ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Jižní Korea - 15. února 2018   13:10

Ukončeno
Česko
Česko
11:59' Jan Kovář (Řepík, Sekáč) • 16:18' Řepík (Birner, Francouz)
2:1
(2:1, 0:0, 0:0)
Jižní Korea
Jižní Korea
07:34' Min-Ho Čo  (Radunske, Swift)
Česko
Sestavy:
Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Vitásek, O. Němec, Jordán – Sekáč, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Vondrka – T. Zohorna, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – Martin Růžička.
Rozhodčí
Lemelin (USA), Öhlund – Pihlblad (oba SWE), Suominen (FIN)
Hokejové centrum Kangnung
Jižní Korea
Sestavy:
Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Testwuide – Swift, Min-Ho Čo, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Paj (C), Won-čong Kim (A) – Čin-kjo Pak, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Čong-u Čon.
Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s vámi již loučím a přeji hezký zbytek čtvrtka.
Střely na branku: 40 – 18
Uff, to byly nervy! Česká reprezentace nakonec vstoupila do olympijského turnaje vítězně, zisk tří bodů nad domácí Jižní Koreou se ale nerodil vůbec snadno. Korejci se v úvodu dostali do vedení, ještě před první sirénou ale svěřenci Josefa Jandače otočili stav zápasu ve svůj prospěch zásluhou Jana Kováře a Michala Řepíka. Ve druhé ani třetí třetině už branka nepadla, ač se v poslední minutě Korejci ještě odhodlali ke hře bez brankáře.
Konec zápasu.
59:26'
O puk se svádí lítá bitva v rohu kluziště, Jan Kovář a Vojtěch Mozík se pokouší udržet kotouč u mantinelu co nejdéle.
58:54'
Jim Paek si ještě pochopitelně vybírá oddechový čas.
58:54'
Těsně před tím, než Pavel Francouz přerušil hru po střele Min-Ho Čoa odjel Dalton nad střídačku, Jižní Korea to zkouší se šesti hráči v poli.
58:16'
Jihokorejci se usadili v našem pásmu a byla z toho střela Ki-song Kima z pravého kruhu, Pavel Francouz ale snadno zasáhl.
57:56'
Jan Kovář tělem zastavil jednoho z rozehrávajících korejských obránců, sám se už ale k puku nedostal.
57:04'
Rozhodčí přerušili hru pro údajný ofsajd Jong-čon Iho, vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
56:28'
Michal Jordán to zkusil od modré, ani on ale na Daltona nevyzrál, rodák z kanadské provincie Ontario reprezentující Jižní Koreu dnes má svůj den.
55:53'
Obrovský obránce Plante vypálil z vrcholu kruhů, Francouz si ale poradil a národní tým už zakládá další protiútok.
55:20'
Červenku ve středním pásmu připravil o kotouč Michael Swift, který poté nabil na modrou volnému Youngovi, ten ale poté vůbec nedokázal vystřelit.
54:44'
Nezměnil to ani Roman Červenka, který se ujal puku na útočné modré, ujel až na úroveň kruhů a poté z toho levého vypálil, jeho střelu mezi betony si ale Dalton pohlídal.
54:20'
Po přetrvávajícím tlaku českého týmu se hra trochu uklidnila, necelých šest minut před koncem třetí třetiny svěřenci Josefa Jandače stále vedou jen o gól.
53:16'
Koukal poslepu nahodil puk před Daltona, kde se ke kotouči dostal Tomáš Zohorna, ke střele už se ale nedostal.
52:51'
Matt Dalton ukryl Radilovu střelu z levé strany ve své výstroji a nepustil Koukala k dorážce, toto byl už jednatřicátý zákrok korejského gólmana.
52:44'
To je škoda. Tomáš Mertl se zmocnil kotouče v mezikruží a vypálil k levé tyči, Dalton ale výtečně zasáhl!
52:09'
Vondrka nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kde se ke střele bekhendem dostal Roman Červenka, ta ale postrádala gólové parametry.
51:18'
Alex Plante vjel do útočného pásma až v momentě, kdy už tam bez puku hrající Sang-hun Šin byl, Korejcům tak byl odpískán ofsajd.
50:44'
Na opačnou stranu se okamžitě poté vydal Brock Radunske, jehož nahození ale Pavel Francouz snadno polapil.
50:29'
Roman Horák se uvolnil na vrcholu kruhů a poté vypálil švihem, jeho přízemní střelu si ale Dalton pohlídal.
49:55'
Už v plném počtu hrající Jihokorejci vyhodili puk na zakázané uvolnění, šest minut po začátku asijského Roku psa se tak bude vhazovat před Mattem Daltonem.
