedy stále 0:0.
38:29'
Plzeň se raduje z první branky, ale je možné, že jí bylo dosáhnuto nohou. Sudí se jdou poradit s videorozhodčím.
38:01'
38:01'
Hrabík zdatně clonil těsně před Klimešem, ale neposedný puk si cestu do sítě nenašel.
37:49'
Hosté museli pro kotouč ke své brance, ale teď už bojují u Klimeše.
37:34'
Hra je přerušena za domácí brankou zůstal na ledě ležet Suchý. Ten se za pomoci spoluhráčů zvedá a hostující kapitán jde vykomunikovat, proč se nevylučuje. Zákrok byl z pohledu sudích čistý. Vhazuje se před útočnou modrou Plzně.
37:15'
Hosté bojují v útočném pásmu o kotouč u mantinelu.
36:42'
Od modré to zkusil Zámorský, ale puk se dostal k domácímu hráči, který jej posílá z pohledu domácích do bezpečí.
36:24'
Hosté se usazují před Klimešem.
36:05'
Vítkovičtí posílají puk až za plzeňskou branku.
36:01'
V přerušení se na své střídačky vracejí Kalus s Houdkem, na vítkovická nevychladne, protože na ni usedne Marosz, který si vypomohl podrážením.
35:25'
Hosté svého soupeře momentálně nepouštějí do blízkosti branky.
35:01'
Vítkovice míří k Pavlátově kleci.
34:35'
Škodovka se drží v pásmu, Klimeš je v pohotovosti.
34:15'
K brance se protahoval Kodýtek, ale byl odstaven od puku.
34:00'
Hraje se v rychlém sledu na obě strany, Pavlát má puk v náručí a přerušení bude využito ke komerční přestávce.
33:28'
Vítkovičtí v pásmu, Půček poslal puk jen do Pavláta.
33:03'
Plzeňská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
32:35'
Hosté mají puk pod kontrolou a u své klece čekají na dostřídání.
32:05'
Suchý se protahoval k brance, ale Mikuš si s ním poradil.
31:37'
Nebezpečná akce v podání plzeňských, ale puk nakonec míří na zadní plexisklo. Vítkovičtí vyhazují na zakázané uvolnění.
31:18'
Hostující kapitán vítkovickou klec netrefuje.
31:07'
Puk se dostal na hokejku Schleisse, který se vydal ke Klimešovi.
30'
Po střetu s brankářem Pavlátem se do sebe pustili Kalus s Houdkem
30:49'
Domácí se drží na své útočné polovině.
29:57'
Vítkovičtí si vypracovali slibnou šanci, Kovář ujížděl na branku, ale přihrávku nedokázal pro skákající puk zpracovat.
29:29'
Po boxerské vložce jsou na trestnou lavici odeslání domácí Kalus a hostující Houdek, oba na pět minut za bitku. Oba týmy hrají v pěti.
29:29'
Domácí se protáhli bez větších potíží do pásma, od modré pálil Grman, vyražený puk chtěl dostal do branky Bernovský, ale Pavlát puk dostává pod kontrolu.
28:55'
Dobře to před brankou myslel Suchý, ale Klimeš urychleně přikryl kotouč lapačkou.
28:22'
Plzeň dostala puk do pásma, ale Hrabík od mantinelu místečko ve vítkovické kleci nenašel.
27:57'
Vítkovičtí zkoušejí jednu střelu za druhou, hostující gólman neví, kam dříve skočit.
27:26'
První vítkovická formace se rychle dostala až k Pavlátovi, ale Marosz pálil jen do gólmana, odražený puk se dostal do území nikoho.
26:52'
25:48'
Další důležitá akce se stejným koncem, ale na opačné straně, Suchý se rychle protáhl až k brance, ale klička k tyči mu nevyšla, navíc se Klimeš stačil rychle přesunout a vystrčit beton.