49:08'
Tlak národního týmu gradoval, rozhodčí ale nakonec vykázali hru do středního pásma kvůli postavení Radila v brankovišti.
48:39'
Červenka s Mozíkem si teď prohodili role a střela prvního jmenovaného z pravého kruhu orazítkovala břevno!
48:14'
Červenka se ještě snažil vylepšit střeleckou pozici křižným pasem na Vojtěcha Mozíka, ten si ale prudce letící pas nedokázal zpracovat.
47:41'
Svěřenci Jima Paeka se osvobodili, česká přesilovková formace tak musí krátce po začátku přesilovky opustit útočné pásmo.
47:17'
Češi měli dlouhou ponechanou výhodu, během níž se dostali k několika pološancím, ty ale proměnit nedokázali. Hra je přerušena a na trestné lavici už za podražení sedí Čong-u Čon (KOR).
46:38'
Jan Kovář se pokusil oslovit volného Řepíka, ten se ale ke střele nedostal, a přemisťující se Dalton si tak mohl oddechnout.
45:52'
Jakub Nakládal už je zpět na ledě, čeští hokejisté tak nyní budou hrát neúplnou přesilovku.
45:08'
Poměr sil na ledě se navíc vyrovná, Řepík to totiž schytal vysokou holí od Jong-čon Soa (KOR)
44:38'
Pokud dnes něco národnímu týmu jde, jsou to oslabení. Češi sbírají cenné vteřinky ve středním pásmu a Francouz po vyloučení Nakládala stále čeká na zákrok.
43:52'
Jižní Korea si navíc zahraje přesilovku, Jakub Nakládal (CZE) vyfasoval dvouminutový trest za hrubost.
43:35'
Vojtěch Mozík vyčkává za brankou na dostřídávající spoluhráče, ani ve třetí třetině to svěřencům Josefa Jandače příliš nelepí.
42:48'
Francouz s Němcem se teď nedomluvili při rozehrávce a strážce svatyně národního týmu poté musel před dotírajícím Jong-čon Im přerušit hru.
42:25'
Jihokorejci o pár sekund později vyhodili puk na icing, vhazovat se tak bude po pravici jejich brankáře.
42:11'
Michal Jordán nabil na střelu Nakládalovi, ten ale pálil přímo do míst, kde stál připravený Matt Dalton.
41:13'
Uff. Před Francouzem vznikl obrovský závar, nikdo v bílém dresu ale naštěstí nedokázal dostrkat kotouč za záda českého gólmana.
40:37'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Petr Koukal a díky pěkné stahovačce se dostal ke střele z mezikruží, ta už mu ale nevyšla podle představ.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 14:51.
V prostřední dvacetiminutovce se skóre nezměnilo, a tak nás nejspíš čeká drama do samotného konce. V některých pasážích druhé třetiny Češi svého soupeře jasně přehrávali, své šance ale nedokázali proměnit ani Nakládal a Erat. V samotném závěru této části málem přišel trest v podobě vyrovnání, Ki-song Kim ale z předbrankového prostoru Francouze naštěstí nepřekonal.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:31'
Ondřej Němec (CZE) už je na trestné lavici, a to na dvě minuty za hákování.
39:31'
Až teď byla hra přerušena. Naštěstí. Ki-song Kim se po Swiftově přihrávce dostal ke střele z předbrankového prostoru, Francouze ale nedokázal překonat!
38:46'
Korejci mají ponechanou výhodu, Matt Dalton už prchá na střídačku.
37:54'
Napadající Sang-uk Kim připravil o puk Ondřeje Němce, vzápětí o něj ale zase přišel.
37:04'
Kolář našel na útočné modré rozjetého Michala Vondrku, který se poté dostal k bekhendové střele, která ale postrádala potřebnou razanci.
36:12'
Po dlouhé době musel Francouz přeci jen zasahovat, pokus Ton-ko Iho byl ale spíše jen propagačního charakteru.
35:21'
S blížící se druhou sirénou tlak českého týmu stoupá, Korejci se jen brání a Pavel Francouz je v posledních minutách zcela bez práce.
34:43'
Mertl našel v předbrankovém prostoru Michala Vondrku, ten byl ale tísněný a ke střele se nakonec vůbec nedostal.
34:25'
Ihned po buly vypálil Jakub Nakládal, jeho střelu ale Korejci obětavě zblokovali a Dalton si připsal vcelku snadný zákrok.
34:17'
Po Poláškově střele od modré byla hra přerušena, Daltonovu svatyni totiž jeden z hráčů v předbrankovém prostoru vychýlil z její pozice.
33:49'
Erat uklidnil hru zadovkou na Ondřeje Vitáska, ten ale poté bez váhání nahodil kotouč zpět do útočné třetiny.
33:09'
Čtvrtá formace národního týmu opět zahrozila. Michal Řepík se dostal ke střele z nebezpečné pozice, tu ale Dalton špičkou betonů vytěsnil!
32:34'
Ofsajd a v něm Jakub Nakládal, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
32:03'
Po zbytečné ztrátě v podání Jihokorejců se ke kotouči dostal rozjetý Roman Červenka, klička mu ale nevyšla a útočník švýcarského Fribourgu se do útočné třetiny neprokousal.
31:20'
Po souboji v rohu kluziště se k puku dostal obránce Mozík a pokusil si najet do předbrankového prostoru, nakonec se ale pořádně nedostal ke střele.
30:28'
Pokus Jakuba Nakládala od modré byl zblokován a o chvilku později byla hra přerušena kvůli drobné strkanici u české střídačky.
30:06'
Pavel Francouz pro jistotu přerušil hru po skákavém nahození ze středního pásma a před námi je komerční přestávka.
29:35'
Na opačné straně se dostal ke střele Ton-ko I, Francouz po ráně jihokorejského obránce pro jistotu přerušil hru.
29:01'
Po Vondrkově akci se ke střele dostal Roman Červenka, který mířil mezi Daltonovy betony, bývalý brankář Čechova či Nižkěkamsku si ale bez potíží poradil.
27:39'
Adam Polášek poté pro jistotu vyhodil puk na zakázané uvolnění, následovat tak bude další vhazování před Pavlem Francouzem.
27:22'
Obrovská šance i na druhé straně. Martin Erat se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Daltonovi ale neuspěl!
27:01'
Brock Radunske si zpoza branky najel až před Francouze a dostal se ke střele, s tou si ale Francouz poradil a žádného z dotírajících Korejců nepustil k dorážce.
26:03'
Hráči v bílých dresech se usadili v útočném pásmu, ale za téměř minutu se nedostali k žádné střele na branku a národní tým se poté dokázal osvobodit.
25:08'
Sang-Woo Shin se komicky svalil k zemi, aniž by se vůbec dostal do kontaktu s Nakládalem (CZE), toho ale rozhodčí poslali na trestnou lavici za nedovolené bránění.
24:53'
Napadající Sang-Woo Shin Erata o puk nepřipravil, český tým má teď ale znatelné problémy s rozehrávkou.
24:02'
Po přímočaré akci Korejců se ke střele z vrcholu kruhů dostal Don-Ku Lee, Francouz si ale jeho střelu pohlídal a Tomáš Zohorna poté poodjel s pukem do bezpečí.
23:10'
Ta ale skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude znovu před Daltonem.
22:49'
Radil pod tlakem jen protečoval puk do útočného pásma a odjel střídat, svěřenci Jima Paeka nyní mají čas a klid na rozehrávku.
21:57'
Tribunami to jen zahučelo. Obránce Nakládal se zničehonic zjevil před Daltonem, z předbrankového prostoru ale nezamířil přesně.
21:26'
Jakub Nakládal to zkusil od modré, jeho pokus byl ale nakonec zblokován. Tlak české reprezentace přesto ještě přetrvává.
20:38'
Nepovedená rozehrávka národního týmu skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude po pravici Pavla Francouze.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně ve 14:01.
Jižní Korea se zcela překvapivě dostala proti národnímu týmu do vedení zásluhou Min-Ho Choa, po letargickém vstupu do zápasu se ale svěřenci Josefa Jandače vzchopili a brankami Kováře s Řepíkem otočili stav utkání ve svůj prospěch.
20:00'
První třetina skončila.
19:27'
V závěrečné minutě první třetiny už se na ledě nic převratného neděje.
18:35'
Napadající Min-Ho Cho dostal rozehrávajícího Poláška pod tlak, český zadák si ale nakonec dokázal poradit a vyvezl puk do středního pásma.
17:42'
Korejská přesilovka je u konce, Lukáš Radil je zpět na ledě. V této přesilovce asijský výběr nic nevymyslel a sám inkasoval z hole Řepíka.
17:04'
Eric Regan ze středního pásma nahodil kotouč do rohu kluziště, Korejci se ale nedokázali usadit v útočné třetině a puk letí znovu až k Daltonovi.
16:18'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se ve vlastním oslabení dostávají do vedení, skvěle! Francouz rychle rozehrál puk na Birnera a po něm se díky chybě jednoho z Korejců na modré čáře dostal ke kotouči MICHAL ŘEPÍK, jehož první střelu z levého kruhu Dalton vyrazil jen před sebe a důrazný Řepík poté doklepl kotouč do sítě! Asistence: Michal Birner a Pavel Francouz.