25:41'
Vítkovice před hostující brankou, nepřesná odehrávka skončila přímo na vítkovické hokejce, ale v brance nakonec puk nekončí.
25:12'
Plzeň na skok v pásmu, domácí rychle vracejí hru do středního pásma.
24:32'
Bukarts se mezi kruhy rozpřahoval ke střele, ale vyslaný kotouč promáchl.
24:07'
Grman rozehrává pozvolna do pásma, vítkovičtí následují kotouč.
23:34'
Dvořák následoval kotouč do pásma, ale Mikuš mu jej odpálil před očima do středního pásma.
23:24'
Na útočné modré Vítkovic bylo přehuštěno, je pískán ofsajd.
23:17'
Zakázané uvolnění pro tým Škodovky.
23:12'
Houdkovo nahození od modré Klimeš chytá do lapačky a rozehrává.
22:53'
Boj o kotouč za domácí brankou.
22:31'
Raskob si za svou klecí bere puk pod kontrolu a bude rozehrávat.
22:15'
Vítkovickou snahu zastavuje ofsajd.
22:09'
Dej rozehrává s pomocí Kaluse.
21:45'
Kalus vyrazil do pásma, ale nechal za sebou kotouč.
21:42'
Hosté se rychle protáhli k domácí kleci, ale pokus Poura končí v gólmanově lapačce.
21:31'
Domácí usazeni před hostující klecí, Lakatošova táhlá střela šla těsně kolem tyče, snaha Fridricha také změnu na kostce nad ledem nepřinesla.
20:43'
Plzeňský protiútok, Klimeš neměl puk pod kontrolou, ale spoluhráči mu nakonec dokázali pomoci.
20:17'
Vhazování znovu pro vítkovické, kteří se rozjeli na Pavláta, ale nakonec jej přímo neohrozili.
20:01'
V první třetině se diváci museli obejít bez branek, oba gólmani byli v této části stoprocentní. Domácí si dokázali vypracovat několik slibných šancí, ale ani jedna nenašla místo za Pavlátova záda. Největší šanci skóroval měli z hostů Bitten na začátku utkání a těsně před vypršením přesilovku Rekonen, ale ani pár fanoušků, kteří vážili dlouhou cestu ze západu Čech se nakonec neradovalo. Uvidíme, který z táborů se bude radovat jako první a zda to bude už v následující třetině.
1/3 – 13:7
Další třetina začne přibližně v 16:52.
20:00'
19:43'
19:27'
Z pozice klečícího střelce to zkusil z kruhu Rekonen, ale Klimeš byl na místě.
18:58'
Puk je vytěsněn do středního pásma.
18:32'
Hosté se dokázali usadit v pásmu, domácí hrají u své klece pozorně.
18:05'
Plzni se nedaří dostal do útočného pásma.
17:52'
Špatnou přihrávku vystihl Fridrich a okamžitě vyrazil do pásma, tak bojoval s hráčem, který se jej snažil obrat o kotouč, domácí se stihli přesunout k Pavlátovi a ušetřili tak poměrně hodně času z oslabení.
17:43'
Za vražení na mantinel bude pykat domácí Koch.
15:05'
Hosté se rychle protáhli do pásma, ale série nepřesných přihrávek je připravila o šanci.
14:43'
Škodovka rozehrává od své klece.
14:31'
Menší závar u domácí branky, ale Klimeš měl puk pevně schovaný pod lapačkou.
13:20'
Na opačné straně se před brankou rychle objevil Bitten, ale puk se k němu přes bránící hokejky nedostal.
12:47'
Fridrich si najel do pásma, ale celou dobu ho stíhal Houdek, který jej nakonec donutil skončit na zadním mantinelu.
12:32'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, domácí teď svou nepřesností poslali puk na zakázané uvolnění.
12:06'
Kotouč je po vhazování zblokovaný mimo hrací plochu.
12:02'
Protiútok hostů končí u Klimeše, následuje komerční přestávka.
11:53'
Krieger se protáhl do pásma, najížděl si sám k brance, naznačil kličku a prostrčil puk k brance až za úrovní brankové čáry, bohužel pro domácí nikdo z jeho spoluhráčů nebyl na blízku, aby mohl poslal puk do prázdné branky.
11:28'
Plzeň se dostala lehce do pásma, ale vítkovičtí je drží u mantinelů.
11:14'
Trest za příliš mnoho hráčů, který měl vzejít ze strany Vítkovic se nakonec udělovat nebude, vše se vysvětlilo. Vhazuje se ve středovém kruhu.
11:14'
Hra je přerušena, sudí se radí, zda budou vylučovat.
11:00'
Vítkovice si sjely do pásma, Fridrich byl v dobrém postavení, ale hostující bek mu zablokoval hůl, a tak si Pavlát mohl oddechnout.
10:38'
Baránek rozehrává ve spolupráci s Langem.
10:03'
Ani tato vítkovická přesilovka neskončila gólem, Piskáček se rychle vrací do hry.
09:51'
Od modré to zkusil Raskob, ale puk končí na zadním mantinelu.
09:34'
Bukarts z kruhu nastřeluje jen klubko hráčů u branky.
09:11'
Kalus neúnavně cloní výhled plzeňskému gólmanovi, ale puk za jeho zády stále nekončí.
09:08'
Vítkovice se drží před Pavlátem, jen je ale v pohotovosti.
08:29'
Vítkovičtí zpět v pásmu, Krieger našel Muellera, ten viděl osamoceného Lakatoše, ale skóre se nemění.
08:12'
Hosté vyhazují puk podél mantinelu až za Klimešovu branku.
08:08'
Lakatoš dostal rychlo přihrávku napravo, jeho střela z první končí v náručí Pavláta.
08:03'
Po komerční přestávce usedne na trestnou lavici hostující Piskáček, který se provinil držením.
07:34'
Zajímavá situace u hostující klece, dobře bojoval Lednický s Půčkem, Pavlát nedokázal dostal puk pod kontrolu, až mu nakonec přišli pomoci spoluhráči.
07:01'
Na opační straně se k brance dostal Hrabík, ale k zakončení se díky bránícímu hráči nedostal.
06:28'
Ve středním pásmu se k puku dostal Gewiese a posílá jej do pásma k Pavlátovi.
06:19'
Budík má kotouč pod kontrolou a bude rozehrávat od své branky.
06:05'
05:44'
Mueller to myslel dobře, ale Pavláta na švestkách nenachytal.
05:34'
Hraje se ve středním pásmu.
05:09'
Plzni se podařilo dostat k puku a vyhazují jej do rohu ke Klimešovi.
04:50'
Půček nahodil puk na branku, ten se ale od bránícího hráče odrazil do rohu.
04:25'
Před Pavlátem šikovně clonil Koch, ale puk končí v lapačce hostujícího gólmana.
04:05'
Za držení odjíždí za katr plzeňský Malát, vítkovičtí mají početní převahu.
03:55'
Klimeš je na střídačce, bude se vylučovat na straně Plzně.
03:25'
Plzeň se nedokáže vymanit od své klece, vítkovičtí hledají co nejlepší prostor pro střely.
03:10'
Hostující gólman ustál několik střel domácích, bude se vhazovat po jeho pravici.
02:48'
Domácí se usadili v útočném pásmu, od modré pálil do Pavláta Mikuš.
02:05'
Před domácí branku se i přes bránící hráče prodral Bitten, dostal se i do zakončení, ale mířil přímo do Klimeše.
01:51'
Domácí v pásmu, z pravého kruhu rychle vystřelil Půček, ale Pavlát byl připraven.
01:33'
Plzeň si ve středním pásmu převzala kotouč, ale z šance nakonec nic nebylo.
01:21'
Hosté na skok v pásmu, ale domácí mění směr hry.
01:06'
Baránek rozehrává od své branky.