15:42'
Tlak českého týmu vygradoval v najetí Lukáše Radila (CZE) přímo do Daltona, český útočník byl za to potrestán nedovoleným bráněním.
15:11'
Z vrcholu kruhů to zkusil Červenka a Matt Dalton teď měl úplně zakrytý výhled, naštěstí pro něj ale puk mířil mimo.
14:35'
Svěřenci Jima Paeka vyhodili puk tak šikovně, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Adam Polášek nyní pomalu zakládá další protiakci českého týmu.
13:53'
Jakub Nakládal byl jako první u prudké rozehrávky Won-Jung Kima, Korejcům tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
13:14'
Národní tým zaváhal v rozehrávce a pramenila z toho další střela Korejců, ta ale naštěstí nebyla vůbec přesná.
12:38'
Testwuide na vrcholu pravého kruhu přenechal kotouč Sang-Wook Kimovi, jeho následná střela ale Pavla Francouze nevystrašila.
11:59'
Česko právě vstřelilo branku!
Uff, vedení Jižní Koreje naštěstí moc dlouho nevydrželo. Michal Řepík z levé strany nahodil puk do předbrankového prostoru, odkud JAN KOVÁŘ dokázal dostat kotouč do sítě. Asistence: Michal Řepík a Jiří Sekáč.
11:16'
Bryan Young (KOR) nafilmoval neexistující faul vysokou holí od Radila, a český tým si tak zahraje svou první přesilovku.
10:44'
Po střele Adama Poláška od modré se k dorážce ze skvělé palebné pozice dostal Roman Červenka, který ale nedokázal dostat puk za ležícího Daltona!
10:00'
Přesně v polovině první třetiny byla hra přerušena a vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.
09:37'
Jednatřicetiletý rodák ze Soulu Min-Ho Cho se opět dostal ke střele, tentokrát ale jeho pokus nebyl pro Francouze vůbec nebezpečný.
08:57'
Ofsajd a v něm Roman Horák, následovat bude vhazování ve středním pásmu. Úvod utkání české reprezentaci nevychází podle představ.
07:34'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
To jsou věci, Korejci se překvapivě dostávají do vedení! Brock Radunske od levého mantinelu přistrčil kotouč na volného MIN-HO CHOA, který si ve vysoké rychlosti najel do mezikruží a poté přesnou střelou nad vyrážečku překonal Francouze. Asistence: Brock Radunske a Michael Swift.
07:12'
Dalton před dotírajícím Eratem pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
06:56'
Adam Polášek se ke střele od modré nakonec ani nedostal a hokejisté v bílých dresech poté šikovně vyhodili puk až k Francouzovi tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
06:10'
Národní tým se prokousal zpět do útočného pásma a následnou bitvu o puk v rohu kluziště ovládl Lukáš Radil, co s kotoučem vymyslí?
05:26'
Tísněný Won-Jung Kim nahodil puk směrem na Francouze od modré, jeho pokus ale postrádal potřebnou razanci.
04:45'
Vojtěch Mozík to zkusil ihned po buly, jeho střela ale byla zblokována a na opačnou stranu už se vydává Bryan Young, jenž si v minulosti vyzkoušel i NHL v dresu Edmontonu Oilers.
04:23'
Jiří Sekáč se nedostal k teči nahození od pravého mantinelu, Češi ale posléze přeci jen vybojovali vhazování v útočném pásmu.
03:39'
Svěřenci Josefa Jandače poté vyhodili puk na zakázané uvolnění, úvod zápasu je překvapivě vcelku vyrovnaný.
03:11'
K velké radosti severokorejských roztleskávaček v hledišti se dostal ke střele Sang-Wook Kim, Francouz ale jeho ránu z levého kruhu dokázal vytěsnit!
02:17'
Z levé strany to vzal na sebe Tomáš Zohorna, střela ale útočníkovi ruského Chabarovsku nevyšla podle představ a Dalton bez potíží zakročil.
01:50'
Vojtěch Mozík nezachytil skákavý kotouč na útočné modré, česká reprezentace tak musí vyklidit útočné pásmo.
00:52'
Jihokorejci založili první útočnou akci zápasu, daleko se ale nedostali a na opačné straně musel Matt Dalton zasahovat po střele Martina Erata.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Česko: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Vitásek, O. Němec, Jordán – Sekáč, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Vondrka – T. Zohorna, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – Martin Růžička.

Jižní Korea: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Testwuide – Swift, Min-Ho Čo, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Paj (C), Won-čong Kim (A) – Čin-kjo Pak, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Čong-u Čon.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Öhlund – Pihlblad (oba SWE), Suominen (FIN).
Výběr Jižní Korey se olympijského turnaje zúčastní jen na základě pořadatelství a měl by být největším outsiderem. Trenér Jim Paek se bude spoléhat především na hrstku naturalizovaných zámořských hráčů, kteří momentálně působí v Asia League a získali jihokorejské občanství. Brankářskou jedničkou je bývalý brankář Čechova či Nižněkamsku Matt Dalton, obranu budou táhnout kanadští rodáci Alex Plante, Eric Regan a Bryan Young a hlavní útočnou zbraní týmu je nevysoký Michael Swift, který v Asijské lize působí už sedm let.
Nominace Jižní Korey:

Brankáři:
Matt Dalton, Kye-Hoon Park, Sung-Je Park

Obránci:
Hyung-Gon Cho, Won-Jun Kim, Don-Ku Lee, Hyun-Ho Oh, Alex Plante, Eric Regan, Yeong-Jun Seo, Bryan Young

Útočníci:
Jin-Hui Ahn, Min-Ho Cho, Jung-Woo Jeon, Ki-Sung Kim, Sang-Wook Kim, Won-Jung Kim, Young-Jun Lee, Jin-Kyu Park, Woo-Sang Park, Brock Radunske, Sang-Hoon Shin, Sang-Woo Shin, Michael Swift, Mike Testwuide.
Svěřenci Josefa Jandače se před přesunem do Pchjončchangu aklimatizovali v hlavním městě Soulu, kde také trénovali v areálu tamní univerzity. Česká reprezentace si před ostrým vstupem do turnaje proti Jižní Koreji zahrála přátelský zápas s Finskem, který tým se lvem na prsou prohrál vinou dvou slepených gólů 0:2. Po tomto utkání se kouč Jandač rozhodl, že brankářskou jedničkou české reprezentace bude Pavel Francouz.

Sestava národního týmu by mohla vypadat takto: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Němec, Vitásek, Kundrátek, Jordán – Erat, Kovář, Sekáč –Vondrka, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, Zohorna – Řepík, Horák, Birner – Kubalík?, Růžička?
Nominace národního týmu:

Brankáři:
Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Omsk, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA).

Obránci:
Ondřej Němec (HC Kometa Brno), Jakub Nakládal (Jaroslavl, KHL), Tomáš Kundrátek (N. Novgorod, KHL), Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Jan Kolář, Michal Jordán (oba Chabarovsk, KHL), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk, KHL), Adam Polášek (Soči, KHL).

Útočníci:
Martin Erat (HC Kometa Brno), Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Roman Červenka, Michal Birner (oba Fribourg, Švýcarsko), Michal Řepík (Slovan Bratislava, KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Roman Horák (Podolsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Martin Růžička (HC Oceláři Třinec), Tomáš Mertl (HC Škoda, Plzeň), Michal Vondrka (Piráti Chomutov), Petr Koukal (Mountfield HK).
Konečně jsme se dočkali! Česká hokejová reprezentace ve čtvrtek ve 13:10 našeho času vstoupí do skupinové fáze Olympijských her a jejím prvním soupeřem bude Jižní Korea. Tak si to rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.


Články odjinud