00:21'
Rychlou útočnou akci Plzně zastavuje ofsajd.
00:05'
Úvodní vhazování pro domácí, kteří ale jen nahazují kotouč za hostující klec.
00:01'
Před samotným začátkem proběhne malý ceremoniál, kterým vítkovičtí ocení rozhodčího Jaromíra Brázdila, kterému předává ocenění za dlouholetou práci Pavel Halas společně s generálním manažerem Vítkovic Romanem Šimíčkem. Gratulujeme.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Kašík) – Koch, Raskob, Grman, Mikuš, Gewiese, J. Stehlík, L. Kovář – Lakatoš (A), Marosz, Fridrich – Mueller (A), Krieger, Bukarts – Kalus, Dej, Bernovský – R. Půček, L. Krenželok (C), Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Baránek, Zámorský, Budík, Piskáček (A), Houdek, Kaňák, Kvasnička – Schleiss (C), Kodýtek, Hrabík – Suchý, Malát, Pour – Lang, Mertl (A), Rekonen – A. Dvořák, Bitten, Adamec.
Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Lederer.
V loňské sezóně se při vzájemných zápasech dařilo Plzni, která si připsala osm bodů (3:2; 3:2 pp; 2:4; 3:1). Ve dvou předchozích vzájemných zápasech v letošní sezóně se vedlo o něco více Vítkovicím, které vydolovaly 4 body (4:2; 3:4 pp).
Nejproduktivnějším hráčem Plzně je s čtyřiadvaceti kanadskými body útočník Petr Kodýtek (10+14), nejlepším mezi obránci je s osmnácti body Petr Zámorský (6+12), který je také s průměrným časem 27:15 stráveným na ledě nejvíce vytíženým hráčem týmu. Statistiku "+/-" bodů vede patnácti kladnými body obránce Vojtěch Budík. Bodování Radegast indexu vede s 58 body obránce Marek Baránek. Nejtrestanějším hráčem je s 43 trestnými minutami obránce Michal Houdek. Z dvojice vyrovnaných gólmanů odchytal více zápasů Miroslav Svoboda s dvěma asistencemi a dvěma čistými konty, průměrem 2,49 a úspěšností 92,32 %.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic (a také celé Tipsport extraligy) je s devětadvaceti body útočník Dominik Lakatoš (13+16). Společně s ním je nejlepším střelcem se třinácti góly Roberts Bukarts (13+11). Nejlepším bekem je se sedmnácti body Juraj Mikuš (1+16), který je také nejvytíženějším hráčem týmu s průměrným časem 23:12 stráveným na ledě. Ve statistice "+/-" bodů mají 11 kladných bodů útočníci Petr Chlán a Dominik Lakatoš. Bodování Radegast indexu vede s 86 body obránce Patrik Koch, který je zároveň s šestadvaceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Z dvojice gólmanů je úspěšnějším šoumen Aleš Stezka se třemi čistými konty, jednou asistencí, průměrem 2,17 a úspěšností 92,45 %.
Vítkovice v minulém kole padly na ledě Litvínova, odkud si i přes dobrý úvod odvezly prohru 3:5. Přesto mají za sebou skvělou šňůru čtrnácti zápasů, ve kterých dokázaly bodovat. Na domácím ledě je to dokonce dvanáct utkání v čadě, ve kterých dokázaly bodovat. V tabulce jim patří 2. místo s bilancí 15-3-5-4, aktivním skóre 91:68 a 56 body se ztrátou jediného bodu na vedoucí Pardubice. Plzeňští v posledním kole přehráli na svém ledě Olomouc (5:4) a bodovali už po sedmé v řadě. V neúplné tabulce jim patří 44 bodů za bilanci 11-3-5-8 a aktivní skóre 77:71, což stačí na 5. místo.
V posledním zápase před reprezentační pauzou se znovu před svými fanoušky představí Vítkovice, které se v osmadvacátém kole porvou o body s rozjetou Plzní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.